Об утверждении Инструкции по ведению государственного кадастра техногенных минеральных образований
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 4 февраля 2013 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2013 года № 8348. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 362
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 11.04.2016 № 362.
В соответствии с пунктом 6 Правил ведения государственного кадастра техногенных минеральных образований, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1454, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по ведению государственного кадастра техногенных минеральных образований.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Нурабаев Б.К) обеспечить в установленном законом порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Сауранбаева Н.Е.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан            А. Исекешев
Утверждена
приказом Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 4 февраля 2013 года № 26
Инструкция по ведению государственного кадастра техногенных
минеральных образований в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая инструкция по ведению государственного кадастра техногенных минеральных образований в Республике Казахстан (далее – Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 6 Правил ведения государственного кадастра техногенных минеральных образований в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2010 года № 1454.
2. Государственный кадастр техногенных минеральных образований (далее – ГК ТМО) Республики Казахстан ведется уполномоченным органом по изучению и использованию недр (далее - уполномоченный орган) и пополняется ежегодно по состоянию на 1 января текущего года.

Техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 04 ақпандағы № 26 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 28 ақпанда № 8348 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 362 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.04.2016 № 362 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1454 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.К Нурабаев) осы бұйрықтың заңмен белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны одан әрі бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.Е. Сауранбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрі                    Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар министрінің
2013 жылғы 4 ақпандағы
№ 26 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасындағы техногендік минералдық
түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасындағы техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1454 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларының 6-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Қазақстан Республикасының техногендік минералдық түзілімдердің мемлекеттік кадастрын (бұдан әрі – ТМТ МК) жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүргізеді және жыл сайын ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жай-күй бойынша жыл сайын толтырылып отырады.

2. Ведение государственного кадастра
техногенных минеральных образований
3. Составление паспортов учета государственным кадастром (далее - Паспорт) производится всеми недропользователями независимо от форм собственности и источников финансирования работ ежегодно в случаях:
складирования отходов при разработке месторождений;
обогащения полезных ископаемых и металлургического передела минерального сырья;
утверждения новых технологических проектов разработки.
4. Для ведения ГК ТМО составляется Паспорт, который заполняется в четырех экземплярах ежегодно по состоянию на 1 января текущего года, утверждается и направляется недропользователем в срок не позднее 15 февраля на бумажном и электронном носителях: два – в межрегиональный департамент уполномоченного органа (далее – МД), третий – в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды, четвертый – недропользователь сохраняет у себя.
5. МД в течение трех рабочих дней с момента поступления Паспортов направляет один его экземпляр в уполномоченный орган.
6. Уполномоченный орган вносит поступившие Паспорта в ГК ТМО и обеспечивает:
сбор, учет, систематизацию и хранение материалов государственного кадастра;
создание и функционирование автоматизированной системы обработки данных ГК ТМО с использованием вычислительной техники.
3. Порядок составления паспорта
7. Паспорт составляется по форме согласно приложению к Инструкции.
8. На обороте титульного листа Паспорта размещается схематическая карта объекта учета с географическими координатами центра объекта.
9. Паспорт состоит из следующих пронумерованных таблиц с графами учета данных:
таблица 2 - горнотехнические условия хранения:
графы 1 – 3 – характеристика основания (характеристика пород, выстилающих основание хранилища);
графы 4 – 7 – характеристика дамбы (характеристика пород, используемых при строительстве дамбы (в случае наличия дамбы);
таблица 3 – административное положение (административное положение объекта учета):
графа 1 – область;
графа 2 – район;
графа 3 – город, поселок;
таблица 4 – расстояние до ближайших магистралей:
графа 1 – автомобильная дорога, километр;
графа 2 – железная дорога, километр;
графа 3 – пристань, километр;
графа 4 – линия электропередач, километр;
таблица 5 - объект учета:
графа 1 – вид ГК ТМО (полное название объекта учета, например: отвалы некондиционных руд или хвосты обогатительной фабрики, или шлаки (шламы) металлургического завода);
графа 2 – название объекта (полное название объекта, например: шлакоотвал Балхашского горнометаллургического комбината или хвостохранилище Текелийской обогатительной фабрики);
графа 3 – исходное сырье (генетические типы горных пород, руд и отходов, участвующих в формировании ГК ТМО);
графа 4 – условия образования (технология образования отвала или хвостохранилища, например: автотранспортировка, экскавация, пульпонамыв);
графа 5 – расстояние, километр (удаленность объекта от горнодобывающих и перерабатывающих предприятий в километрах);

2. Техногендік минералдық түзілімдердің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
3. Мемлекеттік кадастрына есепке алу паспорттарын жасау үшін (бұдан әрі – Паспорт) меншік нысанына және жұмыстарды қаржыландыру көздеріне қарамастан, жыл сайын барлық жер қойнауын пайдаланушылар:
кен орындарын игеру кезінде қалдықтар жинақталған;
пайдалы қазбалар байытылғанда және минералдық шикізатты металлургиялық тұрғыдан білген;
игерудің жаңа технологиялық жобалары бекітілген жағдайда жасайды.
4. ТМТ МК жүргізу үшін Паспорт жасалады, жер қойнауын пайдаланушы жыл сайын ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жай-күй бойынша төрт данадан толтырады, бекітеді және 15 ақпаннан кешіктірмей мерзімде қағаз және электрондық тасымалдаушыларда: екеуі - уәкілетті органның өңіраралық департаментіне (бұдан әрі - ӨД), үшіншісі - қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға жібереді, төртіншісін - жер қойнауын пайдаланушы өзінде сақтайды.
5. ӨД паспорттар келіп түскен сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде бір данасын уәкілетті органға жібереді.
6. Уәкілетті орган келіп түскен паспорттарды ТМТ МК-ге енгізеді және:
мемлекеттік кадастрдың материалдарын жинауды, есепке алуды, жүйелеу мен сақтауды;
ТМТ МК деректерін есептеу техникасын пайдалана отырып, өңдеудің автоматтандырылған жүйесін құруды және жұмыс істеуін қамтамасыз етеді.
3. Паспортты жасау тәртібі
7. Паспорт Нұсқаулыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
8. Паспорттың титулдық парағының екінші жағында есептегі объектінің сызбалық картасы объекті орталығының географиялық координаттарымен бірге орналасады.
9. Паспорт мынадай деректерді есепке алу бағандары бар нөмірленген кестелерден тұрады:
2 - кесте – сақтаудың тау-кен-техникалық талаптары:
1-3 - бағандар – негізінің сипаттамасы (қойма орналасқан тау жынысының сипаттамасы, сақтау негізі);
4-7 - бағандар – бөгет салу кезінде пайдаланатын тау жыныстарының сипаттамасы (бөгет бар болған жағдайда);
3 - кесте – әкімшілік жағдайы (есептегі объектінің әкімшілік жағдайы).
1 - баған – облыс;
2 - баған – аудан;
3 - баған – қала, кент;
4 - кесте – жақын магистральға дейінгі қашықтық;
1 - баған – автомобиль жолы, километр;
2 - баған – темір жол, километр;
3 - баған – кемежай, километр;
4 - баған – электр беру желісі, километр;
5 - кесте – есептегі объекті:
1 - баған – ТМТ МК түрі (есептегі объектінің толық атауы: мысалы: кондициялық емес кендердің үйінділері немесе байыту фабрикасының қалдықтары, немесе металлургиялық зауыттың қождары (шламдары);
2 - баған – объектінің атауы (объектінің толық атауы, мысалы: Балқаш тау-кен-металлургия комбинатының қож үйінділер немесе Текелі байыту фабрикасының қалдық қоймасы);
3 - баған – бастапқы шикізат (ТМТ МК қалыптастыруға қатысатын тау жыныстарының, кендердің және қалдықтардың генетикалық түрлері);
4 - баған - түзілу жағдайы (үйіндінің немесе қалдық қоймасының түзілу технологиясы, мысалы, автотасымалдау, экскавация, қойыртпақты жуып-шаю);
5 - баған – қашықтық, км (объектінің тау кен өндіруші және қайта өңдейтін кәсіпорындардан алыстығы, километрмен);

графы 6 - 7 – период (год начала и прекращения складирования отходов производства, в случае действующих отвалов и хранилищ только год начала образования ГК ТМО);
таблица 6 - параметры объекта:
графы 1 – 3 – длина, ширина, высота, километр;
графа 4 – площадь, квадратный километр;
графа 5 – годовой выход отходов производства за отчетный год, тысяч тонн;
графы 6 – 7 – на момент составления Паспорта (объем, тысяч кубических метров);
графы 8 – 11 – до 1992 года и после 1992 года (разделение ГК ТМО по праву собственности, накопленные до 1992 года и после 1992 года объем, тысяч кубических метров и масса, тысяч тонн);
графы 12 – 13 – затраты, тысяч тенге (затраты за предыдущий год и всего за время образования ГК ТМО в тысячах тенге);
таблица 7 – петрографический и литологический состав вмещающих и вскрышных пород исходного сырья месторождения:
графа 1 – генетический тип месторождения, являющийся источником ГК ТМО;
графы 2 – 3 – характер минерализации источника ГК ТМО (характер минерализации источника ГК ТМО основной и попутной, для общераспространенных полезных ископаемых (далее - ОПИ) не заполняются);
графа 4 – вмещающие породы;
графа 5 – вскрышные породы;
таблица 8 – гранулометрический состав и физико-механические свойства ГК ТМО:
графа 1 – полезное ископаемое (полное название полезного ископаемого);
графа 2 – количество, процент (количество полезного ископаемого в процент от общей массы ГК ТМО);
графы 3 – 11 – основные физико-механические свойства и гранулометрический состав ГК ТМО в соответствии с графами;
таблица 9 – минеральный состав:
графа 1 – рудные минералы (полное название рудных минералов по одному в каждой строке);
графа 2 – нерудные минералы (полное название нерудных минералов по одному в каждой строке);
таблица 10 – химический состав (приводятся полные данные обо всех полезных ископаемых, в том числе о наиболее токсичных элементах, как ртуть, свинец, цинк, мышьяк, медь, никель, кадмий, кобальт, хром, ванадий и другие указывается также отсутствие этих элементов («отсутствует»):
графы 1 и 6 – название, символ (полное название и символ рудного компонента и силикатной части по одному в каждой строке);
графы 2 – 4 и 7 – 9 – содержание, процент (минимальное, максимальное и среднее содержания в процент рудного компонента (для ОПИ не заполняются) и силикатной части);
графа 5 – запасы, тысяч тенге (запасы рудного компонента в тысячах тонн);
таблица 11 - гидрогеологические условия хранения ГК ТМО:
графы 1 – 4 – уточняются гидрогеологические условия отвалов, хвосто- или шламохранилищ;
таблица 12 – степень изученности ГК ТМО:
графы 1 – 3 – кем и когда изучалось, название отчетного материала, изученные параметры и их стадии;
таблица 13 – характеристика окружающей среды (при заполнении таблицы следует использовать данные из программы производственного экологического контроля, разрабатываемой предприятием и согласованной с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды);
графы 1 – 3 – характеристика климатических условий месторасположения ГК ТМО (сведения о климатических условиях в районе расположения ГК ТМО, роза ветров, скорость ветра в метр/секунду, частота выпадения осадков);графы 4 – 7 – фоновые параметры состояния окружающей среды (фоновые значения уровня радиации, состояние поверхностных и подземных вод, состояние воздуха, характеристика почвенного покрова);
таблица 14 – экологическое воздействие ГК ТМО на окружающую среду (при заполнении таблицы следует использовать данные из программы производственного экологического контроля, разрабатываемой предприятием и согласованной с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды:

6-7 - бағандар – кезең (өндіріс қалдықтарын қоймалаудың басталған және тоқтатылған жылы, үйінділер мен қоймалар пайдалануда болған жағдайда ТМТ МК түзіле басталған жыл).
6 - кесте – объектінің параметрлері:
1-3 - бағандар – ұзындығы, ені, биіктігі, километр;
4 - баған – алаң, шаршы километр;
5 - баған – есепті жылдағы өндіріс қалдықтарының жылдық шығысы, мың тонна;
6-7 - бағандар – Паспортты жасау сәтіндегі (көлем, мың текше метр);
8-11 - бағандар – 1992 жылға дейін және 1992 жылдан кейін (ТМТ МК 1992 жылға дейін және 1992 жылдан кейін жиналған меншік құқығы бойынша бөлу, мың текше метр және салмағы, мың тонна);
12-13 - бағандар – шығындар, мың теңге (алдыңғы жылғы және барлық ТМТ-ның түзілу кезіндегі шығыны, мың теңге).
7 - кесте – кен орнының бастапқы шикізатының сиятын және аршылатын жыныстарының петрографиялық және литологиялық құрамы:
1 - баған – ТМТ МК көзі болып табылатын кен орнының генетикалық түрі;
2 - 3 - бағандар – ТМТ МК көзінің минералдану сипаты ( Кең таралған пайдалы қазбалар үшін (бұдан әрі – КПҚ) негізгі және ілеспе ТМТ МК көзінің минералдану сипаты толтырылмайды);
4 - баған – сиятын жыныстар;
5 - баған – аршу жыныстары;
8 - кесте – ТМТ МК грануметриялық құрамы мен физикалық-механикалық қасиеті:
1 - баған – пайдалы қазба (пайдалы қазбаның толық атауы);
2 - баған – саны, пайызы (пайдалы қазбаның ТМТ МК жалпы салмағындағы саны пайызбен);
3 - 11 - бағандар – бағандарға сәйкес ТМТ МК-нің негізгі физикалық-механикалық қасиеті мен грануметриялық құрамы.
