Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача архивных справок"
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 259. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 16 января 2013 года № 3151. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15 января 2014 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15.01.2014 № 1
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", от 11 января 2007 года "Об информатизации" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Выдача архивных справок".
2. Государственному учреждению "Управление архивов и документации Западно-Казахстанской области" (далее - Управление) обеспечить размещение настоящего регламента электронной государственной услуги на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Сулеймена С. К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                     Н. Ногаев
СОГЛАСОВАНО:
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
_____________А. Жумагалиев
29.12.2012 г.
Утвержден
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 21 декабря 2012 года № 259
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача архивных справок" предоставляется непосредственно местными исполнительными органами Западно-Казахстанской области - государственным архивом Западно-Казахстанской области их филиалами и государственными районными архивами (далее - услугодатель), на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее – ЦОН) по месту жительства, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e-gov.kz (далее – Портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача архивных справок", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг".

"Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 259 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет басқармасында 2013 жылғы 16 қаңтарда № 3151 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.01.2014 № 1 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы, "Ақпараттандыру туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының мұрағаттар және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) Басқарманың интернет-ресурсында осы электрондық мемлекеттік қызмет регламентін орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары С. К. Сүлейменге жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрі
____________А. Жұмағалиев
29.12.2012 ж.
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 259 Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) Батыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органдарымен - Батыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты оның филиалдары және аудандық мемлекеттік мұрағаттарымен (бұдан әрі - қызмет беруші), тұрғылықты жері бойынша баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - ХҚКО), сондай-ақ "электрондық үкімет" веб-порталы: www.e.gov.kz арқылы көрсетіледі (бұдан - әрі Портал).
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгертулер мен толықтырулар енгізу және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысымен бекітілген "Мұрағаттық анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте электронной государственной услуги "Выдача архивных справок" (далее – Регламент):
1) информационная система (далее – ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
2) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
3) местный исполнительный орган (далее - МИО) – государственный архив Западно-Казахстанской области их филиалы и государственные районные архивы, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу;
4) информационная система местных исполнительных органов (далее - ИС МИО) - информационная система "Региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
6) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
10) Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан (далее - НУЦ) – юридическое лицо, удостоверяющее соответствие открытого ключа электронной цифровой подписи закрытому ключу электронной цифровой подписи, а также подтверждающее достоверность регистрационного свидетельства (обслуживающее участников "электронного правительства", государственных и негосударственных информационных систем);

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы "Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламентінде (бұдан әрі – Регламент) қолданылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, жіберу және ұсынуға арналған жүйе;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
3) ЖАО – жергілікті атқарушы органдар, Батыс Қазақстан облысының мемлекеттік мұрағаты оның филиалдары және аудандық мемлекеттік мұрағаттары тікелей электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуші;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" шлюзінің қосалқы жүйесі ретіндегі "Аймақтық шлюз" ақпараттық жүйесі, атап айтқанда жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орнын қосады;
5) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын, жеке кәсіпкер үшін де қалыптастырылатын бірегей нөмір;
6) құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
7) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет болғанда қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
9) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды ұсыну бойынша қызмет;
10) ҚР ҰКО (Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы) – электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілтіне сәйкестігін куәландыратын, сондай-ақ тіркеу куәлігінің дұрыстығын растайтын ("электрондық үкіметке" қатысушыларға, мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерге қызмет көрсететін) заңды тұлға;

11) Информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан;
12) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
13) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
14) веб-портал "электронного правительства" (далее – ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
15) шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
16) Региональный шлюз "электронного правительства" (далее – РШЭП) – информационная система, обеспечивающая информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
17) государственная база данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
18) государственная база данных "Юридические лица" (далее – ГБД ЮЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
19) АРМ – автоматизированное рабочее место;
20) ЕНИС – Единая нотариальная информационная система.

11) Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан - әрі ХҚКО АҚ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну үрдісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
12) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық нысанда берілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
13) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі – ЭСҚ) – электрондық сандық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық сандық таңбалардың жиынтығы;
14) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
15) "электрондық үкiметтiң" шлюзi (бұдан әрi – ЭҮШ) – электрондық қызметтi iске асыру аясында "электрондық үкiметтiң" ақпараттық жүйелерiн интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
16) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі (бұдан әрі –ЭҮАШ) – ЖАО ішкі жүйелері/кіші жүйелері мен ЖАО электрондық қызметті көрсету үдерісіне қатысушы сыртқы ақпараттық жүйелер арасындағы ақпараттық өзара іс-әрекеттестікті қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
17) "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры – (бұдан әрі – ЖТ МДҚ) Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық жеке сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған ақпараттық жүйе;
18) "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ МДҚ) – Қазақстан Республикасында заңды тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және басқа да субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұсыну мақсатында ақпаратты автоматтандырып жинауға, сақтауға және өңдеуге, Ұлттық бизнес сәйкестендіру нөмірлері тізілімін құруға арналған автоматтандырылған жүйе;
19) АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
20) БНАЖ – Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.

2. Порядок деятельности
услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление о готовности архивной справки в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:

2. Электрондық мемлекеттік қызметті
көрсету бойынша қызмет беруші
іс-әрекетінің тәртібі
6. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЖСН/БСН және парольдің көмегімен ЭҮП-те тіркелуді жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН/БСН және парольді ЭҮП-те енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1-шарт – ЭҮП-те ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП-те авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу) үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, сұраныс нысанына Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың көшірмелерін электронды түрде сұрау салу нысанына тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін тұтынушының ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт – ЭҮП-да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қызмет ету мерзімін және тіркеу куәлігінің қайта шақырылған (жойылған) тізімде жоқтығын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің сәйкестілігін (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭСҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы) тексеру;
7) 4-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5-үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызметті көрсетуге сұрау салуды куәландыру және электрондық құжатты (сұранысты) қызмет көрсетушінің өңдеуі үшін ЭҮАШ АЖО-да ЭҮШ арқылы жолдау;
9) 6-үдеріс – электрондық құжатты ЭҮАШ АЖО-да тіркеу;
10) 3-шарт – қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болған тұтынушының қосымша құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
11) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО-да қалыптастырылған (электрондық құжат нысандағы мұрағаттық анықтаманың дайын болуы туралы хабарлама) қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
7. Қызмет берушінің адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы).

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП/РШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (архивной справки) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора Центра в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных потребителя, а также в ЕНИС – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;

1) 1-үдеріс – қызмет берушінің қызметкерi ЭҮАШ АЖО-да қызметті көрсету үшін ЖСН/БСН және парольді енгiзу (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызмет берушінің қызметкерімен тұтынушының деректерін енгізу;
3) 3-үдеріс – тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ ЭҮШ/ЭҮАШ арқылы сұрау жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-дан тұтынушының деректерінің бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-үдеріс – қызмет беруші қызметкерінің сұрау салу нысанындағы қағаз түрінде құжаттардың бар болуы туралы белгіні толтыруы және қызмет көрсетуге сұранысты ЭСҚ арқылы толтырылған нысанды (енгізілген деректерге) куәландыру;
7) 6-үдеріс - ЭҮАШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт - қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болған тұтынушы ұсынған құжаттардың сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9) 7-үдеріс – тұтынушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
10) 8-үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО-да қалыптастырылған (мұрағаттық анықтаманың) қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭСҚ пайдалануымен қалыптастырылады.
8. Қызмет берушінің ХҚКО арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы).
1) 1-үдеріс – Орталық операторының АЖО ХҚКО АЖ қызметті көрсету үшін логинді және парольді енгiзуі (авторизациялау үдерісі);
2) 2-үдеріс – Орталық операторының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Орталық операторының тұтынушының деректерін, сонымен қатар тұтынушының сенім хат бойынша өкілінің деректерін (нотариалды куәландырылған сенімхат болған жағдайда, сенімхат басқалай куәландырылған жағдайда - сенімхат деректері толтырылмайды) енгізуі;
3) 3-үдеріс – тұтынушының мәліметтері туралы ЖТ МДБ/ЗТ МДБ ЭҮШ арқылы және БНАЖ-да тұтынушы өкілінің сенімхат деректері туралы сұрау жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-дан тұтынушының деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің бар болуын тексеру;
5) 4-үдеріс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да тұтынушының деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алудың мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;

