О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 168-п "Об утверждении Правил проведения условий аттестации гражданских служащих"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 545-Ө-М. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2013 года № 8937. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 декабря 2015 года № 971
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 15.12.2015 № 971 (вводится в действие с 01.01.2016).
В целях совершенствования вопросов аттестации гражданских служащих ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 июля 2007 года № 168-п «Об утверждении Правил проведения условий аттестации гражданских служащих» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4883, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан 2007 год, июнь-август), следующие изменения:
в Правилах проведения и условий аттестации гражданских служащих, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Данные Правила не распространяются на руководителей государственных предприятий, аттестация которых осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 1353 «Об утверждении Правил назначения и аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры».
пункт 6 изложить в следующей редакции:
«6. Квалификационные категории (разряды) устанавливаются в соответствии с:
1) приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 мая 2012 года № 201-Ө-М «Об утверждении Квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7755);
2) Едиными тарифно-квалификационными справочниками работ и профессий рабочих;
3) приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 февраля 2012 года № 31-Ө-М «Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих системы социальной защиты и занятости населения» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7442);

"Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттарын және ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 20 шілдедегі № 168-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 08 қарашадағы № 545-ө-м бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 06 желтоқсанда № 8937 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 971 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 15.12.2015 № 971 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Азаматтық қызметшілерді аттестациялау мәселелерін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттарын және ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2007 жылғы 20 шілдедегі № 168-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 4883 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер  жинағында жарияланды, 2007 жыл, маусым-тамыз) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық қызметшілерді аттестациядан өткізу шарттары және ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Осы Ереже оларды аттестаттау «Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 қарашадағы № 1353 қаулысына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік кәсіпорын басшыларына қолданылмайды.».
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Біліктілік санаты (дәрежесі):
1) «Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 201-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7755 болып тіркелді);
2) Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің тарифтік-біліктілік
бірыңғай анықтамалығына;
3) «Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту жүйесі
басшыларының, мамандарының және басқа да қызметшілері лауазымдарының
үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 2 ақпандағы № 31-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7442 болып тіркелді);

4) приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 сентября 2012 года № 378-Ө-М «Об утверждении Квалификационных характеристик отдельных должностей специалистов государственных учреждений и казенных предприятий, общих для всех сфер деятельности» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8011).»;
часть первую пункта 20 изложить в следующей редакции:
«20. В состав аттестационной комиссии включаются руководители соответствующих подразделений, в том числе кадровой и юридической служб организации, представитель работников организации.».
2. Департаменту труда и социального партнерства (Оспанов А. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Абсаттарова К. Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после для его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Дуйсенова

4) «Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындардың қызмет
салаларының барлығына ортақ мамандардың жекелеген лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 378-ө-м бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 8011 болып тіркелді) сәйкес белгіленеді.
20-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Аттестация комиссиясының құрамына ұйымның әртүрлі бөлімшелерінің, оның ішінде кадр және заң қызметтерінің өкілдері, ұйым қызметкерлерінің өкілі енгізіледі.».
2. Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті (А. А. Оспанов) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Қ. Б. Әбсаттаровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Т. Дүйсенова