О бюджете города Риддера на 2013-2015 годы
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 11/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 января 2013 года № 2793. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Риддерского городского маслихата от 24 декабря 2013 года № 884/04-08)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Риддерского городского маслихата от 24.12.2013 № 884/04-08).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2012 года «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2781) Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Риддера на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1)доходы – 4882994 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2459618 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7416 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 54479 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2361481 тысяч тенге;
2) затраты – 4954906,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 50000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 50000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -121912,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 121912,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 % согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2781 от 20 декабря 2012 года).

2013-2015 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 11/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 03 қаңтарда N 2793 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Риддер қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 884/04-08 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Риддер қалалық мәслихатының 24.12.2013 № 884/04-08 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 23 қарашадағы «2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы № 8/99-V «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2781 тіркелген) сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Риддер қаласының бюджеті 12және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4882994 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2459618 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7416 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 54479 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2361481 мың теңге;
2) шығындар – 4954906,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 50000 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 50000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -121912,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 121912,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылғы 07 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 07 желтоқсанда 2781 нөмірмен тіркелген) сәйкес әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы және төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығы бойынша қала бюджетіне түсетін түсім нормативтерінің мөлшері 2013 жылға 100 % мөлшерінде ескерілсін.

3. Риддерскому городскому отделу Казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в городской бюджет по установленным нормативам.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета, в объеме 449242 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год возврат трансфертов в областной бюджет в связи с:
1) передачей государственных учреждений образования в областную коммунальную собственность в сумме 135029 тысяч тенге;
2) упразднением ревизионной комиссии городского маслихата и созданием государственного учреждения – ревизионной комиссии области в сумме 2734 тысяч тенге;
3) неиспользованием (недоиспользованием) в 2012 году целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета в сумме 107,5 тысяч тенге;
4) с передачей функций и полномочий местных исполнительных органов на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 49220 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
6. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 19.07.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2013 год в размере 9258 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 17.10.2013 № 20/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Пункт 9 исключен решением Риддерского городского маслихата от 19.07.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть на 2013 год в городском бюджете целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 27520 тысяч тенге на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.

3. Риддер қалалық Қазынашылық бөлімі 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап, қалалық бюджетке кірістер сомасын есепке алуды белгіленген нормативтер бойынша жүргізсін.
4. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 449242 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетке трансферттер қайтару көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік білім беру мекемелерін облыстық коммуналдық меншікке беруге байланысты 135029 мың теңге сомасында;
2) қалалық мәслихаттың тексеру комиссиясының таратылуына, мемлекеттік мекеме – облыстық тексеру комиссиясының құрылуына байланысты 2734 мың теңге сомасында;
3) 2012 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) жоғары тұрған бюджеттен берілген трансферттерді 107,5 мың теңге сомасында;
4) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімдіжан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге жергілікті атқарушы органдардың міндеттеріне және өкілеттілігіне беруге байланысты 49220 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексiнiң 238 бабы 2, 3 тармақтарына сәйкес селолық жерлерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт салалары қызметкерлерiне бюджет қаражаты есебiнен лауазымдық жалақылары және қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшiлердiң жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтiлiп бекiтiлсiн.
Селолық жерлерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін жергiлiктi өкiлдi органның келiсiмi бойынша жергiлiктi атқарушы орган анықтайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 19.07.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға қаланың жергілікті атқарушы органның резерві 9258 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 17.10.2013 № 20/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2013 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 9-тармақ алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 19.07.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен келіп түскен мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер 27520 мың теңге көлемінде ескерілсін.

