Об утверждении Правил проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2013 года № 8781. Утратил силу приказом Генерального прокурора Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 40
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 04.05.2014 года № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе», руководствуясь подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан.
2. Начальнику Департамента кадровой работы принять меры к государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. С настоящим приказом ознакомить всех сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
«Согласовано»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________________ А. Байменов
29 августа 2013 года
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 28 августа 2013 года № 89
Правила
проведения конкурса и стажировки для занятия
должностей в органах, ведомствах и учреждениях
прокуратуры Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса и стажировки для занятия должностей в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О правоохранительной службе» (далее – Закон «О правоохранительной службе»), от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре» и иными нормативными правовыми актами в сфере правоохранительной службы.
2. Порядок поступления и прохождения воинской службы в органах военной прокуратуры определяется законами Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года «О воинской службе и статусе военнослужащих», «О правоохранительной службе».

Қазақстан Республикасының Прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу ережелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 89 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 04 қазанда № 8781 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 4 мамырдағы № 40 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 04.05.2014 № 40 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Құқық қорғау органдары туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 7-бабының 2-тармағын іске асыру мақсатында, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 4) тармақшасын басшылыққа алып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Ұсынылып отырған Қазақстан Республикасының Прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізу ережелері бекітілсін.
2. Кадр жұмысы департаментінің бастығы аталған бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізуге шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрықпен Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының, ведомстволары мен мекемелерінің барлық қызметкерлері таныстырылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратураның Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiнгі күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                  А. Дауылбаев
«Келісілді»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы
______________________                          А. Байменов
2013 жылғы 29 тамыз
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2013 жылғы 28 тамыздағы
№ 89 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының прокуратура органдарында, ведомстволары мен мекемелерінде лауазымдарға орналасу үшін конкурс пен тағылымдама өткізудің аталған ережелері (бұдан әрі - Ережелер) Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы (бұдан әрі – «Прокуратура туралы» Заң), «Құқық қорғау қызметі туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңдарына (бұдан әрі - «Құқық қорғау қызметі туралы» Заң) және құқық қорғау қызметі саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленді.
2. Қазақстан Республикасының әскери прокуратура органдарына әскери қызметке кіру мен өткеру тәртібі Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы «Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» заңдарымен айқындалады.

3. Поступление на службу на конкурсной основе в органы, ведомства и учреждения прокуратуры (далее – органы прокуратуры) осуществляется на вакантные должности в соответствии с Перечнем должностей, замещаемых на конкурсной основе, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее - Перечень).
2. Условия и порядок проведения конкурса при
поступлении на службу в органы прокуратуры
4. Конкурс на занятие вакантной должности (далее – конкурс) обеспечивает право граждан Республики Казахстан на равный доступ к службе в органах прокуратуры.
5. В конкурсе имеют право участвовать граждане Республики Казахстан:
1) достигшие восемнадцатилетнего возраста, но не старше тридцати пяти лет.
Участие в конкурсе лиц старше тридцати пяти лет осуществляется в соответствии со статьей 10 Закона «О правоохранительной службе»;
2) соответствующие требованиям к объявленной вакантной должности;
3) соответствующие требованиям, указанным в пункте 2 статьи 6 Закона «О правоохранительной службе».
6. Участником конкурса является гражданин, подавший документы, указанные в пункте 23 настоящих Правил, в орган прокуратуры после опубликования объявления о конкурсе.
7. Кандидатом на занятие вакантной должности (далее - кандидат) является участник конкурса, допущенный к стажировке на основании решения Конкурсной комиссии по отбору кандидатов на занятие объявленной вакантной должности (далее – конкурсная комиссия).
8. Конкурс проводится в Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (далее – Генеральная прокуратура), Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - КПСиСУ) и его территориальных подразделениях, областных и приравненных к ним прокуратурах, Институте повышения квалификации кадров органов прокуратуры, изучения проблем законности и правопорядка при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан имени С. Ескараева (далее – Институт Генеральной прокуратуры), имеющих вакантные должности, согласно Перечню.
9. Конкурс объявляется при условии отсутствия кандидатов из числа сотрудников правоохранительных органов, лиц, имеющих право поступления на службу вне конкурсного отбора, кандидатов, зачисленных в резерв на занятие вакантной должности, отвечающих по своим личным, моральным, деловым, профессиональным качествам образовавшейся вакантной должности.
10. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) прием документов от граждан, желающих принять участие в конкурсе;
3) предварительное рассмотрение конкурсной комиссией документов участников конкурса на соответствие требованиям к объявленной должности;

3. Прокуратура органдарына, ведомстволары мен мекемелеріне конкурстық негізде қызметке қабылдау (бұдан әрі – прокуратура органдары) бос лауазымдарға осы Ережелерге 1-қосымшаға сай, Лауазымдарға конкурстық негізде тағайындау тізбесіне сәйкес жүзеге асырылады.
2. Прокуратура органдарына қызметке қабылдау кезінде конкурсты
өткізу тәртібі мен шарттары
4. Бос лауазымға орналасу конкурсы (бұдан әрі - конкурс) Қазақстан Республикасы азаматтарының мемлекеттiк қызметке тең қол жеткiзу құқығын қамтамасыз етедi.
5. Конкурсқа:
1) он сегіз жасқа толған, бірақ отыз бес жастан аспаған;
Отыз бес жастан асқан тұлғалардың конкурсқа қатысуы «Құқық қорғау қызметі туралы» Заңның 10-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
2) жарияланған бос лауазымға қойылған талаптарға сәйкес келген;
3) «Құқық қорғау қызметі туралы» Заңының 6-бабының 2-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келген Қазақстан Республикасының азаматтары қатысады.
6. Конкурс туралы хабарландырулар жарияланғаннан кейін прокуратура органына осы Ережелердің 23-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған азамат конкурс қатысушысы болып табылады.
7. Жарияланған бос лауазымға орналасуға кандидаттарды іріктеу жөніндегі конкурс комиссиясы (бұдан әрі – конкурстық комиссия) шешімінің негізінде тағылымдамадан өтуге жіберілген конкурс қатысушысы бос лауазымға орналасуға кандидат (бұдан әрі - кандидат) болып табылады.
8. Конкурс Тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасында (бұдан әрі – Бас прокуратура), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінде (бұдан әрі ҚСжАЕК) және оның аумақтық бөлімшелерінде, облыстық және оларға теңестірілген прокуратураларында, С.Есқараев атындағы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Прокуратура органдары кадрларының біліктілігін арттыру, заңдылық пен құқықтық тәртіп мәселелерін зерттеу институтында (бұдан әрі – Бас прокуратураның Институты) өткізіледі.
9. Конкурс құқық қорғау органдары қызметкерлерінің қатарынан, конкурстан тыс қызметке қабылдануға құқығы бар және бос орынға тағайындау резервіне енгізілген, өздерінің жеке, моральдық, іскерлік, кәсіби қасиеттері бос орынға орналастыруға сәйкес келетін адамдар болмаған жағдайда, бос орын пайда болған күннен бастап екі айдан кешіктірілмей жарияланады.
10. Конкурс мынадай дәйекті сатылардан:
1) конкурс өткізу туралы хабарландыруларды жариялаудан;
2) конкурсқа қатысуға тiлек бiлдiрген азаматтардың құжаттарын қабылдаудан;
3) конкурстық комиссияның конкурсқа қатысушылардың құжаттары жарияланған лауазымның талаптарына сәйкестігін алдын ала қараудан;

4) прохождение участниками конкурса медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования в военно-врачебных комиссиях, обязательной специальной проверки;
5) компьютерное тестирование участников конкурса на знание норм действующего законодательства (далее – компьютерное тестирование);
6) собеседование с участниками конкурса, проводимое конкурсной комиссией;
7) прохождение стажировки кандидатами;
8) заключительное заседание конкурсной комиссии.
11. Непрохождение участником конкурса одного из последовательных этапов является основанием для отказа в дальнейшем участии в конкурсе.
Мотивированный отказ в дальнейшем участии в конкурсе направляется участнику конкурса подразделением кадровой работы органа прокуратуры в письменной форме не позднее пяти рабочих дней со дня вынесения решения конкурсной комиссией.
12. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения тестирования, собеседования, стажировки и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов и другие расходы) граждане производят за счет собственных средств.
3. Формирование конкурсной комиссии
13. Для проведения конкурса органы прокуратуры формируют конкурсную комиссию.
14. В состав конкурсной комиссии, утверждаемый приказом руководителя либо уполномоченного руководителя органа прокуратуры, должно входить не менее пяти членов.
Замещение отсутствующих членов конкурсной комиссии не допускается.
Секретарем конкурсной комиссии является представитель подразделения кадровой работы органа прокуратуры, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не вправе принимать участие в голосовании.
15. В состав конкурсной комиссии включаются руководители подразделений органа прокуратуры, представители подразделений по обеспечению внутренней безопасности, кадровой работы и иные сотрудники.
Для участия в работе конкурсной комиссии могут приглашаться руководители подразделений, имеющие вакантные должности, на которые объявлен конкурс, их мнение носит рекомендательный характер.
16. По решению руководителя либо уполномоченного руководителя органа прокуратуры председателем конкурсной комиссии назначается его заместитель либо иное лицо.
17. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, результаты их компьютерного тестирования, проводит собеседование и рекомендует их к прохождению стажировки, а также осуществляет окончательный отбор кандидатов на занятие объявленной вакантной должности и зачисления в резерв на занятие вакантной должности.

4) конкурсқа қатысушылардың медициналық және психикалық-физиологиялық куәландырудан, соның ішінде әскери-дәрігерлік комиссияларында полиграфологиялық зерттеуден, міндетті арнайы тексеруден өтуінен;
5) конкурсқа қатысушылардың қолданыстағы заңнамалардың нормаларын білуге арналған компьютерлік тестілеуден;
6) кандидаттармен конкурс комиссиясы өткiзетiн әңгiмелесуден;
7) кандидаттардың тағылымдамадан өтуінен;
8) конкурстық комиссияның қорытынды отырысынан тұрады.
11. Конкурсқа қатысушының дәйекті сатылардың біреуінен өтпегені конкурсқа одан әрі қатыстырудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Прокуратура органы кадр жұмысының бөлімшесі конкурстық комиссия шешім шығарған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей конкурсқа қатысушыға жазбаша нысанда конкурсқа одан әрі қатыстырудан дәлелді бас тартуды жолдайды.
12. Азаматтар конкурсқа қатысу шығындарын (әңгімелесу өтетiн жерге келу және қайту, тұратын жер жалдау, байланыс қызметiнiң барлық түрлерiн пайдалану және басқа да шығындар) өздерiнiң жеке қаражаттары есебiнен жүргiзедi.
3. Конкурстық комиссияны қалыптастыру
13. Прокуратура органдары конкурс өткізу үшін конкурстық комиссияны қалыптастырады.
14. Прокуратура органының басшысы не уәкілетті басшысы бекітетін конкурстық комиссияның құрамына кемінде бес мүше кіреді.
Конкурс комиссиясының қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.
Конкурстық комиссияның хатшысы оның жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етуді жүзеге асыратын және дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі болып табылады.
15. Конкурстық комиссияның құрамына прокуратура органы бөлімшелерінің басшылары, ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету, кадр жұмысы жөніндегі бөлімшелердің өкілдері және өзге де қызметкерлер енгізіледі.
Конкурс жарияланған бос лауазымы бар бөлімшелердің басшылары конкурстық комиссияның жұмысына қатысу үшін шақыртылуы мүмкін, олардың пікірі ұсыныс сипатында болады.
16. Прокуратура органы басшысының не уәкілетті басшысының шешімі бойынша конкурстық комиссияның төрағасы болып оның орынбасары не өзге тұлға тағайындалады.
17. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылар берген құжаттарды, олардың компьютерлік тестiлеу нәтижелерiн қарайтын, олармен әңгiмелесуді өткiзетiн және тағылымдамадан өтуіне ұсыныс беретін, сондай-ақ жарияланған бос лауазымға орналасуға кандидаттарды түпкiлiктi iрiктеудi жүзеге асыратын алқалы орган болып табылады.

18. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов из числа присутствовавших на заседании членов конкурсной комиссии.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии.
Решение оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем конкурсной комиссии.
19. Заседание конкурсной комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей ее состава.
4. Объявление о проведении конкурса
20. При проведении конкурса в Генеральной прокуратуре, КПСиСУ, Институте Генеральной прокуратуры объявление публикуется в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан.
Объявления о проведении конкурса в территориальных подразделениях органов прокуратуры и КПСиСУ публикуется в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
Конкурс объявляется не позднее двух месяцев со дня образования вакантной должности.
После официального опубликования в периодических печатных изданиях объявление о проведении конкурса размещается на интернет – ресурсах Генеральной прокуратуры и органа прокуратуры, объявившего конкурс.
В случае проведения конкурса на занятие вакантной должности на период нахождения в отпуске без сохранения заработной платы по уходу за ребенком основного сотрудника, данное условие указывается в объявлении о проведении конкурса.
21. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование органа прокуратуры с указанием его местонахождения, почтового адреса, контактных номеров телефонов и факса;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда в соответствии с действующим законодательством;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые в соответствии с квалификационными требованиями, предъявляемые к объявленной вакантной должности;
4) срок и место приема документов (10 рабочих дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса);
5) перечень необходимых документов, указанных в пункте 23 настоящих Правил.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан.
22. После опубликования объявления о проведении конкурса, назначение (перемещение) на объявленную вакантную должность до окончания конкурсных процедур не допускается.

18. Конкурстық комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер, отырысқа қатысқан конкурстық комиссия мүшелері көпшілік дауыс берсе ол қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда, конкурстық комиссия төрағасының дауыс берген шешімі қабылданды деп есептеледі.
Шешім хаттама ретінде ресімделіп, оған конкурстық комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшы қол қояды.
19. Отырысқа конкурстық комиссия құрамының кемінде үштен екі бөлiгi қатысса, оның отырысы заңды деп есептеледi.
4. Конкурс өткізу туралы хабарландыру
20. Прокуратура органдарында, ҚСжАЕК-де, Бас прокуратураның Институтында конкурсты өткізу кезінде хабарландыру Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
Прокуратура органдарының және ҚСжАЕК-нің аумақтық бөлімшелерінде конкурс өткізу туралы хабарландырулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді басылымдарда жарияланады.
Конкурс бос орын пайда болған күннен бастап екі айдан кешіктірілмей жарияланады.
Мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жарияланғаннан кейін конкурс өткізу туралы хабарландыру Бас прокуратураның және конкурсты жариялаған прокуратура органының интернет-ресурсына орналастырылады.
Негізгі қызметкердің бала күтіміне байланысты жалақысы сақталмайтын демалыста болу кезеңіне бос лауазымға орналастыру үшін конкурс өткізген жағдайда бұндай шарт конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетіледі.
21. Конкурс өткiзу туралы хабарландыру мынадай мәлiметтерді:
1) мекен-жайы көрсетілген прокуратура органының атауын, пошталық мекен-жайларын, байланыс телефондары мен факс нөмiрлерiн;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес негiзгi функционалдық мiндеттерi, еңбек ақысының көлемi мен шарттары көрсетiлген бос лауазымдардың атауын;
3) жарияланған бос лауазымға қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкес айқындалатын конкурсқа қатысушыға қойылатын негiзгi талаптарды;
4) құжаттарды қабылдау мерзiмi мен орнын (конкурс өткiзу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күнінен бастап 10 жұмыс күні);
5) осы Ережелердің 23-тармағында көрсетілген қажетті құжаттар тізбесін қамтуы тиіс.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін қосымша ақпаратты қамтуы мүмкін.
22. Конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жарияланған бос лауазымға тағайындауға (ауыстыруға) жол берілмейді.

5. Прием документов
23. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в подразделение кадровой работы органа прокуратуры, объявившего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) анкету по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и телефонов, в том числе и контактных) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) заполненную подробную автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
5) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер;
6) копии документов об образовании, засвидетельствованные нотариально;
7) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованную нотариально;
8) копию военного билета или удостоверения о приписке к призывному участку;
9) характеристику с последнего места работы (учебы) и резюме;
10) фотографию размером 3х4 (2 штуки);
11) документы, подтверждающие представление гражданином и его супругой (супругом) в налоговые органы по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1998 года «О борьбе с коррупцией».
Отсутствие одного из указанных документов является основанием для отказа в их рассмотрении.
Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и деловой репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых (академических) степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации).
24. Граждане представляют документы, перечисленные в пункте 23 настоящих Правил, вложенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов, в нарочном порядке или по почте в сроки приема документов.
6. Предварительное рассмотрение документов
25. Предварительное рассмотрение документов участников конкурса осуществляется конкурсной комиссией в течение пятнадцати рабочих дней после окончания срока приема документов.
26. Конкурсная комиссия изучает представленные документы на соответствие участников конкурса требованиям, установленным пунктом 5 настоящих Правил, и их полноту, согласно пункту 23 настоящих Правил.
27. По итогам предварительного рассмотрения конкурсная комиссия принимает решение о соответствии участника конкурса требованиям, установленным к объявленной должности, либо выносит мотивированный отказ в дальнейшем участии в конкурсе.

5. Құжаттар қабылдау
23. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс жариялаған прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесіне мынадай құжаттарды:
1) осы Ережелерге 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішті;
2) осы Ережелерге 3-қосымшаға сәйкес нысандағы сауалнаманы;
3) осы Ережелерге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (тұрғылықты тұратын мекен-жайы мен телефонын, оның ішінде байланыс жасайтын телефонды көрсете отырып) кадр есебі жөніндегі жеке іс парағын;
4) жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы ерлі-зайыптарын көрсете отырып, осы Ережелерге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылған қолмен немесе басылған түрде жазылған толық өмірбаянын;
5) жеке сәйкестіру нөмірі қамтылған Қазақстан Республикасының азаматтығын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
6) бiлiмi туралы құжаттардың нотариалдық куәландырылған көшiрмелерiн;
7) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариалдық куәландырылған көшiрмесiн;
8) әскери билеттің немесе әскерге шақыру учаскесiне тiркелгені туралы куәліктің көшірмесін;
9) соңғы жұмыс орны бойынша мінездемені;
10) 3х4 үлгідегі (2 дана) суретті;
11) «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес азаматтың және оның жұбайының (зайыбының) табыстары мен мүліктері туралы декларацияны тұрғылықты мекен-жайы бойынша салық органына табыс еткенін растайтын құжаттарды тапсырады.
Көрсетілген құжаттардың біреуінің болмауы оларды қараудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Азаматтар бiлiмiне, жұмыс тәжірибесiне, кәсiби шеберлiгiне және іскерлік беделіне қатысты (бiлiктiлiгiн арттыру, ғылыми (академиялық) дәрежелері мен атақтары берiлуi, мiнездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар туралы құжаттардың көшiрмелерi) қосымша ақпараттарды бере алады.
24. Азаматтар қоса берілген құжаттардың тізбесін көрсете отырып, құжат тігілетін мұқабада орналастырылған осы Ережелердің 23-тармағында аталған құжаттарды қолма-қол тәртіпте немесе пошта арқылы құжаттарды қабылдау мерзiмiнде бере алады.
6. Құжаттарды алдын ала қарау
25. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын алдын ала қарауды құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін 15 жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
26. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды конкурсқа қатысушылардың осы Ережелердің 5-тармағында белгіленген талаптарына сәйкестігін және осы Ережелердің 23-тармағына сәйкес олардың толықтығын зерделейді.
27. Алдын ала қарау нәтижелері бойынша конкурстық комиссия конкурсқа қатысушының жарияланған лауазымға белгіленген талаптарға сәйкес келетіндігі туралы шешім қабылдайды немесе конкурсқа одан әрі қатыстырудан дәлелді бас тартады.

28. При соответствии требованиям, установленным к объявленной должности, подразделением кадровой работы органа прокуратуры участнику конкурса выдается направление на прохождение медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования, в военно-врачебной комиссии для определения пригодности к службе, документы участника конкурса направляются в органы национальной безопасности для проведения обязательной специальной проверки.
29. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры в течение двух рабочих дней со дня получения на всех участников конкурса заключений военно-врачебной комиссии и результатов обязательной специальной проверки уведомляет о времени и месте проведения компьютерного тестирования участников конкурса, пригодных по состоянию здоровья к прохождению службы в органах прокуратуры и получивших результаты обязательной специальной проверки об отсутствии препятствий к поступлению на службу.
Уведомление участников конкурса осуществляется по телефону, в том числе путем направления СМС-сообщений, либо посредством направления информации на их электронные адреса.
30. Участники конкурса, признанные непригодными по состоянию здоровья к прохождению службы в органах прокуратуры либо получивших результаты обязательной специальной проверки о наличии препятствий к поступлению на службу в органы прокуратуры, к компьютерному тестированию не допускаются, о чем уведомляются подразделением кадровой работы органа прокуратуры в письменной форме в течение пяти рабочих дней со дня получения заключений военно-врачебной комиссии и результатов обязательной специальной проверки.
7. Компьютерное тестирование
31. Цель проведения компьютерного тестирования - объективная оценка знаний норм действующего законодательства Республики Казахстан участниками конкурса.
32. Компьютерное тестирование участников конкурса проводится в течение двадцати рабочих дней со дня их уведомления о допуске к тестированию, в соответствии с Программами компьютерного тестирования участников конкурса на занятие объявленной вакантной должности, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
33. Компьютерное тестирование участников конкурса проводится Генеральной прокуратурой в режиме «Он-лайн» на информационной системе «Система тестирования сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан» на казахском или русском языках по выбору участника конкурса по специально разработанным вопросам, периодически обновляемым по мере изменения законодательства.
Департаментом кадровой работы Генеральной прокуратуры (далее – Департамент кадровой работы) компьютерное тестирование может быть проведено в зале тестирования Генеральной прокуратуры без режима «Он-лайн».
Процесс компьютерного тестирования проводится путем применения видеоконференцсвязи с аудио – видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.

28. Жарияланған лауазымға белгіленген талаптарға сәйкес келген кезде прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесі қызметке жарамдылығын айқындау үшін конкурсқа қатысушыға медициналық және психикалық-физиологиялық куәландырудан, оның ішінде әскери-дәрігерлік комиссияларында полиграфологиялық зерттеуден, міндетті арнайы тексеруден өтуге жолдама береді.
29. Прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесі конкурсқа барлық қатысушыларға әскери-дәрігерлік комиссиясының қорытындысын және міндетті арнайы тексеру нәтижелерін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде прокуратура органдарында қызмет өткеруге денсаулық жағдайы жарамды және қызметке кіруге кедергілердің жоқтығы туралы міндетті арнайы тексеру нәтижелерін алған конкурсқа қатысушыларға компьютерлік тестілеудің өткізілетін уақыты мен орны туралы хабар береді.
Конкурсқа қатысушыларға хабар беру телефон арқылы, оның ішінде СМС-хатты жолдау арқылы немесе электрондық мекен-жайларына ақпаратты жолдау арқылы жүзеге асырылады.
30. Прокуратура органдарында қызмет өткеруге денсаулық жағдайы бойынша жарамсыз деп танылған немесе міндетті арнайы тексеруден өтпеген конкурс қатысушылары компьютерлік тестілеуге жіберілмейді, ол жөнінде прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесі әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындыларын және міндетті арнаулы тексерудің нәтижесін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда хабарлайды.
7. Компьютерлік тестілеу
31. Компьютерлік тестiлеудiң мақсаты – конкурсқа қатысушылардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларының нормаларын бiлуін әділ бағалау болып табылады.
32. Конкурсқа қатысушыларды компьютерлік тестілеу тестілеуге жіберу туралы хабарлаған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде, осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес, жарияланған бос орынға орналастыру конкурсына қатысушыларды компьютерлік тестілеу бағдарламасына сай жүргізіледі.
33. Конкурсқа қатысушыларды компьютерлік тестілеуді Бас прокуратура «Он-лайн» режимінде «Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерлерін тестілеу жүйесі» ақпараттық жүйесінде заңнаманың өзгеруіне қарай үнемі жаңартылып тұратын арнайы әзірленген сұрақтар бойынша конкурс қатысушысының таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде өткізеді.
Бас прокуратураның кадр жұмысы департаменті (бұдан әрі – Кадр жұмысы департаменті) компьютерлік тестілеуді Бас прокуратураның тестілеу залында «Он-лайн» режимінсіз өткізуі мүмкін.
Компьютерлік тестілеу процесі прокуратура органдарының Бірыңғай көлік саласының қорғалған байланыс арналары бойынша дыбыс-бейне хаттамалаумен бірге бейнеконференц байланысты қолдану арқылы өткізіледі.

34. Объективность проведения компьютерного тестирования обеспечивается стандартностью условий, времени, подсчета результатов и содержания тестов.
35. К компьютерному тестированию допускаются участники конкурса, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер.
36. До начала компьютерного тестирования представитель подразделения кадровой работы органа прокуратуры знакомит участников конкурса с порядком проведения тестирования и отвечает на возникшие у них вопросы.
37. Участник конкурса, имеющий неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, сообщает об этом представителю подразделения кадровой работы органа прокуратуры до начала проведения тестирования. В этом случае, тестирование такого участника конкурса проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день.
38. Помещение для проведения компьютерного тестирования должно соответствовать условиям удобного расположения участников конкурса.
39. Во время компьютерного тестирования участникам конкурса запрещается покидать помещение, в котором проводится тестирование, разговаривать с другими лицами, обмениваться материалами, применять принимающе-, передающие электронные устройства (в том числе сотовые телефоны, карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование), бумажные носители.
40. В случае нарушения требований пункта 39 настоящих Правил, представитель подразделения кадровой работы останавливает тестирование, удаляет участника конкурса, допустившего нарушение, из помещения для тестирования и составляет соответствующий акт, который подписывается представителями подразделений по обеспечению внутренней безопасности и кадровой работы. Результаты участника конкурса тестирования аннулируются.
41. Время на выполнение теста составляет 90 минут (120 вопросов).
По истечении времени, отведенного на выполнение тестов, программа автоматически закрывается.
42. Пороговые значения по тесту составляют не менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов по нормативным правовым актам.
При этом, по Конституции Республики Казахстан, законам Республики Казахстан «О Прокуратуре», «О правоохранительной службе», Кодексу чести государственных служащих Республики Казахстан (Правил служебной этики государственных служащих), утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 3 мая 2005 года № 1567 (далее - Кодекс чести) количество правильных ответов должно составлять не менее 70 % от каждого нормативного правового акта.

34. Компьютерлік тестілеуді өткізудің айқындылығы тест шарттарының, уақытының, мазмұнының және нәтижелерді есептеудің стандарттылығымен қамтамасыз етіледі.
35. Компьютерлік тестілеуге жеке сәйкестіру нөмірі қамтылған Қазақстан Республикасының азаматтығын куәландыратын құжаты өзінде бар конкурсқа қатысушылар жіберіледі.
36. Компьютерлік тестілеу басталар алдында прокуратура органының Кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі конкурсқа қатысушыларды тестілеуді жүргізу тәртібімен таныстырады және туындаған сұрақтарға жауап береді.
37. Тестілеу кезінде өзін нашар сезінген конкурсқа қатысушы ол жөнінде тестілеу басталғанға дейін прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесінің өкіліне хабарлайды. Бұл жағдайда мұндай конкурсқа қатысушыны тестілеу сол күні басқа уақытта немесе басқа күні өткізіледі.
38. Компьютерлік тестілеуге арналған үй-жай конкурсқа қатысушылардың ыңғайлы орналасу жағдайына сай келуі тиіс.
39. Компьютерлік тестілеу уақытында конкурсқа қатысушылар тестілеу өтіп жатқан үй-жайдан шығуға, басқа тұлғалармен сөйлесуге, материалдармен алмасуға, қабылдайтын-беретін электрондық құрылғыларды (оның ішінде ұялы телефонды, қалталы дара компьютерлерді және өзге де электрондық жабдықтарды), қағаздағы материалдарды қолдануға тыйым салынады.
40. Осы Ережелердің 39-тармағының талаптарын бұзған жағдайда кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі тестілеуді тоқтатып, бұзушылыққа жол берген конкурсқа қатысушыны тестілеуге арналған үй-жайдан шығарып жібереді және кадр жұмысы мен ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ететін бөлімшелерінің өкілдерінің қолдары қойылған тиісті актіні толтырады.
41. Тестіні орындау уақыты 90 минутті (120 сұрақ) құрайды.
Тестілерді орындауға берілген уақыт өткен соң бағдарлама автоматты түрде жабылады.
42. Тестілеу бойынша шекті мәнді нормативтік құқықтық актілер бойынша жалпы сұрақтар санының кемінде 70 % дұрыс жауабы құрайды.
Қазақстан Республикасының Конституциясы, Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік этикасы ережелері) (бұдан әрі – Ар-намыс кодексі) бойынша дұрыс жауаптардың саны әр нормативтік құқықтық актінің 70%-нан кем болмауы тиіс.

43. Подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически при помощи компьютерной программы.
44. После завершения тестирования участникам конкурса выдаются результаты тестирования с подписью представителя подразделения кадровой работы органа прокуратуры, заверенной печатью.
45. Участники конкурса, получившие при прохождении компьютерного тестирования оценку ниже порогового значения, к дальнейшим этапам конкурса не допускаются.
46. Процесс компьютерного тестирования протоколируется видеоконференцсвязью и архивируется на информационных носителях, которые хранятся в Генеральной прокуратуре в течение трех месяцев со дня завершения конкурсных процедур.
8. Собеседование с участниками конкурса
47. Собеседование с участниками конкурса проводится конкурсной комиссией с целью предварительной оценки их личных, моральных, деловых и профессиональных качеств, в течение 20 рабочих дней со дня уведомления участников конкурса о допуске их к собеседованию.
48. К собеседованию допускается участник конкурса, получивший результаты обязательной специальной проверки об отсутствии препятствий к поступлению на службу в органы прокуратуры, признанный пригодным по состоянию здоровья к прохождению службы в органах прокуратуры и получивший при компьютерном тестировании оценку не ниже порогового значения.
49. Конкурсная комиссия, оценивая личные, моральные, деловые и профессиональные качества участника конкурса, исходит из квалификационных требований и функциональных обязанностей к объявленной вакантной должности.
50. Собеседование проводится индивидуально с каждым участником конкурса и фиксируется с помощью технических средств записи.
51. По результатам собеседования конкурсная комиссия принимает решение о направлении участника конкурса к прохождению стажировки либо выносит мотивированный отказ в дальнейшем участии в конкурсе.
52. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры в течение трех рабочих дней со дня вынесения решения конкурсной комиссии уведомляет участников конкурса, допущенных к прохождению стажировки, о месте и сроках ее проведения. Уведомление осуществляется по телефону, в том числе путем направления СМС-сообщений, либо посредством направления информации на их электронные адреса.
9. Прохождение стажировки кандидатами
53. Стажировка проводится с целью изучения уровня профессиональной пригодности, практических навыков, личных, моральных и деловых качеств кандидата.
54. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры, объявившего конкурс, определяет место и руководителя стажировки.

43. Компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу компьютерлік бағдарламаның көмегімен автоматты түрде жүргізеледі.
44. Тестілеу аяқталған соң прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесінің өкілі қол қойып, мөр басқан тестілеу нәтижелерін конкурсқа қатысушыларға табыс етеді.
45. Компьютерлік тестілеуден шекті мәннен төмен баға алған конкурсқа қатысушы конкурстың одан кейінгі сатысына жіберілмейді.
46. Компьютерлік тестілеу процесі бейнеконференц байланыспен хаттамаланады және ақпараттық жеткізгіште мұрағатталып, конкурстық рәсімдер аяқталған күннен бастап үш ай бойы Бас прокуратурада сақталады.
8. Конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу
47. Конкурсқа қатысушылармен әңгімелесуді конкурстық комиссия олардың жеке, моралдық, іскерлік және кәсіби қабілеттілігін алдын ала бағалау мақсатында конкурсқа қатысушыларға әңгімелесуге жіберілгені туралы хабарланған күннен бастап 20 жұмыс күні ішінде өткізеді.
48. Міндетті арнайы тексеруден өткен, денсаулығы бойынша прокуратура органдарында қызмет өткеруге жарамды деп танылған және компьютерлік тестілеуден шекті мәннен төмен емес баға алған конкурсқа қатысушы әңгімелесуге жіберіледі.
49. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың жеке, моралдық, іскерлік және кәсіби қабілеттілігін бағалай отырып, жарияланған бос лауазымның біліктілік талаптары мен функционалдық міндеттерін негізге алады.
50. Әңгімелесу әрбір конкурсқа қатысушымен жеке өткізіледі және техникалық жазу құралдарының көмегімен тіркеледі.
51. Әңгімелесу нәтижелері бойынша конкурстық комиссия конкурсқа қатысушыны тағылымдамадан өтуге жолдау туралы шешім қабылдайды немесе конкурсқа одан әрі қатыстырудан дәлелді бас тартады.
52. Прокуратура органының кадр жұмысы бөлімшесі конкурстық комиссия шешім шығарған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тағылымдама өтуге жіберілген конкурсқа қатысушыларға оның өтетін орны мен уақыты туралы телефонмен, соның ішінде СМС-хатты жолдау арқылы не электрондық мекен-жайларына ақпаратты жолдау арқылы хабарлайды.
9. Кандидаттардың тағылымдамадан өтуі
53. Тағылымдама кандидаттың кәсіби жарамдылық деңгейін, практикалық дағдыларын, жеке, моралдық және іскерлік қабілеттіліктерін зерделеу мақсатында өткізіледі.
54. Конкурс жариялаған прокуратура органы кадр жұмысының бөлімшесі тағылымдама орнын және жетекшісін айқындайды.

55. Срок прохождения стажировки составляет 10 рабочих дней.
56. Контроль за стажировкой возлагается на подразделение кадровой работы органа прокуратуры, объявившего конкурс.
57. Руководитель стажировки:
1) разрабатывает и утверждает индивидуальный план стажировки;
2) ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа прокуратуры;
3) оказывает необходимую методическую и практическую помощь в изучении вопросов, предусмотренных индивидуальным планом стажировки;
4) контролирует своевременное выполнение индивидуального плана стажировки.
58. В период стажировки, кандидат на службу в органы прокуратуры:
1) в установленные сроки выполняет мероприятия, предусмотренные индивидуальным планом стажировки;
2) соблюдает трудовой распорядок дня и дисциплину органа прокуратуры;
3) ведет учет проделанной работы;
4) не разглашает сведения, полученные в процессе стажировки;
5) принимает участие в мероприятиях, проводимых органом прокуратуры, за исключением мероприятий, когда может возникнуть угроза его жизни и здоровью;
6) бережно относится к служебному имуществу и техническим средствам;
7) придерживается делового стиля в одежде.
59. По истечении срока стажировки кандидат составляет письменный отчет, в котором должно быть отражено выполнение им индивидуального плана.
К отчету прилагаются проекты документов, составленные кандидатом и подписанные руководителем стажировки.
60. Завершающим этапом оценки теоретических знаний и практической работы кандидата в период его стажировки является характеристика, подписываемая руководителем стажировки. В характеристике отражаются объем и уровень полученных кандидатом знаний и практических навыков, а также оценка профессиональной подготовленности, деловых качеств и способностей кандидата самостоятельно принимать конкретные решения.
61. Характеристика на кандидата представляется руководителем стажировки в подразделение кадровой работы органа прокуратуры не позднее двух рабочих дней со дня завершения стажировки.
62. В случае отсутствия кандидата по уважительным причинам (болезнь, семейные и иные обстоятельства) по месту прохождения стажировки, срок стажировки может быть продлен на время его отсутствия, но не более чем на пять рабочих дней.
63. Кандидат считается непрошедшим стажировку в случаях:
1) нарушения одного из требований, предусмотренных пунктом 58 настоящих Правил;
2) отсутствия по месту прохождения стажировки без уважительных причин;
3) отсутствия по месту прохождения стажировки по уважительным причинам свыше срока, установленного пунктом 62 настоящих Правил.

55. Тағылымдама өту мерзімі 10 жұмыс күнін құрайды.
56. Тағылымдамаға бақылау жасау конкурс жариялаған прокуратура органы кадр жұмысының бөлімшесіне жүктеледі.
57. Тағылымада жетекшісі:
1) тағылымдаманың жеке жоспарын әзірлейді және бекітеді;
2) тағылымдамадан өтушіні функционалдық міндеттерімен, прокуратура органының жұмысын ұйымдастырумен таныстырады;
3) тағылымдаманың жеке жоспарында көзделген мәселелерді зерделеу үшін қажетті әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді;
4) тағылымдаманың жеке жоспарының уақтылы орындалуын бақылайды.
58. Прокуратура органына қызметке кандидат тағылымдама кезеңінде:
1) белгіленген мерзімде тағылымдаманың жеке жоспарында көзделген іс-шараларды орындайды;
2) прокуратура органының еңбек тәртібін және ішкі тәртіпті сақтайды;
3) атқарған жұмыстың есебін жүргізеді;
4) тағылымдама барысында алған мәліметтерді жария етпейді;
5) өз өмірі мен денсаулығына қауіп төнуі мүмкін іс-шараларды қоспағанда прокуратура органдары өткізетін іс-шараларға қатысады;
6) қызметтік мүлікті және техникалық құралдарды ұқыпты ұстайды;
7) тағылымдама кезеңінде киімнің іскерлік стилін ұстанады.
59. Тағылымдама мерзімі аяқталған соң кандидат жазбаша есеп дайындап, онда өзінің жеке жоспарды орындағаны көрініс табуы қажет.
Есепке кандидат әзірлеген және тағылымдама жетекшісі қол қойған құжаттардың жобасы қоса тіркеледі.
60. Тағылымдама жетекшісі қол қоятын мінездеме кандидаттың тағылымдамадан өткен кезеңіндегі оның теориялық білімі мен практикалық жұмыстарын бағалаудың соңғы сатысы болып табылады. Мінездемеде кандидаттың алған білімі мен практикалық дағдыларының көлемі мен деңгейі, сондай-ақ кәсіби даярлығын, іскерлік қабілетін және кандидаттың жеке-дара нақты шешім қабылдау қабілеттілігін бағалауы көрініс табуы қажет.
61. Тағылымдама жетекшісі прокуратура органының кадр жұмысының бөлімшесіне тағылымдама аяқталған күннен бастап екі күннен кешіктірмей кандидатқа мінездемені табыс етуі тиіс.
62. Кандидаттың тағылымдама өту орнында дәлелді себептермен (науқастануы, отбасылық және өзге де мән-жайлар) болмаған жағдайда тағылымдама мерзімі ол болмаған уақытқа, бірақ бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.
63. Кандидат:
1) осы Ережелердің 58-тармағында көзделген талаптардың біреуін бұзған;
2) тағылымдама өту орнында дәлелсіз себептермен болмаған;
3) тағылымдама өту орнында осы Ережелердің 63-тармағында көзделгеннен асатын мерзімде дәлелді себептермен болмаған жағдайларда тағылымдамадан өтпеген деп есептеледі.

10. Заключительное заседание конкурсной комиссии
64. Заключительное заседание конкурсной комиссии проводится в целях отбора кандидатов для занятия объявленной вакантной должности и зачисления в резерв на занятие вакантной должности не позднее пяти рабочих дней со дня окончания стажировки.
На заключительное заседание конкурсной комиссии могут быть приглашены руководители стажировки, которые докладывают о результатах прохождения кандидатом стажировки.
65. Конкурсная комиссия по итогам проведения заключительного заседания принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) рекомендовать к зачислению в резерв на занятие вакантной должности;
3) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
66. Кандидаты, рекомендованные конкурсной комиссией в резерв на занятие вакантной должности, зачисляются по той категории должности, на которую был объявлен конкурс.
67. Рекомендации конкурсной комиссии о зачислении в резерв выносятся в отношении не более двух кандидатов для каждой вакантной должности.
68. Зачисление в резерв производится приказом руководителя органа прокуратуры не позднее пяти рабочих дней со дня вынесения решения конкурсной комиссией.
69. Срок пребывания кандидатов в резерве на занятие вакантной должности один год со дня его зачисления.
70. Подразделение кадровой работы органа прокуратуры извещает кандидатов о принятом конкурсной комиссией решении в течение пяти рабочих дней со дня ее заключительного заседания.
71. Список кандидатов, рекомендованных к назначению на объявленные вакантные должности, а также к зачислению в резерв на занятие вакантной должности, размещается на информационных стендах органа прокуратуры в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также на его интернет-ресурсе в течение пяти рабочих дней после проведения заключительного заседания конкурсной комиссии.
72. Руководитель либо уполномоченный руководитель органа прокуратуры назначает кандидата, рекомендованного конкурсной комиссией на объявленную вакантную должность.
11. Порядок обжалования
73. Решение конкурсной комиссии может быть обжаловано вышестоящему органу прокуратуры (вышестоящему должностному лицу) либо в суд в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах, ведомствах и учреждениях
прокуратуры Республики Казахстан
Перечень
должностей, замещаемых на конкурсной основе, в органах,
ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан

10. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы
64. Конкурстық комиссияның қорытынды отырысы жарияланған бос лауазымға орналасуға кандидаттар арасынан іріктеуді жүргізу мақсатында тағылымдама аяқталған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Конкурстық комиссияның қорытынды отырысына кандидаттың тағылымдамадан өту нәтижелері туралы баяндайтын тағылымдама жетекшілері шақырылуы мүмкін.
65. Конкурстық комиссия қорытынды отырысты өткізу нәтижелері бойынша мың шешімдердің бірін:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынуды;
2) бос орынға орналастыру резервіне енгізуге ұсынуды;
3) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тартуды қабылдайды.
66. Конкурстық комиссиямен бос орынға орналастыру резервіне енгізуге ұсынылған кандидаттар конкурс жарияланған лауазым санаты бойынша резервке енгізіледі.
67. Конкурстық комиссияның резервке енгізу туралы ұсынысы әр бос лауазымға екеуден көп емес кандидаттарға қатысты шығарылады.
68. Резервке енгізу прокуратура органының басшысының бұйрығымен конкурстық комиссияның шешімі шыққан күннен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
69. Кандидаттардың бос лауазымға орналасу резервінде болу мерзімі, енгізілген күннен бастап бір жыл.
70. Прокуратура органының кадр жұмысының бөлімшесі конкурстық комиссияның қабылдаған шешімі туралы кандидаттарға оның қорытынды отырысы болған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
71. Жарияланған бос лауазымдарға тағайындалуға ұсынылған, сондай-ақ бос лауазымдарға орналастыру резервіне енгізілген кандидаттардың тізімі конкурстық комиссияның қорытынды отырысы өткізілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның ақпараттық қабырғаларында, баршаға көрінетін жерлерге, сондай-ақ оның интернет-ресурсына орналастырылады.
72. Прокуратура органының басшысы немесе уәкілетті басшысы конкурстық комиссияның жарияланған бос лауазымға тағайындауды ұсынған кандидатты қабылдайды.
12. Шағым беру тәртібі.
73. Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес конкурстық комиссияның шешiмiне жоғары тұрған прокуратураға (жоғары тұрған лауазымды тұлғаға) немесе сотқа шағым келтірілуі мүмкін.
Қазақстан Республикасының
Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережелеріне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде конкурстық негізде
тағайындалатын лауазымдар тізбесі

1. Должности сотрудников
Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Института Генеральной
прокуратуры
1. Начальник департамента Генеральной прокуратуры, Директор Института Генеральной прокуратуры, старший помощник Генерального Прокурора по особым поручениям (C-GP-1).
2. Заместитель начальника департамента Генеральной прокуратуры, заместитель директора Института Генеральной прокуратуры, начальник самостоятельного управления Генеральной прокуратуры (C-GP-2).
3. Начальник управления Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Института Генеральной прокуратуры, старший помощник Генерального Прокурора (C-GP-3).
4. Заместитель начальника управления, начальник отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Института Генеральной прокуратуры, советник, помощник Генерального Прокурора (C-GP-4).
5. Старший прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Института Генеральной прокуратуры (C-GP-5).
6. Прокурор управления, отдела Генеральной прокуратуры, КПСиСУ, Института Генеральной прокуратуры (C-GP-6).
2. Должности сотрудников областных органов прокуратуры и
приравненных к ним прокуратур, областных органов Комитета по
правовой статистике и специальным учетам
1. Первый заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор, начальник областного органа КПСиСУ (C-OGP-2).
2. Заместитель прокурора области и приравненный к нему прокурор, заместитель начальника областного органа КПСиСУ (C-OGP-3).
3. Начальник управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ, старший помощник прокурора области (C-OGP-4).
4. Заместитель начальника управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-5).
5. Начальник отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ, помощник прокурора области (C-OGP-6).
6. Старший прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-7).
7. Прокурор управления, отдела прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры, областного органа КПСиСУ (C-OGP-8).
3. Должности сотрудников районных органов прокуратуры и
приравненных к ним прокуратур
1. Прокурор района и приравненный к нему прокурор (C-RGP-1).
2. Заместитель прокурора района и приравненного к нему прокурора (C-RGP-2).
3. Начальник отдела прокуратуры района и приравненной к ней прокуратуры (C-RGP-3).
4. Старший помощник прокурора района и приравненного к нему прокурора (C-RGP-4).
5. Помощник прокурора района и приравненного к нему прокурора (C-RGP-5).
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах, ведомствах и учреждениях
прокуратуры Республики Казахстан
Форма
_______________________________
Руководителю органа, ведомства
__________________________
и учреждения прокуратуры
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной
должности ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С условиями и порядком проведения конкурса на занятие вакантной
должности в органах прокуратуры Республики Казахстан ознакомлен
(ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
____________
____________________________________
(Подпись)
(ф.и.о.)
"____"_______________ 20____ г.
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах, ведомствах и учреждениях
прокуратуры Республики Казахстан
Форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)

1. Бас прокуратура, ҚСжАЕК, Бас прокуратура Институты
қызметкерлерінің лауазымдары
1. Бас прокуратураның департамент бастығы, Бас прокуратура Институтының Директоры, Бас Прокурордың ерекше тапсырмалар бойынша аға көмекшісі (C-GP-1).
2. Бас прокуратураның департамент бастығының орынбасары, Бас прокуратура Институты Директорының орынбасары, Бас прокуратураның жеке басқармасының бастығы (C-GP-2).
3. Бас прокуратура, ҚСжАЕК, Бас прокуратура Институты басқармасының бастығы, Бас Прокурордың аға көмекшісі (C-GP-3).
4. Бас прокуратураның, ҚСжАЕК, Бас прокуратура Институтының басқарма, бөлім бастығы, Бас Прокурордың кеңесшісі, көмекшісі (C-GP-4).
5. Бас прокуратура, ҚСжАЕК, Бас прокуратура Институты басқармасының, бөлімінің аға прокуроры (C-GP-5).
6. Бас прокуратура, ҚСжАЕК, Бас прокуратура Институты басқармасының, бөлімінің прокуроры (C-GP-6).
2. Облыстық прокуратура органдары және оларға теңестірілген
прокуратуралар, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу
комитетінің облыстық органдары қызметкерлерінің лауазымдары
1. Облыстық прокурордың бірінші орынбасары және оған теңестірілген прокурор, ҚСжАЕК облыстық органының бастығы (C-OGP-2).
2. Облыстық прокурордың орынбасары және оған теңестірілген прокурор, ҚСжАЕК облыстық органы бастығының орынбасары (C-OGP-3).
3. Облыстық прокуратураның және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының басқарма бастығы, облыстық прокурордың аға көмекшісі (C-OGP-4).
4. Облыстық прокуратураның және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының басқарма бастығының орынбасары (C-OGP-5).
5. Облыстық прокуратураның және оған теңестірілген прокуратураның, ҚСжАЕК облыстық органының бөлім бастығы, облыстық прокурордың көмекшісі (C-OGP-6).
6. Облыстық прокуратура және оған теңестірілген прокуратура, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің аға прокуроры (C-OGP-7).
7. Облыстық прокуратура және оған теңестірілген прокуратура, ҚСжАЕК облыстық органы басқармасының, бөлімінің прокуроры (C-OGP-8).
3. Аудандық прокуратура органдары және оларға теңестірілген
прокуратуралар қызметкерлерінің лауазымдары
1. Аудан прокуроры және оған теңестірілген прокурор (C-RGP-1).
2. Аудан прокурорының орынбасары және оған теңестірілген прокурор (C-RGP-2).
3. Аудан прокуратурасының және оған теңестірілген прокуратулардың бөлім бастығы (C-RGP-3).
4. Аудан прокурорының және оған теңестірілген прокурордың аға көмекшісі (C-RGP-4).
5. Аудан прокурорының және оған теңестірілген прокурордың көмекшісі (C-RGP-5).
Қазақстан Республикасының
Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережелеріне
2-қосымша
Нысан
__________________________________
Прокуратура органының, ведомствосы
__________________________________
мен мекемесінің басшысы
Өтініш
Мені ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________ бос лауазымына орналасу конкурсына қатысуға рұқсат беруіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасының Прокуратура органдарында бос лауазымдарға орналасу конкурсын өткізу тәртібі мен шарттарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
____________
_______________________________
(Қолы)
(Тегі, аты-жөні)
20____ жылғы "____"_______________
Қазақстан Республикасының
Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережелеріне
3-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА
(қолмен толтырылады)

1. Фамилия (если изменяли, то укажите прежнюю) ______________________
Имя ______________________________________
Отчество ______________________________________________________
2. Гражданство ______________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда ______________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что ________________________________
4. Учеба или работа за границей _____________________________________
Страна пребывания _____________________________________________
Время пребывания ______________________________________________
Место работы или учебы ________________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно дееспособным
решением суда, когда и за что _______________________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в течение
определенного срока, когда и за что _________________________________
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью,
усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным братом или
сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой)
сотрудника органа прокуратуры, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую
Вы претендуете ______________________________________________________
2) в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на
которую Вы претендуете ______________________________________________
8. Привлекались ли Вы в течение трех лет перед поступлением на службу
в органы прокуратуры к дисциплинарной ответственности за совершение
коррупционного правонарушения, когда и кем __________________________
_____________________________________________________________________
9. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением на
службу в органы прокуратуры в судебном порядке административное
взыскание за умышленное правонарушение, когда и за что ______________
_____________________________________________________________________
10. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением на
службу в правоохранительные органы в судебном порядке
административное взыскание за совершение коррупционного
правонарушения, когда и за что ______________________________________
_____________________________________________________________________
11. Состояли ли Вы ранее на правоохранительной службе
________________________, если да, то укажите мотивы увольнения
_____________________________________________________________________
"___"_________________ 20____ г.
______________
(подпись)
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
и стажировки для занятия должностей
в органах, ведомствах и учреждениях
прокуратуры Республики Казахстан
Форма
Кадр есебі жөніндегі жеке
ІС ПАРАҒЫ ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
Фотосуретке
арналған
орын
Место для
фотокарточки

1. Тегі (егер өзгертсеңіз, бұрынғысын көрсетіңіз) ___________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
2. Азаматтығы _______________________________________________________
егер өзгертсеңіз, қай уақытта
өзгерткеніңізді көрсетіңіз __________________________________________
3. Сотталғансыз ба, қашан және не үшін ______________________________
4. Шетелдегі оқу немесе жұмыс _______________________________________
Келген ел ___________________________________________________________
Келген уақыт ________________________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны _______________________________________________
5. Соттың шешімімен еңбекке қабілетсіз немесе шектеулі қабілетсіз деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін ___________________________________
6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметпен айналысу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не үшін __________________________________
7. Прокуратура органының:
1) Сіз ұмтылған лауазым тікелей бағынысты ___________________________
2) Сіз ұмтылған лауазым тікелей бағынатын ___________________________ лауазымды атқаратын қызметкердің (ата-анасы, ұлы, қызы, асырап алушысы, асырып алынған, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер немесе апалы-сіңлілер, атасы, әжесі, немересі, зайыбы немесе жұбайы) жақын туысы болып табыласыз ба.
8. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған үшін тәртіптік жауапкерлікке тартылдыңыз ба, қашан және кіммен
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Прокуратура органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сот тәртібімен қасақана құқық бұзушылық жасаған үшін әкімшілік жазаға тартылдыңыз ба, қашан және не үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Құқық қорғау органдарына қызметке орналасардан үш жыл бұрын сот тәртібімен сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасаған үшін әкімшілік жазаға тартылдыңыз ба, қашан және не үшін
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Бұрын құқық қорғау қызметінде болдыңыз ба, _______________, егер болсаңыз, жұмыстан шығу себептерін көрсетіңіз _______________________
20____ ж."___"_________________
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасының
Прокуратура органдарында,
ведомстволары мен мекемелерінде
лауазымдарға орналасу үшін
конкурс пен тағылымдама өткізу
ережелеріне
4-қосымша
Нысан
Кадр есебі жөніндегі жеке
ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров
Фотосуретке
арналған
орын
Место для
фотокарточки

1. Тегі ____________________________________________________________
Фамилия
аты ________________________________________________________________
имя
әкесінің аты _______________________________________________________
отчество
2. Жынысы __________________________________________________________
Пол
3. Туған жылы, айы, күні ___________________________________________
Год, число и м-ц рождения
4.Туған жері________________________________________________________
Место рождения (ауыл, деревня, қала, аудан, облыс, республика)
(село, деревня, город, район, область, республика)
_____________________________________________________________________
5. Ұлты _________________ 6. Азаматтығы _____________________________
Национальность Гражданство
7. Білімі ___________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультеті немесе бөлімі
Факультет или отделение
Түскен жылы
Год поступления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не оконч. то с какого курса ушел
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілік алып шықты, диплом не куәлік номерін көрсету керек
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз
_____________________________________________________________________
Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
_____________________________________________________________________
(оқи аласыз ба әлде сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба әлде
түсіне аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе/читаете и переводите со
словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ғылыми дәрежеңіз, атағыңыз _______________________________________
Ученая степень, ученое звание
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен ғылыми жаңалықтарыңыз бар ________
Какие имеете научные труды и изобретения
_____________________________________________________________________
11. Сіз және сіздің жақын туысқандарыңыз* сотты болғансыздар ма/
Имеете Вы и Ваши близкие родственники* судимость ____________________
_____________________________________________________________________
(қашан және не үшін кім соттады, жазалау шарасы
кем, когда и за что осужден, мера наказания)
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

1. Тегі _____________________________________________________________
Фамилия
аты _________________________________________________________________
имя
әкесінің аты ________________________________________________________
отчество
2. Жынысы ___________________________________________________________
Пол
3. Туған жылы, айы, күні ____________________________________________
Год, число и м-ц рождения
Туған жері __________________________________________________________
Место рождения    (ауыл, деревня, қала, аудан, облыс, республика)
(село, деревня, город, район, область, республика)
_____________________________________________________________________
5. Ұлты _________________ 6. Азаматтығы _____________________________
Национальность            Гражданство
7.Білімі ____________________________________________________________
Образование
Оқу орнының атауы және оның тұрған жері
Название учебного заведения и его местонахождение
Факультеті немесе бөлімі
Факультет или отделение
Түскен жылы
Год поступ ления
Бітірген немесе шыққан жылы
Год окончания или ухода
Бітірмесе, қай курстан кетті
Если не оконч. то с какого курса ушел
Оқу орнын бітірген соң қандай біліктілік алып шықты, диплом не куәлік номерін көрсету керек.
Какую квалификацию получил в результате окончания учебного заведения, указать № диплома или удостоверения
8. Ана тіліңіз, басқа қандай тілдерді және қай дәрежеде білесіз
_____________________________________________________________________
Родной язык, какими другими языками владеете и в какой степени
_____________________________________________________________________
(оқи аласыз ба әлде сөздікпен аудара аласыз ба, оқи аласыз ба әлде түсіне аласыз ба, еркін сөйлейсіз бе / читаете и переводите со словарем, читаете и можете объясняться, владеете свободно)
9. Ғылыми дәрежеңіз, атағыңыз _______________________________________
Ученая степень, ученое звание
10. Қандай ғылыми еңбектеріңіз бен ғылыми жаңалықтарыңыз бар ________
Какие имеете научные труды и изобретения
_____________________________________________________________________
11. Сіз және сіздің жақын туысқандарыңыз* сотты болғансыздар ма / Имеете Вы и Ваши близкие родственники* судимость ____________________
_____________________________________________________________________
(қашан және не үшін кім соттады, жазалау шарасы
кем, когда и за что осужден, мера наказания)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

12. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және
арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса
атқарған жұмысын, т.б. қоса есептегенде)
Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу в
высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу,
работу по совместительству и др.)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар кезінде
қалай аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызмет лауазымы округімен
қоса көрсетілсін.
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия
необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную
службу записывать с указанием должности, округа
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения Организации, предприятия
Келген
Вступления
Кеткен
ухода
* Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері,
апа-қарындастары (сіңлілері), балалары
- Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры, дети.
13. Жеке іс парағын толтырған кездегі отбасы жағдайы, Сіздің жақын
туысқандарыңыз*
Семейное положение в момент заполнения личного листка
Ваши близкие родственники*_________________________
Туысқандық дәрежесі
Степень родства
Тегі, аты, әкесінің аты
Фамилия, имя, отчество
Туған жері, жылы, айы, күні
Дата и место рождения
Жұмыс орны, лауазымы
Место работы, должность
Тұрғылықты мекен-жайы
Место жительства
* Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері,
апа-қарындастары (сіңлілері), балалары
* Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры, дети.
Егер осы адамдар заңмен белгіленген тәртіпте тегін, атын, әкесінің
атын өзгертсе, олардың бұрынғы тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ
бұрынғы жұбайлар туралы деректер де көрсетілсін.
Указать и прежние фамилии, имена и отчества этих лиц, если они
изменили их в установленном порядке, а также данные на бывших
супругов.
14. Шетелдерде болуы (жұмыс, қызметтік іссапар, делегация құрамында
бару)
Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с
делегацией)
Жылы мен айы
Месяц и год
Қай елде
В какой стране
Шетелге келу себебі
Цель пребывания за границей
Қай уақыттан бастап
С какого времени
Қай уақытқа дейін
По какое время
15. Сайланбалы органдарға сайлады немесе сайланды (қайда, қандай
органдарға және қашан)
В какие выборные органы избирался или избрали (где, в какие и когда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

12. Еңбек жолын бастағаннан бері істеген жұмыстары (жоғары және арнаулы орта оқу орындарында оқыған жылдарын, әскери қызметін, қоса атқарған жұмысын, т.б. қоса есептегенде)
Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая учебу в высших и средних специальных учебных заведениях, военную службу, работу по совместительству и др.)
Бұл тармақты толтырғанда мекемелер, ұйымдар мен кәсіпорындар кезінде қалай аталса, сол қалпында берілсін, әскери қызмет лауазымы округімен қоса көрсетілсін.
При заполнении данного пункта учреждения, организации и предприятия необходимо именовать так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с указанием должности, округа
Айы және жылы
Месяц и год
Қызметі, мекеме, ұйым, кәсіпорын, сондай-ақ министрлік (ведомство) қоса көрсетілсін
Должность с указанием учреждения, организации, предприятия, а также министерства (ведомства)
Мекеме, ұйым, кәсіпорынның тұрған жері
Местонахождение учреждения Организации, предприятия
Келген
Вступления
Кеткен
ухода
*Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері, апа-қарындастары (сіңлілері), балалары
Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры, дети.
13. Жеке іс парағын толтырған кездегі отбасы жағдайы, Сіздің жақын туысқандарыңыз*
Семейное положение в момент заполнения личного листка _______________
Ваши близкие родственники*
Туысқандық дәрежесі
Степень родства
Тегі, аты, әкесінің аты
Фамилия, имя, отчество
Туған жері, жылы, айы, күні
Дата и место рождения
Жұмыс орны, лауазымы
Место работы, должность
Тұрғылықты мекен-жайы
Место жительства
*Жақын туысқандары: жұбайлар, олардың ата-аналары, аға-інілері, апа-қарындастары (сіңлілері), балалары.
* Близкие родственники: супруги, их родители, братья, сестры, дети.
Егер осы адамдар заңмен белгіленген тәртіпте тегін, атын, әкесінің атын өзгертсе, олардың бұрынғы тегі, аты, әкесінің аты, сондай-ақ бұрынғы жұбайлар туралы деректер де көрсетілсін.
Указать и прежние фамилии, имена и отчества этих лиц, если они изменили их в установленном порядке, а также данные на бывших супругов.
14. Шетелдерде болуы (жұмыс, қызметтік іссапар, делегация құрамында бару)
Пребывание за границей (работа, служебная командировка, поездка с делегацией)
Жылы мен айы
Месяц и год
Қай елде
В какой стране
Шетелге келу себебі
Цель пребывания за границей
Қай уақыттан бастап
С какого времени
Қай уақытқа дейін
По какое время
15. Сайланбалы органдарға сайлады немесе сайланды (қайда, қандай органдарға және қашан)
В какие выборные органы избирался или избрали (где, в какие и когда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

для категорий (C-GP-1), (C-GP-2), (C-ОGP-2), (C-ОGP-3):
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Уголовного кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (4 вопроса), Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), «О правоохранительной службе» (10 вопросов), «О государственной службе» (5 вопросов), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (5 вопросов) «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан» (5 вопросов), «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» (5 вопросов), «О национальной безопасности» (3 вопроса), «О нормативных правовых актах» (5 вопросов), Кодекс чести (10 вопросов).
для категорий (C-GP-3), (C-GP-4), (C-ОGP-4), (C-ОGP-5), (C-RGP-1):
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов),  Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов),  Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (5 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), «О правоохранительной службе» (10 вопросов), «О государственной службе» (5 вопросов), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (5 вопросов) «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан» (5 вопросов), «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» (5 вопросов), «О национальной безопасности» (5 вопросов), «О нормативных правовых актах» (3 вопроса), Кодекса чести (10 вопросов).

(C-GP-1), (C-GP-2), (C-ОGP-2), (C-ОGP-3) санаттары үшін:
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеуге Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық  кодексін(4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс-жүргізу кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемоқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» (5 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (5 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (5 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (5 сұрақ), «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» (5 сұрақ), «Ұлттық қауіпсіздік туралы» (3 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (5 сұрақ) Заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 3 мамырдағы № 1567 Жарлығымен бекітілген мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін (Мемлекеттік қызметшілердің қызмет этикасы ережелері) (бұдан әрі – Ар-намыс кодексі) (10 сұрақ) білу кіреді.
(C-GP-3), (C-GP-4), (C-ОGP-4), (C-ОGP-5), (C-RGP-1) санаттары үшін:
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеуге Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық  кодексін(5 сұрақ), Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемоқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» (5 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (5 сұрақ),  «Әкімшілік рәсімдер туралы» (5 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (5 сұрақ), «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» (5 сұрақ), «Ұлттық қауіпсіздік туралы» (5 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (5 сұрақ) Заңдарын, Ар-намыс кодексін (8 сұрақ) білу кіреді.

для категорий (C-GP-5), (C-GP-6), (C-ОGP-5), (C-ОGP-6), (C-RGP-2):
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов),  Гражданского кодекса Республики Казахстан (8 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (8 вопросов),  Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (5 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (7 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (12 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (5 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), «О правоохранительной службе» (10 вопросов), «О государственной службе» (5 вопросов), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (5 вопросов) «О государственном контроле и надзоре в Республики Казахстан» (5 вопросов), «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» (5 вопросов), «О нормативных правовых актах» (5 вопросов), Кодекса чести (10 вопросов).
для категорий (C-ОGP-7), (C-ОGP-8, за исключением должностей КПСиСУ), (C-RGP-3), (C-RGP-4):
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов),  Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (8 вопросов), Кодекса  Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (8 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (7 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (10 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (5 вопросов), «О правоохранительной службе» (10 вопросов), «О государственной службе» (7 вопросов), «Об административных процедурах» (5 вопросов), «О государственных секретах» (5 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (5 вопросов), Кодекса чести (10 вопросов).
для категории (C-RGP-5), должностей КПСиСУ категории (C-ОGP-8):
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов),  Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Кодекса  Республики Казахстан «Об административных правонарушениях» (7 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Законов Республики Казахстан «О Прокуратуре» (15 вопросов), «О борьбе с коррупцией» (10 вопросов), «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц» (10 вопросов), «О правоохранительной службе» (10 вопросов), «О государственной службе» (6 вопросов), «Об административных процедурах» (6 вопросов), «О языках в Республике Казахстан» (6 вопросов) «О нормативных правовых актах» (5 вопросов),  Кодекса чести (10 вопросов).

(C-GP-5), (C-GP-6), (C-ОGP-5), (C-ОGP-6), (C-RGP-2) санаттары үшін:
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеуге Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (7 сұрақ), «Прокуратура туралы» (12 сұрақ), «Сыбайлас жемоқорлыққа қарсы күрес туралы» (5 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» (5 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (5 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (5 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» (5 сұрақ), «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» (5 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (5 сұрақ) Заңдарын, Ар-намыс кодексін (8 сұрақ) білу кіреді.
(C-ОGP-7), (C-ОGP-8, ҚСжАЕАК лауазымдарын қоспағанда, (C-RGP-4, C-ОGP-8) санаттары үшін:
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеуге Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс-жүргізу кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (7 сұрақ), «Прокуратура туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемоқорлыққа қарсы күрес туралы» (10 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» (5 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (7 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (7 сұрақ), «Мемлекеттік құпиялар туралы» (5 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» (5 сұрақ), Заңдарын, Ар-намыс кодексін (10 сұрақ) білу кіреді.
(C-RGP-5), ҚСжАЕАК (C-ОGP-8) лауазымдарының санаттары үшін:
Қазақстан Республикасы заңнамаларын білуге тестілеуге Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы» кодексін (7 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (10 сұрақ), «Прокуратура туралы» (15 сұрақ), «Сыбайлас жемоқорлыққа қарсы күрес туралы» (10 сұрақ), «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы» (10 сұрақ), «Құқық қорғау қызметі туралы» (10 сұрақ), «Мемлекеттік қызмет туралы» (6 сұрақ), «Әкімшілік рәсімдер туралы» (6 сұрақ), «Қазақстан Республикасындағы тіл туралы» (6 сұрақ), «Нормативтік құқықтық актілер туралы» (5 сұрақ) Заңдарын, Ар-намыс кодексін (10 сұрақ) білу кіреді.