О бюджете города Астаны на 2014-2016 годы
Решение маслихата города Астаны от 13 декабря 2013 года № 194/28-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 6 января 2014 года № 799. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22 мая 2015 года № 362/52-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 22.05.2015 № 362/52-V.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2014-2016 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 368 586 698 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 140 225 166 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 648 462 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12 280 801 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 210 432 269 тысяч тенге;
2) затраты – 327 782 663,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - (-851 968) тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 851 968 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 47 444 799 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 47 444 799 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 5 788 796,4) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  5 788 796,4 тысяч тенге;
7) поступление займов – 5 200 000 тысяч тенге;
8) погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом - (- 6 059 312,4) тысяч тенге.
9) используемые остатки бюджетных средств – 6 648 108,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 09.04.2014 № 231/32-V (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.06.2014 № 246/36-V (вводится в действие с 01.01.2014); от 29.09.2014 № 288/41-V (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» в доход соответствующего бюджета зачисляются:
по коду «Налог на добычу полезных ископаемых» классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
по коду «Социальный налог» классификации доходов единой бюджетной классификации - задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании»;
по коду «Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом» - задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
по коду «Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом» - задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.

Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 194/28-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 06 қаңтарда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 799 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 362/52-v шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 22.05.2015 № 362/52-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Астана қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 123-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға арналған бюджет келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 368 586 698 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 140 225 166 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 648 462 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 12 280 801 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 210 432 269 мың теңге;
2) шығындар – 327 782 663,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – (-851 968) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 851 968 мың теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо –  47 444 799 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 47 444 799 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-5 788 796,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5   788 796,4 мың теңге;
7) қарыздардың түсімі – 5 200 000 мың теңге;
8) жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу (- 6 059 312,4)мың теңге;
9) бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 648 108,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 09.04.2014 № 231/32-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 27.06.2014 № 246/36-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 29.09.2014 № 288/41-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 26.11.2014 № 301/44-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тиісті бюджеттің кірісіне төмендегілер есепке алынатындығы назарға алынсын:
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды алуға арналған салық» коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша салық тәртібі тұрақтылығының кепілдіктерін сақтайтын роялти;
бірыңғай бюджеттік сыныптаманың кіріс сыныптамасының «Әлеуметтік салық» коды бойынша – бұған дейін Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылған жарналар бойынша берешек, сондай-ақ, бұған дейін Жол қорына түскен автомобиль жолдарын пайдаланушылардың аударымы.
Сонымен қатар, қызметін салық тәртібі тұрақтылығының кепілдігін қарастыратын жер қойнауын пайдалануға арналған өзара шарт бойынша жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда аталған аударымдарды немесе «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттік қорына аударылатын аударым сомасына әлеуметтік салықты азайтады;
«Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген бензин (авиациялықтан басқа)» коды бойынша - бұған дейін Жол қорына түскен бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
«Өндірушілер көтерме түрде іске асыратын меншікті өндірілген дизельді отын» коды бойынша – бұған дейін Жол қорына түскен дизельді отын алымы бойынша берешек.

3. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» с 1 января 2014 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты - 9 983 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 20 782 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге;
6) установлено с 1 января 2014 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
5. Бюджету города Астаны на 2014 год предусмотрены бюджетные субвенции из республиканского бюджета в сумме 4 140 666 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2014 год в размере 581 404 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Астаны от 09.04.2014 № 231/32-V (вводится в действие с 01.01.2014); от 29.09.2014 № 288/41-V (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2014 год, согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района «Алматы» города Астаны на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 678.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района «Есиль» города Астаны на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 91011.
11.Утвердить перечень бюджетных программ района «Сарыарка» города Астаны на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 121314.

3. 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо жұмыс берушілердің қызметкерге уақытша еңбекке қабілетсіздігі бойынша төлеген жәрдемақыларының, бала туғанда, жерлеуге Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін соманың аталған қорға аударылған аударымның есептелген сомасынан артуы нәтижесінде ай сайын жалақы қорынан 4 пайыз мөлшерінде әлеуметтік салық төлемақысы есебінен есептелінеді.
4. «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2014 жылдың 1 қаңтарынан:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 19 966 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақылық төлем мөлшері – 9 983 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшері – 20 782 теңге;
4) жәрдемақылар мен басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 852 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлем мөлшерін есептеу үшін күнкөріс минимумының шамасы – 19 966 теңге;
6) 2014 жылдың 1 қаңтарынан әскери қызметкерлерге (шұғыл қызметтің әскери қызметшілерінен басқа) және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық қызмет көрсету шығындарын төлеу үшін ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 теңге сомасында бекітілгенін есепке алу қажет.
5. Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетіне республикалық бюджеттен 4 140 666 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылды.
6. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 581 404 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 09.04.2014 № 231/32-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі), 29.09.2014 № 288/41-V (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
8. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
9. 678-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Алматы» ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 91011-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Есіл» ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
11. 121314-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының «Сарыарқа» ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.

30 908 778,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
141 272,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
825 132,0
006
Услуги по охране материнства и детства
242 315,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
174 664,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
325 414,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 954 144,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
2 316 641,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
183 636,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 630 046,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
1 547,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 163,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
83 746,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
211 557,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
339 956,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
166 398,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
545 378,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
315 696,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 888 342,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
289 223,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
66 530,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 617,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 519 332,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
33 773,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи

30 908 778,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
141 272,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
825 132,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
242 315,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
174 664,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
325 414,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 954 144,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 316 641,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
183 636,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 630 046,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
1 547,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 163,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
83 746,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
211 557,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
339 956,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
166 398,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
545 378,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
315 696,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 888 342,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
289 223,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
66 530,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
3 617,0
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
4 519 332,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
33 773,0
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу

181 098,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
8 641 587,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
511 496,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3 315 075,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
7 885 573,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 885 573,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 363 902,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
182 223,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
182 223,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
6 208 165,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
206 500,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
450 924,0
003
Программа занятости
516 979,0
006
Государственная адресная социальная помощь
24 382,0
007
Оказание жилищной помощи
161 474,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 222 895,0
009
Социальная поддержка инвалидов
290 451,0
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
38 051,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 235,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
447 326,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
138 712,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
90 869,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
433 439,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей - инвалидов, в реабилитационных центрах
224 654,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)

181 098,0
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
8 641 587,0
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
511 496,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
3 315 075,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
7 885 573,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
7 885 573,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 363 902,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
182 223,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
182 223,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 208 165,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 500,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
450 924,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
516 979,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24 382,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
161 474,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 222 895,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
290 451,0
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
38 051,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 235,0
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
447 326,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
138 712,0
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторларға орналастыру
90 869,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
433 439,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
224 654,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

4 207 845,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
85 679,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
84 822,0
008
Капитальные расходы государственного органа
857,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
3 689 553,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
85 028,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
482 067,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
754 691,0
012
Капитальные расходы государственного органа
8 869,0
016
Создание «зеленого пояса»
1 959 638,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 310,0
068
Увеличение водности поверхностных водных ресурсов
389 950,0
375
Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы
432 613,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
46 143,0
008
Организация санитарного убоя больных животных
20,0
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
8 253,0
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
197,0
014
Капитальные расходы государственного органа
1 279,0
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
13 305,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 182,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 691,0
023
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
200 000,0
024
Биологическая мелиорация на участке реки Есиль
10 715,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
75 172,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
5 060,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 843,0
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
10 072,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях

4 207 845,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
85 679,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
84 822,0
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
857,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
3 689 553,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 028,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
482 067,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
754 691,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 869,0
016
«Жасыл белдеуді» салуға
1 959 638,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
9 310,0
068
Жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға
389 950,0
375
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы
432 613,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 143,0
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
20,0
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 253,0
011
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
197,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 279,0
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
13 305,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
5 182,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 691,0
023
Азық-түлiк тауарларының өңiрлiк тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
200 000,0
024
Есіл өзенінің учаскесінде биологиялық мелиорациялау
10 715,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
75 172,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
5 060,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 843,0
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
10 072,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу

38 167,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 622,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
41 276,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
52 902,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
6 342,0
021
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
138 361,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
3 320 841,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8 946,0
029
Методическая работа
49 624,0
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
5 725,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
12 099 588,0
037
Строительство и реконструкция объектов образования
12 099 588,0
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
47 215,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
47 015,0
003
Капитальные расходы государственного органа
200,0
05
Здравоохранение
21 858 023,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
12 813 538,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
113 981,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
759 310,0
006
Услуги по охране материнства и детства
258 614,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
179 528,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
242 066,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 777 143,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
2 238 713,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
145 545,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

38 167,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 622,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
41 276,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
52 902,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
6 342,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
138 361,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 320 841,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған қазақстандық азаматтарға бір жолғы ақшалай қаражат төлеу
8 946,0
029
Әдістемелік жұмыс
49 624,0
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
5 725,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
12 099 588,0
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
12 099 588,0
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
47 215,0
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 015,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200,0
05
Денсаулық сақтау
21 858 023,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
12 813 538,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
113 981,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
759 310,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
258 614,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
179 528,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
242 066,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 777 143,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 238 713,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
145 545,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету

-20 854 985,0
009
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
-20 854 985,0
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение 4
к решению маслихата города Астаны
от 13 декабря 2013 года № 194/28-V
Перечень
бюджетных программ развития бюджета города Астаны
на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата города Астаны  от 26.11.2014 № 301/44-V (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

-20 854 985,0
009
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
-20 854 985,0
Астана қаласы мәслихатының хатшысы         С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 194/28-V шешіміне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының  26.11.2014 № 301/44-V(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетінің бюджеттік
инвестициялық жобаларын іске асыруға және заңды тұлғалардың
жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған
бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму
бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

386
Управление энергетики города Астаны
040
Развитие индустриально- инновационной инфраструктуры в рамках направления "Инвестор -2020"
12
Транспорт и коммуникации
368
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны
002
Развитие транспортной инфрастуктуры
012
Формирование и (или) увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта Новая транспортная система города Астаны
13
Прочие
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
012
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
359
Управление туризма, физической культуры и спорта города Астаны
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
364
Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
367
Управление коммунального хозяйства города Астаны
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
368
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
372
Управление администрирования специальной экономической зоны «Астана-новый город»
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц

386
Астана қаласының энергетика басқармасы
040
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялдық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту
12
Көлік және коммуникация
368
Астана қаласының жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
012
Астана қаласының жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру және (немесе) ұлғайту
13
Басқалар
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
359
Астана қаласының туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
364
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
367
Астана қаласының коммуналдық шаруашылық басқармасы
020
«Бизнестiң жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберiнде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
368
Астана қаласының жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
372
«Астана – жаңа қала» арнайы экономикалық аймағын әкімшілендіру басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту

375
Управление сельского хозяйства города реcпубликанского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
382
Управление жилищной инспекции города Астаны
007
Увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
386
Управление энергетики города Астаны
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"

375
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
382
Астана қаласының тұрғын үй инспекциясы басқармасы
007
Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
020
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту

065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Секретарь маслихата города Астаны          С. Есилов
Приложение 5
к решению маслихата города Астаны
от 13 декабря 2013 года № 194/28-V
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе
исполнения бюджета города Астаны на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение 6
к решению маслихата города Астаны
от 13 декабря 2013 года № 194/28-V
Перечень бюджетных программ
района "Алматы"
города Астаны на 2014 год

065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Астана қаласы мәслихатының хатшысы         С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 194/28-V шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2014 жылға арналған бюджетінің орындалу
процесінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Атауы
"Білім беру"
"Жалпы білім беру"
"Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру"
"Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру"
"Денсаулық сақтау"
"Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа амбулаториялық-емханалық көмек көрсету"
"Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі"
"Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру"
"Салауатты өмір салтын насихаттау"
"Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация"
"Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының өрескел бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету"
"Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру"
"Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету"
"Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету"
"Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету"
"Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету"
"Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету"
"Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсетуі"
"Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау"
"Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету"
"Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету"
"Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету"
"Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу"
"Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету"
"Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру"
"Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету"
Астана қаласы мәслихатының хатшысы         С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 194/28-V шешіміне
6-қосымша