Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 29 декабря 2012 года № 340. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2853. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования»;
2) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах»;
3) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования»;
4) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования»;
5) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования»;
6) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам»;
7) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей»;
8) регламент государственной услуги «Выдача дубликатов документов об образовании»;
9) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»;

Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 340 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2853 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
2) «Шалғайдағы ауылдық елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне керi тегiн тасымалдауды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
3) «Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша қосымша бiлiм беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
4) «Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
5) «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
6) «Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
7) «Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк қызмет регламенті;
8) «Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк
қызмет регламенті;
9) «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;

10) регламент государственной услуги «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях»;
11) регламент государственной услуги «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах»;
12) регламент государственной услуги «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования»;
13) регламент государственной услуги «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кошербаева Е. Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                                     Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов для организации индивидуального бесплатного
обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут посещать организации начального,
основного среднего, общего среднего образования»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании пункта 5 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 «Об образовании», статьи 11 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями», Правилами о порядке организации учебных занятий для детей-инвалидов, проходящих курс лечения в стационарных лечебно-профилактических, реабилитационных и других организациях здравоохранения, оказания помощи родителям в обучении детей-инвалидов на дому учебно-воспитательными организациями, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 974.

10) «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет регламенті;
11) «Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
12) «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті;
13) «Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттiк қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Е.Б. Көшербаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына
денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды
үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасының орта бiлiм беретiн ұйымдары көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 8-бабының 5-тармағы, «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 11-бабы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 974 бұйрығымен бекітілген Стационарлық емдеу-алдын алу, оңалту және басқа денсаулық сақтау ұйымдарында емдеу курсынан өтiп жатқан мүгедек балалар үшiн оқу сабақтарын ұйымдастыру, оқу-тәрбие ұйымдарының мүгедек балаларды үйде оқытуда ата-аналарға көмек көрсету тәртiбi туралы ережелері негізінде көрсетіледі.

5. Формой завершения государственной услуги являются приказ организации среднего образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Данная услуга предоставляется физическим лицам, не имеющим возможности посещения организации среднего образования, временно или постоянно, по состоянию здоровья (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию среднего образования, по месту проживания получателя государственной услуги и с учетом территории обслуживания данной организации среднего образования.
8. Государственная услуга оказывается ежедневно с 8.00 до 17.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляет 3 рабочих дня.
11. Организация среднего образования при представлении неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 14 настоящего регламента, извещает получателя государственной услуги об отказе с указанием причин.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии организации среднего образования;
2) ответственное лицо канцелярии организации среднего образования осуществляет регистрацию документов, выдает опись получателю государственной услуги и передает документы руководству организации среднего образования;
3) руководство организации среднего образования определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации среднего образования;
5) руководство организации среднего образования подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает ответственному специалисту организации среднего образования для выдачи ответа получателю государственной услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

5. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны орта бiлiм беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Аталған қызмет денсаулық жағдайына байланысты уақытша немесе үнемi бiлiм беру ұйымдарына бару мүмкiндiгi жоқ жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) ұсынылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша және осы орта білім беру ұйымы қызмет көрсететін аумақты ескере отырып, орта білім беру ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен күн сайын сағат 8.00-ден 17.00-ге дейiн жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмі мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 жұмыс күнiн құрайды.
11. Орта бiлiм беру ұйымы осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакетi толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушыға себептерiн көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлайды.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасына тапсырады;
2) орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға тізімдеме береді және құжаттарды білім беру ұйымының басшылығына береді;
3) орта білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және оны қол қою үшін орта білім беру ұйымының басшылығына тапсырады;
5) орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.

3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения документов.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заключение о необходимости обучения на дому ребенка-инвалида по медицинским показаниям: выдается Врачебно-консультативной комиссией (ВКК) в организациях первичной медико-санитарной помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан по месту жительства;
2) заключение и рекомендация типа образовательной программы для обучения на дому ребенка-инвалида: выдается Психолого-медико-педагогической консультацией (ПМПК) по месту жительства;
3) письменное заявление в произвольной форме родителей на имя директора образовательной организации;
4) копии документов, удостоверяющие личность одного из родителей получателя государственной услуги;
5) копии документов, подтверждающие личность получателя государственной услуги;
6) адресная справку;
7) справка с места работы родителей.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии организации среднего образования (СФЕ – 1);
2) руководство организации среднего образования (СФЕ – 2);
3) ответственный специалист организации среднего образования (СФЕ – 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для организации
индивидуального бесплатного
обучения на дому детей, которые
по состоянию здоровья в течение
длительного времени не могут
посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги опись
Наложение резолюции
Передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации среднего образования
Передает ответственному специалисту организации среднего образования подписанный приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
1 день
23 часа
Не более 30 минут
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляет 3 рабочих дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа (1 день)
Действие № 4
Руководство организации среднего образования подписывает приказ (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги приказ (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляет 3 рабочих дня
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации среднего образования
2 СФЕ
Руководство организации среднего образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации среднего образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие № 4
Руководство организации среднего образования подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляет 3 рабочих дня
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для организации
индивидуального бесплатного обучения на дому
детей, которые по состоянию здоровья
в течение длительного времени не могут
посещать организации начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к
общеобразовательным организациям и обратно домой детям,
проживающим в отдаленных сельских пунктах»

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға құжаттарды алатын күнi белгiленген тiзiмдеме берiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) медициналық көрсеткiштер бойынша мүгедек баланы үйде оқыту қажеттiлiгi туралы қорытынды: тұрғылықты жері бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң алғашқы медициналық-санитарлық көмек көрсету ұйымдарындағы Дәрiгерлiк-консультациялық комиссия бередi;
2) мүгедек баланы үйде оқыту үшiн бiлiм беру бағдарламасы түрiнiң қорытындысы мен ұсынысы: тұрғылықты мекенжайы бойынша Психологиялық – медициналық – педагогикалық консультация (ПМПК) бередi;
3) бiлiм беру ұйымы директорының атына ата-ананың еркiн нысанда жазған өтiнiшi;
4) мемлекеттiк қызметтi алушы ата-аналарының бiреуiнiң жеке басын куәландыратын құжаттарының көшiрмесi;
5) мемлекеттiк қызметтi алушының жеке басын куәландыратын құжаттар көшiрмесi;
6) мекенжай анықтамасы;
7) ата-аналардың жұмыс орнынан анықтама.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) орта білім беру ұйымының басшылығы (ҚФБ – 2);
3) орта білім беру ұйымының жауапты маманы (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру
ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы
бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды
ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің мәтiндiк кестелiк
сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға тізімдеме береді
Бұрыштама қою
Оларды қол қою үшін орта білім беру ұйымының басшылығына береді
Орта білім беру ұйымының жауапты маманына береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
1 күн
1 күн
23 сағат
30 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмі мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 жұмыс күнiн құрайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмі мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 жұмыс күнiн құрайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Орта білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмі мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 3 жұмыс күнiн құрайды
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру
ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы
бара алмайтын балаларды үйде жеке тегiн оқытуды
ұйымдастыру үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Шалғайдағы ауылдық елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы
бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне керi
тегiн тасымалдауды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов для предоставления бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах» (далее – государственная услуга) оказывается аппаратом акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – уполномоченный орган) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
3. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и подпунктом 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2007 года № 1256 «Об утверждении гарантированного государственного норматива сети организаций образования».
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования и обратно домой на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченные органы, которые находятся по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга оказывается в течение учебного года в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
9. Полная информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе акиматов, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах областных акиматов, управлений образования и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения для получения государственной услуги составляют 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации) – не более 30 минут;

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Шалғайдағы ауылдық елдi мекендерде тұратын балаларды жалпы бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне керi тегiн тасымалдауды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес кенттiң, ауылдық, (селолық) округ әкімінің аппараты (бұдан әрi – уәкілетті орган) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет «Бiлiм туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi Заңының 6-бабының 5-тармағына және «Бiлiм беру ұйымдары желiсiнiң кепiлдiк берiлген мемлекеттiк нормативiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 21 желтоқсандағы № 1256 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес көрсетiледi.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесi жалпы бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына және үйлерiне тегiн тасымалдауды қамтамасыз ету туралы анықтама немесе қызмет көрсетудi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан уәкілетті органдарға жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет оқу жылы бойы белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледі.
9. Мемлекеттiк қызмет ұсыну тәртiбi туралы толық ақпарат осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген әкiмдiктердiң фойесiнде, сондай-ақ облыс әкiмдiктердiң, бiлiм басқармаларының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн жүгiнген сәттен бастап 5 жұмыс күнін құрайды;
2) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты (тiркеу кезiнде) – 30 минуттан аспайды;

3) максимальное допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя – не более 30 минут.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 15 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление и полный пакет документов в уполномоченный орган;
2) ответственный специалист уполномоченного органа, курирующий социальные вопросы (далее – ответственный специалист) осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги о приеме всех документов, с указанием номера и даты приема заявления, своей фамилии, имени, отчества, с указанием даты получения государственной услуги;
3) ответственный специалист на основании предоставленных документов готовит проект справки или мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги и передает их руководству уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа подписывает справку или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
5) ответственный специалист выдает потребителю справку или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один специалист.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в приеме необходимых документов согласно приложению 2 к настоящему регламенту, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного специалиста, выдавшего расписку с указанием даты получения государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление от законного представителя обучающегося (воспитанника) на обеспечение его ребенка бесплатным подвозом к общеобразовательной организации образования согласно приложению 3 к настоящему регламенту;
2) оригинал и копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности;
3) справку с места учебы согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Оригинал свидетельства о рождении, удостоверение личности предоставляются для сверки с копией и возвращаются получателю государственной услуги.

3) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламенттің 15-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тартуға негiз болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға өтініш және құжаттардың толық пакетін береді;
2) уәкілетті органның әлеуметтік мәселелерге жетекшілік ететін жауапты маманы (бұдан әрі – жауапты маман) құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға өтiнiштi алу мерзiмi мен нөмiрi, өзінің тегi, аты, әкесiнiң аты, қызметтi алу мерзiмiн көрсетумен қажетті құжаттарды қабылдап алғанына қолхат береді;
3) жауапты маман ұсынылған құжаттардың негізінде анықтаманың немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлейді және оларды уәкілетті органның басшылығына береді;
4) уәкілетті органның басшылығы анықтамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
5) жауапты маман тұтынушыға анықтаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз санын бір маманды құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес өтiнiштi алу мерзiмi мен нөмiрi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, қызметтi алу мерзiмiн көрсетумен қажетті құжаттарды қабылдағанына қолхат берiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) бiлiм алушының (тәрбиеленушiнiң) заңды өкiлiнен оның баласын жалпы бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына тегiн тасымалдаумен қамтамасыз етуге арналған осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес өтiнiшi;
2) баланың туу туралы куәлiгiнiң немесе жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы және көшiрмесi;
3) осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес оқу орнынан анықтама.
Туу туралы куәлiктiң, жеке куәлiктiң түпнұсқасы көшiрмемен салыстыру үшiн берiледi және мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарылады.

16. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов потребителя.
17. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственный специалист (СФЕ 1);
2) руководство уполномоченного органа (СФЕ 2).
18. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 5 к настоящему регламенту.
19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему регламенту.
20. Форма справки, в соответствии с которой должен быть представлен результат оказания государственной услуги, приведена в приложении 7 к настоящему регламенту.
Сведения о выдаче справки фиксируются в книге учета справок согласно приложению 8 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
21. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для предоставления
бесплатного подвоза к
общеобразовательным организациям и
обратно домой детям, проживающим
в отдаленных сельских пунктах»
Перечень уполномоченных органов по оказанию
государственной услуги
п/п
Полное
наименование
уполномоченного
органа
Наименование
населенного
пункта
Контактный
телефон
Юридический
адрес
Адрес
сайта
1.
2
3
4
5
6
1.
ГУ «Аппарат акима Архатского сельского округа Абайского района»
с. Архат
с. Орда
8(72252)
93-310
070100
с. Архат
нет
2.
ГУ «Аппарат акима города Аягоз»
г. Аягоз
с. Айгыржар,
с. Егизкызыл,
с. Жыланды,
с. Кокшентау
8(72237)
3-33-13
г. Аягоз
нет
3.
ГУ «Аппарат акима Тарлаулинского сельского округа Аягозского района»
с. Тарлаулы,
с. Акши,
с. Тансык,
с. Копа,
с. Жузагаш
8(32330)
6-00-23
Аягоз ауданы
с. Тарлаулы
нет
4.
ГУ«Аппарат акима Карагашского сельского округа Аягозского района»
с. Карагаш,
с. Каражал
8(72237)
2-27-52
Аягоз ауданы
с. Карагаш
нет
5.
ГУ «Аппарат акима Сарыаркинского сельского округа Аягозского района»
с. Сарыарка,
с. Биесимас,
с. Шубартос,
с. Кайракты
8(72237)
2-22-42
Аягоз ауданы
с. Сарыарка
нет
6.
ГУ «Аппарат акима Акшиского сельского округа Аягозского района»
с. Акши,
с. Актубек
8(72330)
97-3-31
Аягоз ауданы
с. Акши
нет
7.
ГУ «Аппарат акима Копинского сельского округа Аягозского района»
с. Копа,
с. Каракум,
с. Карасу
8(32330)
6-00-05
Аягоз ауданы
с. Копа
нет
8.
ГУ «Аппарат акима Акшаулинского сельского округа Аягозского района»
с. Акшаули,
с. Карабулак
8(72237)
2-20-40
Аягоз ауданы
с. Акшаули
нет
9.
ГУ «Аппарат акима Тарбагатайского сельского округа Аягозского района»
с. Тарбагатай,
с. Малтугел,
с. Абдан,
с. Орта Арал,
с. Акшокы
8(72237)
63-047
Аягоз ауданы
с. Тарбагатай
нет
10.
ГУ «Аппарат акима Сосновского сельского округа Бескарагайского района»
а. Морозовский,
с. Полянка,
с. Сосновка
8(72236)
22-344
с. Сосновка
нет
11.
ГУ «Аппарат акима Бегенского сельского округа Бескарагайского района»
с. Бегенский
8(72236)
21-985
с. Бегень
нет
12.
ГУ «Аппарат акима Семеновского сельского округа Бескарагайского района»
с. Семеновка,
кардон Донгелек
8(72236)
92-330
с. Семеновка
нет
13.
ГУ «Аппарат акима Канонерского сельского округа Бескарагайского района»
с. Карабаш,
с. Канонерка
8(72236)
92-740
с. Канонерка
нет
14.
ГУ «Аппарат акима Глуховского сельского округа Бескарагайского района»
с. Бирлик,
с. Стеклянка,
с. Старая крепость,
с. Глуховка
8(72225)
72-22
с. Глуховка
нет
15.
ГУ «Аппарат акима Семиярского сельского округа Бескарагайского района»
с. Лесная,
с. Семиярка
8(72236)
9-73-71
с. Семиярка
нет
16.
ГУ «Аппарат акима Долонского сельского округа Бескарагайского района»
с. Черемушки,
с. Долонь
8(72236)
93-149
с. Долонь
нет
17.
ГУ «Аппарат акима Баскольского сельского округа Бескарагайского района»
с. Башкуль,
с. Букебай
8(72236)
9-25-34
с. Башкуль
нет
18.
ГУ «Аппарат акима Бородулихинского сельского округа Бородулихинского района»
с. Успенка
8(72351)
2-12-67
Бородулихинский район
с. Успенка
нет
19.
ГУ «Аппарат акима Петропавловского сельского округа Бородулихинского района»
с. Мещанка
8(72351)
57-22-40
Бородулихинский район
с. Мещанка
нет
20.
ГУ «Аппарат акима Бакинского сельского округа Бородулихинского района»
с. Аул
8(72351)
2-63-88
Бородулихинский район
с. Аул
нет
21.
ГУ «Аппарат акима Переменовского сельского округа Бородулихинского района»
с. Андроновка
8(72351)
2-34-13
Бородулихинский район
с. Андроновка
нет
22.
ГУ «Аппарат акима Переменовского сельского округа Бородулихинского района»
с. Орловка
8(72351)
2-64-13
Бородулихинский район
с. Орловка
нет
23.
ГУ «Аппарат акима Жерновского сельского округа Бородулихинского района»
с. Боровлянка
8(72353)
4-43-22
Бородулихинский район
с. Боровлянка
нет
24.
ГУ «Аппарат акима Таврического сельского округа Бородулихинского района»
с. Сахновка
8(72353)
4-07-69
Бородулихинский район
с. Сахновка
нет
25.
ГУ «Аппарат акима Зубаирского сельского округа Бородулихинского района»
с. Байтанат
8(72225)
4-52-19
Бородулихинский район
с. Байтанат
нет
26.
ГУ «Аппарат акима Степного сельского округа Бородулихинского района»
с. Орловка
8(72351)
33-132
Бородулихинский район
с. Орловка
нет
27.
ГУ «Аппарат акима поселка Алтайский Глубоковского района»
п. Алтайский,
с. Калинино
8(72331)
32-3-20
070501, Глубоковский район
п. Алтайский,
ул. Юбилейная, 8
www.glubokoe.gov.kz
28.
ГУ «Аппарат акима поселка Белоусовка Глубоковского района»
п. Белоусовка,
с. Белокаменка,
с. Планидовка,
с. Ново-Михайловка
8(72331)
3-14-65
070503,
Глубоковский район,
п. Белоусовка,
ул. Центральная, 43
www.glubokoe.gov.kz
29.
ГУ «Аппарат акима Бобровского сельского округа Глубоковского района»
с. Бобровка,
с. Солнечное,
8(72331)
27-5-16
070505,
Глубоковский район,
с. Бобровка,
ул. Профсоюзная, 34
www.glubokoe.gov.kz
30.
ГУ «Аппарат акима Веселовского сельского округа Глубоковского района»
с. Веселовка,
с. Заречное
8(72331)
33-5-40
070508,
Глубоковский район
с.Веселовка,
ул.Гагарина, 44
www.glubokoe.gov.kz
31.
ГУ «Аппарат акима Калининского сельского округа Глубоковского района»
с. Березовка,
с. Красная Заря
8(72331)
33-7-37
070504,
Глубоковский район
с. Березовка, ул. Момышулы,14 а
www.glubokoe.gov.kz
32.
ГУ «Аппарат акима Кожоховского сельского округа Глубоковского района»
с. Кожохово,
с. Сметанино,
с. Прогресс
8(72331)
24-1-44
070510,
Глубоковский район
с. Кожохово,
ул.Ленина,13-9
www.glubokoe.gov.kz
33.
ГУ «Аппарат акима Красноярского сельского округа Глубоковского района»
с. Предгорное, с. Перевальное,
с. Аврора
8(72331)
25-3-31
070515
Глубоковский район,
с. Предгорное,
ул. Ленина, 21
www.glubokoe.gov.kz
34.
ГУ «Аппарат акима Куйбышевского сельского округа Глубоковского района»
с. Быструха,
с. Зимовье
8(72331)
27-3-27
070506
Глубоковский район
с. Быструха, ул. Новостройка, 16
www.glubokoe.gov.kz
35.
ГУ «Аппарат акима Малоубинского сельского округа Глубоковского района»
с. Малоубинка,
с. Волчиха,
п. Карагужиха
8(72331)
26-1-68
070511
Глубоковский район,
с. Малоубинка,

16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) жауапты маман (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның басшылығы (ҚФБ 2).
18. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 5-қосымшасында көрсетiлген.
19. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламенттiң 6-қосымшасында көрсетiлген.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылатын анықтаманың үлгісі осы регламентке 7-қосымшада ұсынылған.
Анықтама беру туралы мәлiмет осы регламентке 8 қосымшаға сәйкес анықтаманы есепке алу кiтабында тiркеледi.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
21. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органдардың
тізбесі
Р/с №
Уәкілетті органның
толық атауы
Елдi мекен
атауы
Байланыс
телефоны
Заңды
мекен-жайы
Сайттың
мекенжайы
1
2
3
4
5
6
1.
«Абай ауданы Архат ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Архат ауылы, Орда ауылы
8 (72252) 93-310
Архат ауылы инд.070100
жоқ
2.
«Аягөз қаласы әкiмi аппараты» ММ
Аягөз қаласы
Айғыржар ауылы,
Егiзқызыл ауылы
Жыланды ауылы,
Көкшентау ауылы
8 (72237)  3-33-13
Аягөз қаласы
жоқ
3.
«Аягөз ауданы Тарлаулы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Тарлаулы ауылы,
Ақши ауылы
Таңсық ауылы
Қопа ауылы
Жүзағаш ауылы
8 (32330) 6-00-23
Аягөз ауданы
Тарлаулы ауылы
жоқ
4.
«Аягөз ауданы Қарағаш ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қарағаш ауылы
Қаражал ауылы
8 (72237) 2-27-52
Аягөз ауданы
Қарағаш ауылы
жоқ
5.
«Аягөз ауданы Сарыарқа ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Сарыарқа ауылы
Биесимас ауылы
Шұбартас ауылы
Қайрақты ауылы
8 (72237) 2-22-42
Аягөз ауданы
Сарыарқа ауылы
жоқ
6.
«Аягөз ауданы Ақшы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақшы ауылы,
Ақтүбек ауылы
8 (72330) 97-3-31
Аягөз ауданы
Ақшы ауылы
жоқ
7.
«Аягөз ауданы Қопа ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қопа ауылы
Қарақұм ауылы
Қарасу ауылы
8(32330) 6-00-05
Аягөз ауданы
Қопа ауылы
жоқ
8.
«Аягөз ауданы Ақшаулы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақшаулы ауылы
Қарабұлақ ауылы
8 (72237) 2-20-40
Аягөз ауданы
Ақшаулы ауылы
жоқ
9.
«Аягөз ауданы Тарбағатай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Тарбағатай ауылы
Малтүгел ауылы
Абдан ауылы
Орта Арал ауылы
Ақшоқы ауылы
8 (72237) 63-047
Аягөз ауданы
Тарбағатай ауылы
жоқ
10.
«Бесқарағай ауданы Сосновск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Морозовск ауылы
Полянка ауылы,
Сосновка ауылы
8(72236) 22-344
Сосновка ауылы
жоқ
11.
«Бесқарағай ауданы Беген ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Беген орман шаруашылығы
8 (72236) 21-985
Беген ауылы
жоқ
12.
«Бесқарағай ауданы Семеновск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Семенов ауылы
Дөңгелек ауылы
8 (72236) 92-330
Семеновка ауылы
жоқ
13.
«Бесқарағай ауданы Канонерка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қарабаш ауылы
8 (72236) 92-740
Канонерка ауылы
жоқ
14.
«Бесқарағай ауданы Глухов ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бiрлiк ауылы,
Стеклянка ауылы,
Ескi қамал ауылы,
Глухов ауылы
8 (72225) 72-22
Глуховка ауылы
жоқ
15.
«Бесқарағай ауданы Семиярка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Лесная ауылы
Семиярка ауылы
8 (72236) 9-73-71
Семиярка ауылы
жоқ
16.
«Бесқарағай ауданы Долон ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Черемушка ауылы
Долонь ауылы
8 (72236) 93-149
Долонь ауылы
жоқ
17.
«Бесқарағай ауданы Баскөл ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Баскөл ауылы
Бүкiбай ауылы
8 (72236) 9-25-34
Башкүл ауылы
жоқ
18.
«Бородулиха ауданы Бородулиха ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Өспен ауылы
8 (72351) 2-12-67
Бородулиха ауданы
Өспен ауылы
жоқ
19.
«Бородулиха ауданы Петропавл ауылдық округi әкiмiнiң аппараты ММ
Мещанка ауылы
8(72351) 57-22-40
Бородулиха ауданы
Мещанка ауылы
жоқ
20.
«Бородулиха ауданы Бәкi ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ауыл ст.
8(72351) 2-63-88
Бородулиха ауданы
Ауыл станциясы
жоқ
21.
«Бородулиха ауданы Переменов ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Андроновка ауылы
8 (72351) 2-34-13
Бородулиха ауданы
Андроновка ауылы
жоқ
22.
«Бородулиха ауданы Переменовка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Орловка ауылы
8(72351) 2-64-13
Бородулиха ауданы
Орловка ауылы
жоқ
23.
«Бородулиха ауданы Жерновск ауылдық округi әкiмi аппараты» ММ
Боровлянка ауылы
8 (72353) 4-43-22
Бородулиха ауданы
Боровлянка ауылы
жоқ
24.
«Бородулиха ауданы Таврическ ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Сахновка ауылы
8 (72353) 4-07-69
Бородулиха ауданы
Сахновка ауылы
жоқ
25.
«Бородулиха ауданы Зубаирск ауылдық округi әкiмi аппараты» ММ
Байтаңат ауылы
8 (72225) 4-52-19
Бородулиха ауданы
Байтаңат ауылы
жоқ
26.
«Бородулиха ауданы Степной ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Орловка ауылы
8 (72351) 33-132
Бородулиха ауданы
Орловка кентi
жоқ
27.
«Глубокое ауданы Алтай кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Алтай кентi Калинино ауылы
8(72331) 32-3-20
Глубокое ауданы
Алтай кентi
Юбилейная к-сi, 8
инд.070501
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
28.
«Глубокое ауданы Белоусовка ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Белоусовка кентi
Белокаменка ауылы
Планидовка ауылы
Ново-Михайловка ауылы
8 (72331) 3-14-65
Глубокое ауданы
Белоусовка кентi
Центральная к-сi, 43
инд. 070503
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
29.
«Глубокое ауданы Бобровск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бобровка ауылы
Солнечное ауылы
8 (72331) 27-5-16
Глубокое ауданы
Бобровка ауылы
Профсоюзная к-сi, 34
инд.070505
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
30.
«Глубокое ауданы Веселовск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Веселовка ауылы
Заречное ауылы
8 (72331) 33-5-40
Глубокое ауданы
Всеселовка ауылы
Гагарина к-сi, 44
инд.070508
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
31.
«Глубокое ауданы Калининск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Березовка ауылы
Красная Заря ауылы
8 (72331) 33-7-37
Глубокое ауданы
Березовка ауылы
Б. Момышұлы к-сi, 14а
инд.070504
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
32.
«Глубокое ауданы Кожоховск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Кожохово ауылы
Сметанино ауылы
Прогресс ауылы
8 (72331) 24-1-44
Глубокое ауданы
Кожохово ауылы
Ленина к-сi, 13-9 инд.070510
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
33.
«Глубокое ауданы Красноярск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Предгорное ауылы
Перевальное ауылы
Аврора ауылы
8 (72331) 25-3-31
Глубокое ауданы
Предгорное ауылы
Ленина к-сi, 21
инд.070515
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
34.
«Глубокое ауданы Куйбышевск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Быструха ауылы
Зимовье ауылы
8 (72331) 27-3-27
Глубокое ауданы
Быструха ауылы
Новостройка к-сi, 16
инд.070506
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
35.
«Глубокое ауданы Малоубинск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Малоубинка ауылы
Волчиха ауылы
Карагужиха кентi
8 (72331) 26-1-68
Глубокое ауданы
Малоубинка ауылы