6) процесс 5 – заполнение оператором Центра формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введҰнных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Центра через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (архивной справки).
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе "История получения услуг", а также при обращении в МИО или ЦОН.
10. Номер контактного телефона для получения информации об электронной государственной услуге, также в случае необходимости оценки (в том числе обжалования) их качества: 8(7112) 50-90-27, по телефону саll–центра Портала: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной
государственной услуги
11. Перечень СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Сотрудник МИО;
Сотрудник ЦОН.
12. Текстовое табличное описание последовательности действий СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) СФЕ в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 2 (диаграммы № 1, 2, 3) к настоящему Регламенту.
14. В приложениях 3-5 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);

6) 5-үдеріс – Орталық операторының қызмет көрсетуге сұранысқа тұтынушы ұсынған қағаз түрінде және сканерден өткізілген құжаттардың бар болуы туралы белгіні толтыруы, оларды қызмет көрсету үшін сұрау нысанына тіркеу және толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) ЭСҚ арқылы куәландыру;
7) 6-үдеріс – ЭҮП АЖО-да ЭҮШ арқылы Орталық операторының ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушы сұранысы) жолдауы;
8) 7-үдеріс - ЭҮАШ АЖО-да электрондық құжатты тіркеу;
9) 2-шарт - қызмет берушінің Стандартта көрсетілген және қызмет көрсетуге негіз болған тұтынушының тіркелген құжаттарының сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
10) 8-үдеріс – тұтынушының құжаттарындағы бұзушылықтардың болуына байланысты сұралатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
11) 9-үдеріс – тұтынушының Орталық операторы арқылы (мұрағаттық анықтама) қызмет нәтижесін алуы.
9. Электрондық мемлекеттiк қызмет бойынша сұрау салуды орындау мәртебесiн тұтынушының тексеру тәсiлi: ЭҮП-те "Қызметтер алу тарихы" бөлiмiнде, сонымен қатар ЖАО-ға немесе ХҚКО-ға өтiнiш жасағанда.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет туралы ақпаратты алу, сонымен қатар олардың сапасын бағалау қажет болған жағдайда (оның ішінде шағымдану) байланыс телефонының нөмірі: 8(7112) 50-90-27. және кеңесті саll-орталықтың (1414) телефоны бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету үдерісіндегі өзара
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
11. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ тізбесі:
ЖАО қызметкерлері;
ХҚКО қызметкерлері.
12. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ іс-қимылының кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
13. ҚФБ іс-әрекеттерінің (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграммалар олардың сипаттамаларына сәйкес осы Регламенттің 2 қосымшасында келтірілген (№ 1, 2, 3 диаграммалар).
14. Осы Регламенттің 3-5 қосымшаларында электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері келтірілген.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелері осы Регламенттің 6 қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты заңсыз түрде алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);

