Об утверждении предельных размеров социальной помощи, предоставляемой отдельным категориям нуждающихся граждан, при наступлении трудной жизненной ситуации
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 25 декабря 2013 года № 103. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2014 года № 3746. Утратило силу решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 10 июня 2015 года № 181
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 10.06.2015 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Типовыми правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить предельные размеры социальной помощи, предоставляемой отдельным категориям нуждающихся граждан, проживающих на территории Мартукского района, при наступлении трудной жизненной ситуации согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Мартукского
районного маслихата
Б. Казанбаев
Секретарь Мартукского районного
маслихата
А. Исмагулов
Приложение к решению Мартукского районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 103
Предельные размеры социальной помощи, предоставляемой
отдельным категориям нуждающихся граждан, проживающих
на территории Мартукского района, при наступлении
трудной жизненной ситуации
1. Предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – до 150,0 тысяч тенге;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны – до 100,0 тысяч тенге;
3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – до 80,0 тысяч тенге;
4) другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны – до 80,0 тысяч тенге;
5) лицам, достигшим пенсионного возраста – до 60,0 тысяч тенге;
6) инвалидам, в том числе лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 18 лет – до 60,0 тысяч тенге;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 103 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қаңтарда № 3746 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2015 жылғы 10 маусымдағы № 181 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.06.2015 № 181 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 Қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларына сәйкес Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәртөк ауданы аумағында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихатының сессия төрағасы Б. Казанбаев
Мәртөк аудандық мәслихатының хатшысы А. Смағұлов
2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 103 Мәртөк аудандық мәслихатының шешіміне қосымша
Мәртөк ауданы аумағында тұратын мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына өмірлік қиын жағдай туындаған кезде
көрсететін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері
1. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 150,0 мың теңгеге дейін;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдарға – 100,0 мың теңгеге дейін;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдарға – 80,0 мың теңгеге дейін;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына – 80,0 мың теңгеге дейін;
5) зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға – 60,0 мың теңгеге дейін;
6) мүгедектерге, оның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған адамдарға – 60,0 мың теңгеге дейін;

7) жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий – до 50,0 тысяч тенге;
8) многодетным семьям – до 60,0 тысяч тенге;
9) детям, в том числе детям-сиротам, детям, оставшиеся без попечения родителей, выпускникам детских домов – до 60,0 тысяч тенге;
10) малообеспеченным семьям (гражданам) – до 60,0 тысяч тенге;
11) гражданам, имеющим социально-значимые заболевания (онкологические заболевания, вирус иммунодефицита человека и различные формы туберкулеза) – до 80,0 тысяч тенге.
2. Социальная помощь оказывается указанным лицам, если они не находятся на полном государственном обеспечении.
3. Социальная помощь гражданам, находящимся в трудной жизненной ситуации предоставляется, если среднедушевой доход семьи (гражданина) за предшествующий квартал (на момент обращения за помощью) не превышал 1-кратного размера прожиточного минимума (за исключением участников и инвалидов Великой Отечественной войны).
При наступлении трудной жизненной ситуации участникам и инвалидам Великой Отечественной войны оказывается социальная помощь без учета их дохода.

7) Саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдарға – 50,0 мың теңгеге дейін;
8) көп балалы отбасыларына – 60,0 мың теңгеге дейін;
9) жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйінің түлектеріне – 60,0 мың теңгеге дейін;
10) азқамтылған отбасыларына (азаматтарына) – 60,0 мың теңгеге дейін;
11) әлеуметтік маңызы бар аурулармен (онкологиялық ауруы, адамның иммунитет тапшылығы вирусы және туберкулездің түрлі нысандары) ауыратын азаматтарға – 80,0 мың теңгеге дейін.
2. Аталған тұлғаларға әлеуметтік көмек көрсетіледі, егер олар толық мемлекеттік қамсыздандыруында болмаған жағдайда,.
3. Өмірлік қиын жағдайда жүрген азаматтарға (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін қоспағанда) әлеуметтік көмек көрсетіледі, егер отбасының (азаматтың) өткен тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы (көмек алу үшін өтініш берген кезеңге) 1 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспаған жағдайда.
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек олардың табысын есепке алмай көрсетіледі.