О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 293 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике связи и инструкций по их заполнению"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 12 августа 2013 года № 187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2013 года № 8769. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 ноября 2014 года № 39
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 04.11.2014 № 39 (вводится в действие с 01.01.2015).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 293 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике связи и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8160, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 3 августа 2013 года № 244 (27518) следующие изменения:
в пункте 1:
приложения 3456 изложить в редакции согласно приложениям 1234 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития совместно с Юридическим департаментом Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике для руководства в работе.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
__________ А. Жумагалиев
9 августа 2013 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан
по статистике
от 12 августа 2013 года № 187
Приложение 3
исполняющего обязанности Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 293
Мемлекеттік
статистика
органдары
құпиялылығына
кепілдік береді
Конфиденциальность
гарантируется органами
государственной
статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының міндетін
атқарушының 2012 жылғы 25
қазандағы № 293 бұйрығына 3
– қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың
статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственному
статистическому наблюдению
Аумақтық органға
тапсырылады
Представляется
территориальному органу
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 293 "Байланыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 03 қазанда № 8769 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2014 жылғы 4 қарашадағы № 39 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 04.11.2014 № 39 бұйрығымен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Байланыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2012 жылғы 25 қазандағы № 293 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8160 болып тіркелген, 2013 жылғы 3 тамыздағы № 182 (28121) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
3456-қосымшалар осы бұйрықтың 1234-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті Заң департаментімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3. осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Интернет-ресурсында міндетті түрде жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі құрылымдық бөлімшелеріне және аумақтық органдарына жұмыста басшылыққа алу үшін жолдасын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А. Жұмағалиев __________________
2013 жылғы 09 тамызда
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі төрағасының 2013 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2012 жылғы 25 қазандағы № 293 бұйрығына 3– қосымша
Приложение 3 исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 25 октября 2012 года № 293
Аумақтық органға тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша
ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Автоматты қалааралық телефон байланысы бойынша шыққан, сөйлесумен аяқталған шақырулар саны
Количество исходящих вызовов по автоматической междугородной телефонной связи, закончившихся разговорами
соның ішінде:
в том числе:
1.1
республика ішінде
внутри республики
1.2
ТМД елдері
страны СНГ
1.3
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
12. Трафикті өткізу бойынша қызметтер туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Трафикті өткізу түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралық
междугородный
халықаралық
международный
ұтқыр операторлар желісіне (нен)
на (с) сети мобильных операторов
одан - ұялы байланыс операторы
из них - операторы сотовой связи
IP-телефония операторлары
операторов IP-телефонии
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Трафикті өткізу бойынша қызметтер
Услуги по пропуску трафика
соның ішінде:
в том числе:
1.1
келетін
входящие
1.2
шығатын
исходящие
1.3
транзиттік
транзитные
13. Тіркелген телефон байланысының трафигін өткізу бойынша
ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по пропуску трафика фиксированной телефонной
связи, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
келетін
входящие
шығатын
исходящие
транзиттік
транзитные
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген телефон трафигі (құндық уақыттық есептеу жүйесі барысында)
Местный фиксированный телефонный трафик (при системе повременного учета стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс желісіне (желісінен) тіркелген байланыс желісінің трафигі
Трафик сетей фиксированной связи на (от) сети сотовой подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі аймақтықты қоса) телефон трафигі
Междугородный (включая внутризоновый) телефонный трафик
4
Халықаралық телефон трафигі
Международный телефонный трафик
соның ішінде:
в том числе:
4.1
ТМД елдері
страны СНГ
4.2
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
5
VoIP трафигі
Трафик VoIP
14. Ұялы байланыс операторларының трафигін өткізу бойынша
ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по пропуску трафика операторов сотовой связи
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкіжелілік трафик (жылжымалы ұялы байланыстың бір желідегі абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Басқа да жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик на сети других операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
4
Басқа да жылжымалы ұялы байланысы операторлары желісінен кіріс трафигі, мың минут
Входящий трафик от сети других операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
5
Жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісінен халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик от сетей операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
6
Жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик на сети операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
7
Өз абоненттерінің (жылжымалы ұялы байланыстың ұлттық желілерінің шетелдегі абоненттері) халықаралық роуминг трафиктерінің көлемі, мың минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов (абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи, находящихся за рубежом), тысяч минут
8
Тіркелген телефон байланысы операторлары желісіне шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик на сети операторов фиксированной телефонный связи, тысяч минут
9
Тіркелген телефон байланысы операторлары желісінен кіріс трафигі, мың минут
Входящий трафик от сетей операторов фиксированной телефонный связи, тысяч минут
10
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран, тысяч минут
11
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
12
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
13
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлік5
Количество стран, с которыми имеется роуминговое соглашение, единиц
_______________________________
5 Статистикалық нысан бойынша есепке елдердің тізбесі қосымша ұсынылады.
Дополнительно предоставляется перечень стран к отчету по данной статистической
форме.

11. Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию по вызовам междугородной телефонной связи, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Автоматты қалааралық телефон байланысы бойынша шыққан, сөйлесумен аяқталған шақырулар саны
Количество исходящих вызовов по автоматической междугородной телефонной связи, закончившихся разговорами
соның ішінде:
в том числе:
1.1
республика ішінде
внутри республики
1.2
ТМД елдері
страны СНГ
1.3
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
_____________________
4VoIP - мұнда және бұдан әрі - Интернет желісі немесе кез-келген
IP-желілер бойынша сөздік сигналдарды жеткізуді қамтамасыз ететін
байланыс жүйесі
VoIP - здесь и далее - система связи, обеспечивающая передачу речевого сигнала по сети Интернет или по любым другим IP-сетям.
12. Трафикті өткізу бойынша қызметтер туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию об услугах по пропуску трафика, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштің атауы
Наименование показателя
Трафикті өткізу түрлері
Виды пропуска трафика
жергілікті
местный
аймақішілік
внутризоновый
қалааралық
междугородный
халықаралық
международный
ұтқыр операторлар желісіне (нен)
на (с) сети мобильных операторов
одан - ұялы байланыс операторы
из них - операторы сотовой связи
IP-телефония операторлары
операторов IP-телефонии
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
1
Трафикті өткізу бойынша қызметтер
Услуги по пропуску трафика
соның ішінде:
в том числе:
1.1
келетін
входящие
1.2
шығатын
исходящие
1.3
транзиттік
транзитные
13. Тіркелген телефон байланысының трафигін өткізу бойынша ақпаратты көрсетіңіз, мың минут
Укажите информацию по пропуску трафика фиксированной телефонной связи, тысяч минут
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Трафик түрлері
Виды трафика
келетін
входящие
шығатын
исходящие
транзиттік
транзитные
А
Б
1
2
3
1
Жергілікті тіркелген телефон трафигі (құндық уақыттық есептеу жүйесі барысында)
Местный фиксированный телефонный трафик (при системе повременного учета стоимости)
Х
2
Жылжымалы ұялы байланыс желісіне (желісінен) тіркелген байланыс желісінің трафигі
Трафик сетей фиксированной связи на (от) сети сотовой подвижной связи
Х
3
Қалааралық (ішкі аймақтықты қоса) телефон трафигі
Междугородный (включая внутризоновый) телефонный трафик
4
Халықаралық телефон трафигі
Международный телефонный трафик
соның ішінде:
в том числе:
4.1
ТМД елдері
страны СНГ
4.2
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
5
VoIP трафигі
Трафик VoIP
14. Ұялы байланыс операторларының трафигін өткізу бойынша ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию по пропуску трафика операторов сотовой связи
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
А
Б
1
1
Жылжымылы ұялы байланыстың шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик сотовой подвижной связи, тысяч минут
2
Ішкіжелілік трафик (жылжымалы ұялы байланыстың бір желідегі абоненттері арасында), мың минут
Внутрисетевой трафик (между абонентами одной сети сотовой подвижной связи), тысяч минут
3
Басқа да жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик на сети других операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
4
Басқа да жылжымалы ұялы байланысы операторлары желісінен кіріс трафигі, мың минут
Входящий трафик от сети других операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
5
Жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісінен халықаралық шығыс трафигі, мың минут
Исходящий международный трафик от сетей операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
6
Жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне халықаралық кіріс трафигі, мың минут
Входящий международный трафик на сети операторов сотовой подвижной связи, тысяч минут
7
Өз абоненттерінің (жылжымалы ұялы байланыстың ұлттық желілерінің шетелдегі абоненттері) халықаралық роуминг трафиктерінің көлемі, мың минут
Объем трафика международного роуминга своих абонентов (абонентов национальных сетей сотовой подвижной связи, находящихся за рубежом), тысяч минут
8
Тіркелген телефон байланысы операторлары желісіне шығыс трафигі, мың минут
Исходящий трафик на сети операторов фиксированной телефонный связи, тысяч минут
9
Тіркелген телефон байланысы операторлары желісінен кіріс трафигі, мың минут
Входящий трафик от сетей операторов фиксированной телефонный связи, тысяч минут
10
Басқа елдердің жылжымалы ұялы байланысы желілеріндегі абоненттердің халықаралық роуминг трафигі, мың минут
Трафик международного роуминга абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран, тысяч минут
11
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі қысқа шығыс хабарламаларының (SMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих коротких сообщений (SMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
12
Жылжымалы ұялы байланыс желілеріндегі шығыс мультимедия хабарламаларының (MMS) жалпы саны, мың бірлік
Общее количество исходящих мультимедиа сообщений (MMS) в сетях сотовой подвижной связи, тысяч единиц
13
Роумингтік келісімі бар елдер саны, бірлік5
Количество стран, с которыми имеется роуминговое соглашение, единиц
_____________________
5Статистикалық нысан бойынша есепке елдердің тізбесі қосымша ұсынылады.
Дополнительно предоставляется перечень стран к отчету по данной статистической форме

20. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген қолжетілімді Интернет желісінің трафигі, мың минут
Трафик фиксированного доступа к сети Интернет с набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген (сымды) кең жолақты қолжетімді Интернет желісінің трафигі, МБайт9
Трафик фиксированного (проводного) широкополосного доступа к сети Интернет, МБайт
2.1
одан - сыртқы трафик
из них - внешний трафик
3
Сымсыз кең жолақты қолжетімді Интернет желісінің трафигі, МБайт
Трафик беспроводного широкополосного доступа к сети Интернет, МБайт
4
Ұтқыр Интернет трафигі, МБайт
Трафик мобильного Интернета, МБайт
5
Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
5.1
шығыс Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
исходящая международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
5.2
кіріс Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
входящая международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
________________
9Мбайт - мұнда және бұдан әрі – мегабайт.
МБайт - здесь и далее – мегабайт.
21. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы
ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного
телевидения, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
одан - ауылдық жерлер
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан - ауылдық жерлер
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар жүйелерінің саны
Количество систем кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар абоненттерінің саны
Число абонентов кабельного телевидения
2.1
одан – интерактивті
из них – интерактивного
22. Аумақты жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық
эфирлі телехабарлармен қамту туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи
и эфирным цифровым телевещанием
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Аумақты жылжымалы ұялы байланыс желісімен қамту пайызы
Процент охвата территории сетью подвижной сотовой связи
1.1
одан - 3G/4G желілерімен
из них – сетями 3G/4G
2
Аумақты эфирлі сандық телерадиохабарлармен қамту пайызы
Процент охвата территории эфирным цифровым телевещанием
23. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс,
қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг)
по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ10 коды
Код ОКЭД
Есепті жылға
За отчетный год
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
___________________
10ЭҚЖЖ - Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (статистика
органдарының қызметкері толтырады).
ОКЭД – Общий классификатор видов экономической деятельности (заполняется
работником органа статистики).
Атауы
Наименование _____________________
Мекенжайы
Адрес ____________________________
Телефон __________________________
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты __________
Орындаушы
Исполнитель __________________________________ _____________________
аты-жөні                        телефон
фамилия
Басшы
Руководитель _________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы
фамилия, имя и отчество               подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ____________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты           қолы
фамилия, имя и отчество            подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение 2
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 12 августа 2013 года № 187
Приложение 4
к приказу Исполняющего
обязанности председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 293
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об
услугах связи»

20. Интернет желісіндегі трафик туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию о трафике в сети Интернет
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлерде
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Нөмірді терумен тіркелген қолжетілімді Интернет желісінің трафигі, мың минут
Трафик фиксированного доступа к сети Интернет с набором номера, тысяч минут
2
Тіркелген (сымды) кең жолақты қолжетімді Интернет желісінің трафигі, МБайт9
Трафик фиксированного (проводного) широкополосного доступа к сети Интернет, МБайт
2.1
одан - сыртқы трафик
из них - внешний трафик
3
Сымсыз кең жолақты қолжетімді Интернет желісінің трафигі, МБайт
Трафик беспроводного широкополосного доступа к сети Интернет, МБайт
4
Ұтқыр Интернет трафигі, МБайт
Трафик мобильного Интернета, МБайт
5
Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
Международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
5.1
шығыс Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
исходящая международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
5.2
кіріс Интернет желісін өткізудің халықаралық жолағы, Мбит/с
входящая международная полоса пропускания сети Интернет, Мбит/с
х
_____________________
9МБайт - мұнда және бұдан әрі - мегабайт
МБайт - здесь и далее - мегабайт
21. Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпаратты көрсетіңіз, бірлік
Укажите информацию о количестве систем и абонентах кабельного телевидения, единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халық
Население
Басқа топтар
Другие группы
барлығы
всего
одан - ауылдық жерлер
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан - ауылдық жерлер
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Кабельді теледидар жүйелерінің саны
Количество систем кабельного телевидения
2
Кабельді теледидар абоненттерінің саны
Число абонентов кабельного телевидения
2.1
одан – интерактивті
из них – интерактивного
22. Аумақты жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамту туралы ақпаратты көрсетіңіз
Укажите информацию об охвате территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Барлығы
Всего
Одан - ауылдық жерлер
Из них - сельская местность
А
Б
1
2
1
Аумақты жылжымалы ұялы байланыс желісімен қамту пайызы
Процент охвата территории сетью подвижной сотовой связи
1.1
одан - 3G/4G желілерімен
из них – сетями 3G/4G
2
Аумақты эфирлі сандық телерадиохабарлармен қамту пайызы
Процент охвата территории эфирным цифровым телевещанием
23. Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Қызмет түрінің атауы
Наименование вида деятельности
ЭҚЖЖ10 коды
Код ОКЭД
Есепті жылға
За отчетный год
А
Б
В
1
1
Барлығы
Всего
_____________________
10ЭҚЖЖ - Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (статистика органдарының қызметкері толтырады)
ОКЭД - Общий классификатор видов экономической деятельности (заполняется работником органа статистики)
Атауы                                    Мекенжайы
Наименование ____________________________ Адрес _____________________
_________________________________________      ______________________
Электрондық пошта мекенжайы
Телефон _________________________________ Адрес электронной почты
___________________________
Орындаушы
Исполнитель _____________________________ ___________________________
аты-жөні                        телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ____________________________ ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы
фамилия, имя и отчество               подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты            қолы
фамилия, имя и отчество            подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии )
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2013 жылғы 12 тамыздағы
№ 187 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
міндетін атқарушының 2012 жылғы
«25» қазандағы № 293 бұйрығына
4-қосымша
«Байланыс қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік
статистикалық байқаудың статистикалық нысанын

(код 0891104, индекс 2-связь, периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах связи» (код 0891104, индекс 2–связь, периодичность годовая) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет об услугах связи» (код 0891104, индекс 2–связь, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) абонент - это физическое или юридическое лицо, с которым заключен договор на оказание услуг связи с выделением для этих целей абонентской линии, абонентского номера и (или) идентификационного кода;
2) междугородная телефонная связь – телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, за исключением местных телефонных соединений;
3) трафик - потоки вызовов, сообщений и сигналов, создающих нагрузку на средства связи.
4) сотовая связь – вид электрической связи, использующий деление обслуживаемой территории на ряд ячеек, обеспечивающий возможность непрерывности связи при перемещении абонента из ячейки в ячейку и предназначенный для двустороннего (многостороннего) обмена информацией преимущественно в виде речи, передаваемой посредством радиоволн;
5) международная телефонная связь – телефонное соединение между пользователями услуг связи, находящимися на территории Республики Казахстан, и пользователями услуг связи на территории другого государства;
6) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио-, оптической и другим электромагнитным системам.
3. Все показатели в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.

(коды 0891104, индексі 2-байланыс, кезеңділігі жылдық) толтыру
жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Байланыс қызметтері туралы есеп» (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Байланыс қызметтері туралы есеп» (коды 0891104, индексі 2–байланыс, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) абонент - бұл байланыс қызметін көрсету мақсаттары үшін абоненттік желі, абоненттік нөмір және (немесе) сәйкестендіру кодын бөлумен байланыс қызметін көрсетуге шарт жасалған жеке немесе заңды тұлғалар;
2) қалааралық телефон байланысы - жергілікті телефон байланысын қоспағанда, Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
3) трафик - байланыс құралдарына жүктеме жасайтын шақырулар, хабарламалар мен сигналдар ағымы;
4) ұялы байланыс – абоненттің бір ұяшықтан екінші ұяшыққа қозғалуы барысында байланыстың үзілмеуін қамтамасыз ететін және радиотолқындар арқылы көбінесе ауызша сөйлеу түрінде берілетін ақпаратпен екі жақты (көп тарапты) алмасуға арналған, қызмет көрсетілетін аумақты бірнеше ұяшықтарға бөлетін электр байланысының түрі;
5) халықаралық телефон байланысы – Қазақстан Республикасының аумағында және басқа мемлекеттің аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
6) электр байланысы (телекоммуникация) – сым, радио-, оптикалық немесе басқа электрмагниттік жүйелер бойынша белгілерді, сигналдарды, дауыс арқылы берілетін жазбаша мәтіндерді, бейнелер мен дыбыстарды беру және қабылдау;
3. Есептіліктің құндық көріністегі барлық көрсеткіштері қосылған құнға салықты есепке алусыз, бір ондық белгісімен мың теңгеде көрсетіледі.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсыну керек. Егер құрылымдық бөлімше және оқшауланған бөлімшеде статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.

4. В разделе 1 в объем оказанных услуг по основному и вторичному видам деятельности предприятий связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от населения, предприятий и организаций за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг.
Под основным видом деятельности подразумевается вид деятельности, добавленная стоимость которого превышает добавленную стоимость любого другого вида деятельности, осуществляемого предприятием, а под вторичным видом деятельности – вид деятельности, который осуществляется, помимо основного, с целью производства продукции (работ, услуг) для третьих лиц.
В объем услуг связи населению в стоимостном выражении включаются поступления средств от услуг по основному и вторичному виду деятельности, получаемые только за предоставляемые услуги гражданам за счет их средств.
В объем услуг от всех видов деятельности связи включаются доходы, полученные за реализацию смарткарт для таксофонов, а также предоставление услуг по: международной, междугородной телефонной связи, местной телефонной связи, аренде каналов связи, передаче данных, беспроводной связи, телеграфной связи, прочим услугам связи.
5. В разделе 2 в объем услуг по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи в стоимостном выражении включаются поступления средств от операторов связи по следующим видам услуг пропуска трафика: местный, внутризоновый, междугородный, международный, на (с) сети мобильных операторов и операторов IP-телефонии (Интернет-телефонии). Интерконнект - это межсетевая связь между операторами. Ставка на интерконнект определяет сумму, которую один оператор платит другому за каждую минуту разговора абонента вне своей сети. Внутри сети тариф на звонки обычно меньше, потому что нет этого дополнительного платежа.
Присоединение на местном уровне – присоединение одной сети телекоммуникаций к другой, при котором присоединяемая сеть (фрагмент сети) включается в план нумерации местной сети, осуществляющей присоединение.
Присоединение на внутризоновом уровне – присоединение одной сети телекоммуникаций к другой, при котором присоединяемая сеть подключается к автоматической междугородной телефонной станции (далее – АМТС) присоединяющей сети с присвоением присоединяемой сети внутризонового кода нумерации «аb».
Присоединение на междугородном уровне - присоединение одной сети телекоммуникаций к другой, при котором присоединяемая сеть становится зоной нумерации присоединяющей сети или, если присоединяемой сети выделен код «DEF», присоединяемая сеть подключается к междугородному транзитному узлу (далее – МгТУ) или АМТС присоединяющей сети.
Присоединение на международном уровне – организация взаимодействия сетей телекоммуникаций операторов междугородной и международной связи, международной связи через международные центры коммутации (далее – МЦК).
Взаиморасчеты между присоединяемым и присоединяющим операторами связи производятся за услуги пропуска трафика: местного (входящего, исходящего, транзитного); междугородного (внутризонового) (входящего, исходящего, транзитного); международного (входящего, исходящего, транзитного); на (с) сети мобильных операторов; операторов IP-телефонии (Интернет – телефонии).

4. 1-бөлімде кәсіпорынның байланыс қызметтерінің негізгі және қайталама түрлері бойынша көрсетілген қызметтер көлеміне құндық көріністе есепті кезеңде көрсетілген қызметтерге төлем мерзіміне қарамастан халыққа, кәсіпорындарға және ұйымдарға оларға көрсетілген байланыс қызметтерінен түскен қаражат түсімдері қосылады.
Қызметтің негізгі түрі деп қосылған құны кәсіпорын жүзеге асыратын кез келген қызмет түрінің қосылған құнынан асып кететін қызмет түрі танылады, ал қызметтің қосалқы түрі деп негізгіден басқа үшінші тұлғалар үшін өнімді (жұмыс, қызмет көрсетуді) өндіру мақсатында жүзеге асырылатын қызмет түрі танылады.
Құндық көріністегі халыққа көрсетілген байланыс қызметтерінің көлеміне азаматтарға олардың қаражаттары үшін көрсетілген қызметтерден алынған негізгі және қайталама қызмет түрлерінен түскен қаражаттар қамтылады.
Байланыс қызметтерінің барлық түрлерінен қызметтер көлеміне таксофондарға арналған смарткарталарды өткізуден, сондай-ақ: халықаралық, қалааралық телефон байланыс қызметтерінен, жергілікті телефон байланысынан, байланыс арналарын жалға беруден, деректерді беруден, сымсыз байланыстан, телеграфтық байланыстан, байланыстың өзге де қызметтерінен түскен табыстар кіреді.
5. 2-бөлімде байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнект) өткізу бойынша қызметтері көлеміне құндық көріністе байланыс операторларынан трафикті өткізу қызметтерінің келесі түрлері бойынша түскен қаражаттар кіреді: жергілікті, аймақішілік, қалааралық, халықаралық, ұтқыр операторлар желісінен/не және IP-телефония (Интернет-телефония) операторлары. Интерконнект – бұл операторлардың арасындағы желіаралық байланыс. Интерконнект мөлшерлемесі бір оператордың өзге операторға абоненттің өз желісінен тыс сөйлесудің әр минуты үшін төлеген сомасын анықтайды. Желі ішіндегі қоңырау шалудың тарифі әдетте аз болады, өйткені бұған қосалқы төлем жоқ.
Жергілікті деңгейде қосылу - телекоммуникацияның бір желісін екіншісіне қосу, бұл ретте қосылатын желі (желі фрагменті) қосуды жүзеге асыратын жергілікті желінің нөмірлеу жоспарына енгізіледі.
Аймақішілік деңгейде қосылу - телекоммуникацияның бір желісін екіншісіне қосу, бұл ретте қосылатын желі қосатын желінің автоматты қалааралық телефон станциясына (бұдан әрі - АҚТС) қосылатын желіге аймақішілік нөмірлеудің «ab» кодын меншіктеумен қосылады.
Қалааралық деңгейде қосылу - телекоммуникацияның бір желісін екіншісіне қосу, бұл ретте қосылатын желі қосатын желінің нөмірлеу аймағына айналады, немесе егер қосылатын желіге «DEF» коды бөлінсе, қосылатын желі қалааралық транзиттік торапқа (ҚаТТ) немесе қосатын желінің АҚТС-на қосылады.
Халықаралық деңгейде қосылу - қалааралық және халықаралық байланыс операторларының телекоммуникация желілерінің, халықаралық коммутация орталықтары (бұдан әрі - ХКО) арқылы халықаралық байланыстың өзара іс-қимылын ұйымдастыру.
Қосатын және қосылатын операторлардың арасындағы өзара есеп айырысу трафигін жергіліктіге (кіріс, шығыс, транзитті); қалааралыққа (аймақішілік) (кіріс, шығыс, транзитті); халықаралыққа (кіріс, шығыс, транзитті); ұтқыр операторлар желісіне (нен); IP-телефония (Интернет-телефония) операторларының өткізу қызметтері үшін жүргізіледі.

6. В строке 1 раздела 3 объем услуг междугородной телефонной связи включает услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров по предварительному заказу, переговоров по срочному тарифу, переговоров с помощью таксофона, дополнительные услуги (уведомление по адресу или телефону абонента о приглашении на переговорный пункт, о выдаче справок о номере телефона в другом городе, по переадресованию переговоров и так далее).
7. В строке 1 раздела 4 в объем услуг местной телефонной связи включает услуги по подключению (переключению) и передаче (данных и сообщений), необходимых для установления и поддержания связи между городскими (местными) телефонизированными зонами (областями). Данные услуги предусматривают как индивидуальное, так и коллективное пользование телефонами (с соответствующей оплатой). Сюда относятся также услуги по установке (переустановке), ремонту и замене телефонных аппаратов (основных, параллельных, с определением номера или без него), замене номера абонента, по ремонту повреждений в местной телефонной связи и прочие дополнительные услуги (подключение охранной сигнализации, дополнительного звонка, световой сигнализации и так далее).
К местной телефонной связи относится телефонное соединение между абонентами одного населенного пункта, находящимися на территории Республики Казахстан.
8. В разделе 5 объем услуг мобильной телефонной связи включает услуги по передаче и приему сообщений по мобильным телефонам (радиотелефонам), представляющие собой переносные трубки. Такие телефоны имеют доступ к телефонным сетям общего пользования или другим мобильным телефонам и выполняют все функции, присущие телефонной сети общего пользования, в том числе факсимильной связи.
Показатели по мобильной связи заполняются операторами, предоставляющими услуги мобильной связи, обеспечивающей подвижным абонентам возможность связи между собой и со стационарными абонентами телефонной сети. В объеме услуг мобильной связи отражается объем услуг транкинговой связи, то есть радиосвязь, функционирующая в режиме группового вызова.
9. В разделе 6 в объем услуг сети связи для передачи данных включаются сетевые услуги по передаче данных между конечными пунктами (абонентами), располагающими оборудованием (приборами) с одинаковыми или разными схемами. Услуги по передаче (и приему) данных осуществляются как через общедоступные, так и через определенные (специально оплаченные потребителями) каналы сети связи. Под передачей данных подразумевается электросвязь, обеспечивающая средствами электросвязи передачу данных, представленных в виде двоичных символов для последующей обработки или после обработки вычислительными средствами.
Также включаются услуги телеграфа по приему, по доставке телеграмм, услуги телефаксимильной, телетекстовой связи и услуг телеграфа прочих, услуги электронной почты, то есть услуги по высокоскоростной передаче информации (данных), подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам связи с промежуточным накоплением в электронных почтовых ящиках. Под электронной почтой подразумевается канал передачи текстовых сообщений и вложенных файлов между двумя подключенными к сети Интернет компьютерами.
Под сетью Интернет понимается глобальная информационная система, элементы которой связаны друг с другом посредством единого адресного пространства, основанного на протоколе TCP/IP, предоставляющая пользователям возможность доступа к многочисленным информационном и бизнес-ресурсам и электронной почте.

6. 3-бөлімнің 1-жолында қалааралық телефон байланысы қызметінің көлемі алдын ала тапсырыс беру бойынша қалааралық және халықаралық телефондық сөйлесулерді, жедел тариф бойынша сөйлесулер, таксофон арқылы сөйлесулерді, қосымша қызметтерді (сөйлесу пунктіне шақыру туралы абоненттің мекенжайы немесе телефоны бойынша хабарламаларды, басқа қаладағы телефон нөмірі туралы анықтамаларды беру, сөйлесулерді басқа мекенжайға жолдау және тағы басқа) ұсыну бойынша қызмет көрсетулерді қамтиды.
7. 4-бөлімнің 1-жолында жергілікті телефон байланысы желілерінің көрсеткен қызметтерінің көлемі қалалық (жергілікті) телефондалған аймақтар (облыстар) арасындағы байланысты орнату және ұстауға қажетті қосу (қайта қосу) және беру (деректер мен хабарламаларды) бойынша қызмет көрсетулерді қамтиды. Осы қызмет көрсетулер телефонды жеке және ұжымдық (сәйкес төлемақымен) пайдалануды қарастырады. Сонымен қатар, осыған телефондық аппаратты орнату (қайта орнату), жөндеу және ауыстыру (телефон нөмірін анықтай алатын немесе нөмірді анықтай алмайтын негізгі және параллельді), абонент нөмірін ауыстыру, байланыстың жергілікті телефон байланыс желісіне келген ақауларды жөндеу және басқа да қосымша қызметтер бойынша (күзет дабылдамасының қосылуы, қосымша телефон шалулар, жарық дабылдамасы және тағы басқа) қызметтер жатқызылады.
Жергілікті телефон байланысына Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бір елді мекендегі абоненттер арасындағы телефон байланысы жатады.
8. 5-бөлімінде ұтқыр телефон байланысы көрсеткен қызметтердің көлемі тасымалданатын ұтқыр телефон (радиотелефон) бойынша хабарламаларды қабылдау және жіберу жөніндегі қызметтерден тұрады. Мұндай телефондарда жалпы пайдаланудағы телефон желілеріне немесе басқа ұтқыр телефондарға ену рұқсаты бар және жалпы пайдаланудағы телефон желілеріне, оның ішінде факсимильді байланысқа тән барлық функцияларды орындайды.
Ұтқыр байланыс бойынша көрсеткіштер қозғалыстағы абоненттерге өзара және тұрақты телефон желісінің абоненттерімен байланысуға мүмкіндік беретін ұтқыр байланыстың қызмет көрсетулерін ұсынатын операторлармен толтырылады. Ұтқыр байланыстың қызметтер көлемiнде транкингтік байланыс қызметтерінің көлемі, яғни топтық шақыру режимінде қызмет ететін радиобайланыс белгіленеді.
9. 6-бөлімінде деректерді беру үшін байланыс желілерінің қызмет көрсету көлеміне әртүрлі немесе бірдей сызбалы жабдықтары (құрылғылары) бар түпкілікті пункттер (абоненттер) арасындағы деректерді беру бойынша желілік қызметтер кіреді. Деректерді беру (және қабылдау) бойынша қызмет көрсетулер байланыс желісінің жалпы қолжетімді, сондай-ақ белгіленген (тұтынушылармен арнайы төленген) арналары арқылы жүзеге асырылады. Деректерді берумен есептеу құралдары деп бұдан кейін өңдеу немесе өңдеуден кейінгі қос белгілер түрінде ұсынылған деректерді беруді электр байланысы құралдарымен қамтамасыз ететін электр байланысы танылады.
Сонымен қатар, жеделхаттарды қабылдау, жеткізу бойынша, телеграф қызметтері, телефаксимильді қызметтер, телемәтіндік байланыс және өзге де телеграфтық қызметтер, электрондық почта қызметтері, яғни келер алдында есептеуіш техника құралдарымен дайындалған немесе өңделетін ақпаратты электронды почта жәшіктерінде аралық жинаумен байланыс арналары арқылы жоғары жылдамдықпен беру жатады. Электрондық почта деп Интернет желісіне қосылған екі компьютер арасында мәтіндік хабарламаларды және салынған файлдарды беру арнасы танылады.
Интернет желісі деп оның элементтері TCP/IP хаттамасында негізделген бірыңғай мекенжайлық кеңістік арқылы бір-бірімен өзара байланысқан, пайдаланушыларға көптеген ақпараттық, бизнес ресурстарға және электрондық поштаға қол жеткізу мүмкіндігін ұсынатын ғаламдық ақпараттық жүйе ұғынылады.

10. В разделе 9 в объем услуг телекоммуникационных прочих включаются:
1) услуги телематических служб;
2) IP-телефонии, то есть технологии, позволяющей использовать сеть Интернет или любую другую IP-сеть в качестве средства организации и ведения международных и междугородных телефонных разговоров и передачи факсов в режиме реального времени;
3) интеллектуальных сетей;
4) услуги, технологически связанные с предоставлением услуг телекоммуникаций по подключению и присоединению к сети телекоммуникаций других операторов связи;
5) услуги по организации абонентского доступа к сети телекоммуникаций;
6) услуги по предоставлению арендованных линий;
7) услуги по техническому обслуживанию и ремонту (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
8) услуги по предоставлению оборудования в аренду (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования);
9) услуги по предоставлению доступа к каналам транспортной сети операторам связи.
11. В строке 1 раздела 10 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий (основная телефонная линия), то есть абонентских линий, соединяющих оконечное оборудование абонента с коммутируемой сетью общего пользования, имеющая выделенный порт в оборудовании коммутационной системы, в том числе с использованием систем беспроводного доступа (спутниковые и наземные беспроводные системы различных стандартов) и систем поверх IP-технологий. Показатель фиксированная телефонная линия учитывает закрепленный за абонентом задействованный телефонный номер нумерационного плана оператора местной телефонной связи, вне зависимости от технологии доступа с учетом всех виртуальных номеров, которые необходимы для ведения биллинга исходящего с данных номеров и входящего на них трафика, и включает в себя: основные телефоны, спаренные телефоны, переговорные кабины, правительственные номера, служебные номера, номера, предоставляемые посредством радиоудлинителей, серийные номера (включая выделенные 6-7 значные номера оператора местной телефонной связи для автоматизированных телефонных станции (АТС) гостиниц, офисов и прочие, которые преобразуются во внутренние номера), бронь с сохранением номера, терминалы абонентского радиодоступа, терминалы мобильного радиодоступа с нумерационным планом местной телефонной связи, терминалы, подключенные по SIP-технологии (Session Initiation Protocol - протокол установки соединения), номера подключенные в потоках (Е1 - это цифровой поток передачи данных, BRI (Basic Rate Interface) - стандартный базовый интерфейс с пропускной способностью 144 Килобит в секунду (далее Кбит/с), PRI (Primary Rate Interface) - этот интерфейс объединяет несколько каналов; прочие терминалы, подключенные с использованием разных технологий доступа.

10. 9-бөлімде өзге де телекоммуникациялық қызметтер көлемі мыналарды қамтиды:
1) телематикалық қызметтері;
20 IP-телефония, яғни Интернет желісін немесе кез келген басқа IP-желісін халықаралық және қалааралық телефон сөйлесулерін ұйымдастыру және жүргізу және нақты уақыт режимінде факстерді беру құралы ретінде пайдалануға мүмкіндік беретін технология;
3) зияткерлік желілер;
4) телекоммуникацияларды басқа байланыс операторлары;
5) технологиялық тұрғыданбасқа байланыс операторларының телекоммуникация желісіне қосу және жалғау бойынша телекоммуникация қызметтерін ұсынумен байланысты қызметтер;
6) телекоммуникация желісіне абоненттік қолжетімділікті ұйымдастыру бойынша қызметтер;
7) жалға алынған арналарды ұсыну қызметтері;
8) техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша қызметтер (телекоммуникациялық жабдықты, желінің инфрақұрылымы элементтерін, өзге де жабдықты);
9) жабдықты (телекоммуникациялық жабдықты, желінің инфрақұрылымы элементтерін, өзге де жабдықты) жалға беру бойынша қызметтер;
10) байланыс операторларының көлік желісі арналарына қолжетімділікті ұсыну бойынша.
11. 10-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі (негізгі телефон желісі), яғни абоненттің соңғы қондырғыларын жалпы қолданыстағы коммутацияланатын желімен қоса алатын, коммутациялық жүйелер қондырғысына бөлінген порты бар, соның ішінде сымсыз қолжетімділік жүйелерін (әр алуан стандарттардағы жерсеріктік және жер үсті сымсыз жүйелері) және IP-технологиядан жоғары жүйелерді пайдаланатын абоненттік желілер. Тіркелген телефон желісінің көрсеткіші абонентке бекітілген, биллингті жүргізу үшін қажетті шығатын нөмірлер деректерінен және оларға кіретін трафикке барлық виртуалды нөмірлерді ескере отырып, қолжетімділік технологиясына қарамастан жергілікті телефон байланысы операторының нөмірлеу жоспарындағы желіге қосылған телефон нөмірін есепке алады және оған: негізгі телефондар, қосарланған телефондар, сөйлесу кабиналары, үкіметтік нөмірлер, қызметтік нөмірлер, радиоұзартқыштар құралдары бойынша ұсынылатын нөмірлер, сериялық нөмірлер (ішкі нөмірлерге айналатын қонақ үй, кеңселердегі және өзге де автоматтандырылған телефон станциялары (АТС) үшін жергілікті телефон байланысы операторларының бөлінген 6-7 санды нөмірлерін қоса), нөмірді сақтай отырып брондау, абоненттік радиоқолжетімділік терминалдары, жергілікті телефон байланысының нөмірлеу жоспарымен ұтқыр радиоқолжетімділік терминалдары, SIP-технология (Session Initiation Protocol – қосылуды орнату протоколы) бойынша қосылған терминалдар, ағымдарға қосылған нөмірлер (Е1 – бұл мәліметтерді берудің сандық ағымы, BRI (Basic Rate Interface) – секундына 144 килобит (әрі қарай - Кбит/с) өткізу қабілеттілігімен негізгі стандартты интерфейс, PRI (Primari Rate Interface) – бұл интерфейс бірнеше арналарды қосады, қолжетімділіктің әр алуан технологияларын пайдалану арқылы қосылған өзге де терминалдар кіреді.

В строке 1.1 указывается число аналоговых фиксированных телефонных линий (пункты подключения на конец года). Прямые услуги коммутируемой телефонной сети общего пользования (КТСОП) определяются как ситуация, когда потребитель напрямую подключен к оператору электросвязи, который соединяет этого потребителя с сетью электросвязи общего пользования.
В строке 1.2 указывается на конец отчетного года количество фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям.
В строке 1.3 указывается число абонентов фиксированной линии для передачи речи по протоколу IP (VoIP). Отражает число абонентов фиксированной телефонной линии VoIP, которые обеспечивали трафик входящих и исходящих вызовов. Сюда включаются абоненты VoIP, подключаемые посредством фиксированной беспроводной связи, цифровой абонентской линии (ЦАЛ), кабеля и других, фиксированных интернет-платформ, которые обеспечивают фиксированную телефонную связь на основе интернет-протокола, но исключаются приложения VoIP на базе програмного обеспечения (VoIP, использующий Skype, являющимся бесплатным проприетарным программным обеспечением с закрытым кодом, обеспечивающим шифрованную голосовую связь и видеосвязь через сеть Интернет между компьютерами (VoIP), а также платные услуги для звонков на мобильные и стационарные телефоны, hotmail или yahoo – поисковые системы).
В строке 1.4 указывается число таксофонов всех типов, в том числе с оплатой монетой или картой, а также таксофонов общего пользования на переговорных пунктах. Под таксофоном понимается телефонный аппарат с устройством для оплаты разового разговора, который может быть с устройством учета стоимости разговора в зависимости от дальности и продолжительности связи.
12. В строке 1 раздела 11 указывается на конец отчетного года количество исходящих вызовов по автоматической междугородной телефонной связи, закончившихся разговорами вызываемого абонента и тарифицируемых как состоявшиеся разговоры.
13. В разделе 12 указывается пропуск входящего, исходящего и транзитного трафика в разрезе видов пропуска трафика (местного, междугородного, внутризонового, международного и на (с) сети мобильных операторов; операторов IP-телефонии), в тысячах минут.
14. В строке 1 раздела 13 указывается местный фиксированный телефонный трафик, который состоит из фактического (завершенного) трафика по фиксированной телефонной линии, обмен которыми произошел в районе взимания местного трафика, в котором находится вызываемая станция. Это район, в котором один абонент может звонить другому, производя оплату по местному тарифу.
В строке 2 указывается общее количество минут входящего трафика сетей подвижной связи, исходящего (платного внутризонового междугородного и международного) от пользователей сетей фиксированной связи за отчетный год.
В строке 3 указывается эффективный (завершенный) внутризоновый и междугородный исходящий трафик фиксированной телефонной связи, включая трафик от абонентов фиксированной связи к абонентам фиксированной и подвижной связи внутри страны в минутах за отчетный год. Разговор считается междугородным, когда вызываемый абонент находится вне местной тарифной зоны вызывающего абонента.
В строке 4 указывается величина фактического (завершенного) фиксированного международного исходящего и входящего телефонного трафика в минутах за отчетный год.

1.1-жолда аналогты тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі (жылдың соңына қосылу пункттері). Жалпы қолданылатын коммутацияланған телефон желілерінің тікелей қызметтері (ЖҚКТЖ) жалпы қолданылатын электрбайланыс желісімен осы тұтынушыны қосатын, тұтынушы тікелей электрбайланыс операторына қосылған ахуал болып анықталады.
1.2-жолда есепті жылдың соңына сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі.
1.3-жолда IP (VoIP) хаттамасы бойынша сөйлеуді жеткізу үшін тіркелген желідегі абоненттер саны көрсетіледі. Кіріс және шығыс қоңырауларының трафигін қамтамасыз ететін VoIP тіркелген телефон желісінің абоненттер санын көрсетеді. Мұнда тіркелген сымсыз байланыс арқылы қосылған VoIP абоненттері, сандық абоненттік желілер (САЖ), кабельдер және Интернет-протокол негізінде тіркелген телефон байланысын қамтамасыз ететін, бірақ VoIP бағдарламалық қамтамасыз ету базасында (VoIP, Skype қолданатын, (VoIP) компьютерлер арасында Интернет желісі арқылы видеобайланыс және шифрленген дауыс байланысын қамтамасыз ететін, жабық кодты проприетарлық ақысыз бағдарламалық қамтамасыз ету болып табылатын, сондай-ақ тұрақты және ұтқыр телефондардың қоңырауларына ақылы қызметтер, hotmail немесе yahoo – іздестіру жүйелері) қосымшалары үшін қоспағанда басқа да тіркелген интернет-платформалары қосылады.
1.4-жолда жалпы қолданылатын барлық түрлі жалпы таксофондар саны, оның ішінде карта немесе тиынмен төленетін, сондай-ақ сөйлесу пунктеріндегі жалпы қолданыстағы таксофондар көрсетіледі. Таксофон деп бір рет сөйлесуге төлем төлеу құрылғысы бар телефон аппараты ұғынылады, байланыстың алыстығы мен ұзақтығына байланысты сөйлесудің құнын есептеу құрылғысымен болуы мүмкін.
12. 11-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңында шақырған абоненттің жауап беруімен аяқталған және сөйлескен болып тарифтелетін автоматтандырылған қалааралық телефон байланысы бойынша шыққан, сөйлесумен аяқталған шақырулар саны көрсетіледі.
13. 12-бөлімде өткізу трафигінің түрлері бөлінісінде (жергілікті, қалааралық, аймақішілік, халықаралық және ұтқыр операторлар желісіне (нен), IP-телефония операторлары) өткізудің кіріс, шығыс және транзиттік трафиктері мың минутта көрсетіледі.
14. 13-бөлімнің 1-жолында тіркелген жергілікті телефон трафигі көрсетіледі, ол шақырылатын станция орналасқан жергілікті трафикті алу ауданында алмасу жүрген тіркелген телефон желісі бойынша нақты (аяқталған) трафиктен тұрады. Бұл бір абонент басқа абонентке қоңырау шалса, аймақ ішіндегі жергілікті тариф бойынша төлей алатын аудан.
2-жолда есепті жылы тіркелген байланыс желісінің пайдаланушыларынан шығатын (ақылы ішкі аймақтық қалааралық және халықаралық) жылжымалы байланыс желісінің кіріс трафигі минуттарының жалпы саны көрсетіледі.
3-жолда есепті жылы минуттағы ел ішіндегі тіркелген және жылжымалы байланыс абоненттеріне тіркелген байланыс абоненттерінің трафигін қоса, тіркелген телефон байланысының тиімді (аяқталған) аймақішілік және қалааралық шығыс ақылы трафигі көрсетіледі. Егер де шақырылатын абонент шақырып тұрған абоненттің жергілікті телефон аймағынан тыс орналасқан болса, сөйлесу қалааралық болып есептеледі.
4-жолда тіркелген халықаралық шығыс және кіріс телефон трафигінің нақты (аяқталған) мөлшері есепті жылы минутта көрсетіледі.

В строке 4.1 графе 2 указывается фактический (завершенный) фиксированный международный исходящий телефонный трафик, исходящий из одной страны в направлениях за пределами этой страны в страны СНГ за отчетный год, аналогично входящий – из стран СНГ в данную страну.
В строке 4.2 графе 2 указывается фактический (завершенный) фиксированный международный исходящий телефонный трафик, исходящий из одной страны в направлениях за пределами этой страны в страны вне СНГ за отчетный год, аналогично входящий – из стран вне СНГ в данную страну.
В строке 5 трафик VoIP отражает количество минут трафика с использованием управляемой фиксированной телефонии с передачей голоса по протоколу Интернет IP (VoIP).
15. В строке 1 в разделе 14 указывается объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи (как к абонентам подвижной, так и фиксированной связи) за отчетный год.
В строках данного раздела указывается:
1) строке 2 - объем трафика между абонентами одной сети сотовой подвижной связи за отчетный год;
2) строке 3 - объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи на сети других операторов сотовой подвижной связи за отчетный год;
3) строке 4 - объем входящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи от сети других операторов сотовой подвижной связи за отчетный год;
4) строке 5 - объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи с назначением вне страны за отчетный год;
5) строке 6 - входящий международный трафик на сетей операторов сотовой подвижной связи за отчетный год;
6) строке 7 - объем трафика (исходящего и входящего) созданного абонентами национальных сетей сотовой подвижной связи в период их пребывания за границей за отчетный год;
7) строке 8 - объем исходящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи на сети операторов фиксированной телефонный связи за отчетный год;
8) строке 9 - объем входящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи от сетей операторов фиксированной телефонный связи за отчетный год;
9) строке 10 - объем исходящего и входящего трафика абонентов сетей сотовой подвижной связи других стран в период, когда они находились в данной стране за отчетный год;
10) строке 11 - количество отправленных SMS (Short Message Service), как в национальном, так и в международном направлениях – за отчетный год;
11) строке 12 - количество отправленных MMS (Multimedia messaging service), как в национальном, так и в международном направлениях - за отчетный год;
12) строке 13 - общее количество стран, с которыми имеется соглашение о роуминге, с предоставлением перечня стран к данной статистической форме.

4.1-жолдың 2-бағанында есепті жылы бір елден осы елдің шегінен тыс бағыттарда ТМД елдеріне шығатын, нақты (аяқталған) халықаралық тіркелген телефон трафигі көрсетіледі, кіріс трафигі осыған ұқсас – ТМД елдерінен осы елге.
4.2-жолдың 2-бағанында есепті жылы бір елден осы елдің шегінен тыс бағыттарда ТМД-дан тыс елдеріне шығатын, нақты (аяқталған) халықаралық тіркелген телефон трафигі көрсетіледі, кіріс трафигі осыған ұқсас - ТМД-дан тыс елдерінен осы елге.
5-жолда VoIP трафигі тіркелген телефонның басқаруын қолданумен Интернет IP (VoIP) хаттамасы бойынша дыбысты беру трафиктерінің минут санын көрсетіледі.
15. 14-бөлімнің 1-жолында есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттері (жылжымалы, сондай-ақ тіркелген байланыс абоненттері сияқты) шығыс трафигінің көлемі көрсетіледі.
Осы бөлімнің жолдарында көрсетіледі:
1) 2-жолда есепті жылы жылжымалы ұялы байланыстың бір желідегі абоненттері арасындағы трафигінің көлемі;
2) 3-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің басқа да жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне шығыс трафигінің көлемі;
3) 4- жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттеріне басқа да жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісінен кіріс трафигінің көлемі;
4) 5-жолда есепті жылы елден тыс бағытталған ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің шығыс трафигінің көлемі;
5) 6-жолда есепті жылы жылжымалы ұялы байланыс операторлары желісіне халықаралық кіріс трафигінің көлемі;
6) 7-жолда есепті жылы шетелде болған кезеңінде ұялы жылжымалы байланыстың ұлттық желісі абоненттерімен құрылған трафиктің (шығыс және кіріс) көлемі;
7) 8-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің тіркелген телефон байланысы операторлары желісіне шығыс трафигінің көлемі;
8) 9-жолда есепті жылы ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттеріне тіркелген телефон байланысы операторлары желісінен кіріс трафигінің көлемі;
9) 10-жолда есепті жылы басқа елдердің ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің олардың осы елде болған кезеңінде шығыс және кіріс трафигінің көлемі;
10) 11-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген SMS (Short Message Service) саны;
11) 12-жолда есепті жылы ұлттық және халықаралық бағытта жөнелтілген MMS (Multimedia messaging service) саны;
12) 13-жолда осы статистикалық нысанға елдердің тізбесін ұсынумен, роуминг туралы келісімі бар елдердің жалпы саны.

16. В строке 1 графы 1 раздела 15 указывается количество абонентов операторов сотовой подвижной связи всех стандартов, как цифровых, так и аналоговых на конец отчетного года.
Учет ведется по числу заключенных договоров с операторами подвижной связи, причем для стандарта GSM учет абонентов ведется по числу SIM – карт (которые пользовались связью хотя бы один раз в течении последнего года).
В строке 1.1 графы 1 указывается общее число абонентов подвижной сотовой связи, использующих карточки предоплаты. Эти абоненты вместо внесения фиксированной ежемесячной абонентской платы предпочитают покупать пакеты пользовательского времени. Включаются лишь активные использующие абоненты, применяющие эту систему.
В строке 2 графы 1 указывается количество абонентов цифровых сотовых систем (GSM/D/AMPS, TDMA, CDMA), использующих как предоплату, так и последующую оплату.
В разделе 15.1 указывается число абонентов подвижной сотовой связи, имеющих доступ к передаче данных (сети Интернет) с низкой скоростью менее 256 кбит/с (GPRS, CDMA 1x (Версия 0)). Эти технологии передачи данных обеспечивают услуги WAP и i-mode. Такие услуги называются услугами 2,5G, хотя в случае CDMA 1x (Версия 0) они являются также частью услуг 3G, относящихся к ITM – 2000 МС). Они включают общую службу пакетной радиосвязи (GPRS), протокол беспроводных приложений (WAP), i-mode, CDMA 1x (Версия 0).
Под общей службой пакетной радиосвязи (GPRS) понимается стандарт подвижной связи 2,5G, который применяется операторами GSM – (глобальный цифровой стандарт для мобильной сотовой связи) как этап перехода к 3G - (от англ. third generation — третье поколение), i-mode – пакетное средство беспроводной передачи данных, использующее для отображения данных компактный язык разметки для беспроводных устройств (CWML - South Wales Miners' Library) вместо языка WML (Wireless Markup Language — «язык беспроводной разметки») - язык разметки документов для использования в сотовых телефонах и других мобильных устройствах по стандарту WAP, используемого в рамках WAP, CDMA 1x (Версия 0) (Code Division Multiple Access — множественный доступ с кодовым разделением каналов) – часть системы стандартов IMT?2000 – (International Mobile Telecommunications 2000), обеспечивает пользователям CDMA более высокую скорость работы, но не превышающую 256 кбит/с, протоколом беспроводных приложений (WAP) – протокол для беспроводной связи, который позволяет оказывать более совершенные услуги в области электрической связи и обеспечивает доступ к страницам сети Интернет с мобильного телефона.
Абонент считается пользователем услуг передачи данных, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем.

16. 15-бөлімнің 1-бағаны 1-жолында есепті жылдың соңына сандық сондай-ақ, аналогтық барлық стандарттардың ұялы жылжымалы байланыс операторлары абоненттерінің саны көрсетіледі.
Есеп жылжымалы байланыс операторларымен жасалған шарттар саны бойынша, GSM стандарты үшін абоненттер есебі SIM – карталар саны бойынша жүргізіледі (соңғы жыл ішінде бір рет болсын байланысты пайдаланғандар).
1-бағанның 1.1-жолында алдын ала төлем карточкаларын пайдаланатын жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Бұл абоненттер тіркелген ай сайынғы абоненттік төлемді енгізудің орнына пайдаланушы уақыт пакеттерін сатып алуды жөн көреді. Бұл жүйені қолданатын, тек қана белсенді пайдаланатын абоненттер қосылады.
1-бағанның 2-жолында сандық ұялы байланыстың (GSM/D/AMPS, TDMA, CDMA) алдын ала төлемді және кейінгі төлемдерді пайдаланатын абоненттер саны қосылуы тиіс.
15.1-бөлімде 256 кбит/с кем (GPRS, CDMA 1x (0 нұсқасы) және тағы басқасы) төмен жылдамдықпен деректерді жеткізуге (Интернет желісіне) қолжетімділігі бар жылжымалы ұялы байланыс абоненттерінің саны көрсетіледі. Деректерді жеткізудің бұл технологиялары WAP және i-mode қызметтерін қамтамасыз етеді. Мұндай қызметтер 2,5G қызметтері деп аталады, алайда CDMA 1x (0 нұсқасы) жағдайында олар ITM – 2000 МС-ге жататын 3G қызметтерінің бөлігі болуы мүмкін. Оған: пакетті радио байланыстың жалпы қызметі (GPRS), сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP), i-mode, CDMA 1x (0 нұсқасы) кіреді.
Пакетті радиобайланыстың жалпы қызметі (GPRS) – 2,5G жылжымалы байланыстың стандарты, оны GSM – (ұтқыр ұялы байланысы үшін ғаламдық сандық стандарт) операторлары 3G (ағыл.тілінен third generation – үшінші буын) ауысу кезеңі, i-mode – WAP шегінде WML (Wireless Markup Languag «сымсыз белгілеу тілі») тілдің орнына пайдаланылатын сымсыз құрылғылар үшін белгілеудің ықшам тілі (CWML – SOUTH Wales Miners Librari) деректерді көрсету үшін пайдаланылатын деректерді сымсыз табыстаудың пакетті құрылғысы, CDMA 1x (0 нұсқасы) (Code Division Multiple Access - арналардың кодтық бөлінуімен көптеген қолжетімділік) – IMT-2000 (International Mobile Telecommunikations 2000) стандарттар жүйесінің бөлігі CDMA пайдаланушыларына 256 кбит/с-тан аспайтын жұмыстың анағұрлым жоғарғы жылдамдығын қамтамасыз етеді, сымсыз қосымшалар хаттамасы (WAP) – электр байланыс саласында едәуір жетілдірілген қызметтерді көрсетуге мүмкіндік беретін және ұтқыр телефон арқылы Интернет желісі беттеріне қатынауға мүмкіндік беретін сымсыз байланыс үшін хаттамамен ұғынылады.
Егер абонент соңғы 3 айдың ішінде биллингтік жүйелер деректер талдауында сипатталатын деректерді жеткізген немесе алған болса, онда абонент деректерді беру қызметтерінің пайдаланушысы болып табылады.

В разделе 15.2 указывается число абонентов сотовых подвижных сетей, имеющих доступ к передаче данных (сети Интернет) со скоростями широкополосной передачи (здесь определяются как скорости, превышающие или равные 256 кбит/с в одном или обоих направлениях); WCDMA, HSDPA, CDMA 2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV. Такие услуги называют услугами 3G или 3,5G и они включают:
широкополосный CDMA (W-CDMA) – технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая в настоящее время позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 384 кбит/с, а при полном введении в действие – до 2 Мегабит в секунду (далее Мбит/с);
доступ при высокоскоростной пакетной передаче в нисходящем канале (HSDPA), позволяющий WCDMA повысить скорость при передаче данных на линии вниз до 8–10 Мбит/с. Дополняется доступом при высокоскоростной пакетной передаче в восходящем канале (HSUPA), который обеспечивает скорости на линии вверх около 5 Мбит/с;
CDMA 2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) – технология сети подвижной связи IMT-2000 3G на базе CDMA, которая позволяет осуществлять передачу данных с коммутацией пакетов со скоростью до 4,9 Мбит/с.
Абонент считается пользователем услуг передачи данных со скоростями широкополосной передачи, если он хотя бы раз в течение последних 3 месяцев пользовался данной услугой, что отражается в анализе данных биллинговых систем. Если абонент пользовался услугами доступа к низко-, среднескоростной и широкополосной высокоскоростной передаче данных хотя бы раз в течение последних 3 месяцев, учитывают его как абонента, пользовавшегося услугами широкополосной высокоскоростной передачи данных.
17. В строке 1 раздела 16 указываются телеграммы внутренние и международные, исходящие и входящие на конец отчетного года.
18. В строке 1 раздела 17 указывается число всех абонентов сети Интернет с фиксированным (проводным) доступом, включая число абонентов фиксированного (проводного) Интернета с набором номера и число абонентов фиксированного (проводного) Интернета с использованием высокоростного широкополосного доступа. Включаются лишь активные абоненты, которые пользовались этой системой на протяжении достаточного периода времени.
В строке 1.1 указывается число абонентов сети Интернет с набором номера. Набор номера означает подключение к сети Интернет через модем и телефонную линию. Для этого требуется, чтобы модем в случае необходимости доступа в сеть Интернет набирал определенный номер телефона.
В строке 1.2 указывается общее число абонентов широкополосной сети Интернет, которые платят за высокоскоростной доступ в сети Интернет общего пользования (TCP/IP подключение) со скоростью 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях. Этот показатель включает кабельный модем, цифровую абонентскую линию, волоконно-оптическое подключение к дому (зданию) (FTTH/B), арендованных линий сети Интернет и другие абонентные фиксированные (проводные) линии широкополосной связи. Это общее число определяется независимо от способа оплаты. В него не включаются абоненты, которые имеют доступ к передаче данных через сети подвижной сотовой связи (сети Интернет).

15.2-бөлімде кең жолақты беру (мұнда бір немесе екі бағыттарда 256 кбит/с тең немесе одан асатын жылдамдықтар белгіленеді) жылдамдықтарымен деректерді беруге (Интернет желісі) қолжетімділігі бар ұялы жылжымалы байланыс желісі абоненттерінің саны көрсетіледі; WCDMA, HSDPA, CDMA2000 1xEV-DO, CDMA 2000 1xEV-DV. Мұндай қызметтер 3G немесе 3,5G қызметтер деп аталады және оларға:
кең жолақты CDMA (W-CDMA) – қазіргі уақытта 384 кбит/с–қа дейін жылдамдықпен пакеттердің коммутациясымен деректерді беруді, ал іске толық енгізуде 2 Мбит/с–қа дейін жүзеге асыруға мүмкіндік беретін CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы.
WCDMA-ға желі бойынша төмен деректерді беру барысында жылдамдықты 8–10 Мбит/с-қа дейін арттыруға мүмкіндік беретін бәсеңдетілген арнада (HSDPA) жоғары жылдамдықты беру пакетіне қолжетімділік кіреді. Шамасы 5 Мбит/с-қа дейін көтерілу желісінде жылдамдықты қамтамасыз ететін жоғарғы арнаға (HSDPA) жоғары жылдамдықты беру пакетіне қолжетімділікпен толықтырады.
CDMA2000 1xEV-DO (Evolution, Data Optimised) – CDMA базасында IMT-2000 3G жылжымалы байланыс желісінің технологиясы, бұл 4,9 Мбит/с-қа дейін жылдамдықпен пакеттер коммутациясы мен деректерді беруді жүзеге асыруға мүмкіндік береді.
Абонент соңғы 3 ай ішінде бір рет болсын кең жолақты жоғары жылдамдықты деректерді беру қызметін пайдаланса, онда ол пайдаланушы болып саналады, бұл биллингтік жүйе деректерінің талдауында көрсетіледі. Егер абонент соңғы 3 ай ішінде ең болмаса бір рет төмен – және орта жылдамдықты, сондай-ақ кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қолжетімділігі қызметін пайдаланса, оны кең жолақты жоғары жылдамдықты деректер беру қызметін пайдаланушы абонент деп санау қажет.
17. 16-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңына ішкі және халықаралық, шығыс және кіріс жеделхаттар көрсетіледі.
18. 17-бөлімнің 1-жолында нөмірді терумен тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің саны және жоғары жылдамдықты кең жолақты қолжетімділікті пайдаланумен тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің санын қосқанда тіркелген (сымды) қолжетімділігі бар Интернет желісі абоненттерінің барлық саны көрсетіледі. Осы жүйені жеткілікті уақыт кезеңінде пайдаланған тек белсенді абоненттер қосылады.
1.1-жолда нөмірді терумен Интернет желісі абоненттерінің саны көрсетіледі. Нөмірді теру Интернетке модем және телефон желісі арқылы қосылуды білдіреді. Бұл үшін модемнің Интернет желісін қолжетімділік қажет болған жағдайда белгілі телефон нөмірін теруі талап етіледі.
1.2-жолда бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе одан да жоғары жылдамдықпен жалпы пайдаланудағы Интернет желісіне жоғары жылдамдықты қолжетімділік үшін (ТСР/IP қосылуы) төлейтін кең жолақты Интернет абоненттерінің жалпы саны көрсетіледі. Осы көрсеткішке кабельді модем, сандық абоненттік желілер, үйге (ғимаратқа) талшықты-оптикалық қосу және тағы басқа кең жолақты байланыстың тіркелген абоненттік желілері кіреді. Бұл жалпы сан төлеу әдiсіне тәуелсiз анықталады. Оған жылжымалы ұялы байланыс желісі (Интернет желісі) арқылы деректердi беруге қолжетімділігі бар абоненттер кірмейді.

В строке 1.2.1 указываются абоненты сети Интернет, использующие модемы, подсоединенные к кабельным телевизионным сетям. Скорость доступа составляет 256 кбит/с или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 1.2.2 указываются абоненты сети Интернет, использующие технологию ЦАЛ. Технология ЦАЛ позволяет обеспечивать широкополосную передачу информации в дома и небольшие предприятия по обычным медным телефонным линиям. Скорость доступа составляет 256 килобит в секунду или выше в одном или обоих направлениях.
В строке 1.2.3 указываются абоненты арендованных линий сети Интернет.
В строке 1.2.4 указываются абоненты Интернета использующие волоконно-оптическое подключение к дому (зданию) (FTTH/B). Пропускная способность волоконно-оптических линий многократно превышает пропускную способность всех других систем связи и может измеряться терабитами в секунду. Под волоконно-оптической связью понимается вид проводной электросвязи, использующий в качестве носителя информационного сигнала электромагнитное излучение оптического диапазона, а в качестве направляющих систем - волоконно-оптические кабели.
В строке 1.2.5 указываются абоненты сети Интернет, использующие другие технологии фиксированного (проводного) широкополосного доступа в сети Интернет (помимо ЦАЛ, кабельного модема, волоконно-оптическогоподключения и арендованных линий) со скоростями в нисходящем направлении, равными или превышающими 256 кбит/с. В него входят такие технологии связи, как локальные сети Ethernet и широкополосный доступ по линиям электропередачи (BPL). Абонентские подключения через локальные сети Ethernet – это абонентские подключения по технологии IEEE 802.3. Абонентские подключения BPL – это подключения с использованием услуг широкополосной передачи данных по линиям электрических сетей. В данный показатель не включаются пользователи с временным широкополосным доступом (роуминг между точками доступа PWLAN), пользователи WiMах и пользователи с доступом в интернет по сетям подвижной сотовой связи.
19. В строке 1 раздела 18 указываются все фиксированные (проводные) линии широкополосного доступа к сети интернет с заявленной скоростью 256 кбит/с или выше и менее 2 Мбит/с; в строке 2 - все фиксированные (проводные) линии широкополосного доступа к сети интернет с заявленной скоростью 2 Мбит/с или выше и менее 10 Мбит/с; в строке 3 - все фиксированные (проводные) линии широкополосного доступа к сети интернет с заявленной скоростью от 10 Мбит/с или выше до менее 100 Мбит/с; в строке 4 - все фиксированные (проводные) линии широкополосного доступа к сети интернет с заявленной скоростью от 100 Мбит/с или выше до менее 1 Гбит/с; в строке 5 - все фиксированные (проводные) линии широкополосного доступа к сети интернет с заявленной скоростью выше 1 Гбит/с.

1.2.1-жолда кабельді теледидар желілеріне қосылған модемдерді пайдаланатын Интернет желісі абоненттері көрсетіледі. Қолжетімділік бір немесе екі бағытта 256 кбит/с немесе жоғары жылдамдықты құрайды.
1.2.2-жолда САЖ технологиясын пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. САЖ технологиясы ақпараттың кәдімгі мыс телефон желісі бойынша үйлерге және шағын кәсіпорындарға ақпаратты кең жолақты беруді қамтамасыз етуге мүмкіндік береді. Қатынау жылдамдығы бір немесе бірнеше бағыттарда 256 кбит/с немесе жоғарыны құрайды.
1.2.3-жолда жалға алынған Интернет желілеріндегі абоненттер көрсетіледі.
1.2.4-жолда үйге/ғимаратқа талшықты-оптикалық қосылуды (FTTH(B) пайдаланатын Интернет абоненттері көрсетіледі. Талшықты-оптикалық желілердің өткізу қабілеттілігі барлық басқа байланыс жүйелерінің өткізу қабілеттілігінен бірнеше есе артық және секундына терабиттермен өлшенуі мүмкін. Талшықты-оптикалық байланыс деп ақпараттық дабылдың тасымалдаушы ретінде оптикалық диапазонның электромагнитті сәуле шығаруын, бағыттауыш жүйелер ретінде талшықты-оптикалық кабельдерді пайдаланатын сымды электробайланыс түрі ұғынылады.
1.2.5-жолда 256 кбит/с-қа тең немесе асатын бәсеңдейтін жылдамдықпен бағытталған Интернет желісіне тіркелген (сымды) кең жолақты қатынаудың (САЖ, кабельді модем,талшықты-оптикалық қосылу және жалға алынған желілерден басқа) басқа да технологияларын пайдаланатын Интернет желісі абоненттері көрсетіледі. Оларға мұндай байланыстың Ethernet жергілікті желісі және (BPL ) электр берiлiсi желiлерi бойынша кең жолақты қолжетімділік технологиялары кiредi. Ethernet жергiлiктi желісі арқылы абоненттiк қосулар – бұл IEEE 802.3 технологиясы бойынша абоненттiк қосулар. BPL абонентік қосулар – бұл электр желісінің желілері бойынша деректерді берудің кең жолақты қызметін пайдаланумен қосылу. Аталған көрсеткішке уақытша кең жолақты қолжетімділікті пайдаланушылар (PWLAN қатынаудың нүктелері арасындағы роуминг), WiMах пайдаланушылары және жылжымалы ұялы байланыс желісі бойынша Интернетке қатынаудың пайдаланушылары қосылмайды.
19. 18-бөлімнің 1-жолында 256 кбит/с немесе 2 Мбит/с жоғары немесе төмен жылдамдығымен Интернетке кең жолақты қолжетімділіктің барлық тіркелген (сымды) желілер; 2-жолда 2 Мбит/с немесе 10 Мбит/с жоғары немесе төмен жылдамдығымен Интернетке кең жолақты қолжетімділіктің барлық тіркелген (сымды) желілері; 3-жолда 10 Мбит/с немесе 100 Мбит/с жоғары немесе төмен жылдамдығымен интернетке кең жолақты қолжетімділіктің барлық тіркелген (сымды) желілері; 4-жолда 100 Мбит/с немесе 1 Гбит/с жоғары немесе төмен жылдамдығымен интернетке кең жолақты қолжетімділіктің барлық тіркелген (сымды) желілері; 5-жолда 1 Гбит/с жоғары жылдамдығымен интернетке кең жолақты қолжетімділіктің барлық тіркелген (сымды) желілері көрсетіледі.

20. В строке 1 раздела 19 указывается число всех абонентов сети Интернет с использованием беспроводного широкополосного доступа, включая абонентов беспроводного широкополосного доступа к сети Интернет с использованием линий спутниковой, наземной фиксированной беспроводной и наземной подвижной беспроводной связи.
В строке 1.1 указывается число абонентов сети Интернет со спутниковым доступом с заявленной скоростью загрузки не менее 256 кбит/с.
В строке 1.2 указывается число абонентов наземной фиксированной беспроводной связи с заявленной скоростью загрузки не менее 256 кбит/с. Этот показатель может также включать линии фиксированной связи с технологией WiMax и линии фиксированной беспроводной связи, но не включает временных пользователей через точки доступа и тому подобное.
В строке 1.3 указывается сумма активных линий подвижной широкополосной связи и специальных линий подвижной связи для передачи данных.
В строке 1.3.1 указываются стандартные линии подвижной связи (включая только активно используемые линии), линии подвижной связи с заявленной скоростью передачи данных 256 кбит/с или выше, которые использовались в течение предыдущих трех месяцев для подсоединения к данным сети интернет на основе IP. Линия включается в показатель, если обеспечивает доступ к сети Интернет посредством технологии HTTP и использует для передачи данных в течение предыдущих трех месяцев на основе IP. Стандартные короткие послания SMS и MMS не считаются активной передачей данных сети интернет, даже если они передаются на основе IP.
В строке 1.3.2 указываются линии для специализированных услуг по передаче данных посредством сетей подвижной связи, которые закупаются отдельно от услуг по передаче речи, либо в качестве отдельной услуги (модем (аппаратный ключ)), либо в виде дополнительного пакета к услуге по передаче речи, что требует заключения дополнительного контракта. Все специализированные линии подвижной связи для передачи данных с периодической абонентской платой включаются как «активные линии передачи данных», независимо от их фактического использования. Режимы широкополосной подвижной связи с предоплатой требуют активного использования линий, если абонентская плата не взимается на ежемесячной основе. Сюда включаются линии, использующие технологию подвижной связи WiMax.
21. В строке 1 раздела 20 указывается общее количество минут, использованных на сеансы связи с набором номера в коммутируемой телефонной сети общего пользования для получения доступа в сети Интернет.
В строке 2 указывается общее количество объема фиксированного трафика сети Интернет, как на внешние, так и на внутренние ресурсы, в МБайт.

20. 19-бөлімнің 1-жолында сымсыз кең жолақты Интернет желісіне қолжетімділікті жерсеріктік желілер пайдаланумен, тіркелген сымсыз жер үсті және жылжымалы сымсыз байланыс жер үсті желілерін пайдаланатын абоненттерін қосқанда, сымсыз кең жолақты Интернет желісіне қолжетімділікті пайдаланумен барлық абоненттер саны көрсетіледі.
1.1-жолда берілген жүктеу жылдамдығы 256 кбит/с кем емес жерсеріктік қолжетімділігі бар Интернет желісі абоненттерінің саны көрсетіледі.
1.2-жолда жүктеу жылдамдығы 256 кбит/с кем емес жылдамдығы бар жер үсті тіркелген сымсыз байланыс абоненттерінің саны көрсетіледі. Бұл көрсеткіш WiMax технологиясымен тіркелген байланыс желілерін және сымсыз тіркелген байланыс желілерін қамтиды, бірақ қолжетімділік нүктесі және сол сияқтылар арқылы уақытша пайдаланушыларды қоспайды.
1.3-жолда деректерді беру үшін арнайы жылжымалы байланыс желілері және жылжымалы кең жолақты белсенді желілерінің қосындысы көрсетіледі.
1.3.1-жолда жылжымалы байланыстың стандартты желілері көрсетіледі (тек қана белсенді қолданылатын желілерді қосқанда): IP негізінде Интернет желісі деректеріне қосылу үшін өткен үш ай ағымында қолданылған, деректерді беру жылдамдығы 256 кбит/с немесе жоғары жылжымалы байланыс желілерін қамтиды. Желіні көрсеткішке қосу үшін ол HTTP технологиясы арқылы Интернет желісіне қолжетімділікті қамтамасыз етуі тиіс, және IP негізінде өткен үш ай ағымында деректерді беру үшін қолданылуы тиісті. Стандартты SMS және MMS қысқа жолдау хаттары IP негізінде жіберілсе де, Интернет желісі деректерін белсенді тарату болып саналмайды.
1.3.2-жолда сөйлеулерді беру қызметтерінен бөлек сатып алынатын, немесе бөлек қызмет ретінде (модем/аппараттық кілт) не қосымша келісімшартты жасауды керек ететін, сөйлеулерді беру бойынша қызметтерге қосымша пакет ретінде жылжымалы байланыс желісі арқылы деректерді беру бойынша мамандандырылған қызметтер желілері көрсетіледі. Мерзімді абоненттік төлемі бар деректерді беру үшін барлық мамандандырылған жылжымалы байланыс желілері нақты қолдануына қарамастан, «деректерді берудің белсенді желілері» ретінде қосылады. Егер абоненттік төлем ай сайын алынбаса, алдын ала төлеулі кең жолақты жылжымалы байланыс режимдері желілерді белсенді қолдануды керек етеді. WiMax жылжымалы байланыс технологиясын қолданатын желілер де қосылуы мүмкін.
21. 20-бөлімнің 1-жолында Интернет желісіне қолжетімділікті алу үшін жалпы қолданыстағы коммутациялық телефон желілерінде нөмірді терумен байланысты сеанстарда қолданылған минуттардың жалпы саны көрсетіледі.
2-жолда сыртқы да, iшкi де қорлардың тіркелген Интернет желісі трафигі көлемінің жалпы саны МБайт - та көрсетіледі.

В строке 2.1 указывается общее количество объема фиксированного трафика сети Интернет на внешние ресурсы, в МБайт.
В строке 3 указывается общее количество объема трафика по безпроводной широкополосной сети Интернета, в Мбайт.
В строке 4 указывается трафик мобильного Интернета.
В строке 5 указывается общий объем международной пропускной способности сети Интернет в мегабитах в секунду (Мбит/с). В случае асимметричного объема (то есть входящий объем больше исходящего), представить данные о входящем объеме.
В строке 5.1 указывается общий исходящий объем международной пропускной способности сети Интернет в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в сети Интернет, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
В строке 5.2 указывается общий входящий объем международной пропускной способности сети Интернет в мегабитах в секунду. Этот показатель измеряется как сумма объемов всех обменов в сети Интернет, обеспечиваемых международной полосой пропускания.
22. В строке 1 в разделе 21 учитывается количество систем кабельного телевидения на конец отчетного года независимо от числа абонентов, обслуживаемых ими. Показатель включает количество наземных систем многоканального кабельного телевидения: кабельного (с доставкой по медному или оптоволоконному кабелю) и коллективные спутниковые антенные установки, обслуживающие несколько семей в разных домах. Включаются также системы с распределением сигнала по беспроводным каналам связи.
В строке 2 указывается количество пользователей многоканального телевидения, доставляемого с помощью фиксированных линий связи (коаксиального или оптоволоконного кабеля) на конец отчетного года.
В строке 2.1 указывается количество абонентов интерактивного телевидения, которые могут подключить телепрограммы по запросу на конец отчетного года.
23. В строке 1 в разделе 22 указывается процентная доля территории, охваченной в целом подвижной сотовой связью. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной сигналом подвижной сотовой связи, на общую площадь территории.
В строке 2 указывается процентная доля территории, охваченной в целом эфирным цифровым телевещанием. Этот показатель рассчитывается путем деления территории, охваченной эфирным цифровым телевещанием, на общую площадь территории.
24. В разделе 23 указываются наименования вторичных видов деятельности в соответствии с Номенклатурой видов экономической деятельности (далее - ОКЭД) в разрезе 5-ти знаков, а в графе «код ОКЭД» - код отрасли согласно ОКЭД до 5-ти знаков.

2.1-жолда сыртқы да қорлардың тіркелген Интернет желісі трафигінің көлемінің жалпы саны МБайт - та көрсетіледі.
3-жолда сымсыз кең жолақты Интернет желісі бойынша трафигінің көлемінің жалпы саны МБайт - та көрсетіледі.
4-жолда ұтқыр Интернет желісінің трафигі көрсетіледі.
5-жолда Интернет желісінің секундына (Мбит/с) мегабайттағы халықаралық өткізу қабілеттілігінің жалпы көлемі көрсетіледі. Асимметриялық көлем жағдайында (яғни кіретін көлем шығатын көлемнен көбірек) кіріс көлемі туралы деректер ұсынылады.
5.1-жолда Интернет желісінің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы шығыс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн Интернет желісіне барлық алмасу көлемдерінің жиыны ретінде өлшенедi.
5.2-жолда Интернет желісінің секундына мегабиттағы халықаралық өткізу қабілетінің жалпы кіріс көлемі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш халықаралық өткiзу жолағымен қамтамасыз етiлетiн Интернет желісіне барлық алмасу көлемдерінің жиыны ретінде өлшенедi.
22. 21-бөлімнің 1-жолында есепті жылдың соңында қызмет көрсетілетін абоненттер санына қарамастан кабельді телевизия жүйелерінің саны көрсетіледі. Көрсеткішке жер үсті жүйелердің көп арналы кабельді телевизия саны кіреді: кабельді (мыс немесе оптоталшықты кабель бойынша жеткізумен) және әр түрлі үйлердегі бірнеше отбасына қызмет көрсететін ұжымдық жерсеріктік антенна құрылғыларынан тұрады. Мұнда сондай-ақ байланыстың сымсыз арналары бойынша дабылды бөлу жүйесі қосылады.
2-жолда есепті жылдың соңында тіркелген байланыс желісінің (коаксиальді немесе оптоталшықты кабель) көмегімен жеткізілетін көп арналы телевизия пайдаланушыларының саны көрсетіледі.
2.1-жолда есепті жылдың соңына сұрау бойынша телебағдарламаларды қоса алатын интерактивті телевизия абоненттерінің саны көрсетіледі.
23. 22-бөлімнің 1-жолында жылжымалы ұялы байланыспен тұтастай қамтылған аумақтың пайыздық үлесі көрсетіледі. Бұл көрсеткіш жылжымалы ұялы байланыс сигналымен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептеледі.
2-жолда жалпы эфирлі цифрлық телехабарлармен қамтылған аумақтың үлестік пайызы көрсетіледі. Бұл көрсеткіш эфирлі цифрлық телехабарлармен қамтылған аумақты жалпы аумаққа бөлу жолымен есептелінеді.
24. 23-бөлімінде Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасына сәйкес (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) 5 таңбалы бөлінісіндегі қызметтің қайталама түрлерінің атаулары, ал «ЭҚЖЖ-нің коды» бағынында – ЭҚЖЖ - ға сәйкес саланың 5 таңбаға дейін коды көрсетіледі.

25. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного в разделе «Отчеты on-line» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике (www.stat.gov.kz).
Примечание: Х – данная позиция не подлежит заполнению.
26. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
2) раздел 3 «Объем услуг междугородной и международной телефонной связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;
3) раздел 4 «Объем услуг местной телефонной связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 >  строк 1.1 – 1.4 для каждой графы;
4) раздел 5 «Объем услуг мобильной связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.5 для каждой графы;
5) раздел 6 «Объем услуг по передаче данных по сетям телекоммуникационным»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1, 1.2, 1.3 для каждой графы;
строка 1.1 = строк 1.1.1 – 1.1.3 для каждой графы;
строка 2 = строк 2.1, 2.2, 2.3 для каждой графы;
строка 2.1 = строк 2.1.1 – 2.1.3 для каждой графы;
6) раздел 7 «Объем услуг сети Интернет по сетям телекоммуникационным»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;
строка 2 = строк 2.1 – 2.3 для каждой графы;
строка 3 = строк 3.1, 3.2 по графам 3, 4;
7) раздел 8 «Объем услуг по распространению программ»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
8) раздел 9 «Объем услуг телекоммуникационных прочих»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.5 + строка 1.6 для каждой графы;
строка 1.5 = строк 1.5.1 – 1.5.3 для каждой графы;
9) раздел 10 «Число фиксированных телефонных линий»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.4 для каждой графы;
10) раздел 11 «Информация по вызовам междугородной телефонной связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;

25. Осы нысанды тапсыру қағаз тасығышта және электронды форматта жүзеге асырылады. Нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Интернет-ресурсының (www.stat.gov.kz) «On-line есептер» бөлімінде орналастырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы іске асырылады.
Ескерту: Х – бұл айқындама толтыруға жатпайды.
26. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Байланыс қызметтерінің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
2) 3-бөлім «Қалааралық және халықаралық телефон байланысы қызметтерінің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.3-жолдардың ;
3) 4-бөлім «Жергілікті телефон байланысы қызметтерінің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол > барлық бағандар бойынша 1.1 – 1.4-жолдардың ;
4) 5-бөлім «Ұтқыр телефон байланысы қызметтерінің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.5-жолдардың ;
5) 6-бөлім «Телекоммуникациялық желілер арқылы деректерді беру бойынша қызметтердің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1, 1.2, 1.3-жолдардың ;
1.1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1.1 – 1.1.3-жолдардың ;
2-жол = әрбір бағандар үшін 2.1, 2.2, 2.3-жолдардың ;
2.1-жол = әрбір бағандар үшін 2.1.1 – 2.1.3-жолдардың ;
6) 7-бөлім «Телекоммуникациялық желілер бойынша Интернет желісі қызметтерінің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.3-жолдардың ;
2-жол = әрбір бағандар үшін 2.1 – 2.3-жолдардың ;
3-жол = 3, 4-бағандар бойынша 3.1, 3.2-жолдардың ;
7) 8-бөлім «Бағдарламаларды тарату бойынша қызметтердің көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
8) 9-бөлім «Өзге де телекоммуникациялық қызметтер көлемі»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = барлық бағандар бойынша 1.1 – 1.5-жолдары + 1.6-жол ;
1.5-жол = барлық бағандар бойынша 1.5.1 – 1.5.3-жолдардың ;
9) 10-бөлім «Тіркелген телефон желілерінің саны»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.4-жолдардың ;
10) 11-бөлім «Қалааралық телефон байланысының шақырулары бойынша ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
1-жол = барлық бағандар бойынша 1.1 – 1.3-жолдардың ;

11) раздел 13 «Информация по пропуску трафика фиксированной телефонной связи»:
строка 4 = строк 4.1-4.2 для каждой графы;
12) раздел 15 «Число абонентов мобильной связи»:
строка 1.1 < строки 1 для каждой графы;
строка 2 < строки 1 для каждой графы;
данные раздела 15.1 < строки 1 по графе 1 раздела 15;
данные раздела 15.2 < строки 1 по графе 1 раздела 15;
13) раздел 16 «Количество отправленных телеграмм»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;
14) раздел 17 «Информация об абонентах фиксированной (проводной) сети Интернет»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.2 для каждой графы;
строка 1.2 = строк 1.2.1 – 1.2.5 для каждой графы;
15) раздел 18 «Информация о количестве абонентов фиксированной (проводной) сети Интернет с использованием высокоскоростного широкополосного доступа по скорости»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
16) раздел 19 «Информация о количестве абонентов сети Интернет с использованием беспроводного широкополосного доступа»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;
строка 1.3 = строк 1.3.1 – 1.3.2 для каждой графы;
17) раздел 20. «Информация о трафике в сети Интернет»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
строка 2.1 < строки 2 для каждой графы;
18) раздел 21 «Количество систем и абонентов кабельного телевидения»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 2.1 < строки 2 для каждой графы;
19) раздел 22 «Охват территории сетью подвижной сотовой связи и эфирным цифровым телевещанием»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
20) раздел 23 «Объем произведенной продукции (работ, услуг) по вторичным видам деятельности»:
строка 1 = всех строк;
21) контроль между разделами:
строка 1 графа 1 раздела 1 = строк 1 графы 1 разделов 3, 4 +  строк 1, 2-5 графы 1 раздела 5 + строк 1, 2 графы 1 раздела 6 + строк 1, 2 графы 1 раздела 7 + строк 1-3 графы 1 раздела 8 + строка 1 графы 1 раздела 9;
строка 1 графа 2 раздела 1= + строк 1 графы 2 разделов 3, 4 + строк 1, 2-5 графы 2 раздела 5 + строк 1, 2 графы 2 раздела 6 + строк 1, 2 графы 2 раздела 7 + строк 1-3 графы 2 раздела 8 + строка 1 графы 2 раздела 9;
строка 1 графа 3 раздела 1= строка 1 граф 1 – 5, 7 раздела 2 + строк 1 графы 3 разделов 3, 4 + строк 1, 2-5 графы 3 раздела 5 + строк 1, 2 графы 3 раздела 6 + строк 1, 2, 3 графы 3 раздела 7 + строк 1-3 графы 3 раздела 8 + строка 1 графы 3 раздела 9;
строка 1 графа 4 раздела 1 = строк 1 графы 4 разделов 3, 4 +  строк 1, 2-5 графы 4 раздела 5 + строк 1, 2 графы 4 раздела 6 + строк 1, 2, 3 графы 4 раздела 7 + строк 1-3 графы 4 раздела 8 + строка 1 графы 4 раздела 9.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики
Казахстан по статистике
от 12 августа 2013 года № 187
Приложение 5
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике

11) 13-бөлім «Тіркелген телефон байланысының трафигін өткізу бойынша ақпарат»:
4-жол = әрбір бағандар үшін 4.1 – 4.2-жолдардың ;
12) 15-бөлім «Ұтқыр байланыс абоненттерінің саны»:
1.1-жол < әрбір бағандар үшін 1-жолдан;
2-жол < әрбір бағандар үшін 1-жолдан;
15.1-бөлімнің деректері < 15-бөлімнің 1-бағаны бойынша 1-жолға;
15.2-бөлімнің деректері < 15-бөлімнің 1-бағаны бойынша 1-жолға;
13) 16-бөлім «Жөнелтілген телеграммалар саны»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.3-жолдар ;
14) 17-бөлім «Тіркелген (сымды) Интернет желісінің абоненттері туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.2-жолдар ;
1.2-жол = әрбір бағандар үшін 1.2.1-1.2.5-жолдар ;
15) 18-бөлім «Жылдамдығы бойынша жоғары жылдамдықты кең жолақты қолжетімділікті пайдаланумен тіркелген (сымды) Интернет желісі абоненттерінің саны туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
16) 19-бөлім «Интернет желісін сымсыз кең жолақты қолжетімділік арқылы пайдаланатын абоненттердің саны туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
1-жол = әрбір бағандар үшін 1.1 – 1.3-жолдар ;
1.3-жол = әрбір бағандар үшін 1.3.1 – 1.3.2-жолдар ;
17) 20-бөлім «Интернет желілеріндегі трафиктер туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
2.1-жол < барлық бағандар бойынша 2-жолдан;
18) 21-бөлім. «Кабельді теледидар жүйелері мен абоненттерінің саны туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
4-баған < әрбір жолдар үшін 3-бағаннан;
2.1-жол < барлық бағандар бойынша 2-жолдан;
19) 22-бөлім «Аумақты жылжымалы ұялы байланыс желісімен және сандық эфирлі телехабарлармен қамту туралы ақпарат»:
2-баған < әрбір жолдар үшін 1-бағаннан;
20) 23-бөлім «Қосалқы қызмет түрлері бойынша өндірілген өнім (жұмыс, қызмет) көлемі туралы ақпарат»:
1-жол = барлық жолдардың ;
21) бөлімдер арасындағы бақылау:
1-бөлім 1-бағанның 1-жолы = 3, 4-бөлімдерінің 1-бағанының 1-жолдың + 5 бөлімнің 1-бағанының 1, 2 – 5-жолдарының + 6-бөлімнің 1-бағанының 1, 2-жолдарының + 7-бөлімнің 1-бағанының 1, 2-жолдарының + 8-бөлімнің 1-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 1-бағанының 1-жолы;
1-бөлім 2-бағанның 1-жолы = 3, 4-бөлімдерінің 2-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 2-бағанының 1, 2 – 5-жолдарының + 6-бөлімнің 2-бағанының 1, 2-жолдарының + 7-бөлімнің 2-бағанының 1, 2-жолдарының + 8-бөлімнің 2-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 2-бағанының 1-жолы;
1-бөлім 3-бағанның 1-жолы = 2-бөлімнің 1-жолының 1-5, 7-бағандарының + 3, 4-бөлімдерінің 3-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 3-бағанының 1, 2 - 5-жолдарының + 6-бөлімнің 3-бағанының 1, 2-жолдарының + 7-бөлімнің 3-бағанының 1, 2, 3-жолдарының + 8-бөлімнің 3-бағанының 1-3-жолдарының + 9-бөлімнің 3-бағанының 1-жолы;
1-бөлім 4-бағанның 1-жолы = 3, 4-бөлімдерінің 4-бағанының 1-жолдың + 5-бөлімнің 4-бағанының 1, 2 – 5-жолдарының + 6-бөлімнің 4-бағанының 1, 2-жолдарының + 7-бөлімнің 4-бағанының 1, 2, 3-жолының + 8-бөлімнің 4-бағанының 1-3 жолдарының + 9-бөлімнің 4-бағанының 1-жолы.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына 3-қосымша
Приложение 3 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 12 августа 2013 года № 187

2. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз,
мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Қалааралық және халықаралық телефон байланысы қызметтері
Услуги междугородной и международной телефонной связи
соның ішінде:
в том числе:
1.1
республика ішінде
внутри республики
1.2
ТМД1 елдері
страны СНГ
1.3
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
2
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Услуги местной телефонной связи
3
Сымды және сымсыз телекоммуникациялық желілер арқылы деректерді беру бойынша қызметтері
Услуги по передаче данных по сетям телекоммуникационным проводным и беспроводным
4
Сымды және сымсыз телекоммуникациялық желілер бойынша Интернет желісінің қызметтері
Услуги сети Интернет по сетям телекоммуникационным проводным и беспроводным
5
Сымсыз желілері және жерсерігі, кабельді инфрақұрылым арқылы бағдарламаларды тарату бойынша қызметтері
Услуги по распространению программ по инфраструктуре кабельной, по сетям беспроводным и через спутник
6
Ұтқыр байланыс қызметтері
Услуги мобильной связи
6.1
одан - ұялы байланыс қызметтері
из них - услуги сотовой связи
7
Өзге де телекоммуникациялық қызметтері
Услуги телекоммуникационные прочие
______________________
1 ТМД - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
СНГ - Содружество Независимых Государств
3. Байланыстың негізгі қызметтерін тұтынушылар туралы ақпаратты
көрсетіңіз, мың бірлік
Укажите информацию о потребителях основных услуг связи, тысяч единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Тіркелген телефон желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий
1.1
одан - сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны
из них - число фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям
2
Ұялы байланыс абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи
3
Тіркелген Интернет абоненттерінің саны
Число абонентов фиксированного Интернета
соның ішінде:
в том числе:
3.1
тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің саны
число абонентов фиксированного (проводного) Интернета
3.2
спутниктік желілерді пайдаланумен Интернет желісінде сымсыз кең жолақты қолжетімділікті пайдаланатын абоненттер саны
число абонентов беспроводного широкополосного доступа в сети Интернет с использованием спутниковых линий
3.3
жер үстіндегі тіркелген сымсыз байланыстың желілерін пайдаланумен Интернет желісінде сымсыз кең жолақты қолжетімділікті пайдаланатын абоненттер саны
число абонентов беспроводного широкополосного доступа в сети Интернет с использованием линий наземной фиксированной беспроводной связи
4
Жоғары жылдамдықты кең жолақты қолжетімділікті пайдаланумен тіркелген Интернет абоненттерінің саны
Число абонентов фиксированного Интернета с использованием высокоскоростного широкополосного доступа
5
Интернет желісіне қатынауы бар ұялы байланысы абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи, имеющих доступ к сети Интернет
5.1
одан - деректерді кең жолақты жоғарғы жылдамдықты табыстауға қолжетімділігі бары
из них - имеющих доступ к широкополосной высокоскоростной передаче данных
Атауы
Наименование _____________________
Мекенжайы
Адрес ____________________________
Телефон __________________________
Электрондық пошта мекенжайы
Адрес электронной почты __________
Орындаушы
Исполнитель __________________________________ _____________________
аты-жөні                        телефон
фамилия
Басшы
Руководитель _________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы
фамилия, имя и отчество               подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ____________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты           қолы
фамилия, имя и отчество            подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение 4
к приказу
Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 12 августа 2013 года № 187
Приложение 6
к приказу
Исполняющего обязанности
председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
от 25 октября 2012 года № 293
Инструкция по заполнению статистической формы
общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о
почтовой и курьерской деятельности и услугах связи»
(код 0901101, индекс 3-связь, периодичность месячная)

2. Байланыс қызметтерінің көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге
Укажите информацию об объеме услуг связи, тысяч тенге
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Қалааралық және халықаралық телефон байланысы қызметтері
Услуги междугородной и международной телефонной связи
соның ішінде:
в том числе:
1.1
республика ішінде
внутри республики
1.2
ТМД1 елдері
страны СНГ
1.3
ТМД-дан тыс елдер
страны вне СНГ
2
Жергілікті телефон байланысы қызметтері
Услуги местной телефонной связи
3
Сымды және сымсыз телекоммуникациялық желілер арқылы деректерді беру бойынша қызметтері
Услуги по передаче данных по сетям телекоммуникационным проводным и беспроводным
4
Сымды және сымсыз телекоммуникациялық желілер бойынша Интернет желісінің қызметтері
Услуги сети Интернет по сетям телекоммуникационным проводным и беспроводным
5
Сымсыз желілері және жерсерігі, кабельді инфрақұрылым арқылы бағдарламаларды тарату бойынша қызметтері
Услуги по распространению программ по инфраструктуре кабельной, по сетям беспроводным и через спутник
6
Ұтқыр байланыс қызметтері
Услуги мобильной связи
6.1
одан - ұялы байланыс қызметтері
из них - услуги сотовой связи
7
Өзге де телекоммуникациялық қызметтері
Услуги телекоммуникационные прочие
3. Байланыстың негізгі қызметтерін тұтынушылар туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың бірлік
Укажите информацию о потребителях основных услуг связи, тысяч единиц
Жол коды
Код строки
Көрсеткіштердің атауы
Наименование показателей
Халыққа көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные населению
Басқа топтарға көрсетілген қызметтер
Услуги, оказанные другим группам
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
барлығы
всего
одан – ауылдық жерлерде
из них - сельская местность
А
Б
1
2
3
4
1
Тіркелген телефон желілерінің саны
Число фиксированных телефонных линий
1.1
одан - сандық телефон станцияларына қосылған тіркелген телефон желілерінің саны
из них - число фиксированных телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям
2
Ұялы байланыс абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи
3
Тіркелген Интернет абоненттерінің саны
Число абонентов фиксированного Интернета
соның ішінде:
в том числе:
3.1
тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің саны
число абонентов фиксированного (проводного) Интернета
3.2
спутниктік желілерді пайдаланумен Интернет желісінде сымсыз кең жолақты қолжетімділікті пайдаланатын абоненттер саны
число абонентов беспроводного широкополосного доступа в сети Интернет с использованием спутниковых линий
3.3
жер үстіндегі тіркелген сымсыз байланыстың желілерін пайдаланумен Интернет желісінде сымсыз кең жолақты қолжетімділікті пайдаланатын абоненттер саны
число абонентов беспроводного широкополосного доступа в сети Интернет с использованием линий наземной фиксированной беспроводной связи
4
Жоғары жылдамдықты кең жолақты қолжетімділікті пайдаланумен тіркелген Интернет абоненттерінің саны
Число абонентов фиксированного Интернета с использованием высокоскоростного широкополосного доступа
5
Интернет желісіне қатынауы бар ұялы байланысы абоненттерінің саны
Число абонентов сотовой связи, имеющих доступ к сети Интернет
5.1
одан - деректерді кең жолақты жоғарғы жылдамдықты табыстауға қолжетімділігі бары
из них - имеющих доступ к широкополосной высокоскоростной передаче данных
Атауы                                    Мекенжайы
Наименование ____________________________ Адрес _____________________
_________________________________________      ______________________
Электрондық пошта мекенжайы
Телефон _________________________________ Адрес электронной почты
___________________________
Орындаушы
Исполнитель _____________________________ ___________________________
аты-жөні                        телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ____________________________ ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты             қолы
фамилия, имя и отчество               подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты            қолы
фамилия, имя и отчество            подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2013 жылғы 12 тамыздағы
№ 187 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2012 жылғы 25 қазандағы
№ 293 бұйрығына
6-қосымша
«Почталық және курьерлік қызмет және байланыс
қызметтері туралы есеп» жалпымемлекеттік статистикалық
байқаудың статистикалық нысанын (коды 0901101, индексі
3-байланыс, кезеңділігі айлық) толтыру жөніндегі
нұсқаулық

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи» (код 0901101, индекс 3–связь, периодичность месячная) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет о почтовой и курьерской деятельности и услугах связи» (код 0901101, индекс 3–связь, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) абонент - это физическое или юридическое лицо, с которым заключен договор на оказание услуг связи с выделением для этих целей абонентской линии, абонентского номера и (или) идентификационного кода;
2) междугородная телефонная связь – телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, за исключением местных телефонных соединений;
3) почтовая связь - прием, обработка, перевозка и доставка почтовых и специальных отправлений, а также почтовый перевод денег;
4) почтовая деятельность – предоставление почтовых услуг через почтовые сети;
5) сотовая связь – вид электрической связи, использующий деление обслуживаемой территории на ряд ячеек, обеспечивающий возможность непрерывности связи при перемещении абонента из ячейки в ячейку и предназначенный для двустороннего (многостороннего) обмена информацией преимущественно в виде речи, передаваемой посредством радиоволн;
6) международная телефонная связь – телефонное соединение между пользователями услугами связи, находящимися на территории Республики Казахстан, и пользователями услугами связи на территории другого государства;
7) электрическая связь (телекоммуникация) - передача или прием знаков, сигналов, голосовой информации, письменного текста, изображений, звуков по проводной, радио - оптической и другим электромагнитным системам.
3. Все показатели в стоимостном выражении приводятся без учета налога на добавленную стоимость, в тысячах тенге с одним десятичным знаком.
В случае, если структурному и обособленному подразделению делегированы полномочия по сдаче статистической формы юридическим лицом, то оно представляет данную статистическую форму по месту своего нахождения в органы статистики. В случае, если структурное и обособленное подразделение не имеет полномочий по сдаче статистической формы, то юридическое лицо представляет статистическую форму в органы статистики по месту своего нахождения в разрезе своих структурных и обособленных подразделений с указанием их местонахождения.

1. Осы «Почталық және курьерлік қызметі және байланыс қызметтері туралы есеп» (коды 0901101, индексі 3–байланыс, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқау бойынша статистикалық нысанды толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 7) тармақшасына сәйкес әзірленген және «Почталық және курьерлік қызметі және байланыс қызметтері туралы есеп» (коды 0901101, индексі 3–байланыс, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының толтырылуын нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) абонент – бұл байланыс қызметі үшін абоненттік желі, абоненттік нөмір немесе сәйкестендіру кодын беру арқылы қызмет көрсету туралы шарт жасалған жеке немесе заңды тұлғалар;
2) қаларалық телефон байланысы – жергілікті телефон байланысын қоспағандағы Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
3) почта байланысы – почта және арнайы жөнелтімдерді қабылдау, өңдеу, тасымалдау және жеткізу, сондай-ақ почтамен ақша аудару;
4) почталық қызмет – почта желілері арқылы почталық қызметтерді ұсыну;
5) ұялы байланыс – абоненттің бір ұяшықтан екінші ұяшыққа қозғалуы барысында байланыстың үзілмеуін қамтамасыз ететін және радиотолқындар арқылы көбінесе ауызша сөйлеу түрінде берілетін ақпаратпен екі жақты (көп тарапты) алмасуға арналған, қызмет көрсетілетін аумақты бірнеше ұяшықтарға бөлетін электр байланысының түрі;
6) халықаралық телефон байланысы – Қазақстан Республикасының аумағында және басқа мемлекеттің аумағында орналасқан байланыс қызметтерін пайдаланушылар арасындағы телефон байланысы;
7) электр байланысы (телекоммуникация) – сым, радио-, оптикалық немесе басқа электрмагниттік жүйелер бойынша белгілерді, сигналдарды, дауыс арқылы берілетін жазбаша мәтіндерді, бейнелер мен дыбыстарды беру және қабылдау.
3. Есептіліктің құндық көріністегі барлық көрсеткіштері қосылған құнға салықты есепке алусыз, бір ондық белгісімен мың теңгеде көрсетіледі.
Егер құрылымдық және оқшауланған бөлімшеге заңды тұлға статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттік берсе, онда ол өзі орналасқан жердегі статистика органдарына осы статистикалық нысанды ұсыну керек. Егер құрылымдық бөлімше және оқшауланған бөлімшеде статистикалық нысанды тапсыру бойынша өкілеттіктер болмаса, онда заңды тұлға өзі орналасқан жердегі статистика органдарына олардың аумақтарын көрсете отырып, құрылымдық және оқшауланған бөлімшелер бөлінісінде статистикалық нысанды ұсынады.

4. В разделе 1 в объем услуг связи, оказанных по основному виду деятельности, респонденты в стоимостном выражении включают поступления средств от населения и юридических лиц за оказанные услуги связи в отчетном периоде, независимо от срока оплаты оказанных услуг. В объемы почтовых услуг включаются все виды внутренних и международных почтовых отправлений в стоимостном выражении, в том числе полученные за:
1) реализованные знаки почтовой оплаты;
2) письменную корреспонденцию (за исключением EMS отправлений и отправлений специальной связи);
3) доставленные счета извещения, пенсионные выписки;
4) посылки (за исключением EMS отправлений и отправлений специальной связи);
5) бандероли, мелкие пакеты;
6) периодические издания на договорной основе (доставка, пересылка, экспедирование);
7) услуги почтовых отделений (доходы от реализации продукции): филателистическая продукция, открытки, конверты, тара и тарные материалы, бланки строгой отчетности и прочие товары;
8) услуги почтовые прочие: прием и доставка телеграмм, дополнительные услуги специальной связи, дополнительные почтовые услуги, возврат почтовых отправлений, услуги EMS отправлений, специальной связи, услуги почтовые по доставке и пересылке крупногабаритных почтовых отправлений, услуги почтовые «Директ-мейл» и прочие услуги, не включенные в другие группировки.
К отправлениям ускоренной почты (Услуги EMS - Express Mail Service - сервис экспресс-доставки) относятся письма (пакеты) и посылки, обрабатываемые и доставляемые в ускоренном режиме.
В доходы услуг почтовой связи не включаются услуги, связанные с денежными переводами, так как в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности, услуги почтовых сберегательных банков, также деятельность в области почтовых денежных переводов относится к классу 64.19 – другие виды денежно-кредитного посредничества.
5. В разделе 2 в объем услуг от всех видов деятельности связи включаются доходы, полученные за реализацию смарткарт для таксофонов, а также предоставление услуг по: международной, междугородной телефонной связи, местной телефонной связи, аренде каналов связи, передаче данных, беспроводной связи, телеграфной связи, прочим услугам связи.
В строке 1 услуги междугородной телефонной связи общего пользования включают услуги по предоставлению междугородных и международных телефонных разговоров по предварительному заказу, переговоров по срочному тарифу, переговоров с помощью таксофона, дополнительные услуги (уведомление по адресу или телефону абонента о приглашении на переговорный пункт, о выдаче справок о номере телефона в другом городе, по переадресованию переговоров и так далее).
В строке 2 услуги местной сети телефонной связи общего пользования включают услуги по подключению (переключению) и передаче (данных и сообщений), необходимых для установления и поддержания связи между городскими (местными) телефонизированными зонами (областями).
Местная телефонная связь означает телефонное соединение между абонентами одного населенного пункта, находящимися на территории Республики Казахстан.
Данные услуги предусматривают как индивидуальное, так и коллективное пользование телефонами (с соответствующей оплатой). Сюда относятся также услуги по установке (переустановке), ремонту и замене телефонных аппаратов (основных, параллельных, с определением номера или без него), замене номера абонента, по ремонту повреждений в городской (местной) телефонной связи и прочие дополнительные услуги (подключение охранной сигнализации, дополнительного звонка, световой сигнализации и так далее).
В строке 3 услуги сети связи для передачи данных включают сетевые услуги по передаче данных между конечными пунктами (абонентами), располагающими оборудованием (приборами) с одинаковыми или разными схемами. Услуги по передаче (и приему) данных могут осуществляться как через общедоступные, так и через определенные (специально оплаченные потребителями) каналы сети связи.
Под передачей данных подразумевается электросвязь, обеспечивающая средствами электросвязи передачу данных, представленных в виде двоичных символов для последующей обработки или после обработки вычислительными средствами.
Также включаются услуги телеграфа по приему, по доставке телеграмм, услуги телефаксимильной, телетекстовой связи и услуг телеграфа прочих, услуги электронной почты, то есть услуги по высокоскоростной передаче информации (данных), подготовленной или обрабатываемой на входе средствами вычислительной техники, по каналам связи с промежуточным накоплением в электронных почтовых ящиках. Под электронной почтой понимается канал передачи текстовых сообщений и вложенных файлов между двумя подключенными к сети Интернету компьютерами.
Под сетью Интернет понимается глобальная информационная система, элементы которой связаны друг с другом посредством единого адресного пространства, основанного на протоколе TCP/IP, предоставляющая пользователям возможность доступа к многочисленным информационном и бизнес-ресурсам и электронной почте.
В строке 6 услуги мобильной телефонной связи включают услуги по передаче и приему сообщений по мобильным телефонам (радиотелефонам), представляющие собой переносные трубки. Такие телефоны имеют доступ к телефонным сетям общего пользования или другим мобильным телефонам и выполняют все функции, присущие телефонной сети общего пользования, в том числе факсимильной связи.
Показатели по мобильной связи заполняются операторами, предоставляющими услуги мобильной связи, обеспечивающей подвижным абонентам возможность связи между собой и со стационарными абонентами телефонной сети.
В строке 7 услуги телекоммуникационные прочие включают услуги телематических служб, IP-телефонии, интеллектуальных сетей, услуги, технологически связанные с предоставлением услуг телекоммуникаций по подключению и присоединению к сети телекоммуникаций других операторов связи, услуги по организации абонентского доступа к сети телекоммуникаций, услуги по техническому обслуживанию и ремонту (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования). Также включаются услуги по предоставлению оборудования в аренду (телекоммуникационного оборудования, элементов инфраструктуры сети, прочего оборудования), услуги по пропуску трафика (интерконнект) для операторов связи и услуги по предоставлению доступа к каналам транспортной сети операторам связи, услуги по предоставлению в аренду каналов связи.
К IP-телефонии относится технология, позволяющая использовать сеть Интернет или любую другую IP-сеть в качестве средства организации и ведения международных и междугородных телефонных разговоров и передачи факсов в режиме реального времени.

4. 1-бөлімде респонденттер қызметтің негізгі түрі бойынша көрсетілген байланыс қызметтерінің көлеміне құндық көріністе көрсетілген қызметтерге төлем төлеу мерзіміне байланыссыз, есепті кезеңде көрсетілген байланыс қызметтері үшін халықтан және заңды тұлғалардан түскен қаражатты қосады. Почта қызметтерінің көлеміне құндық көріністе ішкі және халықаралық почта жөнелтілімдерінің барлық түрлері қосылады, соның ішінде:
1) почта төлемдерінің сатылған белгілері;
2) жазбаша хат-хабарлар (EMS жөнелтілімдері және арнайы байланыс жөнелтілімдерін қоспағанда);
3) жеткізілген түбіртек хабарламалар, зейнетақы көшірмелері;
4) сәлемдемелер (EMS жөнелтілімдері және арнайы байланыс жөнелтілімдерін қоспағанда);
5) бандерольдер, кішігірім пакеттер;
6) шарт негізінде мерзімді басылымдар (жеткізу, жіберу, жөнелту);
7) почта бөлімшелерінің қызметтері (өнімді өткізуден түскен табыстар), филателиялық өнім, ашық хаттар, конверттер, жәшік және жәшіктік материалдар, қатаң есептілік бланкілері және өзге де тауарлар;
8) өзге де почта қызметтері: телеграммаларды қабылдау және жөнелту, арнайы байланыстың қосымша қызметтері, қосымша почта қызметтері, почталық жөнелтілімдерді қайтару, EMS жөнелтілімдерінің, арнайы байланыстың қызметтері, ірі көлемді почта жөнелтілімдерін жеткізу және жіберу бойынша почта қызметтері, «Директ-мейл» почта қызметтері және басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қызметтер.
Жедел түрдегі почта жөнелтілімдеріне (EMS қызметтері - Express Mail Service - экспресс-жеткізу қызметі) – жедел түрде өңделетін және жеткізілетін хаттар (пакеттер) және сәлемдемелер жатады.
Почта байланысы қызметінен түскен табыстарға ақша аударымдарымен байланысты қызметтер қосылмайды, себебі Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес почталық жинақтау банктерінің қызметтері, сонымен қатар почталық ақша аударымдары саласындағы қызмет 64.19-ақша несие делдалдығының басқа түрлері сыныбына жатады.
5. 2–бөлімде байланыс қызметінің барлық түрлерінен түскен қызметтер көлеміне таксофондарға арналған смарткарталарды өткізуден, сондай-ақ: халықаралық, қалааралық телефон байланысы, жергілікті телефон байланысынан, байланыс арналарын жалға беруден, деректерді беруден, сымсыз байланыстан, телеграф байланысынан, өзге де байланыс қызметтерінен түскен табыстар кіреді.
1–жолда жалпы пайдаланудағы қалааралық телефон байланысының қызмет көрсетуі алдын-ала тапсырыс беру бойынша қалааралық және халықаралық телефондық сөйлесулерді, жедел тариф бойынша сөйлесулер, таксофон көмегі арқылы сөйлесулер, қосымша қызметтер (сөйлесу пунктіне шақыру туралы абоненттің мекен-жайы немесе телефоны бойынша ескерту, басқа қаладағы телефон нөмірі туралы анықтамаларды беру, сөйлесулерді басқа мекенжайға жолдау және тағы басқа) ұсыну бойынша қызметтерді қамтылады.
2–жолда жергілікті телефон байланысы желілерінің көрсеткен қызметтерінің көлемі қалалық (жергілікті) телефондалған аймақтар (облыстар) арасындағы байланысты орнату және ұстауға қажетті қосу (қайта қосу) және беру (деректер мен хабарламаларды) бойынша қызмет көрсетулерді қамтиды.
Жергілікті телефон байланысы Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бір елді мекендегі абоненттер арасындағы телефон байланысын білдіреді.
Осы қызмет көрсетулер телефонды жеке және ұжымдық (сәйкес төлемақымен) пайдалануды қарастырады. Сонымен қатар, осыған телефондық аппаратты орнату (қайта орнату), жөндеу және ауыстыру (телефон нөмірін анықтай алатын немесе нөмірді анықтай алмайтын негізгі және параллельді), абонент нөмірін ауыстыру, байланыстың қалалық телефон байланыс желісіне келген ақауларды жөндеу және басқа да қосымша қызметтер бойынша (күзет дабылдамасының қосылуы, қосымша телефон шалулар, жарық дабылдамасы және тағы басқа) қызметтер жатқызылады.
3-жолда деректерді беру үшін байланыс желілерінің қызмет көрсету көлеміне әртүрлі немесе бірдей сызбалы жабдықтары (құрылғылары) бар түпкілікті пункттер арасындағы деректерді беру бойынша желілік қызметтер кіреді. Деректерді беру (және қабылдау) бойынша қызмет көрсетулер байланыс желісінің жалпы қолжетімді, сондай-ақ белгіленген (тұтынушылармен арнайы төленген) арналары арқылы жүзеге асырылады.
Деректерді беру деп есептеу құралдарымен бұдан кейін өңдеу немесе өңдеуден кейінгі қос белгілер түрінде ұсынылған деректерді беруді электр байланысы құралдарымен қамтамасыз ететін электр байланысы танылады.
Сонымен қоса жеделхаттарды қабылдау, табыстау бойынша, телеграф қызметтері, телефаксимильді қызметтер, телемәтіндік байланыс және өзге де телеграфтық қызметтер, электрондық почта қызметтері, яғни келер алдында есептеуіш техника құралдарымен дайындалған немесе өңделетін ақпаратты электронды почта жәшіктерінде аралық жинаумен электр байланысы арналары арқылы жоғары жылдамдықпен беру жатады. Электрондық почта деп Интернет желісіне қосылған екі компьютер арасында мәтіндік хабарламаларды және салынған файлдарды беру арнасы түсіндіріледі.
Интернет желісі деп оның элементтері TCP/IP хаттамасында негізделген бірыңғай мекенжайлық кеңістік арқылы бір-бірімен өзара байланысқан, пайдаланушыларға көптеген ақпараттық, бизнес ресурстарға және электрондық поштаға қол жеткізу мүмкіндігін ұсынатын ғаламдық ақпараттық жүйе ұғынылады.
6-жолда ұтқыр телефон байланысы көрсеткен қызметтердің көлемі тасымалданатын ұтқыр телефон (радиотелефон) бойынша хабарламаларды қабылдау және жіберу жөніндегі қызметтерден тұрады. Мұндай телефондарда жалпы пайдаланудағы телефон желілеріне немесе басқа ұтқыр телефондарға ену рұқсаты бар және жалпы пайдаланудағы телефон желілеріне, оның ішінде факсимильді байланысқа тән барлық функцияларды орындайды.
Ұтқыр байланыс бойынша көрсеткіштер қозғалыстағы абоненттерге өзара және тұрақты телефон желісінің абоненттерімен байланысуға мүмкіндік беретін ұтқыр байланыстың қызмет көрсетулерін ұсынатын операторлармен толтырылады.
7–жолда өзге де телекоммуникациялық қызметтер көлеміне телематикалық қызметтері, IP-телефония, зияткерлік желілер, технологиялық тұрғыдан басқа байланыс операторларының телекоммуникация желісіне қосу және жалғау бойынша телекоммуникация қызметтерін ұсынумен байланысты қызметтер, телекоммуникация желісіне абоненттік қолжетімділікті ұйымдастыру бойынша қызметтер, техникалық қызмет көрсету және жөндеу бойынша қызметтері (техникалық жабдықты, желінің инфрақұрылым элементтерін, өзге де жабдықты) қосылады. Сонымен қоса жабдықты (телекоммуникациялық жабдықты, желінің инфрақұрылым элементтерін, өзге де жабдықты) жалға беру бойынша қызметтер, байланыс операторлары үшін трафикті (интерконнекті) өткізу бойынша қызметтер және байланыс операторларының көлік желісі қолжетімділікті ұсыну бойынша қызметтер, байланыс арналарын жалға беруді ұсыну бойынша қызметтер жатқызылады.
IP-телефонияға Интернет желісін немесе кез келген басқа IP-желісін халықаралық және қалааралық телефон сөйлесулерін ұйымдастыру және жүргізу және нақты уақыт режимінде факстерді беру құралы ретінде пайдалануға мүмкіндік беретін технология жатады.

6. В строке 1 раздела 3 указывается на конец отчетного периода количество фиксированных телефонных линий. Фиксированной телефонной линией является активная линия, соединяющая оконечное оборудование абонента c коммутируемой сетью общего пользования и имеющая выделенный порт в оборудовании телефонной станции. В него следует включать активное число аналоговых фиксированных телефонных линий, число телефонных линий, подключенных к цифровым телефонным станциям, число абонентов фиксированной беспроводной связи, платных таксофонов общего пользования и число абонентов VoIP. К активным линиям относятся линии, по которым в течение последних трех месяцев осуществлялась деятельность.
В строке 2 указывается количество абонентов операторов сотовой подвижной связи всех стандартов, как цифровых, так и аналоговых на конец отчетного периода.
Учет ведется по числу заключенных договоров с операторами подвижной связи, причем для стандарта GSM учет абонентов ведется по числу SIM – карт.
В строке 3.1 указывается число всех абонентов сети Интернет с фиксированным (проводным) доступом, включая число абонентов фиксированного (проводного) Интернета с набором номера и число абонентов фиксированного (проводного) Интернета с использованием высокоростного широкополосного доступа. Включаются лишь активные абоненты, которые пользовались этой системой на протяжении достаточного периода времени.
В строке 3.2 указывается число абонентов безпроводного широкополосного доступа к сети Интернет со спутниковым доступом с заявленной скоростью загрузки не менее 256 кбит/с.
В строке 3.3 указывается число абонентов наземной фиксированной беспроводной связи с заявленной скоростью загрузки не менее 256 кбит/с. Этот показатель может также включать линии фиксированной связи с технологией WiMax и линии фиксированной беспроводной связи, но не включает временных пользователей через точки доступа и тому подобное.
В строке 5 указывается общее количество абонентов, пользующихся услугами передачи данных по сетям сотовой подвижной связи (включая мультимедиа-услуги и доступ в сеть Интернет) на конец отчетного периода.
7. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного в разделе «Отчеты on-line» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике (www.stat.gov.kz).
8. Арифметико-логический контроль:
1) раздел 1 «Объем услуг почтовой и курьерской деятельности»:

6. 3-бөлімнің 1-жолында есепті кезеңнің соңына тіркелген телефон желілерінің саны көрсетіледі. Тіркелген телефон желісі абоненттің соңғы жабдығын жалпы қолданыстағы коммутацияланатын желімен байланыстыратын және телефон станциясының жабдығында бөлінген порты бар белсенді желі болып табылады. Оған аналогты тіркелген телефон желілерінің, сандық телефон станцияларына қосылған телефон желілерінің, тіркелген сымсыз байланыс абоненттерінің, жалпы қолданыстағы ақылы таксофондар және VoIP абоненттерінің санын қосу керек. Белсенді желілерге олар бойынша соңғы үш ай ішінде қызмет іске асырылған желілер жатады.
2-жолда есепті кезеңнің соңында сандық, аналогтық және жылжымалы ұялы байланыс операторларының барлық стандарттарындағы абоненттерінің саны көрсетіледі.
Есеп жылжымалы байланыс операторларымен жасалған шарт бойынша жүргізіледі, бұл жерде ескеретін мәселе GSM стандарттары бойынша абоненттерді есептеу SIM – карталар саны бойынша есептеледі.
3.1-жолда нөмірді терумен тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің санын және жоғары жылдамдықты кең жолақты қолжетімділікті пайдаланумен тіркелген (сымды) Интернет абоненттерінің санын қосқанда тіркелген (сымды) қолжетімділігі бар Интернет желісі абоненттерінің барлық саны көрсетіледі. Осы жүйені жеткілікті уақыт кезеңінде пайдаланған тек белсенді абоненттер қосылады.
3.2-жолда жүктеу жылдамдығы 256 кбит/с кем емес жерсеріктік қолжетімділігі бар Интернет желісіне сымсыз кең жолақты қолжетімділікті пайдаланатын абоненттердің саны көрсетіледі.
3.3-жолда жүктеу жылдамдығы 256 кбит/с кем емес жылдамдығы бар жер үсті тіркелген сымсыз байланыс абоненттерінің саны көрсетіледі. Бұл көрсеткіш WiMax технологиясымен тіркелген байланыс желілерін және сымсыз тіркелген байланыс желілерін қамтиды, бірақ қолжетімділік нүктесі және сол сияқтылар арқылы уақытша пайдаланушыларды қоспайды.
5-жолда есепті кезеңнің соңында ұялы жылжымалы байланыс желісі бойынша (мультимедия қызметі және Интернет желісіне шығуды қосқанда) деректерді беруді пайдаланған абоненттер саны көрсетіледі.
7. Осы нысанды тапсыру қағаз тасығышта және электронды форматта жүзеге асырылады. Нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Интернет-ресурсының (www.stat.gov.kz) «On-line есептер» бөлімінде орналастырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы іске асырылады.
8. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 1-бөлім «Почта және курьерлік байланысы қызметтерінің көлемі»:

графа 2 < графы 1;
графа 4 < графы 3;
2) раздел 2 «Объем услуг связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1 = строк 1.1 – 1.3 для каждой графы;
строка 6.1 < строки 6 для каждой графы;
3) раздел 3 «Информация о потребителях основных услуг связи»:
графа 2 < графы 1 для каждой строки;
графа 4 < графы 3 для каждой строки;
строка 1.1 < строки 1 для каждой графы;
строка 3 = строк 3.1 – 3.3 для каждой графы;
строка 4 < строки 3 для каждой графы;
строка 5.1 < строки 5 для каждой графы.

2 - баған < 1–бағаннан;
4 - баған < 3–бағаннан;
2) 2-бөлім «Байланыс қызметтерінің көлемі»:
2 - баған < әрбір жолдар үшін 1–бағаннан;
4 - баған < әрбір жолдар үшін 3–бағаннан;
1 - жол = әрбір бағандар үшін 1.1-1.3 - жолдардың ;
6.1 - жол < әрбір бағандар үшін 6–жолдан;
3) 3-бөлім «Негізгі байланыстың қызметтерін тұтынушылары туралы ақпарат»:
2 - баған < әрбір жолдар үшін 1–бағаннан;
4 - баған < әрбір жолдар үшін 3–бағаннан;
1.1 - жол < әрбір бағандар үшін 1 – жолдан;
3 - жол = әрбір бағандар үшін 3.1–3.3 - жолдардың ;
4 – жол < әрбір бағандар үшін 3–жолдан;
5.1 - жол < әрбір бағандар үшін 5–жолдан.