3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов);
4) сохранность документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: наличие компьютера, выход в Интернет, авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Таблица 1. Описание
действий СФЕ через ПЭП
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Автори-
зуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в данных потре-
бителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потре-
бителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющи-
мися наруше-
ниями в данных потре-
бителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном формиро-
вании запроса
Форми-
рование сообщения об отказе в запра-
шиваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
Маршру-
тизация запроса
Форми-
рование сообщения об отказе в запра-
шиваемой электрон-
ной государ-
ственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть на-
рушения в данных потре-
бителя; 3 – если автори-
зация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потре-
бителя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Потре-
битель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удосто-
верение (подпи-
сание) посред-
ством ЭЦП потре-
бителя и направ-
ление запроса в АРМ РШЭП
Регист-
рация документа
Форми-
рование сообщения об отказе в связи с имеющи-
мися нару-
шениями в докумен-
тах пот-
ребителя
Получение потре-
бителем резуль-
тата услуги (уведом-
ление о готов-
ности архивной справки в форме электрон-
ного до-
кумента)
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Маршру-
тизация запроса
Регист-
рация запроса с присвое-
нием номера заявлению
Форми-
рование мотиви-
рованного отказа
Отобра-
жение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
15 дней
6
Номер следующего действия
7 - если есть нарушения в данных потре-
бителя; 8 – если нарушений нет
Таблица 2. Описание действий
СФЕ через услугодателя
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услуго-
датель
Услуго-
датель
Улуго-
датель
ГБД ФЛ/
ГБД ЮЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Автори-
зуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотруд-
ником услуго-
дателя услуги
Направ-
ление запроса о данных потре-
бителя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
Форми-
рование сообщения об от-
сутствии данных ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Регист-
рация запроса в системе с прис-
воением номера заяв-
лению
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном форми-
ровании запроса
Маршру-
тизация запроса
Форми-
рование мотиви-
рованного отказа
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
4 – если есть на-
рушения; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Услуго-
датель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Запол-
нение формы запроса с прикре-
плением сканиро-
ванных доку-
ментов и удосто-
верением ЭЦП
Регист-
рация документа
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющи-
мися на-
рушениями в доку-
ментах потре-
бителя
Получение потре-
бителем резуль-
тата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Маршру-
тизация запроса
Регист-
рация запроса с присвое-
нием номера заявлению
Форми-
рование мотиви-
рованного отказа
Форми-
рование резуль-
тата услуги (архивной справки)
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
15 дней
6
Номер следующего действия
7 – если есть на-
рушения; 8 – если нарушений нет
Таблица 3. Описание
действий СФЕ через ЦОН
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор Центра
Оператор Центра
ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Автори-
зуется оператор Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направ-
ление запроса в ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невоз-
можности получения данных в связи с отсутст-
вием данных потре-
бителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–
распорядительное решение)
Регист-
рация запроса в системе с прис-
воением номера заяв-
лению
Отобра-
жение уведом-
ления об успешном форми-
ровании запроса
Маршру-
тизация запроса
Форми-
рование мотиви-
рованного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
4 - если есть нарушения в данных потре-
бителя; 5 – если нарушений нет
продолжение таблицы
1
5
6
7
8
9
2
Оператор Центра
Оператор Центра
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
3
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направ-
ление документа удостове-
ренного (подпи-
санного) ЭЦП
Регист-
рация документа
Форми-
рование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потре-
бителем резуль-
тата услуги
4
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршру-
тизация запроса
Регист-
рация запроса с присвое-
нием номера заявлению
Форми-
рование мотиви-
рованного отказа
Форми-
рование резуль-
тата услуги (архивной справки)
5
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
15 дней
6
8 – если есть на-
рушения; 9 – если нарушений нет
Приложение 2
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Диаграмма № 1 функционального
взаимодействия при оказании электронной
государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального
взаимодействия при оказании электронной
государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального
взаимодействия при оказании электронной
государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения:
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
Информационная система
Процесс
Условие
Поток управления
Поток сообщений
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Экранная форма анкеты-заявления
на электронную государственную услугу
Приложение 4
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Выходная форма положительного ответа
при обращении об оказании электронной
государственной услуги через ПЭП
Приложение 5
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Выходная форма отрицательного ответа
при обращении об оказании электронной
государственной услуги через ПЭП
Документ сформирован системой электронного правительства
Уникальный номер
Дата выдачи
Кому: _______________________
(Ф.И.О. потребителя)
Адрес: ______________________
(почтовый адрес потребителя)
Доводим до вашего сведения, что в__________________________
___________________________________________________________
(Наименование государственного учреждения, ___________________________________________________________
выдавшего отказ в предоставлении информации)
данных о __________________________________________________
(Краткое изложение сути запрошенных потребителем
___________________________________________________________
сведений, по которым выдается отказ
________________________________________________не имеется.
в предоставлении информации)
Причина отказа:____________________________________________
(выбор одного из двух вариантов:
___________________________________________________________
"документы по запрашиваемой организации на
___________________________________________________________
государственное хранение не поступали"
___________________________________________________________
или "в документах организации запрашиваемые данные
___________________________________________________________
не обнаружены ввиду неполного состава документов")
__________________________________ ________________________
(наименование должности       (Ф.И.О. руководителя
руководителя госучреждения)         госучреждения)
__________________________________ ________________________
(наименование должности исполнителя) (Ф.И.О. исполнителя)
Приложение 6
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Форма анкеты для определения
показателей электронной государственной
услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?

