О внесении изменения и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 279 "Об утверждении Правил приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 303. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 мая 2013 года № 8474. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 января 2016 года № 24
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 13.01.2016 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 мая 2012 года № 279 «Об утверждении Правил приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7769, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 18 июля 2012 года № 229-230 (27048-27049)) внести следующие изменение и дополнения:
в Правилах приема на обучение в организации образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования (далее – Правила), утвержденным указанным приказом:
часть вторую пункта 6 изложить в следующей редакции:
«При этом магистратура по профильному направлению комплектуется сотрудниками органов внутренних дел, обладающими необходимыми деловыми качествами и состоящими в резерве на выдвижение на вышестоящие должности, в возрасте до 40 лет, имеющими стаж работы в органах внутренних дел не менее пяти лет, из которых не менее двух лет на должностях не ниже начальников отделов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, территориальных Департаментов внутренних дел, Департамента внутренних дел на транспорте и Департаментов уголовно-исполнительной системы (далее – ДВД, ДВДТ, ДУИС).»;
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
«30-1. Высшие учебные заведения Министерства внутренних дел заключают с сотрудниками, зачисленными в магистратуру и докторантуру PhD Контракт на оказание образовательных услуг (магистратуру/докторантуру PhD) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.»;
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему приказу.

"Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 279 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 303 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 мамырда № 8474 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 24 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 13.01.2016 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 8 мамырдағы № 279 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7769 болып тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінде 2011 жылғы 11 маусымда № 396-400 (27474) жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдарына оқуға қабылдау қағидасында (бұдан әрі – Қағида):
6-тармақтың екінші бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бұл ретте бейіндік бағыт бойынша магистратура қажетті іскерлік қабілетке ие және жоғары тұрған лауазымдарға жылжыту үшін резервте тұрған, жасы 40-қа дейінгі, ішкі істер органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, аумақтық ішкі істер департаменттерінің, көліктегі ішкі істер департаменттерінің және қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД, КІІД, ҚАЖД) бөлім бастығынан төмен емес лауазымдарда кемінде екі жыл жұмыс өтілі бар ішкі істер органдары қызметкерлерімен жасақталады.»;
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
«30-1. Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындары осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша магистратураға және PhD докторантураға қабылданған қызметкерлермен Білім беру қызметін көрсетуге келісім-шарт (магистратура/PhD докторантуpa) жасайды.»;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.

2. Департаменту кадровой работы (Абдигалиев А.У.) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и опубликование в периодических печатных изданиях.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Демеуова М.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
______________ Б. Жумагулов
22 мая 2013 года
Приложение
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 апреля 2013 года № 303
Приложение 3
к Правилам приема на обучение в
организации образования Министерства
внутренних дел Республики Казахстан,
реализующие профессиональные учебные
программы послевузовского образования
форма
Контракт
на оказание образовательных услуг
(магистратура/докторантуpa PhD)
г. ___________                          "____" ________ 20__ г.
______________________________________________________, расположенный
по адресу ____________________________________ (свидетельство о
государственной регистрации № ____ от _______, лицензия №
_____________________________________
серия ____ от ________ выданная Министерством образования и науки
Республики Казахстан), в лице, __________________________________,
действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем
«Организация образования», с одной стороны, и сотрудник
_____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество при наличии)
именуемый (ая) в дальнейшем «магистрант/докторант», с другой стороны,
и __________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования)
в лице, ___________________________________________, действующего
на основании _________________, именуемое в дальнейшем «Заказчик»,
и в интересах сотрудника ____________________________________________
_____________________________________________________________________
(специальное звание, фамилия, имя, отчество при наличии)
с другой стороны, заключили настоящий Контракт о нижеследующем:
I. Предмет Контракта
1. Организация образования принимает на себя обязательства по
организации обучения обучающегося по образовательным программам
магистратуры/докторантуры PhD соответствующим государственным
общеобязательным стандартам послевузовского образования по очной
форме обучения.
Шифр и наименование специальности: ____________________________
_____________________________________________________________________
II. Права и обязанности сторон

2. Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді және мерзімді баспа басылымдарда жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                 Қ. Қасымов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________ Б. Жұмағұлов
2013 жылғы 2 мамыр
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 29 сәуірдегі
№ 303 бұйрығына
қосымша
Жоғары білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігінің білім беру
ұйымдарына оқуға қабылдау
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Білім беру қызметін көрсетуге келісім-шарт
(магистратура/PhD докторантуpa)
___________ қ.                              20 _____ ж. "____"_______
____________________________________________________________________,
_______________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан
____________________________________ мемлекеттік тіркеу туралы куәлік № _____________, 20 ____ ж. «____» ________
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі берген лицензия
№ ________ сериясы ______ 20 ____ ж. «____» ___________
_______________________________________________________________ Жарғы
негізінде әрекет ететін, одан әрі «Білім беру ұйымы» деп аталатын,
бір тараптан, және __________________________________________________
___________________________________________________________ қызметкер
(арнайы атағы, тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда)
одан әрі магистрант/PhD докторант» деп аталатын, екінші тараптан,
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
(ІІД, КІІД, ҚАЖД, ІІМ білім беру ұйымының атауы )
____________________________________________________________ тұлғада,
___________________ негізінде әрекет ететін, одан әрі «Тапсырушы» деп
аталатын және ______________________________ қызметкердің мүддесінде,
(арнайы атағы, тегі, аты,
әкесінің аты бар болған жағдайда)
әрекет ететін екінші тараптан, төмендегілер туралы осы келісім-шарт
жасады:
I. Келісім-шарттың мәні
1. Білім беру ұйымы өзіне жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес күндізгі оқыту нысаны бойынша магистратураның/PhD докторантураның білім бағдарламалары бойынша білім алушының оқуын ұйымдастыру бойынша міндеттерін алады.
Мамандықтың шифры және атауы:__________________________________
_____________________________________________________________________
II. Тараптардың құқықтары және міндеттері

2. Организация образования обязуется:
1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта PhD
согласно государственному образовательному заказу;
2) обеспечить обучение в соответствии с требованиями
государственного общеобязательного стандарта послевузовского
образования Республики Казахстан;
3) выплачивать магистранту/докторанту PhD ежемесячно
должностной оклад в размере семидесяти процентов от должностного
оклада по последней (не временно исполняемой) штатной должности,
занимаемой до направления на учебу.
3. Организация образования имеет право:
1) требовать oт магистранта/докторанта PhD добросовестного и
надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим
Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и Устава организации
образования;
2) применять к магистранту/докторанту PhD меры дисциплинарного
воздействия вплоть до отчисления за невыполнение учебного и
индивидуального плана, нарушения Правил внутреннего распорядка и
Устава организации образования;
3) определить форму текущего контроля и промежуточной
аттестации, в целях проверки учебных достижений
магистранта/докторанта PhD.
4. Магистрант/докторант PhD обязуется:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в
объеме государственных общеобязательных стандартов послевузовского
образования;
2) соблюдать и исполнять приказы и распоряжения руководителя
организации образования, Устав и Правила внутреннего распорядка и
условия настоящего Контракта;
3) при изменении семейного положения, места жительства,
телефона сообщить об этом в течение трех рабочих дней с момента
наступления вышеуказанных обстоятельств.
5. За период обучения в магистратуре/докторантуре PhD требуется:
1) выполнить индивидуальный план работы, включающий следующие
разделы: индивидуальный учебный план;
2) научно-исследовательскую/экспериментально-исследовательскую
работу (тему, направление исследования, сроки и форму отчетности);
3) практику (программа, база, сроки и форма отчетности);
4) тему магистерской/докторской диссертации с обоснованием и
структурой;
5) план выполнения магистерской/докторской диссертации;
6) план научных публикаций и стажировок;
7) отчитываться о выполнении индивидуального плана в
установленные организацией образования сроки;
8) проходить промежуточную аттестацию;
9) подготовить магистерскую/докторскую диссертацию;
10) представить диссертацию в экспертный совет;
11) пройти итоговую аттестацию: сдать комплексный экзамен,
публично защитить магистерскую/докторскую диссертацию:
12) отработать после окончания обучения не менее трех лет в
МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, направившем его на обучение.

2. Білім беру ұйымы:
1) мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес магистрантты/PhD
докторантты конкурстың қорытындылары бойынша қабылдауға;
2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының талаптарына
сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
3) магистрантқа/PhD докторантқа оқуға жіберілгенге дейін
атқарған соңғы штаттық лауазымы (уақытша атқарған емес) бойынша
лауазымдық айлықақысының жетпіс пайызы мөлшерінде лауазымдық айлықақы
ай сайын төлеуге міндетті.
3. Білім беру ұйымы:
1) магистранттан/PhD докторанттан осы Келісім-шартқа, Білім
беру ұйымының ішкі тәртіп ережелеріне және Жарғысына сәйкес
міндеттерін адал және тиісінше орындауды талап етуге;
2) магистрантқа/PhD докторантқа оқу және жеке жоспарын
орындамағаны үшін, Ішкі тәртіп ережелерін және Жарғыны бұзғаны үшін
оқудан шығаруға дейінгі тәртіптік ықпал ету шараларын қолдануға;
3) магистранттың/PhD докторанттың оқу жетістіктерін тексеру
мақсатында ағымдағы бақылау және аралық аттестаттау нысанын анықтауға
құқылы.
4. Магистрант/PhD докторант:
1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының көлемінде
білімді, іскерліктерді және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) білім беру ұйымы басшысының бұйрықтары мен өкімдерін, Ішкі
тәртіп ережелері мен Жарғысын және осы Келісім-шарттың шарттарын
сақтауға және орындауға;
3) отбасы жағдайы, тұрғылықты орны, телефоны өзгерген жағдайда
жоғарыда көрсетілген жағдайлар басталған сәттен бастап ол туралы үш
жұмыс күні үшінде хабарлауға міндетті.
5. Магистратурада/PhD докторантурада білім алу кезеңінде:
1) мынадай бөлімдерді:
жеке оқу жоспарын;
ғылыми-зерттеу/эксперименттік-зерттеу жұмысын (тақырыбы,
зерттеу бағыты, есептілік мерзімі және нысаны);
практиканы (бағдарлама, база, есептілік мерзімі және нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар магистрлік/PhD докторлық диссертациялар тақырыптарын;
магистрлік/докторлық диссертацияларды орындау жоспарын;
ғылыми жарияланымдар мен тағылымдамалар жоспарын қамтитын жеке
оқу жұмыс жоспарын орындау;
2) білім беру ұйымы белгілеген мерзімде жеке жоспардың
орындалуы туралы есеп беру;
3) аралық аттестаттаудан өту;
4) магистрлік/докторлық диссертацияларды даярлау;
5) диссертацияны сараптамалық кеңеске ұсыну;
6) қорытынды аттестаттаудан өту: кешенді емтихан тапсыру,
көпшілік алдында магистрлік/докторлық диссертацияны қорғау;
7) оқуды аяқтағаннан кейін мақсатты даярлау шеңберінде оқуға
жолдаған ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД-да кем дегенде 3 жыл жұмыс істеуі
керек.

6. Магистрант/докторант PhD имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением организации
образования в целях выполнения заданий, предусмотренных
образовательной программой магистратуры/докторантуры:
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских
работ, конференциях, симпозиумах, представлять к публикации свои
работы, в том числе в изданиях организации образования;
3) вносить в любой форме (письменно, устно) предложения по
совершенствованию содержания opганизации учебного процесса
послевузовского образования, методики преподавания, персональному
составу преподавателей.
III. Особые условия
7. Обязательным условием для магистранта/докторанта PhD,
обучающегося по государственному образовательному заказу является
отработка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования МВД)
в течение трех лет после окончания обучения.
8. Заказчик после окончания обучения магистранта/докторанта PhD
назначает на должность не ниже должности занимаемой до направления на
учебу.
9. Магистрант/докторант PhD лишается права на обучение по
государственному заказу в случае его отчисления, перевода или
оставления на повторный курс обучения.
IV. Ответственность сторон
10. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение Сторонами
своих обязанностей, в случаях, не предусмотренных настоящим
Контрактом, они несут ответственность в соответствии с действующим
законодательством Республики Казахстан.
11. За неисполнение пункта 7 Контракта, магистрант/докторант
PhD обязан возместить расходы республиканского бюджета, связанные с
его обучением.
V. Порядок разрешения споров
12. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения
настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в
целях выработки взаимоприемлемых решений.
13. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров,
выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
VI. Срок действия, порядок изменения условий договора
и его расторжение
14. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания
сторонами и прекращает свое действие после отработки три года в
подразделениях МВД, ДВД, ДВДТ, ДУИС, организации образования МВД
после окончании обучения.
15. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и
дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
16. Настоящий Контракт заключается в 3 экземплярах, на
казахском/русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу и
передается по одному экземпляру для организации образования,
магистранту/докторанту PhD и заказчику.
Обучающийся: Организация образования:
ФИО____________________________
_______________________________
уд.личности №__________________
ИНН____________________________
Адрес__________________________
_______________________________
Телефон________________________
Электронная почта______________
Обучающийся
Банковские реквизиты:
ИИК____________________________
БИК____________________________
ИНН____________________________
БИН____________________________
Код 16_________________________
Заказчик:
______________________________
______________________________
р/с __________________________
БИК __________________________
ИНН __________________________
адрес ________________________
Начальник ____________________
С Уставом организации образования, лицензией на право ведения
образовательной деятельности, Правилами внутреннего распорядка,
настоящим Контрактом ознакомлен (-а) __________________________
(подпись обучающегося)

6. Магистрант/PhD докторант:
1) магистратураның/PhD докторантураның білім беру
бағдарламасымен көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында білім беру
ұйымының материалдық-техникалық жарақтарын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне,
конференцияларға, симпозиумдарға қатысу, басылымдарға, оның ішінде
білім беру ұйымының басылымдарына өзінің жұмыстарын ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі оқу процесін ұйымдастыру
мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру, оқытушылардың жеке құрамы
бойынша ұсыныстарды кез келген түрде (жазбаша, ауызша) енгізуге
құқылы.
III. Ерекше жағдайлар
7. Мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқып жатқан
магистрант/PhD докторант үшін оқуды аяқтаған кейін үш жыл
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ІІМ, ІІД, КІІД, ҚАЖД, ІІМ білім беру ұйымдарының атауы)      _____________________________________________________________________
жұмыс істеуі міндетті шарт болып табылады.
8. Тапсырыс беруші магистрантты/PhD докторантты оқуды
аяқтағаннан кейін оқуға жіберілгенге дейінгі лауазымнан төмен емес
лауазымға тағайындайды.
9. Магистрант/PhD докторант оқудан шығып кеткен, ауысқан немесе
қайтадан оқыту курсына қалған жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша
білім алу құқығынан айырылады.
IV. Тараптардың жауапкершілігі
10. Тараптар өзінің міндеттерін осы Келісім-шартта көзделмеген
жағдайларды орындамағаны не болмаса тиісінше орындамағаны үшін
Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес жауапты.
11. Келісім-шарттың 7-тармағын орындамағаны үшін магистрант/PhD
докторант өзінің білім алуымен байланысты республикалық бюджет
шығындарының орнын толтыруға міндетті.
V. Дауларды шешу тәртібі
12. Осы Келісім-шартты орындау үдерісінде туындайтын келіспеушіліктер мен даулар, өзара қолайлы шешімдерге келуі
мақсатында тараптар тікелей қарайды.
13. Тараптар арасында келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер жасау
жолымен шешілмеген мәселелер Қазақстан Республикасының қолданыстағы
заңнамаларына сәйкес шешіледі.
VI. Шарттың қолданыс мерзімі, талаптарды өзгерту және оны бұзу тәртібі
14. Осы Келісім-шарт оған тараптар қол қойған күнінен бастап
күшіне енеді және оқу аяқталғаннан кейін оны жіберген ІІМ, ІІД, КІІД,
ҚАЖД бөліністерінде, ІІМ білім беру ұйымында кемінде 3 жыл жұмыс
істегеннен кейін күшін жояды.
15. Осы Келісім-шарттың талаптары тараптардың өзара жазбаша
келісімдері бойынша өзгеруі және толықтырылуы мүмкін.
16. Осы Келісім-шарт бірдей заңды күшке ие үш данада
мемлекеттік/орыс тілдерінде жасалады және бір данадан білім беру
ұйымдарына, магистрантқа/PhD докторантқа және тапсырыс берушіге
беріледі.
Білім алушы:
Білім беру ұйымы:
ТАӘ __________________________
______________________________
Жеке куәлігі № _______________
ЖСН __________________________
Мекенжайы ____________________
_____________________________
Телефоны _____________________
Электрондық поштасы __________
Білім алушы __________________
Банктік деректемелер:
ЖСК _________________________
БЖК _________________________
ЖСН _________________________
БСН _________________________
16 код ______________________
Тапсырыс беруші:
_____________________________
_____________________________
е/ш _________________________
БЖК _________________________
ЖСН _________________________
Мекенжайы ___________________
Бастық ______________________
Білім беру ұйымының Жарғысымен, білім беру қызметін жүргізуге
құқық беретін лицензиямен, Ішкі тәртіп ережесімен, осы
Келісім-шартпен таныстым.
__________________________
(білім алушының қолы)