ул. Клиновицкого,  46/1-2
www.glubokoe.gov.kz
36.
ГУ «Аппарат акима Ушановского сельского округа Глубоковского района»
с. Ушаново,
с. Степное,
с. Каменный Карьер,
с. Комсомольское
8(72331)
26-4-45
26-3-87
070521
Глубоковский район
с. Ушаново, ул. Спортивная, 1а
www.glubokoe.gov.kz
37.
ГУ «Аппарат акима Фрунзенского сельского округа Глубоковского района»
с. Тарханка,
с. Топиха,
с. Винное,
с. Веселое,
с. Ново-Ульбинка,
ст. Ульба Перевалочная,
с. Горная Ульбинка
8(72331)
53-131
070519
Глубоковский район
с. Тарханка,
ул. Степная, 64
www.glubokoe.gov.kz
38.
ГУ «Аппарат акима Акжалского сельского округа Жарминского района»
с. Акжал,
с. Боке
8(72347)
41-250
Жарминский район
с. Акжал
www.garma.gov.kz
39.
ГУ «Аппарат акима Аршалинского сельского округа Жарминского района»
с. Аршалы,
с. Жарыктас
8(72347)
42-002
Жарминский район
с. Аршалы
нет
40.
ГУ «Аппарат акима п. Ауэзовского Жарминского района»
с. Ауэзов,
с. Солнечный
8(72347)
55-357
Жарминский район
п. Ауэзов
нет
41.
ГУ «Аппарат акима Белтерекского сельского округа Жарминского района»
с. Белтерек,
с. Карашокы,
с. 8-марта,
ст. Балыктыкол
8(72347)
41-055
Жарминский район
с. Белтерек
нет
42.
ГУ «Аппарат акима Бирликского сельского округа Жарминского района»
с. Бирлик,
с. Амангелди,
с. Каракожа
8(72347)
67-814
Жарминский район
с. Бирлик
нет
43.
ГУ «Аппарат акима Бирликшилского сельского округа Жарминского района»
с. Сулусары,
с. Казаншункыр,
с. Койтас,
с. Шымылдык
8(72347)
42-641
Жарминский район
с. Сулусары
нет
44.
ГУ «Аппарат акима Божыгурского сельского округа Жарминского района»
с. Каражал,
с. Салкынтобе,
с. Укили
8(72347)
67-955
Жарминский район
с. Салкынтобе
нет
45.
ГУ «Аппарат акима Делбегетейского сельского округа Жарминского района»
с. Конырбиик,
с. Суыкбулак
8(72347)
67-739
Жарминский район
с. Конырбиик
нет
46.
ГУ «Аппарат акима Жарминского района»
с. Жарма,
с. Каракойтас,
15 разъезд
8(72359)
42-223
Жарминский район
с. Жарма
нет
47.
ГУ «Аппарат акима Жангизтобинского сельского округа Жарминского района»
с. Жангизтобе,
с. Солнечный,
10 разъезд
8(72347)
54-637
Жарминский район
с. Жангизтобе
нет
48.
ГУ «Аппарат акима Жайминского сельского округа Жарминского района»
с. Жайма
8(72347)
67-781
Жарминский район
с. Жайма
нет
49.
ГУ «Аппарат акима Жарыкского сельского округа Жарминского района»
с. Жарык,
с. Малай,
с. Кызылкайын
8(72359)
51-132
Жарминский район
с. Жарык
нет
50.
ГУ «Аппарат акима Калбатауского сельского округа Жарминского района»
с. Калбатау,
с. Жанаозен,
с. Капай Батыр,
с. Бурлиагаш,
с. Ортабулак,
с. Жинишке
8(72347)
65-654
Жарминский район
с. Калбатау
ул. Дружбы, 119
нет
51.
ГУ «Аппарат акима Дайырского сельского округа Зайсанского района»
с. Дайыр,
с. Жамбыл,
с. Кокжыра
8(72340)
29-238
Зайсанский район
с. Дайыр
нет
52.
ГУ «Аппарат акима Айнабулакского сельского округа Зайсанского района»
с. Айнабулак,
с. Подхоз,
с. Жанатурмыс,
с. Шуршутсу
8(72340)
50-831
070702
Зайсанский район
с. Айнабулак,
ул. Даникова, 4
нет
53.
ГУ "Аппарат акима Сарытерекского сельского округа Зайсанского района"
с. Когедай,
с. Шалкар,
с. Сарытерек
8(72340)
50-672
070708
Зайсанский район
с. Сарытерек
нет
54.
ГУ "Аппарат акима Биржанского сельского округа Зайсанского района»
с. Биржан,
с. Куаныш,
с. Акарал
8(72340)
50-138
070703
Зайсанский район
с. Биржан,

Клиновицк к-сi, 46/1-2
инд.070511
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
36.
«Глубокое ауданы Ушановск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ушанов ауылы
Степное ауылы
Каменный Карьер ауылы
Комсомольское ауылы
8 (72331) 26-4-45 26-3-87
Глубокое ауданы
Ушаново ауылы
Спортивная к-сi, 1 а
ннд.070521
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
37.
«Глубокое ауданы Фрунзе ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Тарханка ауылы
Топиха ауылы
Винное ауылы
Веселое ауылы
Ново-Ульбинка ауылы
Ульба ст.
Перевалочная
Горная Ульбинка ауылы
8 (72331) 53-131
Глубокое ауданы
Тарханка ауылы Степная к-сi, 64
инд.070519
һttp:/www.glubokoe.gov.kz
38.
«Жарма ауданы Ақжал ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақжал ауылы
Беке ауылы
8 (72347) 41-250
Жарма ауданы
Ақжал кентi
www.garma.gov.kz
39.
«Жарма ауданы Аршалы ауылдық округi әкiмi аппараты» ММ
Аршалы ауылы
Жарықтас ауылы
8 (72347) 42-002
Жарма ауданы Аршалы кентi
жоқ
40.
«Жарма ауданы Әуезов кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Әуезов ауылы
Солнечный ауылы
8 (72347) 55-357
Жарма ауданы
Әуезов кентi
жоқ
41.
«Жарма ауданы Белтерек ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Белтерек ауылы
Қарашоқы ауылы
Балықтыкөл ауылы
8 (72347) 41-055
Жарма ауданы
Белтерек ауылы
жоқ
42.
«Жарма ауданы Бiрлiк ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бiрлiк ауылы
Амангелдi ауылы
Қарақожа ауылы
8 (72347) 67-814
Жарма ауданы
Бiрлiк ауылы
жоқ
43.
«Жарма ауданы Бiрлiк ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Сұлусары ауылы
Қазаншұңқыр ауылы
Қойтас ауылы
Шымылдық ауылы
8 (72347) 42-641
Жарма ауданы
Сұлусары ауылы
жоқ
44.
«Жарма ауданы Божығұр ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қаражал ауылы
Салқынтөбе ауылы
Үкiлi ауылы
8 (72347) 67-955
Жарма ауданы
Салқынтөбе ауылы
жоқ
45.
«Жарма ауданы Делбегетей ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қоңырбиiк ауылы
Суықбұлақ ауылы
8 (72347) 67-739
Жарма ауданы
Қоңырбиiк ауылы
жоқ
46.
«Жарма ауданы әкiмi аппараты» ММ
Жарма ауылы
Қарақойтас ауылы
15 разъезд
8 (72359) 42-223
Жарма ауылы
жоқ
47.
«Жарма ауданы Жалғызтөбе ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жалғызтөбе ауылы
Солнечный ауылы
10 разъезд
8 (72347) 54-637
Жарма ауданы
Жалғызтөбе ауылы
жоқ
48.
«Жарма ауданы Жайма ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жайма ауылы
8 (72347) 67-781
Жарма ауданы
Жайма ауылы
жоқ
49.
«Жарма ауданы Жарық ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жарық ауылы
Малай ауылы
Қызылқайың ауылы
8 (72359) 51-132
Жарма ауданы
Жарық ауылы
жоқ
50.
«Жарма ауданы Қалбатау ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қалбатау ауылы
Жаңаөзен ауылы
Қапай Батыр ауылы
Бүрлiағаш ауылы
Ортабұлақ ауылы
Жiңiшке ауылы
8 (72347) 65-654
Жарма ауданы
Қалбатау ауылы,
Дружбы к-сi, 119
жоқ
51.
«Зайсан ауданы Дайыр ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Дайыр ауылы
Жамбыл ауылы
Көкжыра ауылы
8 (72340) 29-238
Зайсан ауданы
Дайыр ауылы
инд.070704
жоқ
52.
«Зайсан ауданы Айнабұлақ ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Айнабұлақ ауылы
Подхоз ауылы
Жаңатұрмыс ауылы
Шүршiтсу ауылы
8 (72340) 50-831
Зайсан ауданы
Айнабұлақ ауылы
Даникова к-сi, 4
инд.070702
жоқ
53.
«Зайсан ауданы Сарытерек ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Көгедай ауылы
Шалқар ауылы
Сарытерек ауылы
8 (72340) 50-672
Зайсан ауданы
Сарытерек ауылы
инд.070708
жоқ
54.
«Зайсан ауданы Бiржан ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бiржан ауылы
Қуаныш ауылы
Ақарал ауылы
8 (72340) 50-138
Зайсан ауданы
Бiржан ауылы

ул. 9 мая, 4
нет
55.
ГУ "Аппарат акима Кенсайского округа Зайсанского района»
с. Кенсай,
с. Жарсу,
с. Бакасу,
с. Саржыра
8(72340)
50-230
070707
Зайсанский район
с. Кенсай
нет
56.
ГУ "Аппарат акима Шиликтинского сельского округа Зайсанского района»
с. Шиликти,
с. Тасбастау,
с. Жалши,
с. Карасай,
с. Какенталды
8(72330)
51-632
070709
Зайсанский район
с. Шиликти
нет
57.
ГУ «Аппарат акима Зыряновского района»
г. Зыряновск
8(72335)
62-972
г. Зыряновск
ул. Советская, 20
нет
58.
ГУ «Аппарат акима города Зыряновска»
г. Зыряновск
8(72335)
60-942
г. Зыряновск
ул. Ленина, 78
нет
59.
ГУ «Аппарат акима города Серебрянск Зыряновского района»
г. Серебрянск
8(72337)
2-51-51
070825
г. Серебрянск,
ул. Веденеева, 14
нет
60.
ГУ «Аппарат акима поселка Прибрежный Зыряновского района»
п. Прибрежный
8(72359)
2-65-10
070822
п. Прибрежный
нет
61.
ГУ «Аппарат акима поселка Октябрьский Зыряновского района»
п. Октябрьский
8(72335)
30-737
п. Октябрьский
ул. Кирова, 4А
нет
62.
ГУ «Аппарат акима поселка Зубовск Зыряновского района»
п. Зубовск
8(72335)
2-37-91
070813
п. Зубовск,
ул. Целинная, 21
нет
63.
ГУ «Аппарат акима Малеевского сельского округа Зыряновского района»
с. Малеевск
8(72335)
24-786
с. Малеевск,
ул. Малеевская
нет
64.
ГУ «Аппарат акима Парыгинского сельского округа Зыряновского района»
с. Парыгино
8(72335)
27-002
с. Парыгино
ул. Центральная, 5
нет
65.
ГУ «Аппарат акима Тургусунского сельского округа Зыряновского района»
с. Тургусун
8(72335)
24-342
с. Тургусун,
ул. Коммунаров, 20
нет
66.
ГУ «Аппарат акима Чапаевского сельского округа Зыряновского района»
с. Чапаево
8(72335)
5-55-87
с. Чапаево
ул. Восточная, 14
нет
67.
ГУ «Аппарат акима Средигорного сельского округа Зыряновского района»
с. Средигорное
8(72335)
22-475
с. Средигорное,
ул.Центральная
нет
68.
ГУ «Аппарат акима Первороссийского сельского округа Зыряновского района»
с. Первороссийское
8(72359)
2-33-43
070820
с. Первороссийское,
ул. Фрунзе
нет
69.
ГУ «Аппарат акима Тассайского сельского округа Кокпектинского района»
с. Кайнар
8(72348)
25-5-49
с. Кайнар
нет
70.
ГУ «Аппарат акима Тассайского сельского округа Кокпектинского района»
с. Аксу
8(72348)
25-549
с. Аксу
нет
71.
ГУ «Аппарат акима Ульгули-Малшынского сельского округа Кокпектинского района»
с. Сулеймен
8(72348)
25-895
с. Ульгули-Малшы
нет
72.
ГУ «Аппарат акима Ульгули-Малшынского сельского округа Кокпектинского района»
с. Нура
8(72348)
25-888
с. Нура
нет
73.
ГУ «Аппарат акима Улкенбокенского сельского округа Кокпектинского района»
с. Жансары
8(72348)
26-1-05
с. Улкен-Бокен
нет
74.
ГУ «Аппарат акима Аухадиевского сельского округа Кокпектинского района»
с. Каменка
8(72348)
50-004
с. Теректы
нет
75.
ГУ «Аппарат акима Самарского сельского округа Кокпектинского района»
с. Кайынды
8(72333)
21-446
с. Пантелеймоновка
нет
76.
ГУ «Аппарат акима Мариногорского сельского округа Кокпектинского района»
с. Песчанка
8(72333)
23-118
с. Песчанка
нет
77.
ГУ «Аппарат акима Бигашского сельского округа Кокпектинского района»
с. Комсомол
8(72237)
43-90
с. Комсомол
нет
78.
ГУ «Аппарат акима города Курчатова»
г. Курчатов
8(72551)
72-251
071100
г. Курчатов
ул. Тауелсыздык, 4
www.kurchatov.vko.gov.kz
79.
ГУ «Аппарат акима Курчумского сельского округа Курчумского района»
с. Курчум,
с. Алгабас,
с. Дынгек,
с. Топтерек
8(72339)
2-20-42
071200
с. Курчум,
ул. Б.Момышулы, 87
нет
80.
ГУ «Аппарат акима Теректинского сельского округа Курчумского района»
с. Теректы,
с. Мойылды,
с. Карачилик,
с. Акжайлау,
с. Тентек,
с. Булгары-Табыты,
с. Карой,
с. Кайнарлы,
с. Матабай 1
8(72343)
2-18-80
071215,
с. Теректы,
ул. Крахмаля, 67
нет
81.
ГУ «Аппарат акима Абайского сельского округа Курчумского района»
с. Бурабай,
с. Койтас,
с. Тоскайын,
с. Теректыбулак 1
8(72339)
24-8-24
071204
с. Бурабай,
ул. Уланская, 27
нет
82.
ГУ «Аппарат акима Акбулакского сельского округа Курчумского района»
с. Акбулак,
с. Алтай,
с. Кунгей,
с. Бокенбай,
с. Терискей,
с. Майтерек
8(72343)
43-2-70
с. Акбулак,
ул. Абая, 22
нет
83.
ГУ «Аппарат акима Балыкчинского сельского округа Курчумского района»
с. Аксуат,
с. Аманат,
с. Жолнускау
8(72339)
2-36-00
071217,
с. Аксуат,

9 май к-сi, 4
инд.070703
жоқ
55.
«Зайсан ауданы Кеңсай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Кеңсай ауылы
Жарсу ауылы
Бақасу ауылы
Сарыжыра ауылы
8 (72340) 50-230
Зайсан ауданы
Кеңсай ауылы
инд.070707
жоқ
56.
«Зайсан ауданы Шiлiктi ауылды округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Шiлiктi ауылы
Тасбастау ауылы
Жалшы ауылы
Қарасай ауылы
Кәкенталды ауылы
8 (72330) 51-632
Зайсан ауданы
Шiлiктi ауылы
инд.070709
жоқ
57.
«Зырян ауданының әкiмi аппараты» ММ
Зырян қаласы
8 (72335) 62-972
Зырян ауданы
Зырян қаласы
Советская к-сi, 20
жоқ
58.
«Зырян қаласы әкiмiнiң аппараты» ММ
Зырян қаласы
8 (72335) 60-942
Зырян ауданы
Зырян қаласы
Ленин к-сi, 78
жоқ
59.
«Зырян ауданы Серебрянск қаласы әкiмiнiң аппараты» ММ
Серебрянск қаласы
8 (72337) 2-51-51
Зырян ауданы
Серебрянск қаласы
Веденеева к-сi, 14
нд.070825
жоқ
60.
«Зырян ауданы Прибрежный кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Прибрежный кентi
8 (72359) 2-65-10
Зырян ауданы
Прибрежный кентi
инд.070822
жоқ
61.
«Зырян ауданы Октябрь кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Октябрь кентi
8 (72335) 30-737
Зырян ауданы
Октябрь кентi
Кирова к-сi, 4А
жоқ
62.
«Зырян ауданы Зубов кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Зубовск кентi
8 (72335) 2-37-91
Зырян ауданы
Зубовск кентi
Целинная к-сi, 21.
инд.070813
жоқ
63.
«Зырян ауданы Малеевск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Малеевск ауылы
8 (72335) 24-786
Малеевск ауылы
Малеевская к-сi
жоқ
64.
«Зырян ауданы Парыгин ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Парыгин ауылы
8 (72335) 27-002
Зырян ауданы
Парыгин ауылдық округi
Парыгин ауылы
Центральная к-сi 5
жоқ
65.
«Зырян ауданы Тұрғысын ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Тұрғысын ауылы
8 (72335) 24-342
Зырян ауданы
Тұрғысын ауылы
Коммунаров к-сi, 20
жоқ
66.
«Зырян ауданы Чапай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Чапай ауылы
8 (72335) 5-55-87
Зырян ауданы
Чапай ауылы
Восточная к-сi,14
жоқ
67.
«Зырян ауданы Средигорный ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Средигорное ауылы
8 (72335) 22-475
Средигорное ауылы
Центральная к-сi
жоқ
68.
«Зырян ауданы Первороссийск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Первороссийск ауылы
8 (72359) 2-33-43
Зырян ауданы
Первороссийск ауылы
Фрунзе к-сi
инд.070820
жоқ
69.
«Көкпектi ауданы Тассай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қайнар ауылы
8 (72348) 25-5-49
Көкпектi ауданы
Тассай ауылы
жоқ
70.
«Көкпектi ауданы Тассай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақсу ауылы
8 (72348) 25-549
Көкпектi ауданы
Тассай ауылы
жоқ
71.
«Көкпектi ауданы Үлгілі Малшы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Сүлеймен ауылы
8 (72348) 25-895
Көкпектi ауданы
Үлгiлi-Малшы ауылы
жоқ
72.
«Көкпектi ауданы Үлгiлi Малшы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Нұра ауылы
8 (72348) 25-888
Көкпектi ауданы
Нұра ауылы
жоқ
73.
«Көкпектi ауданы Үлкенбөкен ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жансары ауылы
8 (72348) 26-1-05
Көкпектi ауданы
Үлкен Бөкен ауылдық округi
жоқ
74.
«Көкпектi ауданы Аухадиев ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Каменка ауылы
8 (72348) 50-004
Көкпектi ауданы
Теректi ауылы
жоқ
75.
«Көкпектi ауданы Самар ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Кайыңды ауылы
8 (72333) 21-446
Көкпектi ауданы Пантелеймонов ауылы
жоқ
76.
«Көкпектi ауданы Мариногор ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Песчанка ауылы
8 (72333) 23-118
Песчанка ауылдық округi
жоқ
77.
«Көкпектi ауданы Биғаш ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Комсомол ауылы
8 (72237) 43-90
Көкпектi ауданы
Комсомол ауылы
жоқ
78.
«Курчатов қаласы әкiмiнiң аппараты» ММ
Курчатов қаласы
8 (72551) 72-251
Курчатов қаласы
Тәуелсiздiк 4
инд.071100
www.kurchatov.vko.gov.kz
79.
«Күршiм ауданы Күршiм ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Күршiм ауылы,
Алғабас ауылы
Дiңгек ауылы
Топтерек ауылы
8 (72339) 2-20-42
Күршiм ауылы
Б.Момышұлы к-сi, 87
ннд. 071200
жоқ
80.
«Күршiм ауданы Теректi ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Теректi ауылы
Мойылды ауылы
Қарашiлiк ауылы
Ақжайлау ауылы
Тентек ауылы,
Бұлғары-Табыты ауылы
Қарой ауылы
Қайнарлы ауылы
Матабай 1 ауылы
8 (72343) 2-18-80
Күршiм ауданы
Теректi ауылы
Крахмаля к-сi, 67
инд.071215
жоқ
81.
«Күршiм ауданы Абай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бурабай ауылы
Қойтас ауылы
Төсқайың ауылы
Теректiбұлақ ауылы
8(72339) 24-8-24
Күршiм ауданы
Бурабай ауылы
Ұлан к-сi, 27
инд.071204
жоқ
82.
«Күршiм ауданы Ақбұлақ ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақбұлақ ауылы
Алтай ауылы
Күнгей ауылы
Бөкенбай ауылы,
Терiскей ауылы
Майтерек ауылы
8 (72343) 43-2-70
Күршiм ауданы
Ақбұлақ ауылы
Абая к-сi, 22
жоқ
83.
«Күршiм ауданы Балықшы ауылды округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақсуат ауылы
Аманат ауылы
Жолнұсқау ауылы
8 (72339) 2-36-00
Күршiм ауданы
Ақсуат ауылы

ул. Мейрбаева, 30/1
нет
84.
ГУ «Аппарат акима Буранского сельского округа Курчумского района»
с. Боран,
с. Жидели,
с. Жанауыл,
с. Игилик,
с. Казахстан
8(72343)
22-5-02
с. Боран,
ул. Центральная, 2
нет
85.
ГУ «Аппарат акима Калгутинского сельского округа Курчумского района»
с. Каратогай,
с. Акчи,
с. Егиндыбулак,
с. Жылытау
8(72339)
44-37-1
с. Каратогай,
ул. Муканова, 21/а
нет
86.
ГУ «Аппарат акима Калжырского сельского округа Курчумского района»
с. Калжыр,
с. ПУ Калжыр,
с. Такыр,
с. Шенгельды
8(72343)
25-7-84
071202,
с. Калжыр,
ул. Кошкеншинова, 37
нет
87.
ГУ «Аппарат акима Куйганского сельского округа Курчумского района»
с. Куйган,
с. Славянка,
с. Карабулак,
с. Кайнар,
с. Чердояк
8(72343)
45-2-76
с. Куйган,
ул. Кайырбаева, 63
нет
88.
ГУ «Аппарат акима Маралдинского сельского округа Курчумского района»
с. Маралды,
с. Кыстау-Курчум,
с. Ушбулак
8(72330)
53-4-37
с. Маралды,
ул. Уалиханова, 58
нет
89.
ГУ «Аппарат акима Сарыоленского сельского округа Курчумского района»
с. Сарыолен,
с. Барак батыр,
с. Бирлик
8(72339)
23-58-4
с. Сарыолен,
ул. Школьная, 2
нет
90.
ГУ «Аппарат акима Топкайынского сельского округа Курчумского района»
с. Тоскайын,
с. Бугымуйыз,
с. Урунхайка,
с. Балакты-булак,
с. Карагайлы-булак
8(72330)
41-3-67
071216
с. Тоскайын,
ул. Кабинская, 21
нет
91
ГУ «Аппарат акима Ульбинского поселкового округа г. Риддер»
с. Бутаково,
п. Ульбастрой,
п. Лесхоз
8(72336)
58-336
071304,
г. Риддер,
п. Ульба,
ул. Буровая, 6
akimatulba@mail.kz
92.
ГУ «Аппарат акима Пригородного сельского округа г. Риддер»
с. Пригородная,
с. Поперечное,
с. Коноваловк
8(72336)
55-565
071300
г. Риддер,
с. Пригородная,
нет
93.
ГУ «Аппарат акима Новобаженовского сельского округа г. Риддер»
с. Новобаженово,
с. Булак,
с. Жана жол,
с. Талдыкорган,
с. Баженово
8(72336)
57-32-34
с. Новобаженово
нет
94.
ГУ «Аппарат акима Озерского сельского округа
г. Риддер»
с. Озерки,
с. Половинки,
с. Талица,
с. Караколь,
с. Тепкаши,
с. Балтатарак,
с. Малый Актобе
8(72336)
57-42-43
с. Озерки
нет
95.
ГУ «Аппарат акима Жазыкского сельского округа г. Риддер»
с. Жазык
8(72336)
57-75-34
с. Жазык
нет
96.
ГУ «Аппарат акима Жиеналинского сельского округа г. Риддер»
с. Букенчи,
с. Маралды
8 (72336)
57-35-23
с. Букенчи
нет
97.
ГУ «Аппарат акима Приречинского сельского округа г.Риддер»
с. Приречное,
с. Муздыбай,
с. Гранитный,
с. Жаркын,
ст. Шоптыгак
8(72336)
57-63-34
с. Приречное
нет
98.
ГУ «Аппарат акима Иртышского сельского округа г. Риддер»
с. Мукур,
с. Прииртышский,
с. Мурат
8(72336)
57-33-34
с. Прииртышский
нет
99.
ГУ «Аппарат акима Знаменского сельского округа
г. Риддер»
с. Знаменка,
с. Кыземшек
8(72336)
57-73-37
с. Знаменка
нет

Мейiрбаев к-сi, 30/1
инд.071217
жоқ
84.
«Күршiм ауданы Боран ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Боран ауылы
Жиделi ауылы
Жаңауыл ауылы
Игiлiк ауылы
Қазақстан ауылы
8 (72343) 22-5-02
Күршiм ауданы
Боран ауылы
Центральная к-сi, 2
жоқ
85.
«Күршiм ауданы Қалғұты ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қаратоғай ауылы
Ақши ауылы
Егiндiбұлақ ауылы
Жылытау ауылы
8 (72339) 44-37-1
Күршiм ауданы
Қаратоғай ауылы
Мұқанов к-сi, 21/а
жоқ
86.
«Күршiм ауданы Қалжыр ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қалжыр ауылы
ПУ Қалжыр ауылы
Тақыр ауылы Шеңгелдi ауылы
8 (72343) 25-7-84
Күршiм ауданы
Қалжыр ауылы
Көшкеншинова к-сi, 37
инд. 071202
жоқ
87.
"Күршiм ауданы Құйған ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Құйған ауылы
Славянка ауылы
Қарабұлақ ауылы
Қайнар ауылы
Чердояк ауылы
8 (72343) 45-2-76
Күршiм ауданы
Құйған ауылы
Қайырбаев к-сi, 63
жоқ
88.
«Күршiм ауданы Маралды ауылдық округі әкiмiнiң аппараты» ММ
Маралды ауылы
Қыстау-Күршiм ауылы
Үшбұлақ ауылы
8 (72330) 53-4-37
Күршiм ауданы
Маралды ауылы
Уәлиханов к-сi, 58
жоқ
89.
«Күршiм ауданы Сарыөлең ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Сарыөлең ауылы
Барақ батыр ауылы
Бiрлiк ауылы
8 (72339) 23-58-4
Күршiм ауданы
Сарыөлең ауылы
Школьная к-сi,2
жоқ
90.
«Күршiм ауданы Топқайың ауылдық округi әкімi аппараты» ММ
Төсқайың ауылы
Бұғымүйiз ауылы
Балақты-бұлақ ауылы
Қарағайлы-бұлақ
8 (72330) 41-3-67
Күршiм ауданы
Тосқайың ауылы
Кабинская к-сi, 21,
инд.071216
жоқ
91.
«Риддер ауданы Үлбi кентi округi әкiмi аппараты» ММ
Бутаково ауылы,
Лениногорск ауылы
Ульбастрой ауылы
Лесхоз кентi
8 (72336) 58-336
Риддер қаласы
Үлбi кентi
Буровая к-сi,
6 инд. 071304
akimatulba@mail.kz
92.
«Риддер ауданы Пригородный ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Пригородная ауылы,
Поперечное ауылы
Коноваловск ауылы
8 (72336) 55-565
Риддер қаласы
Пригородная ш.а., 13- 3
инд. 071300
жоқ
93.
«Риддер қаласы Новобаженов ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Новобаженово ауылы
Бұлақ ауылы
Жаңа жол ауылы
Талдықорған ауылы
Баженово ауылы
8(72336) 57-32-34
Новобаженова ауылы
жоқ
94.
«Риддер қаласы Озерск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Озерки ауылы
Половинки ауылы
Талица ауылы
Қаракөл ауылы
Тепқашы ауылы
Балтатарақ ауылы
Малый Ақтөте ауылы
8(72336) 57-42-43
Озерки ауылы
жоқ
95.
«Риддер қаласы Жазық ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жазық ауылы
8 (72336) 57-75-34
Жазық ауылы
жоқ
96.
«Риддер қаласы Жиеналы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бүкеншi ауылы
Маралды ауылы
8 (72336) 57-35-23
Бүкеншi ауылы
жоқ
97.
«Риддер қаласы Приречинск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Приречно ауылы
Мұздыбай ауылы
Гранитный ауылы
Жарқын ауылы
Шөптiғақ ст.
8(72336) 57-63-34
Приречное ауылы
жоқ
98.
«Риддер қаласы Ертiс ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Мұқыр ауылы
Прииртышск ауылы
Мұрат ауылы
8(72336) 57-33-34
Прииртышск ауылы
жоқ
99.
«Риддер қаласы Знаменск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Знаменка ауылы
Қыземшек ауылы
8(72336) 57-73-37
Знаменка ауылы
жоқ

