Об утверждении вопросов для включения в экзаменационный материал для приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 октября 2013 года № 4-3/468. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2013 года № 8868. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 марта 2016 года № 120
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 18.03.2016 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2012 года № 1556 «Об утверждении правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости» ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемые вопросы для включения в экзаменационный материал для приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Буць А.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр                                    А. Мамытбеков
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 3 октября 2013 года № 4-3/468
Вопросы для включения в экзаменационный материал для приема
экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами
и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами,
самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и
дорожно-строительными машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной проходимости

Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол құрылысы машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына емтихандар қабылдау мен куәліктер беру үшін емтихан материалдарына қосуға арналған сұрақтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2013 жылғы 03 қазанда № 4-3/468 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 31 қазанда № 8868 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2016 жылғы 18 наурыздағы № 120 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 18.03.2016 № 120 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының Заңына, сондай-ақ «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 1556 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылық, мелиорациялық және жол құрылысы машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына емтихандар қабылдау мен куәліктер беру үшін қажетті емтихан материалдарына қосуға арналған сұрақтар бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті (Буць А.А.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                          А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2013 жылғы 3 қазандағы
№ 4-3/468
бұйрығымен бекітілген
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол құрылысы
машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары
арнайы машиналарды жүргізу құқығына емтихандар қабылдау
мен куәліктер беру үшін емтихан материалдарына
қосуға арналған сұрақтар

1. Какой механизм трактора позволяет увеличить тяговое усилие трактора и уменьшить тяговое сопротивление сельскохозяйственных машин?
2. Разрешается ли буксировка машин в гололедицу?
3. Какова периодичность проведения технического обслуживания № 1 трактора?
4. На каком наименьшем расстоянии от ближайшего рельса при отсутствии шлагбаума или светофора, необходимо остановится у железнодорожного переезда, при приближении поезда?
5. Какой является максимально допустимая рабочая температура охлаждающей жидкости двигателя А - 41?
6. Разрешается ли перевозить людей на тракторных прицепах?
7. По какой причине пробуксовывает муфта сцепления машины?
8. Ближе какого расстояния от железнодорожного переезда в населенных пунктах правила запрещают стоянку транспортных средств?
9. Каким должен быть угол опережения зажигания (до верхней мертвой точки) пускового двигателя?
10. Каким напряжением допускается пользоваться в переносных лампах, при проведении технического осмотра?
11. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайнов в моточасах?
12. Какова периодичность проведения технического осмотра № 3 трактора ДТ - 75 в моточасах?
13. В какой пропорции допускается разбавление летнего сорта топлива техническим керосином для заправки в зимнее время?
14. На каком минимальном расстоянии от перекрестка разрешен разворот?
15. Какое номинальное давление в пневматической системе привода тормоза трактора МТЗ - 80 и прицепа поддерживается регулятором?
16. Допускается ли буксировка комбайна с включенной передачей?
17. При какой максимальной высоте тракторного средства допускается движения без согласования с автоинспекцией?
18. Какой должен быть зазор между клапанами коромыслом у холодного двигателя А - 41?
19. Каким образом можно устранить забивание молотильного аппарата?
20. При каком максимальном расстоянии между высшей точкой агрегата и нижним проводом разрешается проезжать под электролинией?
21. Какая цистерна более устойчива против опрокидывания?
22. Какого цвета наблюдается дымление при закоксовывании поршневых колец двигателя А - 41?
23. Что будет наблюдаться при самопроизвольном выворачивании форсунки центрифуги двигателя?
24. При какой максимальной ширине тракторного средства (с грузом, без груза) допускается движение без согласования с автоинспекцией?
25. Какой зазор должен быть перед зажимным подшипником и рычагами муфте сцепления комбайна «Енисей»?
26. С какой периодичностью технического осмотра регулируют номинальный свободный ход рычагов управления муфтами и ход педалей тормоза гусеничных тормозов?

1. Трактордың қай механизмі тарту күшін көбейтуге және ауыл шаруашылығы машиналардың тарту қарсылығын азайтуға көмектеседі?
2. Машиналарды көктайғанақта сүйретуге болады ма?
3. Тракторға техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
4. Поезд жақындағанда шлагбаум немесе бағдаршам болмағанда темір жол өткеліндегі жақын рельстен қандай арақашықтықта тоқтау керек?
5. А-41 қозғалтқыштың салқындатқыш сұйығының жұмыс температурасы қандай максималды рұқсат етілген шекте болу тиіс?
6. Адамдарды трактордың тіркемесінде тасымалдауға болады ма?
7. Қандай себептен машинаның ілінісу муфтасы тығылады?
8. Көлік құралдарына елді мекендердегі теміржол өткелінен қандай аралықта тоқтауға ережелер тыйым салады?
9. Қосу қозғалтқышының озу бұрышы жоғарғы өлі нукте қандай болуы тиіс?
10. Техникалық байқау өткізгенде тасымал шамдарда қандай кернеуді қолдануға болады?
11. Комбайндарға мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
12. ДТ-75 тракторына мотосағатта техникалық байқау № 3 өткізу кезеңділігі қандай?
13. Қыс мезгілінде жанармай құю үшін жанармайдың жазғы түрін техникалық жер майымен қандай қатынаста араластыруға болады?
14. Қиылыстан қандай минималды арақашықта бұрылуға болады?
15. МТЗ-80 тракторының және тіркеменің тежеуіш жетегінің ауалы жүйесінде қандай номиналды қысымды реттегіш ұстап тұрады?
16. Берілісі қосылған комбайнды сүйретуге болады ма?
17. Трактор құралының қандай максималды биіктігімен автоинспекцияның келісімінсіз жүруге болады?
18. А-41 қозғалтқышының салқын күйінде оның клапандары мен күйентесі арасында қандай саңылау болу тиіс?
19. Бітеліп қалған бастыру аппаратын қалай тазартады?
20. Агрегаттың ең биік нүктесімен көшедегі электр желісінің төменгі сымы арасындағы қандай арақашықтық болғанда оның астынан өтуге болады?
21. Қандай цистерна аударылуға қарсы орнықтылау болады?
22. А-41 қозғалтқышының поршень сақиналары тозғанда түтіннің түсі қандай болады?
23. Қозғалтқыштың центрифугасының форсункасы өздігінен ағытылса не байқалады?
24. Трактор құралының (жүкпен, жүксіз) қандай максималды енінде автоинспекицяның келісімінсіз жүруге болады?
25. «Енисей» комбайнының ілініс муфтасындағы қысу подшипнигі мен рычагтар арасында қандай саңылау болу тиіс?
26. Қандай қызметте муфталарды басқару рычагтарының номиналды еркін жүрісін және шынжыр табанды тракторлардың тежеуіш басқыштарының жүрісін реттейді?

27. Назовите причину попадания колосьев в полову копнителя?
28. Для чего на тракторе Т - 4 установлен тормозок промежуточной передачи?
29. На какой передаче разрешается переезжать железнодорожный переезд?
30. Какую дорогу следует считать главной при переезде нерегулируемых перекрестков?
31. Назовите с какой периодичностью проводят проверку и при необходимости регулировки натяжения гусениц?
32. Как осуществляется регулировка угла опережения подачи топлива для каждого цилиндра двигателя Д - 240?
33. Какая наибольшая длина связывающего звена допускается при буксировке на жесткой сцепке?
34. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК - 5 в моточасах?
35. При встречном разъезде на крутых спусках необходимо уступить дорогу?
36. По какой причине реле стартера работает с перебоями (включается и выключается)?
37. При остановке или стоянке на освещенных участках дорог в темное время суток водитель обязан?
38. Каким должно быть начальное давление, впрыск топлива форсунки в двигатель комбайна «Енисей»?
39.Чем регулируется высота среза жатки комбайна?
40. Механическое транспортное средство должно быть временно зарегистрировано по прибытию на место назначения, если оно выбывает с места постоянной регистрации на срок более?
41. По какой причине дизельный двигатель не может развивать полной мощности?
42. Что влияет на тяжелое управление рулем трактора МТЗ - 80?
43. Разрешается ли обгон на главной дороге, которая на перекрестке меняет направление движения?
44. С какой температуры окружающего воздуха, переходят к осенне-зимнему периоду?
45. Чем изменяют режим работы вариатора привода ходовой части комбайна?
46. По какой причине сельскохозяйственное орудие не удерживается в транспортном положении навеской и гидравлической системой трактора?
47. Габаритные огни на прицепах и буксируемых транспортных средствах должны быть включены?
48. При каком напряжения в банках аккумулятора в летний период требуется его подзарядить?
49. Что является причиной большого хода педалей тормоза?
50. Какой должна быть стрела провисания гусеницы трактора ДТ - 75М?
51. С какой периодичностью технического осмотра осуществляется проверка зазора между электродами свечи зажигания пускового двигателя трактора ДТ - 75 М?
52. На каких дорогах запрещается движение задним ходом?
53. Каков должен быть уровень электролита в аккумуляторе относительно верхней кромки пластин?
54. Где проверяется качество работы молотильного аппарата комбайна?
55. Каким должен быть свободный ход рычагов управления муфтами поворота, замеренный при движении гусеничного трактора?

27. Масақтардың шөмелеуіш половасына түсіп қалу себебін атаңыз?
28. Т-4 тракторында аралық берілістің тежеуіші не үшін орнатылған?
29. Теміржол өткелінен қандай берілісте өтуге болады?
30. Реттелмейтін қиылыстардан өткенде қандай жол басты болып есептелінеді?
31. Қай қызметте шынжыр табанды тексеріп қажет болса реттейді?
32. Д-240 қозғалтқышының әр цилиндіріне жанармайдың берілуінің озу бұрышының реттелуі қалай өткізіледі?
33. Иілмейтін тарту құралын (cцепка) пайдаланғанда байланыс тізбегінің ең ұзын мөлшері қандай болады?
34. СК-5 комбайнына мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
35. Тік ылдида қарама қарсы кездескенде жолды кімге беруі керек?
36. Қай себептен стартердің релесі іркіліспен істейді (қосылады және сөнеді)?
37. Түнгі уақытта жолдың жарық учаскелерінде аялдағанда және тұрақтағанда жүргізуші нені орындауға міндетті?
38. «Енисей» комбайнының қозғалтқышының форсункасының жанар май бүркуінің бастапқы қысымы қанша болу тиіс?
39. Комбайн дестелегіштің кесу биіктігі немен реттелінеді?
40. Механикалық тасымал құралы тұрақты тіркеу орнынан қандай мерзімге кеткенде арналған жеріне барған соң уақытша тіркелу керек?
41. Дизель қозғалтқышы қай себептен толық қуатын туындата алмайды?
42. МТЗ-80 трактор рулінің қиын басқаруына не әсер етеді?
43. Бас жол қиылыста бағытын өзгертсе, онда озу рұқсат етіле ма?
44. Қоршаған ауаның қай температурасында күзгі-қысқы кезеңге көшеді?
45. Комбайнның жүріс бөлігі жетек вариаторының жұмыс тәртібін немен өзгертеді?
46. Қай себептен ауыл шаруашылығы құралы көліктік жағдайда трактордың аспасымен және гидравликалық жүйесімен ұсталынбайды?
47. Тіркемедегі және сүйретіп жатқан көлік құралындағы габарит шамдарын қандай жағдайларда қосу тиіс?
48. Жаз уақытында аккумулятордың банкаларындағы қандай кернеу көрсеткішінде аккумуляторды зарядтау керек?
49. Тежеу педалінің жүрісі ұзаруына не себеп болады?
50. ДТ-75М трактордың шынжыр табанының салбырау жебесі қандай болу тиіс?
51. ДТ-75 М тракторының іске қосу қозғалтқышының тұтандыру білтесінің электродтары ортасында саңылаудың тексеруі қандай техникалық байқауда жүргізіледі?
52. Қандай жолдарда артқа жүруге тыйым салынады?
53. Пластиналардың жоғары жиегіне қарағанда аккумулятордағы электролиттің деңгейі қандай болу тиіс?
54. Комбайндағы бастыру аппаратының жұмыс сапасы қайда тексеріледі?
55. Шынжыр табанды трактордың бұрылуын басқару муфталарының бос жүрісі қаншаға тең?

56. Для чего на тракторе установлен гидроаккумулятор?
57. Какого назначения датчика заднего клапана копнителя комбайна «Енисей»?
58. По какой причине может внезапно остановиться двигатель?
59. Какого значения нормального давления масла в магистрали системы смазки двигателя Д - 65М?
60. Для чего служит удлинитель верхнего решета комбайна?
61. При движении задним ходом водитель обязан?
62. Каков должен быть нормальный свободный ход педали муфты сцепления трактора МТЗ - 80?
63. Назовите причину пробуксовывания муфты сцепления ходовой части комбайна?
64. Какой должна быть номинальная плотность электролита батарея аккумулятора при температуре 30 оС?
65. Могут ли пассажиры находиться в механическом транспортном средстве при индивидуальном обучении вождению на дорогах?
66. Каков номинальный угол опережения зажигания пускового двигателя?
67. В каких случаях движение транспортного средства во время дождя или снегопада запрещается?
68. Какова допустимая температура охлаждающей жидкости работающего двигателя?
69. В каких случаях разрешено выезжать за пределы краткой левой полосы на транспортном средстве, скорость которого не превышает 40 км/ч?
70. Какого цвета наблюдается дымление при заедании силы форсунки двигателя А - 41 ?
71. Какого цвета будет дымление при закоксовывания поршневых колец двигателя А - 41?
72. Какова допустимая крутизна рабочих участков для обычных тракторов?
73. По какой причине не заводится пусковой двигатель?
74. Каким должно быть номинальное провисание гусеничной цепи трактора Т-150?
75. Для чего на тракторе установлен тормозок промежуточной передачи?
76. Каким должен быть угол опережения зажигания (до верхней мертвой точки) пускового двигателя ДТ - 75М?
77. Движение транспортного средства в темное время суток с не горящими (из-за неисправности) фарами и задними габаритными огнями?
78. Разрешается ли движение транспортного средства в жилых зонах?
79. Разрешается ли разворот перед железнодорожным переездом?
80. В каких случаях эксплуатация транспортного средства запрещается?
81. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайнов в моточасах?
82. Каким должен быть прогиб рабочей ветви цепного привода продольного транспортера и второго цепного привода погрузочного транспортера самоходной корнеуборочной машины РКС-6 при нажатии с усилием 4….5 кгс?
83. С какой периодичностью технического осмотра необходимо производить смазку выжимного подшипника муфты сцепления двигателя СМД-18К?
84. Допускается ли буксировка комбайнов с включенной передачей?
85. Каким образом можно устранить забивание молотильного аппарата?

56. Тракторда гидроаккумулятор не үшін орнатылған?
57. «Енисей» комбайнның шөмелелеуішінің артқы клапан сезгісінің қажеттілігі қандай?
58. Қозғалтқыш қандай себептен кенеттен сөнуі мүмкін?
59. Д-65М қозғалтқыштың майлау жүйесінің магистралінде қалыпты қысымның шамасы қандай?
60. Комбайндағы жоғары електің ұзартқышының қажеттілігі қандай?
61. Артпен жүргенде жүргізуші неге міндетті?
62. МТЗ-80 тракторындағы ілінісу муфтасының басқышының қалыпты бос жүрісі қандай болу тиіс?
63. Комбайндағы жүріс бөлігінің ілінісу муфтасының тығылу себебін атаңыз?
64. 30оС температурада аккумулятор батареясының электролит тығыздығы қандай болу тиіс?
65. Жеке дара автокөлікті басқарып үйрену кезінде ол автокөлікте жолаушылар бола ала ма?
66. От алдыру қозғалтқышының тұтандыруының озу бұрышының номиналды шамасы?
67. Жаңбыр немесе қар жауып тұрған кезде көлік құралын пайдалануға тиым салынады, егер?
68. От алып тұрған қозғалтқыштың салқындату жүйесінің қалыпты температурасы?
69. Қай жағдайда 40 км/сағат жылдамдықтан аспайтын көлік құралына шеткі сол жақ жолақтан тыс шығуға рұқсат етілмейді?
70. А - 41 қозғалтқышы форсункалар істен шыққанда түтіннің түсі қандай болады?
71. А - 41 қозғалтқыштың поршень сақиналары коксталғанда түтіні қандай түсті болады?
72. Кәдімгі тракторлар үшін жұмыс учаскелерінің рұқсат етілген ылдилығы қандай болады?
73. Іске қосу қозғалтқышы қандай себептен іске қосылмайды?
74. Т-150 тракторының шынжыр табанының номиналды салбырауы қандай болу тиіс?
75. Тракторда аралық берілістің тежегіші не үшін орнатылған?
76. ДТ-75 М тракторының іске қосу қозғалтқышының тұтандыруының озу бұрышы қандай болу тиіс?
77. Қараңғы уақытта жанбайтын (істен шыққан) фаралармен және артқы мөлшерлік шамдарымен қозғалуға болады ма?
78. Елді мекендерде көлік қозғалысы рұқсат етіледі ме?
79. Теміржол өткелі алдында бұрылуға болады ма?
80. Көлік құралын келесі жағдайларда пайдалануға болмайды?
81. Комбайнға мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
82. Өздігінен жүретін РКС-6 машинасының бойлық транспортер шынжырлы жетегінің және тиеу транспортерінің екінші шынжырлы жетегінің жұмысшы тармағынына 4...5 кгк әсер еткенде иілу қандай аралықта болады?
83. СМД-18К қозғалтқыштағы ілінісу муфтасының қысымдау подшипнигінің майлануын қандай техникалық байқау өткізу қажет?
84. Қосылған берілісте комбайндарды сүйретуге болады ма?
85. Бітеліп қалған бастыру аппараты қалай тазартылады?

86. По какой причине происходит быстрый подъем и опускание мотовила?
87. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
88. Каким должен быть нормальный прогиб рабочей ветви цепных приводов корнеразборников и подкапывающих вилок самоходных корнеуборочных машин РКС-6 при нажатии с усилием 4…5 кгс?
89. До какого предела обеспечивают давление по концам переднего бруса жатки путем натяжения уравновешивающих пружин, для копирования поля корпусом жатки?
90. Каков максимально допустимый уклон при работе и транспортировке комбайна СК-5?
91. С какой периодичностью проводится проверка и при необходимости регулировка зазора между концами коромысел и торцами стержней клапанов самоходной косилки-плющилки Е-303?
92. Каков максимально допустимый уклон при работе и транспортировке комбайна СК-5?
93. Какова периодичность проведения технического обслуживания № 1 комбайна «Енисей» в моточасах?
94. В каком случае масляный бачок воздушного фильтра кормоуборочного комбайна Е-281С необходимо дозаправить маслом?
95. Каким должен быть зазор между планками ветви плавающего транспортера комбайна СК-5 в зоне ведомого вала и днищем камеры?
96. До какого предела необходимо уменьшить скорость комбайнов СК-5, при поворотах и разворотах?
97. В каких пределах должен быть свободный ход педали тормоза кормоуборочного комбайна Е-281С?
98. По какой причине в гидробаке трактора образуется пена?
99. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна СК-5 в моточасах?
100. Какой должна быть величина сходимости передних колес самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
101. Какого цвета наблюдается дымление при работе двигателя с загрязненным воздухоочистителем?
102. Допускается ли обгонять движущийся транспорт в ночное время комбайном?
103. По какой причине коробка переменных передач комбайна «Енисей» включается с шумом?
104. Какой допускается объем прорывающихся в картер газов при проверке технического состояния цилиндро-поршневой группы двигателя Д-240?
105. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна РКС-6 в моточасах?
106. Каким должен быть прогиб рабочей ветви цепного привода шнекового транспортера-очистителя самоходной корнеуборочной машины РКС-6 при нажатии с усилием 4…5 кгс?
107. Какая из перечисленных операций проводится при ежегодном техническом осмотре кормоуборочного комбайна Е-281С?
108. Менее какой ширины продольных и поперечных прокосов категорически запрещается начинать уборку хлеба?
109. На сколько оборотов отпускаются гайки стяжных болтов, сжимающих пружин до соприкосновения витков, если отсутствуют приспособления, которые позволяют контролировать момент пробуксовки фрикционных муфт на самоходных комбайнах?

86. Мотоайырдың тез көтерілуі мен түсуі қандай себептен болады?
87. СК-5 комбайнына мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
88. 4...5 кгк күшімен басқанда, РКС-6 өздігінен жүретін тамыр жинағыш машинаның тамырларды бөлгіштердің және қазатын айырдың шынжырлы жетектің жұмыс тармағының қалыпты майысуы қандай болу тиіс?
89. Дестелегіш тұрқымен өрістің көшірмесін жасау үшін теңгеретін пружиналарды тарту арқылы жатканың алдыңғы білеудің шеттерінде қысымды қандай шекке дейін жасайды?
90. Жатка корпусын көшіріп отырған алдыңғы белдік теңестіру серіппелері қысымы қандай болуы керек?
91. Е-303 шөп шапқыштың күйенте мен клапандар арасындағы саңылауы қандай кезеңділікте тексеріледі?
92. СК-5 комбайнын тасымалдағанда және онда жұмыс істегенде рұқсат етілген еңкіштік қандай?
93. «Енисей» комбайнына мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
94. Е-281С комбайны сүзгісінің май багін қай кезде толықтырады?
95. СК-5 комбайнның транспортерінің жетектегі біліктің аумағындағы камера түбіндегі қалақтары арасындағы саңылау қандай болады?
96. Бұрылыстарда СК-5 комбайнның жылдамдығын қай деңгейге дейін төмендетеді?
97. Е-281С мал азығын жинайтын комбайнның тежегіш басқышының бос жүрісі қандай шектерде болу тиіс?
98. Трактордың гидробагында қандай себептен көбік пайда болады?
99. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
100. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның алдыңғы дөңгелектерінің қиылысу шамасы қандай болу тиіс?
101. Қозғалтқыш ластанған ауа тазартқышпен жұмыс істегенде түтіннің қандай түсі байқалады?
102. Қозғалыстағы көлікті түн уақытында комбайнмен озуға бола ма?
103. «Енисей» комбайнының берілістер қорабы неліктен шумен қосылады?
104. Д-240 қозғалтқыштың цилиндрлі-поршеньді тобының техникалық ахуалын тексергенде картерге өтетін газдардың рұқсат етілген көлемі қандай болу тиіс?
105. РКС-6 комбайнына мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
106. Өздігінен жүретін РКС-6 машинасының шнекті транспортер тазалағышының шынжырлы жетегінің жұмысшы тармағына 4...5 кгк әсер еткенде иілуі қандай аралықта болады?
107. Мал азығын жинайтын Е-281С комбайнының кезекті техникалық байқау кезінде қандай операция орындалады?
108. Бойлық және көлденең шалғы жолдарының қандай енінде бидай жинауды бастауға болмайды?
109. Өздігінен жүретін комбайндарда үйкеліс муфталарының тығылу сәтін бақылауға мүмкіндік жасайтын қондырғылар болмағанда, серіппелерді орамдарының жанасуына дейін қысатын тарту болттарының гайкалары неше айналымға ағытылады?

110. Каким должно быть начальное давление впрыска топлива форсункой двигателя косилки-плющилки Е-303?
111. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайнов в моточасах?
112. Каким должен быть прогиб рабочей ветви цепного привода продольного и погрузочного транспортеров самоходной корнеуборочной машин РКС-6 при нажатии с усилием 4…5 кгс?
113. Какого цвета наблюдается дымление при избытке масла в картере двигателя?
114. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении их в колонне?
115. Что является причиной большого хода педали тормоза (до упора в поле) комбайна СК-5?
116. Каким должен быть зазор между контактами прерывателя магнето пускового двигателя ПД-10У?
117. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 кормоуборочного комбайна Е-281 в часах?
118. Какой должна быть величина сходимости направляющих колес кормоуборочного комбайна Е-281С?
119. По какой причине при работе комбайна «ЕНИСЕЙ» наблюдается замедленный подъем жатки?
120. Каков максимально допустимый уклон при работе и транспортировке комбайна СК-5?
121. Какие действия следует выполнять ежемесячно с коробкой передач при хранении комбайна СК-5?
122. Какой должна быть величина предельного разряжения в воздухоочистителе двигателя СМД-18К, проверяемого мановакуумметрическим прибором?
123. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
124. На каком расстоянии от вершины стеблей планка мотовила должна касаться стеблей при уборке прямостоячих культур со стеблями выше 80 см?
125. Чем регулируют на комбайне СК-5 натяжение ремня привода жатки?
126. Какова максимально допустимая скорость движения по дорогам самоходной косилки-плющилки Е-303?
127. Какой должна быть величина крутящего момента, передаваемая предохранительной муфтой валу биче самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
128. По какой причине затруднен поворот колеса комбайна СК-5 в одну из сторон?
130. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
131. Какого цвета наблюдается дымление работающего двигателя при попадании масла в камеру сгорания?
132. По какой из причин стартер не проворачивает коленчатый вал дизеля или поворачивает медленно?
133. Назовите виды движения при работе на самоходной косилке-плющилке Е-303 под линиями электропередачи (ЛЭП)?
134. Какая должна быть величина зазора между торцами стержней клапанов и бойками коромысел на холодном дизеле комбайна Е-281С для впускных и выпускных клапанов?

110. Е-303 жаныштағыш шалғының қозғалтқыш форсункасының жанармайды бүркудің бастапқы қысымы қандай болу тиіс?
111. Комбайндарда мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
112. 4...5 кгк басқанда, РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинадағы бойлық және тиегіш тасығыштардың шынжыр жетегінің жұмыс тармағының майысуы қандай болу тиіс?
113. Қозғалтқыштың картерінде май көп болса, қандай түсті түтін байқалады?
114. Комбайндардың колоннада қозғалысында олардың арасындағы қашықтық қандай болу тиіс?
115. СК-5 комбайнның тежегіш басқышының үлкен жүрісінің (еденге тірелгенше) болуының себебі қандай?
116. ПД-10У іске қосатын қозғалтқыштың үзгіштің түйіспелері арасында қандай саңылау болу тиіс?
117. Е-281 мал азығын жинайтын комбайнның мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
118. Е-281С мал азығын жинайтын комбайнның бағыттағыш дөңгелектерінің қиылу шамасы қандай болу тиіс?
119. «Енисей» комбайн жұмыс істеп тұрғанда дестелегіштің баяу көтерілуінің себебі неде?
120. СК-5 комбайнын тасымалдағанда және жұмыс істегенде рұқсат етілген еңкіштік қандай болу тиіс?
121. СК-5 комбайнын сақтағанда беріліс қорабына ай сайын қандай әрекеттер жасалуы тиіс?
122. СМД-18К қозғалтқышының ауа тазартқышындағы мановакуумметриялық аспаппен тексерілетін шекті қысымсыздану шамасы қандай болу тиіс?
123. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
124. Сабақтары 80 см жоғары тік тұратын дақылдарды жинау кезінде қалбағай тақтайшасы сабақтар басынан қандай аралықта сабақтарға жанасуы тиіс?
125. СК-5 комбайнында дестелегішін жетегінің белдігінің керілуі немен реттелінеді?
126. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының жолда жүру қозғалысының максималды рұқсат етілген жылдамдығы қандай?
127. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның бич білігіне сақтандырғыш муфтамен берілетін айналдыру моментінің шамасы қандай болу тиіс?
128. СК-5 комбайндағы жақтардың біріне дөңгелектердің қиын бұрылу себебін көрсетіңіз?
130. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
131. Жану камерасына май түскенде жұмыс істеп тұрған қозғалтқыштың қандай түсті түтіні байқалады?
132. Қандай себептен стартер дизельдің иін білігі бұрылмайды немесе баяу бұрылады?
133. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғы электр жеткізу желісі (ЭЖЖ) астында жұмыс істегенде қозғалу түрлерін атаңыз?
134. Кіргізу және шығару клапандары үшін Е-281С комбайнының салқын дизелінде клапандардың стержень ұштары мен иіндердің бойектері арасындағы саңылаудың шамасы қандай?

135. Какая должна быть максимальная глубина хода копиррыхлителей самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
136. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна РКС-6 в моточасах?
137. Какое из перечисленных мероприятий проводится при сезонном техническом осмотре комбайна Е-281С?
138. По какой причине происходит полное выделение зерна из колоса или метелки (недомолот)?
139. При каком минимальном расстоянии разрешается выход из кабины косилки Е-303, работающей под линией электропередачи (ЛЭП) при опущении жатки?
140. На сколько оборотов отпускают гайки стяжных болтов, сжимающих до соприкосновения витков, если отсутствуют приспособления, которые позволяют контролировать момент пробуксовки кулачковых муфт?
141. На какую величину расстояние между перьями соседних копир-рыхлителей самоходной корнеуборочной машины РКС-6 должно быть больше среднего диаметра корней?
142. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна РКС-6 в моточасах?
143. Каким должен быть зазор между упором наклонной камеры и верхним поясом корпуса жатки у комбайна СК-5?
144. По какой причине забиваются шнеки и элеваторы молотилки комбайна «ЕНИСЕЙ»?
145. На какой передаче разрешается движение косилки Е-303 под гору с поднятой жаткой при уклоне свыше 8%?
146. Каким должен быть зазор между головками болтов уравнительного рычага и колпачками пружин муфты сцепления двигателя СМД-18К?
147. Какая должна быть глубина хода носков выкапывающих вилок самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
148. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна РКС-6 в моточасах?
149. Каким должно быть давление воздуха в шинах правого ведущего колеса самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
150. Каким должен быть зазор между упором наклонной камеры и верхним поясом корпуса жатки у комбайна СК-5?
151. На какой передаче разрешается движение косилки Е-303 под гору с поднятой жаткой при уклоне свыше 15%?
152. По какой причине забиваются соломотряс, грохот и очистка?
153. По какой причине тяговое реле комбайна СК-5 включает и сразу же выключает стартер?
154. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна СК-5 в моточасах?
155. Каким должно быть давление воздуха в шинах левого ведущего колеса самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
156. С помощью чего регулируется перекос жатки комбайна СК-5 относительно молотилки?
157. При проведении работ с открытым огнем (сварка) топливный бак косилки Е-303 следует снять или заполнить его азотом, либо углекислым газом, водой, какое должно быть при этом расстояние от свариваемых деталей до топливного бака?

135. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның копирқопсытқыш жүрісінің максимальды тереңділігі қандай болу тиіс?
136. РКС-6 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
137. Аталған шаралардың қайсысы Е-281С комбайнының маусымдық техникалық байқауында өткізіледі?
138. Масақтан немесе шашақгүлден дән неліктен толық бөлінеді?
139. Дестелегіш түсірілгенде электр беру желісінің астында жұмыс істеп тұрған Е-303 шалғының кабинасынан қандай аралықта шығуға болады?
140. Өздігінен жүретін комбайндарда жұдырықшалы муфталардың тығылу сәтін бақылауға мүмкіндік жасайтын қондырғылар болмағанда, серіппелерді орамдарының жанасуына дейін қысатын тарту болттарының гайкалары неше айналымға ағытылады?
141. РКС-6 өздігінің жүретін түбір жинайтын машинаның көршілес копир-қопсытқыштарының қалақшалар арасындағы аралық тамырлардың орташа диаметрінен қандай шамаға үлкен болу тиіс?
142. РКС-6 комбайнда мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
143. СК-5 комбайнның дестелегіш тұрқының жоғары белдеуі мен көлбеу камераның тірегі арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
144. «Енисей» комбайнының бастырғыш шнектері мен элеваторлары неліктен бітеліп қалады?
145. 8 %-дан артық еңкіштікте көтеріліп тұрған дестелегішпен Е-303 шалғыға өрге қандай берілісте қозғалуға болады?
146. СМД-18К қозғалтқышының теңестіру рычагының болттар қалпағы мен ілінісу муфтасы серіппелері қалпақшасы арасындағы саңылау қандай болуы тиіс?
147. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның қазу айыр ұштықтарының жүріс тереңдігі қандай болуы тиіс?
148. РКС-6 комбайнында техникалық байқау № 2 мотосағаттағы өткізу кезеңділігі қандай?
149. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның жетекші оң дөңгелегінің шиналарында ауа қысымы қандай болу тиіс?
150. СК-5 комбайн дестелегішінің жоғары белдеуі мен көлбеу камераның тірегі арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
151. 15 %-дан артық еңкіштікте көтеріліп тұрған дестелегішпен Е-303 шалғысына өрге қандай берілісте қозғалуға болады?
152. Сабан сілкігіш, елек және тазалау неге бітеліп қалады?
153. СК-5 комбайнының тарту релесі неліктен стартерді қосады да, сол сәтте оны сөндіреді?
154. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
155. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның жетекші сол дөңгелегінің шиналарында ауа қысымы қандай болу тиіс?
156. СК-5 комбайн дестелегішінің бастырғышқа қарағанда қисаюы немен реттеледі?
157. Ашық отпен (дәнекерлеу) жұмыс істегенде Е-303 шалғының жанармай багы алынады немесе ол азотпен, көмірқышқыл газымен, сумен толтырылады, жанармай багы мен дәнекерленетін бөліктер арасында қандай арақашықтық болу тиіс?

158. Каким должен быть зазор между наружными плоскостями ролика и кулачного диска автомата выгрузки копн у комбайна «ЕНИСЕЙ»?
159. Как правильно прокачать гидравлическую систему комбайна СК-5?
160. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
161. На какое расстояние по горизонтали вал мотовила должен выходить вперед за спинку ножа при уборке прямостоящих культур со стеблем выше 80 см?
162. Каким должен быть прогиб ведущей ветви ремня от верхнего вала комбайна СК-5 и наклонной камеры на вал контпривода жатки?
163. При каком расстоянии до линии электропередачи не разрешается проводить ремонт косилки Е-303?
164. С какой периодичностью осуществляется проверка и при необходимости регулировка свободного хода рулевого колеса самоходной корнеуборочной машины РКС-6 в моточасах?
165. Каким является угол опережения до верхней мертвой точки начала подачи топлива у двигателя СМД-22А?
166. Какой вид технического осмотра необходимо провести при наработке комбайном СК-5 180 моточасов?
167. На каком расстоянии должен располагаться впереди спинки ножа вал мотовила при уборке средне- и короткостебельных культур?
168. Каким должен быть прогиб ременной передачи привода главного контр привода комбайна СК-5 при нажатии с усилием 4,0 кгс?
169. Что во что следует заливать во избежание ожогов при приготовлении электролита?
170. С какой периодичностью осуществляется проверка и при необходимости регулировка зазора между отжимными рычагами и выжимным подшипником отводки муфты сцепления самоходной корнеуборочной машины РКС-6 в моточасах?
171. Какой длине шкива соответствует один градус поворота коленчатого вала двигателя СМД-17КН?
172. Какой вид технического осмотра необходимо провести при наработке комбайном СК-5 240 моточасов?
173. Каким должен быть минимальный зазор между концами граблин и пальцами режущего аппарата комбайна СК-5?
174. Какая марка масла применяется в гидросистеме комбайна СК-5 при температуре окружающего воздуха выше 10 оС?
175. Каким видом и длиной разрешается буксировка комбайнов?
176. К чему приводит увеличение зазора между клапанами и коромыслом?
177. На какое давление открытия регулируют предохранительные клапаны гидросистемы комбайна СК-5?
178. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайнов в моточасах?
179. Каким должен быть зазор на входе молотильного аппарата у комбайна СК-5 при уборке пшеницы?
180. По какой причине двигатель СМД-22А идет «вразнос»?
181. Через сколько часов работы следует обязательно производить подтяжку гаек крепления вариатора скорости?

158. «ЕНИСЕЙ» комбайнының шөмелерді түсіру автоматтың жұдырықша дискі мен роликтің сыртқы беттері арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
159. СК-5 комбайнының гидравликалық жүйесін қалай дұрыс айдаулауға (прокачка) болады?
160. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
161. Сабағы 80 см жоғары тік тұрған дақылдарды жинағанда мотайыр білігі пышақ белінің алдына қандай тік аралыққа шығуы тиіс?
162. СК-5 комбайнының жоғары білігі мен көлбеу камерасынан дестелегіштің қарсы жетегіне белдіктің жетекші тармағының майысуы қандай болу тиіс?
163. Электр жеткізу желісінен қандай қашықта Е-303 шалғының жөндеуін өткізуге болмайды?
164. РКС-6 өздігінен жүретін түбір жинайтын машинаның руль дөңгелегінің бос жүрісі мотосағаттағы қандай кезеңділікте тексеріледі де, қажетті болса реттеледі?
165. СМД-22А қозғалтқышының жанармай беру басталуының жоғарғы өлі нүктеге дейін озу бұрышы қандай болады?
166. СКС-5 комбайны 180 мотосағат істегенде техникалық байқау қай түрін өткізу керек?
167. Орташа және қысқа дақылдарды жинағанда мотоайыр білігі пышақ белінің алдында қандай қашықта орналасу тиіс?
168. 4,0 кгс күшпен басқанда СК-5 комбайнының бас контржетегінің ременді берілісінің иілу қандай болуы тиіс?
169. Электролитті дайындау кезінде күйікке жол бермеу үшін нені неге құю керек?
170. РКС-6 өздігінен жүретін мал азығын жинайтын машинаның ілініс муфтасының бұрмасының қысу рычагтарымен қысу подшипниктері арасындағы саңылауды тексеру және қажетті жағдайда реттеу мотосағатта қандай кезеңділікте өткізіледі?
171. СМД-17КН қозғалтқышы иінді білігінің бір градус бұрылуы шкивтің қандай ұзындығына сәйкес болады?
172. СК-5 комбайн 240 мотосағат істегенде техникалық байқаудың қандай түрін өткізу қажет?
173. СК-5 комбайндың тырнауыш шеттері мен кесу аппаратының сақиналары арасында минималды саңылау қандай болу тиіс?
174. Қоршаған ауаның температурасы 10о С жоғары болғанда СК-5 комбайндың гидрожүйесінде майдың қай түрі қолданылады?
175. Комбайнды қандай құрылым түрі мен ұзындығында сүйретуге болады?
176. Клапандар мен иін арасындағы саңылаудың үлкейуі нені туындатады?
177. СК-5 комбайн гидрожүйесінің сақтандырғыш клапандары ашылудың қай қысымында реттейді?
178. Комбайндарда мотосағатта техникалық байқау № 1-ді өткізу кезеңділігі қандай?
179. Бидай жинағанда СК-5 комбайнындағы бастырғыш аппараттың кіру саңылауы қандай болу тиіс?
180. Қай себептен СМД-22А қозғалтқыш «разноста» істейді?
181. Неше сағат жұмыстан кейін жылдамдық вариаторының бекітпе гайкаларын бұрап тарту қажет?

182. По какой причине может происходить сгруживание вороха на трясной доске грохота комбайна СК-5?
183. На какое давление открытия регулируют предохранительные клапаны гидросистемы комбайна СК-5?
184. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна СК-5 в моточасах?
185. Какова нормальная величина схождения передних колес самоходной косилки-плющилки Е-303?
186. Что является причиной неисправности двигателя СМД-17 при наблюдении дымления белого цвета?
187. Какую помощь необходимо оказать пострадавшему при артериальном кровотечении?
188. Каким должен быть минимальный свободный ход педали муфты сцепления комбайна РКС-6?
189. Каким допускается объем прорывающихся в картер газов при проверке технического состояния шатунно-поршневой группы двигателя СМД-18К?
190. Какова периодичность технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
191. Какой должен быть зазор между гребенками транспортера наклонной камеры и днищем в месте расположения нижнего вала комбайна «Енисей»?
192. Вследствие чего выбрасываются масло и пена через сапун или заливную горловину?
193. Какого напряжения допускается применение переносных ламп при проведении технического обслуживания?
194. С какой периодичностью полностью разбирают и промывают фильтр тонкой очистки топлива двигателя СМД-16К?
195. Какова длина души между метками на шкиве коленчатого вала СМД-18К, соответствующая номинальной величине угла начала подачи топлива?
196. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 самоходной косилки-плющилки Е-303 в моточасах?
197. Какой должен быть зазор между спиралями шнека и днищем жатки комбайна «Енисей»?
198. По какой причине вариатор скорости комбайна СК-5 имеет ограниченное перемещение вверх и вниз?
199. Какую помощь необходимо оказать пострадавшему при венозном кровотечении?
200. Назовите продолжительность проварки цепи в масле (температура 90 о С)?
201. На какую величину не должно превышать разряжение между цилиндрами двигателя СМД-18К?
202. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 самоходной косилки-плющилки Е-303 в моточасах?
203. Каким должен быть зазор между вкладышами пальцев и сегментами в передней части комбайна «Енисей»?
204. Как поступить при сборке комбайна, если новый приводной ремень трудно надеть?
205. Какая доврачебная помощь оказывается пострадавшему при термическом ожоге 1 степени?
206. В каком состоянии должны быть пружины натяжных уравновешивающих устройств и предохранительных муфт при установке комбайнов «Енисей» на хранение?
207. По какой причине вариатор скорости комбайна СК-5 не перемещается вверх и вниз?

182. СК-5 комбайнында грохот жұлқылау ағашындағы топанның түсірілу себебін атаңыз?
183. СК-5 комбайнының гидрожүйесіні сақтандырғыш клапандарын ашудың қандай қысымына реттейді?
184. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай?
185. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының алдыңғы дөңгелектерінің қалыпты қиылысу шамасы қандай?
186. Ақ түсті түтін байқаланғанда СМД-17 қозғалтқышының ақауының себебі неде?
187. Артериалық қан ағыс кезінде көрсететін көмек?
188. РКС-6 комбайнының ілініс муфтасының басқашының минимальды еркін жүрісі қандай болу тиіс?
189. СМД-18К қозғалтқыштағы бұлғақ-поршеньді топтың техникалық жағдайы тексерілгенде картерге өтетін газдардың қандай көлеміне рұқсат берілген?
190. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
191. «Енисей» комбайнының төменгі білік орналасқан жеріндегі көлбеу камерасының тарақтары мен түп арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
192. Неліктен май мен көбік сапун мен құйылатын мойыннан шығады?
193. Техникалық қызмет көрсеткенде тасымалдау шамдарының қандай кернеуін қолдануға болады?
194. СМД-16К қозғалтқышының жанармайдың жіңішке тазалау сүзгісін толық бөлшектеп оны тазартып жуудың кезеңділігі қандай?
195. СМД-18К қозғалтқышының жанар май бүрку бұрышының номиналды мәніне сәйкес келетін иінді білік шкивындегі белгілері арасындағы доға ұзындығының шамасы неге тең?
196. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының мотосағаттағы ТҚ-1 өткізу кезеңділігі қандай?
197. «Енисей» комбайндың шнек шиыршық сымы мен дестелегіш түбі арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
198. СК-5 комбайнының жылдамдық вариаторының төмен жоғары ығысуының шектеулінің себебі неде?
199. Тамырдан жарақаттанған кісіге қандай жәрдем көрсету керек?
200. Шынжырды майда қайнату уақытын атаңыз (температура 90оС)
201. СМД-18К қозғалтқышының цилиндрлер арасындағы қысым айырмашылығы қандай мәннен аспауы керек?
202. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғысына мотосағатта ТҚ-2 өткізу мерзімділігі қандай?
203. «Енисей» комбайнының саусақтар төсемелермен сегменттер арасындағы саңылау мәні қандай?
204. Комбайнды жинағанда жаңа жетек белдігі қиын кигізілсе, не істеу керек?
205. 1-ші дәрежелі күйік алған кісіге қандай алғашқы көмек жасалады?
206. «Енисей» комбайндарын сақтауға қойғанда сақтандыру муфталарымен теңестіру қондырғылары серіппелері қандай жағдайда болу керек?
207. Неліктен СК-5 комбайнының жылдамдық вариаторы жоғары немесе төмен қозғалмайды?

208. Какое количество номерных технических осмотров предусмотрено для кормоуборочного комбайна Е-282С?
209. Каков допустимый зазор между прижимной и сегментом режущего аппарата жатки комбайна СК-5?
210. Что является признаком полной смазки щечек соединительного звена ножа?
211. Какова максимальная продолжительность наложения жгута во избежание омертвления конечности?
212. Через какой период при хранении комбайна СК-5 следует проворачивать коленчатый вал двигателя на несколько оборотов?
213. Назовите причину неисправности комбайна «Енисей», если не работают все рабочие органы гидросистемы?
214. Какова продолжительность проведения технического осмотра № 1 корнеуборочного комбайна Е-282С в моточасах?
215. Какое должно быть номинальное давление воздуха в шинах ведущих колес кормоуборочного самоходного комбайна Е-303?
216. Что необходимо сделать с местом поражения при попадании серной кислоты на кожу?
217. Что необходимо сделать с шарнирными соединениями (соединения оси) перед сборкой?
218. Через какой период, при хранении комбайна СК-5, до 20 раз включают золотниковый распределитель?
219. По какой причине наблюдается сильный нагрев масла в гидросистеме комбайна «Енисей»?
220. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна «Енисей» в моточасах?
221. Какое должно быть давление башмаков жатки КВН-6 на почву при регулировке пружины механизма уравновешивания жатки?
222. С какой периодичность технического осмотра требуется производить проверку и регулировку параллельности шнека и положения пальцев относительно днища жатки комбайна «Нива»?
223. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении их в колонне на спусках или подъемах?
224. Какой должна быть величина крутящего момента, передаваемая предохранительной муфтой промежуточного вала привода шнекового транспортера-очистителя самоходной корнеуборочной машины РКС-6?
225. По какой причине жатка поднимается медленно или совсем не поднимается?
226. Какова периодичность проведения технического осмотра № 3 корнеуборочного комбайна Е-281С в часах?
227. Какое должно быть номинальное давление воздуха в шинах ведущих колес самоходной косилки-плющилки Е-303?
228. По какой причине при работе комбайна СК-5 мотовило не подводит стебли к режущему аппарату?
229. Допускается ли буксировка комбайна с включенной передачей?
230. С какой периодичность проводится проверка и при необходимости регулировка зазора между бойками коромысел и торцами стержней клапанов косилки-плющилки Е-303?
231. По какой причине в гидробаке образуется пена?

208. Е 282 С мал азығын жинау комбайны үшін неше номерлік техникалық байқау қарастырылған?
209. СК-5 комбайнының дестелегішінің кесу аппаратының сегменті мен батырма арасындағы рұқсат берілген саңылау қандай?
210. Пышақтың қосу буын жақтаушаларының толық майлану белгілері қандай?
211. Жгутты жарақатқа салудың ең ұзақ мерзімі?
212. СК-5 комбайнын сақтағанда қозғалтқыштың иінді білігін қандай уақытта бірнеше айналымға бұрау керек?
213. «Енисей» комбайнының гидрожүйесінің барлық жұмыс органдары істемегенде, ақаудың себебі неде?
214. Е-282 С мал азығын жинау комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 1 өткізу ұзақтылығы қандай?
215. Е-303 өздігінен жүретін мал азығын жинайтын комбайнның жетекші дөңгелектерінің шиналарында номиналды ауа қысымы қандай болу тиіс?
216. Күкірт қышқылы адам терісіне тигенде не істеу керек?
217. Жинау алдында топсалы қосылыстарға (білік қосылуы) не істеу керек?
218. СК-5 комбайнды сақтағанда золотникті таратқышты 20 рет ке дейін қашан қосады?
219. «Енисей» комбайнында гидрожүйедегі май неліктен қатты қызады?
220. «Енисей» комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу кезеңділігі қандай?
221. КВН-6 жаткасының теңестіру механизмі серіппесін реттегенде тіреулердің топыраққа қысым мөлшері қандай?
222. «Нива» Комбайндың дестелегіш түбіне салыстырмалы шнек паралельдігінің және саусақ жағдайларын тексеру мен реттеуін қандай техникалық байқау өткізу керек?
223. Комбайндар колоннада жылжығанда олар арасындағы ара қашықтық?
224. РКС-6 өздігінен жүретін мал азығын жинайтын машинаның шнек тасығыш-тазартқыш жетегінің аралық білігінің сақтандырғыш муфтасымен берілетін айналдыру моментінің шамасы қандай болуы тиіс?
225. Неліктен дестелегіш баяу көтеріледі немесе көтерілмейді?
226. Е -281С мал азығын жинайтын комбайнда сағатта техникалық байқау № 3 өткізу мерзімділігі қандай?
227. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының жетекші дөңгелектерінің шиналарында номиналды ауа қысымы қандай болу тиіс?
228. Неліктен СК-5 комбайны жұмыс істегенде мотоайыр сабақтарды кесу аппаратына жеткізбейді?
229. Берілісі қосылып тұрған комбайнды сүйретуге болады ма?
230. Е-303 жаныштағыш шалғының клапан стерженьдерінің ұшы мен иін бойетері арасындағы саңылауды тексеру және қажетті болса реттеу қандай кезеңділікте өткізіледі?
231. Гидробакта көбік не себептен пайда болады?

232. Какова периодичность проведения технического осмотра № 4 кормоуборочного комбайна Е-281 в часах?
233. Какое должно быть номинальное давление воздуха в шинах управляемых колес самоходной косилки-плющилки Е-303?
234. Назовите возможную причину неисправности, если проворачивается коленвал на полный оборот?
235. До какого предела необходимо уменьшить скорость комбайна СК-5 при поворотах и разворотах?
236. На сколько оборотов отпускают гайки стяжных болтов, сжимающих пружин до соприкосновения витков, если отсутствуют приспособления, которые позволяют контролировать момент пробуксовки фрикционных муфт?
237. Через сколько часов работы необходимо разбирать фильтр гидросистемы комбайна СК-5?
238. Какова периодичность проведения технического осмотра № 5 кормоуборочного комбайна Е-281С в часах?
239. Каким максимальным является отклонение щечек ножа в крайних положениях при регулировке коромысел комбайна СК-5?
240. Какой должна длина пружины при нормальном натяжении транспортера наклонной камеры комбайна «Енисей»?
241. Какова минимальная ширина продольных и поперечных прокосов, при которой категорически запрещается начинать уборку хлебов?
242. Каким должен быть зазор между коромыслами и торцами стержней всасывающих клапанов на холодном двигателе СМД-18К комбайна «НИВА»?
243. По какой причине при работе косилки-плющилки Е-303 наблюдается чрезмерно замедленное действие цилиндров подъема жатки?
244. Какова периодичность проведения технического осмотра № 6 кормоуборочного комбайна Е-281С в моточасах?
245. Каким должен быть прогиб ведомой ветви косилки-плющилки Е-303 при проверке натяжения ремней с усилием 4 кгс?
246. Какого цвета наблюдается дымление работающего двигателя самоходной косилки-плющилки Е-303 при недостаточной подаче воздуха?
247. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении их в колонне?
248. Каким должен быть просвет между колесами и площадкой при установке комбайна на подставку?
249. Чем следует пользоваться для регулировки натяжных пружин уравновешивающих устройств и предохранительных муфт при снятии комбайнов с хранения?
250. Какова периодичность проведения технического осмотра № 7 кормоуборочного комбайна Е-281С в моточасах?
251. Каким должен быть прогиб ведомой ветви посередине цепи самоходной косилки-плющилки Е-303 при проверке натяжения цепей с усилием 15…18 кгс?
252. По какой причине дымит двигатель комбайна Е-281С, если он работает устойчиво, но не развивает полной мощности?
253. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении в колонне на спусках или подъемах?

232. Е -281С мал азығын жинайтын комбайнының сағатта техникалық байқау - 4 өткізу кезеңділігі қандай?
233. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының басқару дөңгелектердің шиналарындағы номиналды ауа қысым қандай болуы тиіс?
234. Иінді білік толық айналымға бұрылса, ақаулықтың мүмкін болатын себебі қандай?
235. Бұрылуда СК-5 комбайнының жылдамдығын қандай шамаға дейін төмендету керек?
236. Үйкеліс муфтасын тоқтап қалу кезін бақылауға көмектесетін құрылғылар болмағанда, серіппелерді орамдардың түйісуіне дейін қысатын тарту болттарының гайкаларын неше айналымға босатады?
237. Неше сағат жұмыстан кейін СК-5 комбайнының гидрожүйе сүзгісін бөлшектеу керек?
238. Е -281С жемшөп жинайтын комбайнның сағаттағы техникалық байқау № 5 өткізу мерзімділігі қандай?
239. СК-5 комбайнының иіндерін реттенде пышақтың шет жағдайларындағы жақтауша ауытқуы қандай болады?
240. «Енисей» комбайнының көлбеу камерасының транспортерін қалыпты кергенде серіппе ұзындығы қандай болу тиіс?
241. Бидайдың жинауын бастауға рұқсат етпейтін бойлық және көлденең орымдардың ең қысқа ені қандай?
242. «Нива» комбайнының СМД-18К қозғалтқышының салқын күйінде сору клапандарының стерженьдерінің шеті мен иін арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
243. Е-303 жаныштағыш шалғының жұмысында дестелегішті көтеру цилиндрінің тым баяу әрекеті қандай себептен байқалады?
244. Е -281С жемшөп жинайтын комбайнның сағаттағы техникалық байқау № 6 өткізу кезеңділігі қандай?
245. 4 кгк белдіктердің тартуын тексеру кезінде Е-303 жаныштағыш шалғының жетекші бұтағының майысуы қандай болуы тиіс?
246. Е-303 өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының жұмыс істеп тұрған қозғалтқышына ауа жеткілікті мөлшерде берілмегенде қандай түсті түтін байқалады?
247. Колоннада қозғалғанда комбайндардың арақашықтығы қандай болу тиіс?
248. Комбайнды тұғырыққа қойғанда дөңгелектер мен алаң арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
249. Теңестіру қондырғысы және сақтандыру муфталарының тарту серіппелерін реттеу үшін не қолданылады?
250. Е-281С жемшөп жинайтын комбайнның мотосағаттағы техникалық байқау № 7 өткізу кезеңділігі қандай?
251. Өздігінен жүретін жаныштағыш шалғының шынжыр жетегінің жетектелуші тармағының майысуы 15...18 кгк мен шынжырлардың керуін тексеруде қандай болу тиіс?
252. Е-281С комбайнының қозғалтқышы тұрақты жұмыс істейді бірақ толық қуатын туындатпайды. Себебін атаңыз?
253. Комбайндар колоннада өрге немесе төмен қарай қозғалғанда комбайндар аралығындағы қашықтық?

254. С какой периодичностью разбирают и промывают фильтр тонкой очистки топлива двигателя СМД-17К?
255. По какой причине рулевое колесо комбайна «Енисей» вращается в обе стороны без усилия, управляемые колеса при этом не поворачиваются?
256. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 кормоуборочного комбайна «Нива»?
257. Каким должен быть минимальный зазор между концами граблин и пальцами режущего аппарата комбайна СК-5?
258. По какой причине происходит полное выделение зерна из колоса или метелки (недомолот)?
258. Каким должен быть зазор между коромыслами и торцами стержней всасывающих клапанов на холодном двигателе СМД-18К комбайна «Нива»?
259. По какой причине может происходить сгруживание вороха на стрясной доске грохота комбайна СК-5?
260. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна РКС-6 в моточасах?
261. Кто имеет право управлять тракторами типа Т-150К и К-700?
262. Какое буксирное устройство необходимо применять при буксировке самоходной машины с неисправными двигателем и коробкой переменных передач?
263. Что нужно сделать, начиная движение, при перевозке людей на прицепной машине, тележке?
264. Каким образом физическое здоровье водителя влияет на безопасность дорожного движения?
265. Какие неисправности приводят к загрязнению окружающей среды?
266. Какие из представленных документов нужно иметь водителю при выполнении транспортных работ?
267. Когда можно переключаться на повышенную передачу при пересечении железнодорожного переезда?
268. Можно ли эксплуатировать самоходную машину при неисправном гидроусилителе руля?
269. Какое подтекание топлива допускается в приборах системы питания?
270. Каким образом необходимо уложить пострадавшего, если у него отсутствует или плохо прощупывается пульс, отмечается бледность?
271. При неправильной регулировке топливной аппаратуры двигателя какие параметры могут вызвать запрет на эксплуатацию из-за загрязнения окружающей среды?
272. Что должно срабатывать чуть раньше – тормоза самоходной машины или прицепа?
273. Какие зазоры допустимы в шарнирах соединительной тяги рулевого управления?
274. Какова должна быть величина свободного хода педали рабочего тормоза?
275. Какова максимальная скорость движения самоходной машины с прицепом по грунтовым дорогам?
276. При каких видах повреждений возможно сидячее или полусидячее положение при транспортировке пострадавшего?
277. Каким образом обозначается тара, в которой хранят и перевозят низкозамерзающие охлаждающие жидкости (антифризы), а также порожняя тара из-под них?

254. СМД-17К қозғалтқыштың жанармайды жіңішке тазарту сүзгісін қандай кезеңділікте бөлшектейді және жуады?
255. «Енисей» комбайнының рулі екі жаққа да оңай бұрылады, ал басқармалы дөңгелектер бұрылмайтын себебін атаңыз?
256. Нива мал азығын жинайтын комбайнында техникалық байқау № 1 өткізу кезеңділігі қандай
257. Масақтан немесе шашақгүлден дән неліктен толық бөлінеді?
258. «НИВА» комбайнының СМД-18К қозғалтқышының күйінте мен сору клапаны арасындағы саңылау?
259. СК-5 комбайнында грохот жұлқылау ағашындағы сабан түсіп қалу себебін атаңыз?
260. РКС-6 комбайнда мотосағатта техникалық байқау № 1 кезеңділігі қандай?
261. Т-150К және К-700 типті тракторларды жүргізу құқығы кімге беріледі?
262. Қозғалтқыш пен берілістер қорабы бұзылған өздігінен жүретін машинаны сүйрету үшін қандай құрылғы қолдану керек?
263. Адамдарды машинада, тіркемеде тасымалдағанда, қозғалысты бастамас бұрын не істеу керек?
264. Жүргізушінің денсаулық жағдайы жол қозғалысының қауіпсіздігіне қалай әсер етеді?
265. Қандай ақаулар қоршаған ортаны ластайды?
266. Көлік жұмыстарын жүргізгенде жүргізушіде қандай құжаттар болу тиіс?
267. Теміржол өтпесін өткенде жоғарытылған беріліске қай кезде ауысуға болады?
268. Өздігінен жүретін машинаны рульдік гидрокүшейткіші бұзылғанда пайдалануға болады ма?
269. Қоректендіру жүйесі приборларында жанармай төгілу рұқсат етіле ме?
270. Пульсі болмаған немесе нашар сезілген, бозаруы байқалған жағдайларында адамды қалай жатқызу керек?
271. Жанармай аппараты дұрыс реттелмегендіктен, қандай сипаттамалар қоршаған ортаны ластағандықтан қозғалтқышты пайдалануға тыйым салады?
272. Қай тежеу ертерек іске қосылу тиіс машинаныкі ме әлде тіркеменікі ме?
273. Рульдік басқарудың қосу күшінің топсаларында қандай саңылауларға рұқсат берілген?
274. Жұмысшы тежеуіштің еркін жүріс шамасы қандай болу тиіс?
275. Тіркемесімен өздігінен жүретін машинаның топырақ жолдарда қозғалысының максималды жылдамдығы қандай?
276. Қандай жарақат алған кісіні отырғызып немесе жартылай отырғызып тасымалдайды?
277. Төмен қататын салқындатқыш сұйықтарды (антифриздер) сақтайтын және тасымалдайтын сауттар және олардың босатылғандары қалай белгіленеді?

278. На каком уклоне должен удерживать самоходную машину с прицепом стояночный тормоз?
279. С какой скоростью нужно подъезжать задним ходом для подсоединения прицепа?
280. Какое расстояние должно быть от проводов до самоходной машины (А) при проезде под линией 10 кВт?
281. Что нужно сделать после переезда брода?
282. При каких видах повреждений обязательно лежачее положение при транспортировке пострадавшего?
283. При перевозке агрессивных жидкостей (кислоты, жидкие химикаты и др.) их необходимо наливать?
284. Можно ли на одном мосту устанавливать шины с разным рисунком протектора?
285. Когда можно переключать диапазоны коробки перемены передач?
286. В каких случаях на ведущие колеса одевают цепи?
287. Как исключить наезд прицепа на самоходную тележку при движении на склоне?
288. Укажите правильную последовательность действий при оказании первой помощи пострадавшему с открытой раной.
289. Происходит загрязнение окружающей среды вследствие подтекания масла из гидросистемы. Эксплуатация такой самоходной машины:
290. Можно ли входить в кабину самоходной машины в грязной обуви?
291. При каком уровне шума запрещена эксплуатация самоходных машин?
292. Что нужно сделать перед троганием с места транспортного агрегата?
293. С какой скоростью нужно совершать разворот самоходной машины?
294. Что используют при подъеме самоходной машины для замены колеса?
295. Какое подтекание топлива допускается в приборах системы питания?
296. Какие действия работников приводят к травмированию?
297. Чем должен быть оборудован прицеп с грузом, выступающим за задний габарит более 1 метра, при движении по дорогам общего пользования?
298. На каком предельном поперечном уклоне допускается работа самоходной машины?
299. У пострадавшего не наблюдается сердечная и дыхательная деятельность. Последовательность Ваших действий:
300. Как нужно буксировать самоходную машину при неисправной гидросистеме поворота?
301. Какое расстояние должно быть до провисающего провода линия передачи 110 кВт?
302. Укажите правильную последовательность действий при оказании первой помощи пострадавшему с обмороком.
303. Разрешается ли работа двигателя в закрытом помещении при техобслуживании самоходной машины?
304. Какое давление должно быть в шинах самоходной машины на транспортных работах?
305. Можно ли выключить двигатель при движении самоходной машины накатом под уклон?
306. Какой из перечисленных способов очистки радиатора запрещен?
307. Какая последовательность действий при трогании самоходной машины типа К-700 с места правильная?
308. Что нужно сделать при повороте самоходной машины с прицепом на уклоне?

278. Тұрақ тежеуі қандай еңкіштікте машинамен тіркемені ұстап тұруы керек?
279. Тіркемені қосу үшін артқы жүріспен қандай жылдамдықта жақындау қажет?
280. 10 кВ желісінің астынан өткенде өздігінен жүретін машинадан желіге дейін қандай арақашықтық болу тиіс?
281. Өткелден өткеннен кейін не істеу керек?
282. Қандай жарақат түрінде міндетті түрде жатқызып тасымалдау қажет?
283. Агрессивті сұйықты (қышқылдар, сұйық химикаттар және тағы басқа) тасымалдағанда оларды қайда құюға болады?
284. Бір оське протекторларының суреттері әртүрлі шиналарды қоюға болады ма?
285. Қай жерде берілістер қорабының диапазондарын ауыстыруға болады?
286. Қандай жағдайларда жетекші дөңгелектерге шынжыр кигізеді?
287. Төмен түскенде тіркеменің өздігінен жүретін арбаны басуын қалай алдын алуға болады?
288. Ашық жарақат алған кісіге алғашқы көмек көрсеткенде дұрыс әрекеттер реті қандай?
289. Гидрожүйеден май төгіліп, қоршаған ортаны ластаған. Ондай машинаны пайдалануға?
290. Өздігінен жүретін машинаның кабинасына лас аяқ киіммен кіруге болады ма?
291. Шудың қандай деңгейінде өздігінен жүретін машиналарды пайдалануға болмайды?
292. Көлік агрегаты тұратын орнынан жылжу алдында не істеу керек?
293. Өздігінен жүретін машинаға қандай жылдамдықпен кері бұрылуға болады?
294. Дөңгелекті ауыстыру үшін өздігінен жүретін машинаны көтеру үшін не қолданылады?
295. Қоректендіру жүйесі приборларында жанармай төгілу рұқсат етіле ме?
296. Жұмысшылардың қандай әрекеттері жарақаттануға себеп болады?
297. Жалпы қолданыстағы жолдарда қозғалғанда артқы габариттан 1 метр асатын жүгі бар тіркеме немен жабдықталу тиіс?
298. Қандай шекті көлденең еңкіштікте өздігінен жүретін машинаға жұмыс істеуге болады?
299. Жарақаттанған кісіде жүрек ұрысы және тынысы байқалмайды. Не істеу керек?
300. Бұрылыстың гидрожүйесінде ақаулар болған өздігінен жүретін машинаны қалай сүйрету керек?
301. 110 кВ электр желісінің салбыраған сымына дейін қандай қашықтық болу тиіс?
302. Талма жағдайда болған зәбірленушіге алғашқы жәрдем көрсеткенде әрекеттердің реті қандай?
303. Өздігінен жүретін машинаға техникалық қызмет көрсетілгенде жабық жайда қозғалтқыштың жұмысына?
304. Көлік жұмыстары кезінде өздігінен жүретін машинаның шиналарындағы қысым қандай болу тиіс?
305. Өздігінен жүретін машина еңкіштікке итеріп қозғалған кезде қозғалтқышты сөндіруге болады ма?
306. Радиаторды тазарту тәсілінің қайсысына тыйым салынған?
307. К-700 типті өздігінен жүретін машина орнынан қозғалғанда әрекеттер ретінің қайсысы дұрыс?
308. Өздігінен жүретін машина тіркемемен еңкіштікке бұрылғанда не істеу керек?

309. Можно ли использовать вату для остановки кровотечения из небольшой раны?
310. Допустимое расстояние от проезжающей самоходной машины (или прицепа) до высоковольтного провода.
311. До какой предельной величины можно накачивать шину заднего колеса?
312. При перевозке баллонов со сжатым газом в прицепе во избежание несчастных случаев необходимо?
313. Какой должен быть путь торможения (S) самоходной машины категории Б с прицепом на сухом асфальте (бетоне) при начальной скорости 20 км/ч?
314. Допустимое расстояние от максимальной точки груза по высоте до нижних проводов?
315. При каких условиях возможен обгон впереди идущего транспортного средства?
316. Какая операция обязательно выполняется в пневмосистеме в зимнее время после приезда с работы на стоянку?
317. Укажите правильную последовательность действий при оказании первой помощи пострадавшему от обморожения.
318. Какие параметры могут вызвать запрет на эксплуатацию из-за загрязнения окружающей среды при неправильной регулировке топливной аппаратуры двигателя?
319. Допускается ли эксплуатация самоходной машины при неисправных замках двери?
320. Сколько человек можно перевозить в кабине самоходной машины (кроме водителя)?
321. Что необходимо выполнить перед транспортировкой самоходной машины на трейлере?
322. При каком режиме эксплуатации необходима комплектация самоходной машины медицинской аптечкой?
323. Где необходимо проводить наружную мойку самоходных машин?
324. С какого возраста разрешается управление самоходной машиной, относящейся к категории Б?
325. Какого цвета должны быть фонари заднего хода?
326. Какая скорость движения допускается в сложных дорожных условиях при движении по дорогам общего пользования самоходной машины с двумя прицепами?
327. Кто имеет право управлять гусеничными самоходными машинами с двигателем мощностью свыше 75 л.с.?
328. Допускается ли эксплуатация гусеничной самоходной машины при подтекании одной-двух капель топлива в минуту из топливопровода?
329. Можно ли подогревать открытым огнем топливопроводы и поддон дизельного двигателя?
330. Можно ли работать на гусеничной машине с отсутствующими или неисправными световыми приборами?
331. Какие документы нужно иметь трактористу при выполнении транспортных работ?
332. Какова причина пробуксовывания тормоза планетарного механизма гусеничной самоходной машины?
333. Что нужно сделать перед троганием гусеничной самоходной машины с места?
334. С какого возраста разрешается управление гусеничными самоходными машинами?

309. Шағын жарадан қан кетуін тоқтату үшін мақтаны қолдануға болады ма?
310. Өтіп жатқан өздігінен жүретін машинадан (тіркемеден) жоғары вольт сымға дейін аралық қандай болу тиіс?
311. Артқы дөңгелектің шинасын қандай шекті қысымға дейін ауамен толтыруға болады?
312. Тіркемеде сығылған газ толтырылған баллондарды тасымалдағанда қайғылы оқиғаларды болдырмау үшін нені істеу керек?
313. Бастапқы жылдамдығы 20 км/сағат құрғақ асфальтта (бетон) қозғалыстағы Б категориялы өздігінен жүретін машинаның тіркемемен тежеу жолы қандай болу тиіс?
314. Жүктің жоғары нүктесінен төменгі сымдарға дейін биіктік бойынша рұқсат етілген арақашықтық қандай?
315. Қандай жағдайларда алдындағы қозғалыстағы көлік құралын басып озуға болады?
316. Қыс мезгілінде жұмыстан тұраққа келгеннен кейін пневможүйеде қандай әрекет міндетті түрде орындалады?
317. Үсікке ұшыраған адамға алғашқы жәрдем көрсеткенде әрекеттердің дұрыс ретін көрсетіңіз?
318. Қозғалтқыштың жанармай аппараты дұрыс реттелмегенде, қандай сипаттамалар қоршаған ортаны ластайтындықтан пайдалануға тыйым салынады?
319. Есік құлыптарында ақаулар бар өздігінен жүретін машинаны пайдалануға болады ма?
320. Өздігінен жүретін машинаның кабинасында неше адамды (жүргізушіден басқа) тасымалдауға болады?
321. Өздігінен жүретін машинаны трейлермен тасымалдау алдында не істеу керек?
322. Пайдаланудың қай тәртібінде өздігінен жүретін машинаны медициналық дәрі қобдишасымен жабдықтау керек?
323. Өздігінен жүретін машиналарды жууды қайда өткізу керек?
324. Неше жаста бастап Б категориясына жататын өздігінен жүретін машинаны жүргізуге рұқсат беріледі?
325. Артқы жүрістің шамдары қандай түсті болуы тиіс?
326. Қиын жол жағдайларында екі тіркемемен өзі жүретін машина жалпы қолданыстағы жолдарда қозғалғанда, қозғалыс жылдамдығы қандай болуы тиіс?
327. Қуаттылығы 75 а.к. асатын қозғалтқышты шынжыр табанды өздігінен жүретін машиналарды жүргізуге құқығы кімге берілген?
328. Жанармай құбырынан минутта бір-екі тамшы аққанда шынжыр табанды өздігінен жүретін машинаны пайдалануға болады ма?
329. Дизель қозғалтқышының жанармай құбырларын және табандықты ашық отпен жылытуға болады ма?
330. Шам құралдары болмаса немесе бұзылса, шынжыр табан машинада жұмыс істеуге болады ма?
331. Көлік жұмыстарын орындағанда тракторист-машинистте қандай құжаттар болуы тиіс?
332. Шынжыр табан өзі жүретін машинадағы планетарлық механизмнің тежеуіші неліктен батып қалады?
333. Шынжыр табанды өздігінен жүретін машинаны орнынан қозғалу алдында не істеу керек?
334. Неше жастан бастап шынжыр табанды өздігінен жүретін машинаны жүргізуге рұқсат беріледі?

335. Максимальная скорость движения гусеничной самоходной машины?
336. Что запрещено делать во время движения гусеничной самоходной машины?
337. Какая максимальная глубина преодолеваемого брода для гусеничной самоходной машины?
338. Почему глохнет от перегрузки двигатель при повороте гусеничной самоходной машины вокруг заторможенной гусеницы?
339. Можно ли передать управление самоходной машины постороннему лицу?
340. Каковы предельные углы подъема и спуска гусеничной самоходной машины?
341. Что нужно сделать перед пуском двигателя?
342. Укажите правильную последовательность действий при оказании первой помощи пострадавшему с открытой раной.
343. Как классифицируют двигатели по расположению цилиндров?
344. Назовите основные механизмы двигателя?
345. Чем определяется топливная экономичность двигателя?
346. Какие могут быть последствия, если в картер двигателя налить масло выше уровня?
347. Для чего служит подкачивающий насос?
348. Каково назначение фильтра грубой очистки топлива?
349. Что произойдет с величиной давления масла в масляной магистрали при засорении сетки маслоприемника?
350. Каково назначение системы охлаждения (укажите наиболее правильный ответ)?
351. Каким образом осуществляется привод водяного насоса и крыльчатки вентилятора у большинства автотракторных двигателей?
356. В каком из ниже перечисленных случаев запрещается эксплуатация колесных тракторов?
357. Для чего предназначен рулевой механизм?
358. Каким образом регулируют колею задних колес универсально-пропашных тракторов?
359. Каким образом регулируют колею передних колес универсально-пропашных тракторов?
360. Для чего предназначена рабочая тормозная система?
361. Какой путь называют тормозным?
362. Для чего предназначен гидроусилитель рулевого управления?
363. Для чего предназначена раздаточная коробка у тракторов общего назначения?
364. Какой тип механизма блокировки дифференциала переднего ведущего моста используется в тракторе МТЗ-102?
365. Как включается в работу передний ведущий мост трактора МТЗ-82?
366. Во время работы трактора с использованием гидроувеличителя сцепного веса гидроаккумулятор соединен?
367. Назовите причину неисправности гидросистемы, если навешанное на трактор орудие поднимается рывками?
368. Назовите причину неисправности гидросистемы, если навешанное на трактор орудие опускается быстро (падает)?
369. Какой способ регулирования глубины обработки почвы плугом, навешенным на трактор МТЗ-80, следует применять при работе на каменистой почве?
370. Позиционное регулирование глубины обработки почвы – это?

335. Шынжыр табанды өздігінен жүретін машинаның максималды қозғалу жылдамдығы қандай?
336. Шынжыр табанды өздігінен жүретін машина қозғалған кезде не істеуге болмайды?
337. Шынжыр табанды өздігінен жүретін машина үшін өтетін өткелдің максималды тереңдігі қандай?
338. Шынжыр табанды өздігінен жүретін машина тежелген шынжыр табан айналасында бұрылғанда неліктен қозғалтқыш тым жүктеуден өшеді?
339. Өзі жүретін машинаның басқаруын өзге адамға беруге болады ма?
340. Шынжыр табан өзі жүретін машиналарының көтерілу және түсудің шекті бұрыштары қандай?
341. Қозғалтқышты іске қосу алдында не істеу керек?
342. Ашық жарақатпен жарақаттанған адамға алғашқы жәрдем көрсеткенде төменгі әрекеттердің қайсысы дұрыс ?
343. Цилиндрлердің орналастыруына қарай қозғалтқыштар қалай жіктеледі?
344. Қозғалтқыштың негізгі механизмдерін атаңыз?
345. Қозғалтқыштың жанармай үнемдеуі немен анықталады?
346. Қозғалтқыштың картеріне май деңгейден жоғары құйылғанда, қандай салдар пайда болады?
347. Қысымдау (подкачивающий) сорабы не үшін керек?
348. Жанармайды ірі тазарту сүзгінің қызметі қандай?
349. Май қабылдағыштың торы бітеліп қалса, май магистраліндегі май қысымы қандай болады?
350. Салқындату жүйесінің қызметі қандай (ең дұрыс жауапты көрсетіңіз)?
351. Автотракторлық қозғалтқыштардың көбісінде су сорабы мен желдеткіш қалақшасының жетегі қалай орындалады?
356. Қандай жағдайларда дөңгелекті тракторларды пайдалануға болмайды?
357. Руль механизмінің қызметі қандай?
358. Әмбебап-отамалы тракторлардың артқы дөңгелектерінің із аралығын қалай реттейді?
359. Әмбебап-отамалы тракторлардың алдынғы дөңгелектерінің із аралығын қалай реттейді?
360. Жұмысшы тежеу жүйесінің қызметі қандай?
361. Қандай жолды тежеу жолы дейді?
362. Рульдік басқарудың гидрокүшейткішінің қызметі қандай?
363. Жалпы қажетке арналған трактордағы таратқыш қораптың қызметі қандай?
364. МТЗ-102 тракторында алдыңғы жетекші ось дифференциалын блокирлеу механизмінің қандай түрі қолданылады?
365. МТЗ-82 тракторының алдыңғы жетекші осі жұмысқа қалай қосылады?
366. Тракторда ілініс салмағының гидроүлкейткішін пайдалануында, гидроаккумулятор немен жалғанған?
367. Тракторға асылған құрал жұлқыныспен көтерілсе, гидрожүйенің ақауының себебін атаңыз?
368. Трактордың ілінген құралы шапшаң түсірілсе (құлайды), гидрожүйенің ақауының себебін атаңыз?
369. МТЗ-80 тракторға ілінген соқамен топырақты өңдеу тереңдігін реттеу тәсілдерінің қайсысын тасты топырақта жұмыс істегенде қолдану дұрыс?
370. Топырақты өңдеу тереңділігінің позициялық реттеу - бұл?

371. При силовом способе регулирования глубины обработки почвы рабочими органами сельскохозяйственных машин, соответствующий датчик системы САРГ реагирует.
372. Где устанавливается замок автоматической сцепки сельскохозяйственной машины с трактором?
373. По типу привода валы отбора мощности подразделяют на?
374. Получает ли вращение зависимый вал отбора мощности трактора при выключенном сцеплении?
375. Получает ли вращение независимый вал отбора мощности трактора при выключенном сцеплении?
376. Какие операции технического осмотра выполняются при подготовке трактора к обкатке?
377. Где и как хранятся аккумуляторные батареи при кратковременном хранении трактора?
378. Каким должен быть нерабочий период трактора, чтобы его ставить на кратковременное хранение?
379. Каков допустимый путь торможения трактора МТЗ-80 на ровной сухой дороге с бетонированным покрытием при скорости движения 20 км/час?
380. Какова максимально допустимая температура охлаждающей жидкости работающего двигателя Д-240?
381. Какова допустимая крутизна рабочих участков обычных некрутосклонных тракторов?
382. Какова максимально допустимая скорость движения тракторов на подъездных путях и проездах?
383. Что необходимо выполнить для предотвращения самопроизвольного перекатывания трактора при его подъеме домкратом?
384. Каким является нормальное давление масла у прогретого двигателя Д-240?
385. Каким должно быть давление воздуха в шинах после установки трактора на подставки для хранения?
386. Каким напряжением допускается пользоваться в переносных лампах при проведении технических обслуживании?
387. Какова причина, что аккумуляторная батарея «кипит» и требует частой доливки электролита, а лампа освещения горит с перекалом?
388. Какая доврачебная помощь оказывается пострадавшему при ожоге I степени?
389. Какова должна быть продолжительность наложения жгута, чтобы не произошло омертвления конечности тела?
390. По какой причине не включается стартер, напряжение на вольтметре и сила тока на амперметре равна нулю?
391. В какой пропорции допускается разбавление летнего сорта топлива техническим керосином для заправки трактора в зимнее время?
392. По какой причине может произойти внезапная остановка двигателя?
393. Согласно Правилам «недостаточная видимость» это?
394. Должен ли находиться водитель в кабине буксируемого транспортного средства при буксировке на жесткой сцепке?
395. Дает ли преимущество в движении включенный проблесковый маячок оранжевого цвета?
396. При буксировке на гибкой сцепке должно быть обеспечено расстояние между буксирующим и буксируемом транспортными средствами в пределах?

371. А).ш. машиналарының жұмыс органдарымен топырақты өңдеу тереңдігін күш тәсілімен реттегенде, ТАРЖ жүйесінің тиісті сезгісі нені сезеді?
372. А).ш.машинасының трактормен автоматты ілінісу құлыбы қай жерде орнатылады?
373. Жетек түріне қарай қуаттылықты алу біліктері қандай болады?
374. Ілінісі ажыратылған трактордың тәуелсіз қуат айырғыш білігі айналады ма?
375. Ілінісі ажыратылған трактордың тәуелді қуат айырғыш білігі айналады ма?
376. Тракторды жаттығуға дайындағанда техникалық байқаудың қандай әрекеттері орындалады?
377. Трактор қысқа уақытта сақталғанда аккумулятор батареялары қалай және қайда сақталады?
378. Тракторды қысқа мерзімде сақтауға қою үшін, жұмыс істемеген кезеңі қандай болуы тиіс?
379. Бетон жабынды тік құрғақ жолда 20 км/сағ жылдамдықпен қозғалатын МТЗ-80 тракторының тежеу жолы қандай болады?
380. Істеп тұрған Д-240 қозғалтқыштағы салқындатқыш сұйықтың ең жоғары рұқсат берілген температурасы қандай?
381. Кәдімгі тік беткейлік емес тракторлардың жұмыс учаскелерінің рұқсат берілген құламалылығы қандай?
382. Тракторлардың жақындау жолдарындағы және өтулердегі ең жоғары рұқсат берілген қозғалыс жылдамдылығы қандай?
383. Тракторды домкратпен көтергенде өздігінен домалауының алдын алу үшін не істеу керек?
384. Жылытылған Д-240 қозғалтқышының майының қалыпты қысымы қандай?
385. Тракторды сақтау үшін тұғырықтарға қойғаннан кейін шинадағы ауа қысымы қандай болу тиіс?
386. Техникалық қызмет көрсеткенде тасымалдау шамдарында қандай кернеуді қолдануға болады?
387. Аккумулятор батареясы «қайнап тұрса» да, электролиттің жиі құюын талап етеді, ал жарық шамы тым қызумен жанып тұр. Мұның себептері неде?
388. І дәрежедегі күйік кезінде зақымданған адамға қандай дәрігерге дейінгі жәрдем көрсетіледі?
389. Аяқ-қолдардың жансыздануын болдырмау үшін, бұрауды салу ұзақтығы қандай болу тиіс?
390. Вольтметрдегі кернеу және амперметрдегі тоқ күші нөлге тең болғанда, неліктен стартер қосылмайды?
391. Тракторға қыс мезгілінде жанармай құю үшін жазғы сұрыпты техникалық керосинмен қандай қатынаста араластыруға болады?
392. Қозғалтқыштың кенеттен тоқтау себебі неде?
393. Ережелерге сәйкес «жеткіліксіз көз көрерлік ара қашықтық» - бұл?
394. Көлік құралы қатты тіркелінуінде сүйретілгенде жүргізушіге кабинада болуға болады ма?
395. Қосылып тұрған сарғыш қызыл түсті жарқылдауық маягі қозғалыста басымдылық береді ме?
396. Майысқақ тіркелінуінде сүйретілгенде сүйрететін және сүйретілетін көлік құралдары арасында арақашықтық қандай шекте болу тиіс?

397. Как изменяется величина силы сцепления шин с поверхностью дороги при увеличении скорости движения?
398. Если транспортное средство из-за своих габаритов не может на перекрестке выполнить разворот с крайней левой полосы, как допускается выполнить разворот?
399. При буксировке на жесткой сцепке расстояние между буксирующим и буксируемым транспортными средствами должно быть обеспечено не более?
400. Если при подъезде к перекрестку включился желтый сигнал светофора после зеленого, то водителю.
401. В каком из перечисленных случаев в светлое время суток требуется включение ближнего света фар для обозначения транспортного средства?
402. Как необходимо тормозить на скользкой дороге?
403. Что обозначает красный мигающий сигнал светофора?
404. Какие внешние световые приборы должны быть включены в светлое время суток на транспортных средствах при движении в организованной транспортной колонне?
405. Какой способ торможения позволит сохранить устойчивость транспортного средства на скользкой дороге?
406. Что означает сочетание красного и желтого сигналов светофора?
407. Если за пешеходным переходом образовался затор, который вынудит водителя остановиться на пешеходном переходе, водитель обязан?
408. Механическое транспортное средство должно быть временно зарегистрировано по прибытии на место назначения, если оно выбывает с места постоянной регистрации на срок более?
409. Разрешается ли выезжать на перекресток при зеленом мигающем сигнале светофора?
410. Буксировка двух механических транспортных средств?
411. Что может произойти в первую очередь, если масла в картере работающего двигателя меньше нижнего уровня?
412. Что нужно предпринять, если двигатель трактора на данной передаче перегружается?
413. Для чего предназначен ходоуменьшитель (назовите наиболее правильный ответ)?
414. Какова причина увода в сторону гусеничного трактора при движении на ровном участке?
415. Назовите причины повышенного нагрева масла в гидросистеме?
416. Каким должно быть давление масла при номинальных оборотах двигателя А-41?
417. Kакая доврачебная помощь оказывается пострадавшему при термическом ожоге I степени?
418. По какой причине не включается стартер и сила тока на амперметре равна 0?
419. Каким максимальным должен быть угол въезда на бурт и угол выезда из траншеи при силосовании кормов?
420. Вследствие чего перегревается двигатель?
421. По какой причине внезапно может остановиться двигатель?
422. Что необходимо сделать при попадании серной кислоты на кожу?
423. Вследствие чего выбрасывается масло и пена через сапун или заливную горловину двигателя?

397. Қозғалыс жылдамдылығы жоғарылағанда, шиналардың жол бетімен ілінісу күшінің шамасы қалай өзгереді?
398. Көлік құралы өзінің өлшемдерінен қиылыста сол шеттегі жолақтан бұрыла алмаса, сонда бұрылуды былай жасауға болады?
399. Қатты тіркелуде сүйретілгенде сүйрететін және сүйретілетін көлік құралдары арасында арақашықтық келесі қандай шектерде болуы тиіс?
400. Қиылысқа жақындағанда бағдаршамның жасыл сигналынан кейін сары сигнал қосылса, жүргізушіге?
401. Тәуліктің күндізгі уақытында көлік құралын белгілеу үшін фаралардың жақын жарығын қандай жағдайларда қосу керек?
402. Тайғақ жолда тежеуішті қалай басу керек?
403. Бағдаршамның жыпылықтаған қызыл сигналы не білдіреді?
404. Тәуліктің жарық уақытында көлік құралдары ұйымдасқан көлік колоннасында қозғалғанда қандай сыртқы жарық құралдары қосылып тұру тиіс?
405. Тежеудің қандай тәсілі көлік құралының тайғанақ жолда тұрақтылығын сақтауға көмектеседі?
406. Бағдаршамның қызыл мен сары түстерінің бірге жануы нені білдіреді?
407. Жаяу жүргіншілер өтпесінен кейін жүргізушіні жаяу жүргіншілер өтпесінде аялдауға мәжбүр ететін кептеліс болса, жүргізуші келесіні орындауға міндетті?
408. Механикалық көлік құралы тұрақты тіркеу жерінен қандай мерзімге кеткенде, белгіленген жерге келгенде уақытша тіркеуге қойылады?
409. Бағдаршамның жасыл жыпылықтаған сигналы жанғанда қиылысқа шығуға рұқсат беріледі ме?
410. Екі механикалық көлік құралдарын сүйретуге қалай болады?
411. Жұмыс істеп тұрған қозғалтқыштың картерінде май деңгейден төмен болса, не болуы мүмкін?
412. Трактордың қозғалтқышы бұл берілісте артық жүктелсе, не істеу керек?
413. Жүріс азайтқыш не үшін керек (ең дұрыс жауапты көрсетіңіз)?
414. Шынжыр табанды трактор тік учаскіде қозғалғанда бір жаққа ауып кету себебін атаңыз?
415. Гидрожүйедегі майдың артық қызып кету себебін атаңыз?
416. А-41 қозғалтқыштың номиналды айналымдарында май қысымы қандай болу тиіс?
417. І дәрежелі термикалық күйіктен зәбірленген адамға қандай дәрігерге дейінгі жәрдем көрсетіледі?
418. Неліктен стартер қосылмайды және амперметрде тоқ күші 0-ге тең?
419. Сүрлем дайындағанда орға шығып түсу бұрышын атаңыз?
420. Қозғалтқыш неліктен қызып кетеді?
421. Қозғалтқыш неліктен кенет тоқтауы мүмкін?
422. Күкірт қышқылы теріге тигенде не істеу керек?
423. Қозғалтқыштың құю мойыны немесе сапун арқылы май мен көбік неліктен төгіледі?

424. На какой передаче разрешается переезжать железнодорожный переезд?
425. По какой причине реле стартера работает с перебоями (включается и сейчас же выключается)?
426. По какой причине не полностью выключается главная муфта сцепления трактора Т-150?
427. В каком случае не возбуждается генератор при работе дизеля без аккумуляторных батарей?
428. Какую операцию технического осмотра необходимо выполнить при эксплуатации трактора в условиях низких температур (ниже – 30о С)?
429. По какой причине наблюдается низкое давление в системе смазки двигателя СМД-60?
430. Какой максимально допустимой является скорость движения тракторов на подъездных путях и проездах?
431. По какой причине наблюдается медленный подъем навесного сельскохозяйственного орудия?
432. При каком минимальном напряжении требуется подзарядка аккумуляторной батареи в зимний период ее эксплуатации?
433. По какой причине может идти «вразнос» двигатель при работе?
434. К чему приводит увеличение теплового зазора между стержнем клапана и бойком коромысла?
435. По какой причине не заводится пусковой двигатель?
436. Какого напряжения допускается применение переносных ламп при проведении технических обслуживаний?
437. Каким является минимальное расстояние в одном ряду и между рядами при открытом способе хранения тракторов?
438. По какой причине не запускается пусковой двигатель?
439. С какой периодичностью технического осмотра производится проверка степени разряженности аккумуляторов и при необходимости их подзарядка?
440. По какой причине пробуксовывает муфта сцепления трактора ДТ-75М?
441. По какой причине главная муфта сцепления трактора Т-150 не передает полного крутящего момента?
442. По какой причине сельскохозяйственное орудие не удерживается в транспортном положении навесной гидравлической системой трактора?
443. Назовите операцию технического осмотра, проводимую при подготовке трактора к обкатке?
444. По какой причине может происходить резкое ослабление натяжения гусеницы и уход направляющего колеса назад, трактора Т-150?
445. Какой является максимальная рабочая температура охлажденной жидкости двигателя А-41?
446. Какой должна быть номинальная плотность электролита батарей аккумулятора (приведенная к 15 о С)?
447. При каком нерабочем периоде трактор устанавливается на длительное хранение?
448. Обгон на подъемах с выездом на полосу встречного движения?
449. Что считается обгоном?
450. Сигналом, запрещающим движение через железнодорожный переезд, является, положение дежурного, обращенного к водителю.
451. Вынужденной остановкой считается?

424. Теміржол өткел. ДТ-75М тракторының ілініс муфтасы толық қосылмау себебін атаңыз?
425. Стартердің релесі неліктен іркіліспен істейді (қосылады және сол сәтте сөнеді)?
426. Т-150 трактордың бас ілініс муфтасы неге толық ажыратылмайды?
427. Дизель аккумулятор батареясынсыз жұмыс істегенде генератор қандай жағдайда қоздырылмайды?
428. Тракторды төмен температурада (– 30о С төмен) қолданғанда техникалық байқауында қандай әрекетін жасау керек?
429. СМД-60 қозғалтқыштың майлау жүйесіндегі төмен қысым неден пайда болады?
430. Тракторлардың жақындау жолдардағы және өтпелердегі максималды қозғалыс жылдамдығы қандай болу тиіс?
431. Аспалы ауылшаруашылық құралының баяу көтерілімі неден болады?
432. Аккумулятор батареясы қыс мезгілінде қолданылса, оны қандай минималды кернеуде зарядтау керек?
433. Жұмыс кезінде қозғалтқыш неліктен дұрыс жұмыс істемейді?
434. Клапан стерженьі мен иін түрткілі арасындағы жылы саңылаудың үлкеюінен не болады?
435. Іске қосу қозғалтқышы неге қосылмайды?
436. Техникалық қызмет көрсетілгенде қандай кернеудегі тасымал шамдарды пайдалануға болады?
437. Тракторларды ашық тәсілмен сақтағанда бір қатарда және қатар арасындағы минималды арақашықтық қандай?
438. Іске қосатын қозғалтқын қандай себептен қосылмайды?
439. Аккумулятордың зарядсыздану дәрежесі қай техникалық байқауында тексеріледі және қажетті болса зарядталады?
440. ДТ-75М тракторының ілініс муфтасының тығылу себебін атаңыз?
441. Т-150 тракторы ілінісінің бас муфтасы толық айналдыру моментін жеткізуді қамтамасыз етпеу себебін атаңыз?
442. Неліктен ауылшаруашылық құралы трактордың аспалы гидравликалық жүйесімен тасымалдау жағдайында ұсталынбайды?
443. Тракторды жаттықтыруға дайындауға орындалатын техникалық байқауының әрекетін атаңыз?
444. Неліктен Т-150 трактордың шынжыр табанының тартылуы босап қалады және бағыттағыш доңғалақ артқа кетіп қала береді?
445. А-41 қозғалтқыштың салқындатқыш сұйығының максималды жұмыс температурасы қандай?
446. Аккумулятор батареясындағы (15оС келтірілген) электролиттің номиналды тығыздығы қандай болу тиіс?
447. Трактор қанша уақыт жұмыссыз тұрса ұзақ мерзімге сақтауға қойылады?
448. Қарама қарсы қозғалыс жолағына шығуымен өрге қозғалғанда озуға?
449. Озу – бұл?
450. Теміржол өтпесінен қозғалысқа тыйым салатын сигнал ретінде жүргізушіге қаратылған кезекшінің қандай тұрысы болып табылады?
451. Мәжбүрлі аялдау - бұл?

452. При проезде через железнодорожный переезд водителю запрещается?
453. На каких транспортных средствах устанавливается опознавательный знак «Длинномерное транспортное средство»?
454. Дорожно-транспортным происшествием считается событие?
455. Какой участок дороги является границей железнодорожного переезда?
456. В каких случаях разрешается наезжать на прерывистые линии разметки, разделяющие проезжую часть на полосы движения?
457. Опознавательный знак «Автопоезд» устанавливается на?
458. Как обязан поступить водитель транспортного средства, если включился разрешающий сигнал светофора, а на проезжей части данного направления движения находятся пешеходы, не закончившие переход?
459. На каких транспортных средствах на ветровом стекле должен быть размещен талон о прохождении государственного технического осмотра?
460. Эффективность действия тормозной системы транспортного средства достигается?
461. Как должен поступить водитель при приближении к стоящему транспортному средству с включенным проблесковым маячком синего цвета?
462. Какие внешние световые приборы должны быть включены в светлое время суток на транспортном средстве, перевозящем крупногабаритные или тяжеловесные грузы?
463. Разрешается ли обгон на пешеходных переходах?
464. Каково назначение декомпрессионного механизма?
465. К чему приводит работа двигателя с зазором между стержнем клапана и бойком коромысла значительно меньшим нормы?
466. Как сказывается на работе дизельного двигателя подсос воздуха в систему питания?
467. Почему двигатель не развивает мощность, дымит?
468. Назовите участок в цепи топливной системы дизеля, где наиболее вероятно попадание в систему воздуха?
469. Каковы причины отсутствия давления в смазочной системе?
470. Для какой цели в крышку заливной горловины радиатора вмонтирован паровоздушный клапан?
471. При перегреве двигателя необходимо?
472. Каково назначение муфты сцепления передаточного механизма пускового двигателя?
473. Типы устройств для управления сцеплением (привод сцепления)?
474. Допускается ли буксировка комбайнов с включенной передачей?
475. Каким образом можно устранить забивание молотильного аппарата?
476. Какова периодичность проведения технического осмотра № 2 комбайна СК-5 в моточасах?
477. Каков максимально допустимый уклон при работе и транспортировке комбайна СК-5?
478. Какова периодичность проведения технического осмотра № 1 комбайна СК-5 в моточасах?
479. Какого цвета наблюдается дымление при работе двигателя с загрязненным воздухоочистителем?
480. Допускается ли обгонять движущийся транспорт в ночное время комбайном?

452. Теміржол өтпесін кесіп өткенде жүргізушіге?
453. Қандай көлік құралдарында «Ұзын өлшемді көлік құралы» айырым белгісі қойылады?
454. Жол-көлік апаты – бұл?
455. Жолдың қай учаскесі теміржол өтпесінің шекарасы болып табылады?
456. Жүріс бөліктерінде қозғалыс жолақтарына бөлетін үзілмелі таңба сызығын қандай жағдайларда басуға болады?
457. «Автопоезд» айырым белгісі неге қойылады?
458. Бағдаршамның рұқсат ететін сигналы қосылса, ал қозғалыстың осы бағыттағы жүріс бөлігінде өтуді аяқтамаған жаяу жүргіншілер болғанда, жүргізуші не істеуге міндетті?
459. Көлік құралдарының қайсысында маңдайлық әйнектерде мемлекеттік техникалық қараудан өткені туралы талон орналастыру тиіс?
460. Көлік құралының тежеу жүйесінің тиімділігіне қалай жетеді?
461. Қосылған көк түсті жарқылдауық маягі іске қосулы тоқтап тұрған көлік құралына жақындаған кезде жүргізуші не істеу керек?
462. Тәуліктің жарық уақытында ірі өлшемді немесе ауыр салмақты жүктерді тасымалдайтын көлік құралында қандай сыртқы жарықтандыру приборлары қосылуы тиіс?
463. Жаяу жүргіншілер жолында озуға?
464. Декомпрессиялық механизмнің қажеттілігі қандай?
465. Клапан стерженьі және иін түрткіл арасындағы нормадан тым кем сыңалау бар қозғалтқыштың жұмысы нені туындатады?
466. Дизельдік қозғалтқыштың жұмысына жабдықтау жүйесіне ауаның соруы (кіруі) қалай әсер етеді?
467. Неліктен қозғалтқыш қуаттылықты дамытпайды, түтіндейді?
468. Дизельдің жанармай жүйе тізбегіндегі ауаның жүйеге кіру үлкен мүмкіндігі бар учаскесін атаңыз?
469. Майлану жүйедегі қысымның болмау себептері қандай?
470. Қандай мақсатта радиатордың құю мойынының қақпағына бу-ауа клапан орнатылған?
471. Қозғалтқыш қызып кеткенде?
472. Іске қосу қозғалтқышының беріліс механизміндегі ілінісу муфтасының қызметі қандай?
473. Іліністі (ілінісу жетегін) басқаруға арналған құрылғылар түрлері қандай болады?
474. Қосылып тұрған беріліспен комбайндарды сүйретуге болады ма?
475. Бастырғыш аппараттың бітеліп қалуын қалай жоюға болады?
476. СК-5 комбайнында мотосағатта техникалық байқау № 2 өткізу мерзімділік қандай?
477. СК-5 комбайнында жұмыс істегенде және оны тасымалдау кезінде ең жоғары еңкіштік қандай?
478. СК-5 комбайнда мотосағатта техникалық байқау № 1 ғы өткізу кезеңділігі қандай?
479. Ластанған ауа тазартқышты қозғалқыштың жұмысында қандай түсті түтін байқалады?
480. Түнгі уақытта комбайнға қозғалыстағы көлікті басып озуға болады ма?

481. По какой причине коробка переменных передач комбайна «Енисей» включается с шумом?
482. До какого предела необходимо уменьшить скорость комбайнов СК-5, при поворотах и разворотах?
483. По какой причине в гидробаке комбайна образуется пена?
484. Менее какой ширины продольных и поперечных прокосов категорически запрещается начинать уборку хлеба?
485. На сколько оборотов отпускаются гайки стяжных болтов, сжимающих пружин до соприкосновения витков, если отсутствуют приспособления, которые позволяют контролировать момент пробуксовки фрикционных муфт на самоходных комбайнах?
486. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении их в колонне?
487. Что является причиной большого хода педали тормоза (да упора в пол) комбайна СК-5?
488. Каким должен быть зазор между контактами прерывателя магнита пускового двигателя ПД-10У?
489. Каким должен быть интервал между комбайнами при движении их в колонне на спусках или подъемах?
490. По какой причине жатка поднимается медленно или совсем не поднимается?
491. Какого цвета наблюдается дымление работающего двигателя при попадании масла в камеру сгорания?
492. По какой из причин стартер не проворачивает коленчатый вал дизеля или проворачивает медленно?
493. Каким должен быть зазор между упором наклонной камеры и верхним поясом корпуса жатки у комбайна?
494. По какой причине забиваются шнеки и элеваторы молотилки комбайна «Енисей»?
495. По какой причине тяговое реле включает и сразу же выключает стартер?
496. С помощью чего регулируется перекос жатки комбайна СК-5 относительно молотилки?
497. Какой вид технического осмотра необходимо провести при наработке комбайном СК-5 180 моточасов?
498. На каком расстоянии должен располагаться впереди спинки ножа вал мотовила при уборке средне- и короткостебельных культур?
499. Каким должен быть прогиб ременной передачи привода главного контрпривода комбайна СК-5 при нажатии с усилием 4,0 кгс?
500. Какой длине дуги шкива соответствует один градус поворота коленчатого вала двигателя СМД-18КН?
501. Какой вид технического обслуживания необходимо провести при наработке комбайном СК-5 240 моточасов?
502. Каким должен быть минимальный зазор между концами граблин и пальцами режущего аппарата комбайна СК-5?
503. Каким видом и длиной разрешается буксировка комбайнов?
504. К чему приводит увеличение зазора между клапаном и коромыслом?
505. На какое давление открытия регулируют предохранительные клапаны гидросистемы комбайна СК-5?
506. Каким должен быть зазор на входе молотильного аппарата у комбайна СК-5 при уборке пшеницы?

481. Неліктен «Енисей» комбайнның айнымалы берілістер қорабы шумен қосылады?
482. Бұрылыс кезінде СК-5 комбайндардың жылдамдығын қандай шамаға төмендету керек?
483. Неліктен комбайнның гидробагында неге көбік пайда болады?
484. Көлденең және бойлық шалғылардың қандай енінде егін жинауды бастауға тыйым салынады?
485. Өздігінен жүретін комбайндарда үйкеліс муфталарының тығылу сәтін бақылауға мүмкіндік жасайтын қондырғылар болмағанда, серіппелерді орамдарының жанасуына дейін қысатын тарту болттарының гайкалары неше айналымға ағытылады?
486. Колоннада қозғалығанда комбайндар арасындағы арақашықтық қандай болу тиіс?
487. СК-5 комбайнның тежеуіш басқыштың еркін жүрісінің (еденге қарай тіреуге дейін) үлкен болуының себебі неде?
488. ПД-10У іске қосу қозғалтқышының магнетодағы контакттілер арасындағы саңылау қандай болуы тиіс?
489. Ылдилар мен өрлерде колоннада қозғалатын комбайндар арасында қандай арақашықтық болу тиіс?
490. Неліктен делестегіш баяу көтеріледі немесе көтерілмейді?
491. Жану камерасына май түскенде жұмыс істеп тұрған қозғалтқыштың түтіні қандай түсті болады?
492. Неліктен стартер дизельдің иінді білігін айналдырмайды немесе баяу айналдырады?
493. Комбайнда дестелегіш тұрғының жоғары белдігі мен еңкіш камераның тірегі арасында саңылау қандай болу тиіс?
494. «Енисей» комбайнның бастырғыш шнектері мен элеваторлары неге бітеліп қалады?
495. Неліктен күш релесі стартерді қосады да, сөндіреді?
496. Бастырғышқа салыстырмалы СК-5 комбайн дестелігішінің қисаюы немен реттеледі?
497. СК-5 комбайн 180 мотосағат жұмыс істегенде техникалық байқауының қандай түрін өткізу керек?
498. Орташа және қысқа сабақты дақылдарды жинауда қалғабай иіні пышақ арқасының алдында қандай аралықта орналастыруы тиіс?
499. 4,0 кгс күшімен басқанда СК-5 комбайндағы бас қарсы жетегінің белдікті беріліс жетегінің майысуы қандай болу тиіс?
500. СМД-18КН қозғалтқыштағы иінді біліктің бұрылуының бір градусы тегершік доғасының қандай ұзындығына сәйкес келеді?
501. СК-5 комбайны 240 мотосағат жұмыс істегенде техникалық байқауының қандай түрін өткізу керек?
502. СК-5 комбайнының кесу құрылғысының саусақтары мен тырмауыш шеттері арасындағы ең кіші саңылау қандай болуы тиіс?
503. Комбайндарды бекіткіштің қандай түрімен және ұзындығымен сүйретуге болады?
504. Клапан мен иін арасындағы саңылау үлкейтілсе, не болады?
505. СК-5 комбайндағы гидрожүйенің сақтандырғыш клапандары қандай ашу қысымында әрекет етеді?
506. Бидайды жинау кезінде СК-5 комбайндағы бастырғыш аппараттың кіре берістегі сыңалауы қандай болу тиіс?

507. По какой причине двигатель СМД-22А работает не устойчиво?
508. По какой причине жатка поднимается медленно или совсем не поднимается?
509. В случае, когда комбайн движется в направлении полеглости хлебов и под углом к ней, мотовило выдвигают вперед и опускают. Как устанавливают при этом наклон граблин?
510. При каком минимальном расстоянии между высшей точкой агрегата и нижним проводом электролинии разрешается проезжать под ней?
511. Через сколько часов работы необходимо разбирать и промывать фильтр гидросистемы комбайна «Енисей»?
512. Какую помощь необходимо оказать пострадавшему при артериальном кровотечении?
513. Какой должен быть зазор между спиралями шнека и днищем жатки комбайна «Енисей»?
514. Какую помощь необходимо оказать пострадавшему при венозном кровотечении?
515. В каком состоянии должны быть пружины натяжных уравновешивающих устройств и предохранительных муфт при установке комбайнов «Енисей» на хранение?
516. Каков допустимый зазор между прижимной лапкой и сегментом режущего аппарата жатки комбайна СК-5?
517. Что является признаком полной смазки щечек соединительного звена ножа?
518. Какова максимальная продолжительность наложения жгута во избежание омертвления конечности?
519. Через какой период при хранении комбайна СК-5 следует проворачивать коленчатый вал двигателя на несколько оборотов?
520. Назовите причину неисправности комбайна «Енисей», если не работают все рабочие органы гидросистемы?
521. Через какой период, при хранении комбайна СК-5, до 20 раз включают золотниковый распределитель?
522. По какой причине наблюдается сильный нагрев масла в гидросистеме комбайна «Енисей»?
523. По какой причине при работе комбайна «Енисей» наблюдается замедленный подъем жатки?
524. Какие действия следует выполнять ежемесячно с коробкой передач при хранении комбайна СК-5?
525. По какой причине при работе комбайна СК-5 мотовило не подводит стебли к режущему аппарату?
526. Какой должна быть длина пружины при нормальном натяжении транспортера наклонной камеры комбайна «Енисей»?
527. Какова минимальная ширина продольных и поперечных прокосов, при которой категорически запрещается начинать уборку хлебов?
528. Каким должен быть просвет между колесами и площадкой при установке комбайна на подставку?
529. Какие внешние световые приборы должны быть включены на буксирующем транспортном средстве при движении в светлое время суток?
530. Какие действия водителя приведут к уменьшению центробежной силы, возникающей на повороте?
531. В каких случаях на буксируемом механическом транспортном средстве аварийная сигнализация должна быть включена?

507. Неліктен СМД-22А қозғалтқышы тұрақты түрде жұмыс істемейді?
508. Неліктен делестегіш баяу көтеріледі немесе көтерілмейді?
509. Комбайн астықтың жатып қалу бағытында және оған бұрышпен қозғалып жүргенде қалғабай алдына шығарылады да, төмендетіледі. Бұл жағдайда тырманың еңкіштігін қалай қояды?
510. Агрегаттың жоғары нүктесі мен электрлі желісінің төменгі сымы арасындағы қандай ең қысқа арақашықтығында электр желісінің астынан өтуге болады?
511. «Енисей» комбайндағы гидрожүйенің сүзгісін, оның қанша сағат жұмысынан кейін бөлшектеу және жуу керек?
512. Артериялық қан кету кезінде жарақаттанған адамға қандай жәрдем көрсету керек?
513. «Енисей» комбайндағы шанақтың шиыршық сымы мен дестелегіштің түбі арасында аңылау шамасы қандай болуы тиіс?
514. Венадан қан кету кезінде жарақаттанған адамға қандай жәрдем көрсету керек?
515. «Енисей» комбайндардың сақтауда керу теңгеру қондырмалардың және сақтандырғыш жалғағыштардың серіппелері қандай жағдайда болу тиіс?
516. СК-5 комбайндағы дестелегіштің кесу аппаратының сегменті мен басу табаны арасындағы рұқсат етілетін саңылау қандай болу тиіс?
517. Пышақтың түйістіру буын жақтаушаларының толық майлануының белгісі не?
518. Аяқ-қолдардың жансыздануын болдырмау үшін бұрама салудың максималды ұзақтығы қандай?
519. СК-5 комбайнын сақтауда қозғалтқыштың иінді білігін бірнеше айналымға қандай кезеңде бұрау қажет?
520. Гидрожүйенің барлық жұмыс құралдары істемесе, «Енисей» комбайнының ақауының себебін атаңыз?
521. СК-5 комбайнын сақтау кезеңінде қандай мерзімде золотникті таратқышты 20 рет қосады?
522. «Енисей» комбайнының гидрожүйесінде май неге қатты қызады?
523. «Енисей» комбайнының жұмысында дестелегіш неліктен баяу көтеріледі?
524. СК-5 комбайнын сақтауда беріліс қорабына ай сайын қандай әрекет жасалуы тиіс?
525. СК-5 комбайн істеп тұрған кезде неліктен мотоайыр сабақтарды кесу аппаратына апармайды?
526. «Енисей» комбайнның еңкіш камерасының тасымалдағышын қалыпты керуде серіппе ұзындығы қандай болу тиіс?
527. Егін жинауды бастауға тыйым салатын көлденең және бойлық шалғылардың ең қысқа ені қандай болу тиіс?
528. Комбайнды тұғырыққа орнату кезінде доңғалақтар мен алаң арасындағы саңылау қандай болу тиіс?
529. Тәуліктің жарық уақытында қозғалыстағы сүйрететін көлік құралында қандай сыртқы жарықтық приборлар қосылып тұру тиіс?
530. Жүргізушінің қандай әрекеттері бұрылыстарда пайда болатын ортадан тепкіш күшті азайтады?
531. Сүйретілудегі механикалық көлік құралында апаттық дабылнама қандай жағдайда қосылу тиіс?

532. Водитель, намеревающийся повернуть налево или выполнить разворот, обязан?
533. Обязан ли иметь при себе водитель документы на перевозимый груз?
534. О чем информирует водителя стрелка (стрелки), нанесенная на основной зеленый сигнал светофора?
535. Дает ли преимущество в движении подача предупредительного сигнала?
536. В каких случаях разрешается применять задние противотуманные фонари?
537. Приближаясь, к какому из указанных транспортных средств, водитель обязан снизить скорость, а при необходимости остановиться?
538. Когда должен быть подан предупредительный сигнал перед поворотом или разворотом?
539. В каких случаях при движении автопоезда должен быть включен опознавательный знак «Автопоезд»?
540. Буксируемое механическое транспортное средство при неисправности аварийной сигнализации должно быть обозначено.
541. Водитель при выборе скорости движения в темное время суток в первую очередь должен учитывать?
542. Какие предупредительные сигналы могут подаваться для предупреждения об обгоне в светлое время суток в населенных пунктах?
543. При выезде из жилой зоны водитель должен уступить дорогу.
544. Каковы типичные признаки утомления водителя?
545. Эксплуатация транспортного средства запрещается, если?
546. Количество полос для движения транспортных средств при отсутствии разметки или знаков определяется?
547. Когда в соответствии с Правилами может быть закончена подача предупредительного сигнала рукой?
548. Должен ли быть переключен дальний свет фар на ближний, если водитель встречного транспортного средства периодическим переключением света фар покажет необходимость этого?
549. Разрешается ли движение через железнодорожный переезд при выключенных сигналах светофора?
550. Что должен предпринять водитель, если нарушение герметичности пневматического тормозного привода вызывает падение давления воздуха при неработающем двигателе более чем на 0,5 кгс/см2 за 15 мин. после полного приведения его в действие?
551. Как должен действовать водитель, если на повороте от резкого ускорения возник занос задней оси заднеприводной машины?
552. Что должен предпринять водитель при вынужденной остановке в населенных пунктах в местах, где она запрещена?
553. Обгон на регулируемых перекрестках?
554. При встречном разъезде транспортных средств дальний свет фар должен быть переключен на ближний, на расстоянии не менее чем за?
555. Пневматический тормозной привод считается неисправным, если нарушение герметичности вызывает падение давления воздуха при неработающем двигателе за 15 мин. после полного приведения его в действие более чем на?

532. Солға бұрылмақ немесе кері бұрылыс жасамақ болған жүргізуші неге міндетті?
533. Жүргізушіде тасымалдайтын жүкке құжаттар болу міндетті ме?
534. Бағдаршамның негізі жасыл сигналында көрсетілген бағыттаушы (бағыттаушылар) жүргізушіге не туралы хабарлайды?
535. Ескерту сигналын беру қозғалыстағы басымдылықты береді ме?
536. Артқы тұманға қарсы фонарьларды қандай жағдайларда қолдануға болады?
537. Аталған көлік құралдарының қайсысына жақындағанда жүргізуші жылдамдықты төмендетуге міндетті, керек болса тоқтауға міндетті?
538. Бұрылыс немесе кері қозғалыс алдында ескерту сигналын қашан беру тиіс?
539. Автопоезд қозғалысында «Автопоезд» айырым белгісін қандай жағдайларда қосу тиіс?
540. Апаттық дабылнама бұзылып қалғанда сүйретілетін механикалық көлік құралын қандай сигналмен белгілеу керек?
541. Жүргізуші тәуліктің қараңғы уақытында қозғалыс жылдамдылығын таңдағанда нені ескеруі тиіс?
542. Елді мекендерде тәуліктің жарық уақытында басып озу туралы ескерту жасау үшін қандай ескерту сигналдарын беруге болады?
543. Тұрғын аймақтан шығу кезінде жүргізуші неге жол беру тиіс?
544. Жүргізушінің шаршау белгілері қандай?
545. Көлік құралын қандай жағдайларда пайдалануға тыйым салынады?
546. Таңба немесе белгілер болмағанда көлік құралдарының қозғалуына арналған жолақ саны қалай анықталады?
547. Ережелерге сәйкес ескерту сигналының қолмен беруі қашан аяқталады?
548. Қарсы қозғалыстағы көлік құралының жүргізушісі фардың жарығын мезгіл-мезгіл жағып-сөндіріп, мұның қажет екендігін көрсеткенде, фардың алыс жарығы жақын жарықпен ауыстырылу тиіс пе?
549. Бағдаршамның өшірулі дабылдарында теміржол өткелінен өтуге бола ма?
550. Пневматикалық тежеу жетегінің қымталуы бұзылып, жұмыс істемейтін қозғалтқышта, оны толық іске қосқаннан кейін ауа қысымы 15 минут уақыт ішінде 0,5 кгс/см2 астам төмендейді. Жүргізушінің әрекеті?
551. Бұрылыста кілт үдеу әсерінен артқыжетекті машинаны жолдан алып қашты. Жүргізушінің әрекеті?
552. Тоқтауға тиым салынған елді мекендерде амалсыз тоқтағанда жүргізушінің әрекеті?
553. Реттеленетін қиылыстарда озу?
554. Көлік құралдарының қарама-қарсы қозғалысында фардың алыс жарығы қандай қашықтықта жақын жарығына ауыстырылу тиіс?
555. Тығыздықтың бұзылуынан жұмыс істемей тұрған қозғалтқышта 15 минуттан кейін ауа қысымының қандай шамаға төмендетуінде, ауалы тежеу жетегін бұзылған деп есептейді?

556. Должен ли водитель обгоняющего автомобиля в темное время суток переключить дальний свет фар на ближний при отсутствии встречных транспортных средств?
557. При каких из перечисленных неисправностей транспортного средства водитель должен устранить их, а если это невозможно, то может следовать к месту стоянки или ремонта с соблюдением необходимых мер предосторожности?
558. Прицеп автопоезда на повороте смещается.
559. На каком минимальном расстоянии от транспортного средства должен быть выставлен знак аварийной остановки вне населенных пунктов?
560. Обгон на нерегулируемом перекрестке при движении по главной дороге, меняющей направление.
561. При ослеплении водитель должен?
562. С увеличением скорости движения поле зрения водителя.

556. Қарама-қарсы көлік құралдары болмаған кездегі басып озуда автомобильдің жүргізушісі тәуліктің қараңғы уақытында фардың алыс жарығын жақын жарығына ауыстыру тиіс пе?
557. Қандай аталған ақаулар кезінде көлік құралының жүргізуші оларды жоюы тиіс, ал бұл мүмкін болмаса, қажетті сақтық шараларын сақтап аялдау немесе жөндеу орнына баруы тиіс?
558. Автопоездің тіркемесі бұрылыста қайда жылжиды?
559. Елді мекеннен тыс жерде апаттық тоқтау белгісі көлік құралынан қандай минималды арақашықтықта қойылу тиіс?
560. Бағыты өзгеретін бас жолмен қозғалыста, реттелмейтін қиылыста басып озуға?
561. Қарама қарсы көліктің жарығы әсерінен көзі көрмей қалса жүргізуші?
562. Қозғалыс жылдамдылығы арттса, жүргізушінің көру аумағы қалай өзгереді?