Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан и перечня документов для оказания им социальной помощи
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 ноября 2012 года N 8/55-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 декабря 2012 года за N 2765. Утратило силу решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 04 июля 2014 года N 25/180-V
Сноска. Утратило силу решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 04.07.2014 N 25/180-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, имеющих право на оказание социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны;
4) лица пенсионного возраста, пенсионеры, получающие минимальный размер пенсий, одинокие пенсионеры;
5) инвалиды, в том числе дети-инвалиды до 18 лет;
6) жертвы политических репрессий;
7) многодетные семьи:
многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская слава" I и II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня";
многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия, до времени окончания ими учебного заведения (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
8) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, выпускники общеобразовательных школ и студенты из малообеспеченных семей;
9) малообеспеченные граждане с доходами ниже прожиточного минимума;

Әлеуметтік көмек көрсету үшін мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын және құжаттар тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы N 8/55-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылдың 12 желтоқсанында N 2765 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2014 жылғы 04 шілдедегі N 25/180-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 04.07.2014 N 25/180-V шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысының 1-тармағы 14) тармақшасына сәйкес Курчатов қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетуге құқығы бар жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген өзге санаттағы тұлғалар;
4) зейнеттік жастағы тұлғалар, ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын зейнеткерлер, жалғыз басты зейнеткерлер;
5) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
6) саяси қуғын-сүргін құрбандары;
7) көп балалы отбасылар:
«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен, I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған көп балалы аналар;
бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік ұйымдарында, орта білімнен кейін білім беретін ұйымдарда, жоғарғы оқу орындарында күндізгі оқу нысаны бойынша оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ, әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін);
8) жетім балалар, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері, аз қамтылған отбасылардан шыққан жалпы орта білім беру мектептерінің түлектері және студенттер;
9) табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен аз қамтылған азаматтар;

10) граждане, имеющие онкологические заболевания, ВИЧ-инфицированные, больные СПИДом и больные различной формой туберкулеза;
11) граждане, пострадавшие от стихийных бедствий (пожар, наводнение, ураганы).
2. Определить перечень документов для оказания социальной помощи:
1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи): книга регистрации граждан (адресная справка);
4) исключен - решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.06.2013 № 13/92-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт обследования материально-бытового положения заявителя;
8) лицевой счет заявителя в банке второго уровня.
Документы представляются в подлинниках и копиях, после сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Демышев
Секретарь Курчатовского
городского маслихата Г. Карымбаева

10) онкологиялық аурулары бар, АИТВ жұқтырған, ЖИТС пен және туберкулездің әр түрлі түрімен ауыратын азаматтар;
11) дүлей апаттардан зардап шеккен азаматтар (өрт, су тасқыны, дауылдар).
2. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге арналған өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) өтініш берушінің (отбасы мүшелерінің) мекенжайы бойынша тіркеуін растайтын құжат: азаматтарды тіркейтін кітап (мекен-жайлық анықтама);
4) алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 20.06.2013 N 13/92-V шешімімен (ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі);
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) өтініш берушінің материалдық-тұрмыстық жағдайын зерттеу актісі;
8) өтініш берушінің екінші деңгейдегі банктегі жеке шоты.
Құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, салыстырғаннан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                                      В. Демышев
Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                              Г. Қарымбаева