100.
ГУ «Аппарат акима Достыкского сельского округа г. Риддер»
с. Чекоман,
с. Достык
8(72336)
57-52-45
с. Чекоман
нет
101.
ГУ «Аппарат акима Шульбинского поселка г.Риддер»
п. Шульбинск
п. Шульбинск
нет
102.
ГУ «Аппарат акима Шаганского поселка г. Риддер»
п. Шаган
Коммутатор
Железнодор.
38-01-21
п. Шаган
нет
103.
ГУ «Аппарат акима Айнабулакского сельского округа г. Риддер»
с. Айнабулак
8(722-59)
33-2-21
с. Айнабулак
нет
104.
ГУ «Аппарат акима Караоленского сельского округа г. Риддер»
с. Кайнар
с. Караолен
8(72256)
2-13-91
с. Кайнар
нет
105.
ГУ «Аппарат акима Танатского сельского округа г. Риддер»
с. Соц. Казахстан
с. Танат
8(72256)
2-20-13
с. Танат
нет
106.
ГУ «Аппарат акима Алгабасского сельского округа г. Риддер»
с. Догалан
с. Кииккашкан,
с. Кызыл жал
8(72-256)
2-44-92
с. Догалан
нет
107.
ГУ «Аппарат акима Акбулакского сельского округа г. Риддер»
с. Акбулак
8(72256)
2-12-71
с. Акбулак
нет
108.
ГУ «Аппарат акима Абралинского сельского округа г. Риддер»
с. Абралы
8(72256)
2-13-06
с. Абралы
нет
109.
ГУ «Аппарат акима п. Огневка Уланского района»
с. Смолянка
8(72338)
20-301
п. Огневка,
ул. Панина 10
нет
110.
ГУ «Аппарат акима Таврического сельского округа Уланского района»
с. Актюба,
с. Пролетарка
8(72-338)
72-334
с. Таврическое
ул. Советская, 48
нет
111.
ГУ «Аппарат акима Толеген-Тохтаровского сельского округа Уланского района»
с. Герасимовка,
с. Украинка,
с. Аршалы,
с. Родовка,
с. Казачье
8(72-334)
7-136
с. Герасимовка,
ул. Центральная,б/н
нет
112.
ГУ «Аппарат акима Саратовского сельского округа Уланского района»
с. Ново-Одесское,
с. Отрадное
8(72-334)
38-136
с. Саратовка,
ул. Молодежная, 2
нет
113.
ГУ «Аппарат акима Гагаринского сельского округа Уланского района»
с. Южное
8(72334)
24-136
с. Гагарино,
ул. Центральная, 43
нет
114.
ГУ «Аппарат акима Каменского сельского округа Уланского района»
с. Тройницкое
8(72334)
35-136
с. Каменка,
ул. Центральная, 25
нет
115.
ГУ «Аппарат акима Азовского сельского округа Уланского района»
с. Каинды,
с. Беткудук
8 (72-337)
20-6-14
с. Азовое, ул.Советская, 21
нет
116.
ГУ «Аппарат акима Бозанбайского сельского округа Уланского района»
с. Екатериновка,
с. Кызыл-су
8(72-338)
21-136
с. Бозанбай,
ул. Ленина, 24
нет
117.
ГУ «Аппарат акима Таргынского сельского округа Уланского района»
с. Жантас,
с. Айтыкова,
с. Манат
8(72-338)
26-423
с. Таргын,
ул. Айтыкова, 21
нет
118.
ГУ «Аппарат акима Аблакетского сельского округа Уланского района»
с. Бестерек,
с. Горняк
8(72-338)
24-430
с. Сагыр,
ул. Ленина, 50
нет
119.
ГУ «Аппарат акима Егинсуского сельского округа Уланского района»
с. Бурсак
8(72338)
22-330
с. Уланское,
ул. Ахметова, 33
нет

100.
«Риддер қаласы Достық ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Шақаман ауылы
Достық ауылы
8 (72336) 57-52-45
Шақаман ауылы
жоқ
101.
«Риддер қаласы Шүлбi ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Шүлбi кентi
Шүлбi кентi
жоқ
102.
«Шаған кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Шаған кентi
Теміржол коммутаторы. 38-01-21
Шаған кентi
жоқ
103.
«Риддер қаласы Айнабұлақ ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Айнабұлақ ауылы
8 (722-59) 33-2-21
Айнабұлақ ауылы
жоқ
104.
«Риддер қаласы Қараөлең ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қайнар ауылы
Қараөлең ауылы
8 (72256) 2-13-91
Қайнар ауылы
жоқ
105.
«Риддер қаласы Таңат ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Социалистiк Қазақстан ауылы Таңат ауылы
8 (72256) 2-20-13
Таңат ауылы
жоқ
106.
«Риддер қаласы Алғабас ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Доғалаң ауылы
Киiкқашқан ауылы
Қызылжал ауылы
8 (72-256) 2-44-92
Доғалаң ауылы
жоқ
107.
«Риддер қаласы Ақбұлақ ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақбұлақ ауылы
8 (72256) 2-12-71
Ақбұлақ ауылы
жоқ
108.
«Риддер қаласы Абыралы ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Абыралы ауылы
8 (72256) 2-13-06
Абыралы ауылы
жоқ
109.
«Ұлан ауданы Огневка кентi округi әкiмiнің аппараты» ММ
Смолянка ауылы
8 (72338) 20-301
Огневка кентi
Панин к-сi, 10
жоқ
110.
«Ұлан ауданы Таврический ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ақтөбе ауылы
Пролетарка ауылы
8 (72-338) 72-334
Таврическое ауылы
Советская к-сi, 48
жоқ
111.
«Ұлан ауданы Төлеген Тоқтаров ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Герасимовка ауылы
Украинка ауылы
Аршалы ауылы
Родовка ауылы
Казачье ауылы
8 (72-334)7-136
Герасимовка ауылы
Центральная к-сi
жоқ
112.
«Ұлан ауданы Саратов ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Ново-Одесское ауылы
Отрадное ауылдық округi
8 (72-334) 38-136
Саратовка ауылы
Молодежная к-сi, 2
жоқ
113.
«Ұлан ауданы Гагарин ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Южное ауылы
8 (72334) 24-136
Гагарино ауылы
Цеитральная к-сi, 43
жоқ
114.
«Ұлан ауданы Каменск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Тройницко ауылы
8 (72334) 35-136
Каменка ауылы
Центральная к-сi,25
жоқ
115.
«Ұлан ауданы Азовск ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Қайыңды ауылы
Беткұдық ауылы
8 (72-337) 20-6-14
Азово ауылы
Советская к-сi, 21
жоқ
116.
«Ұлан ауданы Бозанбай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Екатериновка ауылы
Қызыл-су ауылы
8 (72-338) 21-136
Бозанбай ауылы
Ленина к-сi,24
жоқ
117.
«Ұлан ауданы Тарғын ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Жантас ауылы
Айтықов ауылы
Манат ауылы
8 (72-338) 26-423
Тарғын ауылы
Айтықов к-сi,21
жоқ
118.
«Ұлан ауданы Әбiләкет ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бестерек ауылы
Горняк ауылы
8 (72-338) 24-430
Сағыр ауылы
Ленин ксi,50
жоқ
119.
«Ұлан ауданы Егiнсу ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Бұрсақ ауылы
8 (72338) 22-330
Ұлан ауылы
Ахметов к-сi,33
жоқ

120.
ГУ «Аппарат акима Алмасайского сельского округа Уланского района»
с. Баяш-Утепова
8(72338)
24-635
с. Алмасай,
ул. Кыдырменова, 3
нет
121.
ГУ «Аппарат акима поселка Белая Гора Уланского района»
с. Нижняя Таинта
8(72338)
20-613
п. Белая Гора,
ул. Ленина, 48
нет
122.
ГУ «Аппарат акима Усть-Каменогорского сельского округа»
с. Макеевка,
с. Мирное
8(7232)
57-44-36
с. Восточное,
ул. Школьная, 2
нет
123.
ГУ «Аппарат акима Меновновского сельского округа г. Усть- Каменогорска»
с. Самсоновка,
с. Старое Ахмирово
8(87232)
57-44-36
нет
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Образец расписки о получении
документов у потребителя
Аппарат акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
__________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Расписка в приеме документов №__________
Получены от ___________________________следующие документы:
1. Заявление
2. Копия свидетельства о рождении (удостоверения личности) от __
за №____кем выдано________________
3. Справка с места учебы.
Принял специалист уполномоченного органа _______________(подпись)
«__» _________20___г.
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Образец заявления
Акиму поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
от (Ф.И.О. заявителя) ___________________
адрес проживания, телефон: ______________
Заявление
Прошу Вас обеспечить подвоз моего несовершеннолетнего ребенка
(Ф.И.О., дата рождения), проживающего в (указать наименование
населенного пункта, района) и обучающегося в (указать № класса,
полное наименование организации образования) к общеобразовательной
организации образования и обратно домой на 20 __ - 20 __ учебный год
(указать учебный год).
Дата «____» ___________ год
Подпись заявителя ______________
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Образец справки с места учебы
СПРАВКА
Дана ______________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он действительно обучается в _________________________
(указать наименование школы)
в __ классе ___ смены (период обучения с __ до __ часов) и нуждается
в подвозе.
Справка дана для предъявления по месту требования.
Директор школы № ________________________ Ф.И.О.____________________
(указать наименование школы)     (инициалы и подпись)
М.П.
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственный специалист
1 СФЕ
Ответственный специалист
2 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
1 СФЕ
Ответственный специалист
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Регистрация поступивших документов
Подготовка проекта справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги
Рассмотрение проекта справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании услуги
Выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательным организациям образования и обратно домой либо мотивированного ответа об отказе в оказании услуги получателю государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдача расписки получателю государственной услуги о приеме всех документов, с указанием номера и даты приема заявления
Передача на рассмотрение руководителю уполномоченного органа
Подписание справки либо мотивированного ответа об отказе в оказании услуги
Отметка в книге учета справок
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 3-х рабочих дней
В течение 2-х рабочих дней
Не более 30 минут
В течение 5 рабочих дней с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов
6
Номер следующего действия
2
3
4
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1
Ответственный специалист
СФЕ 2
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Регистрация поступивших документов (30 минут)
Действие № 3
Подписание проекта справки (2 рабочих дня)
Действие № 2
Подготовка проекта справки (3 рабочих дня)
Действие № 4
Выдача справки об обеспечении бесплатным подвозом к общеобразовательным организациям образования и обратно домой получателю государственной услуги (30 минут)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1
Ответственный специалист
СФЕ 2
Руководитель уполномоченного органа
Действие № 1
Регистрация поступивших документов (30 минут)
Действие № 3
Подписание проекта мотивированного ответа об отказе в оказании услуги (2 рабочих дня)
Действие № 2
Подготовка проекта мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги (3 рабочих дня)
Действие № 4
Выдача мотивированного ответа об отказе в оказании услуги получателю государственной услуги (30 минут)
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основной процесс;
А – альтернативный процесс
Приложение 7 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Образец справки об обеспечении
бесплатным подвозом к общеобразовательной
организации образования и обратно домой
СПРАВКА
Дана__________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (она) действительно будет обеспечен (-а) бесплатным
подвозом к общеобразовательной организации образования
№ _____________________________________ и обратно домой.
(указать наименование школы)
Справка действительна на период учебного года.
Аким поселка, аула (села),
аульного (сельского)округа
__________________________________
(инициалы и подпись)
__________________________________        ___________________
(наименование населенного пункта)             (ФИО, подпись)
М.П.
Приложение 8 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного
подвоза к общеобразовательным
организациям и обратно домой
детям, проживающим в отдаленных
сельских пунктах»
Образец книги учета справок
о предоставлении бесплатного подвоза
обучающихся и воспитанников к
общеобразовательной организации
образования и обратно домой
Аппарат акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
_________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, области)
Книга учета справок
Книга начата в _______ году
Книга окончена в _____ году
п/п
Дата выдачи
Ф.И.О.
потребителя
кому выдана
справка
Ф.И.О. и
подпись должностного
лица,
выдавшего
справку
Ф.И.О. и
подпись
потребителя,
получившего
справку
1
2
3
4
5
Примечание:
Книга учета справок пронумеровывается, прошнуровывается и
скрепляется подписью и печатью акима.
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации дополнительного
образования для детей по предоставлению им дополнительного
образования»

120.
«Ұлан ауданы Алмасай ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Баяш-Өтепов ауылы
8 (72338) 24-635
Алмасай ауылы
Қыдырменов к-сi, 3
жоқ
121.
«Ұлан ауданы Белая гора кентiнiң әкiмi аппараты» ММ
Нижняя Таинта ауылы
8 (72338) 20-613
Белая Гора ауылы
Ленин к-сi,48
жоқ
122.
«Өскемен ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Макеев ауылы
Мирное ауылы
8 (7232) 57-44-36
Восточное ауылы
Школьная к-сi,2
жоқ
123.
«Өскемен қаласы Меновное ауылдық округi әкiмiнiң аппараты» ММ
Самсоновка ауылы
старое Ахмирово ауылы
8 (87232) 57-44-36
жоқ
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Тұтынушыдан құжаттардың алынғандығы
туралы қолхаттың үлгiсi
Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмінің аппараты
_________________________________________________
(елдi мекеннiң, ауданның, облыстың атауы)
Құжаттарды қабылдау жөнiндегi № ______ қолхат
________________________ дан төмендегi құжаттар алынды:
1. Өтiнiш
2. Туу туралы куәлiктiң (жеке куәлiктiң) көшiрмесi
№ ________ __________ кiм бердi ___________________________
3. Оқу орнынан анықтама.
Әкiмдiктiң қабылдаған маманы ____ (қолы)     "__" _____ 20__ ж.
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Өтiнiш үлгiсi
Кенттiң, ауылдың (селоның),
ауылдық
(селолық) округтiң әкiмiне
(өтiнiш берушiнiң аты-жөнi)
тұратын мекенжайы, телефоны:
_____________________________
Өтiнiш
Сiзден менiң кәмелетке толмаған (Т.А.Ә. туған жылы), (елдi
мекеннiң, ауданның атауын көрсету) тұратын және (жалпы бiлiм беретiн
№ мектептiң толық атауы, сыныбында оқитын) баламды 20.. - 20.. (оқу
жылын көрсету) оқу жылы жалпы бiлiм беру ұйымына және үйге тегiн
тасымалдаумен қамтамасыз етуiңiздi сұраймын.
Күнi «___» __________ ж.
Өтiнiш берушiнiң қолы _____________
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
Оқу орнынан анықтаманың үлгiсi
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________ берiлдi
(бiлiм алушының және тәрбиеленушiнiң Т.А.Ә.)
Ол __________________________________________________________
(мектептiң толық атауын көрсету)
___ сыныбында ___ ауысымда (оқу кезеңi сағат ___ дан ___ дейiн)
оқиды және тасымалдауға мұқтаж.
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшiн берiлдi.
№ ____ мектептiң директоры                Т.А.Ә.___________
(мектептiң атауын көрсету)          (аты-жөнi және қолы)
М.О.
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
5-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Жауапты маман
1 ҚФБ
Жауапты маман
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
1 ҚФБ
Жауапты маман
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Түскен құжаттарды тіркеу
Анықтаманың немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлеу
Анықтаманың немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын қарастыру
Мемлекеттік қызметті алушыға жалпы бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз ету туралы анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға өтiнiштi алу мерзiмi мен нөмiрiн көрсетумен барлық құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
Қарау үшін уәкілетті органның басшысына тапсыру
Анықтамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қою
Анықтамаларды есепке алу кітабында белгілеу
5
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
3 күн ішінде
2 күн ішінде
30 минуттан артық емес
Мемлекеттік қызметті алушымен қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 5 жұмыс күні ішінде
6
Келесi iс-әрекеттiң нөмiрi
2
3
4
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
ҚФБ 1
Жауапты маман
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-әрекет
Түскен құжаттарды тіркеу (30 минут)
№ 3 іс-әрекет
Анықтаманың жобасына қол қою (2 жұмыс күні)
№ 2 іс-әрекет
Анықтаманың жобасын әзірлеу (3 жұмыс күні)
№ 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға жалпы бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз ету туралы анықтама беру (30 минут)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
ҚФБ 1
Жауапты маман
ҚФБ 2
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 іс-әрекет
Түскен құжаттарды тіркеу (30 минут)
№ 3 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасына қол қою (2 жұмыс күні)
№ 2 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлеу (3 жұмыс күні)
№ 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру (30 минут)
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
6-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі үдеріс;
Б – балама үдеріс
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
7-қосымша
Жалпы бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына
және үйге тегiн тасымалдаумен қамтамасыз
ету туралы анықтаманың үлгiсi
Анықтама
___________________________________________________ берiлдi.
(оқушының және тәрбиеленушiнiң Т.А.Ә.)
Ол № _ жалпы бiлiм беру ұйымдарына және керi үйге тегiн тасымалдаумен
(мектептiң атауы) қамтамасыз етiлетiн болады.
Анықтаманың оқу жылы бойы күшi бар.
Кенттiң, ауылдың (селоның),
ауылдық (селолық)
округтiң әкiмi
_____________________
(аты-жөнi және қолы)
_____________________                  ____________________
(елдi мекеннiң атауы)                  (аты-жөнi және қолы)
М.О.
«Шалғайдағы ауылдық елдi
мекендерде тұратын балаларды
жалпы бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне керi тасымалдауды ұсыну
үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
8-қосымша
Бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердi жалпы
бiлiм беретiн бiлiм беру ұйымдарына және
үйлерiне тегiн тасымалдауды ұсыну туралы
анықтаманы есепке алу кiтабының үлгiсi
Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнің аппараты
____________________________________________________________
(елдi мекеннiң, ауданның, облыстың атауы)
Анықтаманы есепке алу кiтабы
Кiтап _____________ жылы басталды
Кiтап _____________ жылы аяқталды
р/с
Берiлген
күнi
Анықтама берiлген
тұтынушының Т.А.Ә.
Анықтама
берген
лауазымды
адамның Т.А.Ә.
және қолы
Анықтаманы
алған
тұтынушының
Т.А.Ә. және
қолы
1
2
3
4
5
Ескерту:
Анықтаманы есепке алу кiтабы нөмiрленедi, тiгiледi және әкiмнiң қолымен және мөрiмен бекiтiледi.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша қосымша бiлiм беру
ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями дополнительного образования детей, согласно  приложению 1 к настоящему регламенту, государственными казенными коммунальными предприятиями, реализующими образовательные учебные программы дополнительного образования детей за счет государственного образовательного заказа, который определяет местный исполнительный орган.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 62326 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются приказ о зачислении в организацию дополнительного образования детей, изданный на основании договора согласно приложению 2 к настоящему регламенту, заключенного между законными представителями детей и организацией дополнительного образования детей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам в возрасте от 3 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организации дополнительного образования.
8. Государственная услуга предоставляется в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях дополнительного образования детей, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения получение государственной услуги составляет 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ);

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша қосымша бiлiм беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызметi (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес жергiлiктi атқарушы органдар белгiлейтiн мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстары есебiнен балаларға қосымша бiлiм беру бағдарламаларын iске асыратын мемлекеттiк қазыналық коммуналдық кәсiпорындар болып табылатын балаларға қосымша бiлiм беру ұйымдарында көрсетiледi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет «Бiлiм туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi 62326 баптарына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi қосымша бiлiм беру ұйымына осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес баланың заңды өкiлi мен балаларға қосымша бiлiм беру ұйымдарының арасында жасалған шарт негiзiнде қабылданғаны туралы бұйрық немесе мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет 3 жастан 18 жасқа дейiнгi жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін арнайы білім беру ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет жұмыс күндерi демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, белгiленген кестеге сәйкес түскi үзiлiспен 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат балаларға қосымша бiлiм беру ұйымдарында орналастырылған стендтерде, сондай-ақ, бiлiм бөлiмдерiнiң ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiштi қарастыру 3 жұмыс күнiн құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн 15 жұмыс күнi);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги (при регистрации) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получения государственной услуги - не более 30 минут.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии организации дополнительного образования;
2) ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги и передает документы руководству организации дополнительного образования;
3) руководство организации дополнительного образования определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации дополнительного образования;
5) руководство организации дополнительного образования подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает подписанный приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту организации дополнительного образования для выдачи ответа получателю государственной услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении необходимых документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного лица, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.

2) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берiлген күнi (тiркеу кезiнде) сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күту уақыты – 30 минуттан артық емес;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берiлген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан артық емес.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы бас тартудың себептерін жазбаша негіздеумен мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негiз болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасына тапсырады;
2) қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды қосымша білім беру ұйымының басшылығына береді;
3) қосымша білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін қосымша білім беру ұйымының басшылығына тапсырады;
5) қосымша білім беру ұйымының басшылығы қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды, мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін қосымша білім беру ұйымының жауапты маманына қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға өтiнiштi алу мерзiмi мен нөмiрi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты, қызметтi алу мерзiмi көрсетiлiп қолхат берiледi.

14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо предоставить следующие документы:
1) заявление о зачислении в организацию дополнительного образования от законных представителей;
2) копию свидетельства о рождении, документа удостоверяющего личность получателя государственной услуги (при наличии);
3) анкету со сведениями о ребенке и о законных представителях;
4) договор с условиями оказания услуги (по необходимости);
5) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт) по необходимости.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования (СФЕ – 1);
2) руководство организации дополнительного образования (СФЕ – 2);
3) ответственный специалист организации дополнительного образования (СФЕ – 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу

14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды тапсыруы керек:
1) балаларды қосымша бiлiм беру ұйымдарына тiркеу туралы заңды өкiлдерiнiң өтiнiшi;
2) баланың туу туралы куәлiгiнiң, жеке басын куәландыратын құжатының (бар болған жағдайда) көшiрмесi;
3) бала мен ата-анасының мәлiметтерi бар сауалнама;
4) қызмет көрсету талаптары көрсетiлген шарт (қажеттiлiгiне қарай);
5) қажеттiлiгiне қарай денсаулығы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) қосымша білім беру ұйымының басшылығы (ҚФБ – 2);
3) қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 4-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі

19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей по
предоставлению им
дополнительного образования»
Перечень организаций дополнительного образования по оказанию
государственной услуги

19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша
қосымша бiлiм беру ұйымдарына балалардың
құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қосымша білім беру
ұйымдарының тізбесі
Ұйымның атауы
Мекенжайы
Телефондары

9-12-71,
9-04-63
Катон-Карагайский район 8 (72341)
1
Детская музыкальная школа
с. Улкен Нарын
ул. Тумашинова, 7
2-90-83
Курчумский район 8 (72339)
1
Детская музыкальная школа
с. Курчум,
ул. Момышулы, 95
2-10-22
2-20-62
2
Дом детского творчества
с. Курчум,
ул. Момышулы, 95
2-10-22
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей по
предоставлению им
дополнительного образования»
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
МЕЖДУ ОРГАНИЗАЦИЕЙ ДОПОЛНИТЕЛЬНОГО ОБРАЗОВАНИЯ
И РОДИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________                           "___"___________ 20__ г.
Организация дополнительного образования детей__________________
_____________________________________________________________________
(наименование)
именуемая в дальнейшем ОДО, в лице директора_________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующего на основании Устава ОДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество матери, отца, лиц, их заменяющих)
именуемой в дальнейшем "Родитель", ребенка
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество ребенка; год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:
1. ОДО обязуется:
1.1. зачислить ребенка в кружок/секцию ______________________________
(наименование)
на основании ________________________________________________________
(наименование документа о зачислении)
1.2. обеспечить
бесплатные образовательные услуги ___________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ______________________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых родителями)
развитие его творческих способностей и интересов;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая особенности
его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка.
1.3. обучать ребенка по программе ___________________________________
(наименование программы;
_____________________________________________________________________
название органа, утвердившего программу)
1.4. организовывать деятельность ребенка в соответствии с его
возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной
программы.
1.5. переводить ребенка в следующую возрастную группу _______________
(дата перевода)

9-12-71,
9-04-63
Катон-Қарағай ауданы 8 (72341)
1.
Балалар саз мектебi
Үлкен Нарын
Тумашинов көшесі, 7
2-90-83
Күршім ауданы 8 (72339)
1.
Балалар саз мектебi
Күршiм ауылы
Момышұлы көшесi, 95
2-10-22
2-20-62
2.
Балалар шығармашылық үйi
Күршiм ауылы
Момышұлы көшесi, 95
2-10-22
«Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша
қосымша бiлiм беру ұйымдарына балалардың
құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
ҚОСЫМША БIЛIМ БЕРУ ҰЙЫМЫ МЕН БАЛАНЫҢ АТА-АНАСЫ АРАСЫНДАҒЫ
ҮЛГI ШАРТ
_________ қаласы                       "___"_________ 20__ ж.
Балаларға қосымша бiлiм беру ұйымы __________________________
____________________________________________________________,
(атауы)
Бұдан әрi ҚБҰ деп аталатын __________________________________
атынан ҚБҰ Жарғысының негiзiнде әрекет ететiн директор ______
_____________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
бiр жағынан және бұдан әрi __________________________________
_____________________________________________________________
(баланың тегi, аты, әкесiнiң аты; туған жылы)
«Ата-анасы» деп аталатын анасы (әкесi, оларды алмастыратын тұлғалар)
______________________________________________________________
(анасының, әкесiнiң, оларды алмастыратын тұлғалардың тегi,
аты, әкесiнiң аты)
екiншi жағынан, төмендегiлер туралы осы шартты жасады:
1. ҚБҰ мiндетi:
1.1. _______________________________________________ негiзiнде
(қабылдау туралы құжаттың атауы
баланы ____________________________ үйiрмеciне/секциясына тiркеу
(атауы)
1.2. ақысыз бiлiм беру қызметтерiн қамтамасыз ету ___________
(құрылтайшы, демеушiлер
_____________________________________________________________
қаржысынан төленетiн ақылы бiлiм беру қызметi түрлерiнiң атауы)
ақылы бiлiм беру қызметтерi _________________________________
(ата-ана қаржысынан төленетiн
_____________________________________________________________
қызмет түрлерiнiң атауы)
оның шығармашылық қабiлеттерiн дамыту;
балаға оның даму ерекшелiгiне қарай жеке ықпал етудi жүзеге асыру;
баланың эмоционалдық қолайлылығына қамқор болу.
1.3. баланы _________________________________________________
(бағдарлама атауы;
________________________________________ бағдарламасы бойынша оқыту
бағдарламаны бекiткен органның атауы)
1.4. баланың жас, жеке ерекшелiктерiне, бiлiм бағдарламасының
мазмұнына сәйкес оқу жұмысын ұйымдастыру.
1.5. баланы келесi жас ерекшелiгi тобына ауыстыру ___________
(ауыстыру уақыты)

1.6. соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
2.1. соблюдать Устав ДО и настоящий договор.
2.2. вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
в сроки _____________________________________________________________
2.3. лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не
передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные
условия).
2.4. приводить ребенка в ОДО в опрятном виде; чистой одежде и обуви
_____________________________________________________________________
(иные требования ОДО с учетом местных; сезонных;
_____________________________________________________________________
возрастных; индивидуальных особенностей ребенка)
2.5. информировать ОДО о предстоящем отсутствии ребенка; его болезни.
2.6. взаимодействовать с ОДО по всем направлениям обучения ребенка.
2.7. оказывать ОДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка; оздоровление; гигиеническое;
_____________________________________________________________________
культурно - эстетическое; экологическое воспитание;
_____________________________________________________________________
коррекционная работа в условиях семьи; иное)
3. ОДО имеет право:
3.1. отчислить ребенка из ОДО при наличии медицинского заключения о
состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему
пребыванию;
3.2. предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание ребенка
в ОДО по его ходатайству;
3.3. вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка в
семье;
3.4. расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом
невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об
этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
4.1. принимать участие в работе Совета педагогов ОДО с правом
совещательного голоса;
4.2. вносить предложения по улучшению работы с детьми и по
организации дополнительных услуг в ОДО;
4.3. выбирать образовательную программу из используемых ОДО в работе
с детьми;
4.4. выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ОДО.
4.5. находиться с ребенком в ОДО в период его адаптации в течение
______ дней; ____ часов; в других случаях _______________;
4.6. ходатайствовать перед ОДО об отсрочке платежей за содержание
ребенка в ДО; за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней
до установленных сроков платы;
4.7. требовать выполнения Устава ОДО и условий настоящего договора;
4.8. заслушивать отчеты директора ОДО и педагогов о работе с детьми в группе;

1.6. осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" мiндеттi:
2.1. ҚБҰ Жарғысын және осы шартты орындау.
2.2. ҚБҰ-ғабалаға қызмет көрсеткенi үшiн _____________ мерзiмде
______________________________________________ сомада ақы төлеу.
2.3. баланы 16-жасқа толмаған басқа адамға сенiп тапсырмай, баланы
тәрбиешiге өзi тапсыру және алып кету (немесе басқа жағдайлар).
2.4. баланы қосымша бiлiм беру ұйымына ұқыпты күйiнде; таза киiм
және аяқ киiммен алып келу
_____________________________________________________________
(баланың жергiлiктi; маусымдық жас; жеке ерекшелiктерiне
_____________________________________________________________
қарай қосымша бiлiм беру ұйымдарының басқа талаптары)
2.5. ҚБҰ-ға баланың келе алмайтыны, оның ауырып қалғаны туралы хабарлау.
2.6. баланы оқытудың барлық бағыттары бойынша ҚБҰ-мен бiрлесiп
әрекет ету.
2.7. ҚБҰ-ға Жарғылық мiндеттердi iске асыру бойынша қолдан келетiн
көмек көрсету
_____________________________________________________________
(бала өмiрiн қорғау; сауықтыру; гигиеналық
_____________________________________________________________
мәдени-эстетикалық экологиялық тәрбие;
_____________________________________________________________
отбасы жағдайындағы түзету жұмыстары; басқалары)
3. ҚБҰ-ның:
3.1. ҚБҰ-да әрi қарай баруға кедергi болатын бала денсаулығының
жай-күйi туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы ҚБҰ-дан
шығаруға;
3.2. "Ата-ананың" өтiнiшi бойынша ҚБҰ-да балаға қызмет көрсеткенi
үшiн төлемдердiң мерзiмiн ұзартуға;
3.3. баланы отбасында тәрбиелеу iсiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар
енгiзуге;
3.4. "Ата-ана" өз мiндеттерiн жүйелi түрде орындамаған жағдайда,
"Ата-ананы" алдын ала _____ күн бұрын ескертiп, осы шартты бұзуға
құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
4.1. ҚБҰ Педагогтар кеңесi жұмыстарына кеңесшi дауысы құқығымен
қатысуға;
4.2. балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтердi ұйымдастыру
бойынша ұсыныстар енгiзуге;
4.3. ҚБҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын бiлiм беру
бағдарламаларын таңдауға;
4.4. ҚБҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтер түрлерiн таңдауға.
4.5. ҚБҰ-да баланың бейiмделу кезеңiнде онымен _____ күн; _____ сағат;
басқа жағдайларда ________________ бiрге болуға;
4.6. ҚБҰ-ға балаға қызмет көрсету үшiн төлемақының мерзiмiн ұзарту;
қосымша қызметтер үшiн төлемақы жөнiнде белгiленген мерзiмiнен _____
күн кешiктiрмей өтiнiш бiлдiруге;
4.7. ҚБҰ Жарғысы мен осы шарт мiндеттерiнiң орындалуын талап етуге.
4.8. топтағы балалармен жұмыс жөнiнде қосымша бiлiм беру ұйымының
директоры мен мұғалiмдерiнiң есебiн тыңдауға.

4.9. расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем порядке
при условии предварительного уведомления об этом ОДО за ______ дней;
4.10. договор действует с момента его подписания и может быть
продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
5. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме
приложения к нему.
6. Стороны несут ответственность за неисполнение или
ненадлежащее исполнение обязательств ________________________
(ответственность сторон)
7. Срок действия договора с ____________ по __________ 201_ г.
8. Договор составлен в двух экземплярах:
один экземпляр хранится в ОДО в личном деле ребенка; другой — у
"Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Организация дополнительного
образования № __________
Адрес: ______________________
(индекс, город, район,
сельский округ, улица, дом)
_____________________________
_____________________________
Подпись _________________
Печать
Родитель: мать (отец, лицо, их
заменяющее)________________
___________________________
(Ф.И.О)
Адрес проживания: ___________
Паспортные данные: __________
место работы ________________
___________________ должность
телефон домашний, служебный)__________________
____________________________
Подпись ____________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей
по предоставлению им
дополнительного образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации дополнительного образования
Передает подписанный приказ о зачислении в организацию дополнительного образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту организации дополнительного образования
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
23 часа
1 день
1 день
Не более 30 минут
С момента обращения получение государственной услуги составляет 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ)
Не более 30 минут
23 часа
13 дней
1 день
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию дополнительного образования (1 день).
Для детских школ искусств и спортивных школ (13 дней)
Действие № 4
Подписывает приказ о зачислении в организацию дополнительного образования (1 день)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию дополнительного образования услуги (не более 30 минут)
С момента обращения получение государственной услуги составляет 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации дополнительного образования
2 СФЕ
Руководство организации дополнительного образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации дополнительного образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Разрабатывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день).
Для детских школ искусств и спортивных школ (13 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
С момента обращения получение государственной услуги составляет 3 рабочих дня (15 дней для детских музыкальных, художественных школ, школ искусств и спортивных школ)
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации дополнительного
образования для детей
по предоставлению им
дополнительного образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление детей
в дошкольные организации образования»

4.9. осы шартты бiр жақты тәртiппен ҚБҰ-ны бұл жөнiнде алдын ала ___
күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
4.10. шарт қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және екi жақтың
келiсуi бойынша мерзiмi ұзартылуы; өзгертiлуi; толықтырылуы мүмкiн.
5. Шартқа өзгерiстер, толықтырулар қосымша нысанда енгiзiледi.
6. Тараптар мiндеттердiң тиiстi деңгейде орындалуына немесе дұрыс
орындалмауына жауапты. _________________________________________
(екi жақтың жауапкершiлiктерi)
7. Шарттың қолданылу мерзiмi: ______ 201__ ж бастап ______ дейiн.
8. Шарт екi данада жасалған:
бiр данасы ҚБҰ-да баланың жеке құжатында, екiншiсi - «Ата-анада»
(оларды алмастыратын тұлғаларда).
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Қосымша бiлiм беру ұйымы
№ ________________________
Мекен-жайы _______________
(индекс, қала, аудан, ауылдық
округ, көше, үй)
Қолы _____________________
Мөр
Ата-ана: анасы (әкесi, оны алмастыратын тұлға) ________
(Т.А.Ә);
(индекс, қала, аудан, округ,
көше, үй)
тұрғылықты мекен-жайы: _____
төлқұжат деректерi: ________
жұмыс орны _________________
лауазымы ___________________
үй, қызметтік телефоны)_____
қолы _______________________
«Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша
қосымша бiлiм беру ұйымдарына балалардың
құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін қосымша білім беру ұйымының басшылығына береді
Мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін арнайы білім беру ұйымының жауапты маманына қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
23 сағат
1 күн
1 күн
30 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiштi қарастыру 3 жұмыс күнiн құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн 15 жұмыс күнi)
30 минуттан артық емес
23 сағат
13 күн
1 күн
30 минуттан артық емес
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді (1 күн)
Балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн (13 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрыққа қол қояды (1 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қосымша білім беру ұйымына қабылдау туралы бұйрықты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiштi қарастыру 3 жұмыс күнiн құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн 15 күн)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Қосымша білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (1 күн)
Балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн (13 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (1 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiштi қарастыру 3 жұмыс күнiн құрайды (балалардың музыкалық, көркемөнер, шығармашылық және спорт мектептерi үшiн 15 күн)
«Балаларға қосымша бiлiм беру бойынша
қосымша бiлiм беру ұйымдарына
балалардың құжаттарын қабылдау және
оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды
қабылдау және балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования» (далее – государственная услуга) оказывается дошкольными организациями всех типов и видов (далее - ДО).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 2630 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
5. Формой завершения государственной услуги являются договор, заключаемый между ДО и законными представителями либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается законным представителям детей дошкольного возраста (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в ДО.
8. Государственная услуга при обращении в ДО предоставляется в течение двух рабочих дней, в соответствии с установленным графиком приема законных представителей, утвержденного руководителем ДО.
9. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан в разделе «Государственные услуги».
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги посредством личного посещения ДО получает консультацию со стороны руководителя ДО и сдает документы ответственному лицу канцелярии ДО;

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) барлық типтегi және үлгiдегi мектепке дейiнгi ұйымдар (бұдан әрi – МДҰ) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 2630-баптары негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны МДҰ мен заңды өкiлдер арасында жасалатын шарт немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет мектепке дейiнгi жастағы балалардың заңды өкiлдерiне (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін МДҰ-ға жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет МДҰ-ға өтiнiш жасаған жағдайда МДҰ басшысы белгiлеген заңды өкiлдердi қабылдау кестесiне сәйкес екi жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң интернет-ресурсында «Мемлекеттiк қызметтер» бөлiмiнде орналастырылады.
10. Мемлекеттi қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсырған және басшы тарапынан қажеттi кеңес алған сәттен бастап – кемiнде 30 минут уақытты құрайды;
2) мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
11. Егер осы регламенттің 14-тармағына сәйкес талап етiлетiн барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы МДҰ жеке келуі арқылы МДҰ басшысы тарапынан кеңес алады және құжаттарды МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасына өткізеді;

2) ответственное лицо канцелярии ДО осуществляет регистрацию документов и передает документы руководству ДО;
3) руководство ДО определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает договор (в 2-х экземплярах) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству ДО;
5) руководство ДО подписывает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает ответственному специалисту ДО для выдачи договора либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги получателю государственной услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Документ, подтверждающий сдачу получателем государственной услуги необходимых документов для получения государственной услуги, не требуется.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы в ДО:
1) направление, выданное управлением образования города (района), в сельской местности - акиматом;
2) паспорт здоровья ребенка;
3) справку санитарно-эпидемиологической службы об эпидокружении.
В ДО прием детей ведется в течение года при наличии в нем свободных мест.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии ДО (СФЕ – 1);
2) руководство ДО (СФЕ – 2);
3) ответственный специалист ДО (СФЕ – 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
19. Форма договора, заключаемого между ДО и получателем государственной услуги в соответствии с которым должен быть представлен результат оказания государственной услуги, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

2) МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды МДҰ басшылығына тапсырады;
3) МДҰ басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, келісім-шарт (2 данада) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін МДҰ басшылығына береді;
5) МДҰ басшылығы келісім-шартқа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қойып, мемлекеттік қызметті алушыға келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру үшін жауапты маманға тапсырады;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алушының мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат талап етiлмейдi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы МДҰ-ға мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) қалалық (аудандық) бiлiм басқармасы, ауылдық жерде – әкiмдiк берген жолдама;
2) баланың денсаулық паспорты;
3) эпидемиялық ортасы туралы санитарлық-эпидемиологиялық қызметтен анықтама.
Мектепке дейiнгi ұйымдарды бос орындар бар болған жағдайда қабылдау жыл бойы жүргiзiледi.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚБФ – 1);
2) МДҰ басшылығы (ҚФБ – 2);
3) МДҰ жауапты маманы (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері ұсынылатын МДҰ және балалардың заңды өкiлдерiнiң арасында жасалатын шарттың үлгісі осы регламентке 3-қосымшада көрсетілген.

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
20. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
детей в дошкольные
организации образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает договор (в 2-х экземплярах) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передает документы руководству ДО
Наложение резолюции
Передает договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству ДО
Передает подписанный договор либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту ДО для выдачи договора либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги получателю государственной услуги
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 10 минут
С момента сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут.
Максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 5 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (не более 5 минут)
Действие № 3

4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Мектепке дейiнгi бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгiмен өзара iс-әрекеттерінің мәтiндiк
кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 КФБ
МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 КФБ
МДҰ басшылығы
3 КФБ
МДҰ жауапты маманы
2 КФБ
МДҰ басшылығы
3 КФБ
МДҰ жауапты маманы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, келісім-шарт (2 данада) немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Келісім-шартқа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Құжаттарды МДҰ басшылығына тапсырады
Бұрыштама қою
Келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін МДҰ басшылығына береді
Келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін қол қойылған келісім-шартты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты МДҰ жауапты маманына тапсырады
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзiмi
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсырған және басшы тарапынан қажеттi кеңес алған сәттен бастап – кемiнде 30 минут уақытты құрайды.
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 КФБ
МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 КФБ
МДҰ басшылығы
3 КФБ
МДҰ жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (5 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (5 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет

Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает договор (в 2-х экземплярах) (не более 5 минут)
Действие № 4
Подписывает договор (не более 5 минут)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги договор (не более 10 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут.
Максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии ДО
2 СФЕ
Руководство ДО
3 СФЕ
Ответственный специалист ДО
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 5 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (не более 5 минут)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 5 минут)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 5 минут)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 10 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги документов в ДО, определенных в пункте 14 настоящего регламента и получения необходимой консультации со стороны руководителя составляют не менее 30 минут.
Максимально допустимое время ожидания получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, составляет не более 30 минут.
Максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не менее 30 минут
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
детей в дошкольные
организации образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
детей в дошкольные
организации образования»
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
МЕЖДУ ДОШКОЛЬНОЙ ОРГАНИЗАЦИЕЙ И ЗАКОННЫМИ
ПРЕДСТАВИТЕЛЯМИ РЕБЕНКА
город ____________                           "___"___________ 20__ г.
ДО № __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование)
именуемая в дальнейшем ДО, в лице заведующей ДО _____________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
действующая на основании Устава ДО, с одной стороны, и матерью
(отцом, лицом, их заменяющим) ______________________________________
(фамилия, имя, отчество матери,
_____________________________________________________________________
отца, лиц, их заменяющих)
именуемый в дальнейшем "Родитель", ребенка __________________________
(фамилия, имя, отчество
_____________________________________________________________________
ребенка; год рождения)
с другой стороны, заключили настоящий договор о следующем:

Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және келісім-шарт әзірлейді (2 данада) (5 минуттан артық емес)
№ 4 іс-әрекет
Келісім-шартқа қол қояды (5 минуттан артық емес)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға келісім-шарт береді (10 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсырған және басшы тарапынан қажеттi кеңес алған сәттен бастап – кемiнде 30 минут уақытты құрайды.
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
МДҰ кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 КФБ
МДҰ басшылығы
3 СФЕ
МДҰ жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (5 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (5 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді (5 минуттан артық емес)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (5 минуттан артық емес)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (10 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған құжаттарды МДҰ-ға тапсырған және басшы тарапынан қажеттi кеңес алған сәттен бастап – кемiнде 30 минут уақытты құрайды
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызметті алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 30 минуттан аспайды
«Мектепке дейiнгi бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
«Мектепке дейiнгi бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау
және балаларды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
МЕКТЕПКЕ ДЕЙIНГI ҰЙЫМ МЕН БАЛАЛАРДЫҢ ЗАҢДЫ ӨКIЛДЕРIНIҢ
АРАСЫНДАҒЫ ҮЛГI ШАРТ
____________ қаласы                    "___"___________ 20__ж.
Бұдан әрi МДҰ деп аталатын № _______ мектепке дейiнгi ұйым
_____________________________________________________________
(атауы)
атынан МДҰ Жарғысының негiзiнде әрекет ететiн МДҰ меңгерушiсi
_____________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
бiр жағынан және бұдан әрi __________________________________
_____________________________________________________________
(баланың тегi, аты, әкесiнiң аты; туған жылы)
«Ата-анасы» деп аталатын анасы (әкесi, оларды алмастыратын
тұлғалар) ___________________________________________________
_____________________________________________________________
(анасының, әкесiнiң, оларды алмастыратын тұлғалардың тегi,
аты, әкесiнiң аты)
екiншi жағынан, төмендегiлер туралы осы шартты жасады:

1. ДО обязуется:
1) зачислить ребенка в группу _________________________________
(наименование)
на основании _______________________________________________________;
(наименование документа о зачислении)
2) обеспечить охрану жизни и укрепление физического и
психического здоровья ребенка;
его интеллектуальное, физическое и личностное развитие;
коррекцию (элементарную; квалифицированную) имеющихся
отклонений в развитии ребенка;
развитие его творческих способностей и интересов;
осуществлять индивидуальный подход к ребенку, учитывая
особенности его развития;
заботиться об эмоциональном благополучии ребенка;
3) обучать ребенка по программе ______________________________
(наименование программы;
____________________________________________________________________;
название органа, утвердившего программу)
4) организовать предметно-развивающую среду в ДО (помещение,
оборудование, учебно-наглядные пособия, игры, игрушки);
5) организовать деятельность ребенка в соответствии с его
возрастом, индивидуальными особенностями, содержанием образовательной
программы;
6) предоставлять ребенку имеющиеся в ДО дополнительные
образовательные услуги (за рамками основной образовательной
деятельности):
бесплатные образовательные услуги______________________________
(наименование видов услуг,
_____________________________________________________________________
оплачиваемых за счет средств спонсоров; учредителя)
платные образовательные услуги ________________________________
(наименование видов услуг,
____________________________________________________________________;
оплачиваемых родителями)
7) осуществлять медицинское обслуживание ребенка: лечебно-профилактические мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование, кратность)
оздоровительные мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование, кратность)
санитарно - гигиенические мероприятия:
_____________________________________________________________________
(наименование)
дополнительные медицинские услуги:
____________________________________________________________________;
(наименование, платные, бесплатные)
8) обеспечивать ребенка сбалансированным питанием, необходимым
для его нормального роста и развития:
_____________________________________________________________________
(вид питания, в т.ч. диетическое)
____________________________________________________________________;
(его кратность; время приема пищи)
9) устанавливать график посещения ребенком ДО:
_____________________________________________________________________
(дни недели, время пребывания, выходные, праздничные дни;
_____________________________________________________________________
график свободного посещения)

1. МДҰ мiндетi:
1) ___________________________________________ негiзiнде
(қабылдау туралы құжаттың атауы)
баланы _______________________________________ тобына қабылдау;
(атауы)
2) баланың дене және психикалық денсаулығын нығайтуды және
өмiрiн қорғауды;
оның интеллектуалдық, дене және тұлғалық дамуын қамтамасыз ету;
дамуында ауытқулары бар баланы түзеу (қарапайым, бiлiктi) жұмыстары
жүргiзу;
оның шығармашылық қабiлеттерiн және қызығушылықтарын дамыту;
баланың даму ерекшелiктерiн ескере отырып, жеке тәсiлдердi жүзеге
асыру;
баланың эмоционалдық жайлылығына қамқор болу.
3) баланы ______________________________________________
(бағдарлама атауы; бағдарламаны бекiткен органның атауы)
_______________________________________ бағдарламасы бойынша оқыту;
4) МДҰ-да заттық-дамытушы ортаны (бөлме, құрал-жабдықтар,
оқу-көрнекiлiк құралдар, ойындар, ойыншықтар).ұйымдастыру;
5) баланың жас, жеке ерекшелiктерiне, бiлiм беру
бағдарламасының мазмұнына сай оның iс-әрекетiн ұйымдастыру;
6) балаға мектепке дейiнгi ұйымда бар қосымша бiлiм беру
қызметiн көрсету (негiзгi бiлiм беру қызметiнiң шеңберiнен тыс);
тегiн бiлiм беру қызметтерi _________________________________
(құрылтайшылар, демеушiлер қаражаты есебiнен төленетiн
_____________________________________________________________;
қызмет түрлерiнiң атауы)
ақылы бiлiм беру қызметi ____________________________________
(ата- аналар төлейтiн
_____________________________________________________________;
қызмет түрлерiнiң атауы)
7) балаға медициналық қызмет көрсетудi жүзеге асыру:
емдiк-алдын алу iс-шаралары:
_____________________________________________________________
(нақты атауы)
сауықтыру iс-шаралары:
_____________________________________________________________
(нақты атауы)
санитарлық-гигиеналық iс-шаралар:
_____________________________________________________________
(атауы)
қосымша медициналық қызметтер:
_____________________________________________________________;
(тегiн, ақылы қызметтердiң атауы)
8) баланың дұрыс өсуi мен дамуына қажеттi дұрыс тамақтанумен
қамтамасыз ету:
_____________________________________________________________
(тамақтану түрi, оның iшiнде диеталық)
_____________________________________________________________;
(күнiне қанша рет; тамақтану уақыты)
9) баланың МДҰ-ға келу кестесiн белгiлеу:
_____________________________________________________________
(апта күндерi, болу уақыты, демалыс, мереке күндерi;
_____________________________________________________________;
еркiн қатысу кестесi)

10) сохранять место за ребенком в случае его болезни, санаторно
- курортного лечения; карантина; отпуска и временного отсутствия
"Родителя" по уважительным причинам (болезнь, командировка, прочее),
а также в летний период, сроком до 2-х месяцев, вне зависимости от
продолжительности отпуска "Родителя";
в иных случаях _____________________________________________________;
11) разрешать "Родителю" находиться в группе вместе с ребенком
(время)_____________________________________________________________;
12) обеспечить сохранность имущества ребенка;
13) оказывать квалифицированную помощь "Родителю" в воспитании
и обучении ребенка; в коррекции имеющихся отклонений в его развитии
____________________________________________________________________
__________________-_________________________________________________;
14) переводить ребенка в следующую возрастную группу___________
____________________________________________________________________;
(дата перевода)
15) соблюдать настоящий договор.
2. "Родитель" обязуется:
1) соблюдать Устав ДО и настоящий договор;
2) вносить плату за содержание ребенка в ДО в сумме
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
в сроки ____________________________________________________________;
3) лично передавать и забирать ребенка у воспитателя, не
передоверяя ребенка лицам, не достигшим 16-летнего возраста (или иные
условия);
4) приводить ребенка в ДО в опрятном виде; чистой одежде и
обуви________________________________________________________________
(иные требования дошкольной организации с учетом местных; сезонных;
____________________________________________________________________;
возрастных; индивидуальных особенностей ребенка)
5) информировать ДО о предстоящем отсутствии ребенка; его
болезни;
6) взаимодействовать с ДО по всем направлениям воспитания и
обучения ребенка;
7) оказывать ДО посильную помощь в реализации уставных задач
_____________________________________________________________________
(охрана жизни ребенка; оздоровление; гигиеническое;
_____________________________________________________________________
культурно - эстетическое; экологическое воспитание;
____________________________________________________________________
коррекционная работа в условиях семьи; иное)
3. ДО имеет право:
1) отчислить ребенка из ДО при наличии медицинского заключения
о состоянии здоровья ребенка, препятствующего его дальнейшему
пребыванию;
2) предоставлять "Родителю" отсрочку платежей за содержание
ребенка в ДО по его ходатайству;

10) баланың ауырған, санаторлық-курорттық емделуi кезiнде,
карантин болған жағдайда "Ата-анасы" демалыста болғанда және дәлелдi
себептермен уақытша болмаған жағдайда (ауыруы, iссапарда болуы т.б.),
сондай-ақ, жазғы маусымда 2 ай мерзiмге дейiн, "Ата-анасының"
демалыс ұзақтығына қарамастан;
басқа жағдайларда ___________________________________________;
11) "Ата-анаға" баламен бiрге топ iшiнде болуға рұқсат беру
(уақыт) _____________________________________________________;
12) бала мүлкiнiң сақталуын қамтамасыз ету.
13) "Ата-анаға" баланы тәрбиелеу мен оқытуға; дамуындағы ақауларды
түзетуге көмек көрсету
_____________________________________________________________;
14) баланы келесi жас тобына ауыстыру _________________
_____________________________________________________________;
(ауыстыру күнi)
15) Осы шартты орындау.
2. "Ата-ана" мiндетi:
1) МДҰ Жарғысын және осы шартты орындау;
2) МДҰ-да баланы күтiп-баққаны үшiн ________ сома мөлшерiнде
ақы төлеудi _________________________________________________
____________________________________________ мерзiмде жүзеге асыру;
3) баланы 16-жасқа толмаған (немесе басқа жағдайлар) тұлғаларға
сенiп тапсырмай, тәрбиешiге өзi алып келуге және тәрбиешiден алып
кетуге тиiс;
4) баланы МДҰ-ға ұқыпты күйiнде, таза киiм мен аяқ киiм кигiзiп
алып келу
_____________________________________________________________
(МДҰ-ның жергiлiктi; маусымдық
_____________________________________________________________;
баланың жас; жеке ерекшелiктерiне сәйкес қойылатын басқа да
талаптары).
5) МДҰ-ға баланың келе алмайтыны; ауырып қалғаны туралы
хабарлау;
6) баланы тәрбиелеу мен оқытудың барлық бағыттары бойынша
МДҰ-мен бiрлесiп әрекет ету;
7) МДҰ-ға жарғылық мiндеттердi iске асыру бойынша қолдан
келетiн көмектi көрсету
_____________________________________________________________
(бала өмiрiн сақтау; сауықтыру; гигиеналық
_____________________________________________________________
мәдени-эстетикалық экологиялық тәрбие беру;
_____________________________________________________________
отбасы жағдайындағы тузеу жұмысы, басқалары)
3. МДҰ-ның:
1) МДҰ-да әрi қарай болуға кедергi болатын бала денсаулығының
жай-күйi туралы медициналық қорытынды болған жағдайда баланы МДҰ-дан
шығаруға;
2) "Ата-ананың" өтiнiшi бойынша МДҰ-да баланың күтiп-бағу үшiн
төлемдердiң мерзiмiн ұзартуға;

3) вносить предложения по совершенствованию воспитания ребенка
в семье;
4) расторгнуть настоящий договор досрочно при систематическом
невыполнении "Родителем" своих обязательств, уведомив "Родителя" об
этом за _____ дней.
4. "Родитель" имеет право:
1) принимать участие в работе Совета педагогов ДО с правом
совещательного голоса;
2) вносить предложения по улучшению работы с детьми и по
организации дополнительных услуг в ДО;
3) выбирать образовательную программу из используемых ДО в
работе с детьми;
4) выбирать виды из предлагаемых дополнительных услуг ДО;
5) находиться с ребенком в ДО в период его адаптации в течение
______ дней; ___ часов; в других случаях __________;
6) ходатайствовать перед ДО об отсрочке платежей за содержание
ребенка в ДО;
за дополнительные услуги не позднее чем за _____ дней до
установленных сроков платы;
7) требовать выполнения Устава ДО и условий настоящего
договора;
8) заслушивать отчеты заведующей ДО и педагогов о работе с
детьми в группе;
9) расторгнуть настоящий договор досрочно в одностороннем
порядке при условии предварительного уведомления об этом ДО за
______ дней.
5. Договор действует с момента его подписания и может быть
продлен, изменен, дополнен по соглашению сторон.
6. Изменения, дополнения к договору оформляются в форме
приложения к нему.
7. Стороны несут ответственность за неисполнение или
ненадлежащее исполнение обязательств ___________________________
(ответственность сторон)
8. Срок действия договора с ____________ по __________ 20__ г.
9. Договор составлен в двух экземплярах: один экземпляр
хранится в дошкольной организации в личном деле ребенка; другой -
у "Родителя" (лиц, его заменяющих).
Стороны, подписавшие настоящий Договор:
Дошкольная организация
№ _____________________
Адрес: ________________
Подпись _______________
Родитель: мать (отец, лицо, их
заменяющее) ___________________
(Ф.И.О.)
(индекс, город, район, сельский
округ, улица, дом)
Адрес проживания: ____________
Паспортные данные: ___________
место работы _________________
должность ____________________
телефон домашний, служебный ____
Подпись _____________________
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации образования
независимо от ведомственной подчиненности для обучения по
общеобразовательным программам начального, основного среднего,
общего среднего образования»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».

3) баланы отбасында тәрбиелеу iсiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар
енгiзуге;
4) "Ата-ана" өз мiндеттерiн жүйелi түрде орындамаған жағдайда,
"Ата-ананы" алдын ала ______ күн бұрын ескертiп, осы шартты бұзуға
құқығы бар.
4. "Ата-ананың":
1) МДҰ Педагогтар кеңесiне кеңесшi дауысы құқығымен қатысуға;
2) МДҰ-да балалармен жұмысты жақсарту және қосымша қызметтердi
ұйымдастыру бойынша ұсыныстар енгiзуге;
3) МДҰ-да балалармен жұмыста қолданылатын бiлiм беру
бағдарламаларын таңдауға;
4) МДҰ-да ұсынылатын қосымша қызметтердiң түрлерiн таңдауға;
5) МДҰ-да баланың бейiмелу кезеңiнде онымен _____ күн; _____
сағат; басқа жағдайларда ________________ бiрге болуға;
6) МДҰ-ға Баланы күтiп-бағу үшiн төлемақының мерзiмiн ұзарту;
қосымша қызметтер үшiн төлемақы жөнiнде белгiленген мерзiмiнен _____
күн кешiктiрмей өтiнiш бiлдiруге;
7) МДҰ жарғысы мен осы шарт мiндеттерiнiң орындалуын талап
етуге;
8) МДҰ меңгерушiсi мен педагогтардың топтағы балалармен
жүргiзiлетiн жұмыстар туралы есептерiн тыңдауға;
9) осы шартты бiр жақты тәртiппен МДҰ-ны бұл жөнiнде алдын ала
____ күн бұрын ескерту арқылы бұзуға құқығы бар.
5. Шарт қол қойылған сәттен бастап күшiне енедi және екi жақтың
келiсiмi бойынша мерзiмi ұзартылуы, өзгертiлуi, толықтырылуы мүмкiн.
6. Шартқа өзгерiстер мен толықтырулар қосымша түрiнде
ресiмделедi.
7. Тараптар мiндеттердiң тиiстi деңгейде орындалуына немесе
дұрыс орындалмауына жауапты. ___________________________________
(екi жақтың жауапкершiлiктерi)
8. Шарттың қолданылу мерзiмi 20____ жылғы _____________ дейiн.
9. Шарт екi дана жасалған: бiр данасы МДҰ-да баланың жеке
құжатында, екiншiсi «Ата-анада» (оны алмастыратын тұлғаларда) сақталады.
Осы Шартқа қол қойған тараптар:
Мектепке дейiнгi ұйым
№ ________________________
Мекен-жайы _______________
Қолы _____________________
Ата-ана: анасы (әкесi, оны
алмастыратын тұлға) _______
(Т.А.Ә);
(индекс, қала, аудан, округ,
көше, үй)
тұрғылықты мекен-жайы: _____
төлқұжат деректерi: ________
жұмыс орны _________________
лауазымы ___________________
үй, қызметтік телефоны)_____
қолы _______________________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм
беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.

2. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан (далее – организация образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 2631 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановления Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 127 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования».
5. Результатом оказания государственной услуги является общий приказ организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Данная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан в возрасте 7-18 лет (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию образования, по месту проживания получателя государственной услуги и с учетом территории обслуживания (микроучастка) организации образования.
8. Государственная услуга оказывается ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней с 9.00 до 13.00 часов.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день:
1) время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения (при регистрации) - 30 минут;
2) время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся.
11. Основанием для отказа получателю государственной услуги в предоставлении государственной услуги могут быть:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего регламента;

2. «Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары бойынша оқыту үшiн ведомстволық бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасының орта бiлiм беру ұйымдары көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 2631 баптары, «Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм берудiң жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгi қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 127 қаулысы негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны бiлiм беру ұйымдарының орта бiлiм беретiн ұйымдарға оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Аталған қызмет Қазақстан Республикасының 7-18 жастағы азаматтарына (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша және бiлiм беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) ескере отырып, білім беру ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 13.00-ге дейiн көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмi:
мемлекеттiк қызметтi алушылар қажеттi құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бiр жұмыс күнiн құрайды:
1) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берiлген күнi (тiркеу кезiнде) сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күту уақыты – 30 минуттан артық емес;
2) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берiлген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсету уақыты – 30 минуттан артық емес.
Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң соңғы нәтижесiн (бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзiмi – 3 айдан артық емес, себебi оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық бiлiм алушылар үшiн ортақ болып табылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға мыналар негiз болуы мүмкiн:
1) осы регламенттің 14-тармағында қарастырылған құжаттар пакетiнiң толық берiлмеуi;

2) выявление недостоверных или искаженных фактов (сведений) в документах;
3) несоответствие или отсутствие заявленного уровня образования в данной организации образования;
4) несоответствие учебных показателей получателя государственной услуги статусу выбранной организации образования;
5) несоответствие проживания на территории обслуживания данной организации образования.
При отсутствии необходимого профиля обучения в данной организации образования получателю государственной услуги представляется информация о наличии свободных мест в других общеобразовательных школах на территории района (города) по выбранному профилю обучения.
При приеме документов заявителя на зачисление в организации образования руководители должны ознакомить получателя государственной услуги с Уставом организации образования и другими документами, регламентирующими образовательный процесс организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии организации образования;
2) ответственное лицо канцелярии организации образования осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги и передает документы руководству организации образования;
3) руководство организации образования определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа организации образования о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации образования;
5) руководство организации образования подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает подписанный приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги ответственному специалисту организации образования;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о приеме необходимых документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) количества и названия приложенных документов;
3) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы.

2) құжаттарда дәйексiз немесе бұрмаланған фактiлердiң (мәлiметтердiң) анықталуы;
3) аталған бiлiм беру ұйымында сұратылған бiлiм беру деңгейiнiң жоқтығы немесе сәйкес келмеуi;
4) мемлекеттiк қызметтi алушының оқу көрсеткiшiнiң таңдалған бiлiм беру ұйымының мәртебесiне сәйкес келмеуi;
5) аталған бiлiм беру ұйымының қызмет көрсету аумағына тұрғылықты жерiнiң сәйкес келмеуi.
Аталған бiлiм беру ұйымдарында қажеттi оқыту бейiнi жоқ болса, мемлекеттiк қызметтi алушыға аудан (қала) аумағындағы басқа да жалпы бiлiм беретiн мектептерде таңдаған оқыту бейiнi бойынша бос орындардың болуы туралы ақпарат берiледi.
Бiлiм беру ұйымына қабылдау үшiн өтiнiш берушiнiң құжаттарын қабылдау кезiнде басшылар мемлекеттiк қызметтi алушыларды бiлiм беру ұйымының Жарғысымен және басқа да бiлiм беру үдерiсiн реттейтiн құжаттармен таныстыруы тиiс.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасына тапсырады;
2) білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды білім беру ұйымының басшылығына береді;
3) білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы білім беру ұйымы бұйрығының жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін білім беру ұйымының басшылығына тапсырады;
5) орта білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қойып, қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты білім беру ұйымының жауапты маманына береді;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға қажет құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) өтiнiштi қабылдау нөмiрi және уақыты;
2) құжаттардың саны мен атауы;
3) құжаттарды қабылдаушы жауапты тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты.

14. Для получения государственной услуги при обращении в организации образования получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление от законных представителей ребенка (в произвольной форме);
2) копию свидетельства о рождении ребенка;
3) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт);
4) справку с места жительства или иной документ, подтверждающий место проживания заявителя;
5) фотографии размером 3 х 4 см в количестве 2 штук.
Прием заявлений от законных представителей детей, поступающих в первый класс организаций начального образования, производится с 1 июня по 30 августа текущего года.
При приеме в 1 класс организаций начального образования экзамены и тестирование не проводятся, кроме частных организаций образования.
Получателю государственной услуги, претендующему на получение государственной услуги по приему и зачислению в организацию образования, следует учитывать статус организации образования, уровень образования в соответствии с выбранным профилем обучения, а также территорию обслуживания (микроучасток) организации образования.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии организации образования (СФЕ 1);
2) руководство организации образования (СФЕ 2);
3) ответственный специалист организации образования (СФЕ 3).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает проект приказа о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации образования
Передает ответственному специалисту организации образования подписанный приказ о зачислении в организацию образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 2-х часов
В течение 4-х часов
В течение 1 часа
Не более 30 минут
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (в течение 2-х часов)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказ о зачислении в организацию образования (в течение 4-х часов)
Действие № 4
Подписывает приказ о зачислении в организацию образования (в течение 1 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию образования (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист организации образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (в течение 2-х часов)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (в течение 4-х часов)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (в течение 1 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов составляет 1 рабочий день.
Срок получения конечного результата оказываемой государственной услуги (приказ о зачислении в организацию образования) - не более 3 месяцев, так как приказ о зачислении является общим для всех обучающихся
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования независимо
от ведомственной подчиненности для
обучения по общеобразовательным
программам начального, основного
среднего, общего среднего образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в специальные организации
образования детей с ограниченными возможностями для обучения по
специальным общеобразовательным учебным программам»
1. Общие положения

14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы бiлiм беру ұйымына өтiнiш бiлдiрген жағдайда мынадай құжаттарды ұсынады:
1) баланың заңды өкiлдерiнен өтiнiш (еркiн нысанда);
2) туу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) денсаулығы туралы анықтама (денсаулық паспорты);
4) тұратын жерiнен анықтама немесе тұратын жерiн растайтын басқа құжат;
5) 3 х 4 көлемiндегi 2 дана фотосурет.
Бастауыш бiлiм беру ұйымына бірінші сыныпқа келушi баланың заңды өкiлдерiнен өтiнiш ағымдағы жылғы 1 маусымнан 30 тамызға дейiн жүргiзiледi.
1-ші сыныпқа қабылдау кезiнде жеке меншiк бiлiм беру ұйымынан басқа бастауыш бiлiм беру ұйымдары емтихан мен тестiлеу жүргiзбейдi.
Бiлiм беру ұйымына құжаттарды қабылдау немесе оқуға қабылдау бойынша мемлекеттiк қызметтi алуға үмiткер мемлекеттiк қызметтi алушы таңдаған оқыту бейiнiне сәйкес бiлiм беру ұйымының мәртебесiн, бiлiм беру деңгейiн, сондай-ақ, бiлiм беру ұйымының қызмет көрсету аумағын (шағын аудан) ескергенi жөн.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) орта білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) орта білім беру ұйымының басшылығы (ҚФБ – 2);
3) орта білім беру ұйымының жауапты маманы (ҚФБ – 3).
16. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген.
17. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм
берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға
қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттер реттiлiгiнiң және өзара әрекетiнiң
мәтiндi кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістердің, рәсімнің, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімгерлік шешім)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін білім беру ұйымының басшылығына тапсырады
Бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты білім беру ұйымының жауапты маманына береді
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан артық емес
2 сағаттың ішінде
4 сағаттың ішінде
1 сағаттың ішінде
30 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алушылар қажеттi құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бiр жұмыс күнiн құрайды
Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң соңғы нәтижесiн (бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзiмi – 3 айдан артық емес, себебi оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық бiлiм алушылар үшiн ортақ болып табылады
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (2 сағаттың ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрықтың жобасын әзірлейді (4 сағаттың ішінде)
№ 4 іс-әрекет
Бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрыққа қол қояды (1 сағаттың ішінде)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрықты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушылар қажеттi құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бiр жұмыс күнiн құрайды
Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң соңғы нәтижесiн (бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзiмi – 3 айдан артық емес, себебi оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық бiлiм алушылар үшiн ортақ болып табылады
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (2 сағаттың ішінде)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлейді (4 сағаттың ішінде)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (1 сағаттың ішінде)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушылар қажеттi құжаттарды тапсырған уақыттан бастап бiр жұмыс күнiн құрайды
Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң соңғы нәтижесiн (бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдау туралы бұйрық) алу мерзiмi – 3 айдан артық емес, себебi оқуға қабылдау туралы бұйрық барлық бiлiм алушылар үшiн ортақ болып табылады
«Бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта бiлiм
берудiң жалпы бiлiм беретiн бағдарламалары
бойынша оқыту үшiн ведомстволық
бағыныстылығына қарамастан бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға
қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту
үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және
арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер

1. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам» (далее – государственная услуга) оказывается специальными организациями образования, предоставляющими общее среднее образование независимо от организационно-правовых форм, формы собственности и ведомственной подчиненности.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 161931 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», статей 911 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года «О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями».
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги являются приказ специальной организации образования либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Данная услуга предоставляется физическим лицам - детям с ограниченными возможностями в развитии от 7 до 18 лет (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в специальную организацию образования.
8. Государственная услуга оказывается ежедневно с 8.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальных сайтах специальных организаций образования Республики Казахстан, а также Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги:
рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии специальной организации образования;

1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшiн мүмкiндiктерi шектеулi балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) ұйымдастырушылық-құқықтық, меншiк нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жалпы орта білім беруді ұсынатын арнайы бiлiм беру ұйымдары көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 161931 баптары, «Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы» Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі Заңының 911 баптары негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң аяқталу нысаны арнайы бiлiм беру ұйымының бұйрығы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауабы болып табылады.
6. Аталған қызмет жеке тұлғаларға – 7-18 жас аралығындағы мүмкiндiгi шектеулi балаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін арнайы білім беру ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күнделiктi сағат 08.00-ден бастап 18.00-ге дейiн көрсетiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасының арнайы бiлiм беру ұйымдарының ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz. сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
құжаттарды қарау өтiнiш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негiз болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасына тапсырады;

2) ответственное лицо канцелярии специальной организации образования осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги и передает документы руководству специальной организации образования;
3) руководство специальной организации образования определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству специальной организации образования;
5) руководство специальной организации образования подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает ответственному специалисту специальной организации образования подписанный приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги для выдачи получателю государственной услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Формой документа, подтверждающей, что получатель государственной услуги сдал все необходимые документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, является расписка о приеме документов с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) направление Психолого-медико педагогической консультации (ПМПК);
2) заявление о приеме (в произвольной форме);
3) копию свидетельства о рождении;
4) документ об образовании государственного образца, свидетельствующий о прохождении итоговой аттестации и подтверждающий усвоение обучающимся государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования (свидетельство, аттестат);
5) 2 фотографии размером 3 x 4;
6) медицинскую справку;
7) прививочный паспорт;
8) в случае перехода из школы в школу в середине года - ведомость с текущими оценками, с подписью, заверенной печатью школы и решение (общее мнение специалистов) школьного психолого-медико-педагогического консилиума.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

2) арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды арнайы білім беру ұйымының басшылығына береді;
3) арнайы білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырып, бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін арнайы білім беру ұйымының басшылығына тапсырады;
5) арнайы білім беру ұйымының басшылығы бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды, мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін арнайы білім беру ұйымының жауапты маманына қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Өтiнiштiң қабылдау нөмiрi мен күнi, құжатты қабылдап алған комиссия мүшесiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген қолхат мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттарды тапсырғанын растайтын құжат болып табылады.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) психологиялық – медициналық – педагогикалық консультация (ПМПК) жолдамасы;
2) қабылдау туралы өтiнiш (еркiн үлгiде);
3) туу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
4) бiлiм алушының қорытынды аттестаттаудан өткенiн куәландыратын және тиiстi бiлiм беру деңгейi бойынша мемлекеттiк жалпыға мiндеттi стандартты меңгергенiн растайтын бiлiм туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжат (куәлiк, аттестат);
5) 3 x 4 көлемiндегi 2 фотосурет;
6) медициналық анықтама;
7) екпе паспорты;
8) жылдың ортасында бiр мектептен басқа мектепке ауысқан жағдайда мектептiң мөрiмен расталған және қол қойылған бағалар ведомосы мен мектептiң психологиялық - медициналық - педагогикалық консилиумының шешiмi (мамандардың жалпы пiкiрi).
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:

1) ответственное лицо канцелярии специальной организации образования (СФЕ – 1);
2) руководство специальной организации образования (СФЕ – 2);
3) ответственный специалист специальной организации образования (СФЕ – 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в специальные организации образования
детей с ограниченными возможностями
для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия(
хода,
потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии специальной организации образования
2 СФЕ
Руководство специальной организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист специальной организации образования
2 СФЕ
Руководство специальной организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист специальной организации образования
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги опись
Наложение резолюции
Передает проект приказа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству специальной организации образования
Передает ответственному специалисту специальной организации образования подписанный приказ либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги для выдачи получателю государственной услуги
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
1 день
23 часа
Не более 30 минут
Рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии специальной организации образования
2 СФЕ
Руководство специальной организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист специальной организации образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект приказа (1 день)
Действие № 4
Подписывает приказ (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги приказ (не более 30 минут)
Рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии специальной организации образования
2 СФЕ
Руководство специальной организации образования
3 СФЕ
Ответственный специалист специальной организации образования
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (1 день)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
Рассмотрение документов осуществляется в течение 3 рабочих дней с момента поступления заявления
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в специальные организации образования
детей с ограниченными возможностями
для обучения по специальным
общеобразовательным учебным программам»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей,
оставшихся без попечения родителей»
1. Общие положения

1) арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) арнайы білім беру ұйымының басшылығы (ҚФБ – 2);
3) арнайы білім беру ұйымының жауапты маманы (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу
бағдарламалары бойынша оқыту үшiн
мүмкiндiктерi шектеулi балалардың
құжаттарын қабылдау және
арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің мәтiндiк кестелiк
сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының жауапты маманы
2 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының жауапты маманы
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Бұйрыққа немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Бұйрықтың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін арнайы білім беру ұйымының басшылығына береді
Мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін арнайы білім беру ұйымының жауапты маманына қол қойылған бұйрықты немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
1 күн
1 күн
23 сағат күн
30 минуттан артық емес
Құжаттарды қарау өтiнiш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және бұйрықтың жобасын әзірлейді (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Бұйрыққа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға бұйрықты береді (30 минуттан артық емес)
Құжаттарды қарау өтiнiш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Арнайы білім беру ұйымының жауапты маманы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (1 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Құжаттарды қарау өтiнiш түскен сәттен бастап 3 жұмыс күнi iшiнде жүзеге асырылады
«Арнайы жалпы бiлiм беретiн оқу
бағдарламалары бойынша оқыту үшiн
мүмкiндiктерi шектеулi балалардың
құжаттарын қабылдау және
арнайы бiлiм беру ұйымдарына қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды
әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттiк қызмет регламенті
1.Жалпы ережелер

1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Оформление документов на социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей» (далее – государственная услуга) оказывается городскими и районными отделами образования (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании статей 124 125 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье».
5. Результатом оказания государственной услуги являются выдача справки об установлении опеки (попечительства) над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей (далее – справка) либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее – получатель государственной услуги)
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в уполномоченные органы, которые находятся по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга предоставляется при обращении в уполномоченный орган:
1) в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о государственной услуге располагается на интернет-ресурсе Комитета по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.bala-kkk.kz, раздел «Нормативные правовые акты»).
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 20 минут.

1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк қызметi (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) қалалық және аудандық бiлiм бөлiмдерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет «Неке (ерлi-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексiнiң 124 125-баптарының негiзiнде көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны ата-анасының қамқорлығынсыз қалған кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiлеу туралы анықтама (бұдан әрi – анықтама) беру не қызмет көрсетуден бас тартудың дәлелдi жауабын ұсыну болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша орналасқан уәкілетті органдарға жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет уәкiлеттi органға жүгiнген кезде:
1) демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi;
2) қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет стандарты туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Балалардың құқықтарын қорғау комитетiнiң интернет-ресурсында (www.bala-kkk.kz, «Нормативтiк құқықтық актiлер» бөлiмi) орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күндi (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды;
2) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.

11. Уполномоченным органом будет отказано в приеме документов:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента;
2) выявления недостоверных или искаженных сведений в документах, необходимых для принятия решения о предоставлении услуги.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии уполномоченного органа;
2) ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги и передает документы руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист уполномоченного органа готовит проект постановления акимата района (города областного значения) об установлении опеки (попечительства) или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
5) аким района (города) подписывает постановление акимата и справку;
6) ответственный специалист уполномоченного органа выдает получателю государственной услуги справку или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
14. Для получения государственной услуги получателю необходимо представить следующие документы в уполномоченный орган:
1) заявление физического лица на имя начальника районного, городского отделов, областного, города республиканского значения управлений образования о своем желании быть опекуном (попечителем), которое оформляется в произвольной форме;
2) согласие супруга(-и) нотариально заверенное, если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), состоит в браке;
3) оригинал и копию удостоверения личности получателя государственной услуги и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке;
4) медицинское заключение о состоянии здоровья лица, желающего стать опекуном (попечителем), и супруга(-и), если лицо, желающее быть опекуном (попечителем), воспитателем, состоит в браке согласно приложению 2 к настоящему регламенту;
5) нотариально заверенную справку, если получатель государственной услуги не состоит в браке;
6) автобиографию получателя государственной услуги, оформленную в произвольной форме;

11. Уәкiлеттi орган:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған;
2) қызмет көрсету үшiн шешiм қабылдау үшiн қажеттi құжаттарда жалған немесе бұрмаланған мәлiметтер анықталған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасына тапсырады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді және құжаттарды уәкілетті органның басшылығына береді;
3) уәкілетті органның басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) уәкілетті органның жауапты маманы қорғаншыны (қамқоршыны) анықтау туралы аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігі қаулысының жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді;
5) аудан (қала) әкімі әкімдіктің қаулысына және анықтамасына қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты маманы мемлекеттік қызметті алушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Барлық қажеттi құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттiк қызметтi алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қолхат берiледi, онда мемлекеттiк қызметтi алатын күнi көрсетiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) жеке тұлғаның аудандық, қалалық бөлiмдер, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың бiлiм басқармалары бастықтарының атына өзiнiң қорғаншы (қамқоршы) болуға ниетi туралы өтiнiшi еркiн нысанда ресiмделедi;
2) егер қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған болса, жұбайының (зайыбының) нотариалды расталған келiсiмi;
3) егер қорғаншы (қамқоршы), тәрбиешi болуға ниет бiлдiрген адам некеде тұрған болса, мемлекеттiк қызметтi алушының және жұбайының (зайыбының) жеке куәлiгiнiң түпнұсқасы мен көшiрмесi;
4) осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес қорғаншы (қамқоршы) болуға ниет бiлдiрген адамның және некеде тұрған жағдайда, жұбайының (зайыбының) денсаулық жағдайы туралы медициналық қорытынды;
5) егер мемлекеттiк қызметтi алушы некеде тұрмаған болса, нотариалды расталған анықтама;
6) мемлекеттiк қызметтi алушының өмiрбаяны еркiн нысанда ресiмделедi;

7) характеристику получателя государственной услуги, выданную с места работы;
8) справку с места работы;
9) справку о заработной плате;
10) справку с места жительства;
11) свидетельство о заключении брака (если состоит в браке);
12) справку об отсутствии судимости получателя государственной услуги и его супруга(-и).
После представления данных документов проводится обследование жилищно-бытовых условий лица, претендующего на воспитание ребенка, по итогам которого готовится акт.
Кроме того, согласно законодательству, на каждого ребенка, передаваемого под опеку (попечительство), лицо, желающее оформить опеку (попечительство), представляет следующие документы:
1) согласие ребенка, заверенное администрацией школы (если ребенок старше 10 лет);
2) свидетельство о рождении ребенка;
3) медицинскую справку о состоянии здоровья ребенка и выписку из истории развития ребенка;
4) документы о родителях (копия свидетельства о смерти, приговор или решение суда, справка о болезни или розыске родителей, справка по форме № 4, в случае рождения ребенка вне брака);
5) справку с места учебы ребенка;
6) пенсионную книжку на детей, получающих пенсию, копию решения суда о взыскании алиментов;
7) сведения о братьях и сестрах и их местонахождении;
8) документы о наличии или отсутствии жилья у ребенка.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются получателю государственной услуги.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа (СФЕ-1);
2) руководство уполномоченного органа(СФЕ - 2);
3) ответственный специалист уполномоченного органа (СФЕ - 3);
4) аким района (города областного значения) (СФЕ - 4).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
19. Форма справки, в соответствии с которой должен быть представлен результат оказания государственной услуги, приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.

7) мемлекеттiк қызметтi алушыға жұмыс орнынан берiлген мiнездеме;
8) жұмыс орнынан анықтама;
9) жалақысы туралы анықтама;
10) тұрғылықты жерiнен анықтама;
11) некеде тұратыны туралы куәлiк (некеде тұрған болса);
12) мемлекеттiк қызметтi алушының және оның жұбайының (зайыбының) сотталмағаны туралы анықтама.
Аталған құжаттарды тапсырғаннан кейiн баланы тәрбиелеуге үмiткер адамның тұрғын үй-тұрмыстық жағдайын тексерiп-қарау жүргiзiледi, оның қорытындысы бойынша акт дайындалады.
Бұдан басқа, заңнамаға сәйкес қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) берiлетiн әр бала үшiн қорғаншылық (қамқоршылық) ресiмдеуге ниет бiлдiрген адам мынадай құжаттарды ұсынады:
1) мектеп әкiмшiлiгi растаған баланың келiсiмi (егер бала 10 жастан асса);
2) баланың туу туралы куәлiгi;
3) баланың денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама және баланың даму тарихынан үзiндi;
4) ата-анасы туралы құжаттар (қайтыс болуы туралы куәлiктiң көшiрмесi, сот үкiмi немесе шешiмi, ата-анасының ауруы немесе iздестiрiлуi туралы анықтама, бала некеде тумаған жағдайда № 4 нысандағы анықтама);
5) баланың бiлiм алу орнынан анықтама;
6) зейнетақы алатын балаларға зейнетақы кiтапшасы, алименттердi өндiрiп алу туралы сот шешiмiнiң көшiрмесi;
7) аға-iнiлерi мен апа-қарындастары және олардың орналасқан жерлерi туралы анықтама;
8) тұрғын үйiнiң бар немесе жоқ екендiгi туралы құжаттар.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары көшiрмелерiмен қоса берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттiк қызметтi алушыға қайтарылады.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметшісі;
2) уәкілетті органның басшылығы;
3) уәкілетті органның жауапты маманы;
4) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 3-қосымшасында көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 4-қосымшада көрсетiлген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылатын қажет анықтаманың үлгісі осы регламентке 5-қосымшада ұсынылған.

