Об утверждении регламентов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 18 февраля 2013 года № 42. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 марта 2013 года № 8363. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 27 марта 2014 года № 101
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК – Министра индустрии и новых технологий РК от 27.03.2014 № 101 (данный приказ в РЦПИ не представлялся).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги «Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги «Регистрация и учет химической продукции», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги «Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Регламент государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан», согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Регламент государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан», согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (Карибаев Е.Г.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 18 ақпандағы № 42 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 11 наурызда № 8363 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 101 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 27.03.2014 № 101 бұйрығымен (бұйрық РҚАО-ға келіп түспеген).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Өнiмдi Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Экспорттық бақылауға жататын өнiмге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты жатқызу туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес «Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы металдары бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын қайта өңдеудiң экономикалық орынсыздығы немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының аумағында шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (Е.Г. Кәрібаев) белгіленген заңнамалық тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;

2) официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан            А. Исекешев
Приложение 1
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей
экспортному контролю»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 9) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле»;
постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции»;
Стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю на бумажном носителе или направление мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме, по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.
8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.

2) бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және ресми интернет-ресурста орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрі                             Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
1-қосымша
«Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер
1. Осы «Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Экспорттық бақылау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 9) тармақшасының;
«Өнімнің транзитіне рұқсат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 ақпандағы № 1130 қаулысының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсатты оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандартының 16-тармағында көрсетiлген негіздеме бойынша бас тарту көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiнде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету талаптары
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.
8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.

Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета промышленности  www.comprom.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет промышленности перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете промышленности через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента, на 1 этаже вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии Комитета осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству Комитета;
2) руководство Комитета налагает резолюцию и направляет документ на рассмотрение начальнику Управления Комитета;
3) начальник Управления определяет ответственного исполнителя и передает ему документ;
4) специалист Управления после рассмотрения представленных документов на полноту готовит проект разрешения или мотивированный отказ в его выдаче и вносит его на визирование начальнику Управления;
5) начальник Управления визирует проект разрешения или мотивированной отказ в его выдаче и передает на подпись руководству Комитета;
6) руководство Комитета подписывает разрешение или мотивированный отказ в его выдаче и передает специалисту Управления;
7) специалист Управления заверяет подписанное разрешение специальной печатью или передает подписанный мотивированный отказ в его выдаче в канцелярию Комитета для регистрации и выдачи получателю государственной услуги;
8) специалист канцелярии Комитета регистрирует и выдает разрешение или мотивированный отказ в его выдаче получателю государственной услуги нарочно с получением его росписи в специальном журнале с указанием даты и времени получения.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Өнеркәсіп комитетінің www.comprom.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында айқындалған құжаттар тізбесін Өнеркәсіп комитетіне ұсынады.
Комитет алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда Комитет белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша түрде дәлелді бас тартады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы Өнеркәсіп комитетінде 1-қабатта № 1 кіруде жүргізіледі, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Комитет кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды Комитет басшылығына жібереді;
2) Комитет басшылығы қарар жазады және құжаттарды қарауға Комитет Басқармасының бастығына жібереді;
3) Басқарма бастығы жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжатты береді;
4) Басқарма маманы ұсынылған құжаттарды толықтығына тексеру жүргізгеннен кейін рұқсат беру немесе дәлелді бас тарту жобасын дайындайды және оны Басқарма бастығының бұрыштама қол қоюына енгізеді;
5) Басқарма бастығы рұқсат беру немесе оны беруден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қол қояды және Комитет басшылығының қол қоюына береді;
6) Комитет басшылығы рұқсат беру немесе оны беруден дәлелді бас тартуға қол қояды және Басқарма маманына береді;
7) Басқарма маманы қол қойылған рұқсат беруді арнайы мөрмен растайды немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізеді;
8) Комитет кеңсесінің маманы рұқсат беруді немесе оны беруден дәлелді бас тартуды тіркейді және арнайы журналда күні мен алу уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:

1) руководство Комитета;
2) начальник Управления Комитета;
3) специалист Управления Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на транзит продукции,
подлежащей экспортному контролю»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ действия
(хода, по-
тока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименова-
ние СФЕ
Специа-
лист канцеля-
рии
Комитета
Руковод-
ство
Комитета
Начал-
ьник
Управ-
ления
Коми-
тета
Специа-
лист
Управ-
ления
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Руко-
вод-
ство
Коми-
тета
Специа-
лист
Управле-
ния
Комитета
Специа-
лист
канцеля-
рии
Комитета
Наимено-
вание
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Прием и
регистра-
ция
докумен-
тов,
направ-
ление их
руко-
водству
Комитета
Наложение
резолюции
и направ-
ление
документов
на рас-
смотрение
начальнику
Управления
Комитета
Опреде-
ление
ответ-
ствен-
ного
испол-
нителя
и пере-
дача
доку-
ментов
специа-
листу
Управ-
ления
Рассмот-
рение
представ-
ленных
документов
на
полноту,
подготовка
проекта
разрешения
или
мотивиро-
ванного
отказа в
его выдаче
в пись-
менной
форме и
внесение
его на
визиро-
вание
начальнику
Управления
Визиро-
вание
проекта
разре-
шения
или
мотиви-
рован-
ного
отказа
в его
выдаче
в
пись-
менной
форме и
переда-
ча его
на
подпись
руко-
водству
Коми-
тета
Подпи-
сание
разре-
шения
или
моти-
виро-
ван-
ного
отказа
в его
выдаче
в
пись-
менной
форме
и пе-
редача
специ-
алисту
Управ-
ления
Заверение
подписан-
ного
разрешения
специаль-
ной
печатью
или
передача
подписан-
ного
мотивиро-
ванного
отказа в
его выдаче
в письмен-
ной форме
в канце-
лярию
Комитета
для
регистра-
ции и
выдачи
получателю
государст-
венной
услуги
Регистра-
ция и
выдача
разреше-
ния или
мотивиро-
ванного
отказа в
его
выдаче в
письмен-
ной форме
получа-
телю
госу-
дарствен-
ной
услуги
нарочно с
получе-
нием его
росписи в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Зарегист-
рированные
документы
Резолюция
Резолю-
ция
Проект
разрешения
или
мотивиро-
ванный
отказ в
его выдаче
в пись-
менной
форме
Завизи-
рован-
ные
проекты
разре-
шения
или
мотиви-
рован-
ного
отказа
в его
выдаче
в
пись-
менной
форме
Подпи-
санные
разре-
шение
или
моти-
виро-
ванный
отказ
в его
выдаче
в
пись-
менной
форме
Заверенное
специаль-
ной
печатью
подписан-
ное
разрешение
Зарегист-
рирован-
ные
разреше-
ние или
мотивиро-
ванный
отказ в
его
выдаче в
письмен-
ной
форме,
роспись
получа-
теля
госу-
дарствен-
ной
услуги в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
Сроки
исполнения
15 минут
15 минут
15
минут
29
календар-
ных дней
15
минут
15
минут
1
календар-
ный день
15 минут
следующего
действия
(хода,
потока
работ)
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги. Варианты использования
Наименование
СФЕ № действий
Канцелярия
Руководство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Прием и
регистрация
документов
2
Наложение
резолюции
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов,
оформление
разрешения
5
Визирование
проекта
разрешения
6
Подписание
разрешения на
фирменном бланке
7
Направляет
подписанное
разрешение на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Выдача
разрешения
нарочно, с
получением
росписи
получателя
государствен-
ной услуги в
специальном
журнале
Таблица 3. Альтернативный процесс – в случае возврата
представленных документов. Варианты использования
Наименование
СФЕ
---------------
№ действий
Канцелярия
Руководство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Прием и
регистрация
документов
2
Наложение
резолюции
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов,
оформление
мотивированного
отказа в
письменной
форме
5
Визирование
проекта
мотивированного
отказа в
письменной
форме
6
Подписание
мотивирован-
ного отказа в
письменной
форме на
фирменном
бланке
7
Направляет
подписанный
мотивированный
отказ в
письменной
форме на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Выдача
мотивированного
отказа в
письменной форме
нарочно, с
получением
росписи
получателя
государственной
услуги в
специальном
журнале
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на транзит продукции,
подлежащей экспортному контролю»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 2
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку продукции вне
таможенной территории Республики Казахстан»
1. Общие положения

1) Комитет басшылығы;
2) Комитет Басқармасының бастығы;
3) Комитет Басқармасының маманы;
4) Комитет кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттердің өзара (рәсімдердің) әрекеті мен кезектілігінің сипаттамасы әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып осы Регламентегі 1-қосымшада келтірілген.
17. ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттегі 2-қосымшада келтірілген.
«Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне
1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) кезектілігін
сипаттау және өзара әрекеті 1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды Комитет басшылығына жіберу
Қарар жазу және құжаттарды Комитет Басқармасының бастығына қарауға жіберу
жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды Басқарма маманына өткізу
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарау, рұқсат беру немесе оны беруден дәлелді бас тарту жобасын жазбаша түрде дайындау және оны Басқарма бастығының бұрыштама қол қоюына енгізу
Рұқсат беру немесе оны жазбаша түрде беруден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қол қою және оны Комитет басшылығына қол қоюға беру;
Рұқсат беруге немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қою және Басқарма маманына беру;
Қол қойылған рұқсат беруді арнайы мөрмен растау немесе жазбаша түрдегі оны беруден қол қойылған дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізу.
Рұқсат беруді немесе жазбаша түрдегі оны беруден дәлелді бас тартуды тіркеу және арнайы журналда алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қол таңбасын алып мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол береді.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркелген құжаттар
Қарар жазу
Қарар жазу
Рұқсат беру немесе дәлелді бас тарту жобасы жазбаша түрде
Рұқсат берудің немесе оны беруден дәлелді бас тартудың бұрыштама қол қойылған жобасын жазбаша түрде беру;
Рұқсатқа немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қою және Басқарма маманына беру;
Қол қойылған рұқсатты арнайы мөрмен растау немесе жазбаша түрдегі оны беруден қол қойылған дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізу.
Рұқсатты немесе жазбаша түрдегі оны беруден дәлелді бас тартуды тіркеу және арнайы журналда алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті алушының қолтаңбасын алып қолма-қол береді.
Орындау мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
2 күнтізбелік күн
27 күнтізбелік күн
15 минут
1 күнтізбелік күн
15 минут
Келесі әрекеттің (жұмыс барысы, ағысы) №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы әрекет №
Кеңсе
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарау, рұқсат беруді ресімдеу
5
Рұқсат беру жобаларына бұрыштама қол қою
6
Фирмалық бланкіде қол қойылған рұқсатты беру
7
8
Мемлекеттік қызметті алушының қолын арнайы журналға қоя отырып, рұқсат беруді қолма-қол беру
3-кесте. Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы балама
үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Кеңсе
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарау, жазбаша түрде дәлелді бас тартуды ресімдеу
5
Жазбаша түрдегі дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қол қою
6
Фирмалық бланкіде жазбаша түрде дәлелді бас тартуға қол қою
7
Жазбаша түрдегі қол қойылған дәлелді бас тартуды тіркеуге Комитет кеңсесіне жібереді
8
Мемлекеттік қызметті алушының қолын арнайы журналға қоя отырып, рұқсат беруді қолма-қол беру
«Экспорттық бақылауға
жататын өнімнің транзитіне
рұқсат беру» мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне
2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
2-қосымша
«Өнiмдi Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде
қайта өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 11) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле»;
постановления Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 70 «Об утверждении Правил выдачи разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан»;
Стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача разрешения на переработку продукции вне таможенной территории Республики Казахстан на бумажном носителе или направление мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме, по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.
8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета промышленности www.comprom.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет промышленности перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

1. Осы «Өнiмдi Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Өнеркәсіп комитеті) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Экспорттық бақылау туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының 6-бабының 11) тармақшасының;
«Өнiмдi Қазақстан Республикасының кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 70 қаулысының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Экспорттық бақылауға жататын өнімнің транзитіне рұқсаттарды беру» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Экспорттық бақылауға жататын өнімнің экспортына рұқсатты қағаз тасығышта немесе оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандартының 16-тармағына көрсетiлген негіздеме бойынша көрсетiлетін мемлекеттiк қызмет нәтижесiнде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету талаптары
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.
8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Өнеркәсіп комитетінің www.comprom.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында айқындалған құжаттар тізбесін Өнеркәсіп комитетіне ұсынады.
Комитет алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі белгіленген жағдайда Комитет белгіленген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді.

3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете промышленности через канцелярию по адресу, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, на 1 этаже вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии Комитета осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству Комитета;
2) руководство Комитета налагает резолюцию и направляет документ на рассмотрение начальнику Управления Комитета;
3) начальник Управления определяет ответственного исполнителя и передает ему документ;
4) специалист Управления после рассмотрения представленных документов на полноту готовит проект разрешения или мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме и вносит его на визирование начальнику Управления;
5) начальник Управления визирует проект разрешения или мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме и передает на подпись руководству Комитета;
6) руководство Комитета подписывает разрешение или мотивированный отказ в его выдаче в письменной форме и передает специалисту Управления;
7) специалист Управления заверяет подписанное разрешение специальной печатью или передает подписанный мотивированный отказ в его выдаче в письменной форме в канцелярию Комитета для регистрации и выдачи получателю государственной услуги;
8) специалист канцелярии Комитета регистрирует и выдает разрешение или мотивированный отказ в его выдаче в письменной форме получателю государственной услуги нарочно с получением его росписи в специальном журнале с указанием даты и времени получения.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководство Комитета;
2) начальник Управления Комитета;
3) специалист Управления Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку продукции
вне таможенной территории Республики Казахстан»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наиме-
нование
СФЕ
Специ-
алист
канце-
лярии
Коми-
тета
Руко-
водство
Комитета
На-
чаль-
ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Специ-
алист
Управ-
ления
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Руко-
водство
Коми-
тета
Специалист
Управления
Комитета
Специ-
алист
канцеля-
рии
Комитета
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
описа-
ние
Прием и
регист-
рация
доку-
ментов,
направ-
ление их
руко-
водству
Комитета
для
наложе-
ния
резолю-
ции
Наложение
резолюции
и нап-
равление
докумен-
тов на
рассмот-
рение
началь-
нику
Управ-
ления
Комитета
Опреде-
ление
ответ-
ствен-
ного
испол-
нителя
и пере-
дача
доку-
ментов
специ-
алисту
Управ-
ления
Рассмот-
рение
представ-
ленных
документов
на полноту,
подготовка
проекта
разрешения
или
мотивиро-
ванного
отказа в
его выдаче
в пись-
менной
форме и
внесение
его на
визирование
начальнику
Управления
Визиро-
вание
проекта
разреше-
ния или
мотиви-
рован-
ного
отказа в
его
выдаче в
письмен-
ной
форме и
передача
на
подпись
руковод-
ству
Комитета
Подпи-
сание
разреше-
ния или
мотиви-
рован-
ного
отказа в
его
выдаче в
письмен-
ной
форме и
передача
специ-
алисту
Управ-
ления
Заверение
подписанного
разрешения
специальной
печатью или
передача
подписанного
мотивиро-
ванного
отказа в
его выдаче
в письмен-
ной форме в
канцелярию
Комитета
для регис-
трации и
выдачи
получателю
государст-
венной
услуги
Регистра-
ция и
выдача
разрешения
или
мотивиро-
ванного
отказа в
его выдаче
в пись-
менной
форме
получателю
государст-
венной
услуги
нарочно с
получением
его
росписи в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Зарегис-
триро-
ванные
доку-
менты
Резолюция
Резолю-
ция
Проект
разрешения
или
мотивиро-
ванный
отказ в его
выдаче в
письменной
форме
Завизи-
рованный
проект
разреше-
ния или
мотиви-
рован-
ного
отказа в
его
выдаче в
письмен-
ной
форме
Подписа-
нные
разреше-
ние или
мотиви-
рованный
отказ в
его
выдаче в
письмен-
ной
форме
Заверенное
специальной
печатью
подписанное
разрешение
Зарегист-
рированные
разрешение
или
мотивиро-
ванный
отказ в
его выдаче
в пись-
менной
форме,
роспись
получателя
государст-
венной
услуги в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
Сроки
испол-
нения
15 минут
15 минут
15
минут
29
календарных
дней
15 минут
15 минут
1
календарный
день
15 минут
следую-
щего
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении государственной услуги. Варианты использования
Наименование
_______________
СФЕ № действий
Канцелярия
Руководство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Прием и
регистрация
документов
2
Наложение
резолюции
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов,
оформление
разрешения
5
Визирование
проекта
разрешения
6
Подписание
разрешения на
фирменном бланке
7
Направление
заверенного
специальной
печатью
подписанного
разрешения на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Выдача
разрешения
нарочно, с
получением
росписи
получателя
разрешения в
специальном
журнале
Таблица 3. Альтернативный процесс – в случае возврата
представленных документов. Варианты использования
Наименование
СФЕ
--------------
№ действий
Канцелярия
Руководство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Прием и
регистрация
документов
2
Наложение
резолюции
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представленных
документов,
оформление
мотивированного
отказного
письма
5
Визирование
проекта
мотивированного
отказного
письма
6
Подписание
мотивированного
отказа в его
выдаче в
письменной
форме на
фирменном
бланке
7
Подписанный
мотивированный
отказ в его
выдаче в
письменной
форме
направляет на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Выдача
мотивированного
отказа в его
выдаче в
письменной
форме нарочно,
с получением
росписи
получателя в
специальном
журнале
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача разрешения на переработку продукции
вне таможенной территории Республики Казахстан»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 3
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент оказания государственной услуги
«Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ,
услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю»

3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы Өнеркәсіп комитетінде 1-қабатта № 1 кіруде жүргізіледі, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Комитет кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды Комитет басшылығына жібереді;
2) Комитет басшылығы қарар жазады және құжаттарды қарауға Комитет Басқармасының бастығына жібереді.
3) Басқарма бастығы жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжат береді;
4) Басқарма маманы ұсынылған құжаттарды толықтығына тексеру жүргізгеннен кейін рұқсат немесе дәлелді бас тарту жобасын дайындайды және оны Басқарма бастығының бұрыштама қол қоюына енгізеді;
5) Басқарма бастығы рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қол қояды және Комитет басшылығының қол қоюына береді;
6) Комитет басшылығы рұқсатқа немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қояды және Басқарма маманына береді;
7) Басқарма маманы қол қойылған рұқсатты арнайы мөрмен растайды немесе жазбаша түрде бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізеді;
8) Комитет кеңсесінің маманы рұқсатты немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуды тіркейді және арнайы журналда күні мен алу уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) Комитет басшылығы;
2) Комитет Басқармасының бастығы;
3) Комитет Басқармасының маманы;
4) Комитет кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдердің) әрекеті мен кезектілігінің сипаттамасы әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып осы Регламентегі 1-қосымшада келтірілген.
17. ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттегі 2–қосымшада көрсетілген.
«Өнiмдi Қазақстан
Республикасының кеден
аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) кезектілігін
сипаттау және өзара әрекеті 1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, оларды Комитет басшылығына қарар жазу үшін жіберу
Қарар жазу және құжаттарды Комитет Басқармасының бастығына қарауға жіберу
жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды Басқарма маманына өткізу
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарау, рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тарту жобасын дайындау және оны Басқарма бастығының бұрыштама қол қоюына енгізу
Рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тарту жобасына бұрыштама қол қою және оны Комитет басшылығына қол қоюға беру;
Рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қою және Басқарма маманына беру;
Қол қойылған рұқсатты арнайы мөрмен растау немесе жазбаша түрде оны беруден қол қойылған дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізу.
Рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуды тіркеу және арнайы журналда алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол береді.
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық – басшылық ету шешімі )
Тіркелген құжаттар
Қарар жазу
Қарар жазу
Рұқсат немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тарту жобасы
Рұқсаттың немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартудың бұрыштама қол қойылған жобасын беру;
Рұқсатқа немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қою және Басқарма маманына беру;
Қол қойылған рұқсатты арнайы мөрмен растау немесе жазбаша түрде оны беруден қол қойылған дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін Комитет кеңсесіне өткізу.
Рұқсатты немесе жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуды тіркеу және арнайы журналда алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті алушының қолтаңбасын алып қолма-қол береді.
Орындау мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
2 күнтізбелік күн
27 күнтізбелік күн
15 минут
1 күнтізбелік күн
15 минут
Келесі әрекеттің, (жұмыс барысы, ағысы) №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Кеңсе
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарау, рұқсатты ресімдеу
5
Рұқсат жобасына бұрыштама қол қою
6
Фирмалық бланкіде қол қойылған рұқсат
7
Арнайы мөрмен расталған, қол қойылған рұқсатты тіркеу үшін Комитет кеңсесіне жіберу
8
алушының қолын арнайы журналға қоя отырып, рұқсатты қолма-қол беру
3-кесте. Ұсынылған құжаттарды қайтарған жағдайдағы балама
үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Кеңсе
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарау, дәлелді бас тарту хатын ресімдеу
5
дәлелді бас тарту хатының жобасына бұрыштама қол қою
6
Фирмалық бланкіде жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуға қол қою
7
Жазбаша түрдегі қол қойылған оны беруден дәлелді бас тартуды тіркеуге Комитет кеңсесіне жібереді
8
алушының қолын арнайы журналға қоя отырып, жазбаша түрде оны беруден дәлелді бас тартуды қолма-қол беру
«Өнiмдi Қазақстан
Республикасының кеден
аумағынан тыс жерде қайта
өңдеуге рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
3-қосымша
«Экспорттық бақылауға жататын өнiмге тауарларды,
технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты жатқызу
туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет промышленности).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 10) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «Об экспортном контроле»;
Стандарта государственной услуги «Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2011 года № 431 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю на бумажном носителе.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.
8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе  Комитета промышленности  www.comprom.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет промышленности перечень документов, определенных в пункте 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете промышленности через канцелярию по адресу, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, на 1 этаже вход № 1, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Экспорттық бақылауға жататын өнiмге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты жатқызу туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет көрсету Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Өнеркәсіп комитеті) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны – автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттiк қызмет:
«Экспорттық бақылау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 10) тармақшасының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 сәуірдегі № 431 қаулысымен бекітілген «Экспорттық бақылауға жататын өнiмге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты жатқызу туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Экспорттық бақылауға жататын өнімге тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтерді, ақпаратты жатқызу туралы қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) беру, оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздеме бойынша көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiнде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету талаптары
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.
8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, жұмыс күндері 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден сағат 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Өнеркәсіп комитетінің www.comprom.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) мемлекеттік қызмет стандартының 11-тармағында айқындалған құжаттар тізбесін Өнеркәсіп комитетіне ұсынады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы Өнеркәсіп комитетінде 1-қабатта № 1 кіруде жүргізіледі, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07.

14. Этапы оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии Комитета осуществляет прием и регистрацию документов, направляет их руководству Комитета промышленности для наложения резолюции;
2) руководство Комитета налагает резолюцию и направляет документ на рассмотрение начальнику Управления Комитета;
3) начальник Управления определяет ответственного исполнителя и передает ему документ;
4) специалист Управления после рассмотрения представленных документов на полноту готовит проект заключения и вносит его на визирование начальнику Управления;
5) начальник Управления визирует проект заключения и передает на подпись руководству Комитета;
6) руководство Комитета подписывает заключение и передает его специалисту Управления;
7) специалист Управления заверяет подписанное заключение специальной печатью и передает его в канцелярию Комитета для регистрации и выдачи получателю государственной услуги;
8) специалист канцелярии Комитета регистрирует и выдает заключение получателю государственной услуги нарочно с получением его росписи в специальном журнале с указанием даты и времени получения заключения.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководство Комитета промышленности;
2) начальник Управления Комитета;
3) специалист Управления Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача заключения об отнесении товаров,
технологий, работ, услуг, информации к продукции,
подлежащей экспортному контролю»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наиме-
нование
СФЕ
Специа-
лист
канце-
лярии
Комитета
Руковод-
ство
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Комитета
Руковод-
ство
Комитета
Специа-
лист
Управ-
ления
Коми-
тета
Специ-
алист
канце-
лярии
Комитета
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прием и
регис-
трация
докумен-
тов,
направ-
ление
руковод-
ству
Комитета
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции
и направ-
ление
документов
на рас-
смотрение
начальнику
Управления
Комитета
Опреде-
ление
ответст-
венного
исполни-
теля и
передача
докумен-
тов
Рассмот-
рение
представ-
ленного
заявления,
подготовка
проекта
заключения
и внесение
его на
визирование
начальнику
Управления
Визиро-
вание
проекта
заключе-
ния и
передача
на
подпись
руковод-
ству
Комитета
Подписа-
ние зак-
лючения и
передача
специа-
листу
Управ-
ления
Передача
в канце-
лярию
Комитета
для
регист-
рации
Регистра-
ция и
выдача
заключе-
ния
нарочно с
получе-
нием
росписи в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
заключе-
ния
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Зарегист-
рирован-
ный
документ
Резолюция
Резолюция
Проект
заключения
Завизиро-
ванный
проект
заключе-
ния
Подписан-
ное
заключе-
ние
Подпи-
санное
заключе-
ние
Зарегист-
рирован-
ное зак-
лючение,
роспись
получа-
теля
госу-
дарствен-
ной
услуги в
специаль-
ном
журнале с
указанием
даты и
времени
получения
Сроки
испол-
нения
15 минут
15 минут
15 минут
15
календар-
ных дней
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
следую-
щих
дейст-
вий
(хода,
потока
работ)
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения решения о
предоставлении государственной услуги. Варианты использования
Наименование СФЕ
----------------
№ действий
Канцелярия
Руководство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Прием и
регистрация
документов
2
Наложение
резолюции
3
Определение
ответственного
исполнителя
4
Рассмотрение
представлен-
ных
документов,
оформление
заключения
5
Визирование
копии заключения
6
Подписанное
заключение на
фирменном
бланке
7
Подписанное
заключение
направляет
на
регистрацию
в канцелярию
Комитета
8
Выдача
заключения
нарочно, с
получением
росписи
получателя
заключения в
специальном
журнале
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
«Выдача заключения об отнесении товаров,
технологий, работ, услуг, информации к продукции,
подлежащей экспортному контролю»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 4
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент оказания государственной услуги
«Регистрация и учет химической продукции»
1. Общие положения

14. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Комитет кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады, оларды Өнеркәсіп комитетінің басшылығына қарар жазу үшін жібереді;
2) Комитет басшылығы қарар жазады және құжаттарды қарауға Комитет Басқармасының бастығына жібереді;
3) Басқарма бастығы жауапты орындаушыны анықтайды және оған құжатты береді;
4) Басқарма маманы ұсынылған құжаттарды толықтығына тексеру жүргізгеннен кейін қорытынды жобасын дайындайды және оны Басқарма бастығының бұрыштама қол қоюына енгізеді;
5) Басқарма бастығы қорытынды жобасына бұрыштама қол қояды және Комитет басшылығының қол қоюына береді;
6) Комитет басшылығы қорытындыға қол қояды және Басқарма маманына береді;
7) Басқарма маманы қол қойылған қорытындыны арнайы мөрмен растайды және Комитет кеңсесіне тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін өткізеді;
8) Комитет кеңсесінің маманы қорытындыны тіркейді және арнайы журналда қорытындыны алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол қорытындыны береді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) Өнеркәсіп комитетінің басшылығы;
2) Комитет Басқармасының бастығы;
3) Комитет Басқармасының маманы;
4) Комитет кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттердің өзара (рәсімдердің) әрекеті мен кезектілігінің сипаттамасы әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) рындау  мерзімін көрсете отырып осы Регламенттегі 1-қосымшада келтірілген.
17. ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттегі 2-қосымшада келтірілген.
«Экспорттық бақылауға жататын
өнiмге тауарларды,
технологияларды, жұмыстарды,
қызметтердi, ақпаратты жатқызу
туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 1-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдердің) кезектілігін сипаттау
және өзара әрекеті
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу, қарар жазу үшін Комитет басшылығына жіберу
Қарар жазу және құжаттарды Комитет Басқармасының бастығына қарауға жіберу
Жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды өткізу
Ұсынылған өтінішті қарау, қорытынды жобасын дайындау және оны басқарма бастығына бұрыштама қол қоюға беру
Қорытынды жобасына бұрыштама қол қою және Комитет басшылығына қол қоюға өткізу
Қорытындыға қол қою және Басқарма маманына өткізу
Тіркеу үшін Комитет кеңсесіне өткізу
Қорытындыны алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алып қорытындыны тіркеу және қолма–қол беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басшылық ету шешімі)
Тіркелген құжаттар
Қарар
Қарар
Қорытынды жобасы
Қорытындының бұрыштама қойылған жобасы
Қол қойылған қорытынды
Қол қойылған қорытынды
Тіркелген қорытынды және арнайы журналда қорытындыны алу күні мен уақытын көрсете отырып, оның қолтаңбасын алу
Орындау мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
2 күнтізбелік күн
27 күнтізбелік күн
15 минут
1 күнтізбелік күн
15 минут
Келесі әрекеттің, (жұмыс барысы, ағыны) №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Кеңсе
Комитет басшылығы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет Басқармасының маманы
әрекеттер №
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Қарар жазу
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды қарау, қорытынды ресімдеу
5
Қорытынды көшірмесіне бұрыштама қол қою
6
Фирмалық бланкіде рұқсат беруге қол қою
7
Қол қойылған қорытындыны тіркеуге Комитет кеңсесіне жібереді
8
Арнайы журналда қорытындыны алушының қолтаңбасын алып, қорытындыны қолма-қол беру
«Экспорттық бақылауға жататын
өнiмге тауарларды,
технологияларды, жұмыстарды,
қызметтердi, ақпаратты жатқызу
туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары-
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
4-қосымша
«Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті 1. Жалпы ережелер

1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги «Регистрация и учет химической продукции» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу предоставляет Комитет промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 9) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года № 302 «О безопасности химической продукции»;
постановления Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2008 года № 572 «Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции»;
Стандарта государственной услуги «Регистрация и учет химической продукции», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача свидетельства либо дубликата о регистрации и учете химической продукции или направление мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги в письменном виде (далее – мотивированный отказ), по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги не предусмотрено участие других государственных и иных организаций.
2. Требования оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.
8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.comprom.kz.
10. Подтверждением принятия заявления является отметка на его копии о регистрации в канцелярии Комитета с указанием даты и номера регистрации.
11. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
12. Государственная услуга оказывается бесплатно.
13. Для получения государственной услуги получатель (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
14. Комитет в течение двух рабочих дней с момента получения документов получателя проверяет полноту представленных документов. В случае установления факта неполноты представленных документов Комитет в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

1. Осы «Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет көрсету Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттiк қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
3. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
«Химиялық өнімнің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі № 302 Заңының 8-бабының 9) тармақшасының;
«Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 11 маусымдағы № 572 Қаулысының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу» мемлекеттiк қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
5. Химиялық өнімдерді тіркеу және есепке алу беру, оны беруден не бас тарту себептері туралы куәлікті не болмаса телнұсқасы немесе Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздеме бойынша көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесiнде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету талаптары
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.
8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен іске асырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат Комитеттің www.comprom.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Өтініштің қабылданғанын растау, оның көшірмесінде тіркеу күні мен нөмірін көрсете отырып, Комитет кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 7-тармағында белгіленген.
12. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы (немесе сенім-хат бойынша өкілі) – Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды Комитетке ұсынады.
14. Комитет алушының құжаттарын қабылдаған сәттен бастап екі жұмыс күн ішінде берілген құжаттардың толықтығын тексереді. Комитет берілген құжаттардың толық емес фактісін анықтаған жағдайда, белгіленген мерзімде құжаттардың толық емес жинағы берілгені туралы жазбаша дәлелді бас тарту береді.

15. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги указаны в пункте 16 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
16. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
17. Этапы оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии Комитета принимает документы, регистрирует заявление и направляет их руководству Комитета;
2) руководство Комитета рассматривает документы, налагает резолюцию и направляет их в ответственное управление Комитета;
3) начальник ответственного управления Комитета (далее – начальник Управления) рассматривает документы, налагает резолюцию и направляет их для работы специалисту Управления;
4) специалист Управления рассматривает документы и в случае:
установления факта неполноты представленных документов, готовит письменный мотивированный отказ о представлении неполного комплекта документов;
представления документов для получения свидетельства о регистрации химической продукции (далее – свидетельство), перерегистрации свидетельства о регистрации (далее - новое свидетельство) и дубликата свидетельства о регистрации химической продукции (далее – дубликат) обеспечивает рассмотрение и готовит проект свидетельства или нового свидетельства или дубликата либо мотивированного отказа по основаниям, указанным в пункте 16 Стандарта, и вносит на рассмотрение начальнику Управления;
6) начальник Управления рассматривает представленные документы, визирует проект свидетельства, нового свидетельства, дубликата, либо мотивированного отказа и передает на подпись руководству Комитета;
7) руководство Комитета подписывает проект свидетельства или нового свидетельства или дубликата либо мотивированного отказа и передает его специалисту Управления;
8) специалист Управления направляет подписанное свидетельство или новое свидетельство или дубликат либо подписанный мотивированный отказ для регистрации в канцелярию Комитета;
9) специалист канцелярии Комитета регистрирует и выдает свидетельство или новое свидетельство или дубликат либо мотивированный отказ получателю нарочно или направляет по почте.
18. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководство Комитета;
2) начальник Управления;
3)специалист Управления;
4) специалист канцелярии Комитета.
19. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

15. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
16. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы жүргізіледі.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) Комитет кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және оларды Комитет басшылығына жібереді;
2) Комитет басшылығы құжаттарды қарастырады, қарар қояды және оларды Комитеттің жауапты басқармасына жібереді;
3) Комитеттің жауапты басқармасының бастығы (бұдан әрі – Басқарма бастығы) құжаттарды қарастырады, қарар қояды және оларды жұмыс жасау үшін Басқарма маманына жібереді;
4) Басқарма маманы құжаттарды қарастырады және:
берілген құжаттардың толық емес фактісін анықтаған жағдайда толық құжаттар берілмегені туралы жазбаша дәлелді бас тартуды дайындайды;
химиялық өнімді тіркеу туралы куәлікті (бұдан әрі – куәлік), тіркеу туралы куәлікті қайта тіркеу (бұдан әрі – жаңа куәлік) және химиялық өнімді тіркеу туралы куәлігінің телқұжатын (бұдан әрі – телқұжат) алу үшін құжаттарды берген жағдайда куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту жобасын Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздер бойынша дайындайды және басқарма бастығына қарастыруға енгізеді;
5) Басқарма Бастығы ұсынылған құжаттарды қарастырады, куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту жобасына қарар қояды және қол қою үшін Комитет басшылығына береді;
6) Комитет басшылығы куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту жобасына қол қояды және оны Басқарма маманына береді;
7) Басқарма маманы қол қойылған куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту жобасын тіркеу үшін Комитет кеңсесіне жібереді.
8) Комитет кеңсесінің маманы куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тартуды тіркейді және алушыға пошта арқылы немесе қолма қол береді.
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) қатыстырылған:
1) Комитет басшылығы;
2) басқарма бастығы;
3) басқарма маманы;
4) Комитет кеңсесінің маманы;
19. Әр ҚФБ әкiмшiлiк әрекеттердің өзара (рәсiмдердің) әрекеті мен кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы әр әкiмшiлiк әрекетті (рәсiмдi) орындау мерзiмiн көрсете отырып осы Регламентегі 1-қосымшада келтiрiлген.

20. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Регистрация и учет химической продукции»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
(далее – СФЕ)
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наиме-
нова-
ние
СФЕ
Специа-
лист
канцеля-
рии
Комитета
Руковод-
ство
Комитета
Начальник
Управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Комитета
Руко-
водство
Коми-
тета
Специ-
алист
Управ-
ления
Коми-
тета
Специа-
лист
канце-
лярии
Комитета
Наиме-
нова-
ние
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их
описа-
ние
Прием
докумен-
тов,
регист-
рация
заявле-
ния,
направ-
ление
руковод-
ству
Комитета
для
наложе-
ния
резолю-
ции
Рассмот-
рение
докумен-
тов,
наложе-
ние
резолю-
ции и
направ-
ление в
ответст-
венное
Управ-
ление
Комитета
Рассмот-
рение
докумен-
тов,
наложе-
ние
резолю-
ции и
направ-
ление
докумен-
тов
специа-
листу
Управ-
ления
Рассмотрение
документов на
полноту и в
случае:
установления факта неполного представления документов
подготовка
письменного мотивирован- ного отказа;представления
документов
для получения свидетельства
о регистрации
химической
продукции,
перерегис-
трации свидетельства о регистрации
или дубликата свидетельства
о регистрации
химической
продукции обеспечивает
их рассмотрение,
подготовка
проекта свидетельства
или нового свидетельства
или дубликата
либо мотивирован-
ного отказа
по основаниям,
указанным в
пункте 16
Стандарта и
внесение
проекта свидетельства
или нового свидетельства
или дубликата
либо моти-
вированного
отказа на
визирование
начальнику
Управления
Рассмот-
рение,
визиро-
вание и
внесение
на
подпись
руковод-
ству
Комитета
проекта
свиде-
тельства
или
нового
свиде-
тельства
или дубликата
либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
Подпи-
сание
проекта
свиде-
тельст-
ва или
нового
свиде-
тельст-
ва или
дубли-
ката
либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
Направ-
ление
подпи-
санного
свиде-
тельст-
ва или
нового
свиде-
тельст-
ва или
дубли-
ката
либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
для
регист-
рации в
канце-
лярию
Комите-
та
Регист-
рация и
выдача
свиде-
тельства
или
нового
свиде-
тельства
или
дублика-
та либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
получа-
телю
нарочно
или
направ-
ление по
почте
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
орга-
низа-
цион-
но-
распо-
ряди-
тель-
ное
реше-
ние)
Зарегис-
триро-
ванное
заяв-
ление
Резолю-
ция
Резолю-
ция
Проект свидетельства
или нового свидетельства
или дубликата
либо моти-
вированного
отказа
Завизи-
рованный
проект
свиде-
тельства
или
нового
свиде-
тельства
или
дублика-
та либо
мотиви-
рован-
ного
отказа
Подпи-
санное
свиде-
тельст-
во или
новое
свиде-
тельст-
во или
дубли-
кат
либо
мотиви-
рован-
ный
отказ
Подпи-
санное
свиде-
тельст-
во или
новое
свиде-
тельст-
во или
дубли-
кат
либо
мотиви-
рован-
ный
отказ
Зарегис-
триро-
ванное
свиде-
тельство
или
новое
свиде-
тельство
или
дубли-
кат,
либо
мотиви-
рованный
отказ
Сроки
испол-
нения
20 минут
1 час
1 час
При выдаче:
свиде-
тельства, мотивирован-
ного отказа -
14 рабочих
дней;
нового
свиде-
тельства, мотивирован-
ного отказа – 9 рабочих
дней;
дубликата – 4 рабочих дня;
мотивирован-
ного отказа
при представлении
неполного
пакета
документов – 1 рабочий
день.
При
выдаче:
сви-
детель-
ства,
мотиви-
рован-
ного
отказа -
1
рабочий
день;
нового
свиде-
тельст-
ва,
мотиви-
рован-
ного
отказа –
1
рабочий
день;
дубли-
ката – 1
рабочий
день;
мотиви-
рован-
ного
отказа
при
предста-
влении
неполно-
го
пакета
докумен-
тов – 1
рабочий
день
1 час
30
минут
20 минут
следу-
ющего
дейст-
вия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения
решения о предоставлении государственной услуги.
Варианты использования
Наименование
СФЕ
------------
№ действия
Специалист
канцелярии
Комитета
Руководство
Комитета
Начальник
управления
Специалист
Управления
Комитета
1
Принимает
документы,
регистрирует
заявление и
вносит на
рассмотрение
руководству
Комитета
2
Рассматривает
документы,
налагает
резолюцию и
направляет
начальнику
Управления
3
Рассматривает
документы, налагает
резолюцию и
направляет
специалисту
Управления
4
Обеспечивает
рассмотрение
документов,
представленных для
получения
свидетельства или
нового
свидетельства либо
дубликата, готовит
соответствующий
проект
свидетельства или
нового
свидетельства либо
дубликата и вносит
на визирование
начальнику
Управления
5
Рассматривает,
визирует проект
свидетельства или
нового
свидетельства либо
дубликата и
направляет на
подпись руководству
Комитета
6
Подписывает
проект
свидетельства
или нового
свидетельства
либо дубликата и
передает
специалисту
Управления
7
Направляет
свидетельство,
новое
свидетельство или
дубликат для
регистрации в
канцелярию
Комитета
8
Регистрирует
и выдает
свидетельст-
во или новое
свидетельст-
во либо
дубликат
получателю
нарочно или
направляет
по почте
Таблица 3. Альтернативный процесс – в случае мотивированного
отказа в предоставлении государственной услуги.
Варианты использования
Наименование
СФЕ
--------
№ действия
Специалист
канцелярии
Комитета
Руководитель
Комитета
Начальник
управления
Комитета
Специалист
Управления
Комитета
1
Принимает
документы,
регистрирует
заявление и
вносит на
рассмотрение
руководству
Комитета
2
Рассматривает
документы,
налагает
резолюцию и
направляет
начальнику
Управления
3
Рассматривает
документы, налагает
резолюцию и
направляет
специалисту
Управления
4
Обеспечивает
рассмотрение
документов для
получения
свидетельства или
нового
свидетельства либо
дубликата на
соответствие
требованиям
Стандарта.
Готовит проект
мотивированного
отказа в выдаче
свидетельства
или нового
свидетельства
либо дубликата
по основаниям,

20. ҚФБ әкiмшiлiк әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламентегі 2-қосымшада келтiрiлген.
«Химиялық өнімдерді
тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет
көрсету Регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) кезектілігін сипаттау және
өзара әрекеті
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшылығы
Комитет басқармасының бастығы
Комитет басқармасының маманы
Комитет басқармасының бастығы
Комитет басшылығы
Комитет басқармасының маманы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, Комитет басшылығына қарар қою үшін жіберу
Құжаттарды қарастыру, қарар қою және Комитеттің жауапты басқармасына жіберу
Құжаттарды қарастыру, қарар қою және басқарма маманына жіберу
Құжаттарды толықтығына тексеру және құжаттардың толық емес фактісін анықтаған жағдайда жазбаша дәлелді бас тарту жобасын дайындайды;
Куәлік немесе жаңа куәлік болмаса телқұжат алу үшін құжаттарды ұсыну оларды қарастыруды қамтамасыз ету Стандарттың 16 - тармағында көрсетілген негіздер бойынша куәлік немесе жаңа куәліктің немесе телқұжаттың болмаса дәлелді бас тарту жобасын дайындау және бұрыштама қою үшін басқарма бастығына жіберу
Куәліктің немесе жаңа куәліктің немесе телқұжаттың болмаса дәлелді бас тарту жобасын қарастыру, бұрыштама қою және Комитет басшылығына қол қоюға енгізу
Куәлікке немесе жаңа куәлікке немесе телқұжатқа болмаса дәлелді бас тарту жобасына қол қою
Қол қойылған куәлікті немесе жаңа куәлікті немесе телқұжатты болмаса дәлелді бас тартуды тіркеу үшін Комитет кеңсесіне беру
Куәлікті немесе жаңа куәлікті немесе телқұжатты болмаса дәлелді бас тартуды тіркеу және алушыға қолма қол немесе пошта арқылы беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Куәліктің немесе жаңа куәліктің немесе телқұжаттың болмаса дәлелді бас тарту жобасы
Бұрыштама қойылған куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту жобасы
Қол қойылған қуәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту
Қол қойылған куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту
Тіркелген куәлік немесе жаңа куәлік немесе телқұжат болмаса дәлелді бас тарту
Орындау мерзімдері
20 минут
1 сағат
1 сағат
Беру кезінде:
куәлік, дәлелді бас тарту - 14 жұмыс күні;
жаңа куәлік, дәлелді бас тарту – 9 жұмыс күні;
телқұжат – 4 жұмыс күні;
құжаттардың толық емес пакетін ұсынған кездегі дәлелді бас тарту – 1 жұмыс күні
Беру кезінде: куәлік, дәлелді бас тарту – 1 жұмыс күні;
жаңа куәлік, дәлелді бас тарту – 1 жұмыс күні;
телқұжат – 1 жұмыс күні;
құжаттардың толық емес пакетін ұсынған кездегі дәлелді бас тарту – 1 жұмыс күні
1 сағат
30 минут
20 минут
Келесі әрекет №
2
3
4
5
6
7
8
9
2-кесте. Мемлекеттік қызметті беру шешімі расталған
жағдайдағы – негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
Әрекет №
1
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және Комитет басшылығына қарастыруға енгізеді
2
Құжаттарды қарастырады, қарар қояды және басқарма бастығына жібереді
3
Құжаттарды қарастырады, қарар қояды және басқарма маманына жібереді
4
Куәлікті немесе жаңа куәлік болмаса телқұжатты алу үшін ұсынылған құжаттарды қарауды қамтамасыз етеді.
Куәліктің немесе жаңа куәліктің болмаса телқұжаттың тиісті жобасын дайындайды және басқарма бастығының бұрыштамасына енгізеді
5
Куәлік немесе жаңа куәлік болмаса телқұжат жобасын қарастырады, бұрыштама қояды және Комитет басшылығына қол қоюға жібереді
6
Куәлік немесе жаңа куәлік болмаса телқұжат жобасына қол қояды және оны басқарма маманына жібереді
7
Куәлікті немесе жаңа куәлікті болмаса телқұжатты тіркеу үшін Комитет кеңсесіне жібереді
8
Куәлікті немесе жаңа куәлікті болмаса телқұжатты тіркейді және алушыға пошта арқылы немесе қолма қол береді
3 кесте. Мемлекеттік қызметті беруден дәлелді бас тарту
жағдайындағы – балама үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшылығы
Комитет басқармасының бастығы
Комитет басқармасының маманы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және Комитет басшылығына қарастыруға енгізеді
2
Құжаттарды қарастырады, қарар қояды және басқарма бастығына жібереді
3
Құжаттарды қарастырады, қарар қояды және Басқарма маманына жібереді
4

предусмотреннымпунктами 11, 16
Стандарта.
5
Рассматривает,
визирует проект
мотивированного
отказа и направляет
на подпись
руководству
Комитета
6
Подписывает
проект
мотивированного
отказа и передает
специалисту
Управления
7
Направляет
мотивированный
отказ на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Регистрирует
и выдает
мотивирован-
ный отказ
получателю
нарочно или
направляет
по почте
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной услуги
«Регистрация и учет химической продукции»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 5
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент государственной услуги
«Выдача справки о постановке на специальный учет юридических
лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции
с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и
сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу предоставляет Комитет промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
Указа Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19;
постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»;
Стандарта государственной услуги «Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).

Куәлікті немесе жаңа куәлікті болмаса телқұжат алу үшін құжаттарды Стандарт талаптарына сәйкестігіне қарастыруды қамтамасыз етеді. Стандарттың 11, 16-тармақтарымен көзделген негіздемелер бойынша куәлікті немесе жаңа куәлікті болмаса телқұжатты беруге дәлелді бас тарту жобасын дайындайды.
5
Дәлелді бас тарту жобасын қарастырады, бұрыштама қояды және Комитет басшылығына қол қоюға жібереді
6
Дәлелді бас тарту жобасына қол қояды және Басқарма маманына береді
7
Дәлелді бас тартуды тіркеу үшін Комитет кеңсесіне жібереді
8
Дәлелді бас тартуды тіркейді және алушыға пошта арқылы немесе қолма қол береді
«Химиялық өнімді тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет көрсету Регламентіне
2-қосымша
ҚФБ әкiмшiлiк әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 82 бұйрығына
5-қосымша
«Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда
және құрамында бағалы металдары бар шикiзат тауарларымен
операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке
кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы металдары бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі - Комитеті) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет мыналардың негізінде беріледі: «Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығы;
«Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысы;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы металдары бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру» мемлекеттік қызмет Стандарты.

5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы (далее – Справка) либо направление мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме, по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.
8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Комитета www.comprom.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Комитета, зарегистрированные документы направляются руководителю Комитета для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией руководителя Комитета направляются в ответственное управление Комитета;
3) начальник управления Комитета определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель Комитета:
проводит проверку на полноту документов;
оформляет проект справки либо мотивированного ответа о причинах отказа;
5) проект справки либо мотивированного ответа о причинах отказа визируется начальником управления Комитета;
6) справка либо мотивированный ответ о причинах отказа подписывается руководителем Комитета на фирменном бланке;
7) справка либо мотивированный ответ о причинах отказа направляется ответственным исполнителем Комитета в канцелярию;

5. Бағалы металдармен, олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы металдары бар шикiзат тауарларымен операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар мен жеке кәсiпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама (бұдан әрі - Анықтама) беру, оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздеме бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесінде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.
8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен іске асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Комитеттің www.соmрrоm.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) Мемлекеттік қызмет Стандартының 11-тармағында айқындалған құжаттарды Комитетке тапсырады.
3. Мемлекеттiк қызметтерді көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Комитетте осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды Комитет кеңсесінің маманы тіркеуден өткізеді, тіркелген құжаттар қарар жазу үшін Комитет басшылығына жіберіледі;
2) Комитет басшысының қарары бар құжаттар Комитеттің жауапты басқармасына жіберіледі;
3) Комитет басқармасының бастығы жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Комитеттің жауапты орындаушысы:
құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді;
анықтаманы немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасын ресімдейді;
5) анықтаманы немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасына Комитет басқармасының бастығы бұрыштама қол қояды;
6) анықтамаға немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапқа Комитет басшылығы фирмалық бланкіде қол қояды;
7) анықтаманы немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты Комитеттің жауапты орындаушысы кеңсеге жібереді;

8) специалист канцелярии Комитета регистрирует, выдает справку либо мотивированный ответ о причинах отказа получателю государственной услуги нарочно или по доверенности его уполномоченному представителю.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель Комитета;
2) начальник Управления Комитета;
4) ответственный исполнитель Комитета;
5) специалист канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о поставке на специальный
учет юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей, осуществляющих операции с
драгоценными металлами, за исключением
изделий из них, и сырьевыми товарами,
содержащими драгоценные металлы»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий
структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наиме-
нование
СФЕ
Специа-
лист
канцеля-
рии
Комитета
Руково-
дитель
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Комитета
Ответст-
венный
испол-
нитель
Комитета
Началь-
ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Руко-
води-
тель
Коми-
тета
Ответст-
венный
испол-
нитель
Комитета
Специалист
канцелярии
Комитета
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прини-
мает,
регист-
рирует
заяв-
ление
Налагает
резолю-
цию
Опреде-
ляет
ответст-
венного
испол-
нителя
Рассмат-
ривает
представ-
ленные
докумен-
ты,
готовит
проект
справки
либо
мотивиро-
ванного
ответа о
причинах
отказа
Рас-
сматри-
вает,
визиру-
ет
проект
справки
либо
мотиви-
рован-
ного
ответа
о причи-
нах
отказа
Подпи-
сывает
справку
либо
мотиви-
рован-
ный
ответ о
причи-
нах
отказа
Направ-
ляет
подписан-
ную
справку
либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа,
на регис-
трацию в
канцеля-
рию
Комитета
Регистри-
рует и
выдает
справку
либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа
получателю
государст-
венной
услуги
нарочно
или по
доверен-
ности его
уполномо-
ченному
представи-
телю
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Зарегис-
триро-
ванное
письмо-
заявка
Резолю-
ция
Резолю-
ция
Проект
справки
либо
мотивиро-
ванного
ответа о
причинах
отказа
Завизи-
рован-
ные
проекты
справки
либо
мотиви-
рован-
ного
ответа
о
причи-
нах
отказа
Подпи-
санные
справка
либо
мотиви-
рован-
ный
ответ о
причи-
нах
отказа
Подписан-
ные
справка
либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа
Зарегист-
рированные
и выданные
нарочно
справка
либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа
Сроки
испол-
нения
20 минут
1 день
5 рабочих
дней
1 день
30 минут
10 минут
следую-
щего
дейст-
вия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги. Варианты использования
Наименование
СФЕ
------------
действия
Специалист
канцелярии
Комитета
Руководитель
Комитета
Начальник
управления
Комитета
Ответственный
исполнитель
Комитета
1
Принимает,
регистрирует,
документы
2
Налагает
резолюцию
3
Определяет
ответственного
исполнителя
4
Проводит проверку
на полноту
документов,
оформляет проект
справки
5
Визирует проект
справки
6
Подписывает
проект справки
7
Направляет
подписанную
справку на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Регистрирует и
выдает справку
получателю
государственной
услуги нарочно или
по доверенности
его
уполномоченному
представителю
Таблица 3. Альтернативный процесс – в случае уведомления о
неполноте пакета документов. Варианты использования
Наименование
СФЕ
------------
действия
Специалист
канцелярии Комитета
Руководитель
Комитета
Начальник
управления
Комитета
Ответственный
исполнитель
Комитета
1
Принимает документы,
регистрирует
письмо-заявку
2
Налагает
резолюцию
3
Определяет
ответствен-
ного
исполнителя
4
Проводит проверку
на полноту
документов,
оформляет проект
мотивированного
ответа о причинах
отказа
5
Визирует
проект
мотивирован-
ного ответа о
причинах
отказа
6
Подписывает
проект
мотивированного
ответа о
причинах отказа
7
Направляет
мотивированный
ответ о причинах
отказа на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Регистрирует и
выдает
мотивированный ответ
о причинах отказа
получателю
государственной
услуги нарочно или
по доверенности его
уполномоченному
представителю
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки о поставке на специальный
учет юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей, осуществляющих операции с
драгоценными металлами, за исключением
изделий из них, и сырьевыми товарами,
содержащими драгоценные металлы»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 6
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент государственной услуги
«Выдача заключения об экономической нецелесообразности или
невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих
драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан»

8) Комитет кеңсесінің маманы анықтаманы тіркейді, анықтаманы немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) Комитет басшысы;
2) Комитет басқармасының бастығы;
3) Комитеттің жауапты орындаушысы;
4) Комитет кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекетімен кезектілігінің сипаттамасы әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып осы Регламенттегі 1-қосымшада келтірілген.
17. ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды кезектілігінің арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттегі 2-қосымшада келтірілген.
«Бағалы металдармен, олардан жасалған
бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы
металдары бар шикізат тауарларымен
операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар
мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке
қою туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет Регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің өзара (рәсімдердің) кезектілігін
сипаттау және өзара әрекеті
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекеттерінің сипаттамасы
Әрекеттің  (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитет басшысы
Комитеттің жауапты орындаушысы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы
Өтiнiштерді қабылдайды, тіркейді
Бұрыштама қол қояды
Жауапты орындаушыны анықтайды
Ұсынылған құжаттарды қарастырады, анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қол қояды
Анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Қол қойылған анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты Комитет кеңсесіне тіркеуге жібереді
Анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық басшылық ету шешімі
Тіркелген өтiнiш-хат
Бұрыштама
Бұрыштама
Анықтама немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасы
Бұрыштама қойылған анықтама немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасы
Қол қойылған анықтама немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап
Қол қойылған анықтама немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап
Тіркелген анықтама, немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
20 минут
1 күн
5 жұмыс күні
1 күн
30 минут
10 минут
келесі әрекеттің
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
әрекет №
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдайды, тіркейді
2
Қарар жазады
3
Жауапты орындаушыны анықтайды
4
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді, жоба қорытындысын рәсімдейді
5
Анықтама жобасына бұрыштама қол қою
6
Анықтама жобасына қол қояды
7
Қол қойылған анықтаманы Комитет кеңсесіне тіркеуге жібереді
8
Мемлекеттік қызмет алушыға анықтаманы қолына немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді
3-кесте. Құжат топтамасының толық еместігі туралы хабарландыру
болған жағдайдағы балама үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
әрекет №
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
1
Құжаттарды қабылдайды, өтiнiш-хатты тіркейді
2
Қарар жазады
3
Жауапты орындаушыны анықтайды
4
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді, қорытынды немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдейді
5
Бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қол қояды
6
Бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасына қол қояды
7
Бас тарту себебі туралы дәлелді жауапты Комитет кеңсесіне тіркеуге жібереді
8
Бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне қолма-қол береді
«Бағалы металдармен, олардан жасалған
бұйымдарды қоспағанда және құрамында бағалы
металдары бар шикізат тауарларымен
операцияларды жүзеге асырушы заңды тұлғалар
мен жеке кәсіпкерлерді арнайы есепке
қою туралы анықтама беру» мемлекеттік
қызмет Регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
6-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдары
бар шикізат тауарларын қайта өңдеудiң экономикалық орынсыздығы
немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
Указа Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19»;
постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»;
Стандарта государственной услуги «Выдача заключений об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан», утвержденного от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан на бумажном носителе или направление мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме, по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын қайта өңдеудiң экономикалық орынсыздығы немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі - Комитеті) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет: «Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығының;
«Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысының;
2012 жылғы 31 тамызда № 1130 болып бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудiң экономикалық орынсыздығы немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
5. Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдары бар шикізат тауарларын қайта өңдеудiң экономикалық орынсыздығы немесе мүмкiн еместiгi туралы қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) беру, оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздеме бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесінде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-17-94, веб-сайт: www.comprom.kz.

8. График работы: в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием и выдача документов осуществляется с 9.00 до 18.00 часов в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет - ресурсе Комитета www.comprom.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги установлены в пункте 7 Стандарта.
11. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе.
12. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги (либо представитель по доверенности) предоставляет в Комитет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в Комитете через канцелярию по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии Комитета, зарегистрированные документы направляются руководителю Комитета для наложения резолюции;
2) документы с резолюцией руководителя Комитета направляются в ответственное управление Комитета;
3) начальник управления Комитета определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель Комитета:
проводит проверку на полноту документов;
оформляет проект заключения либо мотивированного ответа о причинах отказа;
5) проект заключения либо мотивированного ответа о причинах отказа визируется начальником управления Комитета;
6) заключение либо мотивированный ответ о причинах отказа подписывается руководителем Комитета на фирменном бланке;
7) заключение либо мотивированный ответ о причинах отказа направляется ответственным исполнителем Комитета в канцелярию;
8) специалист канцелярии Комитета регистрирует, выдает заключение либо мотивированный ответ о причинах отказа получателю государственной услуги нарочно или по доверенности его уполномоченному представителю.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель Комитета;
2) начальник Управления Комитета;
3) ответственный исполнитель Комитета;
4) специалист канцелярии Комитета.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
17. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача заключения об экономической
нецелесообразности или невозможности
переработки сырьевых товаров,
содержащих драгоценные металлы,
на территории Республики Казахстан»
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-
функциональных единиц (далее – СФЕ)
действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
Наимено-
вание СФЕ
Специ-
алист
канце-
лярии
Коми-
тета
Руково-
дитель
Коми-
тета
Началь-ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Ответс-
твенный
испол-
нитель
Коми-
тета
Началь-
ник
Управ-
ления
Коми-
тета
Руково-
дитель
Коми-
тета
Ответс-
твенный
испол-
нитель
Коми-
тета
Специа-
лист
канце-
лярии
Комитета
Наимено-
вание
действия
(процесса, проце-
дуры,
операции)
и их
описание
Прини-
мает
докумен-
ты,
регис-
трирует
письмо-
заявку
Налагает
резолю-
цию
Опреде-
ляет
ответст-
венного
испол-
нителя
Рассмат-
ривает
предс-
тавлен-
ные
докумен-
ты,
готовит
проект
заключе-
ния либо
мотиви-
рован-
ного
ответа о
причинах
отказа
Визи-
рует
проект
заклю-
чения
либо
мотиви-
рован-
ного
ответа
о при-
чинах
отказа
Подпи-
сывает
заклю-
чение
либо
мотиви-
рованный
ответ о
причинах
отказа
Направ-
ляет
подпи-
санное
заключе-
ние либо
мотиви-
рованный
ответ о
причинах
отказа,
на
регис-
трацию в
канцеля-
рию
Комитета
Регистри-
рует и
выдает
заключе-
ние либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа
получа-
телю
государ-
ственной
услуги
нарочно
или по
доверен-
ности его
уполномо-
ченному
предста-
вителю
Форма
заверше-
ния
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Зарегис-
триро-
ванное
письмо-
заявка
Резолю-
ция
Резолю-
ция
Проект
заключе-
ния либо
мотиви-
рован-
ного
ответа о
причинах
отказа
Завизи-
рован-
ные
проекты
заклю-
чения
либо
мотиви-
рован-
ного
ответа
о при-
чинах
отказа
Подпи-
санные
заключе-
ние либо
мотиви-
рованный
ответ о
причинах
отказа
Подпи-
санное
заключе-
ние либо
мотиви-
рованный
ответ о
причинах
отказа
Зарегис-
трирован-
ные и
выданные
нарочно
заключе-
ние либо
мотивиро-
ванный
ответ о
причинах
отказа
Сроки
испол-
нения
20 минут
1 день
5
рабочих
дней
1 день
30 минут
10 минут
следую-
щего
действия
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 2. Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги.
Варианты использования
Наименование
СФЕ
------------
№ действия
Специалист
канцелярии
Комитета
Руководитель
Комитета
Начальник
управления
Комитета
Ответственный
исполнитель
Комитета
1
Принимает
документы,
регистрирует
письмо-заявку
2
Налагает
резолюцию
3
Определяет
ответственного
исполнителя
4
Проводит проверку
на полноту
документов,
оформляет проект
заключения
5
Визирует
проект
заключения
6
Подписывает
проект
заключения
7
Направляет
подписанное
заключение на
регистрацию в
канцелярию
Комитета
8
Регистрирует и
выдает заключение
получателю
государственной
услуги нарочно
или по
доверенности его
уполномоченному
представителю
Таблица 3. Альтернативный процесс – в случае уведомления о
неполноте пакета документов. Варианты использования
Наименование
СФЕ
-----------
№ действия
Специалист
канцелярии Комитета
Руководитель
Комитета
Начальник
управления
Комитета
Ответственный
исполнитель
Комитета
1
Принимает документы,
регистрирует
письмо-заявку
2
Налагает
резолюцию
3
Определяет
ответствен-
ного
исполнителя
4
Проводит проверку
на полноту
документов,
оформляет проект
мотивированного
ответа о причинах
отказа
5
Визирует
проект
мотивирован-
ного ответа о
причинах
отказа
6
Подписывает
проект
мотивирован-
ного ответа о
причинах
отказа
7
Направляет
мотивированный
ответ о причинах
отказа на
регистрацию в
канцелярию Комитета
8
Регистрирует и
выдает
мотивированный ответ
о причинах отказа
получателю
государственной
услуги нарочно или
по доверенности его
уполномоченному
представителю
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача заключения об экономической
нецелесообразности или невозможности
переработки сырьевых товаров,
содержащих драгоценные металлы,
на территории Республики Казахстан»
Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий СФЕ
Приложение 7
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан –
Министра индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
от 18 февраля 2013 года № 42
Регламент государственной услуги «Выдача заключения о
возможности (невозможности) и экономической целесообразности
(нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных
металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан»

8. Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, жұмыс күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және беру сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен іске асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат Комитеттің www.соmрrоm.kz интернет-ресурсында орналасады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Мемлекеттік қызмет көрсету Стандартының 7-тармағында белгіленген.
11. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы (не сенімхат бойынша өкілі) Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды Комитетке тапсырады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет (өзара
әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша кеңсе арқылы Комитетке өткізіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттарды Комитет кеңсесінің маманы тіркеуден өткізеді, тіркелген құжаттар қарар жазу үшін Комитет басшылығына жіберіледі;
2) Комитет басшысының қарары бар құжаттар Комитеттің жауапты басқармасына жіберіледі;
3) Комитет басқармасының бастығы жауапты орындаушыны анықтайды;
4) Комитеттің жауапты орындаушысы:
құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді;
қорытынды болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасын ресімдейді;
5) қорытынды болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасына Комитет басқармасының бастығы бұрыштама қол қояды;
6) қорытындыға болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапқа Комитет басшылығы фирмалық бланкіде қол қояды;
7) қорытынды болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты Комитеттің жауапты орындаушысы кеңсеге жібереді;
8) Комитет кеңсесінің маманы қорытындыны тіркейді, қорытындыны болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатыстырылады:
1) Комитет басшысы;
2) Комитет басқармасының бастығы;
3) Комитеттің жауапты орындаушысы;
4) Комитет кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекетімен кезектілігінің сипаттамасы әр әкімшілік әрекетті (рәсімді) орындау мерзімін көрсете отырып осы Регламенттегі 1-қосымшада келтірілген.
17. ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттегі 2-қосымшада келтірілген.
«Қазақстан Республикасының аумағында
құрамында бағалы металдар бар
шикізат тауарларын қайта өңдеудiң
экономикалық орынсыздығы немесе
мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне 1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің өзара (рәсімдердің) әрекеті мен
кезектілігінің сипаттамасы 1-кесте. Құрылымдық-функционалдық
бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) әрекеттерін сипаттау
Әрекет (жұмыс барысының, ағысының) №
1
2
3
4
5
6
7
8
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің басшысы
Комитеттің жауапты орындаушысы
Комитет кеңсесінің маманы
Әрекеттің  (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, өтiнiм-хатты тіркейді
Қарар жазады
Жауапты орындаушыны анықтайды
Ұсынылған құжаттарды қарастырады, қорытынды не болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасын дайындайды
Қорытынды не болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қол қояды
Қорытынды болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Қол қойылған қорытынды болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты Комитет кеңсесіне жібереді
Қорытындыны  болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық -басшылық ету шешімі)
Тіркелген өтiнiм-хат
Қарар
Қарар
Қорытынды не болмаса бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасы
Қорытынды не болмаса бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасына қойылған бұрыштама
Қол қойылған қорытынды жобасына не болмаса бас тарту себебі туралы дәлелді жауап
Қол қойылған қорытындыны не  болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап
Тіркелген және қолма-қол берілген қорытынды, не болмаса бас тарту себептері туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
20 минут
1 күн
5 жұмыс күні
1 күн
30 минут
10 минут
келесі әрекет №
2
3
4
5
6
7
8
2-кесте. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешімді
бекіткен жағдайдағы негізгі үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдайды, өтiнiш-хатты тіркейді
2
Қарар жазады
3
Жауапты орындаушыны анықтайды
4
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді, жоба қорытындысын ресімдейді
5
Қорытынды жобасына бұрыштама қол қояды
6
Қорытынды жобасына қол қояды
7
Қол қойылған қорытындыны Комитет кеңсесіне тіркеуге жібереді
8
Мемлекеттік қызмет алушыға қорытындыны қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне  береді
3-кесте. Құжат топтамасының толық еместігі туралы хабарландыру
хаты болған жағдайдағы балама үдеріс. Пайдалану нұсқалары
ҚФБ-ның атауы
Комитет кеңсесінің маманы
Комитет басшысы
Комитет Басқармасының бастығы
Комитеттің жауапты орындаушысы
әрекет №
1
Құжаттарды қабылдайды, өтiнiш-хатты тіркейді
2
Қарар жазады
3
Жауапты орындаушыны анықтайды
4
Құжаттардың толықтығына тексеру жүргізеді, қорытынды немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдейді
5
Қорытынды немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қол қою
6
Қорытынды немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауап жобасына қол қояды
7
Қорытынды немесе бас тарту себебі туралы дәлелді жауапқа қол қойылғаннан кейін Комитет кеңсесіне тіркеуге жібереді
8
Қорытындыны тіркейді немесе бас тарту себептері туралы дәлелді жауапты мемлекеттік қызмет алушыға қолма-қол немесе сенімхат бойынша оның уәкілетті өкіліне береді
«Қазақстан Республикасының аумағында
құрамында бағалы металдар бар
шикізат тауарларын қайта өңдеудiң
экономикалық орынсыздығы немесе
мүмкiн еместiгi туралы қорытынды беру»
мемлекеттік қызмет Регламентіне 2-қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекетінің қисынды кезектілігі арасындағы өзара
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Индустрия және жаңа
технологиялар министрінің
2013 жылғы 18 ақпандағы
№ 42 бұйрығына
7-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында шикiзат тауарларынан
бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн
еместiгi) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы
қорытынды беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. Государственную услугу предоставляет Комитет промышленности Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Комитет).
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется на основании:
Указа Президента Республики Казахстан от 21 июля 2011 года № 120 «О мерах по выполнению Решения Межгосударственного совета (высшего органа таможенного союза) Евразийского экономического сообщества «О едином нетарифном регулировании таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации» от 27 ноября 2009 года № 19;
постановления Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2011 года № 924 «Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны драгоценных металлов и сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы и о внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»;
Стандарта государственной услуги «Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 (далее – Стандарт).
5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан (далее – Заключение) либо направление мотивированного отказа в его выдаче в письменной форме, по основаниям предусмотренным пунктом 16 Стандарта.
6. В процессе оказания государственной услуги участие других органов не предусмотрено.
2. Требования к оказанию государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется по адресу: город Астана, район Есиль, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание «Транспорт Тауэр», кабинет № 1711, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-14-07, веб сайт: www.comprom.kz.

1. Жалпы ережелер
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет Регламенті (бұдан әрі - Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Өнеркәсіп комитеті (бұдан әрі - Комитеті) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет мыналардың: «Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының кеден одағын бірыңғай тарифтік емес реттеу туралы» Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Мемлекетаралық Кеңесінің (Кеден одағының жоғары органы) 2009 жылғы 27 қарашадағы № 19 шешімін орындау жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 21 шілдедегі № 120 Жарлығының;
«Бағалы металдарды және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге кету қағидасын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Индустрия  және жаңа технологиялар министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 16 тамыздағы № 924 қаулысының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының аумағында шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды беру» мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде көрсетіледі.
5. Қазақстан Республикасының аумағында шикiзат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсiптiк алудың мүмкiндiгi (мүмкiн еместiгi) және экономикалық орындылығы (орынсыздығы) туралы қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) беру, оны беруден не бас тарту себептері туралы дәлелді Стандарттың 16-тармағында көрсетілген негіздеме бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесіде болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде басқа органдардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет мына мекенжай бойынша көрсетіледі: Астана қаласы, Есіл ауданы Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, «Транспорт Тауэр» ғимараты, № 1711 бөлме, тел: 8 (7172) 29-90-73, 24-14-07, факс: 24-47-94, веб-сайт: www.comprom.kz.