3) қол жетімділік (ақпаратты және ресурстарды заңсыз ұстаудан қорғау);
4) тұтынушы белгіленген мерзімде алмаған құжаттардың сақталуы.
17. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсетудің техникалық шарттары: компьютердің болуы, Интернетке шығу, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушыда ЭСҚ-ның болуы.
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ
іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
ЭҮП
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль арқылы ЭҮП-те автори-
зациялау
Тұтынушының дерек-
терінде бұзушылық-
тар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалып
тастырады
Қызметті таңдау және сұрау дерек-
терін қалып-
тастыру. Тұтынушы ЭСҚ таңдау
Тұтынушының ЭСҚ дерек-
терінде бұзушылық-
тар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалып-
тастырады
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімгерлік шешiмдері)
Сұра-
нысты сәтті қалып-
тасты-
рылуы туралы хабар-
ламаны көрсету
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарламаны қалыптастыу
Сұра-
нысты бағыттау
Сұратып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту хабарламаны қалып-
тастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2-егерде тұтыну-
шының дерек-
терінде бұзу-
шылық болса; 3-егер автори-
зациялау сәтті өтсе
4-егерде тұтыну-
шының дерек-
терінде бұзу-
шылық болса;
5-егер бұзу-
шылық болмаса
кестенің жалғасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ЭСҚ арқылы куәлан-
дыру (қол қою) және ЭҮАШ АЖО сұрау жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының дерек-
терінде бұзу-
шылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалып-
тастыру
Тұтынушының (электронық құжат нысандағы мұрағаттық анықтаманың дайын болуы туралы хабарлама) қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімгерлік шешiмдері)
Сұра-
нысты бағыттау
Өтінішке нөмір беру арқылы сұра-
нысты тіркеу
Дәйекті бас тартуды қалып-
тастыру
Шығатын құжатты көрсету
5
Орындау мерзімдері
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
15 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7-егерде тұтыну-
шының дерек-
терінде бұзу-
шылық болса; 8-егер бұзу-
шылық болмаса
2-кесте. Қызмет беруші арқылы
ҚФБ іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль арқылы ЭҮАШ АЖО-да автори-
зациялау
Қызмет берушінің қызмет-
керімен қызметті таңдау
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-ға тұтыну-
шының деректері туралы сұранысты жолдау
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да деректердің болмауы туралы хабарламаны қалып-
тастыру
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімгерлік шешiмдері)
өтінішке нөмір беру арқылы жүйеде сұра-
нысты тіркеу
Сұранысты сәтті қалып
тастыру туралы хабар-
ламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Дәйекті бас тартуды қалып-
тастыру
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
4-егер бұзушылық болса;
5-егер бұзушылық болмаса
кестенің жалғасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Қызмет беруші
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сканер-
ленген құжаттарды тіркеу және ЭСҚ куәландыру арқылы сұраныс нысанын толтыру
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжат-
тарында бұзу-
шылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалып-
тастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімгерлік шешiмдері)
Сұранысты бағыттау
Өті-
нішке нөмір беру арқылы сұра-
нысты тіркеу
Дәйекті бас тардуды қалып-
тастыру
Қызметтің (мұрағаттық анықтама) нәтижесін қалып-
тастыру
5
Орындау мерзімдері
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
15 күн
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
7-егер бұзу-
шылық болса;
8-егер бұзу-
шылық болмаса
3-кесте. ХҚКО арқылы ҚФБ
іс-әрекеттердің сипаттамасы
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ХҚКО АЖ АЖО
Орталық операторы
Орталық операторы
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ БНАЖ
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Орталық опера-
торы логин және пароль арқылы автори-
зациялау
Сұраныстың деректерін қалып-
тастыру және қызметті таңдау
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ, БНАЖ-ға сұранысты жолдау
Тұтынушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалып-
тастырады
4
Аяқтау нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдастыру-өкімгерлік шешiмдері)
Өтінішке нөмір беру арқылы жүйеде сұра-
нысты тіркеу
Сұранысты сәтті қалып-
тастыру туралы хабар-
ламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Дәйекті бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімдері
30 секунд - 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
4-егер тұтыну-
шының дерек-
терінде бұзушылық болса;
5-егер бұзушылық болмаса
кестенің жалғасы
1
5
6
7
8
9
2
Орталық операторы
Орталық операторы
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
ЭҮАШ АЖО
3
Сұраныс нысанына қажетті құжаттарды тіркетілген және ЭСҚ куәландыру сұранысын толтыру
ЭСҚ куәлан-
дырылған (қол қойылған) құжат-
тарды жолдау
Құжатты тіркеу
Тұтынушының дерек-
терінде бұзу-
шылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалып-
тастыру
Тұтынушының қызмет нәтижесін алуы
4
Сұранысты сәтті қалып-
тастыру туралы хабарламаны көрсету
Сұранысты бағыттау
Өті-
нішке нөмір беру арқылы сұра-
нысты тіркеу
Дәйекті бас тартуды қалып-
тастыру
Қызметтің (мұрағаттық анықтама) нәтижесін қалыптастыру
5
30 секунд - 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд - 1 минут
15 күн
6
8-егер бұзу-
шылық болса;
9-егер бұзу-
шылық болмаса
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 1-диаграммасы
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік
қызметті көрсету кезінде функционалдық
өзара іс-қимылдың № 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама
Аяқтаушы хабарлама
Аралық хабарлама
Аяқтаушы қарапайым оқиға
Қате
АЖ
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңғы тұтынушыға ұсынылатын электронды құжат
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 3 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге
сауалнама-өтініштің экрандық нысаны
Құжат электрондық үкімет жүйесінде құралған
Бірегей нөмір
Жіберілген күні
Мемлекеттік мұрағат директоры
_____________________________
(директордың Т.А.Ә.)
Арыз беруші:_______________________
(арыз берушінің Т.А.Ә.)
Мекен-жайы:________________________
(арыз берушінің мекен-жайы)
Телефон:___________________________
(арыз берушінің байланыс телефоны)
САУАЛНАМА-ӨТІНІШ
1. Мәлімет сұралатын тұлға үшін:
1.1. Тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
1.2. ТАӘ өзгертуі
1.3. Туған уақыты
1.4. Индексі көрсетілген пошталық мекен-жайы, байланыс телефоны
2. Қандай мәліметтер сұралатындығы туралы
3. Қайда және кандай мақсатпен мәліметтер сұратылады
4. Анықтама сұралатын кезең
Өтінішке құжаттар қоса беріледі:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
туралы ЭҮП арқылы жүгінген жағдайда
қызметтің қанағаттанарлық жауабының
шығу нысаны
Құжат электрондық үкімет жүйесінде құралған
Бірегей нөмір
Жіберілген күні
МҰРАҒАТТЫҚ АНЫҚТАМА
Арыз беруші:_______________________________________________
(тұтынушының Т.А.Ә. немесе заңды тұлғаның атауы)
Мұрағаттық аныктаманың түрі:_______________________________
Анықтама сұралатын кезең:__________________________________
___________________________________________________________
(мұрағаттық анықтаманың мазмұны көрсетіледі)
Негіздеме:_________________________________________________
Мұрағат директоры:_________________________________________
(Т.А.Ә.)
Мұрағатшы:_________________________________________________
(Т.А.Ә.)
Анықтамаға құжаттар қоса беріледі:_________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
туралы ЭҮП арқылы жүгінген жағдайда
қызметтің қанағаттанарлықсыз жауабының
шығу нысаны
Құжат электрондық үкімет жүйесінде құралған
Бірегей нөмір
Жіберілген күні
Кімге: _________________________
(тұтынушының тегі, аты-жөні)
Мекен-жайы: ____________________
(тұтынушының пошталық мекен-жайы)
___________________________________________________________
(Ақпаратты беруден бас тартқан мемлекеттік мекеменің атауы)
___________________________________________________________
(Ақпарат беруден бас тартылып отырған
___________________________________________________________
мәліметтердің қысқаша мазмұндамасы)
___________________________________________________________
туралы мәліметтер жоқ екеніндігін хабарлаймыз.
Бас тарту себебі:__________________________________________
(Екі жауап түрінің біреуін таңдау: "Сұратылған
___________________________________________________________
мекеме бойынша құжаттар мемлекеттік сақтауға түспеген"
___________________________________________________________
немесе "Құжаттар құрамы толық болмау себептеріне байланысты
___________________________________________________________
мекеменің құжаттарында сұратылған мәліметтер табылмады"
_______________________________ ___________________________
(мемлекеттік мекеме басшысы          (мемлекеттік мекеме
лауазымының атауы)         басшысының тегі, аты-жөні)
_______________________________ ___________________________
(орындаушы лауазымының атауы) (орындаушының тегі, аты-жөні)
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
регламентіне 6 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерінің
"сапа" және "қолжетімділік" көрсеткіштерін
анықтауға арналған сауалнаманың нысаны
_________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.

1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.