О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года № 7-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2013 года № 3145. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16 января 2014 года № 17-1
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 16.01.2014 № 17-1
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 769 011 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 740 097 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 190 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 024 924 тысячи тенге;
2) затраты – 3 780 672 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 158 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 31 158 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 885 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 885 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -50 704 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 50 704 тысячи тенге;
поступление займов - 31 158 тысяч тенге;
погашение займов - 10 317 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 863 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 09.07.2013 № 12-1, от 20.12.2013 № 15-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением областного маслихата от 7 декабря 2012 № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статьи 8101114 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" и решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы".

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 7-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3145 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2014 жылғы 16 қаңтардағы № 17-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 16.01.2014 № 17-1 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 3 769 011 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 740 097 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 190 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 024 924 мың теңге;
2) шығындар – 3 780 672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 158 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 31 158 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 7 885 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 885 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -50 704 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 50 704 мың теңге;
қарыздар түсімі – 31 158 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 317 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 863 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 09.07.2013 № 12-1, 20.12.2013 № 15-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңның 8101114 баптарын, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімі басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 502 429 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 12 291 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 1 150 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 30 928 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 10 417 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 37 812 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 11 736 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания Мергеневской средней общеобразовательной школы село Мерген Акжаикского района Западно-Казахстанской области – 95 401 тысяч тенге;
капитальный ремонт сельского дома культуры село Алгабас Акжаикского района – 23 432 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 93 562 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 45 227 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг – 3 200 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации кадров – 822 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 28 622 тысяч тенге;
на молодежную практику – 23 223 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 9 816 тысяч тенге;
на переподготовку и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 261 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 11 046 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 32 325 тысяч тенге;
бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 31 158 тысяч тенге.
5. Учесть на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100,0%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 502 429 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 12 291 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз етуге - 1 150 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 30 928 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата–анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 10 417 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға – 37 812 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 11 736 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық ауданының Мерген ауылындағы Мерген жалпы орта білім беретін мектеп ғимаратын күрделі жөндеу – 95 401 мың теңге;
Ақжайық ауданы Алғабас ауылдық мәдениет үйін күрделі жөндеу – 23 432 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 93 562 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 45 227 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге- 3 200 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 822 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 28 622 мың теңге;
жастар практикасына – 23 223 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 9 816 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 261 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 11 046 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға – 32 325 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру берілетін бюджеттік кредиттер – 31 158 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2013 год в общей сумме - 2 748 321 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 10 133 тысяч тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повысить на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

7. Облыстық бюджеттен 2013 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 2 748 321 мың теңге болып қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 10 133 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақы мен тарифтік ставкалар жиырма бес процентке көтеру белгіленсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2013 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              М. Мухтар
Секретарь маслихата              Д. Джаксыбаев
Приложение 1
к решению Акжаикского
районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 7-2
Районный бюджет на 2013 год

10. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  М. Мұхтар
Мәслихат хатшысы                 Д. Жақсыбаев
Ақжайық аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 7-2 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет