Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Зайсанского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 июля 2012 года N 6-2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 августа 2012 года за N 2636. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата от 15 ноября 2013 года N 19-2/2
Сноска. Утратило силу - решением Зайсанского районного маслихата от 15.11.2013 N 19-2/2.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Зайсанский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, имеющих право на оказание социальной помощи:
1) участники Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны;
3) инвалиды Великой Отечественной войны;
4) лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
5) другие категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны;
6) пенсионеры по возрасту, а также пенсионеры, получающие минимальный размер пенсий, одинокие пенсионеры;
7) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
8) жертвы политических репрессий;
9) матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
10) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста);
11) дети, в том числе дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, а также студенты из малообеспеченных семей;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 шілдедегі N 6-2/2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 10 тамызда N 2636 тіркелді. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 2013 жылғы 15 қарашадағы N 19-2/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Зайсан аудандық мәслихатының 15.11.2013 N 19-2/2 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Қазақстан Республикасының Заңының 56789 баптарына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңының 2 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Зайсан аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетуге құқығы бар жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар;
3) Ұлы Отан соғысының мүгедектері;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
5) жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттары;
6) жасына байланысты зейнетақы алатындар, ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын зейнеткерлер, жалғыз басты зейнеткерлер;
7) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек бала тәрбиелеп отырғандар;
8) саяси қуғын-сүргін құрбандары;
9) «Алтын алқа» «Күміс алқа» алқаларымен, I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған көп балалы аналар;
10) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ әрі дегенде жиырма үш жасқа толғанға дейін);
11) балалар, оның ішінде жетім балалар, ата-аналардың қарауынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері, сондай-ақ аз қамтылған отбасынан шыққан студенттер;

12) семьи (граждане), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
13) граждане, имеющие онкологические заболевания, и больные различной формой туберкулеза;
14) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, стихийные бедствия).
2. Определить перечень необходимых документов для оказания социальной помощи:
1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий местожительства;
4) исключен решением Зайсанского районного маслихата от 14.06.2013 № 14-1;
5) сведения о доходах семьи;
6) акт, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
7) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты на обучение, выдаваемые компетентными органами.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях, после сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Зайсанского районного маслихата от 14.06.2013 № 14-1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                      М. Бошаков
Секретарь Зайсанского
районного маслихата                      Д. Ыдырышев

12) жан басына шаққанда табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар);
13) онкологиялық аурулар және туберкулездің әртүрлі түрлерімен ауыратын азаматтар;
14) өмірдің қиын жағдайына (өрт, дүлей апат) ұшыраған азаматтар.
2. Әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттар тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жерін растайтын құжат;
4) алынып тасталды - Зайсан аудандық мәслихатының 14.06.2013 N 14-1 шешімімен;
5) отбасының табысы туралы мәліметтер;
6) өмірде қиын (төтенше) жағдай болған кезді растайтын тиісті уәкілетті орган берген акт;
7) оқуға нақты қаржылық шығындарды растайтын құзырлы органдар берген құжаттар.
Құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, салыстырғаннан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш иесіне қайтарылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Зайсан аудандық мәслихатының 14.06.2013 № 14-1 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            М. Бошақов
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Д. Ыдырышев