Об утверждении Правил ведения международного судового реестра Республики Казахстан
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 20 декабря 2013 года № 1024. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2014 года № 9059. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 октября 2015 года № 997
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 20.10.2015 № 997.
В соответствии с пунктом 5 Правил государственной регистрации судов и прав на них, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 «Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения международного судового реестра Республики Казахстан.
2. Департаменту водного транспорта Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Тлепов К.Н.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, официальное опубликование в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и размещение его на интранет-портале государственных органов;
3) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в информационно-правовую систему «Әділет» республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан»;
4) представление в Юридический департамент Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан сведений о государственной регистрации и о направлении на опубликование в средствах массовой информации в течение 5 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Бектурова А.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Жумагалиев
Утверждены
приказом Министра
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 20 декабря 2013 года № 1024
Правила ведения международного судового реестра
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 1024 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2013 жылы 06 қаңтарда № 9059 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 қазандағы № 997 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 20.10.2015 № 997 бұйрығымен.
«Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiнің 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Су көлігі департаменті (Қ.Н. Тілепов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында, соның ішінде оны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің интернет-ресурсында ресми жариялануын және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы «Әділет» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмесін жіберуді;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн 5 жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк тiркеу туралы және бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауға жiберу туралы мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң Заң департаментiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі А.Ғ. Бектұровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Жұмағалиев
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрінің
2013 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1024 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының халықаралық
кеме тізілімін жүргізу қағидалары

1. Настоящие Правила ведения международного судового реестра Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с Правилами государственной регистрации судов и прав на них, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 января 2003 года № 49 «Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них» и определяют порядок ведения международного судового реестра Республики Казахстан (далее – Реестр).
2. Реестр ведется морской администрацией порта на государственном и русском языках на бумажном и электронном носителях по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
3. Все страницы в Реестре в бумажном виде пронумеровываются, прошнуровываются и на последней странице Реестра указывается число пронумерованных и прошнурованных листов.
4. Реестр заверяется капитаном морского порта.
5. В графу «Отметки об изменениях» Реестра вписывается дополнительная информация о судне или о таком его изменении, которое не требует обновления всей записи, а также прекращения или перехода прав на него.
К таким сведениям относятся:
1) изменение фамилии, имени и отчества (при его наличии), места жительства физического лица, если собственником (судовладельцем) является физическое лицо;
2) изменение наименования юридического лица, его места нахождения и почтового адреса, если собственником (судовладельцем) является юридическое лицо;
3) изменение названия судна.
Приложение
к Правилам ведения
международного судового реестра
Республики Казахстан
Форма
Международный судовой реестр
Республики Казахстан
п/п
Дата внесения в международный судовой реестр Республики Казахстан и порядковый регистрационный номер
Название судна
Наименование/ фамилия, имя и отчество (при его наличии) собственника и его адрес
Наименование/ фамилия, имя и отчество (при его наличии) судовладельца и его адрес
Тип и назначение судна
Позывной сигнал
Идентификационный номер ИМО
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение
Порт основной приписки
Порт приписки на время фрахтования
Порт (место) предыдущей регистрации и дата ее аннулирования (если таковые имеются)
Срок действия разрешения на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан
Прежнее название судна (если оно ранее плавало под иностранным флагом)
Район плавания
№ проекта
Год и место постройки судна
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение
Материал корпуса
Грузоподъемность (тонны)
Пассажиро-вместимость (человек)
Тип, число и мощность главных двигателей
Род движителей и количество винтов
Габаритные размерения судна (метры)
Высота надводного борта (метры)
длина
ширина
осадка
в грузу
порожним
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
продолжение
Вместимость (регистровые тонны)
Спасательные шлюпки (количество, общая вместимость)
Максимальная скорость хода (в узлах)
Отметки об изменениях
Сведения о государственной регистрации ипотеки судна или строящегося судна
валовая
чистая
в грузу
порожним
Реквизиты свидетельства о государственной регистрации ипотеки, наименование/ фамилия, имя и отчество (при его наличии) и адрес залогодателя и залогодержателя, дата окончания ипотеки
Реквизиты документов, на основании которых прекращена государственная регистрация ипотеки, дата досрочного окончании ипотеки
27
28
29
30
31
32
33
34

1. Осы Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 қаңтардағы № 49 қаулысымен бекітілген Кемелер мен оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу ережесiне сәйкес әзірленген және Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімін (бұдан әрі – Тізілім) жүргізу тәртібін белгілейді.
2. Тізілімді порттың теңіз әкімшілігі мемлекеттік және орыс тілдерінде қағаз және электронды тасығыштарда осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізеді.
3. Қағаз түріндегі Тізілімде барлық беттер нөмірленеді, тігіледі және Тізілімнің соңғы бетінде нөмірленген және тігінделген парақтардың саны көрсетіледі.
4. Тізілімді теңіз портының капитаны куәландырады.
5. Тізілімнің «Өзгерістер туралы белгілер» деген бағанына кеме туралы немесе барлық жазуды жаңартуды, сондай-ақ оған құқықтардың тоқтатылуын немесе ауысуын талап етпейтін өзгерісі туралы қосымша ақпарат жазылады.
Мұндай мәліметтерге:
1) егер кеменің меншік иесі (кеме иесі) жеке тұлға болса, жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде), тұратын жерінің өзгеруі;
2) егер кеменің меншік иесі (кеме иесі) заңды тұлға болса, заңды тұлғаның атауы, оның орналасқан жері және пошталық мекен-жайының өзгеруі;
3) кеме атауының өзгеруі жатады.
Қазақстан Республикасының
халықаралық кеме тізілімін
жүргізу қағидаларына қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізілімі
Р/с
Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тізіліміне енгізу күні және тәртіптік тіркеу нөмірі
Кеменің атауы
Кеменің меншік иесінің атауы/ тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) және оның мекенжайы
Кеме иесінің атауы/ тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) және оның мекенжайы
Кеменің үлгісі мен мақсаты
Шақыру сигналы
Халықаралық теңiз ұйымының сәйкестендiру нөмiрi
1
2
3
4
5
6
7
8
жалғасы
Негізгі тіркеудің порты
Жалдау уақытына тіркеу порты
Алдағы тіркеудің порты (орны) және оның күшін жоюдың күні (егер ондайлар болса)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк туын көтерiп жүзу құқығына рұқсаттың қолданылу мерзімі
Кеменің бұрынғы атауы (егер ол бұрын шетелдік туын көтеріп жүзетін болса)
Жүзу ауданы
Жобаның №
Кеменің жасалған жылы мен орны
9
10
11
12
13
14
15
16
жалғасы
Корпус-тың мате-риалы
Жүк көтерімдігі (тонналар)
Жолаушылар сыйымдылы-ғы (адам)
Басты қозғалтқыштардың типі, саны және қуаты
Қозғалтқыштар-дың түрі және бұрама саны
Кеменің габариттік өлшемдері (метрлер)
Су үсті бортының биіктігі (метрлер)
ұзын-дығы
ені
шөгу
жүкпен
жүксіз
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
жалғасы
Сыйымдылық (тіркелімдік тонналар)
Құтқару шлюпкалары (саны, жалпы сыйымдылығы)
Жүрістің ең тез жылдамдығы (буындарда)
Өзгерістер туралы белгілер
Кеменің немесе жасалынып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
жалпы
таза
жүкпен
жүксіз
Ипотеканы мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің деректемелері, кепіл беруші мен кепіл ұстаушының атауы/ тегі, аты және әкесінің аты (болған кезде) және мекенжайы, ипотеканың аяқталу күні
Негізінде ипотеканы мемлекеттік тіркеу тоқтатылған құжаттардың деректемелері, ипотеканың мерзімінен бұрын аяқталу күні
27
28
29
30
31
32
33
34