4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
20. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Перечень уполномоченных органов по оказанию
государственной услуги
№ п/п
Наименование отделов
образования ВКО
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
ГУ «Отдел образования Абайского района»
с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8 /722-52/
9-18-17
2
ГУ «Отдел образования Аягозского района»
г. Аягоз,
ул. Момышулы,58
8 /722-37/
3-15-34
3
ГУ «Отдел образования Бескарагайского района»
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфулина, 162
8 /722-36/
9-14-44
4
ГУ «Отдел образования Бородулихинского района»
с. Бородулиха,
ул. Тусупжанова, 39
8 /723-51/
291-77
5
ГУ «Отдел образования Глубоковского района»
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8 /722-31/
2-15-33
6
ГУ «Отдел образования Жарминского района»
с. Калбатау,
ул. Ленина, 101
8 /723-47/
6-19-74
7
ГУ «Отдел образования Зайсанского района»
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
8 /723-40/
2-17-88
8
ГУ «Отдел образования Зыряновского района»
г. Зыряновск,
ул. Кирова, 54
8 /723-35/
4-00-69
9
ГУ «Отдел образования Катон-Карагайского района»
с. Улкен Нарын,
ул. Абылайхана, 109
8 /723-41/
2-14-40
10
ГУ «Отдел образования Кокпектинского района»
с. Кокпекты,
ул. Раева, 44
8 /723-48/
2-73-11
11
ГУ «Отдел образования г. Курчатова»
г. Курчатов,
ул. Ленина, 10
8 /722-51/
2-57-45
12
ГУ «Отдел образования Курчумского района»
с. Курчум,
ул. Момышулы, 85
8 /723-39/
3-31-43
13
ГУ «Отдел образования г. Риддера»
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 10
8 /723-36/
4-24-98
14
ГУ «Отдел образования г. Семей»
г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
8 /7222/
52-25-40
15
ГУ «Отдел образования Тарбагатайского района»
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 14
8 /723-46/
2-20-16
16
ГУ «Отдел образования Уланского района»
п. К. Кайсенова
8 /723-38/
2-73-45
17
ГУ «Отдел образования Урджарского района»
с. Урджар,
ул. Жамбыла, 19
8 /722-30/
2-13-78
18
ГУ «Отдел образования Шемонаихинского района»
г. Шемонаиха,
ул. Чапаева, 35
8 /723-32/
3-17-04
19
ГУ «Отдел образования г. Усть-Каменогорска»
г. Усть-Каменогорск
ул. Кайсенова, 10 «а»
8 /7232/
24-11-91
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей»
Образец для физического лица
Направление
Заключение о состоянии здоровья опекуна (усыновителя)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
Год рождения ________________________________________________________
Домашний адрес ______________________________________________________
Психиатр ____________________________________________________________
Нарколог ____________________________________________________________
Дерматовенеролог ____________________________________________________
Рентгеноскопия грудной клетки _______________________________________
Терапевт ____________________________________________________________
Заключение __________________________________________________________
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
4 СФЕ
Аким
3 СФЕ
Ответственный специалист уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Готовит проект постановления об установлении опеки или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписывает постановление и справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные,документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает их на подпись акиму
Передает их в уполномоченный орган
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
23 часа
9 дней
20 дней
Не более 20 минут
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Ответственный специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Аким
Действие № 1
Прием документов, регистрация (20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Готовит проект постановления об установлении опеки (9 дней)
Действие № 4
Подписывает постановление и справку (20 дней)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги справку (не более 20 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
СФЕ 2
Руководство уполномоченного органа
СФЕ 3
Ответственный специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Аким
Действие № 1
Прием документов, регистрация (20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Готовит проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги (9 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (20 дней)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 20 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента (день приема и день выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги), составляют тридцать календарных дней
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обеспечение
сирот, детей, оставшихся без
попечения родителей»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основной процесс;
А – альтернативный процесс
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей»
Образец
Выписка из приложения
к постановлению акима района (города)
населенный пункт № ____________от "_____" ________20__ года
Об установлении опеки (попечительства)
В соответствии со статьями 120 и 121 Кодекса Республики
Казахстан от 26 декабря 2011 года «О браке (супружестве) и семье», на
основании заявления (Ф.И.О.)_______________________ и документов
районных, городских отделов, областных, гг. Алматы, Астана управлений
образования аким _________района (города) ПОСТАНОВЛЯЕТ:

4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органдар тізбесі
Р/с №
Бөлiмдердiң атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс
телефондары
1.
«Абай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қарауыл ауылы,
Кұтжанов к-сi, 1
8/722 52/ 918-17
2.
«Аягөз ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аягөз қаласы,
Момышұлы к-сi, 58
8/722 37/ 315-34
3.
«Бесқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Большая Владимировка ауылы,
Сейфуллин к-сi, 162
8/722 36/ 914-44
4.
«Бородулиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бородулиха ауылы,
Түсiпжанов к-сi, 39
8/723 51/ 291-77
5.
«Глубокое ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Глубокое кентi,
Пирогов к-сi, 6
8/723 31/ 215-33
6.
«Жарма ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қалбатау ауылы,
Ленин к-сi, 101
8/723 47/ 619-74
7.
«Зайсан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зайсан қаласы,
Жангелдин к-сi, 54
8/723 40/ 217-88
8.
«Зырян ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зырян қаласы,
Киров к-сi, 54
8/723 35/ 400-69
9.
«Катонқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үлкен Нарын ауылы,
Абылай хан к-сi, 109
8/723 41/ 214-40
10.
«Көкпектi ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкпектi ауылы,
Раев к-сi, 44
8/723 48/ 273-11
11.
«Курчатов қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Курчатов қаласы,
Ленин к-сi, 10
8/722 51/ 257-45
12.
«Күршiм ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Күршiм ауылы,
Момышұлы к-сi, 85
8/723 39/ 331-43
13.
«Риддер қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Риддер қаласы,
Семей к-сi, 10
8/723 36/ 424-98
14.
«Семей қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Семей қаласы,
Интернациональная к-сi, 8
8/722 25/ 225-40
15.
«Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақсуат ауылы,
Абылай хан к-сi, 14
8/723 46/ 220-16
16.
«Ұлан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қасым Қайсенов кентi, 1
8/723 38/ 273-45
17.
«Үржар ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үржар ауылы,
Жамбыл к-сi, 19
8/722 30/ 213-78
18.
«Шемонаиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шемонаиха қаласы,
Чапаев к-сi, 35
8/723 32/ 317-04
19.
«Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы, Қ.
Қайсенов к-сi, 10 «а»
8/7232/ 24-11-91
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
2-қосымша
Жеке тұлғаға арналған үлгi
Жолдама
Қамқоршының (бала асырап алушының) денсаулық жағдайы туралы
қорытынды
Т.А.Ә.______________________________________________________
Туған жылы _________________________________________________
Үйiнiң мекенжайы ___________________________________________
Психиатр ___________________________________________________
Нарколог ___________________________________________________
Дерматовенеролог ___________________________________________
Кеуде қуысының рентгеноскопиясы ____________________________
Терапевт ___________________________________________________
Қорытынды __________________________________________________
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметшісі
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 ҚФБ
Әкім
3 ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
3
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Қорғаншыны анықтау туралы қаулының жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Қаулыға және анықтамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Оларды әкімге қол қою үшін береді
Оларды уәкілетті органға береді
Журналда белгілеу
5
Орындау мерзiмi
20 минуттан артық емес
23 сағат
9 күн
20 күн
20 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күндi (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметшісі
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 ҚФБ
Әкім
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу (20 минут)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Қорғаншыны анықтау туралы қаулының жобасын әзірлейді (9 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қаулыға және анықтамаға қол қояды (20 жұмыс күні ішінде)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтама береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күндi (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметшісі
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Уәкілетті органның жауапты маманы
4 ҚФБ
Әкім
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу (20 минут)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлейді (9 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (20 жұмыс күні ішінде)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күндi (құжаттарды қабылдаған күн және берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) құрайды
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк
қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
«Жетiмдердi, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыруға
арналған құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
5-қосымша
Үлгi
Аудан (қала) әкiмiнiң қаулысына
қосымшадан үзiндi
елдi мекен ________________ 20__ жылғы «___» _________ № _____
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгiлеу туралы
«Неке (ерлi-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан
Республикасының 2011 жылғы 26 желтоқсандағы Кодексiнiң 120 және
121-баптарына сәйкес, (Т.А.Ә.)_______________ өтiнiшi және аудандық,
қалалық бiлiм бөлiмдерiнiң, облыстық, Алматы, Астана қалалары бiлiм
басқармаларының құжаттары негiзiнде ________________________
ауданының (қаласының) әкiмi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:

1. Установить опеку (попечительство) над несовершеннолетними
детьми, оставшимися без попечения родителей, согласно приложению
п/п
Опекун (попечитель)
Опекаемый
Основание оформления опеки и попечительства
Ф.И.О.
Ф.И.О., год рождения опека (попечительство)
2. Закрепить имеющееся жилье за _________________________
Аким _____________________________ подпись (Ф.И.О.)
М.П.
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Выдача дубликатов документов об образовании»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Выдача дубликатов документов об образовании» (далее – государственная услуга) оказывается организациями основного среднего, общего среднего, технического и профессионального (далее – организация образования).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 39 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года № 1310 «Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача дубликата документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию образования.
8. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организации образования.

1. Қосымшаға сәйкес ата-анасының қамқорлығынсыз қалған
кәмелетке толмаған балаларға қорғаншылық (қамқоршылық) белгiленсiн
Р/с №
Қорғаншы (қамқоршы)
Қорғаншылыққа алынушы
Қорғаншылық пен қамқоршылықты ресiмдеу негiзi
Т.А.Ә.
Қорғаншылыққа (қамқоршылыққа) алынған баланың Т.А.Ә., туған жылы
2. Қолда бар тұрғын үй ____________________________ бекiтiлiп
берiлсiн.
Әкiм _____________ қолы (Т.А.Ә.)
М.О.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) негiзгi орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптiк, жоғары бiлiм беру ұйымдары (бұдан әрi — бiлiм беру ұйымдары) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Бiлiм туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi Заңының 39-бабына және «Бiлiм туралы мемлекеттiк үлгiдегi құжаттардың түрлерi мен нысандарын және оларды беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 28 желтоқсандағы № 1310 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi бiлiм туралы құжаттың телнұсқасы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін білім беру ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден бастап 18.30-ға дейiн көрсетiледi. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүргiзiледi.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат бiлiм беру ұйымдарының веб-сайтында орналастырылады.

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 10-ти календарных дней.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) не представлены все документы, требуемые в соответствии с пунктом 14 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях.
Мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги получатель получает в организации образования.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии организации образования;
2) ответственное лицо канцелярии организации образования осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги в получении необходимых документов и передает документы руководителю организации образования;
3) руководитель организации образования передает документы заместителю по учебной работе с наложением резолюции;
4) заместитель по учебной работе осуществляет ознакомление с предоставленными документами и передает подписанный им дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководителю организации образования;
5) руководитель организации образования подписывает дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) заместитель по учебной работе выдает получателю государственной услуги дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество названий и приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество представителя организации образования, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
14. Для получения государственной услуги получатели представляют следующие документы:
1) заявление гражданина, утерявшего документ, на имя руководителя организации образования, в котором излагаются обстоятельства его утраты;

10. Мемлекеттiк қызметтiң көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 10 күннен артық емес.
11. Осы регламенттің 14-тармағына сәйкес:
1) талап етiлетiн барлық құжаттар ұсынылмаған жағдайда мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген кедергiлердi жойған жағдайда өтiнiш жалпы негiзде қарастырылады.
Мемлекеттiк қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тартылғаны туралы дәлелдi жауапты бiлiм беру ұйымынан алады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды білім беру ұйымының жауапты тұлғасына тапсырады;
2) білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қажетті құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және құжаттарды білім беру ұйымының басшылығына береді;
3) білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, құжаттарды оқу жұмысы жөніндегі орынбасарына береді;
4) оқу жұмысы жөніндегі орынбасары ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және өзі қол қойған білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін білім беру ұйымының басшылығына береді;
5) білім беру ұйымының басшылығы білім туралы құжаттың телнұсқасына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
6) оқу жұмысы жөніндегі орынбасары мемлекеттік қызметті алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсырған жағдайда мемлекеттiк қызметтi алушыға қолхат берiледi, онда:
1) сұраныстың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) ұсынылған құжаттардың атаулары және саны;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттардың ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған бiлiм беру ұйымы өкiлiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, байланыс деректерi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) құжатты жоғалтқан азаматтың бiлiм беру ұйымы басшысының атына оның жоғалу жағдайы баяндалған өтiнiшi;

2) выписку из газеты по утере документа, с указанием номера и даты регистрации выдачи документа;
3) копию свидетельства о рождении или удостоверения личности;
4) справку с бюро находок.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии организации образования (СФЕ – 1);
2) руководитель организации образования (СФЕ – 2);
3) заместитель по учебной работе (СФЕ – 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача дубликатов документов
об образовании»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Заместитель по учебной части
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Заместитель по учебной части
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет заместителя по учебной части
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подписывает дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги дубликат документа об образовании либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает их на подпись руководству организации образования
Передает заместителю по учебной части
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
23 часа
6 дней
3 дня
Не более 20 минут
С момента обращения не более 10-ти календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Заместитель по учебной работе
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет заместителя по учебной работе (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подписывает дубликат документа об образовании (6 дней)
Действие № 4
Подписывает дубликат документа об образовании (3 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги дубликат документа об образовании (не более 20 минут)
С момента обращения не более 10-ти календарных дней
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Заместитель по учебной работе
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет заместителя по учебной работе (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (6 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (3 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 20 минут)
С момента обращения не более 10-ти календарных дней
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача дубликатов документов
об образовании»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов для предоставления отдыха детям из
малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях»

2) құжаттың нөмірi және берiлген күнi көрсетiлген құжаттың жоғалғаны жөнiндегi газеттен үзiндi;
3) туу туралы куәлiктiң немесе жеке куәлiктiң көшiрмесi;
4) жоғалған заттарды табу бюросынан анықтама.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) білім беру ұйымының басшылығы (ҚФБ – 2);
3) оқу жұмысы жөніндегі орынбасары (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламенттiң 1-қосымшасында көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламенттiң 2-қосымшасында көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Бiлiм туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің мәтiндiк кестелiк
сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасары
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасары
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасарды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім туралы құжаттың телнұсқасына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Білім туралы құжаттың телнұсқасына немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Оларды қол қою үшін білім беру ұйымының басшылығына береді
Білім беру ұйымының оқыту жұмысы жөніндегі орынбасарына береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
20 минуттан артық емес
23 сағат
6 күн
3 күн
20 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 10 күннен артық емес
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасары
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасарды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және білім туралы құжаттың телнұсқасына қол қояды (6 күн)
№ 4 іс-әрекет
Білім туралы құжаттың телнұсқасына қол қояды (3 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға білім туралы құжаттың телнұсқасын береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 10 күннен артық емес
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасары
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Оқыту жұмысы жөніндегі орынбасарды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (6 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (3 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 10 күннен артық емес
«Бiлiм туралы құжаттардың
телнұсқаларын беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов для предоставления отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях» (далее – государственная услуга) оказывается управлением образования области, отделами образования районов, городов согласно приложению 1 к настоящему регламенту (далее – уполномоченный орган) и организациями образования республики.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 11) пункта 2, подпунктом 11) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 «Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников».
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются выдача направления в загородные и пришкольные лагеря либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам организации образования из малообеспеченных семей (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги получателю необходимо обратиться в уполномоченный орган согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга предоставляется в течение календарного года в соответствии с установленным графиком работы уполномоченного органа и организации образования без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн құжаттарды қабылдау»
мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес облыстардың бiлiм басқармалары, аудандық, қалалық бiлiм бөлiмдерi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) және республиканың бiлiм беру ұйымдары көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабының 4-тармағы 11) тармақшасына, 2-тармағы 11) тармақшасына, «Мемлекеттiк бiлiм беру мекемелерiнiң мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасынан төмен отбасылардан шыққан бiлiм алушылары мен тәрбиеленушiлерiне және жетiм балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемдi талап ететiн отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлiнетiн қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама беру немесе қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет бiлiм беру ұйымдарындағы күн көрiсi төмен отбасылардан шыққан бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы 1-қосымшаға сәйкес уәкілетті органға жүгінуі қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет алдын ала жазылусыз және қызметтi жедел ресiмдеусiз уәкiлеттi орган мен бiлiм беру ұйымдарының бекiтiлген жұмыс кестесiне сәйкес жүргiзiледi.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в организациях образования, а также на официальных сайтах отделов образования регионов и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан – www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента, а также несоответствие категории лиц, определенных для предоставления услуги, с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии уполномоченного органа;
2) ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги в получении необходимых документов и передает документы руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления в загородные и пришкольные лагеря либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект направления в загородные и пришкольные лагеря либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа подписывает направление в загородные и пришкольные лагеря либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги направление в загородные и пришкольные лагеря либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При приеме документов уполномоченным органом и организацией образования получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат бiлiм беру ұйымдарындағы стендтерде, сондай-ақ, өңiрлердегi бiлiм бөлiмдерiнiң ресми сайттарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz сайтында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген күннен бастап күнтiзбелiк 10 күндi құрайды;
2) өтiнiш иесiнiң мемлекеттiк қызметтi көрсету орнында өтiнiштi берген күнi қызметтi алғанға дейiн күтетiн (тiркелу кезiнде) барынша шектi уақыт – 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш иесiнiң мемлекеттiк қызметтi көрсету орнында өтiнiштi берген күнi қызмет көрсететiн барынша шектi уақыт – 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламенттің 14–тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн толық тапсырмауы, сондай-ақ, қызметтi ұсыну үшiн белгiленген тұлғалар санаттарына сай келмеуi мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тартуға негiз болып табылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасына құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қажетті құжаттарды алғаны жөнінде қолхат береді және оларды уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
3) уәкілетті органның басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді және оларды уәкілетті органның басшылығына қол қоюға тапсырады;
5) уәкілетті органның басшылығы қала сыртындағы және мектеп
жанындағы лагерьлерге жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Уәкiлеттi орган және бiлiм беру ұйымы барлық қажеттi құжаттарды қабылдау кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление от родителей;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) справку, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к получателям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами;
4) справку о состоянии здоровья (медицинский паспорт).
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа (СФЕ - 1);
2) руководитель уполномоченного органа (СФЕ - 2);
3) ответственный исполнитель (СФЕ - 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
19. Форма направления в загородные и пришкольные лагеря, в соответствии с которой должен быть представлен результат оказания государственной услуги, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
20. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях»
Перечень уполномоченных органов по оказанию
государственной услуги
№ п/п
Наименование отделов
образования ВКО
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
ГУ «Управление образования ВКО»
г. Усть-Каменогорск,
ул. К. Либкнехта,19
8 /7232/
57-01-49
2
ГУ «Отдел образования Абайского района»
с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8 /722-52/
9-18-17
3
ГУ «Отдел образования Аягозского района»
г. Аягоз,
ул. Момышулы, 58
8 /722-37/
3-15-34
4
ГУ «Отдел образования Бескарагайского района»
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфулина, 162
8 /722-36/
9-14-44
5
ГУ «Отдел образования Бородулихинского района»
с. Бородулиха,
ул. Тусупжанова, 39
8 /723-51/
291-77
6
ГУ «Отдел образования Глубоковского района»
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8 /722-31/
2-15-33
7
ГУ «Отдел образования Жарминского района»
с. Калбатау,
ул. Ленина, 101
8 /723-47/
6-19-74
8
ГУ «Отдел образования Зайсанского района»
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
8 /723-40/
2-17-88
9
ГУ «Отдел образования Зыряновского района»
г. Зыряновск,
ул. Кирова, 54
8 /723-35/
4-00-69
10
ГУ «Отдел образования Катон-Карагайского района»
с. Улкен Нарын,
ул. Абылайхана, 109
8 /723-41/
2-14-40
11
ГУ «Отдел образования Кокпектинского района»
с. Кокпекты,
ул. Раева, 44
8 /723-48/
2-73-11
12
ГУ «Отдел образования г. Курчатова»
г. Курчатов,
ул. Ленина, 10
8 /722-51/
2-57-45
13
ГУ «Отдел образования Курчумского района»
с. Курчум,
ул. Момышулы, 85
8 /723-39/
3-31-43
14
ГУ «Отдел образования г. Риддера»
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 10
8 /723-36/
4-24-98
15
ГУ «Отдел образования г. Семей»
г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
8 /7222/
52-25-40
16
ГУ «Отдел образования Тарбагатайского района»
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 14
8 /723-46/
2-20-16
17
ГУ «Отдел образования Уланского района»
п. К. Кайсенова
8 /723-38/
2-73-45
18
ГУ «Отдел образования Урджарского района»
с. Урджар,
ул. Жамбыла, 19
8 /722-30/
2-13-78
19
ГУ «Отдел образования Шемонаихинского района»
г. Шемонаиха,
ул.Чапаева, 35
8 /723-32/
3-17-04
20
ГУ «Отдел образования г. Усть-Каменогорска»
г. Усть-Каменогорск
ул. Кайсенова, 10 «а»
8 /7232/
24-11-91
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель
2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного исполнителя
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает проект направления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству уполномоченного органа
Передает ответственному специалисту подписанное направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
23 часа
6 дней
3 дня
Не более 20 минут
С момента обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного исполнителя (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления (6 дней)
Действие № 4
Подписывает направление (3 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги направление (не более 20 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования
3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного исполнителя (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (6 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (3 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 20 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги составляют десять календарных дней со дня подачи заявления
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления отдыха детям
из малообеспеченных семей
в загородных и пришкольных лагерях»
Наименование оздоровительной
организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Ф.И.О ___________________________
Дата рождения: __________________
Адрес: _________________________
_________________________________
Школа: _________________________
м.п.
Класс: _________________________
Ф.И.О. родителей: _______________
_________________________________
Место работы: __________________
_________________________________
Обратный талон к путевке №____
Ф.И.О_____________________
находился
с « » ____________ 20 г.
по « » ___________ 20 г.
Директор:____________
Путевка действительна при наличии справки о состоянии здоровья.
Перед отъездом ребенок должен быть тщательно вымыт и одет во все чистое
Иметь при себе:

1) өтiнiштi қабылдау нөмiрi мен күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса тiркелген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресiмдеу үшiн өтiнiштi қабылдаған орталық қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;
6) мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, оның байланыс деректерi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) ата-аналардан өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) өтiнiш иесiнiң (отбасының) жергiлiктi атқарушы органдар беретiн мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi алушылар қатарына жататынын растайтын анықтама;
4) денсаулығы жағдайы туралы анықтама (медициналық төлқұжат).
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы (ҚФБ – 1);
2) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ – 2);
3) жауапты орындаушы (ҚФБ – 3).
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі болып табылатын қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерге жолдама нысаны осы регламентке 4-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы
және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн
құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органдардың тізбесі
ШҚО Білім бөлімдерінің атауы
Орналасқан
мекенжайы
Байланыс
телефондары
1.
«ШҚО бiлiм басқармасы» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы,
К. Либкнехт к-сі, 19
8/72 32/ 57-01-49
2.
«Абай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қарауыл ауылы,
Кұтжанов к-сi, 1
8 /722 52/-918-17
3.
«Аягөз ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аягөз қаласы,
Момышұлы к-сi, 58
8/722 37/ 315-34
4.
«Бесқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Большая Владимировка ауылы,
Сейфуллин к-сi, 162
8/722 36/ 914-44
5.
«Бородулиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бородулиха ауылы,
Түсiпжанов к-сi, 39
8/723 51/ 291-77
6.
«Глубокое ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Глубокое кентi,
Пирогов к-сi, 6
8/723 31/ 215-33
7.
«Жарма ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қалбатау ауылы,
Ленин к-сi, 101
8/723 47/ 619-74
8.
«Зайсан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зайсан қаласы,
Жангелдин к-сi, 54
8/723 40/ 217-88
9.
«Зырян ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зырян қаласы,
Киров к-сi, 54
8/723 35/ 400-69
10.
«Катонқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үлкен Нарын ауылы,
Абылай хан к-сi, 109
8/723 41/ 214-40
11.
«Көкпектi ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкпектi ауылы,
Раев к-сi, 44
8/723 48/ 273-11
12.
«Курчатов қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Курчатов қаласы,
Ленин к-сi, 10
8/722 51/ 257-45
13.
«Күршiм ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Күршiм ауылы,
Момышұлы к-сi, 85
8/723 39/ 331-43
14.
«Риддер қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Риддер қаласы,
Семей к-сi, 10
8/723 36/ 424-98
15.
«Семей қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Семей қаласы,
Интернациональная к-сi, 8
8/722 25/ 225-40
16.
«Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақсуат ауылы,
Абылай хан к-сi, 14
8/723 46/ 220-16
17.
«Ұлан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қ. Қайсенов кентi
8/723 38/ 273-45
18.
«Үржар ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үржар ауылы,
Жамбыл к-сi, 19
8/722 30/ 213-78
19.
«Шемонаиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шемонаиха қаласы,
Чапаев к-сi, 35
8/723 32/ 317-04
20.
«Өскемен қаласы білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы,
Қ. Қайсенов к-сі, 10 «а»
8/7232/ 24-11-91
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы
және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн
құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты орындаушы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты орындаушы
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты орындаушыны белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға жолдаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қол қою үшін уәкілетті органның басшылығына береді
Жауапты маманға қол қойылған жолдаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
20 минуттан артық емес
23 сағат
6 күн
3 күн
20 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген күннен бастап күнтiзбелiк 10 күндi құрайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (6 күн)
№ 4 іс-әрекет
Жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (3 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға жолдаманы береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген күннен бастап күнтiзбелiк 10 күндi құрайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді (6 күн)
№ 4 іс-әрекет
Жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (3 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген күннен бастап күнтiзбелiк 10 күндi құрайды
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы
және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн
құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
«Аз қамтылған отбасы балаларының қала сыртындағы
және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшiн
құжаттарды қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 4-қосымша
Сауықтыру ұйымының атауы
№ ________ жолдама
Аты-жөнi _____________________
Туған күнi: __________________
Мекенжайы ____________________
______________________________
Мектебi: _____________________
Сыныбы: ______________________
Ата-анасының аты-жөнi
______________________________
______________________________
Жұмыс орны: __________________
Жолдамаға керi талон
№ _______
Аты-жөнi_______________
20 жылғы «__» ____ бастап
20 жылғы «__» ____ дейiн
_________________________
болды
Директор:________________
Жолдама денсаулығы туралы анықтама болғанда ғана жарамды.
Жолға шығар алдында бала жуындырылған және таза киiмде болуы тиiс
Өзiмен бiрге:

1. белье нижнее   2 смены
2. носки   3 пары
3. средства личной гигиены (зубная паста, зубная щетка, шампунь, мыло, мочалка, расческа);
4. футболки, шорты;
5. брюки (джинсы);
6. теплая кофта (свитер или джинсовая куртка);
7. купальник (купальные плавки);
8. головной убор (кепка, панамка);
9. спортивный костюм;
10. кроссовки (кеды);
11. гелевые шлепки (сланцы);
12. полотенце – 2 шт. (банное, для лица).
За ценные вещи администрация центра ответственности не несет!
Наименование детской
оздоровительной
организации
НАПРАВЛЕНИЕ № ________
Адрес:
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Предоставление общежития обучающимся в организациях
технического и профессионального образования,
высших учебных заведениях»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования, высших учебных заведениях» (далее – государственная услуга) оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется в соответствии со статьей 43 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании».
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются направление о предоставлении общежития либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, и лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию ТиПО.
8. Государственная услуга предоставляется с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. iш киiм 2 дана
2. шұлық 3 дана
3. жеке гигиеналық заттар (тiс пастасы, тiс щеткасы, сусабын, сабын, жуыну жөкесi, тарақ)
4. футболка, шорты;
5. шалбар (джинсы);
6. күрте (жылы күрте немесе кеудеше);
7. суға түскенде киетiн киiм;
8. бас киiм (кепка, панамка);
9. спорттық костюм;
10. спорттық аяқ киiмдер;
11. шәркей (сланцы);
12. сүлгi – 2 дана (моншаға, бетке арналған) болуы тиiс.
Құнды заттар үшiн әкiмшiлiкке жауапкершiлiк жүктелмейдi!
Балалардың сауықтыру ұйымының атауы
№ ________ жолдама
Мекенжайы:
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында, жоғары оқу
орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында, жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасының техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдары (бұдан әрi – ТжКБ) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 43-бабына сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нысаны жатақхана берiлетiнi туралы жолдама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ тұлғаларға және Қазақстан Республикасының азаматы болып есептелмейтiн ұлты қазақ тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін ТжКБ ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн ұсынылады. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах организаций ТиПО.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, - не более 20 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги - не более 7-ми календарных дней.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) непредставления полного пакета необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента. При устранении получателем государственной услуги указанных препятствий заявление рассматривается на общих основаниях;
2) отсутствия мест в общежитии в организациях ТиПО.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии организации ТиПО;
2) ответственное лицо канцелярии организации ТиПО осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги в получении необходимых документов и передает их руководству организации ТиПО;
3) руководство организации ТиПО определяет ответственного специалиста организации ТиПО с наложением резолюции;
4) ответственный специалист организации ТиПО осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления о предоставлении общежития либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и передает проект направления о предоставлении общежития либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на подпись руководителю организации ТиПО;
5) руководитель организации ТиПО подписывает направление о предоставлении общежития либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, передает ответственному специалисту организации ТиПО для выдачи ответа получателю государственной услуги;
6) ответственный специалист организации ТиПО выдает получателю государственной услуги направление о предоставлении общежития либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка о получении всех документов, в которой содержатся:
1) номер и дата приема запроса;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество названий и приложенных документов;
4) дата (время) и место выдачи документов;
5) фамилия, имя, отчество представителя ТиПО, принявшего заявление на оформление документов;

9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының ресми сайттарында орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламентке 14-тармақта айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 20 минуттан артық емес;
2) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 7 күннен аспайды.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) осы регламентке 14-тармақта көрсетiлген барлық құжаттар ұсынылмағанда. Мемлекеттiк қызметтi алушы көрсетiлген кедергiлердi жойған жағдайда өтiнiш жалпы негiзде қарастырылады;
2) ТжКБ ұйымдарының жатақханаларында орын болмағанда.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасына құжаттарды тапсырады;
2) ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға қажетті құжаттарды алғаны жөнінде қолхат береді және оларды ТжКБ ұйымының басшылығына тапсырады;
3) ТжКБ ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, ТжКБ ұйымының жауапты маманын белгілейді;
4) ТжКБ ұйымының жауапты маманы ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жатақхана беру туралы жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді және оларды ТжКБ ұйымының басшысына қол қоюға тапсырады;
5) ТжКБ ұйымының басшысы жатақхана берiлетiнi туралы жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды, мемлекеттік қызметті алушыға жауапты ұсыну үшін ТжКБ ұйымының жауапты маманына береді;
6) ТжКБ ұйымының жауапты маманы мемлекеттік қызметті алушыға жатақхана берiлетiнi туралы жолдаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттарды тапсырған кезде мемлекеттiк қызметтi алушыға барлық құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) сұраныстың нөмiрi мен қабылданған күнi;
2) сұратылған мемлекеттiк қызмет түрлерi;
3) қосымша құжаттардың атауы мен саны;
4) күнi (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдап алған ТжКБ өкiлiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты;