9 - кесте – минералдық құрамы:
1 - баған – кен минералдары (әр бір жолдағы кен минералдарының толық атауы);
2 - баған – кен емес минералдар (әр бір жолдағы кен емес минералдардың толық атауы);
10 - кесте – химиялық құрамы (барлық пайдалы қазбалар туралы оның ішінде қалайы, қорғасын, мырыш, мыс, никель, кадмий, кобальт, хром, ванадий және басқалар сияқты аса улы элементтер туралы толық деректер келтіріледі;
сондай-ақ осы элементтердің жоқтығы («жоқ») көрсетіледі:
1 және 6 - бағандар – атауы, нышан (әр қатардағы әр кен құрамының және силикаттық бөліктің толық атауы мен нышаны);
2–4 - бағандар және 07 – 09 бағандар – мазмұны, пайызы (кен құрамының және силикаттық бөліктің пайыздық ең төменгі, ең жоғарғы және орташа мазмұны КПҚ үшін толтырылмайды);
5 - баған – қорлар, мың теңге (кен құрамының қорлары, мың тонна);
11 - кесте – ТМТ МК сақтаудың гидрогеологиялық талаптары.
1–4 - бағандар – үйінді, қалдық немесе шлам сақтау қоймаларының гидрогеологиялық жағдайы анықталады.
12 - кесте – ТМТ МК зерттелу дәрежесі;
1–3 - бағандар – кім және қашан зерттеді, есептік материалының атауы зерттелу сатылары мен олардың сатылары;
13 - кесте – қоршаған ортаның сипаттамасы (кестені толтыру кезінде кәсіпорын әзірлеген және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келіскен өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасынан деректер пайдаланылуы тиіс).
1-3 - бағандар – ТМТ МК орналасуының климаттық шарттарының сипаттамасы (ТМТ МК орналасқан аудандағы климаттық шарттар туралы мәліметтер, желдің бағыты, желдің жылдамдығы және жауын-шашын түсу жиелігі);
4-7 - бағандар – қоршаған ортаның жай-күйінің фондық параметрлері (редакция деңгейінің фондық мәні, жерүсті және жерасты суларының жай-күйі, ауаның жай-күйі топырақ шомылғысының сипаттамасы);
14 - кесте – ТМТ МК-ның қоршаған ортаға экологиялық әсері (кестені толтыру кезінде кәсіпорын әзірлеген және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасынан шыққан деректерді пайдалану қажет).

графы 1 – 2 – отчуждение земель (вид земель - по одному в каждой строке, количество земель в квадратный километр);
графы 3 – 6 – оценка загрязнения окружающей земли;
графа 3 – земли (приводятся данные по оценке загрязнения земель: величина наземного выпадения пыли, максимальная годовая величина сдува пыли с поверхности ГК ТМО, площадь запыления, расстояние запыления прилегающих территорий);
графа 4 – атмосфера (приводится перечень токсичных веществ, интенсивность пылевыбросов в атмосферу и их концентрации);
графы 5 – 6 – поверхностных вод и подземных вод (приводятся данные об оценке загрязнения поверхностных и подземных вод);
таблица 15 – фактическое использование объекта учета:
графы 1 – 3 – объект учета (наименование отходов, их объем и масса, процент от общей массы);
графы 4 – 9 – использование (направление использования, технология производства, количество в тысячах тонн в год, себестоимость в тенге за тонну, отпускная цена в тенге за тонну, потребность);
таблица 16 – перспективы комплексного использования (указываются перспективы комплексного использования отходов и мероприятия по охране окружающей среды согласно графам):
графа 1 – полезные ископаемые в ГК ТМО;
графы 2 – 4 – возможные способы разработки и переработки ГК ТМО (наименование продукции, технология производства, потенциальные потребители продукции);
графа 5 – рекультивация земель занятых ГК ТМО;
таблица 17 - источники данных об объекте (источники данных об объекте, использованные при составлении Паспорта):
графа 1 – наименование документа;
графа 2 – содержание документа;
графа 3 – автор (фамилия и инициалы автора (составителя) документа, значащиеся первыми на титульном листе, или название организации (учреждения);
графа 4 – протокол (номер протокола утверждения запасов (кондиций);
графа 5 – год утверждения (издания);
графа 6 – место хранения (место хранения документа).
Приложение
к Инструкции по ведению
государственного кадастра
техногенных минеральных образований
Утвердил ___________________
____________________________
Ф.И.О., должность
_________ ______
подпись   дата
М.П.
форма
ПАСПОРТ УЧЕТА
ГОСУДАРСТВЕННЫМ КАДАСТРОМ
ТЕХНОГЕННЫХ МИНЕРАЛЬНЫХ ОБРАЗОВАНИЙ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
№ _________________
Объект учета__________________________________________________
Сведения о составителе паспорта (недропользователь)___________
______________________________________________________________
ПРИЕМКА ПАСПОРТА
Организация
Ф.И.О
должность
подпись
дата
Территориальный орган
РЦГИ* «Казгеоинформ»
1. Схематическая карта объекта учета
Географические координаты:
Масштаб:

1-2 - бағандар – жерді бөлу иелігінен шығару (жер түрі - әр жолда бір-бірден жер саны шаршы километр);
3-6 - бағандар – маңайдағы жердің ластауын бағалау:
3 - баған – жерлер (жерді ластауды бағалау жөніндегі деректер келтіріледі: шаңның жер үстіне түсу көлемі, шаңның ТМТ МК бетінен үрлеп тазалауды жылдық ең жоғарғы көлемі, шаңдану алаңы, іргелес аумақтардың шаңдану қашықтығы);
4 - баған – атмосфера (улы заттардың тізімі, атмосфераға шаң тастаудың қарқындылығы және олардың концентрациясы келтіріледі);
5–6 - бағандар – жерүсті және жерасты сулары (жерүсті және жерасты суларының ластануы бағалау туралы деректер келтіріледі);
15 - кесте – есепке алу объектісін нақты пайдалану:
1-3 - бағандар - есепке алу объектісі (қалдықтың атауы, олардың көлемі мен салмағы, жалпы салмағының пайызы);
4-9 - бағандар - пайдалану (пайдалану бағыты, өндіріс технологиясы, саны жылы мың тоннада өзіндік құны тоннасына арналған теңгемен, босату бағасы тоннасына теңгемен тұтынушылық);
16 - кесте – кешенді пайдаланудың перспективалары (бағандар бойынша қалдықтарды кешенді пайдаланудың перспективалары мен қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар көрсетіледі).
1 - баған – ТМТ МК-дегі пайдалы қазбалар;
2-4 - бағандар – ТМТ МК өңдеудің және қайта өңдеудің мүмкін тәсілдері (өнімнің атауы, өндіріс технологиясы, өнімді әлеуетті тұтынушылар);
5 - баған – ТМТ МК иеленген жерлерді қайта қалпына келтіру;
17 - кесте – объект туралы дереккөздер (Паспортты жасау кезінде пайдаланылған объекті туралы дереккөздер):
1 - баған – құжаттың атауы;
2 - баған – құжаттың мазмұны;
3 - баған – автор - (титулдық парақта бірінші аталған құжат авторының құрастырушының аты-жөні, немесе ұйымның (мекеменің) атауы);
4 - баған – хаттама (қорларды (кондицияларды) бекіту хаттамасының нөмірі);
5 - баған – бекітілген (басылған) жыл.
6 - баған – сақтау орны (құжатты сақтау орны).
Техногендік минералдық түзілімдердің
мемлекеттік кадастрын
жүргізу жөніндегі нұсқаулыққа
қосымша
Бекітті _________________
_________________________
Аты-жөні, лауазымы
_________       ________
қолы            күні
М.О.
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ТЕХНОГЕНДІК МИНЕРАЛДЫҚ ТҮЗІЛІМДЕРДІҢ
МЕМЛЕКЕТТІК КАДАСТРЫНЫҢ ЕСЕПКЕ АЛУ ПАСПОРТЫ
№ _____________________
Есепке алу объектісі ________________________________________________
Паспортты жасаушы туралы мәліметтер
(жер қойнауын пайдаланушы)___________________________________________
_____________________________________________________________________
ПАСПОРТТЫ ҚАБЫЛДАУ
Ұйым
Аты-жөні
лауазымы
қолы
күні
Аумақтық орган
«Казгеоақпарат» РГАО *
1. Есепке алу объектісінің схемалық картасы
Географиялық координаттар:
Масштаб: