Об утверждении Правил проведения аттестации работников государственных архивов
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 15 июля 2013 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2013 года № 8606. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 411
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 25.12.2015 № 411 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аттестации работников государственных архивов.
2. Комитету информации и архивов Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед
«СОГЛАСОВАНО»
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
_____________Т. Дуйсенова
17 июля 2013 года
Утверждены
приказом Министра
культуры и информации
Республики Казахстан
от 15 июля 2013 года № 159
Правила проведения аттестации
работников государственных архивов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения аттестации работников государственных архивов (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан.
2. Правила определяют порядок и проведение аттестации гражданских служащих, работающих в национальных, центральных государственных архивах и государственных архивах областей, городов, районов и их филиалах (далее - государственные архивы).
3. Аттестация руководителей государственных архивов и их заместителей (далее – руководители), специалистов государственных архивов (далее – работники) периодически осуществляемая процедура по определению уровня профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установлению квалификационных категорий.
4. Аттестация руководителей осуществляется назначивший уполномоченный государственный орган или местный исполнительный орган архивной отрасли.
Работники государственных архивов проходят аттестацию в государственных архивах.

Мемлекеттік мұрағаттар қызметкерлерін аттестациялаудан өткізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 15 шілдедегі № 159 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 05 тамызда № 8606 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 411 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 25.12.2015 № 411 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік мұрағаттар қызметкерлерін аттестациялаудан өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат және мұрағат комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өтуін және оның ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                     М. Құл-Мұхаммед
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
______________Т. Дүйсенова
2013 жылғы 17 шілде
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2013 жылғы 15 шілдедегі
№ 159 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік мұрағаттар қызметкерлерін
аттестациялаудан өткізу қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік мұрағаттар қызметкерлерін аттестациялаудан өткізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына сәйкес әзірленген.
2. Қағида ұлттық, орталық мемлекеттік мұрағаттарда және облыстық, қалалық, аудандық мемлекеттік мұрағаттар мен олардың филиалдарында (бұдан әрі – мемлекеттік мұрағаттар) жұмыс істейтін, азаматтық қызметшілерін аттестациялаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын анықтайды.
3. Мемлекеттік мұрағаттардың басшыларын және олардың орынбасарларын (бұдан әрі – басшылар), мемлекеттік мұрағаттардың мамандарын (бұдан әрі – қызметкерлер) аттестациялаудан өткізу кәсіптік және біліктілік даярлығының деңгейін, іскерлік қасиеттерін анықтау, біліктілік санаттарын белгілеу бойынша жүйелі жүзеге асырылатын процедура.
4. Басшыларды аттестациялаудан өткізу тағайындаған мұрағат саласының уәкілетті мемлекеттік органы немесе жергілікті атқарушы органы жүзеге асырады.
Мемлекеттік мұрағаттардың қызметкерлері аттестациялаудан өтуді мемлекеттік мұрағаттарда өтеді.

5. Основным критерием оценки при аттестации является способность работников выполнять возложенные на них обязанности.
6. Аттестации подлежат все работники, за исключением беременных женщин.
7. Работники проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на гражданской службе, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности. Аттестация работников проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока. Работники, находящиеся в отпуске по уходу за детьми, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
8. Аттестация включает следующие этапы:
1) подготовка к проведению аттестации;
2) тестирование и собеседование аттестационной комиссии с работником;
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Подготовка к проведению аттестации
9. По поручению руководителя государственного архива отдел кадров организует проведение аттестации работников, что включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационной комиссии;
4) организация разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
10. Отдел кадров один раз в течение шести месяцев определяет работников, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил.
11. Руководитель государственного архива по представлению отдела кадров издает приказ, которым утверждаются список аттестуемых работников, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
12. Отдел кадров письменно уведомляет работников о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
13. Непосредственный руководитель работника, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляется в отдел кадров.
Служебная характеристика на руководителей государственных архивов оформляется уполномоченным государственным органом или местным исполнительным органом архивной отрасли.
14. Служебная характеристика должна содержать обоснованную, объективную оценку профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств и результаты служебной деятельности аттестуемого.
15. Отдел кадров ознакамливает работника с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее за 15 (пятнадцати) календарных днях до заседания аттестационной комиссии.
16. Работник вправе заявить о своем несогласии с представленной на него служебной характеристикой и предоставить в отдел кадров до заседания аттестационной комиссии информацию, характеризующую его.