Сноска. Пункт 10 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 08.11.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в размере 3820 тысяч тенге, согласно приложению 6, в том числе:
3335 тысяч тенге – на обеспечение повышения компьютерной грамотности населения;
485 тысяч тенге – на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 08.11.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в размере 393792 тысяч тенге, согласно приложению 7, в том числе:
35000 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
103241 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
210960 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
44591 тысяч тенге - на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.05.2013 № 15/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.08.2013 № 19/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в размере 4610 тысяч тенге, согласно приложению 8, в том числе:
4089 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
521 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в размере 240257 тысяч тенге, согласно приложению 9, в том числе:
105250 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
25838 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей - сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
25320 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
3852 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4561 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
736 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов;
74700 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 08.11.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 3820 мың теңге көлемінде 6-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
3335 мың теңге - халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз етуге;
485 мың теңге – жалпы білім беру мектептері үшін оқу-әдістемелік жинағын сатып алуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 08.11.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттері 393792 мың теңге көлемінде 7-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
35000 мың теңге – білім беру нысандарының құрылысы және қайта құруға;
103241 мың теңге – мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
210960 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
44591 мың теңге – моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.05.2013 № 15/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.08.2013 № 19/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 4610 мың теңге көлемінде 8-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
4089 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға;
521 мың теңге - үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттер 240257 мың теңге көлемінде 9- қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
105250 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
25838 мың теңге - жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері;
25320 мың теңге - мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
3852 мың теңге – үшдеңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға;
4561 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
736 мың теңге – жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға;
74700 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімдіжан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями Риддерского городского маслихата от 19.07.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 08.11.2013 № 21/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год кредиты из республиканского бюджета на микрокредитование предпринимательства в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в размере 50000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Пункт 16 исключен решением Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
17. Пункт 17 исключен решением Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
18. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в размере 287977 тысячи тенге, согласно приложению 13, в том числе:
100680 тысяч тенге – на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда;
22189 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
165108 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 19.07.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
18-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в размере 954263 тысячи тенге, согласно приложению 13-1, в том числе:
200000 тысяч тенге – на строительство 60-квартирного жилого дома позиция 11;
200000 тысяч тенге – на строительство 60-квартирного жилого дома позиция 12;
200000 тысяч тенге – на строительство 60-квартирного жилого дома позиция 13;
7000 тысяч тенге – на инженерные сети к 60-квартирному жилому дому позиция 11;
7000 тысяч тенге – на инженерные сети к 60-квартирному жилому дому позиция 12;
7000 тысяч тенге – на инженерные сети к 60-квартирному жилому дому позиция 13;
61408 тысяч тенге – на реконструкцию коммунальных тепловых сетей второго и четвертого районов;
164835 тысяч тенге – на строительство ливневой канализации по улице Гоголя-Рощина до проспекта Гагарина;
1499 тысяч тенге – на обеспечение инженерными сетями производственной базы Товарищества с Ограниченной Ответственностью «Востокэнергоиндустрия;
5521 тысяч тенге – на внешнее энергоснабжение спортивного комплекса «Эдельвейс»;
100000 тысяч тенге - на строительство моста через реку Ульба в городе Риддере.

Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 19.07.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2013 № 21/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті шағын кредиттеуге республикалық бюджеттен берілген кредиттер 50000 мың теңге көлемінде көзделсін.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. Ескерту. 16-тармақ алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. Ескерту. 16-тармақ алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттер 287977 мың теңге көлемінде 13-қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
100680 мың теңге - коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
22189 мың теңге - инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;
165108 мың теңге - сумен қамту және су бұру жүйесін дамытуға.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 19.07.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте 2012-2020 жылдарға арналған моноқалаларды дамыту Бағдарламасы аясында бюжеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттер 954263 мың теңге көлемінде 13-1 қосымшаға сәйкес көзделсін, соның ішінде:
200000 мың теңге – 60-пәтерлі тұрғын үй құрылысына 11 позиция;
200000 мың теңге – 60-пәтерлі тұрғын үй құрылысына 12 позиция;
200000 мың теңге – 60-пәтерлі тұрғын үй құрылысына 13 позиция;
7000 мың теңге - 60-пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік желілеріне 11 позиция;
7000 мың теңге - 60-пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік желілеріне 12 позиция;
7000 мың теңге - 60-пәтерлі тұрғын үйдің инженерлік желілеріне 13 позиция;
61408 мың теңге – екiншi мен төртiншi аудандардың коммуналдық жылу желілерін реконструкциялауға;
164835 мың теңге – Гоголь-Рощин көшесінен Гагарина даңғылына дейінгі нөсерлі кәріз құрылысына;
1499 мың теңге – «Востокэнергоиндустрия» Жауапкершiлiгi Шектеулi Серiктестiгi өндiрiстiк базасын инженерлiк желiлерiмен қамтамасыз етуге;
5521 мың теңге – «Эдельвейс» спорт кешенін сыртқы энергиямен жабдықтауға;
100000 мың теңге – Риддер қаласында Үлбі өзені арқылы өтетін көпірдің құрылысына.

Сноска. Решение дополнено пунктом 18-1 в соответствии с решением Риддерского городского маслихата от 19.07.2013 № 18/2-V (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными решением Риддерского городского маслихата от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
19. Утвердить перечень городских бюджетных инвестиционных проектов, финансируемых за счет городского бюджета и целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского, областного бюджетов на 2013-2015 годы согласно приложению 14.

Ескерту. Шешім 18-1-тармақпен толықтырылды - Риддер қалалық мәслихатының 19.07.2013 № 18/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Риддер қалалық мәслихатының 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджеттен және нысаналы даму трансферттері және республикалық, облыстық бюджеттер кредиттері есебінен қаржыландырылатын қалалық бюджеттік инвестициялық жобалардың тізбесі 14 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

20. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель очередной сессии              Н. Замятин
Секретарь городского маслихата             И. Панченко
Приложение 1
к решению ХI сессии
Риддерского городского маслихата
от 21 декабря 2012 года № 11/2-V
Бюджет города Риддера на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Риддерского городского маслихата от 13.12.2013 № 22/4-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1. Доходы

20. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Кезекті сессия төрағасы                    Н. Замятин
Қалалық мәслихат хатшысы                   И. Панченко
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/2-V
Риддер қалалық мәслихаттың
ХI сессиясының шешіміне
№ 1 қосымша
2013 жылға арналған Риддер қаласының бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Риддер қалалық мәслихатының 13.12.2013 № 22/4-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1.Кірістер

7210
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14430
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
6546
005
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
7884
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
33597
455
Отдел культуры и развитие языков района (города областного значения)
4772
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развитии языков и культуры
4772
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20735
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
11385
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9350
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
8090
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8090
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21321
1
Сельское хозяйство
2247
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
2247
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
107
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2140
6
Земельные отношения
19074
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19074
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11385
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов
7689
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23731
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23731
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23731
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11579
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
12152
12
Транспорт и коммуникации
271736
1
Автомобильный транспорт
271736

7210
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14430
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатын жүргізу
6546
005
Телерадио хабарларын тарату арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
7884
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
33597
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4772
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4772
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20735
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11385
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды іске асыру
9350
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
8090
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8090
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21321
1
Ауыл шаруашылығы
2247
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
2247
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
107
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2140
6
Жер қатынастары
19074
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19074
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11385
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
7689
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23731
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23731
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23731
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында ұтымды және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11579
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12152
12
Көлік және коммуникация
271736
1
Автомобиль көлігі
271736

452
Отдел финансов района (города областного значения)
49220
49220
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
49220
49220
Приложение 10
к решению ХI сессии
Риддерского городского маслихата
от 21 декабря 2012 года № 11/2-V
Распределение целевых текущих трансфертов и кредитов из
республиканского бюджета на реализацию текущих мероприятий
в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
49220
49220
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
49220
49220
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/2-V
Риддер қалалық мәслихаттың
ХІ сессиясының шешіміне
№ 10 қосымша
2012-2020 жылдарға арналған Моноқалалардың даму бағдарламасы
аясында ағымдағы іс-шараларды іске асыруға республикалық
бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы трансферттерді және
кредиттерді бөлу

Сноска. Приложение 10 исключено решением Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 11
к решению ХI сессии
Риддерского городского маслихата
от 21 декабря 2012 года № 11/2-V
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета на реализацию мероприятий в рамках
Программы занятости 2020
Сноска. Приложение 11 исключено решением Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 12
к решению ХI сессии
Риддерского городского маслихата

Ескерту. 10-қосымша алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/2-V
Риддер қалалық мәслихаттың
ХІ сессиясының шешіміне
№ 11 қосымша
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясындағы іс-шараларды жүзеге
асыруға республикалық бюджеттен берілген ағымдағы нысаналы
трансферттерді бөлу
Ескерту. 11-қосымша алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

от 21 декабря 2012 года № 11/2-V
Распределение целевых трансфертов на развитие из
республиканского бюджета в рамках Программы занятости 2020
Сноска. Приложение 12 исключено решением Риддерского городского маслихата от 04.03.2013 № 12/2-V (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 13
к решению ХI сессии
Риддерского городского маслихата
от 21 декабря 2012 года № 11/2-V
Распределение целевых трансфертов на развитие
из республиканского бюджета

2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/2-V
Риддер қалалық мәслихаттың
ХІ сессиясының шешіміне
№ 12 қосымша
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы аясында республикалық
бюджеттен берілген нысаналы даму трансферттерді бөлу
Ескерту. 12-қосымша алынып тасталды - Риддер қалалық мәслихатының 04.03.2013 № 12/2-V (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 11/2-V
Риддер қалалық мәслихаттың
ХІ сессиясының шешіміне
№ 13 қосымша
Республикалық бюджеттен берілген нысаналы даму
трансферттерді бөлу

22189
Инженерные сети и благоустройство для 60-ти квартирного жилого дома в 4 микрорайоне г.Риддера
22189
015
за счет средств местного бюджета
30724
10000
Разработка ПСД проекта “Строительство магистральных электрических сетей 6, 7 районов”
10000
Разработка ПСД проекта “Строительство электрической подстанции в г.Риддере” с оформлением земельного участка
12110
Разработка ПСД проекта “Строительство тепловой подкачивающей станции для 5,6 микрорайонов в г.Риддере” с оформлением земельного участка
5110
Разработка ПСД проекта “Строительство тепловой насосной станции на 1,6,7 районах г.Риддера” с оформлением земельного участка
3300
Разработка ПСД проекта “Тепловые магистральные сети и внутриквартальные сети в 6, 7 микрорайонах” с оформлением земельного участка
10204
005
Развитие коммунального хозяйства
10000
015
за счет средств местного бюджета
10000
Разработка ПСД проекта “Строительство сетей уличного освещения”
10000
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
381202,5
011
за счет трансфертов из республиканского бюджета
165108
Канализационные сети 93-94 кварталов г.Риддера
60357
Реконструкция сетей водоснабжения в районе Малая Таловка г.Риддер ВКО
104751
015
за счет средств местного бюджета
216094,5
Канализационные сети 93-94 кварталов г.Риддера (софинансирование)
1685
Реконструкция сетей водоснабжения в районе Малая Таловка г.Риддер ВКО (софинансирование)
1646
Разработка ПСД на реконструкцию системы водоснабжения и водоотведения г.Риддера
50000
Разработка ПСД на реконструкцию очистных сооружений водоснабжения и водоотведения г.Риддера
25000
Разработка ПСД проекта “Строительство водопроводных сетей в районе Таловка г.Риддера” с оформлением земельного участка
4795,5
Водопроводные сети в микрорайоне Геолог и жилом районе Ботаника г.Риддера
132629
Изготовление технического паспорта объекта "Строительство водопроводных сетей в микрорайоне Геолог и жилом районе Ботаника"
339
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
29583
7000
за счет средств местного бюджета
29583
7000
Разработка ПСД проекта “Строительство системы водоснабжения в с.Поперечное” с оформлением земельного участка
17003,5
Разработка ПСД проекта “Строительство системы водоснабжения с.Лениногорский Лесхоз Ульбинского поселкового округа” с оформлением земельного участка
4123,5
Разработка ПСД проекта “Строительство системы водоснабжения с.Дом отдыха Ульбинского поселкового округа” с оформлением земельного участка

22189
Риддер қаласында 4 ықшам ауданда 60 пәтерлі тұрғын үйге инженерлік жүйелер және абаттандыру
22189
015
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
30724
10000
"6,7 аудандардың магистральді электр желілерінің құрылысы" жобасына жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
10000
"Риддер қаласындағы кіші электр станциясының құрылысы" жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
12110
"Риддер қаласының 5,6 ықшам аудандарындағы жылу тартқы станциясының құрылысы" жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
5110
"Риддер қаласының 1,6,7аудандары үшін жылу тартқы станциясының құрылысы" жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
3300
«6,7 – ықшам аудандарындағы жылу магистраль желілері мен кварталішілік желілірі» жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
10204
005
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
10000
015
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
10000
"Көшелерді жарықтандыру желілірінің құрылысы" жобасына жоба-сметалық құжаттар әзірлеу
10000
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
381202,5
011
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
165108
Риддер қаласындағы 93-94 кварталдарында кәріз жүйелері
60357
ШҚО Риддер қаласындағы Малая Таловка ауданында сумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау
104751
015
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
216094,5
Риддер қаласының 93-94 кварталдарындағы кәріздік желілер (бірлесіп қаржыландыру)
1685
ШҚО Риддер қаласының Кіші Таловка ауданындағы сумен жабдықтау желісінің қайта құрылысы(бірлесіп қаржыландыру)
1646
Риддер қаласының сумен жабдықтау және су қайтарғысының қайта құрылысына ЖСҚ әзірлеу
50000
Риддер қаласының сумен жабдықтау және су қайтарғысының тазалау құрылыстарының қайта құрылысына ЖСҚ әзірлеу
25000
«Риддер қаласының Таловка ауданындағы су өткізгіш желілердің құрылысы» жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса ЖСҚ әзірлеу
4795,5
Риддер қаласының Геолог ықшам ауданында және Ботаника тұрғын ауданында су құбыры желілері
132629
Геолог ықшам ауданындағы және Ботаника тұрғын ауданындағы су желілері құрылысы" нысанына техникалық құжат әзірлеу
339
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесфін дамыту
29583
7000
015
жергілікті бюджет қаражаты есебінен
29583
7000
«Поперечное а. сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса ЖСҚ әзірлеу
17003,5
«Үлбі кенттік округінің Лениногорский лесхоз а. сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы» жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса ЖСҚ әзірлеу
4123,5
"Үлбі кенттік округінің Дом отдыха а. сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы» жобасына жер телімін рәсімдеумен қоса ЖСҚ әзірлеу