О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 110 "Об утверждении Правил аттестации работников государственных организаций культуры"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 280. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2013 года № 9058. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 189
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 29.06.2016 № 189 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 12 апреля 2007 года № 110 «Об утверждении Правил аттестации работников государственных организаций культуры» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4633, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 года, март-апрель) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан и со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре», в целях определения уровня профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств работников государственных организаций культуры, ПРИКАЗЫВАЮ:»;
Правила аттестации работников государственных организаций культуры, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по культуре Министерства культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа с последующим представлением в Департамент юридической службы Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об опубликовании;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    М. Кул-Мухаммед
Приложение к приказу
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
от 3 декабря 2013 года № 280
Утверждено приказом
Министра культуры и информации
Республики Казахстан

"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерiн аттестаттау ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң 2007 жылғы 12 сәуiрдегi № 110 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2013 жылғы 03 желтоқсандағы № 280 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 31 желтоқсанда № 9058 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 189 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.06.2016 № 189 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 43-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiн аттестаттау ережелерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрiнiң 2007 жылғы 12 сәуiрдегi № 110 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеудің тiзiлiмiнде № 4633 болып тiркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған, 2007 жыл, наурыз-сәуір) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына және «Мәдениет туралы» 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-банына сәйкес, мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің кәсіби, біліктілік дайындығын және іскерлік қасиеттерін айқындау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:»;
көрсетiлген бұйрықпен бекiтiлген Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары қызметкерлерiн аттестаттауды жүргізу қағидасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң Мәдениет комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде бекітілген заңнамаға сәйкес мемлекеттiк тiркелуiн;
2) белгіленген тәртіппен ақпарат құралдарында ресми жарияланғаннан кейін, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Заң қызметі департаментіне жарияланғаны туралы ақпараттың ұсынылуын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        М. Құл-Мұхаммед
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің
2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 280
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрінің

от 12 апреля 2007 года № 110
Правила
проведения аттестации работников
государственных организаций культуры 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения аттестации работников государственных организаций культуры (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года «О культуре» и определяют порядок проведения аттестации работников государственных организаций культуры (далее – работники культуры).
2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия:
Аттестация работника культуры – процедура, проводимая с целью определения соответствия уровня квалификации, работника государственной организации культуры квалификационным требованиям.
Представители работников - органы профессиональных союзов, их объединений и (или) иные уполномоченные работниками физические и (или) юридические лица.
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность работников выполнять возложенные на них должностные обязанности, в том числе для установления повышения соответствующей категории.
4. Аттестации подлежат все работники культуры, за исключением беременных женщин, по истечении каждых последующих трех лет, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
Работники культуры, находящиеся в отпуске по уходу за ребенком, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
Работники культуры на основании заявления с целью повышения категории по занимаемой должности, могут пройти досрочную аттестацию. Требования к квалификации отдельных должностей специалистов государственных учреждений и казенных предприятий, общих для всех сфер деятельности регулируются статьей 125 Трудового кодекса Республики Казахстан, а также приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 сентября 2012 года № 378-ө-м «Об утверждении квалификационных характеристик отдельных должностей специалистов государственных учреждений и казенных предприятий, общих для всех сфер деятельности» (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2012 года № 8011).
5. Аттестация включает в себя следующие последовательные этапы:
1) подготовка к проведению аттестации;

2007 жылғы 12 сәуірдегі № 110
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының
қызметкерлерін аттестациялауды жүргізу
қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының қызметкерлерін аттестациялауды жүргізу қағидасы (бұдан әрі – Қағида) 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 233-бабына және 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының «Мәдениет туралы» Заңының 7-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметкерлерін (бұдан әрі – мәдениеттің қызметкерлері) аттестаттауды жүргізу тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
Мәдениет ұйымдары қызметкерлерін аттестациялау – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының қызметкерлердің біліктілік деңгейінің біліктілік талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында жүргізілетін рәсім.
Қызметкерлердің өкілдері – кәсіптік одақтардың, олардың бірлестіктерінің органдары және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен қызметкерлер уәкілеттік берген (сайлаған) өзге де жеке және (немесе) заңды тұлғалар.
3. Қызметкерлердің өздеріне жүктелген лауазымдық міндеттерін орындау қабілеттілігі аттестациялау, сонымен қатар, санаттарын (разрядтарын) көтеру мақсатында, өткізілетін аттестациялау барысында негізгі бағалау белгісі болып табылады.
4. Жүкті әйелдерді қоспағанда, мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің барлығы аттестациялаудан өтуге жатады.
Қызметкерлер азаматтық қызметте болған уақыттың әрбiр кезектi үш жылы өткен сайын, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап кемiнде алты ай өткеннен кейiн аттестациялаудан өтедi.
Балалар күтiмi бойынша демалыста жүрген қызметкерлер жұмысқа шыққаннан кейiн алты айдан соң аттестациялаудан өтедi.
Қызметкерлер өтiнiштерi бойынша өздерiнiң атқарып отырған лауазымдарында санаттарын (разрядтарын) көтеру мақсатында, белгiленген мерзiмнен бұрын аттестациялаудан өте алады. Мемлекеттік мекемелердің және қазыналық кәсіпорындардың жекелеген лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 125–бабымен және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2012 жылғы 27 қыркүйектегі № 378-ө-м «Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындардың қызмет салаларының барлығына ортақ мамандардың жекелеген лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы» бұйрығымен реттеледі (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қазанда № 8011 тіркелді).
5. Аттестациялауды өткiзу келесi кезеңдердi қамтиды:
1) аттестациялауды өткiзуге дайындық;

2) проведение аттестации (собеседование, просмотр, прослушивание);
3) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Подготовка к проведению аттестации
6. Подготовка к проведению аттестации работников культуры организуется кадровой службой аттестующей организации по поручению его руководителя и включает следующие мероприятия:
1) разработку графика проведения аттестации;
2) определение состава аттестационной комиссии;
3) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
7. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет работников культуры, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
8. Руководитель организации по представлению кадровой службы принимает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
9. Кадровая служба письменно уведомляет служащих о сроках проведения аттестации не позднее месяца до начала ее проведения.
10. Непосредственный руководитель служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу.
11. В служебной характеристике отражается обоснованная, объективная оценка профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого работника.
12. Кадровая служба ознакамливает работника с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
13. В случае несогласия работника с представленной на него служебной характеристикой, он заявляет об этом в письменном виде в кадровую службу с приложением информации, характеризующей его.
14. Кадровая служба направляет в аттестационную комиссию в отношении каждого аттестуемого работника культуры следующие документы:
1) служебную характеристику;
2) личный листок по учету кадров;
3) автобиографию;
4) копию диплома об образовании;
5) копии документов о прохождении курсов повышения квалификации за последние три года (при их наличии);
6) копии документов о наличии ученой степени, звания (при их наличии);
7) копию трудовой книжки либо иной документ, подтверждающий трудовую деятельность работника.
15. На работника, подлежащего аттестации, кадровой службой оформляется аттестационный лист на работника культуры (далее – аттестационный лист) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Кадровая служба направляет собранные аттестационные материалы в аттестационную комиссию.
17. Аттестационная комиссия состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии руководителем организации назначается председатель. Количество членов аттестационной комиссии должно быть нечетным и не менее пяти человек.

2) аттестациялауды өткізу (әңгімелесу, тыңдау, байқау);
3) аттестациялау комиссиясының шешiм шығаруы.
2. Аттестациялау өткiзуге дайындық
6. Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары басшыларының тапсырмасы бойынша кадр қызметi қызметкерлердi аттестациялаудан өткiзудi ұйымдастырады, оған келесi iс-шаралар кiредi:
1) аттестациялауды өткізудің кестесін дайындау;
2) аттестациялау комиссиясының құрамын айқындау;
3) аттестациялауды өткiзу тәртiбi мен мақсаттары бойынша түсiндiру жұмыстарын ұйымдастыру.
7. Кадр қызметі осы Қағиданың 4-тармағына сәйкес, аттестациялануға тиiсті қызметкерлердi алты ай iшiнде бiр рет айнықтайды.
8. Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының басшылары кадр қызметінің ұсынуымен аттестацияланатын қызметкерлер тiзiмiн, аттестациялау өткiзу кестесiн және аттестациялау комиссиясының құрамы бекiтілген бұйрық шығарады.
9. Кадр қызметі аттестациялау өткiзу мерзiмi туралы, оны өткiзудiң басталуына кемiнде бiр ай қалғанда қызметкерлерге жазбаша хабарлайды.
10. Аттестациялануға тиiс қызметкерлердiң тiкелей басшылары қызметтiк мiнездеменi рәсiмдеп, оны кадр қызметіне жолдайды.
11. Қызметтiк мiнездемеде аттестацияланушының кәсiби, жеке қасиеттерi мен қызметтiк жұмысы нәтижелерi дәлелдi, объективтi бағалануы көрсетіледі.
12. Кадр қызметі аттестациялау комиссиясының отырысына кемінде үш аптадан кеш емес мерзiмде қызметкердi тапсырылған қызметтiк мiнездемемен таныстырады.
13. Қызметкер өзiне берiлген қызметтiк мiнездемемен келiспеген жағдайда, өзін сипаттайтын ақпаратты қоса ұсына отырып, жазбаша түрде кадр қызметіне ұсынады.
14. Кадр қызметі әр аттестацияланушы қызметкерге қатысты келесі құжаттарды жолдайды:
1) қызметтік мінездемесі;
2) кадр есебі туралы жеке іс-парағы;
3) өмірбаяны;
4) білімі туралы дипломның көшірмесі;
5) соңғы үш жыл ішінде біліктілігін көтеру курстарын өткені туралы құжаттардың көшірмесі (болған кезде);
6) ғылыми дәреже, атақтары құжаттарының көшірмесі (болған кезде);
7) қызметкердің еңбек қызметін дәлелдейтін еңбек кітапшасы немесе басқа да құжаттарының көшірмесі.
15. Кадр қызметі осы Қағиданың қосымшасында берiлген нысанға сәйкес, қызметкерге аттестациялау парағын (бұдан әрі – аттестаттау парағы) рәсiмдейдi.
16. Кадр бөлiмi жинақталған аттестациялау материалдарын аттестациялау комиссиясына жолдайды.
17. Аттестациялау комиссиясы мүшелерден және хатшыдан тұрады. Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының басшыларымен аттестациялау комиссиясы мүшелерінің ішінен аттестациялау комиссиясының төрағасы тағайындалады. Комиссия мүшелерінің саны бес адамнан кем емес тақ санды құрайды.

18. Председатель аттестационной комиссии председательствует на заседаниях, осуществляет общее руководство и контроль за принятыми решениями.
19. В состав аттестационной комиссии включаются руководители подразделений, в том числе кадровой и юридической служб организации, представитель работников организации.
20. Замещение отсутствующих членов аттестационной комиссии не допускается.
21. Секретарем аттестационной комиссии является представитель кадровой службы, который определяется руководителем кадровой службы. Секретарь аттестационной комиссии подготавливает соответствующие материалы к заседанию комиссии и оформляет протокол после его проведения. Секретарь осуществляет техническое обслуживание аттестационной комиссии и не участвует в голосовании.
22. Члены аттестационной комиссии проходят аттестацию на общих основаниях.
23. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третьей ее состава.
24. Результаты голосования определяются большинством голосов членов аттестационной комиссии. При равенстве голосов голос председателя аттестационной комиссии является решающим.
25. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. Проходящий аттестацию служащий, входящий в состав аттестационной комиссии, в голосовании относительно себя не участвует.
26. Особое мнение члена аттестационной комиссии излагается в письменном виде и прилагается к протоколу.
3. Порядок проведения аттестации
27. Аттестационная комиссия проводит аттестацию в присутствии аттестуемого работника.
В случае неявки аттестуемого работника на заседание аттестационной комиссии по уважительной причине в протоколе делается соответствующая запись и устанавливается новый срок прохождения аттестации согласно утвержденному графику.
28. В ходе заседания аттестационная комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемого работника. Каждым членом аттестационной комиссии на работника, подлежащего аттестации, заполняется оценочный лист, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
29. По результатам аттестации аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) при обязательной аттестации:
соответствует занимаемой должности;
не соответствует занимаемой должности, направлен на повторную аттестацию.
При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд – при его наличии) работника;
2) при досрочной аттестации работника культуры для повышения категории:
соответствует требованиям квалификационной категории;
не соответствует требованиям квалификационной категории.

18. Аттестациялау комиссиясының төрағасы оның отырыстарында төрағалық етедi, жалпы жұмысына басшылық жасайды және қабылдайтын шешiмдерiне бақылау жасайды.
19. Аттестациялау комиссиясының құрамына құрылымдық бөлімшелердің басшылары, кадр және заң қызметтерінің және қызметкерлердің өкілдері енгізіледі.
20. Аттестациялау комиссиясының отырысына қатыспаған мүшелерін алмастыруға жол берiлмейдi.
21. Комиссияның хатшысы кадр қызметінің қызметкерi болып табылады. Хатшы аттестациялау комиссиясының жұмыс iстеуiн қамтамасыз етедi, комиссия отырысының қорытындылары бойынша хаттаманы рәсiмдейдi, техникалық қызмет көрсетудi жүзеге асырады және дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ.
22. Аттестациялау комиссиясының мүшелерi аттестациядан жалпы негiздерде өтедi.
23. Аттестациялау комиссиясының отырысына оның құрамының кешінде үштен екi бөлігі қатысқан жағдайда, отырыс заңды деп есептеледi.
24. Дауыс берудiң нәтижелерi комиссия мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен айқындалады. Дауыстар тең болған жағдайда, аттестациялау комиссиясы төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
25. Аттестациялау комиссиясының шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Аттестациядан өтетін, бірақ аттестациялау комиссиясының құрамына кiретiн қызметкер өзiне қатысты дауыс беруге қатыса алмайды.
26. Аттестациялау комиссиясы мүшесінің ерекше пікірі жазбаша түрде баяндалады және хаттамаға тіркеледі.
3. Аттестациялауды өткізу тәртібі
27. Аттестациялық комиссия аттестациялауды аттестацияланатын қызметкердің қатысуымен өткізеді.
Аттестацияланатын қызметкердің дәлелді себептермен аттестациялық комиссияның отырысына қатыса алмаған жағдайда, хаттамада сәйкесінше жазба жасалып, бекітілген кестеге сәйкес аттестациялаудан өтудің жаңа мерзімі тағайындалады.
28. Аттестациялау комиссиясы отырыс барысында ұсынылған құжаттарды зерттейді, аттестацияланатын қызметкерді тыңдайды.
Аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі аттестатталушы қызметкерге осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бағалау парағын толтырады.
29. Ұсынылған құжаттарды зерртеу және аттестацияланатын қызметкерді тыңдау қорытындысы бойынша аттестациялық комиссия келесі шешімдердің біреуін қабылдайды:
1) міндетті аттестациялау барысында:
атқарып отырған лауазымына сәйкес;
атқарып отырған лауазымына сәйкес келмейді, қайта аттестациялауға жатады.
Комиссия оң шешім шығару кезінде қызметшінің соған сәйкес біліктілік санатын (дәрежесін - (болған кезде) бекітеді (растайды).
2) мемлекеттік мәдениет ұйымдары қызметкерлерінің біліктілік санаттарын (разрядтарын - (болған кезде) тағайындау немесе көтеру мақсатында өткізілетін мерзімінен бұрын аттестациялау барысында:
біліктілік санаттарының (разрядтарының) талаптарына сәйкес;
біліктілік санаттарының (разрядтарының) талаптарына сәйкес емес.

30. В случае направления на повторное прохождение аттестации через три месяца со дня проведения обязательной (первоначальной) аттестации проводится повторная аттестация в порядке, определенном настоящими Правилами. После проведения повторной аттестации аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии занимаемой должности аттестационная комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд – при его наличии) работника.
31. В случае принятия аттестационной комиссией решения о несоответствии работника занимаемой должности к нему применяется действие статьи 54 Трудового Кодекса Республики Казахстан.
32. Решение аттестационной комиссии оформляется протоколом, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии, присутствовавшими на заседании и секретарем.
Надлежаще оформленный протокол заседания аттестационной комиссии передается в кадровую службу организации.
33. Решение аттестационной комиссии в месячный срок утверждается руководителем организации.
34. Кадровая служба в течение 10 рабочих дней со дня утверждения решения ознакамливает работника с решением аттестационной комиссии под роспись.
35. Утвержденное решение аттестационной комиссии заносится в аттестационный лист работника.
36. Аттестационный лист работника, прошедшего аттестацию и служебная характеристика на него хранятся в личном деле.
Приложение 1
к Правилам проведения аттестации
работников культуры
Форма
Аттестационный лист
на работника культуры, подлежащего аттестации
Вид аттестации:
обязательная - ___; повторная - ___; досрочная - _____
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя и отчество (при наличии):
____________________________________________________________________
2. Дата рождения «____» _______________ 19 ___ г.
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке
(когда и какое учебное заведение окончил, специальность и
квалификация по образованию, документы о повышении квалификации,
переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

30. Қайта аттестациялау міндетті (алғашқы) аттестациялаудан теріс нәтиже алған күннен бастап үш ай мерзім өткеннен кейiн, осы Қағидада анықталған тәртiпте өтедi. Қайта аттестациялау нәтижелерi бойынша аттестациялау комиссиясы келесi шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес;
2) атқарып отырған лауазымына сәйкес емес.
Атқаратын қызметіне лайық болған жағдайда Комиссия қызметшінің тиісті біліктілік санатын (дәрежесін - (болған кезде) белгілейді (растайды).
31. Аттестациялау комиссиясы қызметкерді атқарып отырған лауазымына сәйкес емес деп таныған жағдайда, оған қатысты Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 54-бабында көзделген жағдайлар қолданылады.
32. Аттестациялау комиссиясының шешімі аттестациялау комиссиясы төрағасының, аттестациялау комиссиясының отырысына қатысқан аттестациялау комиссиясының мүшелерінің және аттестациялау комиссиясының хатшысының қолдары қойылған хаттамамен рәсімделеді.
Белгіленген тәртіппен рәсімделген аттестациялау комиссиясының хаттамасы мемлекеттік мәдениет ұйымының кадр қызметіне тапсырылады.
33. Аттестациялау комиссиясының шешімі мемлекеттік мәдениет ұйымының басшысымен бір айлық мерзімде бекітіледі.
34. Кадр қызметі аттестациялау комиссиясының шешімі бекітілгеннен кейін қызметкерді 10 жұмыс күні ішінде аттестациялау комиссиясының шешімімен жазбаша түрде таныстырады.
35. Аттестациялау комиссиясының бекітілген шешімі қызметкердің аттестациялау парағына енгізіледі.
36. Аттестациялаудан өткен қызметкердің аттестациялау парағы, қызметтiк мiнездеме қызметкердің жеке iсiнде сақталады.
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары
қызметкерлерiн аттестациялаудан
өткiзу қағидасына 1-қосымша
Нысан
Аттестациялауға жататын мәдениет қызметкерінің
аттестациялау парағы
Аттестация түрi: міндетті ____ қайта ___ мерзімінен бұрын ____
(керегiн Х белгiсiмен белгiлеңiз).
1. Аты-жөнi, тегi ___________________________________________________
2. Туылған күнi «___»_____________ _____ жылы.
3. Бiлiмi бойынша, бiлiктiлiгiн арттыру мен қайта даярлануы
бойынша мәлiметтер (қашан және қай оқу орнын бiтiргенi, бiлiмi
бойынша мамандығы, бiлiктiлiгiн арттыру бойынша құжаттары, ғылыми дәрежесi мен атағы)  ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Лауазымы мен тағайындалған күнi:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

5. Общий трудовой стаж:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
6. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Мнение аттестуемого:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
8. Оценка деятельности работника культуры непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. На заседании присутствовало ___ членов аттестационной комиссии.
10. Оценка деятельности работника культуры, подлежащего аттестации,
по результатам голосования, согласно прилагаемому оценочному листу на
работника культуры, заполняемому каждым членом
аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов)_________;
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) _____________;*
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____;**
4) соответствует требованиям квалификационной категории
______________***
Итоговая оценка
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
11. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов, по
которым они даются):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
12. Примечания:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: ______________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: _________________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: _____________________________________
(подпись)
_____________________________________
(подпись)
_____________________________________
(подпись)
_____________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации «____» ______________ 20 ___ года.
Решение руководителя организации по итогам аттестации:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился:
_______________________________________________
(подпись работника культуры и дата)
М.П.
* оценка при проведении повторной аттестации не выставляется;
** оценка выставляется только при проведении повторной аттестации;
*** оценка выставляется только при проведении досрочной аттестации.
Приложение 2
к Аттестационному листу
на работника культуры,
осуществляющего деятельность
в государственной организации
культуры, подлежащего аттестации
Оценочный лист
на работника культуры, осуществляющего деятельность
в государственной организации культуры,
подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации:
очередная - ___; повторная - ___; досрочная -______.
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя и отчество (при наличии): ______________________________
_____________________________________________________________________
Должность:___________________________________________________________
Оценка аттестуемого:
_____________________________________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации*;
не соответствует занимаемой должности**; соответствует требованиям
квалификационной категории***):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии: _______________________ ______________
(фамилия, инициалы)       (подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ___________________ ______________
(фамилия, инициалы)    (подпись)
Дата «__» ________________ 20 __ года
* при проведении повторной аттестации не выносится;
** выносится только при проведении повторной аттестации;
*** оценка выставляется только при проведении досрочной аттестации

5. Жалпы еңбек өтiлi: _______________________________________________
6. Аттестациялау комиссиясы мүшелерінің ескертулері мен толықтырулары: ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Аттестацияланатын қызметкердің пікірі: ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Қызметтік мінездемеге сәйкес, аттестацияланатын қызметкердің тікелей басшысымен қызметiн бағалауы: _______________________________
9. Аттестациялау комиссиясының отырысына ____ мүшесі қатысты.
10. Аттестацияланатын мемлекеттік мәдениет ұйымы қызметкеріне дауыс беру қорытындысы бойынша аттестациялау комиссиясының әр мүшесімен толтырылатын қоса беріліп отырған бағалау парағы бойынша қызметін бағалау:
1) атқарып отырған лауазымына сәйкес (дауыс саны)___________________;
2) қайта аттестациялауға жатады (дауыс саны)_______________________;*
3) атқарып отырған лауазымына сәйкес емес (дауыс саны)____________;**
Қорытынды баға: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Аттестациялау комиссиясының ұсынымдары (қай себептермен
берiлгенiн көрсете отырып): _________________________________________
12. Ескертпе: _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестациялау комиссиясының төрағасы: _________________________
(қолы)
Аттестациялау комиссиясының хатшысы: __________________________
(қолы)
Аттестациялау комиссиясының мүшелерi: _________________________
(қолы)
_________________________
(қолы)
_________________________
(қолы)
_________________________
(қолы)
Аттестациялауды өткiзу күнi 20 ___ жылғы «___» ________________
Мемлекеттік мәдениет ұйымы басшысының аттестациялау қорытындысы бойынша шешімі: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестациялау парағымен таныстырылды: _________________________
_____________________________________________________________________
(азаматтық қызметшiнiң қолы мен қол қойған күнi).
М.О.
*- қайта аттестацциялау кезінде қойылмайды;
**- тек қана қайта аттестациялау кезінде ғана қойылады;
***-теқ қана мерзімінен бұрын аттестациялау кезінде ғана қойылады.
Мемлекеттiк мәдениет
ұйымдарындағы аттестацияланатын
қызметкерлердің аттестациялау
парағына 2-қосымша
Нысан
Мемлекеттiк мәдениет ұйымдарындағы аттестацияланатын
қызметкерлерді бағалау парағы
(аттестациялау комиссиясы мүшесімен толтырылады)
Аттестация түрi: кезектi ____ қайта ___ мерзімінен бұрын ____
(керегiн Х белгiсiмен белгiлеңiз).
Аты-жөнi, тегi ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы:____________________________________________________________
Аттестацияланатын қызметкердің бағасы _______________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестациялау комиссиясы мүшесінің шешімі (атқарып отырған лауазымына сәйкес, қайта аттестациялауға жатады *,атқарып отырған лауазымына сәйкес емес **): ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестациялау комиссиясы мүшесінің шешімінің негіздемесі: ___________
_____________________________________________________________________
Аттестациялау комиссиясының мүшесі:__________________________________
(аты-жөні, қолы)
Аттестациялау комиссиясының хатшысы:_________________________________
(аты-жөні, қолы)
20___ жылғы «___» ____________
*- қайта аттестацциялау кезінде қойылмайды;
**- тек қана қайта аттестациялау кезінде ғана қойылады;
***-теқ қана мерзімінен бұрын аттестациялау кезінде ғана қойылады.