5. Аттестациялаудан өткізу кезінде бағалаудың негізгі өлшемі болып қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді орындау қабілеті табылады.
6. Жүкті әйелдерден басқа барлық қызметкерлер аттестациялаудан өтуге жатады.
7. Қызметкерлер азаматтық қызметте болған уақыттың әрбiр кезектi үш жыл өткен сайын аттестациялаудан өтеді, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн. Бұл ретте, аттестация белгіленген мерзім келген күннен бастап алты айдан аспайтын мерзімде өткізілуі тиіс. Балалар күтімі бойынша демалыста жүрген қызметкерлер жұмысқа шыққаннан кейін алты айдан соң аттестацияланады. Қызметкерлерді өздерінің өтініші бойынша белгіленген мерзімге дейін аттестациядан өткізіледі.
8. Аттестациялауды өткізу келесі кезеңдерді қамтиды:
1) аттестациялауды өткізуге дайындық;
2) тестілеу және аттестациялау комиссиясының қызметкермен сұхбаттасу жүргізу;
3) аттестациялау комиссиясының шешімін шығару.
2. Аттестациялау өткізуге дайындық
9. Мемлекеттік мұрағат басшысының тапсырмасы бойынша кадр қызметі қызметкерлерді аттестациядан өткізуді ұйымдастырады, оған келесі іс-шаралар кіреді:
1) аттестацияланушыға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестациялаудан өткізу кестесін әзірлеу;
3) аттестациялау комиссиясының құрамын айқындау;
4) аттестациялаудан өткізу тәртібі мен мақсаттары бойынша түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру.
10. Кадр бөлімі осы Қағиданың 7-тармағына сәйкес аттестациялануға тиіс қызметкерлерді алты ай ішінде бір рет айқындайды.
11. Мемлекеттік мұрағат басшысы кадр бөлімінің ұсынуымен бұйрық шығарады, сол бұйрықпен аттестацияланатын қызметкерлер тізімін, аттестация өткізу кестесін және аттестациялау комиссиясының құрамын бекітеді.
12. Кадр бөлімі аттестация өткізу мерзімі туралы, оны өткізудің басталуына кемінде бір ай қалғанда қызметкерлерге жазбаша хабарлайды.
13. Аттестациялануға тиіс қызметкердің тікелей басшысы қызметтік мінездемені рәсімдеп, оны кадрға тапсырады.
Мемлекеттік мұрағаттардың басшыларына қызметтік мінездеме мұрағат саласының уәкілетті мемлекеттік органымен немесе жергілікті атқарушы органмен рәсімделеді.
14. Қызметтік мінездеме аттестацияланушының кәсіби және біліктілік дайындығына, іскерлік қасиеттері мен қызметтік жұмысы нәтижелеріне дәлелді, объективті бағалауын мазмұндауы керек.
15. Кадр бөлімі қызметкерді аттестациялау комиссиясының отырысына 15 (он бес) күнтізбелік күннен кеш емес мерзімде оған берілген қызметтік мінездемемен таныстырады.
16. Қызметкер өзіне берілген қызметтік мінездемемен келіспейтіні туралы мәлімдеме жасауға және өзін сипаттайтын ақпаратты аттестациялау комиссиясының отырысына дейін кадрға ұсынуға құқылы.

17. Отдел кадров направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
18. На аттестуемого работника отдел кадров оформляет Аттестационный лист по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и направляет собранные материалы в аттестационную комиссию.
3. Аттестационная комиссия
19. Аттестационная комиссия (далее – комиссия) создается руководителем государственного архива, состоит из нечетного количества. Председатель назначается из членов комиссии.
20. Комиссия аттестующая руководителей создается уполномоченным государственным органом или местным исполнительным органом архивной отрасли.
21. Председатель комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
22. В состав комиссии включаются руководители подразделений и представители работников государственного архива, а в состав комиссии аттестующей руководителей входят руководители подразделений и работники уполномоченного государственного органа или местного исполнительного органа архивной отрасли.
23. Замещение отсутствующих членов комиссии не допускается.
24. Секретарем комиссии является работник отдела кадров. Секретарь осуществляет техническое обслуживание и обеспечивает функционирование комиссии, оформляет протокол по итогам заседания комиссии и не вправе принимать участие в голосовании.
25. Члены комиссии проходят аттестацию на общих основаниях, работник входящий в состав комиссии, не может участвовать в голосовании относительно себя.
26. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
27. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. Члены комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
4. Порядок проведения аттестации
28. Тестирование проводится на государственном или русском языках по выбору аттестуемого. Для руководителей число тестовых вопросов составляет 80 вопросов, а для работников число тестовых вопросов составляет 50 вопросов. Пороговый уровень правильных ответов, являющегося основанием для признания результатов тестирования положительным составляет для руководителей 90 %, для работников 80 %, от количества вопросов, содержащихся в тестах.
29. Собеседование проводится на государственном или русском языках по выбору аттестуемого, на соответствие занимаемой должности и компетентности при выполнении функциональных обязанностей.

17. Кадр бөлімі жинақталған аттестациялау материалдарын аттестациялау комиссиясына жолдайды.
18. Аттестацияланушы қызметкерге кадр бөлімі осы Қағиданың 1-қосымшасында берілген нысанға сәйкес Аттестациялау парағын рәсімдейді және аттестациялау комиссиясына жинақталған материалдарды жібереді.
3. Аттестациялау комиссиясы
19. Аттестациялау комиссиясын (бұдан әрі – комиссия) мемлекеттік мұрағат басшысымен құрылады, тақ саннан тұрады. Төраға комиссия мүшелерінің ішінен тағайындалады.
20. Басшыларды аттестациялайтын комиссия мұрағат саласының уәкілетті мемлекеттік органмен немесе жергілікті атқарушы органымен құрылады.
21. Аттестациялау комиссиясының төрағасы оның қызметін басқарады, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметі мен қабылдайтын шешімдеріне жауап береді.
22. Комиссияның құрамына мемлекеттік мұрағат бөлімшелерінің басшылары мен қызметкерлердің өкілдері кіреді, ал басшыларды аттестациялайтын комиссияның құрамына мұрағат саласының уәкілетті мемлекеттік органның немесе жергілікті атқарушы органының бөлімше басшылары мен қызметкерлері кіреді.
23. Қатыспаған мүшелерді алмастыруға жол берілмейді.
24. Комиссияның хатшысы болып кадр бөлімінің қызметкері табылады. Хатшы техникалық қызмет көрсетуді жүзеге асырады және аттестациялау комиссиясының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді, комиссия отырысының қорытындылары бойынша хаттама рәсімдейді және дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ.
25. Комиссия мүшелері аттестациядан жалпы негіздерде өтеді, комиссия құрамына кіретін қызметкер өзіне қатысты дауыс беруге қатыса алмайды.
26. Комиссия отырысы заңды деп есептеледі, егер оның отырысында оның құрамының үштен екісінен кем емесі қатысқанда.
27. Дауыс берудің нәтижелері комиссия мүшелерінің көпшілік даусымен айқындалады. Комиссия мүшелері ерекше пікір айтуға құқығы бар, ол айтылған жағдайда, жазбаша түрде жазылған және хаттамаға қосылған болу тиіс.
4. Аттестациялау өткізу тәртібі
28. Тестілеу аттестацияланушының таңдауымен мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі. Басшылар үшін тест сұрақтарының саны 80 сұрақты құрайды, ал қызметкерлер үшін тест сұрақтарының саны 50 сұрақты құрайды. Тестілеу нәтижелерін оң деп тану үшін негіздеме болып табылатын дұрыс жауаптардың шекті деңгейі тесттерде қамтылған сұрақтар санынан қызметкерлер үшін 80%, басшылар үшін 90%-ті құрайды.
29. Лауазымдық орнына сәйкестігі және функциональдық міндеттерін орындауында құзыреттілігі бойынша, сұхбаттасу аттестацияланушының таңдауымен мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жүргізіледі.

30. Аттестуемое лицо, не явившееся на аттестацию без уважительных причин, признается не аттестованным.
31. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы и заслушивает аттестуемого. Обсуждение профессиональных, деловых и личностных качеств аттестуемого должно проходить в обстановке объективности, корректности и доброжелательности.
32. По результатам изучения представленных материалов, результатов теста и собеседования с аттестуемым, комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации.
При вынесении положительного решения комиссия устанавливает соответствующую квалификационную категорию аттестуемому.
33. Решение комиссии принимается открытым голосованием.
34. Повторная аттестация проводится через три месяца со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном в настоящих Правилах. По итогам повторной аттестации комиссия, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом второго абзаца пункта 32 настоящих Правил.
Принятие комиссией решения о не соответствии занимаемой должности является отрицательным результатом аттестации. Отрицательный результат аттестации руководителя и работника государственного архива являются основанием для понижения его в должности, а в случае его отказа от занятия предложенной должности, основанием для увольнения.
35. Оценки и рекомендации комиссии фиксируются в аттестационном листе, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, который подписывается всем составом комиссии, присутствовавшие на ее заседании.
36. Решение комиссии оформляется Протоколом, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
37. Секретарь комиссии знакомит аттестуемого с решением комиссии. При отказе аттестуемого от подписи об ознакомлении в аттестационном листе, секретарем комиссии делается соответствующая запись с указанием даты и подписи.
38. Аттестационный лист, служебная характеристика, решение комиссии хранятся в личном деле аттестуемого.
5. Обжалование решения комиссии
39. Решение соответствующей комиссии может быть обжалованным, в порядке, установленным гражданско-процессуальным и административным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации работников
государственных архивов
форма
Аттестационный лист
Вид аттестации: очередная ____ повторная _____ (нужное отметить
знаком Х).
1. Фамилия, имя, отчество ____________________________________
____________________________________________________________________

30. Аттестацияланушы тұлға, орынсыз себептермен аттестациялау отырысына қатыспаған жағдайда, аттестациядан өтпеді деп танылады.
31. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерттейді және аттестацияланушы қызметкердің жауаптарын тыңдайды. Аттестацияланушы қызметкердің кәсіби, іскерлік және жеке қасиеттерін талқылау шынайы, сыпайылық және тілектестік жағдайында өтуі қажет.
32. Ұсынылған материалдарды зерттеу, тестілеу нәтижелері және қызметкермен әңгімелесу нәтижелері бойынша комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес;
2) қайта аттестациялауға жатады.
Оң шешім шығарған кезде комиссия аттестацияланушыға қызметкерге сәйкес біліктілік санатын белгілейді.
33. Комиссия шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады.
34. Қайта аттестациялау бастапқы аттестация өткен күннен бастап үш ай өткеннен кейін осы Қағидада анықталған тәртіпте өтеді. Қайта аттестациялау нәтижелері бойынша комиссия келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес;
2) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
Атқаратын лауазымына сәйкес болған жағдайда комиссия осы Қағиданың 32-тармағы екінші абзацын ескере отырып шешім қабылдайды.
Комиссиямен атқаратын лауазымына сәйкес еместігі туралы шешімді қабылдау аттестациялаудың теріс нәтижесі болып табылады. Мемлекеттік мұрағат басшылары мен қызметкерінің аттестациялаудың теріс нәтижесі оны лауазымынан төмендету үшін, ал егер ол ұсынылған лауазымға орналасудан бас тартқан жағдайда, жұмыстан босату үшін негіз болады.
35. Комиссияның бағалары мен ұсынымдары, оның отырысына қатысқан барлық комиссия құрамымен қол қойылатын осы Қағиданың 1-қосымшасында берілген нысанға сәйкес аттестациялау парағында жазылады.
36. Комиссияның шешімі осы Қағиданың 2-қосымшасында берілген нысанға сәйкес Хаттамамен рәсімделеді.
37. Комиссия хатшысы аттестацияланушыны комиссияның шешімімен таныстырады. Қызметкер аттестациялау парағымен таныстырылған соң қол қоюдан бас тартса, комиссия хатшысы күні мен қолын қойған сәйкес жазу қалдырады.
38. Аттестациялау парағы, қызметтік мінездеме, комиссияның шешімі аттестацияланушының жеке ісінде сақталады.
5. Комиссия шешіміне шағымдану
39. Тиісті комиссияның шешіміне Қазақстан Республикасының әкімшілік және азаматтық іс жүргізу заңнамасымен белгіленген тәртіпте шағым беруге болады.
Мемлекеттік мұрағаттар
қызметкерлерін аттестациялаудан
өткізу қағидасына 1-қосымша
нысан
Аттестациялау парағы
Аттестация түрі: кезекті ____ қайтадан өту ___(керегін Х белгісімен белгілеңіз).
1. Аты-жөні, тегі _____________________________________________
_____________________________________________________________________

