О внесении изменений и дополнений в решение от 21 декабря 2011 года № 43-2-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 апреля 2012 года N 3-5-V. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 17 апреля 2012 года за N 5-8-149. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27 декабря 2012 года N 01-11/407)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 27.12.2012 N 01-11/407).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2571 от 6 апреля 2012 года) Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 43-2-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-8-141 от 29 декабря 2011 года, опубликовано в районной газете «Пульс района» от 13 января 2012 года № 5(6515), «Аудан тынысы» от 13 января 2012 года № 5(196) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 3094519 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601421 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 1077 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2489521 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 3146710,9 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 45980 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 48540 тысяч тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета – -98171,9 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 98171,9 тысяч тенге.»;
2) пункт 8 изложить в следующей редакции:

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 43-2-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха ауданы мәслихатының 2012 жылғы 12 сәуірдегі N 3-5-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2012 жылғы 17 сәуірде N 5-8-149 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 01-11/407 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихат аппаратының 2012.12.27 N 01-11/407 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 109-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 3/16-V шешіміне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 6 сәуірдегі № 2571 тіркелген) Бородулиха ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2012-2014  жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Бородулиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 43-2-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 5-8-141 тіркелген, «Пульс района» газетінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 5 (6515), «Аудан тынысы» газетінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 5 (196) сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер – 3094519 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 601421 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1077 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2489521 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар – 3146710,9 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредиттер – 45980 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 48540 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - -98171,9 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 98171,9 мың теңге.»;
2) 8 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

«8. Учесть в районном бюджете на 2012 год трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 33962 тысяч тенге.»;
3) в пункте 11:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«11. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из областного бюджета 52823 тысяч тенге.»;
дополнить абзацем четыре, пять следующего содержания:
«6000 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения с. Ивановка, с. Сосновка;
4443 тысяч тенге на реконструкцию сетей водоснабжения с. Аул.»;
4) в пункте 14:
абзацы третий, седьмой, девятый, одиннадцатый изложить в следующей редакции:
«6121 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов;
12500 тысяч тенге - на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому;
14995 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
552 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программа АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»;
дополнить подпунктом 14-1 следующего содержания:
«14-1. Учесть в районном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета 288860 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения.»;
5) пункт 16 дополнить подпунктом 16-1 следующего содержания:
«16-1. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов 59048 тысяч тенге.»;
6) пункт 17 изложить в следующей редакции:
«17. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2012 год кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов 48540 тысяч тенге.»
7) в пункте 18 абзац второй, изложить в следующей редакции:
«170231,5 тысяч тенге – на функционирование аппарата акима района городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (приложение 5).».
8) приложения 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата                У. Майжанов
Приложение № 1
к решение районного маслихата
от 12 апреля 2012 года N 3-5-V
Приложение № 1
к решение районного маслихата
от 21 декабря 2011 года N 43-2-IV
Районный бюджет на 2012 год
Кате
гория
Класс
Под
класс
НАИМЕНОВАНИЕ ДОХОДОВ
Сумма
(тысяч тенге)
I. ДОХОДЫ

«8. 2012 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 33962 мың теңге сомасында трансферттер ескерілсін.»;
3) 11 тармақта:
бірінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«11. Аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 52823 мың теңге ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін.»;
келесі мазмұндағы төртінші, бесінші абзацтармен толықтырылсын:
«6000 мың теңге Ивановка, Сосновка ауылдарының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға;
4443 мың теңге Аул ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға.»;
4) 14 тармақта:
үшінші, жетінші, тоғызыншы, он бірінші абзацтар келесі редакцияда жазылсын:
«6121 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
12500 мың теңге – үйде оқитын  мүгедек балаларды бағдарламалық құрал-жабдықтармен қамтамасыз етуге;
14995 мың теңге – қорғаншыларға (қамқоршыларға)жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері;
552 мың теңге - «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге  еңбекақыларын арттыруға»;
келесі мазмұндағы 14-1 тармақшамен толықтырсын:
«14-1. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға мақсатты трансферттер сумен жабдықтау мен су жүргізу жүйесін дамытуға 288860 мың теңге ескерілсін.»;
5) 16 тармақ 16-1-тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
«16-1. Аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 59048 мың теңге елді-мекендерді коммуналды-инженерлік, инженерлік-көлікті, инфрақұрылымды және абаттанудыру объектілерін жөндеуге ағымдағы мақсатты трансферттер ескерілсін.»;
6) 17 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«17. Аудандық бюджеттің түсім құрамында 2012 жылға республикалық бюджеттен 48540 мың теңге мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер ескерілсін.
7) 18 тармақтың екінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
«170231,5 мың теңге - қаладағы, аудандық  маңызы бар қала, кенттік, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтердегі әкім аппараты қызметтеріне (5 қосымша).».
8) аталған шешімнің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың хатшысы            У. Майжанов
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2012 жылғы 12 сәуірдегі
№ 3-5-V шешiмiне № 1 қосымша
Бородулиха аудандық
мәслихат сессиясының
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 43-2-IV шешiмiне № 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
сыныбы
ішкі
сыныбы
Табыстардың атауы
Сомасы
(мың теңге)
I. ТАБЫСТАР

55360
464
Отдел образования района (города областного значения)
55360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13736
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14086
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
18
012
Капитальные расходы государственных органов
25
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
14995
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
12500
05
Здравоохранение
155
9
Прочие услуги в области здравоохранения
155
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка,аула (села), аульного (сельского) округа
155
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
155
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
212725
2
Социальная помощь
190495
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
190495
002
Программа занятости
31366
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
12814
005
Государственная адресная социальная помощь
15664
006
Оказание жилищной помощи
11200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44414
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41471
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
14783
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1838
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
11745
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
22230
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
22230
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

55360
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
55360
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13736
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14086
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
18
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14995
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12500
05
Денсаулық сақтау
155
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
155
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
155
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
155
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
212725
2
Әлеуметтiк көмек
190495
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
190495
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
31366
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
12814
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
15664
006
Тұрғын үй көмегің көрсету
11200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44414
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41471
016
18 жасқа дейiнгi балаларға мемлекеттiк жәрдемақылар
14783
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1838
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
11745
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
22230
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
22230
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

13406
002
Услуги по проведение государственной информационной политики через газеты и журналы
13406
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
28632
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
8375
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
8375
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8681
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3123
006
Капитальные расходы государственного органа
25
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
8428
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8403
004
Капитальные расходы государственного органа
25
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
49262
1
Сельское хозяйство
19975
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6121
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6121
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
13277
003
Капитальные расходы государственного органа
577
6
Земельные отношения
11444
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11444
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11343
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков аулов (сел), аульных (сельских) округов
76
007
Капитальные расходы государственного органа
25
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охрана окружающей среды и земельных отношений
17843
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17843
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
17843
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17748
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
17748
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
17748
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

13406
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13406
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
28632
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
8375
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8375
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11829
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8681
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды iске асыру
3123
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
8428
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8403
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
49262
1
Ауыл шаруашылығы
19975
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6121
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
6121
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
13854
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13277
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
577
6
Жер қатынастары
11444
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
11444
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11343
006
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
76
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
25
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
17843
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлiмi
17843
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
17843
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17748
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
17748
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
17748
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында ұтымды және тиімді қала құрылысын игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер