Об утверждении форм административных данных в рамках мониторинга транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 августа 2013 года № 598. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 октября 2013 года № 8844
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы административных данных Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Министерство) в рамках мониторинга транспортно-коммуникационного комплекса Республики Казахстан согласно приложениям 1-18 к настоящему приказу.
2. Руководителям организаций транспортно-коммуникационного комплекса обеспечить предоставление административных данных в Министерство согласно приложениям 1-18 к настоящему приказу.
3. Департаменту стратегического планирования и анализа программных документов Министерства (Сабдинова Д.Т.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его официальное опубликование в средствах массовой информации, размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства и Интранет-портале государственных органов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства Касымбек Ж.М.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официально опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра                                   С. Сарсенов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
__________ А. Смаилов
18 сентября 2013 год
Приложение 1
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений об основных производственно-экономических
показателях по отрасли железнодорожного транспорта
Отчетный период _______ месяц 20___ года
Индекс: форма № 1.
Периодичность: ежемесячно.
Представляют: Акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан
темір жолы».
Срок представления: 5 число, следующего за отчетным периодом.
Таблица 1
Показатели
С начала соответствующего периода
(-) снижение, (+) прирост к прошлому году
Единица измерения
прошлого года
отчетного года
в % к прошлому году
1
2
3
4
5
6
7

Қазақстан Республикасының көлік-коммуникация кешені мониторингі шеңберінде әкімшілік деректер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 05 тамыздағы № 598 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қазанда № 8844 тіркелді
«Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-18-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының көлік-коммуникация кешені мониторингі шеңберінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) әкімшілік деректер нысандары бекітілсін.
2. Көлік-коммуникация кешені ұйымдарының басшылары Министрлікке осы бұйрыққа 1-18-қосымшаларға сәйкес әкімшілік деректерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Министрліктің Стратегиялық жоспарлау және бағдарламалық құжаттарды талдау департаменті (Д.Т. Сабдинова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды, Министрліктің ресми интернет-ресурсында және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік органдардың интранет-порталына орналастыруды қамтамасыз етсін;
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Министрліктің Жауапты
хатшысы Ж.М. Қасымбекке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін
атқарушы                              С. Сарсенов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
_________________ Ә.Смайылов
2013 жылғы _________________
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Темір жол көлігі саласы бойынша негізгі өндірістік-экономикалық
көрсеткіштер туралы мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ______ айы
Индексі: № 1 нысан.
Кезеңділігі: айлық.
Ұсынады: «Қазақстан темір жолы» Ұлттық компаниясы» Акционерлік қоғамы.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 5 күні.
1-кесте
Көрсеткіштер
Тиісті кезеңнің басынан
өткен жылға (-) төмендеуі, (+) өсуі
Өлшем бірлігі
өткен жылғы
есептік жылғы
Өткен жылға, %
1
2
3
4
5
6
7

1. Форму сведений об основных производственно-экономических показателях по отрасли железнодорожного транспорта АО «НК «Қазақстан темір жолы» представляет в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 5 числа следующего месяца.
2. Таблица 1 заполняется следующим образом:
в графе1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей указанных в графе 2;
в графе 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.
3. Таблица 2 заполняется следующим образом:
в графе 1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графе 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года.
4. Таблица 3 заполняется следующим образом:
в графе 1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графе 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);

1. Теміржол көлігінің саласы бойынша негізгі өндірістік-экономикалық көрсеткіштері мәліметтердің нысанын «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ай сайын келесі айдың 5-нен кешіктірмей ұсынады.
2. 1-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «№» нөмірі реті бойынша нөмір көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі қажет;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4-баған*100%) алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректері толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
3. 2-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «№» нөмір реті бойынша көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі қажет;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетілген;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2 бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі.
4. 3-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «№» нөмір реті бойынша көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі қажет;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетілген;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиесілі кезеңі қатынасында (5-баған/4-баған*100%) алынған деректер толтырылады;

в графе 7 « (-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений указанных в графе 3.
5. Таблица 4 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование проекта» указываются наименования проектов реализуемые АО «НК «Қазақстан темір жолы»;
в графе 2 «Период реализации (годы)» указывается период реализации проекта;
в графе 3 «Источник финансирования» указывается источник выделяемых финансовых средств;
в графе 4 «Общий объем финансирования» указывается предполагаемая сумма стоимости проекта, отражается в тысячах тенге;
в графе 5 «Освоение средств на 1 число отчетного месяца» указывается сумма, освоенная по проекту, по состоянию на 1 число месяца следующего за отчетным, отражается в тысячах тенге;
в графе 6 «План на отчетный год» указывается план освоения на отчетный год по проекту, отражается в тысячах тенге;
в графах 7, 8 «Освоение средств за ____ 20 __ год» указывается план и факт освоения средств за отчетный период, отражается в тысячах тенге;
в графе 9 «% исполнения» указывается соотношение объема фактического освоения финансовых средств, к плановому периоду (графа 8/графа 7*100%);
в графе 10 «Примечание» указывается дополнительная информация.
6. Таблица 5 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименования перевезенного груза» указывается наименование перевезенного груза в разрезе пограничных переходов;
в графе 2 «Страна получатель - отправитель» указывается страна получатель и отправитель груза;
в графе 3 «всего» суммируется транзит, экспорт и импорт по видам грузов, указанных в графе 1 (графа 4+графа 5+графа 6), и отражаются в тысячах тонн;
в графе 4 «Транзит», в графе 5 «Экспорт», в графе 6 «Импорт» заполняются данные по транзитным, экспортным и импортным перевозкам по видам грузов, указанных в графе 1, и отражаются в тысячах тонн.
7. Таблица 6 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование показателя» указывается наименование показателей (локомотивы, пассажирские вагоны, грузовые вагоны);
в графе 2 «Количество» заполняются количественные данные по показателям указанных в графе 1 и измеряются в единицах.
8. Таблица 7 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование показателя» указывается наименование показателей (электровозы, пассажирские вагоны, грузовые вагоны, тепловозы);
в графе 2 «Количество» заполняются количественные данные по показателям указанных в графе 1 и измеряются в единицах.
9. Таблица 8 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование показателя» указывается наименование показателей (локомотивы, пассажирские вагоны, грузовые вагоны) по которым начисляется процент износа;

7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректері толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
5. 4-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Жобаның атауы» «Қазақстан темір жолы» ҰК» АҚ іске асыратын жобалардың атаулары көрсетіледі;
2-бағанда «Іске асыру кезеңдері (жылдар)» жобаның іске асыру кезеңдері көрсетіледі;
3-бағанда «Қаржыландыру көзі» бөлінетін қаржы қаражаттарының көзі көрсетіледі;
4-бағанда «Қаржыландырудың жалпы көлемі» жобаның жорамал құны көрсетіледі, мыңдаған теңгеде көрсетіледі;
5-бағанда «Есептік айдың 1-не дейін қаражаттарды игеру» жобамен игерілген ай сайынғы 1-не дейін келесі айдың есептік күніне қарай сомасы көрсетіледі, мыңдық теңгемен көрсетіледі;
6-бағанда «Есептік жылға жоспар» жоба бойынша есептік жылда жоспардың игерілуі көрсетіледі, мыңдық теңгеде көрсетіледі;
7-8-бағандарда «20 жылға қаражаттарды игеру» есептік кезеңде қаражаттарды игеру жоспары және фактісі көрсетіледі, мыңдық теңгеде игеріледі;
9-бағанда «орындалуы %» жоспар кезеңіне қарай (8/7 баған*100 %) қаржы қаражаттарының нақты игеру көлемдерінің арақатынасы көрсетіледі;
10-бағанда «Ескертпе» қосымша ақпарат көрсетіледі.
6. 5-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Тасымалданған жүктің атауы» шекаралық өткелдер бөлігінде тасымалданған жүктің атауы көрсетіледі;
2-бағанда «Қабылдайтын-тапсыратын ел» жүкті қабылдайтын және тапсырушы ел көрсетіледі;
3-бағанда «Барлығы» транзит, экспорт және импорт 1-бағанда көрсетілген (4+5+6-бағандары) жүктер түрлері бойынша қосылады және мыңдаған тоннада көрсетіледі;
4-бағанда «Транзит», 5-бағанда «Экспорт», 6-бағанда «Импорт»1-бағанда көрсетілген жүктің түрлері бойынша транзит, импорт және экспорт тасымалдауларының деректерді толтырылады және мыңдаған тоннада көрсетіледі.
7. 6-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Көрсеткіш атауы» көрсеткіш атаулары көрсетіледі (локомотивтер, жолаушылар вагондары, жүк вагондары);
2-бағанда «Саны» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша сандық деректер толтырылады және бірліктерде өлшенеді.
8. 7 кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Көрсеткіш атауы» көрсеткіш атаулары көрсетіледі (электровоздар, жолаушылар вагондары, жүк вагондары, тепловоздар);
2-бағанда «Саны» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша сандық деректер толтырылады және бірліктерде өлшенеді.
9. 8-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Көрсеткіш атаулары» көрсеткіш атаулары көрсетіледі (локомотивтер, жолаушылар вагондары, жүк вагондары) оларға тозу пайызы қосылады;

в графе 2 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 1;
в графе 3 «Процент износа» заполняется процент износа по показателям, указанных в графе 1, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 2.
Приложение 2
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по транзитным перевозкам по
транспортно-коммуникационному комплексу
Отчетный период _______ месяц 20___ года
Индекс: форма № 2.
Периодичность: ежемесячно.
Представляют: Акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан
темір жолы», Республиканское государственное предприятие «Актауский
морской порт», Республиканское государственное предприятие
«Казаэронавигация».
Срок представления: 30 число, следующего за отчетным периодом.
Таблица 1
Наименование
Показатель
1
2
Объем транзитных перевозок железнодорожным транспортом, тыс. тонн
Доход от транзитных перевозок железнодорожным транспортом, млрд. тг
Объем транзитных авиаперелетов, млн. сам/км
Доход от транзитных авиаперелетов, млрд. тг
Объем транзитных перевозок водным транспортом, тыс. тонн
Доход от транзитных перевозок водным транспортом, млрд. тг
Таблица 2
Наименование стран и направления
С началa соответствующего периода
(-) снижение, (+) прирост к прошлому году
Единица измерения
прошлого года
отчетного года
в % к прошлому году
1
2
3
4
5
6
всего
тыс. тонн
Россия
тыс. тонн
в том числе: экспорт
тыс. тонн
импорт
тыс. тонн
транзит
тыс. тонн
Австрия
в том числе: экспорт
тыс. тонн
импорт
тыс. тонн
транзит
тыс. тонн
тыс. тонн
Таблица 3
Наименование страны
Наименование груза
С начала соответствующего периода
(-) снижение, (+) прирост к прошлому году
Единица измерения
прошлого года
отчетного года
в % к прошлому году
1
2
3
4
5
6
7
всего
тыс. тонн
Россия
тыс. тонн
тыс. тонн
Прочие
тыс. тонн
Таблица 4
Наименование страны
Наименование груза
С начала соответствующего периода
(-) снижение, (+) прирост к прошлому
году
Единица измерения
прошлого года
отчетного года
в % к прошлому году
1
2
3
4
5
6
7
всего
тыс. тонн
Россия
тыс. тонн
тыс. тонн
Прочие
тыс. тонн
Таблица 5
Наименование страны
Наименование груза
С началa соответствующего периода
(-) снижение, (+) прирост к прошлому году
Единица измерения
прошлого года
отчетного года
в % к прошлому году
1
2
3
4
5
6
7
всего
тыс. тонн
Россия
тыс. тонн
тыс. тонн
Прочие
тыс. тонн
Примечание: Перечень стран прилагается
Перечень стран
Страны СНГ
Индия
Страны ЕврАзЭС
Индонезия
Белорусь
Иордания
Кыргызстан
Иран
Российская Федерация
КНДР
Таджикистан
Китай
Страны вне ЕврАзЭС
Китай, САР Гонконг
Азербайджан
Малайзия
Армения
Монголия
Грузия
ОАЭ
Молдова
Пакистан
Туркменистан
Республика Корея
Узбекистан
Саудовская Аравия
Украина
Сингапур
Другие государства
Сирия
Европа
Таиланд
Страны ЕС
Тайвань (провинция Китая)
Австрия
Турция
Бельгия
Филиппины
Великобритания
Шри-Ланка
Венгрия
Япония
Германия
Прочие
Греция
Америка
Дания
Аргентина
Ирландия
Багамские острова
Испания
Бермудские о-ва (Брит.)
Италия
Бразилия
Кипр
Виргинск. о-ва (Брит.)
Латвия
Гватемала
Литва
Доминика
Люксембург
Канада
Нидерланды
Куба
Польша
Мексика
Португалия
Никарагуа
Словакия
Панама
Словения
Перу
Финляндия
Сальвадор
Франция
Соединенные штаты Америки
Чехия
Чили
Швеция
Эквадор
Эстония
Африка
Страны вне ЕС
Алжир
Болгария
Гана
Гибралтар (Брит.)
Египет
Лихтенштейн
Кения
Норвегия
Кот-д’ Ивуар
Румыния
Марокко
Хорватия
Нигерия
Швейцария
Руанда
Азия
Тунис
Афганистан
ЮАР
Бангладеш
Австралия и Океания
Вьетнам
Австралия
Израиль
Новая Зеландия
Таблица 6
Вид перевозок
Страна получатель-отправитель
Всего стоимость перевозок грузов (тыс. тенге)
Среднее расстояние по Казахстану, км
Количество перевезенного груза, тыс. тонн
всего
в том числе по видам грузов
уголь
нефть
прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ТРАСЕКА
транзит
экспорт
импорт
Север-Юг
транзит
экспорт
импорт
Среднеазиатский коридор
транзит
экспорт
импорт
Западный коридор
транзит
экспорт
импорт
Tрансазиатский коридор
а) северное направление (New corridor)
транзит
экспорт
импорт
Tрансазиатский коридор
б) центральное направленue
транзит
экспорт
импорт
ИТОГО по коридорам
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

2-бағанда «Өлшем бірлігі» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
3-бағанда «Тозу пайызы» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша тозу пайызы толтырылады және 2-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Көлік-коммуникация кешені бойынша транзиттік тасымалдар бойынша
мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ______ айы
Индексі: № 2 нысан.
Кезеңділігі: айлық.
Ұсынады: «Қазақстан темір жолы» Ұлттық компаниясы» Акционерлік қоғамы, «Ақтау сауда порты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны, «Қазаэроновигация» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 30 күні.
1-кесте
Атауы
Көрсеткіш
1
2
Теміржол көлігімен транзиттік тасымалдардың көлемі, мың тонна
Теміржол көлігімен транзиттік тасымалдардан түсетін кіріс, млрд. тг
Әуе көлігімен транзиттік
тасымалдардың көлемі, млн. сам/км
Әуе көлігімен транзиттік тасымалдардан түсетін кіріс, млрд. тг
Су көлігімен транзиттік тасымалдардың көлемі, мың тонна
Су көлігімен транзиттік тасымалдардан түсетін кіріс, млрд. тг
2-кесте
Елдердің және бағыттардың атауы
Тиісті кезеңнің басынан
өткен жылға (-) төмендеуі, (+) өсуі
Өлшем бірлігі
өткен жылғы
есептік жылғы
өткен жылға, %
1
2
3
4
5
6
барлығы
мың тонна
Ресей
мың тонна
оның ішінде экспорт
мың тонна
импорт
мың тонна
транзит
мың тонна
Австрия
оның ішінде экспорт
мың тонна
импорт
мың тонна
транзит
мың тонна
...
мың тонна
3-кесте
Елдің атауы
Жүктің атауы
Тиісті кезеңнің басынан
өткен жылға (-) төмендеуі, (+) өсуі
Өлшем бірлігі
өткен жылғы
есептік жылғы
өткен жылға,%
1
2
3
4
5
6
7
барлығы
мың тонна
Ресей
...
мың тонна
...
мың тонна
Басқа да
мың тонна
4-кесте
Елдің атауы
Жүктің атауы
Тиісті кезеңнің басынан
өткен жылға (-) төмендеуі, (+) өсуі
Өлшем бірлігі
өткен жылғы
есептік жылғы
өткен жылға,%
1
2
3
4
5
6
7
барлығы
мың тонна
Ресей
...
мың тонна
...
мың тонна
Басқа да
мың тонна
5-кесте
Елдің атауы
Жүктің атауы
Тиісті кезеңнің басынан
өткен жылға (-) төмендеуі, (+) өсуі
Өлшем бірлігі
өткен жылғы
есептік жылғы
өткен жылға,
%
1
2
3
4
5
6
7
барлығы
мың тонна
Ресей
...
мың тонна
...
мың тонна
Басқа да
мың тонна
Ескертпе: елдердің тізбесі қоса беріледі
Елдердің тізбесі
ТМД елдері
Үндістан
ЕурАзЭҚ елдері
Индонезия
Беларусь
Иордания
Қырғызстан
Иран
Ресей Федерациясы
ҚХДР
Тәжікстан
Қытай
ЕурАзЭҚ-тан тыс елдер
Қытай, Гонконг арнайы әкімшілік ауданы
Әзірбайжан
Малайзия
Армения
Моңғолия
Грузия
БАӘ
Молдова
Пәкістан
Түрікменстан
Корея Республикасы
Өзбекстан
Сауд Арабиясы
Украина
Сингапур
Басқа мемлекеттер
Сирия
Еуропа
Таиланд
ЕО елдері
Тайвань (Қитайдың провинциясы)
Австрия
Турция
Бельгия
Филиппины
Ұлыбритания
Шри-Ланка
Венгрия
Жапония
Германия
Басқа да
Греция
Америка
Дания
Аргентина
Ирландия
Багам аралдары
Испания
Бермуд аралдары (Брит.)
Италия
Бразилия
Кипр
Виргин аралдары (Брит.)
Латвия
Гватемала
Литва
Доминика
Люксембург
Канада
Нидерланды
Куба
Польша
Мексика
Португалия
Никарагуа
Словакия
Панама
Словения
Перу
Финляндия
Сальвадор
Франция
АҚШ
Чехия
Чили
Швеция
Эквадор
Эстония
Африка
ЕО-дан тыс елдер
Алжир
Болгария
Гана
Гибралтар (Брит.)
Египет
Лихтенштейн
Кения
Норвегия
Кот-д’ Ивуар
Румыния
Марокко
Хорватия
Нигерия
Швейцария
Руанда
Азия
Тунис
Ауғанстан
ОАР
Бангладеш
Австралия және Океания
Вьетнам
Австралия
Израиль
Жаңа Зеландия
6-кесте
Тасымалдау түрі
Алушы-жөнелтуші ел
Жүктерді тасымалдаудың барлық құны (мың теңге)
Қазақстан бойынша орташа қашықтығы, км
Тасымалданған жүктің саны, мың тонна
барлығы
оның ішінде жүктердің түрлері бойынша
Көмір
мұнай
...
Басқа да
1
2
3
4
5
6
7
8
9
ТРАСЕКА
транзит
экспорт
импорт
Солтүстік-Оңтүстік
транзит
экспорт
импорт
Ортаазиялық дәліз
транзит
экспорт
импорт
Батыс дәлізі
транзит
экспорт
импорт
Tрансазиялық дәліз
а) солтүстік бағыт (New corridor)
транзит
экспорт
импорт
Tрансазиялық дәліз
б) орталық бағыт
транзит
экспорт
импорт
Дәліздер бойынша жиыны
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме.

1. Форму сведений по транзитным перевозкам по транспортно-коммуникационному комплексу Акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы», Республиканское государственное предприятие «Актауский морской порт», Республиканское государственное предприятие «Казаэроновигация» представляют в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 30 числа следующего месяца.
2. Таблица 1 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 2 «Показатели» заполняются данные по показателям, отраженные в графе 1.
3. Таблица 2 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование стран и направления» указывается наименование стран и направления (перечень стран прилагается);
в графе 2 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 1;
в графах 3 и 4 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 1, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 2, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 5 «в % к прошлому году» заполняются данные полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 4/графа 3*100%);
в графе 6 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 4-графа 3) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 2.
4. Таблица 3 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование страны» указывается наименование стран перевезенных в Казахстан грузов в импортном сообщении (перечень стран прилагается);
в графе 2 «Наименование груза» указываются наименование грузов перевезенных в Казахстан в импортном сообщении;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанные в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.

1. «Қазақстан темір жолы» Ұлттық компаниясы» Акционерлік қоғамы, «Ақтау теңіз порты» мемлекеттік республикалық кәсіпорны, «Қазаэроновигация» мемлекеттік республикалық кәсіпорны транзиттік тасымалдау кешені бойынша көлік тасымалдарының мәліметтер нысаны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ай сайын, кейінгі айдың 30-нан кешіктірмей ақпаратты ұсынады.
2. 1-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Атауы» деректерді ұсыну үшін қажетті көрсеткіштердің атауларын көрсетеді;
2-бағанда «Көрсеткіштер» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады.
3. 2-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Елдер атауы мен бағыты» елдердің атаулары мен бағыттарында көрсетіледі (Елдер тізбесі қоса беріледі);
2-бағанда «Өлшем бірлігі» 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
3 және 4-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 2-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
5-бағанда «өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (4-баған/3-баған*100%) алынған деректермен толтырылады;
6-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (4-3-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректерді толтырылады немесе 2-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
4. 3-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Елдердің атауы» Қазақстанға импорттық қатынаста жүктерді әкелген елдердің атаулары көрсетіледі;
2-бағанда «Жүктердің атауы» Қазақстанға импорттық қатынаста әкелінген жүктердің атаулары көрсетеді;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4- баған*100%)алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректер толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.

5. Таблица 4 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование страны» указывается наименование стран перевезенных из Казахстана грузов в экспортном сообщении (перечень стран прилагается);
в графе 2 «Наименование груза» указываются наименование грузов перевезенных из Казахстана в экспортном сообщении;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанные в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные, полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.
6. Таблица 5 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование страны» указывается наименование стран перевезенных через Казахстан грузов в транзитном сообщении (перечень стран прилагается);
в графе 2 «Наименование груза» указываются наименование грузов перевезенных в транзитном сообщении;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанные в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные, полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.
8. Таблица 6 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Вид перевозок» указываются вид перевозок: транзит, экспорт, импорт;
в графе 2 «страна получатель-отправитель» указывается страна получателя и отправителя транзитного, экспортного и импортного груза по международным транспортным коридорам;
в графе 3 «Всего стоимость перевозок грузов (тыс. тенге)» указывается стоимость перевезенных грузов по транзитным, экспортным и импортным направлениям в рамках международных коридоров и отражается в тысячах тенге;
в графе 4 «Среднее расстояние по Казахстану, км» указывается среднее расстояние перевезенных грузов по Казахстану по транзитным, экспортным и импортным направлениям в рамках международных коридоров и отражается в километрах;

5. 4-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Елдердің атауы» Қазақстанға экспорттық қатынаста жүктерді әкелген елдердің атаулары көрсетіледі;
2-бағанда «Жүктердің атауы» Қазақстанға экспорттық қатынаста әкелінген жүктердің атаулары көрсетеді;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 1-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 2-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4- баған*100%)алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректер толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
6. 5-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Елдердің атауы» Қазақстанға импорттық қатынаста жүктерді әкелген елдердің атаулары көрсетіледі;
2-бағанда «Жүктердің атауы» Қазақстанға импорттық қатынаста әкелінген жүктердің атаулары көрсетеді;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4- баған*100%)алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректер толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
8. 6-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Тасымалдаудың түрлері» мынадай тасымалдаудың түрлері көрсетіледі: транзит, экспорт, импорт;
2-бағанда «Қабылдаушы және тапсырушы ел» халықаралық көлік дәліздері бойынша транзиттік, экспорттық және импорттық көрсеткіштері көрсетіледі.
3-бағанда «Жүктерді тасымалдаудың жалпы құны (мың.теңге)» транзиттік, экспорттық және импорттық бағыттар бойынша халықаралық дәліздер шеңберінде және мың әкелінген теңгеде жүктердің құны көрсетіледі;
4-бағанда «Қазақстан бойынша орташа ара қашықтығы, км» Қазақстан арқылы әкелінген жүктердің орташа ара қашықтығы халықаралық дәліздер шеңберінде транзиттік, экспорттық және импорттық бағыттар бойынша көрсетіледі;

1. Форма о перевозке грузов речным транспортом представляется в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежемесячно, к 30 числу месяца следующего за отчетным периодом.
Данные по таблице 1 Республиканские государственные казенные предприятия водных путей на основании данных судовладельцев представляют в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежемесячно, к 30 числу месяца следующего за отчетным периодом.
Данные по таблице 2 АО «Национальная морская судоходная компания «Казмортрансфлот» представляет в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежемесячно, к 30 числу месяца следующего за отчетным периодом.
Данные по таблице 3 Республиканское государственное предприятие «Актауский международный морской торговый порт» представляет ежемесячно, к 30 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Таблица 1 заполнятся следующим образом:
в графе 1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные, полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.
3.Таблица 2 заполнятся следующим образом:
в графе 1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные, полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.

1. Өзен көлігімен жүктерді тасымалдау туралы нысан Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ай сайын кейінгі айдың 30-ы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
1-ші кесте бойынша деректер Су жолдарының республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары осы кеме иелерінің негізінде Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ақпаратты ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне ұсынады.
2-ші кесте бойынша деректер «Казмортрансфлот»Ұлттық теңіз кеме компаниясы» АҚ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ақпаратты ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне ұсынады.
3-ші кесте бойынша деректер «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» республикалық мемлекеттік кәсіпорны және ««Казмортрансфлот» Ұлттық теңіз кеме компаниясы» АҚ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне ақпаратты ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-ы күніне ұсынады.
2. 1-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «№» нөмір реті бойынша нөмір көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі қажет;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4-баған*100%) алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректер толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
3. 2-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «№» реті бойынша нөмір көрсетіледі. Келесі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі қажет;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4-баған*100%) алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректері толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.

4. Таблица 3 заполнятся следующим образом:
в графе 1 «Наименование проекта» указывается название проекта;
в графе 2 «период реализации (года)» указывается планируемый срок реализации;
в графе 3 «Источник финансирования» указывается источник выделяемых финансовых средств;
в графе 4 «Общий объем финансирования (тыс. тенге)» указывается предполагаемая сумма стоимость проекта;
в графе 5 «Освоено средств на 1 число отчетного месяца» указывается сумма, освоенная по проекту по состоянию на 1 число месяца, следующего за отчетным;
в графе 6 «План на отчетный год» указывается планируемая сумма на отчетный финансовый год;
в графе 7 «План» указывается планируемое освоение средств на отчетную дату;
в графе 8 «Факт» указывается фактическое освоение средств на отчетную дату;
в графе 9 «% исполнения» указывается сумма процентного соотношения (графа 8/графа 7*100%);
в графе 10 «Примечание» указывается причины неосвоения средств.
Приложение 4
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений об основных производственно-экономических
показателях по отрасли гражданской авиации
Отчетный период _______ месяц 20___ года
Индекс: форма № 4.
Периодичность: ежемесячно.
Представляют: субъекты гражданской авиации Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
№ п/п
Показатели
Единица измерения
Период
% к прошлому году
(+) прирост (-) снижение
Прошлый год
Отчетный год
1
2
3
4
5
6
7
I. Авиауслуги по перевозке пассажиров и груза
1.1.
Перевезено пассажиров
чел.

4. 3-кесте келесідей толтырылады:
1-бағанда «Жобаның атауы» іске асыратын жобалардың атаулары көрсетіледі;
2-бағанда «Іске асыру кезеңдері (жылдар)» жобаның іске асыру кезеңдері көрсетіледі;
3-бағанда «Қаржыландыру көзі» бөлінетін қаржы қаражаттарының көзі көрсетіледі;
4-бағанда «Қаржыландырудың жалпы көлемі (мың, теңге)» жобаның жорамал құны көрсетіледі, мыңдаған теңгеде көрсетіледі;
5-бағанда «Есептік айдың 1-не дейін қаражаттарды игеру» жобамен игерілген ай сайынғы 1-не дейін келесі айдың есептік күніне қарай сомасы көрсетіледі, мыңдық теңгемен көрсетіледі;
6-бағанда «Есептік жылға жоспар» жоба бойынша есептік жылда жоспардың игерілуі көрсетіледі, мыңдық теңгеде көрсетіледі;
7-бағанда «Жоспар» есептік кезеңде қаражаттарды игеру фактісі көрсетіледі;
8-бағанда «Факті» есептік күніне қаражаттарды нақты игеру көрсетіледі;
9-бағанда «Орындалуы %» (8/7-баған*100 %) пайыздық арақатынасындағы сома көрсетіледі;
10-бағанда «Ескертпе» қаражаттардың игерілмеу себептері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Азаматтық авиация саласы бойынша негізгі
өндірістік-экономикалық көрсеткіштер туралы мәліметтердің
нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ______ айы
Индексі: № 4 нысан.
Кезеңділігі: айлық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы азаматтық авиация субъектілері.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
р/с №
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Кезең
өткен жылға%
(+) өсімі, (-) төмендеуі,
Өткен жыл
Есептік жыл
1
2
3
4
5
6
7
I. Жолаушылар мен жүктерді тасымалдау бойынша авиақызметтер
1.1.
Тасымалданған жолаушылар
адам

8.1.1.
в том числе: за счет республиканского бюджета
тыс. тенге
8.1.2
за счет местного бюджета
тыс. тенге
8.1.3.
за счет заемных средств
тыс. тенге
8.1.4.
за счет собственных средств
тыс. тенге
9.1.
Среднесписочная численность работников
чел.
10.1.
Среднемесячная заработная плата
тенге
Руководитель _____________________________________________ ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       Подпись
Главный бухгалтер ________________________________________ ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)     Подпись
Исполнитель _______________________________________________ ______________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       Подпись
Место печати                                 «____» __________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Форма сведений об основных производственно-экономических показателях по отрасли гражданской авиации представляются субъекты гражданской авиации Республики Казахстан в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан до 25 числа, следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «№» указывается номер по порядку. Последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку;
в графе 2 «Показатели» указаны наименования показателей необходимые для представления данных;
в графе 3 «Единица измерения» указывается единица измерения для отражения показателей, указанных в графе 2;
в графах 4 и 5 «С начала соответствующего периода прошлого года и текущего года» заполняются данные по показателям, указанных в графе 2, и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3, за соответствующий период прошлого и текущего года;
в графе 6 «в % к прошлому году» заполняются данные, полученные соотношением показателей текущего года к прошлому году, соответствующего периода (графа 5/графа 4*100%);
в графе 7 «(-) снижение, (+) прирост к прошлому году» заполняются данные по снижению либо приросту показателя отчетного года к прошлому году (графа 5-графа 4) и отражаются в единицах измерений, указанных в графе 3.
Приложение 5
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений о задержке рейсов
авиакомпаний, аэропортов
Отчетный период _______ месяц 20 ___ года
Индекс: форма № 5.
Периодичность: ежемесячно.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан, аэропорты Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Код
задержки
Описание причины задержки
Аэропорт
вылета
Аэропорт прилета
Дата
№ рейса
Интервал задержки (времени)
Общее количество задержек
1
2
3
4
5
6
7
8
Международные рейсы
Внутренние рейсы
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

8.1.1
соның ішінде республикалық (жергілікті) бюджет есебінен
мың теңге
8.1.2
жергілікті бюджет есебінен
8.1.3
қарыз қаражаты есебінен
мың теңге
8.1.4
меншікті қаражат есебінен
мың теңге
9.1.
қызметкерлердің орташа тізімдік саны
адам
10.1.
Орташа айлық жалақы
теңге
Басшы _________________________________________          ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)              Қолы
Бас бухгалтер _________________________________          ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)              Қолы
Орындаушы _______________________________________        ____________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)            Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.
1. Азаматтық авиация саласы бойынша негізгі өндірістік-экономикалық көрсеткіштер туралы мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасы азаматтық авиация субъектілері Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне келесі есепті кезеңнің 25 күніне дейін ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «№» реті бойынша нөмірі көрсетіледі. Кейінгі ақпарат реттік нөмірді үзбеуі тиіс;
2-бағанда «Көрсеткіштер» қажетті деректерді ұсыну үшін көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
3-бағанда «Өлшем бірлігі» 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштерді көрсету үшін өлшем бірліктері көрсетіледі;
4 және 5-бағандарда «Өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңінен бастап» өткен және ағымдағы жылдың тиісті кезеңіне 2-бағанда көрсетілген көрсеткіштер бойынша деректер толтырылады және 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерінде көрсетіледі;
6-бағанда «Өткен жылға қосымша %» ағымдағы жылдың көрсеткіштері өткен жылғы көрсеткіштердің тиісті кезеңі қатынасында (5-баған/4-баған*100%) алынған деректер толтырылады;
7-бағанда «Өткен жылға (-) төмендетілген, ұлғайтылған (+)» өткен жылға (5-4-баған) есептік жылдың көрсеткішінің ұлғаюына немесе төмендету бойынша деректері толтырылады немесе 3-бағанда көрсетілген өлшем бірліктерде көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
5-қосымша
нысан
Авиакомпаниялардың, әуежайлардың рейстерін
кідіртулері туралы мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ______ айы
Индексі: № 5 нысан.
Кезеңділігі: айлық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары, Қазақстан Республикасы әуежайлары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Кідірту коды
Кідірту себептерінің сипаты
Ұшу әуежайы
Келу әуежайы
Күні
Рейс №
Кідірту (уақыты) интервалы
Кідіртулердің жалпы саны
1
2
3
4
5
6
7
8
Халықаралық рейстер
Ішкі рейстер
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Данная форма должна использоваться для представления сведений о задержке рейсов. Авиакомпании Республики Казахстан, аэропорты Республики Казахстан представляют информацию ежемесячно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Код задержки» указывается двухцифровой номер код Международной организации гражданской авиации (ИКАО);
в графе 2 «Описание причины задержки» указываются стандартные коды причин задержки (например, стандартные коды причин задержек, внутренние коды авиакомпании, другие коды причин, обслуживание пассажиров и обработка багажа, груз и почта, воздушное судно и обслуживание на перроне, технические средства и оборудование воздушных судов, повреждение воздушного судна, повреждение воздушного судна, электронная обработка данных /отказ автоматизированных средств, выполнение полетов и обеспечение экипажами, погодные условия, ограничения со стороны служб УВД, аэропорт и государственные уполномоченные органы, отрицательные последствия других причин, разные причины).
в графе 3 «Аэропорт вылета» указывается наименование аэропорта отправления воздушного судна;
в графе 4 «Аэропорт прилета» указывается наименование аэропорта прибытия воздушного судна;
в графе 5 «Дата» указывается дата задержки;
в графе 6 «№ рейса» указывается номер рейса;
в графе 7 «Интервал задержки» указывается промежуток времени задержки;
в графе 8 «Общее количество задержек» указывается количество задержанных рейсов.
Приложение 6
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по перевозкам
коммерческих авиаперевозчиков
Отчетный период _______ квартал 20___ года
Индекс: форма № 6.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Код ИКАО
Показатели
Единица измерения
ВСЕ ВИДЫ ПЕРЕВОЗОК
ТОЛЬКО ГРУЗОВЫЕ
(пассажирские, почтовые, грузовые
ПЕРЕВОЗКИ
включая чистогрузовые)

1. Осы нысан рейстердің кешігуі туралы мәліметтерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары, Қазақстан Республикасы әуежайлары есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай ай сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Кешігу коды» Халықаралық азаматтық авиация ұйымының (ИКАО) коды екі сандық нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда «Кешігу себептерінің сипаттамасы» кешігу себептерінің стандарттық коды көрсетіледі (мысалы, кешігу себептерінің стандарттық коды, авиакомпанияның ішкі коды, себептердің басқа кодтары, жолаушыларға қызмет көрсету және багажды, жүкті және поштаны өңдеу, әуе кемесі және перронда қызмет көрсету, техникалық құралдар және әуе кемелерін жабдықтау, әуе кемесінің бұзылуы, мәліметтерді электрондық өңдеу/ автоматтандырылған құралдардың істен шығуы, ұшуды орындау және экипаждармен қамтамасыз етілуі, ауа райы жағдайы, ӘҚБ қызметтерінің тарапынан шектеулер, әуежай және мемлекеттік уәкілетті органдар, басқа себептердің кері салдарлары, әр түрлі себептер);
3-бағанда «Ұшып кету әуежайы» әуе кемесін жөнелту көрсетіледі;
4-бағанда «Ұшып келу әуежайы» әуе кемесінің келуі көрсетіледі;
5-бағанда «Күні» кешігу күні көрсетіледі;
6-бағанда «Рейс №» рейс нөмірі көрсетіледі;
7-бағанда «Кешігу интервалы» кешігу уақытындағы аралық көрсетіледі;
8-бағанда «Кешігудің жалпы саны» кешіккен рейстер саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Коммерциялық авиатасымалдаушылардың
тасымалдары бойынша мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 6 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
ИКАО
коды
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
ТАСЫМАЛДАУЛАРДЫҢ БАРЛЫҚ ТҮРЛЕРІ
ТЕК ЖҮКТІК
(жолаушылар, пошта, таза жүкті
ТАСЫМАЛДАРЫ ҒАНА
қоса алғанда жүк)

с) итого (19а + 19b)
тыс. ткм
2100
20.
Располагаемые тонно-километры
тыс. ткм
КОММЕРЧЕСКИЕ ПОЛЕТЫ АЭРО ТАКСИ
3020
21.
Отправления воздушных судов
ед.
3030
22.
Налет часов
час.
НЕКОММЕРЧЕСКИЕ ПОЛЕТЫ
2330
23.
Налет часов
час.
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма должна использоваться для представления данных об общем объеме перевозок и других статистических данных о перевозках, которые выполнены всеми коммерческими авиаперевозками. Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
графа 2 разделена на четыре части: регулярные коммерческие полеты, пассажирские, почтовые, грузовые, включая чистогрузовые;
статистические данные, которые включаются в графы с 4 по 13, классифицируются или как международные, или как внутренние, в соответствии с категорией этапа полета;
графы 4-5, 9-10 «Международные перевозки». Данные, включаемые в эти графы, определяются с учетом всех выполненных международных этапов;
графы 7-12 «Внутренние перевозки». Данные, включаемые в эти графы, определяются с учетом всех выполненных внутренних этапов полетов;
графы с 4 по 8 «Все виды перевозок». В эти графы включаются данные обо всех видах воздушных перевозок, осуществляемых авиаперевозчиком, включая чистогрузовые перевозки. В эти данные не следует включать данные о любых наземных перевозках пассажиров и грузов, организованных авиаперевозчиком в связи с воздушной перевозкой;
графы с 9 по 13 «Только чистогрузовые перевозки». Эти графы должны заполняться в отношении всех авиаперевозчиков, выполняющих чистогрузовые перевозки. В графы включаются данные о регулярных и нерегулярных полетах воздушных судов, выполняющих все виды перевозок, кроме пассажирских, т.е. перевозок грузов, несопровождаемого багажа и почты;
пункты 1, 12 графы 2 «Самолеты-километры». Указывается сумма совершенных посадок или этапов полета;
пункты 2, 13, 21 графы 2 «Отправления воздушных судов». Указывается число совершенных посадок или этапов полета;
пункты 3, 14, 22, 23 графы 2 «Налет часов». Налет часов указывается цифрой с точность до целого часа и рассчитывается по принципу «от начала движения перед вылетом до остановки после посадки»;

с) жиыны (19а + 19b)
мың тонна км.
2100
20.
Қолда бар тонно-километрлері
мың тонна км.
АЭРО ТАКСИДІҢ КОММЕРЦИЯЛЫҚ ҰШУЛАРЫ
3020
21.
Әуе кемелерін жөнелту
бірлгі
3030
22.
Ұшу сағаты
сағат
КОММЕРЦИЯЛЫҚ ЕМЕС ҰШУЛАР
2330
23.
Ұшу сағаты
сағат
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________
Қолы
Мөр орны                                       «____» _______________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы нысан тасымалдардың жалпы көлемі туралы мәліметтер және барлық коммерциялық авиатасымалдармен орындалған тасымалдар туралы басқа статистикалық мәліметтерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
2-баған төрт бөлікке бөлінген: тұрақты коммерциялық ұшулар, жолаушы, пошта, жүк, таза жүк тасымалын қосқанда;
4-тен 13-ке дейінгі бағандарға кіретін статистикалық мәліметтер ұшу кезеңінің санатына сәйкес немесе халықаралық немесе ішкі болып сыныпталады;
4-5,9-10-бағандар «Халықаралық тасымалдар» осы бағандарға кіретін мәліметтер барлық орындалған халықаралық кезеңдерді есепке ала отырып анықталады;
7-12-бағандарда «Ішкі тасымалдар» осы бағандарға кіретін мәліметтер барлық орындалған ұшудың ішкі кезеңдерін есепке ала отырып, анықталады;
4-8-бағандар «Барлық тасымал түрлері» осы бағандарға авиатасымалдаушы жүзеге асыратын таза жүк тасымалдарын қоса алғанда авиа тасымалдарының барлық түрлері туралы мәліметтер енгізіледі. Осы мәліметтерге әуе тасымалдарына байланысты авиатасымалдаушылар ұйымдастырған жолаушылар мен жүктерді кез-келген жерде тасымалдау туралы мәліметтерді енгізбеу қажет;
9 дан13- бағанға дейін «Тек таза жүк тасымалдары» осы бағандар таза жүк тасымалдарын орындайтын барлық авиатасымалдаушыларға қатысты толтырылуы тиіс. Бағандарға тасымалдардың барлық түрлерін, жолаушыларды, яғни жүк тасымалдарын орындайтын, сүйемелденбейтін багаж бен поштаны қоспағанда, әуе кемелерінің тұрақты және тұрақты емес ұшу туралы мәліметтер енгізіледі;
2-бағанның 1, 12-тармақтары «Ұшақтар-километрлер» Жүргізілген қонулардың немесе ұшу кезеңдерінің сомасы көрсетіледі;
2-бағанның 2, 13, 21-тармақтары «Әуе кемелерін жөнелту» жүргізілген қонулар немесе ұшу кезеңдерінің саны көрсетіледі;
2-бағанның 3, 14, 22, 23-тармақтары «Ұшу саны» ұшу саны нақты толық сағатына дейін санмен көрсетіледі және «ұшу алдында қозғалыстың басынан қонғаннан кейін тоқтағанға дейін» принципі бойынша есептеледі;

пункты 4, 15 графы 2 «Перевезено пассажиров». Количество перевезенных коммерческих пассажиров следует определять таким образом, чтобы пассажир, следующий конкретным рейсом (т.е. пассажир, выполняющий весь полет с одним номером рейса), учитывался только один раз, а не на каждом этапе этого полета, но с одним исключением: если пассажир в ходе одного полета летит на международном и на внутреннем этапах, то его следует учитывать и как внутреннего, и как международного пассажира. В эти данные не следует включать данные о некоммерческих пассажирах;
пункты 5, 16 графы 2 «Перевезено тонн груза». Количество тонн перевезенных коммерческих грузов следует определять, учитывая каждую тонну груза, перевозимую конкретным рейсом (т.е. вся перевозка осуществляется с одним номером рейса), и при этом она учитывается только один раз, а не по каждому отдельному этапу этого полета, с одним исключением из этого правила, когда груз перевозится как на международном, так и на внутреннем этапах одного полета, и поэтому при расчетах ее следует учитывать и как внутреннюю, и как международную перевозку;
пункты 6, 17 графы 2 «Выполненные пассажиро-километры». Указывается сумма произведений, полученных путем умножения числа коммерческих пассажиров, перевезенных на каждом этапе полета, на протяженность соответствующего этапа. Полученная в результате цифра соответствует числу километров, которое пролетели все пассажиры;
пункты 7, 18 графы 2 «Располагаемые кресло-километры».  Указывается сумма произведений, полученных в результате умножения количества располагаемых для продажи пассажирских мест на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа. В расчет не следует принимать места, которые фактически не были предоставлены для перевозки пассажиров вследствие загрузки топливом или размещения другого груза;
пункт 8 графы 2 «Коэффициент пассажирской загрузки». Указывается количество пассажиро-километров (пункт 6) в процентном выражении к располагаемым кресло-километрам (пункт 7). Коэффициент пассажирской загрузки указывается с точностью до 0,1;
пункты 9, 19 графы 2 «Выполненные тонно-километры». Указывается сумма произведений, полученных в результате умножения перевезенных на каждом этапе полета тонн коммерческого груза (т.е. за перевозку которых получено вознаграждение) на протяженность соответствующего этапа. Отдельные расчеты следует производить в отношении:
подпунктов 9 а) и 19 а) пункта 9 графы 2 «Пассажиры». Следует включать перевозимый в пределах нормы бесплатный и сверхнормативный багаж. Для определения веса коммерческой загрузки, исходя из количества пассажиров на борту воздушного судна, количество пассажиров следует умножить на коэффициент, представляющий собой среднюю массу пассажира, и прибавить к этому массу провозимого в пределах нормы бесплатного и сверхнормативного багажа. Однако если авиаперевозчик не располагает коэффициентом, определяющим среднюю массу пассажира и плюс к ней массу провозимого в пределах нормы бесплатного и сверхнормативного багажа для установления общей массы, то рекомендуется использовать 100 кг;
подпунктов 9 b и 19 b пункта 9 графы 2 «Груз». Следует включать данные о срочных грузах и дипломатическом багаже;
подпункта 9 с) пункта 9 графы 2 «Почта». Следует включать данные о корреспонденции и других предметах, сданных и предназначенных для доставки почтовому ведомству.

2-бағанның 4, 15-тармақтары «Жолаушылар тасымалданды» тасымалданған коммерциялық жолаушылар саны нақты рейспен жүруші жолаушы (яғни рейстің бір нөмірімен бүкіл ұшуды орындайтын жолаушы) осы ұшудың әрбір кезеңінде емес, бір рет ғана ескерілетіндей етіп анықталуы тиіс, бірақ бір ерекшелігі: егер жолаушы бір ұшу барысында халықаралық және ішкі кезеңдерде ұшса, онда оны ішкі және халықаралық жолаушы ретінде ескеру қажет. Осы мәліметтерге коммерциялық емес жолаушылар туралы мәліметтерді енгізудің қажеті жоқ;
2-бағанның 5, 16-тармақтары «Тонна жүк тасымалданды» тасымалданған коммерциялық жүк тоннасының мөлшерін нақты рейспен тасымалданатын әрбір жүк тоннасын ескере отырып (яғни барлық тасымал бір рейс нөмірімен жүзеге асырылады) анықтау қажет, бұл ретте ол осы ұшудың әрбір жеке кезеңі бойынша емес тек бір рет ғана ескеріледі, осы ережеден бір өзгешелігі жүк бір ұшу барысында халықаралық, сондай-ақ ішкі кезеңдерде тасымалданғанда және сондықтан есептеу кезінде оны ішкі және халықаралық тасымал ретінде ескеру қажет;
2-бағанның 6, 17-тармақтары «Орындалған жолаушы-километрлер» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде тасымалданған коммерциялық жолаушылар санын көбейту жолымен алынған. Нәтижесінде шыққан сан барлық жолаушылар ұшқан километр санына сәйкес келеді;
2-бағанның 7, 18-тармақтары «Кресло-километрлер» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде сату үшін жолаушы орындарының бар санын көбейту нәтижесінде алынған көбейтінді сомасы көрсетіледі. Отынды тиеу немесе басқа жүкті орналастыруға байланысты жолаушыларды тасымалдау үшін іс жүзінде ұсынылмаған орындарды есепке алмау қажет;
2-бағанның 8-тармағы «Жолаушылар сыйымдылығының коэффициенті» қолданыстағы кресло-километрлерге (7-тармақ) пайыздық қатынастағы жолаушы-километрлер саны (6-тармақ) көрсетіледі. Жолаушылар сыйымдылығының коэффициенті дәлдікпен 0,1-ге дейін көрсетіледі;
2-бағанның 9, 19-тармақтары «Орындалған тонна-километрлер» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде тасымалданған коммерциялық жүк тоннасын көбейту нәтижесінде алынған (яғни тасымалданғаны үшін сыйақы берілген) көбейтінді сомасы көрсетіледі. Жеке есептеулерді келесідей шығару қажет:
2-бағанның 9-тармағының 9 а) және 19 а «Жолаушылар» норма шегінде тасымалданатын тегін және нормативтен тыс багажды енгізу қажет. Әуе кемесінің бортындағы жолаушылар санына қарай коммерциялық тиелім массасын анықтау үшін жолаушылар санын жолаушының орташа массасын білдіретін коэффициентке көбейту және тегін және нормативтен тыс багаж нормасы шегінде тасымалданатын осы массаға қосу қажет. Алайда егер авиатасымалдаушының жолаушының орташа массасын анықтайтын коэффициенті және оған қоса жалпы массаны белгілеу үшін тегін және нормативтен тыс норма шегінде тасымалданатын массасы болмаса, онда 100 кг пайдалану ұсынылады;
2-бағанның 9) тармақшасының 9 b және 19b-тармақтары «Жүк» осы тармаққа шұғыл жүктер мен дипломатиялық багаж туралы мәліметтерді енгізу қажет.
2-бағанның 9) тармақшасының 9 с және 19 с-тармақтары «Пошта» осы тармаққа хат-хабар және пошталық ведомствоға жеткізу үшін тапсырылған және арналған басқа заттар туралы мәліметтер енгізу қажет;

пункт 10, 20 графы 2 «Располагаемые тонно-километры». Указывается сумма произведений, полученных путем умножения числа тонн располагаемой коммерческой загрузки (пассажиры, груз, почта) на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа.
пункт 11 графы 2 «Коэффициент коммерческой загрузки». Указывается общее количество выполненных тонно-километров (пункт 9 d), выраженное в процентном отношении к располагаемым тонно-километрам (пункт 10). Коэффициент коммерческой загрузки указывается с точностью до 0,1;
Выделенные ячейки не заполняются.
Приложение 7
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по коммерческим перевозкам
на международных полетах
Отчетный период ___ квартал 20 ___ года
Индекс: форма № 7.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Авиакомпания:__________________________
Пара городов
Коммерческие перевозки
От
До
Пассажиры
Груз
Почта
(человек)
(тонн)
(тонн)
1
2
3
4
Примечание:
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма должна использоваться для представления о начальных и конечных пунктах полетов по каждому из их авиаперевозчиков, выполняющих международные регулярные и/или нерегулярные авиаперевозки. В статистические данные, представляемые под этим заголовком, не следует включать данные о полетах авиатакси, коммерческой деловой авиации или о других заказных коммерческих полетах. Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Пара городов» указывается каждая пара городов: сначала в одном направлении, затем – в обратном;
в графах 2-4 «Коммерческие перевозки»:
графа 2 «Пассажиры». Указывается количество пассажиров, за перевозку которых авиаперевозчик получает коммерческое вознаграждение, включая, например:
а) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным в свободной продаже по льготным тарифам (например, «два за один») или в рамках поощрительных программ (например, с учетом погашения баллов, начисленных им как часто летающим пассажирам);
б) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным с корпоративной скидкой;
в) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным по преференциальным тарифам (государственные служащие, моряки, военные, молодежь, студенты и т.д.), но исключая, например:

2-бағанның 10, 20-тармақтары «Тонна-километрлер» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде коммерциялық тиелім тоннасының (жолаушылар, жүк, пошта) санын көбейту жолымен алынған көбейтінді сомасы көрсетіледі;
2-бағанның 11-тармағы «Коммерциялық тиелім коэффициенті» қолданыстағы тонна-километрлерге (10-тармақ) пайыздық қатынастағы орындалған тонна-километрлердің (9 d-тармақ) жалпы саны көрсетіледі. Коммерциялық тиелім коэффициенті дәлдікпен 0,1-ге дейін көрсетіледі.
Белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Халықаралық ұшулардағы коммерциялық
тасымалдар бойынша мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 7 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Авиакомпания ___________________
Қалалардың жұбы
Коммерциялық тасымалдар
Бастап
дейін
Жолаушылар
Жүк
Пошта
(адам)
(тонна)
(тонна)
1
2
3
4
Ескертпе:
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
______________
Қолы
Мөр орны                                       «____» _______________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.
1. Осы нысан халықаралық тұрақты және/немесе тұрақты емес авиатасымалдар орындайтын әрбір олардың авиатасымалдаушылары бойынша ұшудың бастапқы және соңғы пункттері туралы ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Осы тақырыппен ұсынылатын статистикалық деректерге авиатакси, коммерциялық іскери авиация немесе басқа тапсырыс жасалған коммерциялық ұшулар туралы мәліметтерді енгізбеу қажет. Авиакомпаниялар есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Қос қалалар» әрбір қос қалалар көрсетіледі: әуелі бір бағытта, сонан соң – кері;
2-4-бағандар «Коммерциялық тасымалдар»:
2-бағанда «Жолаушылар» тасымалы үшін авиатасымалдаушы коммерциялық сыйақы алатын жолаушылар саны көрсетіледі, мысалы:
а) жеңілдетілген тариф бойынша еркін сатылымда алынған билеттер бойынша (мысалы, «біреуі үшін екеу») немесе ынталандыру бағдарламалары шеңберінде (мысалы, олар жиі ұшатын жолаушылар ретінде есептелген балдарды өтеуді есепке алған) ұшатын жолаушыларды;
б) корпоративтік жеңілдікпен сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды;
в) преференциалды тарифтер бойынша сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды (мемлекеттік қызметшілер, теңізшілер, әскери адамдар, жастар, студенттер және т.б.) қоса алғанда, бірақ мысалы:

1) лиц, которые летят по бесплатным билетам;
2) лиц, которые летят по авиабилетам, приобретенным по тарифам или со скидкой, которые предоставляются только служащим авиакомпаний или их агентам, или если поездка связана с деятельностью перевозчика;
3) детей, которые не занимают мест.
графа 3 «Груз». Термин «грузы» относится также к срочным отправлениям и дипломатическому багажу, но не к зарегистрированному багажу пассажиров;
графа 4 «Почта». Термин «почта» относится к корреспонденции и другим предметам, сданным и предназначенным для доставки почтовому ведомству.
Приложение 8
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по коммерческим
перевозкам на внутренних полетах
Отчетный период ___ квартал 20___ года
Индекс: форма № 8.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления – 25 число, следующего за отчетным периодом.
Авиакомпания:__________________________
Пара городов
Коммерческие перевозки
От
До
Пассажиры
Груз
Почта
(человек)
(тонн)
(тонн)
1
2
3
4
Примечание:
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма должна использоваться для представления о начальных и конечных пунктах полетов по каждому из их авиаперевозчиков, выполняющих внутренние регулярные и/или нерегулярные авиаперевозки. В статистические данные, представляемые под этим заголовком, не следует включать данные о полетах авиатакси, коммерческой деловой авиации или о других заказных коммерческих полетах. Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Пара городов» указывается каждая пара городов: сначала в одном направлении, затем – в обратном;
в графах 2-4 «Коммерческие перевозки»:
графа 2 «Пассажиры». Указывается количество пассажиров, за перевозку которых авиаперевозчик получает коммерческое вознаграждение, включая, например:
а) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным в свободной продаже по льготным тарифам (например, «два за один») или в рамках поощрительных программ (например, с учетом погашения баллов, начисленных им как часто летающим пассажирам);
б) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным с корпоративной скидкой;
в) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным по преференциальным тарифам (государственные служащие, моряки, военные, молодежь, студенты и т.д.), но исключая, например:

1) тегін билеттер бойынша ұшатын адамдарды;
2) тарифтер немесе авиакомпания немесе олардың агенттеріне ғана берілетін авиабилеттер бойынша ұшатын адамдар немесе егер сапары тасымалдаушының қызметімен байланысты болса;
3) орын алмайтын балаларды қоспағанда.
3-баған «Жүктер» термині сондай-ақ шұғыл жөнелтілімдерге және жолаушылардың тіркелген емес, дипломатиялық багажына жатады.
4-бағанда «Пошта» термині хат-хабар және пошталық мекемеге жеткізу үшін тапсырылған және арналған басқа заттарға жатады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Ішкі ұшулардағы коммерциялық тасымалдар
бойынша мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 8 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Авиакомпания:___________________
Қалалардың жұбы
Коммерциялық тасымалдар
Бастап
дейін
Жолаушылар
Жүк
Пошта
(адам)
(тонна)
(тонна)
1
2
3
4
Ескертпе:
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_______________
Қолы
Мөр орны                                       «____» _______________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.
1. Осы нысан ішкі тұрақты және/немесе тұрақты емес авиатасымалдар орындайтын әрбір олардың авиатасымалдаушылары бойынша ұшудың бастапқы және соңғы пункттері туралы ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Осы тақырыппен ұсынылатын статистикалық деректерге авиатакси, коммерциялық іскери авиация немесе басқа тапсырыс жасалған коммерциялық ұшулар туралы мәліметтерді енгізбеу қажет. Авиакомпания есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Қос қалалар» әрбір қос қалалар көрсетіледі: әуелі бір бағытта, сонан соң – кері.
2-4-бағандарда «Коммерциялық тасымалдар»:
2-баған «Жолаушылар» тасымалы үшін авиатасымалдаушы коммерциялық сыйақы алатын жолаушылар саны көрсетіледі, мысалы:
а) жеңілдетілген тариф бойынша еркін сатылымда алынған билеттер бойынша (мысалы, «біреуі үшін екеу») немесе ынталандыру бағдарламалары шеңберінде (мысалы, олар жиі ұшатын жолаушылар ретінде есептелген балдарды өтеуді есепке алған) ұшатын жолаушыларды;
б) корпоративтік жеңілдікпен сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды;
в) преференциалды тарифтер бойынша сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды (мемлекеттік қызметшілер, теңізшілер, әскери адамдар, жастар, студенттер және т.б.) қоса алғанда, бірақ мысалы:

1) лиц, которые летят по бесплатным билетам;
2) лиц, которые летят по авиабилетам, приобретенным по тарифам или со скидкой, которые предоставляются только служащим авиакомпаний или их агентам, или если поездка связана с деятельностью перевозчика;
3) детей, которые не занимают мест.
графа 3 «Груз». Термин «груз» относится также к срочным отправлениям и дипломатическому багажу, но не к зарегистрированному багажу пассажиров;
графа 4 «Почта». Термин «почта» относится к корреспонденции и другим предметам, сданным и предназначенным для доставки почтовому ведомству.
Приложение 9
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по воздушным перевозкам по этапам полета
Отчетный период ____ квартал 20____ года
Индекс: форма № 9.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Авиакомпания:__________________________
Аэропорты
Тип воздушного судна
Кол-во полетов
Располагаемая емкость
Коммерческие перевозки
Из
В
Пассажиро-места (количество)
Общая коммерческая загрузка (тонны)
Пассажиры (человек)
Груз (тонны)
Почта (тонны)
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечания:
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма должна использоваться для представления статистических данных о воздушных перевозках по каждой авиакомпании, выполняющей регулярные международные перевозки. Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Аэропорты» указываются отдельные этапы полета на маршруте сначала в одном направлении, а затем в обратном;
в графе 2 «Тип воздушного судна» указывается тип воздушного судна, которое использовалось для выполнения полетов между каждой парой аэропортов;
в графа 3 «Количество полетов» указывается количество этапов полета, по которым выполнялись полеты в течение года между парами аэропортов, указанных в графе 1;
в графах 4-5 «Располагаемая емкость»:
графа 4 «Пассажиро-места». Указываются данные об общем числе пассажирских мест, предлагаемых для продажи в течение года для перелета между каждой парой из аэропортов, перечисленных в графе 1. Исключаются те места, которые фактически не предоставлялись для перевозки пассажиров вследствие потребности в заправке большим количеством топлива или размещения другого коммерческого груза или по причине эксплуатационных ограничений;

1) тегін билеттер бойынша ұшатын адамдарды;
2) тарифтер немесе авиакомпания немесе олардың агенттеріне ғана берілетін авиабилеттер бойынша ұшатын адамдарды немесе егер сапары тасымалдаушының қызметімен байланысты болса;
3) орын алмайтын балаларды қоспағанда.
3-баған «Жүктер» «Жүктер» термині сондай-ақ шұғыл жөнелтілімдерге және жолаушылардың тіркелген емес, дипломатиялық багажына жатады;
4-баған «Пошта». «Пошта» термині хат-хабарлар және пошталық мекемеге жеткізу үшін тапсырылған және арналған басқа заттарға жатады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
9-қосымша
нысан
Ұшу кезеңдері бойынша әуе тасымалдары
жөніндегі мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 9 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күн.
Авиакомпания:___________________________
Әуежайлар
Әуе кемесінің типі
Ұшулар
саны
Қолда бар сыйымдылық
Коммерциялық тасымалдар
Бастап
Дейін
Жолаушы- орындар
(саны)
Жалпы коммерциялық жүктеме (тонна)
Жолаушылар (адам)
Жүк (тонна)
Пошта (тонна)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпелер:
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_______________
Қолы
Мөр орны                                       «____» _______________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы нысан тұрақты халықаралық тасымалдарды орындайтын әрбір авиакомпания бойынша әуе тасымалдары туралы статистикалық деректерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Авиакомпания есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Әуежайлар» маршруттағы ұшудың жеке кезеңдері әуелі бір бағытта, сонан соң – кері көрсетіледі;
2-бағанда «Әуе кемесінің типі» әрбір қос әуежай арасындағы ұшуларды орындау үшін пайдаланылған әуе кемесінің типі көрсетіледі;
3-бағанда «Ұшу саны» 1-бағанда көрсетілген қос әуежай арасындағы жыл ішінде орындалған ұшу кезеңдерінің саны көрсетіледі;
4-5-бағандарда «Сыйымдылығы»:
«Жолаушы-орындар» (саны) (4-баған) 1-бағанда көрсетілген әрбір қос әуежайлар арасында ұшып өту үшін жыл ішінде сату үшін ұсынылатын жолаушы орындарының жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Жағар майдың үлкен мөлшерін құю қажеттілігі немесе басқа коммерциялық жүкті орналастыруға байланысты немесе пайдалану шектеулері себептері бойынша жолаушыларды тасымалдау үшін іс жүзінде ұсынылмаған жерлері алып тасталады;

Графа 5 «Общая коммерческая загрузка. Указываются данные об общем располагаемом объеме коммерческой загрузки выше и ниже кабины экипажа, имевшемся в наличии в течение года для перевозки коммерческих грузов (пассажиров, багажа, груза и почты), и при этом учитываются применяемые в отдельных случаях ограничения в отношении предоставления загрузки при выполнении полетов между каждой парой аэропортов, которые перечислены в графе 1;
в графах 6-8 «Коммерческие перевозки»:
графа 6 «Пассажиры». Указывается количество пассажиров за перевозку которых авиаперевозчик получает коммерческое вознаграждение, включая, например:
а) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным в свободной продаже по льготным тарифам (например, «два за один») или в рамках поощрительных программ (например, с учетом погашения баллов, начисленных им как часто летающим пассажирам);
б) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным с корпоративной скидкой;
в) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным по преференциальным тарифам (государственные служащие, моряки, военные, молодежь, студенты и т.д.), но исключая, например:
1) лиц, которые летят по бесплатным билетам;
2) лиц, которые летят по авиабилетам, приобретенным по тарифам или со скидкой, которые предоставляются только служащим авиакомпаний или их агентам, или если поездка связана с деятельностью перевозчика;
3) детей, которые не занимают мест. Некоммерческие пассажиры не указываются.
Графа 7 «Грузы. Термин «грузы» относится также к срочным отправлениям и дипломатическому багажу, но не к зарегистрированному багажу пассажиров;
Графа 8 «Почта. Термин «почта» относится к корреспонденции и другим предметам, сданным и предназначенным для доставки почтовому ведомству.
Приложение 10
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений о работе воздушных судов авиакомпаний,
выполняющие международные и внутренние перевозки
Отчетный период ____ квартал 20____ года
Индекс: форма № 10.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Тип воздушного судна
Количество полетов
Самолето-километры, тыс.сам.км
Пассажиро-километры
Перевезено
Тонно-километры
Выполненный, тыс. пкм
Предельный, тыс. пкм
Пассажиров, человек
Груза и почты, тонн
Выполненный, тыс. ткм
Предельный, тыс. ткм
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Международные перевозки
Внутренние перевозки
Примечание
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

5-бағанда «Жалпы коммерциялық тиелім» коммерциялық жүктерді тасымалдау үшін (жолаушылар, багаж, жүк және пошта) жыл ішінде болған экипаж кабинасынан жоғары және төмен коммерциялық тиелімнің жалпы көлемі туралы мәліметтер көрсетіледі және бұл ретте 1-бағанда көрсетілген әрбір қос әуежай арасында ұшуды орындаған кезде тиелімді ұсынуға қатысты жеке жағдайларда қолданылатын шектеулер ескеріледі;
6-8-бағандарда «Коммерциялық тасымалдар»:
6-бағанда «Жолаушылар» тасымалы үшін авиатасымалдаушы коммерциялық сыйақы алатын жолаушылар саны көрсетіледі, мысалы:
а) жеңілдетілген тариф бойынша еркін сатылымда алынған билеттер бойынша (мысалы, «біреуі үшін екеу») немесе ынталандыру бағдарламалары шеңберінде (мысалы, олар жиі ұшатын жолаушылар ретінде есептелген балдарды өтеуді есепке алған) ұшатын жолаушыларды;
б) корпоративтік жеңілдікпен сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды;
в) преференциалды тарифтер бойынша сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды (мемлекеттік қызметшілер, теңізшілер, әскери адамдар, жастар, студенттер және тағыда басқа) қоса алғанда, бірақ мысалы:
1) тегін билеттер бойынша ұшатын адамдарды;
2) тарифтер немесе авиакомпания немесе олардың агенттеріне ғана берілетін авиабилеттер бойынша ұшатын адамдарды немесе егер сапары тасымалдаушының қызметімен байланысты болса;
3) орын алмайтын балаларды қоспағанда. Коммерциялық емес жолаушылар көрсетілмейді.
7-баған «Жүктер». «Жүктер» термині сондай-ақ шұғыл жөнелтілімдерге және жолаушылардың тіркелген емес, дипломатиялық багажына жатады;
8-баған «Пошта». «Пошта» термині хат-хабарлар және пошталық мекемеге жеткізу үшін тапсырылған және арналған басқа заттарға жатады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
10-қосымша
нысан
Авиакомпаниялардың халықаралық және ішкі тасымалдар орындайтын
әуе кемелерінің жұмысы туралы мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20 ___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 10 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Әуе кемесінің түрі
Ұшулар саны
Ұшақ-километрлері, мың ұшақ км
Жолаушы-километрлері
Тасымалданған
Тонна-километрлері
Орындалған, мың жолаушы
км
Шекті, мың жолаушы км
Жолаушылар, адам
Жүк пен пошта, тонна
Орындалған, мың т.км
Шекті, мың т.км
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Халықаралық тасымалдар
Ішкі тасымалдар
Ескертпе
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
_______________
Қолы
Мөр орны                                       «____» _______________                                                        Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Данная форма должна использоваться для представления статистических данных о воздушных судах по каждой авиакомпании, выполняющей регулярные международные и внутренние перевозки. Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Тип воздушного судна» указывается тип воздушного судна, которое использовалось для выполнения полетов между каждой парой аэропортов.
в графе 2 «Количество полетов» указывается количество этапов полета, по которым выполнялись полеты в течение года между парами аэропортов, указанных в графе 1.
в графе 3 «Самолеты-километры» указывается сумма совершенных посадок или этапов полета.
в графах 4-5 «Пассажиро-километры»:
в графе 4 «Выполненный». Указывается сумма произведений, полученных путем умножения числа коммерческих пассажиров, перевезенных на каждом этапе полета, на протяженность соответствующего этапа. Полученная в результате цифра соответствует числу километров, которое пролетели все пассажиры;
графа 5 «Предельный». Указывается сумма произведений, полученных в результате умножения количества располагаемых для продажи пассажирских мест на каждом этапе полета на протяженность соответствующего этапа. В расчет не следует принимать места, которые фактически не были предоставлены для перевозки пассажиров вследствие загрузки топливом или размещения другого груза.
в графах 6-7 «Перевезено пассажиров, (человек); груза и почты (тонн)» указываются данные об общем числе перевезенных пассажиров, груза и почты;
в графах 8-9 «Тонно-километры»:
в графе 8 «Выполненный» указывается сумма произведений, полученных в результате умножения перевезенных на каждом этапе полета тонн коммерческого груза (т.е. за перевозку которых получено вознаграждение) на протяженность соответствующего этапа. Отдельные расчеты следует производить в отношении графы 9 «Предельный».
Приложение 11
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений об отправках пассажиров
и грузов из аэропортов.
Отчетный период ____ квартал 20 ____ года
Индекс: форма № 11.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: аэропорты Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Аэропорт:__________________________
Вид сообщения
Отправлено
Пассажиры
Груз
Почта
(человек)
(тонн)
(тонн)
1
2
3
4
Международные
Дальнее зарубежье
Государства СНГ
Внутренние
Итого
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Приложение:
Пояснение по заполнению формы.

1. Осы нысан тұрақты халықаралық және ішкі тасымалдарды орындайтын әрбір авиакомпания бойынша әуе кемелері туралы статистикалық деректерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Авиакомпаниялар есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Әуе кемесінің типі» әрбір қос әуежай арасында ұшуды орындау үшін пайдаланылған әуе кемесінің типі көрсетіледі;
2-бағанда «Ұшу саны» әрбір қос әуежай арасында жыл ішінде ұшуды орындау үшін пайдаланылған әуе кемесінің типі көрсетіледі;
3-бағанда «Ұшақтар-километрлер» жүргізілген қонулар немесе ұшу кезеңдерінің сомасы көрсетіледі;
4-5-бағандарда «Жолаушы-километрлер»:
4-бағанда «Орындалған» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде тасымалданған коммерциялық жолаушылар санын көбейту жолымен алынған көбейтінді сомасы көрсетіледі. Нәтижесінде шыққан сан барлық жолаушылар ұшып өткен километр санына сәйкес келеді;
5-бағанда «Шекті (мың жолаушы км)» тиісті кезеңнің ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде бар жолаушылар орнын сату үшін санын көбейту нәтижесінде алынған көбейтінді сомасы көрсетіледі. Отынды тиеу немесе басқа жүкті орналастыруға байланысты жолаушыларды тасымалдау үшін іс жүзінде ұсынылмаған орындарды есепке алудың қажетті жоқ;
6-7-бағандарда «Жолаушылар тасымалданды (адам); жүк пен пошта (тонна) тасымалданған жолаушылар, жүк пен поштаның жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8-9-бағандарда «Тонна-километрлер»:
8-бағанда «Орындалған» тиісті кезең ұзақтығына қарай ұшудың әрбір кезеңінде тасымалданған коммерциялық жүк тоннасын көбейту нәтижесінде (яғни тасымалы үшін сыйақы алынған) алынған көбейтінді сомасы көрсетіледі. Жеке есептерді 9-бағанға «Шекті» қатысты шығару қажет.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
11-қосымша
нысан
Әуежайлардан жолаушылар мен жүктерді жіберу туралы
мәліметтердің нысаны.
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 11 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы әуежайлары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Әуежай:___________________________
Қатынасының түрі
Жіберілген
Жолаушылар
Жүк
Пошта
(адам)
(тонн)
(тонн)
1
2
3
4
Халықаралық
Алыс шетел
ТМД мемлекеттері
Ішкі
Жиыны
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
___________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Данная форма должна использоваться для представления статистических данных об отправках пассажиров и грузов, выполняемых во всех аэропортах. Аэропорты Республики Казахстан представляют информацию ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Вид сообщения» указываются статистические данные, которые включаются в графу 1, классифицируются или как международные, или как внутренние;
в графах 2-4 «Отправлено»:
графа 2 «Пассажиры». Указывается количество пассажиров, за перевозку которых авиаперевозчик получает коммерческое вознаграждение, включая, например:
а) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным в свободной продаже по льготным тарифам (например, «два за один») или в рамках поощрительных программ (например, с учетом погашения баллов, начисленных им как часто летающим пассажирам);
б) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным корпоративной скидкой;
в) пассажиров, которые летят по билетам, приобретенным по преференциальным тарифам (государственные служащие, моряки, военные, молодежь, студенты и т.д.), но исключая, например:
1) лиц, которые летят по бесплатным билетам;
2) лиц, которые летят по авиабилетам, приобретенным по тарифам или со скидкой, которые предоставляются только служащим авиакомпаний или их агентам, или если поездка связана с деятельностью перевозчика;
3) детей, которые не занимают мест. Некоммерческие пассажиры не указываются.
графа 3 «Груз». Термин «груз» относится также к срочным отправлениям и дипломатическому багажу, но не к зарегистрированному багажу пассажиров;
графа 4 «Почта». Термин «почта» относится к корреспонденции и другим предметам, сданным и предназначенным для доставки почтовому ведомству.
Приложение 12
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений аэропортов Республики Казахстан
о реализации авиатоплива
Отчетный период ____ месяц 20____ года
Индекс: форма № 12.
Периодичность: ежемесячно.
Представляют: аэропорты Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Аэропорт
Требуемое количество топлива (тонны) в год
Цена за тонну (в тенге)
Реализованное топливо за квартал
Примечание
1
2
3
4
5
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма используется для представления статистических данных о реализации авиатоплива аэропортами для заправки воздушных судов авиакомпаний. Аэропорты Республики Казахстан представляют информацию ежемесячно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.

1. Осы нысан барлық әуежайларда орындалатын жолаушылар мен жүктерді жөнелту туралы статистикалық деректерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Әуежайлар есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Хабарлама түрі» 1-бағанға енгізілетін статистикалық деректер немесе халықаралық, немесе ішкі ретінде сыныпталады.
2-4-бағандарда «Жөнелтілді»:
2-баған «Жолаушылар» тасымалы үшін авиатасымалдаушы коммерциялық сыйақы алатын жолаушылар саны көрсетіледі, мысалы,:
а) жеңілдетілген тариф бойынша еркін сатылымда алынған билеттер бойынша (мысалы, «біреуі үшін екеу») немесе ынталандыру бағдарламалары шеңберінде (мысалы, олар жиі ұшатын жолаушылар ретінде есептелген балдарды өтеуді есепке алған) ұшатын жолаушыларды;
б) корпоративтік жеңілдікпен сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды;
в) преференциалды тарифтер бойынша сатып алынған билеттер бойынша ұшатын жолаушыларды (мемлекеттік қызметшілер, теңізшілер, әскери адамдар, жастар, студенттер және тағыда басқа) қоса алғанда, бірақ мысалы:
1) тегін билеттер бойынша ұшатын адамдарды;
2) тарифтер немесе авиакомпания немесе олардың агенттеріне ғана берілетін авиабилеттер бойынша ұшатын адамдарды немесе егер сапары тасымалдаушының қызметімен байланысты болса;
3) орын алмайтын балаларды қоспағанда. Коммерциялық емес жолаушылар көрсетілмейді.
3-баған «Жүк». «Жүк» термині сондай-ақ шұғыл жөнелтілімдерге және жолаушылардың тіркелген емес, дипломатиялық багажына жатады.
4-баған «Пошта». «Пошта» термині хат хабарлар және пошталық мекемеге жеткізу үшін тапсырылған және арналған басқа заттарға жатады.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
12-қосымша
нысан
Авиаотынды іске асыру туралы Қазақстан Республикасының
әуежайлар мәліметтерінің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ айы
Индексі: № 12 нысан.
Кезеңділігі: айлық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы әуежайлары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Әуежайы
Жылға отынның қажетті саны (тонна)
Тонна үшін бағасы (теңгеде)
Тоқсан ішінде өткізілген отын
Ескерту
1
2
3
4
5
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.
1. Осы нысан авиакомпаниялардың әуе кемелеріне құю үшін әуежайлардың авиаотынды іске асыру туралы статистикалық деректерді ұсыну үшін пайдаланылуы тиіс. Авиакомпаниялар есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай ай сайын ақпарат ұсынады.

2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Аэропорт» указывается наименование аэропорта;
в графе 2 «Требуемое количество топлива в год» указывается годовая потребность аэропорта, для реализации (заправки) воздушных судов авиакомпаний, т.е. плановая потребность на текущий год;
в графе 3 «Цена за тонну» указывается стоимость приобретенного аэропортом авиатоплива для заправки воздушных судов;
в графе 4 «Реализованное топливо за квартал» указывается фактическое количество тонн реализованного (заправленного) авиатоплива за квартал.
Приложение 13
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Статистические данные о движении на трассах в
контексте использования маршрутных средств
Отчетный период 20___ года
Индекс: форма № 13.
Периодичность: ежегодно.
Представляют: Республиканское государственное предприятие «Казаэроновигация».
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Наименование РПИ (район полетной информации)/ВРПИ (верхний район полетной информации)
Количество полетов
Международные полеты гражданской авиации, в том числе
авиации общего назначения
Внутренние полеты гражданской
Прочие полеты государственной авиации
Всего
авиации, в том
числе авиации общего назначения
1
2
3
4
5
Итого по всем РПИ (район полетной информации)/ВРПИ (верхний район полетной информации)
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Данная форма должна заполняться субъектами гражданской авиации, обеспечивающими районное диспетчерское обслуживание или полетно-информационное обслуживание в одном или нескольких РПИ/ВРПИ на своей территории, в пространстве над другим государством, над открытом морем или воздушном пространстве неопределенного суверенитета. Республиканское государственное предприятие «Казаэроновигация» представляет информацию ежегодно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Наименование РПИ (район полетной информации)/ВРПИ (верхний район полетной информации)» в данной графе указываются данные о полетах по ППП(правила производства полетов) и других полетов, в отношении которых соответствующим районным диспетчерским центрам или центрам полетной информации представлялись планы полета. Полеты следует подсчитывать отдельно по каждому РПИ/ВРПИ, через которых они осуществлялись.
в графе 2 «Международные полеты гражданской авиации, в том числе авиация общего назначения» указываются данные по всем международным полетам гражданского воздушного транспорта, включая все международные полеты авиации общего назначения.
в графе 3 «Внутренние полеты гражданской авиации» указываются данные по полетам гражданской авиации, включая авиацию общего назначения, целиком выполняемые в пределах территории одного государства, за исключением полетов государственных воздушных судов, выполняемых в каких-либо других целях, по мимо гражданских, данные о которых необходимо указывать.

2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Әуежай» әуежай атауы көрсетіледі;
2-бағанда «Жылға отынның қажетті саны» Авиакомпаниялардың әуе кемелерін (құю) іске асыру үшін әуежайдың жылдық қажеттілігі көрсетіледі, яғни ағымдағы жылғы жоспарлы қажеттілігі;
3-бағанда «Тонна үшін бағасы» Әуе кемесіне құю үшін әуежай сатып алған авиаотын құны көрсетіледі;
4-бағанда «Тоқсан ішінде өткізілген отын» Тоқсанда іске асырылған (құйылған) авиаотын тоннасының іс жүзіндегі мөлшері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
13-қосымша
нысан
Бағыт құралдарды пайдаланудың контекстiнде трассалардағы
қозғалыс туралы статистикалық деректер
Есепті кезең 20___ жыл
Индексі: № 13 нысан.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: «Казаэроновигация» республикалық мемлекеттік кәсіпорыны.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
ҰАА(ұшу ақпаратының ауданы)/ /ҰАЖА(ұшу ақпаратының жоғары ауданы) атауы
Ұшудың саны
Азаматтық авиацияның халықаралық
Азаматтық авиацияның ішкі ұшуы (оның ішінде
Мемлекеттік авиацияның басқа ұшулар
Барлығы
ұшуы (оның ішінде
жалпы тағайындау
жалпы тағайындау авиация)
авиация)
1
2
3
4
5
ҰАА(ұшу ақпаратының ауданы)/ҰАЖА (ұшу ақпаратының жоғары ауданы)барлығы бойынша жиынтығы
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме
1. Осы нысанды өз аумағында, басқа мемлекет кеңістігінде, ашық теңіз үстінде немесе егемендігі белгісіз әуе кеңістігінде бір немесе бірнеше ҰАА/ҰАЖА аудандық диспетчерлік қызмет көрсету немесе ұшу-ақпараттық қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін азаматтық авиация субъектілері толтыру тиіс. «Казаэроновигация» республикалық мемлекеттік кәсіпорыны есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай жыл сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «ҰАА атауы (ұшу ақпаратының ауданы)/ ҰАЖА (ұшу ақпаратының жоғары ауданы)» осы бағанда оларға қатысты тиісті аудандық диспетчерлік орталықтарға немесе ұшу ақпараты орталықтарына ұшу жоспарлары ұсынылған АҰҚ бойынша ұшу және басқа ұшулар туралы ғана мәліметтер ұсынылуы қажет. Ұшуды олар арқылы жүзеге асырылған әрбір ҰАА/ҰАЖА бойынша жеке есептеуі қажет.
2-бағанда «Азаматтық авиацияның халықаралық ұшулары соның ішінде» жалпы мақсаттағы авиацияның барлық халықаралық ұшуларын қоса алғанда барлық азаматтық әуе көлігінің халықаралық ұшулары көрсетіледі.
3-бағанда «Азаматтық авиацияның ішкі ұшулары» Қандай да бір басқа мақсаттарда орындалатын мемлекеттік әуе кемелерінің ұшуын, олар туралы мәліметтерді бір мемлекеттің аумағы шегінде тұтас орындалатын барлық азаматтық авиация, соның ішінде жалпы мақсаттағы авиациялық ұшулар.

в графе 4 «Прочие полеты» указываются все полеты, сведения о которых не указывались в графах 2 и 3.
Приложение 14
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по финансовым данным по
аэронавигационным службам
Отчетный период 20___ год
Индекс: форма № 14.
Периодичность: ежегодно.
Представляют: Республиканское государственное предприятие
«Казаэроновигация».
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Часть I. Доходы
Доходы по функциям и статьям
Суммы
Сумма доходов
Всего
1. Обслуживание на маршруте
1.1 Доходы от обслуживания на маршруте
1.2 Прочие доходы (от аэропортовых сборов, а также сборов за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание)
2. Сборы за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание
2.1 Доходы от сборов за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание
2.2 Прочие доходы (например, от аэропортовых сборов и сборов за обслуживание на маршруте)
3. Дотации и субсидии
4. Прочие доходы
5. Общая сумма доходов
Часть II. Расходы
Статьи расходов
Сумма расходов
1. Эксплуатация и техническое обслуживание (расходы на оплату персонала, материально-техническое снабжение, услуги и т. д.)
2. Накладные административные расходы
3. Износ и/или амортизация
4. Проценты
5. Прочие расходы
6. Общая сумма расходов
Распределение расходов по функциям (суммы или процентные доли от общей суммы расходов)
6.1 Обслуживание на маршруте
6.2 Диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание
6.3 Прочие виды
6.4 Неавиационная деятельность
Часть III. Общие капиталовложения за год по каждому виду обслуживания
Вид обслуживания
Общие капиталовложения
1. ОрВД – организация воздушного движения
2. CNS – связь, навигация, наблюдение
3. МЕТ – метеорологическое обслуживание
4. СПС – служба поиска и спасания
5. САИ – служба аэронавигационной информации
6. Итого
Часть IV. Трудовые ресурсы
Персонал, специализация и категория
ANS (аэронавигационная служба) на маршруте + в зоне аэродрома
Всего ANS (аэронавигационная служба) на маршруте и в зоне аэродрома & terminal ANS (аэронавигационная служба)
Прочие
виды ANS (аэронавигационная служба)
Всего ANS (аэронавигационная служба)
ОрВД (организация воздушного движения)
GNS (связь, навигация, наблюдение)
MET (метеорологическое обслуживание)
САИ (служба аэронавигационной информации)
СПС (служба поиска и спасания)
Общий персонал
ATCO OPS (непосредственное обслуживание воздушного движения)
Прочие обязанности ATCO (обслуживание воздушного движения)
Поддержка OPS (не ATCO) (вспомогательное обслуживание воздушного движения)
Техническая поддержка
Администрация
Вспомогательные службы
Прочие
ВСЕГО ПЕРСОНАЛА
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

4-бағанда «Өзге ұшулар» мәліметтері 2 және 3-бағандарда көрсетілмеген барлық ұшулар.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
14-қосымша
нысан
Аэронавигациялық қызметтер бойынша қаржы деректер
жөніндегі мәлiметтердiң нысаны
Есепті кезең 20___ жыл
Индексі: № 14 нысан.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: «Казаэроновигация» республикалық мемлекеттік кәсіпорыны.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
I Бөлім. Кірістер
Баптар мен функциялар бойынша кірістер
Сомалар
Кірістердің сомасы
Барлығы
1. Бағыттағы қызмет көрсету
1.1 Бағыттағы қызмет көрсетуден кірістер
1.2 Басқа да кірістер (әуежайлардың алымдарын, сондай-ақ әуеайлақтар диспетчерлік қызмет көрсету және кіру жолдарының диспетчерлік қызмет көрсету үшін алымдарға)
2. Әуеайлақ диспетчерлік қызмет көрсету және кіру жолдарының диспетчерлік қызмет көрсету үшін алымдар
2.1 Әуеайлақ диспетчерлік қызмет көрсету және кіру жолдарының диспетчерлік қызмет көрсету үшін алымдардан кірістер
2.2 Басқа да кірістер (бағыттағы қызмет көрсету үшін алымдар мен әуежайдағы алымдар)
3. Демеуқаржы және субсидиялар
4. Басқа да кірістер
5. Жалпы кірістердің сомасы
II бөлім. Шығыстар
Шығыстардың баптары
Шығыстардың сомасы
1. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету (қызметкерлерге төлеу үшін шығыстар, материалдық-техникалық жабдықтау, қызмет көрсетулер және т.б.)
2. Үстеме әкімшілік шығыстар
3. Тозу және/немесе амортизация
4. Пайыздар
5. Басқа да шығыстар
6. Шығыстардың жалпы сомасы
Функциялар бойынша шағыстарды бөлу (сомалар немесе шығыстардың жалпы сомадан пайыздық үлесі)
6.1 Бағыттағы қызмет көрсету
6.2 Кіру жолдарының диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтар диспетчерлік қызмет көрсету
6.3 Басқа түрлері
6.4 Авиациялық емес қызмет
III бөлім. Қызмет көрсетудің әр түрі бойынша жылына жалпы капитал салымдары
Қызмет көрсетудің түрі
Шығыстар сомасы
1. АТМ – әуедегі қозғалыстың ұйымы
2. CNS – байланыс, навигация, бақылау
3. МЕТ – метеорологиялық қызмет көрсету
4. СПС – құтқару және іздеу қызметі
5. САИ – аэронавигациялық ақпарат қызметі
6. Жиыны
IV бөлім. Еңбек ресурстар
Қызметшілер, мамандыру және санат
ANS маршрутта + әуеайлақ аймағында
Маршрутта және & terminal ANS әуеайлақ аймағында ANS жиынтығы
Басқа ANS түрлері
ANS жиынтығы
АТМ (әуедегі қозғалыстың ұйымы)
CNS (байланыс, навигация, бақылау)
МЕТ (метеорологиялық қызмет көрсету)
СПС (құтқару және іздеу қызметі)
САИ (аэронавигациялық ақпарат қызметі)
Жалпы қызметшілер
ATCO OPS
АТСО басқа міндеттері
ОPS қолдау (АТСО емес)
Техникалық қолдау
Әкімшілік
Қосалқы қызмет
Басқалары
ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРДІҢ ЖИЫНТЫҒЫ
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Форму сведений по финансовым данным по аэронавигационным службам Республиканской государственное предприятие «Казаэронавигация» представляет в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежегодно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2.Часть I. «Доходы» заполняется следующим образом:
в графе 1 «Доходы по функциям и статьям» заполняется следующим образом:
«Обслуживание на маршруте» (пункт 1 части I):
«Доходы от аэропортовых сборов» (подпункт 1 пункта 1). Включаются данные о любых сборах и налогах, взимаемых конкретно за обслуживание на маршруте;
«Прочие доходы» (подпункт 2 пункта 1). Включаются данные о любых доходах, полученных в результате сборов за предоставление диспетчерского обслуживания подхода и аэродромного диспетчерского обслуживания, включая данные о доходах, полученных в результате взимания аэропортовых сборов, а также сборов за то диспетчерское обслуживание при заходе на посадку и на аэродроме, которое также считается частью обслуживания на маршруте;
«Сборы за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание» (пункт 2 части I):
«Доходы от сборов за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание» (подпункт 1 пункта 2). Включаются данные о доходах, полученных в результате взимания сборов и налогов конкретно за диспетчерское обслуживание подхода и аэродромное диспетчерское обслуживание;
«Прочие доходы» (подпункт 2 пункта 2). Включаются данные о любых других доходах, полученных от сборов за предоставление диспетчерского обслуживания подхода и аэродромного диспетчерского обслуживания, включая доходы от аэропортовых сборов и сборов за обслуживание на маршруте, которые отнесены к сборам за диспетчерское обслуживание.
«Дотации и субсидии» (пункт 3 части I). Включаются данные о любых поступлениях, идущих на оплату расходов по предоставлению аэронавигационного обслуживания и не требующих передачи активов или предоставления обслуживания в порядке компенсации;
«Прочие доходы» (пункт 4 части I). Включаются данные обо всех доходах, сведения о которых не были включены в пункты 1-3, включая, к примеру, доходы от предоставления консультативных услуг, аренды и полученных благодаря рациональной организации банковских и денежных операций.
в графе 2 «Сумма доходов» указывается сумма доходов по статьям в графе 1 данной таблицы.
3. Часть II. «Расходы» заполняется следующим образом:
в графе 1 «Статьи расходов» указываются все расходы в рамках системы счетов, плюс любые дополнительные расходы, которые учитываются при исчислении сборов за предоставление аэронавигационного обслуживания:
«Эксплуатация и техническое обслуживание» (расходы на оплату персонала, материально-техническое снабжение, услуги и т.д.) (пункт 1 части II). Включаются данные о расходах на персонал, занимающийся эксплуатацией и техническим обслуживанием (т.е. оплата труда, социальное и медицинское страхование, пенсии, вознаграждение натурой, подготовка кадров и т.д.); расходах на запасные части и материалы; расходах, связанных с арендной платой за помещения и оборудование и оплатой услуг других организаций, предоставленных в процессе эксплуатации технического обслуживания;
«Накладные административные расходы» (пункт 2 части II). Включаются данные о расходах на общее административное обслуживание, к примеру, общее руководство, экономическое планирование и т.д.;
«Износ и/или амортизация» (пункт 3 части II). Указывается сумма, на которую уменьшилась стоимость активов в течение года в результате ухудшения их физического состояния, устаревания и других подобных факторов, ограничивающих срок их производственного использования;
«Проценты» (пункт 4 части II). Включаются данные о суммах, уплаченных или подлежащих уплате по процентам на задолженность в течение года, а также сведения о любых процентах, начисленных по основным фондам;

1. «Қазаэронавигация» Республикалық мемлекеттік кәсіпорыны аэронавигациялық қызмет жөніндегі қаржылық деректер бойынша мәліметтерді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай жыл сайын ұсынады.
2. I-бөлім. Кірістер мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Функциялар мен баптар бойынша кірістер» мынадай үлгіде толтырылады:
«Маршрутта қызмет көрсету» (I-бөлімнің 1-тармағы):
«Әуежай алымдарынан түскен кірістер» (1-тармақтың 1) тармақшасы). Нақты маршрутта қызмет көрсетілгені үшін алынатын әр түрлі алымдар мен салықтар туралы мәліметтер енгізіледі;
«Өзге кірістер» (1-тармақтың 2) тармақшасы). Әуежай алымдарын алу нәтижесінде, сондай-ақ қонуға бет алу кезінде және маршрутта қызмет көрсету бөлігі болып табылатын әуеайлақта диспетчерлік қызмет көрсету үшін түскен кірістер туралы мәліметтерді қоса алғанда, бет алуға диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтық қызмет көрсетуді ұсыну үшін алымдар нәтижесінде түскен кез келген кірістер туралы мәліметтер енгізіледі.
«Қонуға бет алуға диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтық диспетчерлік қызмет көрсету үшін алымдар» (I-бөлімнің 2-тармағы):
«Қонуға бет алуға диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтық диспетчерлік қызмет көрсету үшін алымдардан түскен кірістер»
(2-тармақтың 1) тармақшасы). Нақты қонуға бет алуда диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтық қызмет көрсетуге алымдар мен салықтар алу нәтижесінде түскен кірістер туралы мәліметтер енгізіледі;
«Өзге кірістер» (2-тармақтың 2) тармақшасы). Диспетчерлік қызмет көрсету үшін алынатын алымдарға жататын әуежайлық алымдар мен маршрутта қызмет көрсету үшін алымдардан түскен кірістерді қоса алғанда, бет алуда диспетчерлік қызмет көрсету және әуеайлақтық қызмет көрсету ұсынылғаны үшін алынған алымдардан түскен кез келген басқа кірістер туралы мәліметтер енгізіледі.
«Дотациялар мен субсидиялар» (I-бөлімнің 3-тармағы). Аэронавигациялық қызмет көрсетуді ұсыну бойынша шығыстарды төлеуге кететін және активтерді беруді немесе өтемақы тәртібімен қызмет көрсетуді ұсынуды талап етпейтін кез келген кірістер туралы мәліметтер енгізіледі;
«Өзге кірістер» ((I-бөлімнің 4-тармағы). Мысалы, консультациялық қызметтер көрсету, жалға беру және банк және ақшалай операцияларды тиімді ұйымдастыру арқасында түскен кірістерді қоса алғанда, олар туралы мәліметтер 1-3-тармақтарға енгізілмеген барлық кірістер туралы деректер енгізіледі.
2-бағанда «Кірістер сомасы» осы кестенің 1-бағанындағы баптар бойынша кірістер сомасы көрсетіледі.
3. II-бөлім. Шығыстар мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Шығыстар баптары» есеп шоттар жүйесі шеңберінде барлық шығыстар, қоса алғанда аэронавигациялық қызмет көрсетуді ұсыну үшін алымдарды есептеген кезде ескерілетін кез келген қосымша шығыстар көрсетіледі:
«Пайдалану және техникалық қызмет көрсету» (персоналға төлеу шығыстары, материалдық-техникалық жабдықтау, қызметтер және т.б.) (II-бөлімнің 1-тармағы). Пайдалану және техникалық қызмет көрсетумен (еңбекті төлеу, әлеуметтік және медициналық сақтандыру, зейнетақы, натура түріндегі сыйақы, кадрларды даярлау және т.б.) айналысатын персоналға шығыстар; қосалқы бөлшектер мен материалдарға шығыстар; үй-жайлар мен жабдық үшін жалдау ақысымен және техникалық қызмет көрсетуді пайдалану процесінде ұсынылған басқа ұйымдардың қызметін төлеумен байланысты шығыстар туралы мәліметтер енгізіледі;
«Үстеме әкімшілік шығыстар» (II-бөлімнің 2-тармағы). Жалпы әкімшілік қызмет көрсету шығыстары туралы мәліметтер енгізіледі, мысалы, жалпы басшылық, экономикалық жоспарлау және т.б.;
«Тозу және/немесе амортизация» (II-бөлімнің 3-тармағы). Олардың өндірістік пайдалану мерзімін шектейтін физикалық жай-күйінің нашарлауы, ескіруі және басқа осындай факторлар нәтижесінде жыл ішінде активтер құны төмендеген сома көрсетіледі;
«Пайыздар» (II-бөлімнің 4-тармағы). Жыл ішінде берешек пайызы бойынша төленген немесе төлеуге жататын сома туралы деректер, сондай-ақ негізгі қор бойынша есептелген кез келген пайыздар туралы мәліметтер енгізіледі;

«Прочие расходы» (пункт 5 части II). Включаются данные о любых расходах, которые не были включены в пункты 1-4;
«Распределение расходов по функциям» (суммы или доля от общей суммы расходов).
Когда представляются данные о распределении общей суммы расходов, связанных с предоставлением обслуживания на маршруте, диспетчерским обслуживанием подхода, аэродромным диспетчерским обслуживанием и другими видами аэронавигационного обслуживания, а также неавиационной деятельностью, то можно указывать приблизительные суммы или доли общих расходов, если отсутствуют данные о фактической сумме расходов.
в графе 2 «Сумма расходов» указывается сумма расходов по статьям расходов в графе 1 данной таблицы.
1. Часть III. «Общие капиталовложения за год по каждому виду обслуживания» заполняется следующим образом:
в пунктах 1-6 указывается стоимость любых основных средств, приобретенных в течение года в целях предоставления каждого вида обслуживания. Общая сумма расходов по пунктам 1-6 указывается в пункте 7;
в графе 1 «Вид обслуживания» указываются вид обслуживания;
в графе 2 «Общие капиталовложения» указывается стоимость любых основных средств, приобретенных в течение года в целях предоставления каждого вида обслуживания. Общая сумма расходов по пунктам 1-6 указывается в пункте 7.
5. Часть IV. «Трудовые ресурсы» заполняется следующим образом:
Должны предоставляться данные о количестве сотрудников по каждой определенной категории персонала, а также о сотрудниках по каждому указанному виду обслуживания. Данные о количестве сотрудников должны представляться в эквиваленте полной занятости.
Приложение 15
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Реестровый парк гражданских воздушных судов
Отчетный период 20___ год
Индекс: форма № 15.
Периодичность: ежегодно.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Часть I. Сводка о реестровом парке всех воздушных судов
Категория воздушных судов
Общее количество воздушных судов
9 000 кг (20 000 фунтов) и более
9 000 кг (20 000 фунтов) и менее
1
2
3
ВОЗДУШНЫЕ СУДА С ФИКСИРОВАННЫМ КРЫЛОМ
Турбореактивные
с 6 двигателями
с 4 двигателями
с 3 двигателями
с 2 двигателями
с 1 двигателем
Турбовинтовые
с 4 двигателями
с 3 двигателями
с 2 двигателями
с 1 двигателем
Винтовые (поршневые)
с 4 двигателями
с 3 двигателями
с 2 двигателями
с 1 двигателем
ВИНТОКРЫЛЫЕ ЛЕТАТЕЛЬНЫЕ АППАРАТЫ
С турбинным двигателем
с 2 двигателями
с 1 двигателем
С винтовым двигателем
с 2 двигателями
с 1 двигателем
Часть II. Количество крупных воздушных судов по типам
ТИП ВОЗДУШНЫХ СУДОВ
ОБЩЕЕ КОЛИЧЕСТВО ВОЗДУШНЫХ СУДОВ
1
2
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

«Өзге шығыстар» (II-бөлімнің 5-тармағы). 1-4-тармақтарға енгізілмеген кез келген шығыстар туралы деректер енгізіледі;
«Функциялары бойынша шығыстарды бөлу» (шығыстардың жалпы сомасының сомасы немесе үлесі).
Маршрутта қызмет көрсетуді ұсынумен, қонуға бет алуда диспетчерлік қызмет көрсету, әуеайлақтық диспетчерлік қызмет көрсету және аэронавигациялық қызмет көрсетудің басқа түрлерімен, сондай-ақ авиациялық емес қызметпен байланысты шығыстардың жалпы сомасын бөлу туралы мәліметтер ұсынылған кезде, егер іс жүзіндегі шығыстар сомасы туралы мәліметтер жоқ болса, жуық соманы немесе жалпы шығыстар үлесін көрсетуге болады.
2-бағанда «Шығыстар сомасы» осы кестенің 1-бағанындағы шығыс баптары бойынша шығыстар сомасы көрсетіледі.
4. III-бөлім. «Әрбір қызмет көрсету түрі бойынша жыл ішіндегі жалпы капитал салымдары» мынадай үлгіде толтырылады:
1-6-тармақтарында әрбір қызмет көрсетуді ұсыну мақсатында жыл ішінде сатып алынған кез келген негізгі құралдардың құны көрсетіледі. 1-6-тармақтар бойынша шығыстардың жалпы сомасы 7-тармақта көрсетіледі;
1-бағанда «Қызмет көрсету түрі» қаражат бөлінетін қызмет көрсету түрлері көрсетіледі;
2-бағанда «Жалпы капитал алымдары» 2-бағанда әрбір қызмет көрсетуді ұсыну мақсатында жыл ішінде сатып алынған кез келген негізгі құралдардың құны көрсетіледі. 1-6-тармақтар бойынша шығыстардың жалпы сомасы 7-тармақта көрсетіледі.
IV-бөлім. «Еңбек ресурстары» мынадай үлгіде толтырылады:
Әрбір белгілі персонал санаты бойынша қызметкерлер саны туралы, сондай-ақ әрбір көрсетілген қызмет көрсету түрі бойынша қызметкерлер туралы мәліметтер ұсынылуы тиіс. Қызметкерлер саны туралы мәліметтер толық жұмыспен қамту баламасында ұсынылуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
15-қосымша
нысан
Азаматтық әуе кемелердің тізілім паркі
Есепті кезең 20___ жыл
Индексі: № 15 нысан.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
I бөлім. Барлық әуе кемелердің тізілім паркі бойынша мәлімет
Әуе кеңістігінің санаты
Әуе кеңістігінің жалпы саны
9 000 кг (2000 фунт) және аса
9 000 кг (2000 фунт) және төмен
1
2
3
ФИКСАЦИЯЛЫҚ ҚАНАТПЕН ӘУЕ КЕМЕЛЕРІ
Турбореактивті
6 қозғалтқыштармен
4 қозғалтқыштармен
3 қозғалтқыштармен
2 қозғалтқыштармен
1 қозғалтқышпен
Турбовинттік
4 қозғалтқыштармен
3 қозғалтқыштармен
2 қозғалтқыштармен
1 қозғалтқышпен
Винттік (піспек)
4 қозғалтқыштармен
3 қозғалтқыштармен
2 қозғалтқыштармен
1 қозғалтқышпен
ВИНТТІК ҚАНАТТЫ ҰШУ АПАРАТТАР
Турбинтік қозғалтқышпен
2 қозғалтқыштармен
1 қозғалтқышпен
Піспек қозғалтқышпен
2 қозғалтқыштармен
1 қозғалтқышпен
II бөлім. Әуе кемелердің ауыр түрі бойынша саны
ӘУЕ КЕМЕЛЕРДІҢ ТҮРІ
ӘУЕ КЕМЕЛЕРДІҢ САНЫ
1
2
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Форма «Реестровый парк гражданских воздушных судов». Авиакомпании Республики Казахстан представляют информацию в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежегодно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
3. Часть 1 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Категория воздушных судов» указываются наименования воздушных судов;
В этой части представляются данные о количестве воздушных судов в реестре по каждой категории воздушных судов. Указывается общее количество занесенных в реестр воздушных судов, эксплуатируемых всеми типами авиатранспортных эксплуатантов, с учетом категории воздушных судов (с фиксированным крылом или винтокрылых летательных аппаратов) и в зависимости от типа силовой установки и количества двигателей.
в графах 2 и 3 «Общее количество воздушных судов» указывается общее количество судов.
4.Часть 2 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Тип воздушных судов» указывается наименования воздушных судов.
В этой части представляются данные лишь о тех воздушных судах, которые имеют максимальный сертификационный взлетный вес 9000 кг. Следует указывать количество воздушных судов каждого типа и модели (например, «Боинг-747-400», «Эйрбас А-320» и т.д.), которыми располагают авиатранспортные эксплуатанты;
в графе 2 «Общее количество воздушных судов» указываются данные по количеству судов.
Приложение 16
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Финансовые данные по аэропортам
Отчетный период 20___ год
Индекс: форма № 16.
Периодичность: ежегодно.
Представляют: аэропорты Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Поступления, расходы и капиталовложения
Описание
Сумма
Промежуточный итог
Итого
1
2
3
ПОСТУПЛЕНИЯ
Поступления по функциям и статьям
1. Авиаперевозки
1.1 Сборы с воздушных судов
1.2 Сборы с пассажиров
1.3 Прочие сборы, связанные с авиаперевозками
2. Сборы за наземное обслуживание
3. Концессии
3.1 Авиационное топливо и масло
3.2 Рестораны, бары, кафетерии и службы бортпитания
3.3 Магазины беспошлинной торговли
3.4 Стоянки автомобилей
3.5 Прочие концессии
4. Арендная плата
5. Прочие доходы
6. Общая сумма доходов (общая сумма по пунктам 1–5)
7. Эксплуатационные субсидии
8. ОБЩАЯ СУММА ПОСТУПЛЕНИЙ (сумма, включаемая в пункты 6 и 7)
РАСХОДЫ
A. Расходы по статьям затрат
9. Эксплуатация и техническое обслуживание (включая трудовые затраты)
9.1 Расходы на персонал
9.2 Материально-техническое снабжение
9.3 Услуги по контрактам
10. Административные накладные расходы

1. «Азаматтық әуе кемелері тіркелген парк» нысаны. Қазақстан Республикасы авиакомпаниялары Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай жыл сайын ақпарат ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
3. I-бөлім мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Әуе кемелерінің санаты» әуе кемелерінің атаулары көрсетіледі;
Осы бөлімде әуе кемелерінің әрбір санаты бойынша тізілімде әуе кемелерінің саны туралы мәліметтер ұсынылады. Әуе көлігін пайдаланушылардың барлық типтері пайдаланатын әуе кемелері санаттарын есепке ала отырып (тіркелген қанаты және винт қанатты ұшу аппараттарымен) және күштік қондырғының типі мен қозғалтқыштар саны типіне байланысты әуе кемелерінің тізіліміне енгізілген жалпы саны көрсетіледі.
2 және 3 бағандарда «Әуе кемелерінің жалпы саны» кемелердің жалпы саны көрсетіледі.
4. ІІ-бөлім мынадай үлгіде толтырылады:
бағанда «Әуе кемелерінің типі» әуе кемелерінің атаулары көрсетіледі.
Осы бөлімде ең жоғарғы сертификаттық ұшу салмағы 9000 кг әуе кемелері туралы ғана мәліметтер ұсынылады.
Әуе көлігін пайдаланушылардың әуе кемелерінің әрбір типі мен моделінің (мысалы, «Боинг-747-400», «Эйрбас А-320» және т.б.) санын көрсету қажет.
2 бағанда «Әуе кемелерінің жалпы саны» әуе кемелерінің саны бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
16-қосымша
нысан
Әуежайлар бойынша қаржы деректер
Есепті кезең 20___ жыл
Индексі: № 16 нысан.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы әуежайлары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Кірістер, шығыстар және капитал салымдары
Сипаттамасы
Сомасы
Аралық жиыны
Жиыны
1
2
3
КІРІСТЕР
Функциялар мен бабтар бойынша түсімдер
1. Авиатасымалдар
1.1 Әуе кемелерден алымдар
1.2 Жолаушылардан алымдар
1.3 Авиатасымалдаумен байланысты басқа да алымдар
2. Жердегі қызмет көрсету үшін алымдар
3. Концессиялар
3.1 Авиациялық отын және май
3.2 Мейрамханалар, барлар, кафетериялар.
3.3 Алымсыз сауда дүкені
3.4 Автотұрақтар
3.5 Басқа концессиялар
4. Жалға төлеу
5. Басқа да кірістер
6. Кірістердің жалпы сомасы (1–5 тармақтар бойынша жалпы сомасы)
7. Пайдалану субсидиялар
8. КІРІСТЕРДІҢ ЖАЛПЫ СОМАСЫ (6 және 7-тармақтардың ішінде сомасы)
ШЫҒЫСТАР
А. Шығын бабтар бойынша жұмсау
9. Пайдалану және техникалық қызмет көрсету (еңбек шығыстарды қоса алғанда)
9.1 Персоналдарға шығыстар
9.2 Материалдық-техникалық жабдықтау
9.3 Шарттар бойынша қызмет көрсетулер
10. Әкімшілік үстеме шығыстар

11. Прочие некапитальные затраты
12. Капитальные затраты
12.1 Износ и/или амортизация
12.2 Проценты
12.3 Прочие капитальные затраты
13. ОБЩАЯ СУММА РАСХОДОВ (сумма, включаемая в пункты 9–12)
B. Распределение общих расходов по функциям
13.1 Зоны движения воздушных судов и их светосигнальное оборудование.
13.2 Здания пассажирских и грузовых аэровокзалов
13.3 Зоны ангаров и техобслуживание
13.4 Диспетчерская служба подхода и аэродромная диспетчерская служба (вкл. CNS)
13.5 Метеорологическое обслуживание
13.6 Безопасность
13.7 Аварийная, противопожарная и поисково-спасательная службы
13.8 Прочие
КАПИТАЛОВЛОЖЕНИЯ
Общие капиталовложения по функциям
14. Общие капиталовложения в течение года
14.1 Зоны движения воздушных судов
14.2 Здания аэровокзала (принадлежащие аэропорту)
14.3 Оборудование и транспортные средства
14.4 Другие средства
14.5 Земля
ЗАНЯТОСТЬ РАБОТНИКОВ
Занятость работников по функциям
Количество персонала
15. Персонал эксплуатанта аэропорта в эквиваленте полной занятости (ЭПЗ)
15.1 Авиационная деятельность
15.2 Неавиационная деятельность
16. Персонал других базирующихся в аэропорту организаций (в ЭПЗ)
16.1 Авиационная деятельность (например авиаперевозчики, подрядчики)
16.2 Неавиационная деятельность
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.
1. Форму по финансовым данным аэропортов аэропорты Республики Казахстан представляют в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежегодно, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Описание» указываются статьи затрат по поступлению, расходам, капиталовложению и занятости работников;
«Авиаперевозки» (пункт 1 графы 1):
«Сборы с воздушных судов» (подпункт 1 пункта 1). Указываются данные о доходах, полученных в результате взимания сборов и налогов за использований взлетно-посадочной полосы, рулежных дорожек и перронов, а также сборов за использование светосигнального оборудования. Кроме того, указываются также данные о доходах, полученных в результате взимания с эксплуатантов воздушных судов сборов за стоянку воздушных судов, за буксировку воздушных судов, если они взимаются, и размещение воздушных судов в ангарах, принадлежащих аэропорту, включая плату за аренду таких ангаров эксплуатантами воздушных судов;
«Сборы с пассажиров» (подпункт 2 пункта 1). Указываются данные о доходах, получаемых в результате взимания сборов и налогов за пользование аэровокзалом и другими средствами обслуживания пассажиров (например, за обслуживание пассажиров при посадке и высадке);
«Прочие сборы, связанные с авиаперевозками» (подпункт 3 пункта 1). Указываются данные о доходах, которые получены в результате взимания всех прочих сборов и налогов с эксплуатантов воздушных судов за пользование оборудованием и средствами по обслуживанию воздушных судов в аэропорту, включая доходы от сборов, взимаемых за использование аэропортового оборудования и зон обработки грузов, однако исключая доходы от взимания сборов коммерческими предприятиями, предоставляющими обслуживание независимо от аэропорта. Исключаются также сборы за горюче-смазочные материалы;
пункт 2 графы 1 «Сборы за наземное обслуживание». Указываются данные о доходах от взимания сборов и налогов с эксплуатантов воздушных судов за использование оборудования и средств, предоставляемых в аэропорту для обслуживания воздушных судов, за исключением сборов, которые выплачиваются коммерческим предприятиям, предоставляющим обслуживание независимо от аэропорта (например, сборы, выплачиваемые одной авиакомпанией другой авиакомпании или отдельным предприятиям за обслуживание воздушных судов);
пункт 3 графы 1 «Концессии». Указываются данные о доходах, получаемых в результате выплаты коммерческими предприятиями сборов за право продажи товаров и предоставлять свои услуги в аэропорту;
подпункт 1 пункта 3 «Авиационное топливо и масло». Указываются все данные о концессионных налогах, включая любые сборы за поставку горюче-смазочных материалов, выплачиваемые нефтяными компаниями за право продажи авиационного топлива и масла в аэропорту;

11. Басқа да күрделі емес шағыстар
12. Күрделі шығыстар
12.1 Тозу және/немесе амортизация
12.2 Пайыздар
12.3 Басқа да күрделі шығыстар
13. ШЫҒЫСТАРДЫҢ ЖАЛПЫ САНЫ (9–12 тармақтарын қоса алғанда сомалар)
В. Жалпы жұмсауды функциялар бойынша орналастыру
13.1 Ауа кемелерінің қозғалыс аймағы және олардың жарық сигналды құрылғысы
13.2 Жолаушылар және жүк тасымалдау әуежайларының ғимараттары
13.3 Ангар және техникалық қызмет көрсету аймағы
13.4 Әдістеменің диспетчерлік қызметі және әуеайлық диспетчерлік қызмет( CNS қос.)
13.5 Метеорологиялық қызмет көрсету
13.6 Қауіпсіздік
13.7 Авариялық, өртке қарсы және іздеу-құтқару қызметтері
13.8 Басқалары
КАПИТАЛ САЛЫМДАР
Функциялар бойынша жалпы капитал салымдары
14. Жыл сайынғы жалпы капитал салымдары
14.1 Әуе кемелері қозғалыстарының аймақтары
14.2 Аэровокзалдың ғимараты (әуежайға тән)
14.3 Жабдық және көліктік құралдары
14.4 Басқа да жабдықтары
14.5 Жер
ЖҰМЫСШЫЛАРДЫҢ ЖҰМЫСПЕН ҚАМТУ
Функция бойынша жұмысшылардың жұмыспен қамтылуы
Қызметші саны
15. Әуежай эксплуатанты қызметшісі (Жұмыспен қамтылудың толық баламасында (ЭПЗ)
15.1 Авиациялық қызмет
15.2 Авиациялық емес қызмет
16. Әуежайға негізделген басқа мекеме қызметшісі (в ЭПЗ)
16.1 Авиациялық қызмет (мысалы авиатасушылар, көтерушілер)
16.2 Авиациялық емес қызмет
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.
1. Әуежайлардың қаржылық деректері бойынша нысанды Қазақстан Республикасы әуежайлары Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай жыл сайын ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Сипаттама» түсімдер, шығыстар, капитал салымдары және қызметкерлерді жұмыспен қамту бойынша баптар көрсетіледі;
«Авиатасымалдар» (1-бағанның 1-тармағы):
«Әуе кемелерінен алынатын алымдар» (1-тармақтың 1) тармақшасы). Ұшу-қону жолағын, рульдеу жолақтарын және перрондарды пайдалану үшін алымдар мен салықтар, сондай-ақ жарық сигналын беру жабдығын пайдалану үшін алымдар төлету нәтижесінде алынған кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұдан басқа, сондай-ақ әуе кемелерін пайдаланушылардан әуе кемелерінің тұрағы, әуе кемелерін буксирлеу, егер олар төленсе, алынған кірістер туралы және әуе кемелерін пайдаланушылардың осындай ангарларды жалдағаны үшін ақыны қоса алғанда әуежайға тиісті әуе кемелерінің ангарларында орналасу үшін алымдар төлету нәтижесінде алынған кірістер туралы көрсетіледі;
«Жолаушылар төлейтін алымдар» (1-тармақтың 2-тармақшасы). Аэровокзалды және жолаушыларға қызмет көрсетудің басқа құралдарын пайдаланғаны үшін алымдар мен салықтар төлету нәтижесінде алынатын кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі (мысалы, қону және түсіру кезінде жолаушыларға қызмет көрсету үшін);
«Авиатасымалдаушылармен байланысты өзге алымдар» (1-тармақтың 3-тармақшасы). Әуежайлық жабдықты және жүктерді өңдеу аймағын пайдаланғаны үшін алынатын алымдардан түскен кірістерді қосқанда, бірақ әуежайдан тәуелсіз қызмет көрсетуді ұсынатын коммерциялық кәсіпорындардың алымдарды алудан түскен кірістерін қоспағанда әуежайда әуе кемелеріне қызмет көрсету бойынша жабдық пен құралдарды пайдаланғаны үшін әуе кемелерін пайдаланушылардан барлық өзге алымдар мен салықтарды алу нәтижесінде түскен кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі. Сондай-ақ жанар-жағармай материалдары үшін алымдар есептелмейді;
1-бағанның 2-тармағы. «Жерде қызмет көрсету үшін алымдар» Әуежайдан тыс қызмет көрсету ұсынылатын коммерциялық кәсіпорындар төлейтін алымдарды (мысалы, бір авиакомпанияның екінші авиакомпанияға немесе жеке кәсіпорынның әуе кемелеріне қызмет көрсету үшін төленетін алымдар) қоспағанда, әуежайда әуе кемелеріне қызмет көрсету үшін ұсынылатын жабдықтар мен құралдарды пайдаланғаны үшін әуе кемелерін пайдаланушылардан алынатын алымдар мен салықтардан түсетін кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі;
1-бағанның 3-тармағы. «Концессиялар» Коммерциялық кәсіпорындар тауарларды сату және әуежайда өз қызметтерін ұсыну құқығы үшін төлеу нәтижесінде түсетін кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі;
3-тармақтың 1) тармақшасы. «Авиациялық отын және май» Мұнай компаниялары авиациялық отын мен майды әуежайда сату құқығы үшін төлейтін жанар-жағармай материалдарын жеткізуге кез келген алымдарды қосқанда концессиялық салықтар туралы барлық мәліметтер көрсетіледі;

подпункт 2 пункта 3 «Рестораны, бары, кафетерии и службы бортпитания». Указываются данные о взносах и сборах, выплаченных коммерческими предприятиями или другими организациями за право эксплуатировать на территории аэропорта рестораны, бары, кафетерии и службы бортового питания, включая поставки бортового питания на борт воздушных судов. Кроме того, здесь указываются все доходы, полученные от таких предприятий, если они принадлежат самому аэропорту;
подпункт 3 пункта 3 «Магазины беспошлинной торговли». Указываются данные о взносах и сборах, выплаченных коммерческими предприятиями или другими организациями за право эксплуатировать магазин(ы) беспошлинной торговли на территории аэропорта или магазины беспошлинной торговли за пределами аэропорта для доставки товаров, проданных в аэропорту. Сюда также включаются данные о любых доходах, полученных от эксплуатации таких стоянок, если они принадлежат аэропорту;
подпункт 4 пункта 3 «Прочие концессии». Указываются данные о любых концессионных взносах или сборах, которые не входят в перечисленные выше категории, выплаченные коммерческими предприятиями или другими организациями за право продажи товаров и предоставления услуг на территории аэропорта;
пункт 4 графы 1 «Арендная плата». Указываются данные обо всех видах арендной платы, выплачиваемой коммерческими предприятиями и другими организациями за пользование принадлежащими аэропорту помещениями, оборудованием. Эта арендная плата должна включать все суммы, выплачиваемые эксплуатантами воздушных судов за пользование принадлежащими аэропорту помещениями, оборудованием (например, стойки регистрации, торговые точки и административные помещения);
пункт 5 графы 1 «Прочие доходы». Указываются данные обо всех доходах, не вошедшие в пункты 1-4, например, данные о доходах, полученных в результате взимания сборов за аэронавигационное обслуживание, которые были использованы в целях компенсации расходов аэропорта по представлению средств и обслуживания, но исключая эксплуатационные субсидии, которые указываются в пункте 7;
пункт 6 графы 1 «Общая сумма доходов». Указывается общая сумма по пунктам 1-5;
пункт 7 графы 1 «Эксплуатационные субсидии». Указываются данные обо всех платежах, полученных и использованных для покрытия текущих ежегодных расходов аэропорта, или других понесенных расходов, но исключая капиталовложения и те платежи, которые не требуют предоставления ответных услуг;
пункт 8 графы 1 «Общая сумма поступлений». Указывается общая сумма по пунктам 6 и 7.
«А. Расходы по статьям затрат». В эту часть включаются данные обо всех расходах аэропорта, связанных с предоставлением необходимых средств и обслуживания. В тех случаях, когда средства и обслуживание предоставлялись аэропорту каким-либо другим агентством, аэропорту следует сообщать только от тех суммах, которые были возмещены агентству.
«Эксплуатация и техническое обслуживание» (включая трудовые затраты) (пункт 9 графы 1):
подпункт 1 пункта 9 «Расходы на персонал». Указываются данные обо всех прямых выплатах персоналу, а также расходах на социальное и медицинское страхование, выплаты пенсии, целевые выплаты, (к примеру, на питание и жилье), выплаты командировочных, на подготовку персонала и других расходах, которые не связаны с выплатой компенсации и повышением квалификации персонала;

3-тармақтың 2) тармақшасы. «Мейрамханалар, барлар, кафетерий мен борт тамағы қызметтері» Әуежай аумағында борттық тамақты әуе кемелерінің бортында жеткізуді қоса алғанда, мейрамханаларды, барларды, кафетерий мен борт тамағы қызметтерін пайдалану құқығы үшін коммерциялық кәсіпорындар немесе басқа ұйымдар төлеген жарналар мен алымдар туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұдан басқа, мұнда осындай кәсіпорындар, егер олар әуежайдың өзіне тиесілі болса, барлық түскен кірістер көрсетіледі;
3-тармақтың 3) тармақшасы. «Бажсыз сауда дүкендері» Әуежайдың аумағында бажсыз сауда дүкенін (-дерін) немесе әуежайда сатылған тауарларды жеткізу үшін әуежайдан тыс бажсыз сауда дүкендерін пайдалану құқығы үшін коммерциялық кәсіпорындар немесе басқа ұйымдар төлеген жарналар мен алымдар туралы мәліметтер көрсетіледі. Мұнда сондай-ақ осындай тұрақтар, егер олар әуежайға тиесілі болса пайдаланудан түскен кез келген кірістер туралы мәліметтер енгізіледі;
3-тармақтың 4) тармақшасы. «Өзге концессиялар» Әуежай аумағында тауарларды сату және қызметтерді ұсыну құқығы үшін коммерциялық кәсіпорындар немесе басқа ұйымдар төлеген жоғарыда көрсетілген санаттарға кірмейтін кез келген концессиялық жарналар немесе алымдар туралы мәліметтер көрсетіледі;
1-бағанның 4-тармағы. «Жалдау ақысы» Әуежайға тиесілі үй-жайлар, жабдықтарды пайдаланғаны үшін коммерциялық ұйымдар және басқа ұйымдар төлейтін жалдау ақысының барлық түрлері туралы мәліметтер көрсетіледі. Бұл жалдау ақысына әуежайға тиесілі үй-жайлар, жабдықтарды пайдаланғаны үшін әуе кемелерін пайдаланушылар төлейтін барлық сомалар енгізілуі тиіс (мысалы, тіркеу бағандары, сауда нүктелері және әкімшілік үй-жайлары);
1-бағанның 5-тармағы. «Өзге кірістер» 1-4-тармақтарға енгізілмеген барлық кірістер туралы мәліметтер көрсетіледі, мысалы, 7-тармақта көрсетілетін пайдалану субсидияларын қоспағанда, құралдарды және қызмет көрсетуді ұсыну бойынша әуежай шығыстарын өтеу мақсатында пайдаланған аэронавигациялық қызмет үшін алымдар алу нәтижесінде түскен кірістер туралы мәліметтер;
1-бағанның 6-тармағы «Жалпы кірістер сомасы» 1-5-тармақтар бойынша жалпы сома көрсетіледі;
1-бағанның 7-тармағы «Пайдаланушы субсидиялары» Әуежайдың ағымдағы жыл сайынғы шығыстарын немесе басқа шығыстарды жабу үшін алынған және пайдаланған, бірақ жауапты қызметтерді ұсынуды талап етпейтін капитал салымдары мен сол төлемдерді қоспағанда, барлық төлемдер туралы мәліметтер көрсетіледі;
1-бағанның 8-тармағы «Жалпы түсімдер сомасы» 6 және 7-тармақтар бойынша жалпы сома көрсетіледі.
«А Шығындар баптары бойынша шығыстар». Осы бөлімге қажетті құралдар мен қызмет көрсету ұсынумен байланысты әуежайдың барлық шығыстары туралы мәліметтер енгізіледі. Әуежайдағы құралдар мен қызметтер қандай да бір агенттікпен ұсынылған жағдайларда әуежайдың агенттікке өтеген сомалары туралы ғана хабарлауы қажет.
«Пайдалану және техникалық қызмет көрсету» (еңбек шығындарын қоса алғанда) (1-бағанның 9-тармағы):
9-тармақтың 1) тармақшасы «Персонал үшін шығыстар» Персонал үшін барлық тікелей төлемдер, сондай-ақ әлеуметтік және медициналық сақтандыру, зейнетақы төлеу, мақсатты төлемдер (мысалы, тамақ пен баспана үшін), іссапар төлемдері, персоналды даярлауға және өтемақыны төлеумен және персоналдың біліктілігін арттырумен байланысты емес басқа шығыстар туралы мәліметтер көрсетіледі;

подпункт 2 пункта 9 «Материально-техническое снабжение». Указываются данные обо всех затратах на запасные части и потребляемые материалы, фактически используемые и расходуемые аэропортом в целях предоставления средств или обслуживания без помощи агентств или предприятий, которые не подчиняются администрации аэропорта. Такие затраты включают расходы по эксплуатации, техническому обслуживанию основных фондов (например, машин, мебели и другого оборудования помещений), но при условии, что они не включены также в амортизационные фонды. Кроме того, в данном пункте указываются данные о расходах, связанных со снабжением материалами и предоставлением услуг, которые необходимы для обеспечения функционирования системы отопления, систем кондиционирования и освещения, а также расходах на приобретение канцелярских принадлежностей, почтовых расходах и т.д.;
подпункт 3 пункта 9 «Услуги по контрактам». Указываются данные о всех расходах, связанных с платежами другим организациям за предоставление ими аэропортовых средств и услуг;
пункт 10 графы 1 «Административные накладные расходы» заполняется в том случае, если данные о таких расходах не были включены в пункт 9, то сюда включаются данные о расходах, связанных с общим административным обслуживанием, например, общее руководство, экономическое планирование и т.д.;
пункт 11 графы 1 «Прочие некапитальные затраты». Указываются данные о некапитальных расходах, сведения которых не были включены в пункты 9 или 10. Указываются данные о расходах, связанных с оплатой государственных или других правительственных налогов (например, налога на движимое имущество и подоходного налога), выплачиваемых аэропортом в качестве налогооблагаемого предприятия. Однако при этом исключаются данные о налоге с оборота и любые другие налоги, взимаемые третьими сторонами от имени правительственных налогооблагающих органов (например, налог с оборота на товары и обслуживание в магазинах, находящихся в ведении аэропорта, и вычеты подоходного налога из зарплаты персонала).
«Капительные затраты» (пункт 12 графы 1):
подпункт 1 пункта 12 «Износ и/или амортизация». Указываются данные о сумме, на которую уменьшилась стоимость активов в течение года вследствие ухудшение его физического состояния, устаревания и других подобных факторов, которые ограничивают срок их производственного использования;

9-тармақтың 2) тармақшасы «Материалдық-техникалық жабдықтау» Әуежай әкімшілігіне бағынбайтын агенттіктер немесе кәсіпорындар көмегінсіз құралдар немесе қызмет көрсету ұсыну мақсатында іс жүзінде әуежай пайдаланатын және шығындалатын қосалқы бөлшектерге барлық шығындар және пайдаланатын материалдар туралы мәліметтер көрсетіледі. Мұндай шығындарға, бірақ сондай-ақ олар амортизациялық қорларға енгізілмеуі шартымен пайдалану, негізгі қорларға техникалық қызмет көрсету (мысалы, машиналар, жиһаздар және үй-жайлардың басқа жабдықтары) бойынша шығыстар жатады. Бұдан басқа, осы тармақта жылыту жүйесін, кондициялау және жарықтандыру жүйелерінің жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін қажетті материалдарды қамтамасыз ету және қызметтерді ұсынумен байланысты шығыстар, сондай-ақ кеңсе заттарын сатып алу, пошта шығыстары және т.б. шығыстар туралы мәліметтер көрсетіледі;
9-тармақтың 3) тармақшасы. «Келісімшарт бойынша қызметтер» Басқа ұйымдарға әуежай құралдары мен қызметтерін ұсынғаны үшін төлемдермен байланысты барлық шығыстар туралы мәліметтер көрсетіледі;
1-бағанның 10-тармағы «Әкімшілік үстеме шығыстар» Мұндай шығыстар туралы мәліметтер 9-тармаққа енгізілмеген жағдай болса, онда мұнда жалпы әкімшілік қызмет көрсетумен байланысты шығыстар туралы мәліметтер енгізіледі, мысалы, жалпы басшылық ету, экономикалық жоспарлау және т.б.;
1-бағанның 11-тармағы «Өзге капиталдық емес шығындар» Капиталдық емес шығыстар туралы мәліметтер 9 немесе 10-тармаққа енгізілмеген мәліметтер көрсетіледі. Салық төлейтін кәсіпорын ретінде әуежай төлейтін мемлекеттік немесе басқа үкіметтік салықтарды (мысалы, жылжымалы мүлікке салық және табыс салығы) төлеумен байланысты шығыстар туралы мәліметтер көрсетіледі. Алайда бұл ретте айналымдағы салықтар және үкіметтік салық салушы органдар атынан үшінші тараптар алатын кез келген басқа салықтар туралы (мысалы, тауарлар және әуежайға қарасты дүкендерге қызмет көрсету айналымынан салық және персоналдың жалақысынан табыс салығын алып тастау) мәліметтер енгізілмейді.
«Капиталдық шығындар» (1-бағанның 12-тармағы):
«Тозу және/немесе амортизация» (12-тармақтың 1) тармақшасы). Оның физикалық жай-күйінің нашарлауы, ескіруі және олардың өндірістік пайдалану мерзімін шектейтін басқа осындай факторлар нәтижесінде активтердің жыл ішінде төмендеген құнының сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
«Капиталдық шығындар» (бағанның 12-тармағы):
12-тармақтың 1) тармақшасы «Тозу және/немесе амортизация» Оның физикалық жай-күйінің нашарлауы, ескіруі және олардың өндірістік пайдалану мерзімін шектейтін басқа осындай факторлар нәтижесінде активтердің жыл ішінде төмендеген құнының сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.;

подпункт 2 пункта 12 «Проценты». Указываются сведения об уплаченных или подлежащих к уплате процентах по задолженности в течение года, а также по процентам, начисленным по основным фондам;
подпункт 3 пункта 12 «Прочие капитальные затраты». Указываются данные о расходах по долгосрочной аренде и основных платежах в том случае, если аэропорт применяет систему учета наличности вместо амортизации;
пункт 13 графы 1 «Общая сумма расходов». Указывается общая сумма расходов по пунктам 9-12.
«В. Распределение общих расходов по функциям»:
подпункт 1-8 пункта 13 «По каждой из перечисленных функций». Указываются данные о сумме расходов, понесенных в течение года. Зоны движения воздушных судов (подпункт 1 пункта 13) включают части аэродрома, используемые для взлета, посадок и руления воздушных судов (зоны маневрирования) и перрон(ы);
«Общие капиталовложения по функциям».
подпункты 1-5 пункта 14 «По каждой из перечисленных функций». Указываются данные о стоимости общих капиталовложений, сделанных в течение года. Если такой актив, как например, здание аэровокзала, осваивает постепенно в течение ряда лет, то необходимо сообщать о капитальных затратах, понесенных в течение года, а не их суммарную величину после принятия имущества в эксплуатацию. Зоны движения воздушных судов (подпункт 1 пункта 14) включают части аэродрома, используемые для взлета, посадки и руления воздушных судов (зоны маневрирования) и перрон (ы).
«Занятость работников по функциям».
пункт 15 графы 1 «Персонал эксплуатанта аэропорта» (в эквиваленте полной занятости):
подпункт 1 пункта 15 «Авиационная деятельность». Указывается данные о сумме расходов, понесенных в течение года. Зоны движения воздушных судов (подпункт 1 пункта 13) включают части аэродрома, используемые для взлета, посадок и руления воздушных судов (зоны маневрирования) и перрон(ы);
подпункт 2 пункта 15 «Неавиационная деятельность». Указывается количество сотрудников эксплуатанта аэропорта, занимающихся неавиационной деятельностью;
пункт 16 графы 1 «Персонал других базирующихся в аэропорту организации» (в эквиваленте полной занятости);
подпункт 1 пункта 16 «Авиационная деятельность». Указывается количество сотрудников других базирующихся в аэропорту организаций, занимающихся авиационной деятельностью;
подпункт 2 пункта 16 «Неавиационная деятельность». Указывается количество сотрудников других базирующихся в аэропорту организаций, занимающихся неавиационной деятельностью.
в графах 2, 3 «Сумма» указывается сумма по показателям, указанных в графе 1.
Приложение 17
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по объему перевозок через аэропорт
Отчетный период ___ квартал 20 ___ года
Индекс: форма № 17.
Периодичность: ежеквартально.
Представляют: аэропорты Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Виды перевозок
Всего операций воздушных судов
Пассажиры
Груз (тонны)
Почта (тонны)
Отправленные
Принятые

12-тармақтың 2) тармақшасы «Пайыздар» Жыл ішіндегі берешегі бойынша төленген немесе төлеуге жататын пайыздары, сондай-ақ негізгі қорлары бойынша есептелген пайыздары бойынша мәліметтер көрсетіледі;
12-тармақтың 3) тармақшасы «Өзге капиталдық шығындар» Егер әуежай қолма қол есептей жүйесін амортизация орнына қолданатын болса, ұзақ мерзімді жалдау және негізгі төлемдер бойынша шығыстар туралы мәліметтер көрсетіледі;
1-бағанның 13-тармағы «Жалпы шығыстар сомасы» 9-12-тармақтар бойынша жалпы шығыстар сомасы көрсетіледі.
«В. Жалпы шығыстарды функциялары бойынша бөлу»:
13-тармақтың 1-8) тармақшасы «Әрбір көрсетілген функциялар бойынша» Жыл ішінде шығыстар сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі. Әуе кемелерінің қозғалыс аймағына (13-тармақтың 1) тармақшасы) әуе кемелері ұшу, қону және рульдеуі (маневрлеу аймағы) үшін әуеайлақ бөліктері және перрон (-дар) кіреді;
14-тармақтың 1-5) тармақшасы «Әрбір көрсетілген функциялар бойынша» Жыл бойындағы жалпы капитал салымдарының құны туралы мәліметтер көрсетіледі. Егер, мысалы, аэровокзал ғимараты сияқты актив біртіндеп бірқатар жыл ішінде игерсе, онда жыл ішіндегі олардың мүлікті пайдалануға алғаннан кейінгі олардың сомалық өлшемін емес, капитал шығындары туралы хабарлау қажет. Әуе кемелерінің қозғалыс аймағына (14-тармақтың 1) тармақшасы) әуе кемелері ұшу, қону және рульдеуі (маневрлеу аймағы) үшін әуеайлақ бөліктері және перрон (-дар) кіреді;
«Функциялар бойынша қызметкерлерді жұмыспен қамту».
«Әуежайды пайдаланушының персоналы» (толық жұмыспен қамту баламасында) (1-бағанның 15-тармағы):
15-тармақтың 1) тармақшасы «Авиациялық қызмет» Жыл ішіндегі шығыстар сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі. Әуе кемелерінің қозғалыс аймағына (13-тармақтың 1) тармақшасы) әуе кемелері ұшу, қону және рульдеуі (маневрлеу аймағы) үшін әуеайлақ бөліктері және перрон (-дар) кіреді;
15-тармақтың 2) тармақшасы «Авиациялық емес қызмет» Авиациялық емес қызметпен айналысатын әуежай пайдаланушысы қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
1-бағанның 16-тармағы «Әуежайда орналасқан басқа ұйымдардың персоналы» (толық қамту эквивалентінде):
16-тармақтың 1) тармақшасы «Авиациялық қызмет» Авиациялық қызметпен айналысатын әуежайда басқа орналасқан ұйымдардың қызметкерлерінің саны көрсетіледі;
16-тармақтың 2) тармақшасы «Авиациялық емес қызмет» Авиациялық емес қызметпен айналысатын әуежайда орналасқан басқа ұйымдардың қызметкерлерінің саны көрсетіледі.
2,3-бағандарда «Соммасы» 1-бағандағы көрсетілген көрсеткіштер бойынша сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
17-қосымша
нысан
Әуежай арқылы тасымалдау көлемі бойынша мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жылдың ___ тоқсаны
Индексі: № 17 нысан.
Кезеңділігі: тоқсандық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы әуежайлары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
Әуежай:_____________________________
Тасымалдар түрлері
Әуе кемелері операцияларының барлығы
Жолаушылар
Жүк (тонна)
Пошта (тонна)
Жіберілген
Алынған

1. Форму сведений по объему перевозок через аэропорт представляют аэропорты Республики Казахстан в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежеквартально, к 25 числу месяца следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 «Виды перевозок» указываются виды перевозок;
«Международные регулярные авиаперевозки» (подпункт 1 пункта А). В этом пункте указывается количество операций воздушных судов (и загрузка) в ходе выполнения международных перевозок на воздушных судах, осуществляющих полеты, которые были запланированы и выполнены за вознаграждение в соответствии с опубликованным расписанием, или такие регулярные или довольно часто выполняемые полеты, чтобы можно было считать их систематически выполняемой серией полетов, места на которые могут быть забронированы пассажирами в любом агентстве, а также дополнительные полеты, которые выполнялись в связи с перегрузкой регулярных рейсов;
«Международные нерегулярные авиаперевозки» (подпункт 2 пункта А). В этом пункте указывается количество операций воздушных судов (и загрузка) в ходе выполнения международных чартерных и специальных рейсов, а также рейсов по принципу «инклюзив тур», но исключая полеты, данные о которых включаются в раздел с данными о регулярных полетах, выполняемых на не регулярной основе за вознаграждение, в том числе о связанных с ними порожних рейсах, а также полетах авиатакси и коммерческой деловой авиации и блок-чартерных рейсах;
«Всего по международным авиаперевозкам» (подпункт 3 пункта А). В этот пункт включаются данные о тех аэропортах, в которых выполняются как международные регулярные перевозки, так и международные нерегулярные перевозки, если невозможно сообщить о них раздельно в подпунктах 1 и 2 выше;
«Внутренние регулярные и нерегулярные авиаперевозки» (подпункт 4 пункта А). В этот пункт включаются данные как о регулярных, так и нерегулярных перевозках, но только коммерческих воздушных эксплуатантов;
«Всего по коммерческим авиаперевозкам» (подпункт 5 пункта А). В этот пункт включаются данные как о регулярных, так и нерегулярных международных и внутренних авиаперевозках, доступных для общественного пользования и осуществляемых для перевозки пассажиров, почты и/или груза за вознаграждение;
«Чистогрузовые и почтовые авиаперевозки» (подпункт 6 пункта А). В этот пункт включаются данные о полетах воздушных судов, выполненных в целях перевозки всех видов загрузки, но кроме пассажиров, т.е. грузов, почты и несопровождаемого багажа. Данные о полетах, во время которых за вознаграждение перевозились один или несколько пассажиров, и о полетах, указанных в расписании как пассажирские рейсы, в этот пункт не включаются. Данные о чистогрузовых/почтовых перевозках должны также включаться в данные о количестве операций воздушных судов и в данные о перевозках грузов и почты, которые указываются в подпунктах 1 и 5;

1. Әуежай арқылы тасымалдар көлемі бойынша мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасы әуежайлары Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне есепті кезеңнен кейін айдың 25 күніне қарай тоқсан сайын ұсынады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Тасымалдар түрлері» тасымалдар түрлері көрсетіледі;
«Халықаралық тұрақты авиатасымалдар» (А-тармағының 1) тармақшасы).
Осы тармақта жарияланған кестеге сәйкес жоспарланған және сыйақы үшін орындалған ұшуды жүзеге асыратын әуе кемелерінде халықаралық тасымалдар орындау барысындағы әуе кемелері операцияларының (және тиелім) немесе оларға орындарды жолаушылар кез келген агенттікте брондай алатын, оларды жүйелі орындалатын ұшу сериясы ретінде есептеуге болатын осындай тұрақты немесе жиі орындалатын ұшулар, сондай-ақ тұрақты рейстердің толықтығына байланысты орындалатын қосымша ұшулар саны көрсетіледі;
«Халықаралық тұрақты емес авиатасымалдар» (А-тармағының 2) тармақшасы). Осы тармақта халықаралық чартерлік және арнайы рейстерді, сондай-ақ «инклюзив тур» принципі бойынша рейстерді орындау барысындағы, бірақ мәліметтері сыйақы үшін тұрақты емес негізде орындалатын тұрақты ұшулар, сонымен бірге олармен байланысты бос рейстер, сондай-ақ авиатакси және коммерциялық іскери авиация ұшулары және блок-чартерлік рейстер туралы мәліметтер бөліміне енгізілген ұшу мәліметтерін қоспағанда, әуе кемелерінің операциялар саны (және тиелім) көрсетіледі;
«Барлығы халықаралық авиатасымалдар бойынша» (А-тармағының 3) тармақшасы). Осы тармаққа егер олар туралы жеке жоғарыдағы 1) және 2) тармақшаларда хабарлау мүмкін емес болса, халықаралық тұрақты тасымалдар, сондай-ақ халықаралық тұрақты емес тасымалдар орындалатын әуежайлар туралы мәліметтер енгізіледі;
«Ішкі тұрақты және тұрақты емес авиатасымалдар» (А-тармағының 4) тармақшасы). Осы тармаққа коммерциялық әуе пайдаланушыларының ғана тұрақты және тұрақты емес тасымалдары енгізіледі;
«Коммерциялық авиатасымалдар бойынша барлығы» (А-тармағының 5) тармақшасы). Осы тармаққа қоғамдық пайдалану үшін қолжетімді және сыйақы үшін жолаушыларды, поштаны және/ немесе жүкті тасымалдау үшін жүзеге асырылатын тұрақты, сондай-ақ тұрақты емес халықаралық және ішкі авиатасымалдар туралы мәліметтер енгізіледі;
«Таза жүк және пошта авиатасымалдары» (А-тармағының 6) тармақшасы). Осы тармаққа Жолаушылардан басқа, яғни жүк, пошта және сүйемелдейтін багаждан басқа, барлық тиелім түрлерін тасымалдау мақсатында орындалған әуе кемелерінің ұшуы туралы мәліметтер енгізіледі. Ұшу барысында сыйақы үшін бір немесе бірнеше жолаушылар тасымалданған ұшулар және кестеде жолаушылар рейсі ретінде көрсетілген ұшулар туралы мәліметтер осы тармаққа енгізілмейді. Таза жүк/пошта тасымалдары туралы мәліметтер әуе кемелерінің операцияларының саны туралы және 1 және 5-тармақшаларда көрсетілетін жүктер мен пошта тасымалдары туралы мәліметтерге енгізілуі тиіс;

«Полеты авиатакси и коммерческой деловой авиации» (подпункт 7 пункта А). Данные о таких полетах, представляемые отдельно в этом новом подпункте 7, должны также включаться в подпункты 2-5. Требуется представлять данные о количестве операций воздушных судов, связанных с выполнением таких полетов, а также данные о количестве перевезенных пассажиров и грузов;
«Все прочие операции» (пункт В графы 1). В этом пункте указывается количество всех операций воздушных судов, не связанных с выполнением коммерческих авиаперевозок. Они связаны с такими видами коммерческой деятельности авиации, как опыление сельскохозяйственных культур, аэрофотосъемка; обучение пилотов (в летных школах), а также выполнение некоммерческих деловых полетов, прогулочных полетов и операций военных воздушных судов;
в графе 2 «Всего операций воздушных судов» указанно количество операции по графе 1 прибытие и убытие считаются отдельно, то есть одно прибытие и одно убытие следует считать как две операции. Движение воздушных судов на местных воздушных линиях, т.е. движение воздушных судов, взлетающих и приземляющихся в том же самом аэропорту через короткие промежутки времени, в расчет может не приниматься; хотя в таком случае об этом следует упомянуть в форме;
в графах 3, 4, 5. «Пассажиры» указывается количество отправленных пассажиров (графа 3), количество принятых пассажиров (графа 4), в графе 5 общее количество пассажиров (графа 3+графа 4);
в графе 6 «Прямой транзит». Указывается количество пассажиров, продолжающих полет на рейсе, имеющем такой же номер, как и рейс, на котором они прибыли;
в графах 7 и 8 указывается количество загруженного и разгруженного груза;
в графе 9 указывается общая сумма загруженного и разгруженного груза (графа 7 + графа 8);
в графах 10 и 11 указывается количество загруженной и разгруженной почты;
в графе 12 указывается общая сумма загруженной и разгруженной почты (графа 10 + графа 11).
В грузы включают также срочные и дипломатические отправления, но не багаж пассажиров. В вес почты включают корреспонденцию и другие предметы, сданные и предназначенные для доставки почтовому ведомству.
Термины «загружено» и «разгружено» применительно к грузу и почте, имеют значения аналогичные значениям терминов «отправленные» и «принятые».
Выделенные ячейки не заполняются.
Приложение 18
к приказу Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 598
форма
Форма сведений по финансовым данным коммерческих
авиаперевозчиков
Отчетный период 20___ год
Индекс: форма № 18.
Периодичность: годовая.
Представляют: авиакомпании Республики Казахстан.
Срок представления: 25 число, следующего за отчетным периодом.
Часть 1. Отчет о прибылях и убытках
Таблица 1
СТАТЬИ
СУММА
ОСНОВНЫЕ СЧЕТА
СУБСЧЕТА
И ИТОГИ
1
2
3
ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ ДОХОДЫ

«Авиатакси және коммерциялық іскери авиация ұшулары» (А-тармағының 7) тармақшасы). Осы жаңа 7) тармақшада жеке ұсынылатын осындай ұшулар туралы мәліметтер сондай-ақ 2-5) тармақшаларға енгізілуі тиіс. Осындай ұшуды орындаумен байланысты әуе кемелерінің операциялар саны туралы мәліметтер, сондай-ақ тасымалданған жолаушылар мен жүктер саны туралы мәліметтер ұсыну талап етіледі;
«Барлық өзге операциялар» (1-бағанның В-тармағы);
Осы тармақта коммерциялық авиатасымалдарды орындаумен байланысты емес әуе кемелерінің барлық операциялар саны көрсетіледі. Олар авиацияның ауылшаруашылығы мәдениеттерін тозаңдандыру, аэрофототүсірілім; пилоттарды оқыту (ұшу мектептерінде), сондай-ақ коммерциялық емес іскери ұшулар, серуен ұшулары және әскери әуе кемелері операцияларын орындау сияқты коммерциялық қызмет түрлерімен байланысты.
2-бағанда «Әуе кемелерінің барлық операциялары» операциялар саны 1-бағанда көрсетілген. Ұшып келуі мен ұшып кетуі жеке есептеледі, яғни бір ұшып келуі мен бір ұшып кетуді екі операция ретінде есептеу қажет. Жергілікті әуе желілеріндегі әуе кемелерінің қозғалысы, яғни қысқа уақыт мерзімінде сол әуежайдан ұшып кетуші және қонушы әуе кемелерінің қозғалысын есепке алмауға болады; алайда бұл жағдайда нысанда ол туралы көрсету қажет;
3,4,5-бағандарда «Жолаушылар» жөнелтілген жолаушылар саны (3-баған), қабылданған жолаушылар (4-баған) саны, 5-бағанда жалпы жолаушылар саны (3-баған + 4-баған) көрсетіледі;
6-бағанда «Тікелей транзит». Келіп түскен, рейсте ұшуды жалғастырушы, рейс сияқты нөмері бар, жолаушылар санын көрсетіледі;
7 және 8-бағандарда жүктің тиелген және түсірілген саны көрсетіледі;
9-бағанда жүктің тиелген және түсірілген жалпы қосындысы көрсетіледі(7-баған+8-баған);
10 және 11-бағандарда поштаның тиелген және түсірілген саны көрсетіледі;
12-бағанға поштаның жүктелген және түсірілген жалпы соммасы көрсетіледі (10-баған+11-баған).
Жүктерге сондай-ақ шұғыл және дипломатиялық жіберілімдер қосылады, бірақ жолаушылар багажы емес. Пошта салмағына пошта мекемесіне тапсыру үшін арналған және тапсырылған хат-хабар және басқа заттар енгізіледі.
«Тиелген» және «Түсірілген» терминдері жүк пен поштаға қатысты «жөнелтілгендер» және «қабылданғандар» терминдеріне аналогиялық мәндерге ие.
Белгіленген ұяшықтар толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2013 жылғы 05 тамыздағы
№ 598 бұйрығына
18-қосымша
нысан
Коммерциялық авиа тасымалдаушылардың қаржылық деректері бойынша
мәліметтердің нысаны
Есепті кезең 20___ жыл
Индексі: № 18 нысан.
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы әуекомпаниялары.
Тапсыру мерзімі: келесі есепті кезеңнің 25 күні.
1-бөлім. Пайда мен шығындар туралы есеп
1 Кесте
БАПТАР
СОМА
НЕГІЗГІ ШОТТАР МЕН
СУБШОТ ТАР
ҚОРЫТЫНДЫЛАР
1
2
3
ПАЙДАЛАНУ КІРІСТЕРІ

1. Регулярные перевозки (всего).
1.1 Пассажиры
1.2 Сверхнормативный багаж
1.3 Груз (включая срочные отправления и дипломатический багаж)
1.4 Почта
2. Нерегулярные перевозки (всего)
2.1 Пассажиры и сверхнормативный багаж
2.2 Груз (включая срочные отправления и дипломатический багаж) и почта
3. Прочие эксплуатационные доходы (всего)
3.1 Сопутствующие доходы, связанные с перевозками
3.2 Разные эксплуатационные доходы
4. ОБЩАЯ СУММА ЭКСПЛУАТАЦИОННЫХ ДОХОДОВ (общая сумма по строкам 1, 2 и 3)
ЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ РАСХОДЫ
5. Производство полетов (всего)
5.1 Заработная плата членов летного экипажа и расходы на них
5.2 Авиационное топливо и смазочные материалы
5.3 Страхование летного оборудования
5.4 Аренда летного оборудования
5.5 Прочие расходы
6. Техническое обслуживание и ремонт летного оборудования
7. Износ и амортизация (всего)
7.1 Износ летного оборудования
7.2 Амортизация капитальной аренды летного оборудования
7.3 Износ и амортизация наземного имущества и оборудования
7.4 Прочие
8. Сборы с пользователей (всего)
8.1 Сборы за посадку и соответствующие аэропортовые сборы
8.2 Аэронавигационные сборы
9. Аэродромные расходы
10. Обслуживание пассажиров (всего)
10.1 Заработная плата бортпроводников и расходы на них
10.2 Прочие расходы
11. Оформление билетов, их продажа и реклама (всего)
11.1 Расходы, связанные с выплатой комиссионных
11.2 Прочие расходы
12. Расходы общего характера и административные расходы
13. Прочие эксплуатационные расходы (всего)
13.1 Сопутствующие расходы, связанные с перевозками
13.2 Разные эксплуатационные расходы
14. ОБЩАЯ СУММА ЭКСПЛУАТАЦИОННЫХ РАСХОДОВ (общая сумма по строкам 5–13 выше)
15. ЭКСПЛУАТАЦИОННАЯ ПРИБЫЛЬ (ИЛИ УБЫТОК) (сумма по строке 4 за вычетом суммы по строке 14)
16. Расходы, связанные с выплатой процентов (всего)
16.1 Процент на долг
16.2 Процент на капитальную аренду
17. Прирост капитала (или убыток) в связи со списыванием оборудования и других активов
18. Поступления из общественных фондов
19. Аффилированные компании
20. Прочие неэксплуатационные статьи
21. НЕЭКСПЛУАТАЦИОННЫЕ СТАТЬИ (общая сумма по строкам 16–20)
22. ПРИБЫЛЬ (ИЛИ УБЫТОК) ДО ВЫЧЕТА ПОДОХОДНЫХ НАЛОГОВ (общая сумма по строкам 15 и 21)
23. Подоходные налоги
24. ПРИБЫЛЬ (ИЛИ УБЫТОК) ПОСЛЕ ВЫЧЕТА ПОДОХОДНЫХ НАЛОГОВ (общая сумма по строкам 22 и 23)
25. Чрезвычайные статьи
26. ПРИБЫЛЬ (ИЛИ УБЫТОК) ПОСЛЕ чрезвычайных статей (общая сумма по строкам 24 и 25)
Таблица 2
Часть 2. Баланс
СТАТЬИ
СУММА
СУБСЧЕТА
ОСНОВНЫЕ СЧЕТА
И ИТОГИ
1
2
3
АКТИВЫ
1. Текущие активы (всего)
1.1 Кассовая наличность, остаток средств на счетах в банке и краткосрочные инвестиции…...

1. Тұрақты тасымалдар (барлығы)
1.1 Жолаушылар
1.2 Нормативтен тыс багаж
1.3 Жүк (жедел жөнелту мен дипломатиялық багажды қоса алғанда)
1.4 Пошта
2. Тұрақты емес тасымалдар (барлығы)
2.1 Жолаушылар және нормативтен тыс багаж
2.2 Жүк (жедел жөнелту мен дипломатиялық багажды қоса алғанда) және пошта
3. Басқа да пайдалану кірістері (барлығы)
3.1 Тасымалдаумен байланысты қосалқы кірістер
3.2 Әртүрлі пайдалану кірістері
4. ПАЙДАЛАНУ КІРІСТЕРІНІҢ ЖАЛПЫ СОМАСЫ (1, 2 және 3-жолдар бойынша жалпы сома)
ПАЙДАЛАНУ ШЫҒЫСТАРЫ
5. Ұшулардың өндірісі (барлығы)
5.1 Ұшу экипажы мүшелерінің жалақысы және оларға арналған шығыстар
5.2 Авиациялық отын және майлайтын материалдар
5.3 Ұшу жабдығын сақтандыру
5.4 Ұшу жабдығын жалдау
5.5 Басқа да шығыстар
6. Техникалық қызмет көрсету және ұшу жабдығын жөндеу
7. Тозу және амортизация (барлығы)
7.1 Ұшу жабдығының тозуы
7.2 Ұшу жабдығын күрделі жалдаудың амортизациясы
7.3 Жер үсті мүлкі мен жабдықтың тозуы және амортиациясы
7.4 Басқалар
8. Пайдаланушылардан алымдар (барлығы)
8.1 Қону үшін алымдар және тиісінше әуежайлық алымдар
8.2 Аэронавигациялық алымдар
9. Әуеайлақтық шығыстар
10. Жолаушыларға қызмет көрсету (барлығы)
10.1 Бортсеріктердің жалақысы және оларға арналған шығыстар
10.2 Басқа да шығыстар...
11. Билеттердi ресiмдеу, оларды сату мен жарнама (барлығы)
11.1 Комиссиялық төлемдерді төлеумен байланысты шығыстар
11.2 Басқа да шығыстар
12. Жалпы сипаттағы шығыстар және әкiмшiлiк шығыстар
13. Басқа да пайдалану шығыстары (барлығы)
13.1 Тасымалдаумен байланысты қосалқы шығыстар
13.2 Әртүрлi пайдалану шығыстары
14. ПАЙДАЛАНУ ШЫҒЫСТАРЫНЫҢ ЖАЛПЫ СОМАСЫ (жоғарыдағы 5-13 – жолдар бойынша жалпы сома)
15. ПАЙДАЛАНУ ТАБЫСЫ (НЕМЕСЕ ШЫҒЫН) (14 – жол бойынша соманы алу есебінен 4 – жол бойынша сома)
16. Пайыздарды төлеумен байланысты шығыстар (барлығы)
16.1 Қарызға пайыз
16.2 Күрделi жалдауға пайыз
17. Жабдық пен басқа да активтерді есептен шығарумен байланысты капиталдың өсуі (немесе шығын)
18. Қоғамдық қорлардан кірістер
19. Үлестес компаниялар
20. Басқа да пайдаланылмайтын баптар
21. ПАЙДАЛАНЫЛМАЙТЫН БАПТАР (16-20 – жолдар бойынша жалпы сома)
22. ТАБЫС САЛЫҒЫН ШЕГЕРУГЕ ДЕЙІН ПАЙДА (НЕМЕСЕ ШЫҒЫН) (15-21 – жолдар бойынша ортақ сома)
23. Табыс салығы
24. ТАБЫС САЛЫҒЫН ШЕГЕРУГЕ ДЕЙІН ПАЙДА (НЕМЕСЕ ШЫҒЫН) (22 және 23 – жолдар бойынша жалпы сома)
25. Төтенше баптар
26. Төтенше баптардан кейін
ПАЙДА (НЕМЕСЕ ШЫҒЫН) (24 және 25 – жолдар бойынша жалпы
сома)
2 Кесте
2-бөлім. Теңгерім
БАПТАР
СОМА
СУБШОТ ТАР
НЕГІЗГІ ШОТТАР ЖӘНЕ
1
2
3
1. Ағымдағы активтер (барлығы)
1.1 Кассалық қолма қол ақша, банктегі шоттардағы қаражаттың қалдығы және қысқа мерзімді инвестициялар

1.2 Текущие счета и поступления по простым векселям
1.3 Прочие текущие активы
2. Специальные фонды (всего)
2.1 Инвестиции в аффилированные компании
2.2 Фонды на закупку оборудования
2.3 Прочие специальные фонды
3. Эксплуатируемые имущество и оборудование (всего)
3.1 Летное оборудование, находящееся во владении
3.1.1 Летное оборудование за вычетом резерва на амортизацию
3.2 Наземные имущество и оборудование, находящиеся во владении
3.2.1 Наземные имущество и оборудование за вычетом резерва на амортизацию
3.3 Летное оборудование в капитальной аренде
3.3.1 Летное оборудование за вычетом накопленной амортизации
3.4 Наземные имущество и оборудование в капитальной аренде
3.4.1 Наземные имущество и оборудование за вычетом накопленной амортизации
3.5 Земля
4. Неэксплуатируемые имущество и оборудование (всего)
4.1 Неэксплуатируемые имущество и оборудование
4.2 За вычетом накопленной амортизации
5. Прочие активы (всего)
5.1 Отсроченные расходы
5.2 Неосязаемые активы
5.3 Инвестиции в ассоциированные компании
5.4 Прочие активы
6. СУММАРНЫЕ АКТИВЫ (общая сумма по строкам 1–5, равная сумме по строке 11 ниже)
7. Текущие обязательства (всего)
7.1 Счета за перевозку и векселя к оплате.
7.2 Обязательства по авиаперевозкам
7.3 Прочие текущие обязательства
8. Долгосрочные обязательства (всего)
8.1 Долгосрочный долг
8.2 Долгосрочные обязательства по капитальной аренде
8.3 Авансы от аффилированных компаний
8.4 Резервы
8.5 Прочие долгосрочные обязательства
9. Отсроченные кредиты
10. Акционерный капитал (всего)
10.1 Основные фонды
10.2 Избыточный капитал
10.3 Нераспределенная прибыль (равна сумме по строке 5 части 3)
11. ОБЩАЯ СУММА ОБЯЗАТЕЛЬСТВ И АКЦИОНЕРНЫЙ КАПИТАЛ (общая сумма по строкам 7–10, равная сумме по строке 6 выше)
Таблица 3
Часть 3. Отчет о нераспределенной прибыли
СТАТЬИ
СУММА
СУБСЧЕТА
ОСНОВНЫЕ СЧЕТА
И ИТОГИ
1
2
3
1. Чистый баланс свободной нераспределенной прибыли за предыдущие годы, указанный в строке 5 отчета о нераспределенной прибыли за прошлый год
2. Прибыль (или убыток) после чрезвычайных статей за текущий год (строка 26 части 1)
3. Корректировки (всего)
3.1 Перенос в резерв
3.2 Сумма, выплаченная в виде премиальных, дивидендов и т.д.
3.3 Прочие (указать)
4. Ассигнования
5. Чистый баланс свободной нераспределенной прибыли за текущий и предыдущий годы (общая сумма по строкам 1–4 выше, равная сумме по строке 10.3 части 2).
Руководитель _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати                                     ___________
Подпись
«______» _____________________
Число, месяц, год
Примечание:
Пояснение по заполнению формы.

1.2 Ағымдағы шоттар және жай вексельдер бойынша түсімдер
1.3 Басқа да ағымдағы активтер
2. Арнайы қорлар (барлығы)
2.1 Үлестес компаниялардағы инвестициялар
2.2 Жабдықтарды сатып алуға қорлар
2.3 Басқа да арнайы қорлар
3. Пайдаланылатын мүлік және жабдық (барлығы)
3.1 Иеліктегі ұшу жабдығы
3.1.1 Амортизацияға резервтен шегеруден қалған ұшу жабдығы
3.2 Иеліктегі жер үсті мүлкі және жабдық
3.2.1 Амортизацияға резервтен шегеруден қалған жер үсті мүлкі және жабдық
3.3 Күрделі жалдаудағы ұшу жабдығы
3.3.1 Жиналған амортизациядан шегеруден қалған ұшу жабдығы
3.4 Күрделі жолдаудағы жер үсті мүлкі және жабдық
3.4.1 Жиналған амортизацияны шегеруден қалған жер үсті мүлкі және жабдық
3.5 Жер
4. Пайдаланылмаған мүлік және жабдық (барлығы)
4.1 Пайдаланылмаған мүлік және жабдық
4.2 Жиналған амортизацияны шегеруден қалған
5. Басқа да активтер (барлығы)
5.1 Мерзімі ұзартылған шығыстар
5.2 Сезілмейтін активтер
5.3 Қауымдасқан компанияларға салынатын инвестициялар
5.4 Басқа да активтер
6. ЖИЫНТЫҚ АКТИВТЕР (1–5-жолдар бойынша жалпы сомасы, төмендегі 11–жолдағы сомаға тең)
7. Ағымдағы міндеттемелер (барлығы)
7.1 Шоттар, тасымалдауға шоттар және төлеуге арналған вексельдер
7.2 Авиатасымалдар бойынша міндеттемелер
7.3 Басқа да ағымдағы міндеттемелер
8. Ұзақ мерзімді міндеттемелер (барлығы)
8.1 Ұзақ мерзімді қарыз
8.2 Күрделі жалдау бойынша ұзақ мерзімді міндеттемелер
8.3 Үлестес компаниялардан аванстар
8.4 Резервтер
8.5 Басқа да ұзақ мерзімді міндеттемелер
9. Мерзімі ұзартылған несиелер
10. Акционерлік капитал (барлығы)
10.1 Негізгі қорлар
10.2 Артық капитал
10.3 Бөлінбеген пайда (3-бөлімнің 5-жолы бойынша сомағы тең)
11. МІНДЕТТЕМЕЛЕРДІҢ ЖАЛПЫ СОМАСЫ ЖӘНЕ АКЦИОНЕРЛІК КАПИТАЛ (7-10-жолдар бойынша жалпы сомасы, жоғарыдағы 6-жол
бойынша сомасына тең)
3 Кесте
3-бөлім. Бөлінбеген пайда туралы есеп
БАПТАР
СОМА
СУБШОТ ТАР
НЕГІЗГІ ЕСЕПТЕР ЖӘНЕ ҚОРЫТЫНДЫЛАР
1
2
3
1. Өткен жылға бөлінбеген пайда туралы есептің 5-жолында көрсетілген, алдыңғы жылдарға еркін бөлінбеген пайданың таза теңгерімі.
2. Ағымдағы жылға төтенше баптардан кейін пайда (немесе шығын) (1- бөлімнің 26-жолы)
3. Түзетулер (барлығы)
3.1 Резервке ауыстыру
3.2 Сыйлықақы, дивидентер түрінде төленген сомалар және тағы басқа
3.3 Басқа да (көрсету):
4. Қаражат бөлу
5. Ағымдағы және алдыңғы жылдардың еркін бөлінбеген пайданың таза теңгерімі (жоғарыдағы 1-4 - жолдар бойынша жалпы сома, 2-бөлімнің 10.3-жолы бойынша сомасына тең)
Басшы _______________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер бар болса)
__________________
Қолы
Мөр орны                                   «____» ___________________
Күні, айы, жылы
Ескертпе:
Нысанын толтыру бойынша түсініктеме.

1. Форма сведений по финансовым данным коммерческих авиаперевозчиков авиакомпании Республики Казахстан представляют в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан ежегодно, не позднее 25-го числа следующего за отчетным периодом.
2. Форма заполняется следующим образом:
3. Таблица 1 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Статьи» указываются статьи затрат финансовых данных коммерческих авиаперевозчиков по эксплуатационным расходам и доходам;
в графах 2, 3 «Сумма» указываются суммы по субсчетам (графа 2) и основным счетам (графа 3) по финансовых данным коммерческих авиаперевозчиков по статьям, указанных в графе 1.
4. Таблица 2 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Статьи» указываются статьи активов финансовых данных коммерческих авиаперевозчиков;
в графах 2, 3 «Сумма» указываются суммы по субсчетам (графа 2) и основным счетам (графа 3) по финансовым данным коммерческих авиаперевозчиков по статьям, указанных в графе 1.
5. Таблица 3 заполняется следующим образом:
в графе 1 «Статьи» указываются наименования статей по финансовым данным коммерческих авиаперевозчиков;
в графах 2, 3 «Сумма» указываются суммы по субсчетам (графа 2) и основным счетам (графа 3) не распределенной прибыли по финансовым данным коммерческих авиаперевозчиков по статьям, указанных в графе 1.

1. Коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректері бойынша мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасы әуекомпаниялары Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне есепті кезеңнен кейін 25 күннен кешіктірмей жыл сайын ұсынылады.
2. Нысан мынадай үлгіде толтырылады:
3. 1-кесте мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Баптар» пайдалану шығыстары мен кірістері бойынша коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректерінің шығындар баптары көрсетіледі.
2-3-бағанда «Сома» 1-бағанда көрсетілген баптар бойынша коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректерінің көмекші шоты (2-баған) және негізгі шоттар (3-баған) бойынша сомалар көрсетіледі.
4. 2-кесте мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Баптар» коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректер активтерінің баптары.
2-3-бағанда «Сома» 1-бағанда көрсетілген баптар бойынша коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректері бойынша көмекші шот (2-баған) және негізгі шоттар (3-баған) бойынша сомалар көрсетіледі.
5. 3-кесте мынадай үлгіде толтырылады:
1-бағанда «Баптар» коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректері бойынша баптар атауы көрсетіледі.
2-3-бағанда «Сома» 1-бағанда көрсетілген баптар бойынша коммерциялық авиатасымалдаушылардың қаржылық деректері бойынша бөлінбеген кіріс бойынша көмекші шот (2-баған) және негізгі шоттар (3-баған) бойынша сомалар көрсетіледі.