О городском бюджете на 2013-2015 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 14 декабря 2012 года № 9-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 26 декабря 2012 года № 3124. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27 февраля 2014 года № 20-6
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 27.02.2014 № 20-6
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3118), Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2013-2015 годы согласно  приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 906 321 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 086 985 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 156 484 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 361 838 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8 301 014 тысячи тенге;
2) затраты – 20 722 767 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 183 554 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -183 554 тысячи тенге:
поступления займов – 1 551 527 тысяч тенге;
погашение займов – -1 924 137 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 189 056 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2013 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в городской бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".

2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 9-10 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 желтоқсанда № 3124 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы № 20-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 27.02.2014 № 20-6 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтiк құқықтық кесiмдердiң мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 3118 тiркелген) шешіміне сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 20 906 321 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10 086 985 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 156 484 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 361 838 мың теңге;
трансферттерден түсетін түсімдер – 8 301 014 мың теңге;
2) шығындар – 20 722 767 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 183 554 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -183 554 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 551 527 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -1 924 137 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 189 056 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 23.12.2013 № 19-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2013 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңы, облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі негізінде және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қалыптасады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы басшылыққа алынсын.

4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2013 год по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 50,3%;
2) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 50,3%.
5. Установить, что на 2013 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2013 год в размере 78 236 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.01.2013 № 10-5, от 05.07.2013 № 15-2, от 20.11.2013 № 18-2, от 23.12.2013 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственными местным исполнительным органом, используется ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
на общеобразовательное обучение – 143 848 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 7 027 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения – 14 096 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 84 376 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 357 648 тысяч тенге;
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому – 10 000 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 4 622 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 963 860 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 2 737 062 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 361 770 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 786 437 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" – 1 888 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" – 491 802 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций – 45 067 тысяч тенге;
на социальную адаптацию лиц, не имеющих определенного местожительства – 10 027 тысяч тенге;

4. 2013 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластарымен есептелсін:
1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 50,3%;
2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 50,3%.
5. 2013 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2013 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 78 236 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 25.01.2013 № 10-5, 05.07.2013 № 15-2, 20.11.2013 № 18-2, 23.12.2013 № 19-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелердің тауарлар өткізу мен қызмет көрсетуден түсетін түсімдері олармен Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген тәртіпте пайдаланылсын.
8. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы білім беруге – 143 848 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 7 027 мың теңге;
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге – 14 096 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 84 376 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 357 648 мың теңге;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсетуге – 10 000 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 4 622 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 963 860 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 2 737 062 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 361 770 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 786 437 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 1 888 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 491 802 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 45 067 мың теңге;
белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеуге – 10 027 мың теңге;

на услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа – 6 772 тысячи тенге;
на услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства – 743 тысячи тенге;
из областного бюджета:
на поддержку культурно-досуговой работы – 4 486 тысяч тенге;
на развитие благоустройства города и населенных пунктов – 147 994 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 75 538 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта и туризма – 69 310 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 72 064 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов" – 18 410 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 203 565 тысячи тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 431 516 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 397 784 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 25.01.2013 № 10-5, от 05.07.2013 № 15-2, от 20.11.2013 № 18-2, от 23.12.2013 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2013 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 1 924 137 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2013 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2013 год предусмотрено целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий в сумме 4 356 тысяч тенге.
11. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрен кредит из республиканского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья в сумме 1 551 527 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2013 № 18-2, от 23.12.2013 № 19-2 (вводится в действие с 01.01.2013).
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ поселков и сельского  округа на 2013 год, согласно приложению 5.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 20.11.2013 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2013).

қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге – 6 772 мың теңге;
жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтерге – 743 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
мәдени-демалыс жұмысын қолдауға – 4 486 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді көркейтуді дамытуға – 147 994 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 75 538 мың теңге;
спорт және туризм объектілерін дамытуға – 69 310 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 72 064 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 18 410 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 203 565 мың теңге;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге – 431 516 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 397 784 мың теңге.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 25.01.2013 № 10-5, 05.07.2013 № 15-2, 20.11.2013 № 18-2, 23.12.2013 № 19-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 1 924 137 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органының борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 05.07.2013 № 15-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2013 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 4 356 мың теңге сомасында мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
11. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға республикалық бюджеттен 1 551 527 мың теңге сомасында несие қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 20.11.2013 № 18-2, 23.12.2013 № 19-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2013 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2013 жылға арналған кенттер мен селолық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 20.11.2013 № 18-2 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

14. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель 9-й внеочередной
сессии Уральского городского
маслихата                        С. Потиченко
Секретарь Уральского
городского маслихата             А. Шыныбеков
Приложение 1
к решению Уральского городского маслихата
от 14 декабря 2012 года № 9-10
Городской бюджет на 2013 год

14. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
15. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
9-шы кезектен тыс
сессиясының төрағасы             С. Потиченко
Орал қалалық мәслихатының
хатшысы                          А. Шыныбеков
2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 9-10
Орал қалалық мәслихатының шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған қалалық бюджеті

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Зачаганск
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Круглоозерный
Услуги по обеспечению деятельности акима Желаевского сельского округа

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, аул, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, аул, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Зачаган кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Круглоозерный кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Желаев селолық округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер