О бюджете города на 2014-2016 годы
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2013 года № 5С-25/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 9 января 2014 года № 3947
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2014-2016 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 097 352,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 478 677 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 267,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 145 377,8 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 433 030,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6 879 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 109 029 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 109 029 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 250 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 250 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 140 815,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 140 815,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 14.11.2014 № 5С-33/2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Утвердить доходы бюджета города за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налогов на имущество;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
единого земельного налога;
акцизов;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налога на игорный бизнес;
государственной пошлины;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступлений части чистого дохода государственных предприятий;
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений по кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений;

2014-2016 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-25/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 9 қаңтарда № 3947 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған қала бюджеті 123 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 097 352,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 478 677 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 267,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 145 377,8 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 433 030,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 879 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 109 029 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 109 029 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 250 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 250 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -140 815,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 140 815,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 14.11.2014 № 5С-33/2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздер есебінен қала бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;

3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажи земли;
продажи нематериальных активов.
3. Установить специалистам организаций образования, культуры, работающим в сельской местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
4. Учесть, что в бюджете города на 2014 год предусмотрены расходы за счет целевых трансфертов в сумме 3 250 821 тысяча тенге согласно приложению 4.
5. Учесть, что в бюджете города на 2014 год предусмотрена субвенция в сумме – 446 543 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города на 2014 год согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2014 год в сумме – 15 700 тысяч тенге согласно приложению 6.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2014 год согласно приложению 7.
9. Утвердить расходы по содержанию поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 8.
10. Учесть, что в бюджете города на 2014 год предусмотрены кредиты в сумме 109 064 тысячи тенге, в том числе: для реализации мер по социальной поддержке специалистов в сумме 2 778 тысяч тенге и микрокредитование предпринимательства в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 106 286 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
городского маслихата                       С. Сабыров
Секретарь городского
маслихата                                  Г. Копеева
СОГЛАСОВАНО
Исполняющий обязанности
акима города Степногорска                  А. Кумпекеев
Руководитель государственного
учреждения «Отдел экономики и
финансов города Степногорска»              Ш. Тулегенова
Приложение 1 к решению
Степногорского городского маслихата

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
жерді сату;
материалдық емес активтерді сату.
3. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, мәдениет ұйымдарының мамандарына, осы қызметтің түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда, жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар және тарифтік ставкалар белгіленсін.
4. 2014 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы трансферттердің есебінен 4 қосымшаға сәйкес 3 250 821 мың теңге сомасында шығындар көзделгені есепке алынсын.
5. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 446 543 мың теңге сомасында субвенция көзделгені есепке алынсын.
6. 2014 жылға арналған қала бюджетінің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 6 қосымшаға сәйкес 15 700 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округті ұстау бойынша шығыстар 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 109 064 мың теңге сомасында кредиттер, соның ішінде: мамандарды әлеуметтік қолдау бойынша шараларды іске асыру үшін 2 778 мың теңге сомасында және Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті микрокредиттеуге 106 286 мың теңге сомасында көзделгені есепке алынсын.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       С. Сабыров
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                    Ғ. Көпеева
КЕЛІСІЛДІ
Степногорск қаласы әкімінің
міндетін атқарушы                          Ә. Күмпекеев
«Степногорск қаласының
экономика және қаржы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің басшысы            Ш. Төлегенова
Степногорск қалалық мәслихатының

12880
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
40503
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
28456
На решение вопросов обустройства моногородов
73863,1
Отдел строительства
На реконструкцию магистрального водовода водохранилище Селетинское – города Степногорск и насосной станции 1-го подъема 3 очередь город Степногорск
834202
На реконструкцию системы водоснабжения поселка Бестобе
1171073
На реконструкцию систем водоснабжения и водоотведения (2 очередь) города Степногорска
69466
На разработку проектно-сметной документации по строительству котельной в поселке Шантобе
10000
На разработку проектно-сметной документации по строительству линии освещения в селе Новокронштадтка (2,8 километра)
2100
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии
На проведение противоэпизоотических мероприятий
15021
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
1129
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
На строительство и реконструкцию автомобильных дорог города Степногорска
32465
На реконструкцию дороги вдоль 4 микрорайона от улицы Ленина до улицы Степная в городе Степногорск
33179
На реконструкцию уличного освещения и строительство тротуарной дорожки и бордюрного камня вдоль проезда к жилым домам № 64 7 микрорайона в городе Степногорск
78252
На реконструкцию уличного освещения, тротуарной дорожки и бордюрного камня вдоль улицы Славского в городе Степногорск
105620
На строительство уличного освещения, реконструкцию тротуарной дорожки и бордюрного камня вдоль улицы Коммунальная в городе Степногорск
42354
На реконструкцию уличного освещения, тротуарной дорожки и бордюрного камня вдоль улицы Серова в городе Степногорск
97272
На обслуживание инвалидов, в рамках реализации плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
504
На обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий
39966,1
На подготовку к отопительному сезону объектов теплоснабжения поселка Шантобе

12880
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
40503
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
28456
Моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге
73863,1
Құрылыс бөлімі
Степногорск қаласы-Сілеті су қоймасы магистралды су тартқышын және Степногорск қаласы 3-кезектегі 1-көтермедегі сорғыш станциясын қайта құруға
834202
Бестөбе кентінің сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға
1171073
Степногорск қаласының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін қайта құруға (2-кезек)
69466
Шаңтөбе кентінің қазандығының құрылысы бойынша жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге
10000
Новокронштадтка ауылында жарықтандыру желісінің құрылысы бойынша жобалау-сметалық құжаттамаларды әзірлеуге (2,8 километр)
2100
Ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге
15021
Санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылық малдардың құнын қайтаруға
1129
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
Степногорск қаласының автомобиль жолдарын салуға және қайта құруға
32465
Степногорск қаласында Ленин көшесінен Степная көшесіне дейін 4 шағын аудан бойындағы жолды қайта құруға
33179
Степногорск қаласында көшедегі жарықтандыруды қайта құруға және 7 шағын ауданның № 64 тұрғын үйге қарай өтетін жаяу жүру жолын және жиек тастарды салуға
78252
Степногорск қаласында Славский көшесі бойындағы көшедегі жарықтандыруды, жаяу жүру жолын және жиек тастарды қайта құруға
105620
Степногорск қаласында Коммунальная көшесі бойындағы көшедегі жарықтандырудың құрылысына, жаяу жүру жолын және жиек тастарды қайта құруға
42354
Степногорск қаласында Серова көшесі бойындағы көшедегі жарықтандыруды, жаяу жүру жолын және жиек тастарды қайта құруға
97272
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-қимыл жоспарын іске асыру шеңберінде мүгедектерге қызмет көрсетуге
504
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың тұрақты жұмысын қамтамасыз етуге
39966,1
Шаңтөбе кентінің жылумен жабдықтаушы объектілерін жылу беру маусымына дайындауға

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
250000
060
Увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
250000
Приложение 6 к решению
Степногорского городского маслихата
от 24 декабря 2013 года
№ 5С-25/2
Резерв местного исполнительного органа города
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 27.03.2014 № 5С-26/3 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5700

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
250000
060
Мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
250000
Степногорск қалалық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 5С-25/2 шешіміне
6 қосымша
Қаланың жергілікті атқарушы органының резерві
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 27.03.2014 № 5С-26/3 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5700