Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Урджарского района
Решение маслихата Урджарского района Восточно-Казахстанской области от 09 июля 2012 года N 4-38/V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 июля 2012 года за N 2617. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата от 15 апреля 2014 года N 24-253/V
Сноска. Утратило силу решением Урджарского районного маслихата от 15.04.2014 N 24-253/V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года № 2247 «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Урджарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить категорию лиц, на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Урджарского района согласно приложению № 1 (прилагается).
2. Определить перечень необходимых документов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Урджарского района согласно приложению № 2 (прилагается).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь Урджарского
районного маслихата                        М. Бытымбаев
Приложение № 1
к решению маслихата
Урджарского района
№ 4-38/V от 9 июля 2012 года
Категории лиц,
на оказание социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан Урджарского района
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны;
4) пенсионеры по возрасту, а также пенсионеры, получающие минимальный размер пенсии и одинокие пенсионеры;
5) инвалиды, в том числе, лица воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
6) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей (включая временно отсутствующих);

Үржар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үржар аудандық мәслихатының 2012 жылғы 09 шілдедегі N 4-38/V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде N 2617 тіркелді. Күші жойылды - Үржар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 сәуірдегі N 24-253/V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Үржар аудандық мәслихатының 15.04.2014 N 24-253/V (алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 56 бабы 1 тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі № 2247 «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» Заңының 20 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағы 15) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 07 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандартын бекіту туралы» қаулысына сәйкес, Үржар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Үржар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге, тұлғалардың санаттары № 1 қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Үржар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге, қажетті құжаттардың тізімі № 2 қосымшаға сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі.
Сессия төрағасы,
Үржар аудандық мәслихатының
хатшысы
М. Бітімбаев
Үржар аудандық мәслихатының
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 4-38/V шешіміне № 1 қосымша
Үржар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге тұлғалардың санаттары
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен ардагерлері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғыс ардагерлеріне теңестірілген басқа да санаттағы адамдар;
4) жасына байланысты зейнеткерлер, сондай-ақ, ең төменгі зейнетақы мөлшерін алатын зейнеткерлер мен жалғыз басты зейнеткерлер;
5) мүгедектер, оның ішінде, 18 жасқа дейінгі мүгедек бала тәрбиелеп отырған тұлғалар;
6) бірге тұратын (уақытша басқа жақта жүргендерді қосқанда), кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар отбасылар;

7) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получившие звание «Мать-Героиня»;
8) дети, в том числе, дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, студенты из малообеспеченных семей, обучающиеся по гранту акима области;
9) семьи (граждане), среднедушевой доход которых ниже прожиточного минимума;
10) граждане, больные активной формой туберкулеза;
11) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (пожар, наводнение, град, землетрясение, сель, снежные лавины).
Приложение № 2
к решению маслихата
Урджарского района
№ 4-38/V от 9 июля 2012 года
Перечень
необходимых документов на оказание социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан Урджарского района
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным решением Урджарского районного маслихата от 07.06.2013 N 14-137/V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий место жительства;
4) исключен - решением Урджарского районного маслихата от 07.06.2013 N 14-137/V;
5) сведения о доходах семьи за предыдущий квартал;
6) документ, подтверждающий статус семьи заявителя на получение социальной помощи;
7) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня;
8) акт о пожаре, выданный противопожарной службой;
9) акт, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
10) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты на лечение;
11) акт обследования жилищных условий, выданный участковой комиссией сельского округа;
12) для больных туберкулезом по спискам противотуберкулезного диспансера.

7) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен, I, II дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған және бұрын «Батыр ана» атағы берілген көп балалы аналар;
8) балалар, оның ішінде жетім балалар, ата-ана қамқорлығынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері, облыс әкімінің гранты бойынша оқитын аз қамтылған отбасынан шыққан студенттер;
9) жан басына шаққандағы орташа табысы ең аз күнкөріс деңгейінен төмен отбасылар (азаматтар);
10) туберкулездің белсенді түрімен ауыратын азаматтар;
11) өмірлік қиын жағдайға тап болған адамдар (өрт, топан су, бұршақ, жер сілкінісі, сел, қар көшкіні).
Үржар аудандық мәслихатының
2012 жылғы 9 шілдедегі
№ 4-38/V шешіміне № 2 қосымша
Үржар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге қажетті құжаттарының тізімі
Ескерту. 2 қосымшаға өзгеріс енгізілді – Үржар аудандық мәслихатының 07.06.2013 N 14-137/V (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі) шешімімен.
1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жерін растайтын құжат;
4) алынып тасталды - Үржар аудандық мәслихатының 07.06.2013 N 14-137/V шешімімен;
5) өткен тоқсанның отбасы кірісі туралы анықтамалар;
6) әлеуметтік көмекті алуға өтініш берушінің статусын бекітетін құжат;
7) екінші деңгейдегі банктен есеп шотын дәлелдейтін құжат;
8) өрт қауіпсіздігі қызметінен өрт туралы анықтама;
9) тиісті уәкілетті органмен берілетін, қиын (төтенше) өмірлік жағдайдың басталуын растайтын акт;
10) емделуге кеткен нақты қаржылық шығындарды анықтайтын құжаттар;
11) ауылдық округтің учаскелік комиссиясымен берілген тұрмыс жағдайын тексеру актісі;
12) туберкулез ауруларына туберкулезге қарсы диспансердің тізімі бойынша.