2. Дата рождения «___»_______________________года
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации,
переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил,
специальность по образованию, документы о повышении квалификации,
ученая степень и звание)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж - ______________________________________
6. Стаж работы на должности:___________________________________
7. Оценка деятельности, на основании служебной характеристики
непосредственного руководителя аттестуемого
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
9. Оценка деятельности аттестуемого по результатам голосования:
1) соответствует занимаемой должности ________________________;
(количество голосов)
2) подлежит повторной аттестации _____________________________;
(количество голосов)
3) не соответствует занимаемой должности ____________________.
(количество голосов)
10. Присвоение квалификационной категории:
1) соответствует__________________________(прописью)
квалификационной категории;
2) отсутствует основание для присвоения квалификационной
категории __________________________(прописью).
11. Мнение аттестуемого: ___________________________________
12. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются):___________________________________________
__________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: __________________(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: _____________________(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________(подписи)
Дата проведения аттестации «___» __________ 20___ года
С аттестационным листом ознакомился: ____________________________
_______________________(подпись гражданского служащего и дата)
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации работников
государственных архивов
форма
Утвержден
руководителем аттестуемой
организации
________________подпись
(расшифровка подписи)
«__» ______________20__ года
______________________________________________________________
(наименование государственного архива)
ПРОТОКОЛ № _____
Место проведения                                     Дата проведения
Председатель комиссии:
Секретарь комиссии:
Члены комиссии:
Присутствовали: (Ф.И.О. руководителей подразделений, в которых
работают аттестуемые и других приглашенных)
Рассмотрели аттестационные материалы на ____________________________
(Ф.И.О. должность, подразделение)
Вопросы к аттестуемому и его ответы ________________________________
____________________________________________________________________
Обоснование членов аттестационной комиссии на свое решение:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Количество голосов: поддержали _______; против _______.
Председатель аттестационной комиссии: __________________(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: _____________________(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________(подписи)
«___» ____________ 20__ года

2. Туған күні «___»_______________________жылы.
3. Білімі бойынша, біліктілігін арттыру мен қайта даярлануы
бойынша мәліметтер (қашан және қай оқу орнын бітіргені, білімі
бойынша мамандық, біліктілігін арттыру бойынша құжаттар, ғылыми дәрежесі мен атағы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Лауазымы мен тағайындаған күні, біліктілік категориясы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі - ________________________________________
6. Осы лауазымдағы еңбек өтілі:________________________________
7. Аттестацияланушының тікелей басшысының қызметтік сипаттамасы
бойынша, жүргізген қызметін бағалау _________________________________
_____________________________________________________________________
8. Отырысқа аттестациялау комиссиясының _______ мүшесі қатысты.
9. Дауыс беру нәтижесі бойынша, аттестацияланушының жүргізген қызметін бағалау:
1) тағайындалған лауазымына лайықты __________________________;
(дауыс беруші саны)
2) аттестациядан қайтадан өтуге тиіс _________________________;
(дауыс беруші саны)
3) тағайындалған лауазымына лайықты емес _____________________;
(дауыс беруші саны)
10. Біліктілік категориясын беру:
1) ________________ (жазбаша) біліктілік категориясына лайықты;
2) ________________ (жазбаша) біліктілік категориясын беру үшін негіздеме жоқ.
11. Аттестацияланушының пікірі: _______________________________
12. Аттестациялау комиссиясының ұсынымдары (қай себептермен
берілгенін көрсете отырып): _______________________________________.
Аттестациялау комиссиясының төрағасы: __________________ (қолы)
Аттестациялау комиссиясының хатшысы: ___________________ (қолы)
Аттестациялау комиссиясының мүшелері: ________________(қолдары)
Аттестациялауды өткізу күні 20___ жылғы «___» __________
Аттестациялау парағымен таныстырылды: _________________________
______________________________(азаматтық қызметшінің қолы мен қол қойған күні).
Мемлекеттік мұрағаттар
қызметкерлерін аттестациялаудан
өткізу қағидасына 2-қосымша
нысан
Аттестациялаушы ұйым
басшысымен
бекітілген
___________________қолы
(қолының мағынасын ашу)
20___жылғы «___»___________
______________________________________________________________
(мемлекеттік мұрағат атауы)
Хаттама № _____
Өткізілетін орны                             Өткізілетін күні
Комиссия төрағасы:
Комиссия хатшысы:
Комиссия мүшелері:
Қатысушылар: (аттестацияланушы жұмыс істейтін құрылымдық
бөлімнің басшылары мен басқа да шақырылғандардың аты-жөні, тегі)
_________________________________________ Аттестация материалдарын
талқылады (құрылымдық бөлімшесі, лауазымы, аты-жөні, тегі)
Аттестацияланушыға қойылған сұрақтар мен жауаптары_____________
_______________________________________________________________
Аттестациялау комиссия мүшелерінің өз шешіміне негіздеме:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Дауыс берушілер саны: қолдады _______; қарсы_______.
Аттестациялау комиссиясының төрағасы: __________________ (қолы)
Аттестациялау комиссиясының хатшысы: ___________________ (қолы)
Аттестациялау комиссиясының мүшелері: ________________(қолдары)
20___ жылғы «___» ____________