6) фамилия, имя, отчество получателя государственной услуги, его (ее) контактные данные.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) заявление о предоставлении места в общежитии, согласно приложению 1 к настоящему регламенту;
2) 6 фотокарточек размером 3 x 4;
3) медицинскую справку формы 086-У;
4) ходатайство деканата факультета;
5) справку о составе семьи, при наличии семьи;
6) справку о смерти родителя (родителей) (для сирот), при утере одного из родителей или родителей;
7) справку о наличии в семье 4-х и более детей (для детей из многодетных семей);
8) копию документа, удостоверяющего личность;
9) справку с места учебы.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии организации ТиПО (СФЕ - );
2) руководитель организации ТиПО (СФЕ - 2);
3) ответственный исполнитель организации ТиПО (СФЕ - 3)
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях»
Заявление
______________________________________________________________
(ФИО)
______________________________________________________________
(факультет/отделение, специальность)
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
«_____» _________ 20__ г.
______________(подпись)
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации ТиПО
2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного исполнителя организации ТиПО
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги направление либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает проект направления либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации ТиПО
Передает ответственному специалисту
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
1 день
5 дней
23 часа
Не более 20 минут
С момента обращения для получения государственной услуги не более 7-ми календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации ТиПО
2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации ТиПО
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного исполнителя (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект направления (5 дней)
Действие № 4
Подписывает направление (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги направление (не более 20 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги не более 7-ми календарных дней
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации ТиПО
2 СФЕ
Руководство организации ТиПО
3 СФЕ
Ответственный исполнитель
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 20 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного исполнителя (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (5 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 20 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги не более 7-ми календарных дней
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Предоставление общежития
обучающимся в организациях
технического и профессионального
образования, высших учебных заведениях»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов для предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся и воспитанников в
общеобразовательных школах»

6) мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, оның байланыс деректерi;
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы мынадай құжаттарды ұсынуы қажет:
1) осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес жатақханадан орын беру туралы өтiнiш;
2) 3 x 4 көлемiндегi 6 фотосурет;
3) 086-У нысандағы медициналық анықтама;
4) факультет деканатының қолдаухаты;
5) отбасы болған жағдайда отбасының құрамы туралы анықтама;
6) ата-анасының бiреуi немесе ана-аналары қайтыс болған жағдайда ата-анасының қайтыс болғаны туралы анықтама (жетiмдер үшiн);
7) отбасында 4 және одан да көп бала болған жағдайда, көп балалы отбасы туралы анықтама (көп балалы отбасының балалары үшiн);
8) жеке тұлғаны куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
9) оқу орнынан анықтама.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы;
2) ТжКБ ұйымының басшысы;
3) ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында,
жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру»
мемлекеттiк қызмет
регламентіне 1-қосымша
Өтініш
_______________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
_______________________________________________________________
(факультет/бөлiм, мамандық)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
«_____» _________ 20 __ ж.
______________ (қолы)
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында,
жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру»
мемлекеттiк қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысын белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлейді
Жолдамаға немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға жолдаманы немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Жолдаманың жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты ТжКБ ұйымының басшылығына қол қоюға береді
Жауапты маманға береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
20 минуттан артық емес
1 күн
5 күн
23 сағат
20 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 7 күннен аспайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
ТжКБ ұйымының жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жолдаманың жобасын әзірлейді (5 күн)
№ 4 іс-әрекет
Жолдамаға қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға жолдаманы береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 7 күннен аспайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
ТжКБ ұйымы кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты орындаушы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (20 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты орындаушыны белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлейді (5 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (20 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап күнтiзбелiк 7 күннен аспайды
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру ұйымдарында,
жоғары оқу орындарында оқитындарға жатақхана беру»
мемлекеттiк қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды
ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов для предоставления бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах» (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами районов (городов областного значения) согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 19) пункта 2, подпунктом 21) пункта 3, подпунктом 14) пункта 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании», постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 «Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь».
5. Результатом завершения оказываемой государственной услуги являются предоставление бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах с выдачей справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования (далее – получатель государственной услуги):
1) детям из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи;
2) детям из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
3) детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях;
4) детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций;
5) иным категориям обучающихся и воспитанников, определяемым коллегиальным органом управления организации образования.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в общеобразовательные школы, находящиеся в ведении местных исполнительных органов областей, районов, городов областного значения.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) осы регламентке 1-қосымшаларға сәйкес аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдары көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабының 2-тармағы 19) тармақшасына, 3-тармағы 21) тармақшасына, 4-тармағы 14) тармақшасына, «Әлеуметтiк көмек көрсетiлетiн азаматтарға әлеуметтiк көмектiң мөлшерiн, көздерiн, түрлерiн және оны беру қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нәтижесi жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн ыстық тамақпен қамтамасыз етiлгенi туралы анықтаманы қағаз түрiнде бере отырып, жалпы бiлiм беретiн мектептерде оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң жеке санаттарына тегiн ыстық тамақ беру немесе қызмет көрсетуден бас тартатыны жөнiнде дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет мемлекеттiк білім беру мекемелеріндегi бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлерге (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы):
1) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балаларға;
2) жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгi өмiр сүру деңгейiнен төмен, мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек алмайтын отбасылардан шыққан балаларға;
3) отбасыларда тұратын жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға;
4) төтенше жағдайлардың нәтижесiнде шұғыл көмектi қажет ететiн отбасылардан шыққан балаларға;
5) бiлiм беру ұйымдарын басқарудың алқалық органдары айқындайтын өзге де санаттағы балаларға көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін облыстардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарының қарамағындағы жалпы бiлiм беретiн мектептерге жүгіну қажет.

8. Государственная услуга предоставляется в течение учебного года: в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах, расположенных в фойе управлений образования областей, районов, городов республиканского, областного значения, перечень которых указан в приложениях 12 к настоящему регламенту, а также на интернет-ресурсах акиматов и управлений образований областей, районов, городов республиканского, областного значения и на сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан - www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с момента поступления заявления согласно приложению 3 к настоящему регламенту) составляют 5 рабочих дней при условии сдачи получателем государственных услуг необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя (при регистрации), - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - не более 30 минут.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит представление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии общеобразовательной школы;
2) ответственное лицо канцелярии общеобразовательной школы осуществляет регистрацию документов, выдает расписку получателю государственной услуги в получении необходимых документов и передает документы руководству общеобразовательной школы;
3) руководство общеобразовательной школы определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги и передает проект справки о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на подпись руководителю общеобразовательной школы;
5) руководитель общеобразовательной школы подписывает справку о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;

8. Мемлекеттiк қызмет оқу жылы бойы көрсетiледi:
белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес жұмыс және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат осы регламентке 12-қосымшаларда тiзбесi көрсетiлген облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың бiлiм басқармаларының фойелерiнде орналасқан стендтерде, сондай-ақ облыстардың, аудандардың, республикалық, облыстық маңызы бар қалалардың әкiмдiктерiнiң және бiлiм басқармаларының интернет-ресурстарында және Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттік қызметті алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған жағдайда өтiнiш беру бес жұмыс күнiн (осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес өтiнiш түскен мерзiмнен бастап бес күн iшiнде) құрайды;
2) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң барынша шектi уақыты (тiркеу кезiнде) – 30 минуттан аспайды;
3) өтiнiш берушi жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң барынша шектi уақыты – 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тартуға осы регламентке 14-тармақта көрсетiлген құжаттарды толық тапсырмауы негiз болады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасына құжаттарды тапсырады;
2) жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алғаны туралы қолхат береді және оларды жалпы білім беретін мектептің басшылығына тапсырады;
3) жалпы білім беретін мектептің басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді және оларды жалпы бiлiм беретiн мектептің басшысына қол қоюға тапсырады;
5) жалпы бiлiм беретiн мектептің басшысы жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтамаға немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;

6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги справку о предоставлении бесплатного питания в общеобразовательной школе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче всех документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается расписка в получении необходимых документов, согласно приложению 4 к настоящему регламенту, с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества ответственного работника общеобразовательной школы, выдавшего расписку с указанием даты получения услуги.
14. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо представить в общеобразовательную школу следующие документы:
1) справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к потребителям государственной адресной социальной помощи, предоставляемую местными исполнительными органами для категории лиц, указанных в подпункте 1) пункта 6 настоящего регламента;
2) сведения о полученных доходах (заработная плата работающих родителей или лиц их заменяющих, доходы от предпринимательской и других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других иждивенцев для категории лиц, указанных в подпункте 2) пункта 6 настоящего регламента;
3) решение уполномоченного органа об утверждении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях для категории лиц, указанных в подпункте 3) пункта 6 настоящего регламента;
4) указанные категории в подпунктах 4) и 5) пункта 6 настоящего регламента определяются коллегиальным органом на основании обследования материально-бытового положения семьи. При необходимости коллегиальный орган для указанных категорий в праве запрашивать необходимые документы для принятия решения об оказании финансовой и материальной помощи.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии общеобразовательной школы (СФЕ - 1);
2) руководитель общеобразовательной школы (СФЕ - 2);
3) ответственный исполнитель (СФЕ - 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему регламенту.

6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманы немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес қызметтi алатын күнiн көрсете отырып, қолхат берген жалпы бiлiм беретiн мектептiң жауапты қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты, өтiнiштi қабылдап алған күнi мен нөмiрi көрсетiлген қажеттi құжаттарды қабылдап алғаны жөнiнде қолхат берiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы жалпы бiлiм беретiн мектепке мынадай құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы регламенттің 6-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген адамдар санаты үшiн өтiнiш иесiнiң (отбасының) жергiлiктi атқарушы органдар тарапынан ұсынылатын мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама;
2) осы регламенттің 6-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген адамдар санаты үшiн табысы туралы мәлiметтер (ата-аналардың немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсiпкерлiк және басқа да қызмет түрлерiнен түскен табыстары, балаларға төленетiн алимент түрiндегi және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары);
3) осы регламенттің 6-тармағының 3)тармақшасында көрсетiлген отбасыларда тәрбиеленетiн адамдар санаты үшiн, уәкiлеттi органның жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қорғаншылықты (қамқоршылықты), патронаттық тәрбиелеудi бекiту туралы шешiмi;
4) осы регламенттің 6-тармағының 4) және 5) тармақшаларында көрсетiлген адамдар санатын отбасының материалдық-тұрмыстық ахуалын зерделеу негiзiнде алқалық орган айқындайды. Алқалық орган қажет болған жағдайда көрсетiлген санаттарға қаржылай және материалдық көмек көрсету туралы шешiм қабылдау үшiн қажеттi құжаттарды сұратуға құқылы.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасы;
2) жалпы білім беретін мектептің басшысы;
3) жауапты орындаушы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 5-қосымшада көрсетiлген.

18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 6 к настоящему регламенту.
19. Форма справки о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах, в соответствии с которой должен быть представлен результат оказания государственной услуги, приведена в приложении 7 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
20. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
№ п/п
Наименование отделов
образования ВКО
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
ГУ «Отдел образования Абайского района»
с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8 /722-52/
9-18-17
2
ГУ «Отдел образования Аягозского района»
г. Аягоз,
ул. Момышулы, 58
8 /722-37/
3-15-34
3
ГУ «Отдел образования Бескарагайского района»
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфулина, 162
8 /722-36/
9-14-44
4
ГУ «Отдел образования Бородулихинского района»
с. Бородулиха,
ул. Тусупжанова, 39
8 /723-51/
291-77
5
ГУ «Отдел образования Глубоковского района»
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8 /722-31/
2-15-33
6
ГУ «Отдел образования Жарминского района»
с. Калбатау,
ул. Ленина, 101
8 /723-47/
6-19-74
7
ГУ «Отдел образования Зайсанского района»
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
8 /723-40/
2-17-88
8
ГУ «Отдел образования Зыряновского района»
г. Зыряновск,
ул. Кирова, 54
8 /723-35/
4-00-69
9
ГУ «Отдел образования Катон-Карагайского района»
с. Улкен Нарын,
ул. Абылайхана, 109
8 /723-41/
2-14-40
10
ГУ «Отдел образования Кокпектинского района»
с. Кокпекты,
ул. Раева, 44
8 /723-48/
2-73-11
11
ГУ «Отдел образования г. Курчатова»
г. Курчатов,
ул. Ленина, 10
8 /722-51/
2-57-45
12
ГУ «Отдел образования Курчумского района»
с. Курчум,
ул. Момышулы, 85
8 /723-39/
3-31-43
13
ГУ «Отдел образования г. Риддера»
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 10
8 /723-36/
4-24-98
14
ГУ «Отдел образования г. Семей»
г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
8 /7222/
52-25-40
15
ГУ «Отдел образования Тарбагатайского района»
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 14
8 /723-46/
2-20-16
16
ГУ «Отдел образования Уланского района»
п. К. Кайсенова
8 /723-38/
2-73-45
17
ГУ «Отдел образования Урджарского района»
с. Урджар,
ул. Жамбыла, 19
8 /722-30/
2-13-78
18
ГУ «Отдел образования Шемонаихинского района»
г. Шемонаиха,
ул. Чапаева, 35
8 /723-32/
3-17-04
19
ГУ «Отдел образования г. Усть-Каменогорска»
г. Усть-Каменогорск
ул. Кайсенова, 10 «а»
8 /7232/
24-11-91
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Список областного управления образования
Наименование
региона
Телефон
Юридический адрес
Адрес сайта
1.
ГУ «Управление образования Восточно-Казахстанской области»
8(7232)
570149
070019,
г. Усть-Каменогорск,
ул. К. Либкнехта, 19
www.dovko.kz
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Образец заявления
для предоставления бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Директору школы № ___________________
(наименование школы)
_____________________________________
(__________ района, _________ области)
_____________________________________
(Ф.И.О. директора)
от гр. ______________________________
(Ф.И.О. заявителя)
проживающего (-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас включить моего несовершеннолетнего ребенка (Ф.И.О.,
дата рождения), обучающегося в (указать № и литер класса), в список
обучающихся и воспитанников, обеспечивающихся бесплатным питанием на
(указать учебный год).
Дата, подпись
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Образец расписки о получении документов у потребителя
Школа ___________ (указать № или наименование школы) _____________
__________________________________________________________________
(наименование населенного пункта, района, города и области)
Расписка в приеме документов № _________
Получены от _________________________________ следующие документы:
(Ф.И.О. потребителя)

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 6-қосымшада көрсетiлген.
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылатын жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарын тегiн ыстық тамақпен қамтамасыз ету туралы анықтама үлгiсi осы регламентке 7-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органдардың
тізбесі
ШҚО Білім бөлімдерінің атауы
Орналасқан
мекенжайы
Байланыс
телефондары
1.
«Абай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қарауыл ауылы,
Кұтжанов к-сi,1
8/722 52/ 918-17
2.
«Аягөз ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аягөз қаласы,
Момышұлы к-сi, 58
8/722 37/ 315-34
3.
«Бесқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Большая Владимировка ауылы,
Сейфуллин к-сi, 162
8/722 36/ 914-44
4.
«Бородулиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бородулиха ауылы,
Түсiпжанов к-сi, 39
8/723 51/ 291-77
5.
«Глубокое ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Глубокое кентi,
Пирогов к-сi, 6
8/723 31/ 215-33
6.
«Жарма ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қалбатау ауылы,
Ленин к-сi, 101
8/723 47/ 619-74
7.
«Зайсан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зайсан қаласы,
Жангелдин к-сi, 54
8/723 40/ 217-88
8.
«Зырян ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зырян қаласы,
Киров к-сi, 54
8/723 35/ 400-69
9.
«Катонқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үлкен Нарын ауылы,
Абылай хан к-сi, 109
8/723 41/ 214-40
10.
«Көкпектi ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкпектi ауылы,
Раев к-сi, 44
8/723 48/ 273-11
11.
«Курчатов қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Курчатов қаласы,
Ленин к-сi, 10
8/722 51/ 257-45
12.
«Күршiм ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Күршiм ауылы,
Момышұлы к-сi, 85
8/723 39/ 331-43
13.
«Риддер қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Риддер қаласы,
Семипалатинская к-сi, 10
8/723 36/ 424-98
14.
«Семей қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Семей қаласы,
Интернациональная к-сi, 8
8/722 25/ 225-40
15.
«Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақсуат ауылы,
Абылай хан к-сi, 14
8/723 46/ 220-16
16.
«Ұлан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қ.Қайсенов кентi, 10 «а»
8/723 38/ 273-45
17.
«Үржар ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үржар ауылы,
Жамбыл к-сi, 19
8/722 30/ 213-78
18.
«Шемонаиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шемонаиха қаласы,
Чапаев к-сi, 35
8/723 32/ 317-04
19.
«Өскемен қаласы білім бөлімі» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы,
Қ. Қайсенов к-сі, 10 «а»
8/7232/ 24-11-91
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Облыстық білім басқармаларының тізбесі
Өңір атауы
Телефон
Заңды мекенжайы
Сайттың
мекенжайы
1.
«Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы» ММ
8(7232)
570151
070019, Өскемен қ.,
К. Либкнехт к-сі, 19
www.dovko.kz
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарын тегiн ыстық тамақпен
қамтамасыз етуге өтiнiштiң үлгiсi
№ _________ мектеп директорына
(мектептiң аты)
______________________________
(___ ауданның, _____ облыстың)
______________________________
(директордың Т.А.Ә.)
______________________________
(өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә.)
мына мекенжай бойынша тұратын:
______________________________
(елдi мекен атауы, тұрғылықты
мекенжайы, телефоны)
Өтiнiш
Менiң кәмелеттiк жасқа толмаған (Т.А.Ә. туған күнi) (мектеп №
және сынып литерiн көрсету) оқитын баламды (оқу жылын көрсету) тегiн
ыстық тамақпен қамтамасыз етiлген оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң
тiзiмiне енгiзуiңiздi сұраймын.
Күнi, қолы
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Тұтынушыдан құжаттарды алғаны жөнiндегi қолхаттың үлгiсi
___________________ мектеп (мектептiң № немесе атауын көрсету)
_____________________________________________________________
(елдi мекеннiң, ауданның, қаланың және облыстың атауы)
Құжаттың алынғаны туралы № _______ қолхат
______________________________________ мынадай құжаттар алынды:
(тұтынушының Т.А.Ә.)

1. Заявление.
2. Справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к
получателям государственной адресной социальной помощи,
предоставляемая местными исполнительными органами для категории лиц.
3. Сведения о полученных доходах (заработная плата работающих
родителей или лиц их заменяющих, доходы от предпринимательской и
других видов деятельности, доходы в виде алиментов на детей и других
иждивенцев.
4. Решение уполномоченного органа об утверждении опеки
(попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей,
оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях.
5. Акт обследования материально-жилищных условий.
6. Другие __________________________________________
____________________________________________________
____________________________________________________
Принял _____________ (подпись)
"__" _____________ 20__ г.
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии общеобразовательной школы
2 СФЕ
Руководство общеобразовательной школы
3 СФЕ
Ответственный специалист
2 СФЕ
Руководство общеобразовательной школы
3 СФЕ
Ответственный специалист
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект справки о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает справку о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги справку о предоставлении бесплатного питания либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги расписку
Наложение резолюции
Передает их на подпись руководству общеобразовательной школы
Передает ответственному специалисту
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 день
3 день
23 часа
Не более 30 минут
С момента обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с момента поступления заявления согласно приложению 3 к настоящему регламенту) составляют 5 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии общеобразовательной школы
2 СФЕ
Руководство общеобразовательной школы
3 СФЕ
Ответственный специалист
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект справки о предоставлении бесплатного питания (3 дня)
Действие № 4
Подписывает справку о предоставлении бесплатного питания (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги справку о предоставлении бесплатного питания (не более 30 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с момента поступления заявления согласно приложению 3 к настоящему регламенту) составляют 5 рабочих дней
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии общеобразовательной школы
2 СФЕ
Руководство общеобразовательной школы
3 СФЕ
Ответственный специалист
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (1 день)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги (3 дня)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (23 часа)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
С момента обращения для получения государственной услуги (в течение 5 дней с момента поступления заявления согласно приложению 3 к настоящему регламенту) составляют 5 рабочих дней
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Приложение 7 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов для
предоставления бесплатного питания
отдельным категориям обучающихся
и воспитанников в общеобразовательных школах»
Образец справки
о предоставлении бесплатного питания отдельным категориям
обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Дана___________________ в том, что он/она включен (-а) в список
(Ф.И.О.)
обучающихся и воспитанников, обеспечивающихся бесплатным питанием в

1. Өтiнiш
2. Өтiнiш иесiнiң (отбасының) жергiлiктi атқарушы органдар
тарапынан ұсынылатын мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмектi
тұтынушылар қатарына жататынын растайтын анықтама.
3. Табысы туралы мәлiметтер (жұмыс iстейтiн ата-аналарының
немесе оларды алмастырушы тұлғалардың еңбекақылары, кәсiпкерлiк және
басқа да қызмет түрлерiнен түскен табыстары, балаларға төленетiн
алимент түрiндегi және қарауындағы басқа да адамдардың табыстары).
4. Отбасыларда тәрбиеленiп жатқан жетiм және ата-анасының
қамқорлығынсыз қалған балалардың қорғаншылықта (қамқоршылықта),
патронаттық тәрбиеде екендiгiн растайтын уәкiлеттi органның шешiмi.
5.Материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актiсi.
6. Басқа.
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қабылдады _______ (қолы) 20__ ж.               "__" _____________
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектептің басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты маман
2 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектептің басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты маман
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді
Жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтамаға немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманы немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға қолхат береді
Бұрыштама қою
Оларды қол қою үшін жалпы бiлiм беретiн мектептің басшылығына береді
Білім беру ұйымының жауапты маманына береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
1 күн
3 күн
23 сағат
30 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап бес жұмыс күнiн (осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес өтiнiш түскен мерзiмнен бастап бес күн iшiнде) құрайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектептің басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты маман
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және жалпы бiлiм беретiн мектепте тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді (3 күн)
№ 4 іс-әрекет
Тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтамаға немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманы береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап бес жұмыс күнiн (осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес өтiнiш түскен мерзiмнен бастап бес күн iшiнде) құрайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектеп кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Жалпы білім беретін мектептің басшылығы
3 ҚФБ
Жауапты маман
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (1 күн)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтаманың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді (3 күн)
№ 4 іс-әрекет
Тегiн тамақтандыру ұсыну туралы анықтамаға немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (23 сағат)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн өтiнiш берген сәттен бастап бес жұмыс күнiн (осы регламентке 3-қосымшаға сәйкес өтiнiш түскен мерзiмнен бастап бес күн iшiнде) құрайды
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне 6-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет
«Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарына тегiн
тамақтандыруды ұсыну үшiн құжаттар қабылдау»
мемлекеттiк қызмет регламентіне 7-қосымша
Жалпы бiлiм беретiн мектептерде бiлiм алушылар мен
тәрбиеленушiлердiң жекелеген санаттарын тегiн ыстық тамақпен
қамтамасыз ету туралы анықтама үлгiсi

20____ - 20____ учебном году.
М.П.
Дата, подпись директора школы
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Прием документов и зачисление в организации образования,
осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам
технического и профессионального образования»
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Прием документов и зачисление в организации образования, осуществляющие подготовку кадров по образовательным программам технического и профессионального образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями технического и профессионального образования (далее – организация ТиПО).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 130 «Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы технического и профессионального образования» (далее – Типовые правила).
5. Результатом завершения государственной услуги являются общий приказ о зачислении либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан, иностранным гражданам и лицам без гражданства, имеющим основное среднее (основное общее), общее среднее (среднее общее), техническое и профессиональное (начальное профессиональное и среднее профессиональное), послесреднее, высшее (высшее профессиональное) образование (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию ТиПО.
8. Государственная услуга предоставляется:
1) на очную форму обучения - с 20 июня по 20 августа;
2) на вечернюю и заочную формы обучения - с 20 июня по 20 сентября;
3) по специальностям искусства и культуры - с 20 июня по 20 июля.

Осы анықтама ________________________ 20_ - 20_ оқу жылында тегiн
(Т.А.Ә.)
ыстық тамақпен қамтамасыз етiлген оқушылар мен тәрбиеленушiлердiң
тiзiмiне енгендiгi туралы берiлдi.
М.О.
Мектеп директорының қолы,
күнi
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша
кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына
құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша кадрлар даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары (бұдан әрі –ТжКБ ұйымдары) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 26-бабына, «Техникалық және кәсiптiк бiлiм берудiң кәсiптiк оқу бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгi қағидаларын бекiту туралы» (бұдан әрі – Үлгі қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтi аяқтау нәтижесi оқуға қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тартатындығы туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет негiзгi орта (жалпы негiзгi), жалпы орта (орта жалпы), техникалық және кәсiптiк (кәсiптiк бастауыш және кәсiптiк орта), орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары (кәсiптiк жоғары) бiлiмi бар Қазақстан Республикасының азаматтарына, шетелдiк азаматтарға және азаматтығы жоқ тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін ТжКБ ұйымына жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет:
1) оқудың күндiзгi нысанына – 20 маусым мен 20 тамыз аралығында;
2) оқудың кешкi және сырттай нысанына – 20 маусым мен 20 қыркүйек аралығында;
3) өнер және мәдениет мамандықтары бойынша 20 маусым мен 20 шiлде аралығында жүзеге асырылады.

Вступительные экзамены проводятся: на очную форму обучения - с 1 августа по 28 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 1 августа по 25 сентября; по специальностям искусства и культуры специальные или творческие экзамены проводятся с 21 июля по 28 июля.
Зачисление в состав обучающихся по образовательным учебным программам технического и профессионального образования на очную форму обучения - с 25 августа по 30 августа, на вечернюю и заочную формы обучения - с 15 сентября по 30 сентября;
4) в рабочие дни в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед, за исключением выходных и праздничных дней;
5) прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсах и стендах, расположенных в фойе организаций технического и профессионального образования, а также на официальных сайтах Министерства образования и науки Республики Казахстан (www.edu.gov.kz), акиматов, управлений образования.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, на этапе приема документов - не более 60 минут;
2) с момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения.
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги служит предоставление получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента с письменным обоснованием причин отказа.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы члену приемной комиссии организации ТиПО;
2) приемная комиссия организации ТиПО осуществляет ознакомление с предоставленными документами, производит регистрацию документов в «Книге регистрации поступающих в число обучающихся» и выдает расписку о приеме документов согласно приложению 1 к настоящему регламенту и сообщает место и время, а также форму проведения вступительных экзаменов;
3) приемная комиссия проводит конкурс в соответствии с Типовыми правилами;
4) на основании решения приемной комиссии руководство организации ТиПО выносит общий приказ о зачислении в организацию ТиПО либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;

Түсу емтихандары күндiзгi оқу бөлiмiне 1 тамыз бен 28 тамыз, кешкi және сырттай оқу бөлiмiне 1 тамыз бен 25 қыркүйек, өнер және мәдениет мамандықтарына немесе шығармашылық емтиханы 21 шiлде мен 28 шiлде аралығында өткiзiледi.
Техникалық және кәсiптiк бiлiм беретiн бiлiм беру бағдарламалары бойынша бiлiм алушылар құрамына қабылдау күндiзгi оқу бөлiмiне 25 тамыз бен 30 тамыз, кешкi және сырттай оқу нысанына 15 қыркүйек пен 30 қыркүйек аралығында жүргiзiледi;
4) белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн көрсетiледi;
5) қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат ТжКБ ұйымдарының интернет-ресурстарында және фойелерiнде орналасқан стендтерде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң (www.edu.gov.kz), әкiмдiктердiң, бiлiм басқармасының ресми сайттарында орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламентке 14-тармақта айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап құжаттарды қабылдау кезеңiнде – 60 минуттан аспайды;
2) мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн жүгiнген сәттен – өтiнiш түскен күнiнен бастап Үлгi қағидаларда белгiленген бiлiм алушы қатарына қабылдау кезеңiне күндiзгi оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейiн;
Құжаттар тiркелген күннен бастап бiр аптадан аспайтын мерзiмде қабылдау комиссиясы оқуға түсушiлерге түсу емтихандарына жiберiлгендiктерi туралы хабарлайды.
11. Мемлекеттiк қызметтi алушының осы регламентке 14-тармақта көрсетiлген қажеттi құжаттарды толық ұсынбауы мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартуға негiз болады, бас тарту себептерi жазбаша негiзделедi.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды ТжКБ ұйымының қабылдау комиссиясының мүшесіне тапсырады;
2) ТжКБ ұйымының қабылдау комиссиясы ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады, құжаттарды «Бiлiм алушылар қатарына түсушiлердi тiркеу кiтабына» тiркеуді жүргізеді және осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес құжаттардың қабылданғаны жөнiнде қолхат береді және түсу емтихандарының өткізілу орны және уақыты, сондай-ақ өткізілу түрі жөнінде хабарлайды;
3) қабылдау комиссиясы Үлгі қағидаларға сәйкес конкурс өткізеді;
4) қабылдау комиссиясның шешімінің негізінде ТжКБ ұйымының басшылығы ТжКБ ұйымына қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап шығарады;

5) приемная комиссия выдает получателю государственной услуги выписку с приказа о зачислении в организацию ТиПО либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Лицу, сдавшему документы, выдается расписка о приеме документов согласно приложению 1 к настоящему регламенту с указанием номера и даты приема заявления, фамилии, имени, отчества члена приемной комиссии, выдавшего расписку.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документы об образовании (подлинник);
3) заявление о приеме на обучение в организации образования;
4) медицинскую справку по форме № 086-У c приложением флюороснимка (для инвалидов I и II группы и инвалидов с детства – заключение медико-социальной экспертизы);
5) 4 фотокарточки размером 3 х 4.
Документы, удостоверяющие личность получателя государственной услуги, предъявляются лично законными представителями.
Иностранцы и лица без гражданства представляют документ, определяющий их статус, с отметкой о регистрации по месту проживания:
1) иностранец - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан;
2) лицо без гражданства - удостоверение лица без гражданства;
3) беженец - удостоверение беженца;
4) лицо, ищущее убежище, - свидетельство лица, ищущего убежище;
5) оралман - удостоверение оралмана.
Заявления от поступающих регистрируются в журналах регистрации организаций образования по формам обучения.
Лица, представившие сертификат комплексного тестирования (выпускники прошлых лет, участвовавшие в комплексном тестировании в текущем году, для поступления в высшие учебные заведения) или сертификат о результатах ЕНТ (выпускники текущего года, участвовавшие в едином национальном тестировании) освобождаются от вступительных экзаменов и допускаются к конкурсу согласно условиям, указанным в Типовых правилах.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) член приемной комиссии организации ТиПО (СФЕ - 1);
2) руководитель организации ТиПО (СФЕ - 2).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.

5) қабылдау комиссиясы мемлекеттік қызметті алушыға ТжКБ ұйымына қабылдау туралы бұйрықтың үзінді көшірмесін немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды тапсырған тұлғаға өтініштің нөмірі және қабылданған күні, қолхат берген қабылдау комиссиясы мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес қолхат беріледі.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушылар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) бiлiмi туралы құжаттар (түпнұсқа);
3) бiлiм беру ұйымына оқуға қабылдау туралы өтiнiш;
4) № 086-У нысанындағы медициналық анықтама флюорография суретiмен (I және II топтағы мүгедектер мен бала жасынан мүгедектер үшiн медициналық-әлеуметтiк сараптама қорытындысы) қоса берiледi;
5) 3 х 4 көлемдегi 4 фотосурет.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды оқуға түсушiнiң заңды өкiлдерi жеке өздерi ұсынады.
Шетелдiктер және азаматтығы жоқ тұлғалар мәртебесiн анықтайтын, тұрғылықты жерге тiркелгендiгi туралы белгiсi бар құжатты ұсынады:
1) шетелдiк – шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты;
2) азаматтығы жоқ тұлға – азаматтығы жоқ тұлғаның куәлiгi;
3) босқын – босқынның куәлiгi;
4) пана iздеушi тұлға – пана iздеушi тұлғаның куәлiгi;
5) оралман – оралманның куәлiгi.
Оқуға түсушiлерден түскен өтiнiштер бiлiм беру ұйымының тiркеу журналдарына оқытудың нысандары бойынша тiркеледi.
Кешендi тестiлеу сертификатын (жоғары оқу орындарына түсу үшiн ағымдағы жылы кешендi тестiлеуге қатысқан өткен жылғы түлектер) немесе ҰБТ нәтижелерi туралы сертификатын тапсырған (ағымдағы жылы ұлттық бiрыңғай тестiлеуге қатысқан бiтiрушiлер) тұлғалар түсу емтихандарынан босатылады және Үлгi қағидалардың талаптарына сәйкес конкурсқа жiберiледi.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) ТжКБ ұйымының қабылдау комиссиясының мүшесі;
2) ТжКБ ұйымының басшысы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.

18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования, осуществляющие
подготовку кадров по образовательным
программам технического и
профессионального образования»
___________________________________
(наименование учредителя)
___________________________________
(наименование учебного заведения)
Расписка № ______
о приеме документов
Получены от гражданина (-ки) ________________________________
(фамилия, имя, отчество полностью)
следующие документы *:
1. Заявление_________________________________________________
2. Документ, удостоверяющий личность ________________________
3. __________________________________________________________
(наименование документа об образовании)
выдан ___________ «____» ___________ 20___г. № _____
4. Три фотокарточки _________________________________________
5. Справка о состоянии здоровья _____________________________
6. __________________________________________________________
7. __________________________________________________________
Ответственный секретарь по приему ____________________________
(подпись)
«____» ___________ 20___ г.
*Перечень документов согласно пункту 14 настоящего регламента
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования, осуществляющие
подготовку кадров по образовательным
программам технического и
профессионального образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Член приемной комиссии
1 СФЕ
Член приемной комиссии
2 СФЕ
Руководитель организации ТиПО
1 СФЕ
Член приемной комиссии
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами
Приемная комиссия проводит конкурс в соответствии с Типовыми правилами
На основании решения приемной комиссии выносит общий приказ о зачислении в организацию ТиПО либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию ТиПО либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает расписку о приеме документов и сообщает место и время, проведения вступительных экзаменов
Выносит решение
Передает их члену приемной комиссии
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 60 минут
5 дней
46 часов
Не более 60 минут
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
С момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
1 СФЕ
Член приемной комиссии
2 СФЕ
Руководитель организации ТиПО
Действие № 1
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами (не более 60 минут)
Действие № 3
На основании решения приемной комиссии выносит общий приказ о зачислении в организацию ТиПО либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (46 часов)
Действие № 2
Проводит конкурс в соответствии с Типовыми правилами (5 дней)
Действие № 4
Выдает получателю государственной услуги приказ о зачислении в организацию ТиПО (не более 60 минут)
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
С момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
1 СФЕ
Член приемной комиссии
2 СФЕ
Руководитель организации ТиПО
Действие № 1
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами (не более 60 минут)
Действие № 3
На основании решения приемной комиссии выносит мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (46 часов)
Действие № 2
Проводит конкурс в соответствии с Типовыми правилами (5 дней)
Действие № 4
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 60 минут)
Не более чем в недельный срок со дня регистрации документов приемная комиссия извещает о допуске поступающих к вступительным экзаменам.
С момента обращения для получения государственной услуги – с момента поступления заявления до момента зачисления в установленные Типовыми правилами сроки по 30 августа на очную форму обучения, по 30 сентября на заочную форму обучения
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Прием документов и зачисление
в организации образования, осуществляющие
подготовку кадров по образовательным
программам технического и
профессионального образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 29 декабря 2012 года № 340
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в
организациях основного среднего, общего среднего образования»

18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру
бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 1-қосымша
___________________________________
(құрылтайшының атауы)
___________________________________
(оқу орнының атауы)
Құжаттарды қабылдау туралы
№ ___ қолхат
Азамат(ша) ___________________________________________________
(толық аты-жөнi)
мынадай құжаттар* алынды:
1. Өтiнiш ______________________________________________
2. Жеке басын куәландыратын құжат ______________________
3. _____________________________________________________
(бiлiмi туралы құжаттың атауы)
«____» ___________ 20___ ж. № _____ берiлген _________________
4. Үш фотосурет ________________________________________
5. Денсаулық жағдайы туралы анықтама ___________________
6. _____________________________________________________
7. _____________________________________________________
Қабылдау бойынша жауапты хатшы _______________________________
(қолы)
20___ ж. «____» ___________
Көрсетiлген стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттардың тiзбесi *
________________________________________________________
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру
бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 2-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің
мәтiндiк кестелiк сипаттамасы 1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Қабылдау комиссиясының мүшесі
1 ҚФБ
Қабылдау комиссиясының мүшесі
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшысы
1 ҚФБ
Қабылдау комиссиясының мүшесі
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады
Қабылдау комиссиясы Үлгі қағидаларға сәйкес конкурс өткізеді
Қабылдау комиссиясының шешімінің негізінде ТжКБ ұйымына қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады
Мемлекеттік қызметті алушыға ТжКБ ұйымына қабылдау туралы бұйрықты немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді және түсу емтихандарының өткізілу орны мен уақыты жөнінде хабарлайды
Шешім шығарады
Оларды қабылдау комиссиясының мүшесіне береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
60 минуттан артық емес
5 күн
46 сағат
60 минуттан артық емес
Құжаттарды тапсырған күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы түсушілерді түсу емтихандарына рұқсат берілгені жөнінде хабардар етеді.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн жүгiнген сәттен – өтiнiш түскен күнiнен бастап Үлгi қағидаларда белгiленген бiлiм алушы қатарына қабылдау кезеңiне күндiзгi оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейiн
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Қабылдау комиссиясының мүшесі
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшысы
№ 1 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады (60 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Қабылдау комиссиясының шешімінің негізінде ТжКБ ұйымына қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады (46 сағат)
№ 2 іс-әрекет
Үлгі қағидаларға сәйкес конкурс өткізеді (5 күн)
№ 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға ТжКБ ұйымына қабылдау туралы бұйрықты береді (60 минуттан артық емес)
Құжаттарды тапсырған күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы түсушілерді түсу емтихандарына рұқсат берілгені жөнінде хабардар етеді.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн жүгiнген сәттен – өтiнiш түскен күнiнен бастап Үлгi қағидаларда белгiленген бiлiм алушы қатарына қабылдау кезеңiне күндiзгi оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейiн
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
1 ҚФБ
Қабылдау комиссиясының мүшесі
2 ҚФБ
ТжКБ ұйымының басшысы
№ 1 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады (60 минуттан артық емес)
№ 3 іс-әрекет
Қабылдау комиссиясының шешімінің негізінде ТжКБ ұйымына қабылдау туралы жалпы бұйрық немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту шығарады (46 сағат)
№ 2 іс-әрекет
Үлгі қағидаларға сәйкес конкурс өткізеді (5 күн)
№ 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды береді (60 минуттан артық емес)
Құжаттарды тапсырған күннен бастап бір аптадан аспайтын мерзімде қабылдау комиссиясы түсушілерді түсу емтихандарына рұқсат берілгені жөнінде хабардар етеді.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн жүгiнген сәттен – өтiнiш түскен күнiнен бастап Үлгi қағидаларда белгiленген бiлiм алушы қатарына қабылдау кезеңiне күндiзгi оқу нысанына 30 тамызға, сырттай оқу нысанына 30 қыркүйекке дейiн
«Техникалық және кәсiптiк бiлiм беру
бағдарламалары бойынша кадрлар
даярлауды жүзеге асыратын бiлiм беру
ұйымдарына құжаттарды қабылдау және
оқуға қабылдау» мемлекеттiк қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекеттер;
А – балама іс-әрекеттер
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 340 қаулысымен
бекітілген
«Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат
нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки».
2. Государственная услуга «Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования» (далее – государственная услуга) оказывается организациями среднего образования Республики Казахстан, реализующими общеобразовательные учебные программы основного среднего, общего среднего образования, независимо от формы собственности и ведомственной подчиненности (далее – организация образования) и управлением образования области, отделами образования районов и городов областного значения (далее – уполномоченный орган).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 24-4) пункта 2, подпунктом 25-7) пункта 3, подпунктом 21-3) пункта 4 статьи 6, статьи 27 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года «Об образовании» и Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125.
5. Формой завершения государственной услуги являются разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга предоставляется физическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Для получения государственной услуги необходимо обратиться в организацию образования и уполномоченный орган согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
8. Государственная услуга осуществляется ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Предварительная запись и ускоренное оформление не предусмотрены.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на официальном сайте Министерства образования и науки Республики Казахстан по адресу: www.edu.gov.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней.

1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi, жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн бiлiм және ғылым саласындағы мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысына сәйкес әзірленді.
2. «Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттiк қызметiн (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) Қазақстан Республикасының меншiк нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беретiн оқу бағдарламаларын iске асыратын орта бiлiм беру ұйымы (бұдан әрi – бiлiм беру ұйымы) және облыстың бiлiм басқармасы, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың бiлiм бөлiмдерi (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетедi.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет «Білім туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңының 6-бабының 2-тармағы 24-4)тармақшасына, 3-тармағы 25-7) тармақшасына, 4-тармағы 21-3) тармақшасына, 27-бабына сәйкес және «Бiлiм алушылардың үлгерiмiн ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттiк аттестаттау жүргiзудiң үлгi ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрiнiң 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығына сәйкес көрсетіледі.
5. Мемлекеттiк қызметтiң аяқталу нысаны экстернат нысанында оқуға рұқсат беру туралы анықтама немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызметтi алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті алу үшін осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес білім беру ұйымына және уәкілетті органға жүгіну қажет.
8. Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейiн жүзеге асырылады.
Алдын ала жазылу және жеделдетiп қызмет көрсету қарастырылмаған.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбi туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң www.edu.gov.kz ресми сайтында орналастырылған.
10. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнiн құрайды.

11. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае представления получателем государственной услуги неполного пакета документов, указанных в пункте 14 настоящего регламента;
2) лицам, не имеющим возможности обучаться в общеобразовательных организациях образования по состоянию здоровья;
3) обучающимся, временно проживающим за рубежом или выезжающим на постоянное место жительства либо обучающимся по линии международного обмена школьниками;
4) лицам, не завершившим своевременное обучение в организациях основного среднего и общего среднего образования.
12. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги сдает документы ответственному лицу канцелярии уполномоченного органа или организации образования;
2) ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа или организации образования осуществляет регистрацию документов, выдает опись получателю государственной услуги с отметкой о дне получения всех необходимых документов и передает документы руководству уполномоченного органа;
3) руководство уполномоченного органа или организации образования определяет ответственного специалиста с наложением резолюции;
4) ответственный специалист осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги и передает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству уполномоченного органа или организации образования;
5) руководство уполномоченного органа или организации образования подписывает разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги;
6) ответственный специалист выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю государственной услуги выдается опись с отметкой о дне получения.
14. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги подает заявление в произвольной форме на имя руководителя уполномоченного органа или организации образования не позднее 1 декабря текущего учебного года.
Заявление получателя государственной услуги на обучение в форме экстерната регистрируется в журнале регистрации.
К заявлению прилагаются:

11. Мынадай:
1) мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн толық ұсынбаған жағдайда;
2) денсаулық жағдайына байланысты жалпы бiлiм беру ұйымдарында оқуға мүмкiндiгi жоқ тұлғаларға;
3) шетелде уақытша тұратын немесе тұрақты тұруға кеткен, немесе оқушылардың халықаралық алмасу желiсiнде шетелде бiлiм алушыларға;
4) негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында уақытында оқуын аяқтамаған тұлғаларға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тартылады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті орган кеңсесінің немесе білім беру ұйымының жауапты тұлғасына құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің немесе білім беру ұйымының жауапты тұлғасы құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды алған күні белгiленген тiзiмдеме береді және оларды уәкілетті органның басшылығына тапсырады;
3) уәкілетті органның немесе білім беру ұйымының басшылығы бұрыштама қойып, жауапты маманды белгілейді;
4) жауапты маман ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және экстернат нысанында оқуға рұқсаттың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді және оларды уәкілетті органның немесе білім беру ұйымының басшылығына қол қоюға тапсырады;
5) уәкілетті органның немесе білім беру ұйымының басшылығы экстернат нысанында оқуға рұқсатқа немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды;
6) жауапты маман мемлекеттік қызметті алушыға экстернат нысанында оқуға рұқсатты немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-қимыл
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн барлық қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде мемлекеттiк қызметтi алушыға алатын күнi белгiленген тiзiмдеме берiледi.
14. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiштi еркiн үлгiде ағымдағы жылғы 1 желтоқсаннан кешiктiрмей уәкілетті органның басшысының атына бередi.
Мемлекеттік қызметті алушының экстернат нысанында оқуға өтінішін білім беру ұйымының заңды тұлғасы тіркеу журналында тіркейді.
Өтiнiшке қоса:

1) справка-заключение медико-социальной экспертизы (далее - МСЭ) о состоянии здоровья обучающегося;
2) справка о временном проживании за рубежом родителей обучающегося или лиц, их заменяющих, документ, подтверждающий обучение за рубежом по линии обмена школьниками;
3) копии табелей (нотариально заверенные) успеваемости за последний класс обучения обучающегося.
15. Требования к информационной безопасности: обеспечение сохранности документов, защиты и конфиденциальности информации о содержании документов получателя государственной услуги.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) ответственное лицо канцелярии уполномоченного органа или организации образования (СФЕ - 1);
2) руководитель уполномоченного органа или организации образования (СФЕ - 2);
3) ответственный исполнитель (СФЕ - 3).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
19. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной
услуги
№ п/п
Наименование отделов
образования ВКО
Адрес расположения
Контактные
телефоны
1
ГУ «Отдел образования Абайского района»
с. Караул,
ул. Кутжанова, 1
8 /722-52/
9-18-17
2
ГУ «Отдел образования Аягозского района»
г. Аягоз,
ул. Момышулы, 58
8 /722-37/
3-15-34
3
ГУ «Отдел образования Бескарагайского района»
с. Большая Владимировка,
ул. Сейфулина, 162
8 /722-36/
9-14-44
4
ГУ «Отдел образования Бородулихинского района»
с. Бородулиха,
ул. Тусупжанова, 39
8 /723-51/
291-77
5
ГУ «Отдел образования Глубоковского района»
п. Глубокое,
ул. Пирогова, 6
8 /722-31/
2-15-33
6
ГУ «Отдел образования Жарминского района»
с. Калбатау,
ул. Ленина, 101
8 /723-47/
6-19-74
7
ГУ «Отдел образования Зайсанского района»
г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 54
8 /723-40/
2-17-88
8
ГУ «Отдел образования Зыряновского района»
г. Зыряновск,
ул. Кирова, 54
8 /723-35/
4-00-69
9
ГУ «Отдел образования Катон-Карагайского района»
с. Улкен Нарын,
л. Абылайхана, 109
8 /723-41/
2-14-40
10
ГУ «Отдел образования Кокпектинского района»
с. Кокпекты,
ул. Раева, 44
8 /723-48/
2-73-11
11
ГУ «Отдел образования г. Курчатова»
г. Курчатов,
ул. Ленина, 10
8 /722-51/
2-57-45
12
ГУ «Отдел образования Курчумского района»
с. Курчум,
ул. Момышулы, 85
8 /723-39/
3-31-43
13
ГУ «Отдел образования г. Риддера»
г. Риддер,
ул. Семипалатинская, 10
8 /723-36/
4-24-98
14
ГУ «Отдел образования г. Семей»
г. Семей,
ул. Интернациональная, 8
8 /7222/
52-25-40
15
ГУ «Отдел образования Тарбагатайского района»
с. Аксуат,
ул. Абылайхана, 14
8 /723-46/
2-20-16
16
ГУ «Отдел образования Уланского района»
п. К. Кайсенова
8 /723-38/
2-73-45
17
ГУ «Отдел образования Урджарского района»
с. Урджар,
ул. Жамбыла, 19
8 /722-30/
2-13-78
18
ГУ «Отдел образования Шемонаихинского района»
г. Шемонаиха,
ул. Чапаева, 35
8 /723-32/
3-17-04
19
ГУ «Отдел образования г. Усть-Каменогорска»
г. Усть-Каменогорск
ул. Кайсенова, 10 «а»
8 /7232/
24-11-91
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действие основных процессов (хода, потока работ)
1
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции)
Осуществляет регистрацию документов
Определяет ответственного специалиста
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Подписывает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
Выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдает получателю государственной услуги опись
Наложение резолюции
Передает проект разрешения на обучение в форме экстерната либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на подпись руководству организации образования или уполномоченного органа
Передает ответственному специалисту
Отметка в журнале
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
23 часа
10 дней
4 дня
Не более 30 минут
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект разрешения на обучение в форме экстерната (10 дней)
Действие № 4
Подписывает разрешение на обучение в форме экстерната (4 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги разрешение на обучение в форме экстерната (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
1 СФЕ
Ответственное лицо канцелярии организации образования или уполномоченного органа
2 СФЕ
Руководство организации образования или уполномоченного органа
3 СФЕ
Ответственный исполнитель организации образования или уполномоченного органа
Действие № 1
Осуществляет регистрацию документов (не более 30 минут)
Действие № 2
Определяет ответственного специалиста (23 часа)
Действие № 3
Осуществляет ознакомление с предоставленными документами и разрабатывает проект мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги(10 дней)
Действие № 4
Подписывает мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (4 дня)
Действие № 5
Выдает получателю государственной услуги мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (не более 30 минут)
С момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего регламента, составляют пятнадцать рабочих дней
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Выдача разрешений на обучение
в форме экстерната в организациях
основного среднего, общего
среднего образования»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
О – основные действия;
А – альтернативные действия

1) бiлiм алушылардың денсаулығы туралы медициналық-әлеуметтiк сараптаманың анықтама-қорытындысын (бұдан әрі – МӘС);
2) бiлiм алушылардың ата-аналары немесе оларды алмастыратын тұлғалардың шетелде уақытша тұратындығы туралы анықтаманы, оқушылар алмасу желiсi бойынша шетелде бiлiм алғандығын растайтын құжатты;
3) бiлiм алушылардың соңғы оқыған сыныбында берiлген үлгерiм табелiнiң көшiрмесiн (нотариалды расталған) ұсынады.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: құжаттардың сақталуын, тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның немесе білім беру ұйымының жауапты тұлғасы;
2) уәкілетті органның немесе білім беру ұйымының басшысы;
3) жауапты орындаушы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-әрекеттердi (рәсiмдердi) орындау мерзiмi көрсетіліп, әрбiр ҚФБ бойынша әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң (рәсiмдердiң) кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттердiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада көрсетiлген.
18. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететiн схема осы регламентке 3-қосымшада көрсетiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жауапты болады.
«Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша уәкілетті органдардың
тізбесі
ШҚО Білім бөлімдерінің атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс телефондары
1.
«Абай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Карауыл ауылы,
Құтжанов көшесi, 1
8/722 52/918-17
2.
«Аягөз ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Аягөз, Момышұлы көшесi, 58
8/722 37/ 315-34
3.
«Бесқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Большая Владимировка ауылы, Сейфуллин көшесi, 162
8/722 36/ 914-44
4.
«Бородулиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Бородулиха ауылы Түсiпжанов көшесi, 39
8/723 51/ 291-77
5.
«Глубокое ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Глубокое к., Пирогов көшесi, 6
8/723 31/ 215-33
6.
«Жарма ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қалбатау ауылы, Ленин көшесi, 101
8/723 47/ 619-74
7.
«Зайсан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зайсан қаласы, Жанкелдi көшесi, 54
8/723 40/ 217-88
8.
«Зырян ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Зырян қаласы, Киров көшесi, 54
8/723 35/ 400-69
9.
«Катонқарағай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үлкен Нарын ауылы, Абылайхан көшесi,109
8/723 41/ 214-40
10.
«Көкпектi ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Көкпектi ауылы, Раев көшесi, 44
8/723 48/ 273-11
11.
«Курчатов қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Курчатов қаласы, Ленин көшесi, 10
8/722 51/ 257-45
12.
«Күршiм ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Күршiм ауылы, Момышұлы көшесi, 85
8/723 39/ 331-43
13.
«Риддер қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Риддер қаласы Семипалатинская көшесi, 10
8/723 36/ 424-98
14.
«Семей қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Семей қаласы, Интернациональная көшесi, 8
8/722 25/ 225-40
15.
«Тарбағатай ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Ақсуат ауылы, Абылайхан көшесi, 14
8/723 46/ 220-16
16.
«Ұлан ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Қасым Қайсенов к,1 үй
8/723 38/ 273-45
17.
«Үржар ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Үржар ауылы, Жамбыл көшесi, 19
8/722 30/ 213-78
18.
«Шемонаиха ауданы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Шемонаиха қаласы, Чапаев көшесi, 35
8/723 32/ 317-04
19.
«Өскемен қаласы әкiмдiгiнiң бiлiм бөлiмi» мемлекеттiк мекемесi
Өскемен қаласы, Қ. Қайсенов к-сі, 10 а
8/7232/ 24-11-91
«Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру» мемлекеттiк
қызмет регламентіне 2-қосымша
Әрбiр ҚФБ-ның әкiмшiлiк iс-әрекеттерінің (рәсiмдерінiң)
кезектiлiгi мен өзара iс-әрекеттерінің мәтiндiк кестелiк
сипаттамасы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1.
Iс-әрекеттiң (жұмыс барысының, ағынының) реттiк нөмiрi
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның жауапты орындаушысы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3.
Iс-әрекеттiң (үдерiстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады
Жауапты маманды белгілейді
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және экстернат нысанында оқуға рұқсаттың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап әзірлейді
Экстернат нысанында оқуға рұқсаттың жобасына немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызметті алушыға экстернат нысанында оқуға рұқсатты немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді
4.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкiмгерлiк шешiм)
Мемлекеттік қызметті алушыға тізімдеме береді
Бұрыштама қою
Экстернат нысанында оқуға рұқсаттың жобасын немесе қызметтi ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауапты білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның басшылығына береді
Жауапты маманға береді
Журналда белгілеу
5.
Орындау мерзiмi
30 минуттан артық емес
23 сағат
10 күн
4 күн
30 минуттан артық емес
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнiн құрайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады және экстернат нысанында оқуға рұқсаттың жобасын әзірлейді (10 күн)
№ 4 іс-әрекет
Экстернат нысанында оқуға рұқсатқа қол қояды (4 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға экстернат нысанында оқуға рұқсатты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнiн құрайды
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстар барысы, ағыны)
1 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті орган кеңсесінің жауапты тұлғасы
2 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның басшылығы
3 ҚФБ
Білім беру ұйымының немесе уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады (30 минуттан артық емес)
№ 2 іс-әрекет
Жауапты маманды белгілейді (23 сағат)
№ 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттармен танысуды жүзеге асырады қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауаптың жобасын әзірлейді (10 күн)
№ 4 іс-әрекет
Қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (4 күн)
№ 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты береді (30 минуттан артық емес)
Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмi мемлекеттiк қызметтi алушы осы регламенттің 14-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он бес жұмыс күнiн құрайды
«Негiзгi орта, жалпы орта бiлiм беру ұйымдарында
экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттiк қызметтi көрсету үдерiсiндегi әкiмшiлiк
iс-әрекеттердiң логикалық кезектiлiгi және ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететiн схема
Н – негізгі іс-әрекет;
Б – балама іс-әрекет