Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сфере образования
Постановление Жамбылского областного акимата от 4 марта 2013 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 апреля 2013 года № 1931. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 22 октября 2015 года № 251
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 22.10.2015 № 251.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года и пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" от 11 января 2007 года акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации";
2) "Выдача справок по опеке и попечительству";
3) "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям";
4) "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Гани Калыбаевича.
Аким области К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникации
Республики Казахстан
А. Жумагалиев
26.03.2013 год
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
№ 56 от 4 марта 2013 года
Регламент электронной государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации" (далее – Услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган), а также на альтернативной основе через Центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт), или через веб- портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – Портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.

Білім саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 56 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 сәуірде № 1931 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 22 қазандағы № 251 қаулысымен.
Ескертпе. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 22.10.2015 № 251 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына және "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29 бабының 2-тармағына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.Қоса беріліп отырған:
1) "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою";
2) "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру";
3) "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру";
4) "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2.Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғани Қалыбайұлы Сәдібековке жүктелсін.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
А.Жұмағалиев
26.03.2013 жыл
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыздағы
№ 56 қаулысымен бекітілді
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі –Қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою" мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлары бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – Уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Электрондық үкіметтің: www.egov.kz" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.

2. Услуга оказывается на основании Стандарта.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
8) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
10) государственная база данных "Физические лица" – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) региональный шлюз "электронного правительства" - подсистема шлюза "электронного правительства", предназначенная для интеграции информационных систем "электронного акимата" в рамках реализации электронных услуг;

2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті Стандарт негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) "электрондық үкіметтің" шлюзі –электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
6) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық қолтаңбалардың жиынтығы;
7) электрондық құжат – электрондық - цифрлық нысанда берілген ақпарат және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) мемлекеттік электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
10) "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры – ақпаратты автоматтандырылған түрде жинауға, сақтау мен өңдеуге, Қазақстан Республикасында жеке тұлғаларды бірыңғай сәйкестендіруді енгізу және мемлекеттік басқару органдары мен басқа да субъектілерге, олардың өкілеттіктері шегінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғалар туралы өзекті әрі шынайы мәлімет ұсыну мақсатында Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру үшін арналған ақпараттық жүйе;
11) пайдаланушы – оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект;
12) "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі – электрондық қызметті жүзеге асыру шеңберінде "электрондық әкімдіктің" ақпараттық жүйелерінің кірігуі үшін арналған "электрондық үкімет" шлюзінің жүйесі;

13) Структурно-функциональные единицы перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций, информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги;
14) информационная система центров обслуживания населения Республики Казахстан - информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;
15) Единая нотариальная информационная система - это аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации нотариальной деятельности и взаимодействия органов юстиции и нотариальных палат.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через веб–портал "электронного правительства" (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на веб–портале "электронного правительства" с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на веб–портале "электронного правительства");
2) процесс 1 – ввод потребителем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на веб–портале "электронного правительства" для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на веб–портале "электронного правительства" подлинности данных о зарегистрированном потребителе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование на веб–портале "электронного правительства" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на веб–портале "электронного правительства" срока действия регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером указанным в запросе, и индивидуального идентификационного номера указанным в регистрационном свидетельстве электронной цифровой подписи);

13) құрылымдық-функционалдық бірліктер – қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізімі, ақпараттық жүйелер;
14) Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі – халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сондай-ақ, тиісті министрліктер мен ведомстволармен халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету үдерісін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе - нотариалдық қызметтің автоматтандырылуы және әділет органдары мен нотариалдық палаталардың өзара әрекеттесуі үшін арналған аппаратты-бағдарламалық кешен.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 1), осы Регламенттің 2-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі көмегімен "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуді жүзеге асырады ("электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелмеген тұтынушылар үшін жүргізіледі);
2) үдеріс 1 – қызметті алу үшін тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
3) шарт 1 – "электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және шартты белгі арқылы тіркелген тұтынушы туралы мәліметтердің дұрыстығын тексеру;
4) үдеріс 2 – тұтынушы туралы деректерде қателіктердің болуына байланысты "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама дайындауы;
5) үдеріс 3 – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен оның құрылымы мен нысанының талаптарын ескере отырып, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу); сұраныс нысанына Стандарттың 11 тармағында көрсетілген қажетті құжаттардың электронды түрдегі көшірмелерін тіркеу, сонымен қатар сұранысты куәландыру (қол қою) үшін электрондық цифрлық қол таңба тіркеу куәлігін таңдау;
6) шарт 2 - "электрондық үкіметтің" веб-порталында электрондық цифрлық қол таңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде бар-жоқтығын, сонымен бірге сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін (сұраныста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қол таңба тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірінің арасында) тексеру;

7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности электронной цифровой подписи потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания услуги посредством электронной цифровой подписи потребителя и направление электронного документа (запроса) через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, документам указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данные о потребителе;
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица";
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

7) үдеріс 4 – тұтынушының электрондық цифрлық қол таңба дұрыстығының расталмауына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
8) үдеріс 5 – тұтынушының электрондық цифрлық қол таңба көмегімен қызмет көрсету сұранысын куәландыру және электронды құжатты (сұранысты) қызмет көрсетуші өңдеу үшін "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;
9) үдеріс 6 – электрондық құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
10) шарт 3 – қызмет көрсетушінің Стандартта көрсетілген құжаттарға, тұтынушы тіркеген құжаттардың және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
11) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
12) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электрондық құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қол таңбасын қолдану арқылы қалыптастырылады.
7. Қызмет көрсетушінің қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 2), осы Регламентке 2- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсетушінің қызметкерінің "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі қызмет көрсету үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – қызмет көрсетушінің, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу;
3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы сұраныс жіберу;
4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры тұтынушы туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;
6) үдеріс 5 - қызмет көрсетушінің қызметкерінің құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде сұраныс нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қол таңба арқылы куәландыру;

7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированный в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства". Электронный документ формируется с использованием электронной цифровой подписи уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через Центр (диаграмма № 3) функционального взаимодействия при оказании услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператором Центра в автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Центра услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Центра данных потребителя, а также данных по доверенности представителя потребителя (при нотариально - удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" в государственную базу данных "Физические лица" о данных потребителя, а также в Единую нотариальную информационную систему – о данных доверенности представителя потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица", данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в государственной базе данных "Физические лица", данных доверенности в Единой нотариальной информационной системе;
6) процесс 5 – заполнение оператором центра обслуживания населения формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством электронной цифровой подписи заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора Центра через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";

7) үдеріс 6 – электрондық құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
8) шарт 2 – қызмет көрсетушінің Стандартта көрсетілген, тұтынушы тіркеген құжаттардың және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
9) үдеріс 7 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы. Электронды құжат қызмет көрсетушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қол таңбасын қолдану арқылы қалыптастырылады.
8. Қызмет көрсетушінің Орталықтар арқылы жүргізілетін қадамдық әрекеттері мен шешімдері (қызмет көрсету барысында функционалдық әрекеттесу диаграммасы № 3), осы Регламентке 2- қосымшада келтірілген:
1) үдеріс 1 – қызмет көрсету үшін Орталық операторының халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі мен шартты белгіні енгізуі (авторизация үдерісі);
2) үдеріс 2 – Орталық операторының, осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын экранға шығару мен тұтынушы туралы мәліметтерді енгізу, сонымен қатар тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректерін енгізу (тек нотариалды - куәландырылған сенімхат бойынша, сенімхатты басқа түрде куәландыру жағдайында – сенімхат туралы мәліметтер толтырылмайды);
3) үдеріс 3 - "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының деректері туралы, сондай-ақ, тұтынушының сенімхат бойынша өкілінің деректері туралы – бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге сұраныс жіберу;
4) шарт 1 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болуын тексеру;
5) үдеріс 4 – "жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында тұтынушы туралы деректердің, және бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеде сенімхат туралы деректердің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құру;
6) үдеріс 5 – Орталық операторының сұраныс нысанын, құжаттардың қағаз нысанында болуы туралы белгіге қатысты бөлігінде толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұраныс нысанына тіркеу, қызмет көрсетуге сұраныс нысанын (енгізілген деректерді) электрондық цифрлық қол таңба арқылы куәландыру;
7) үдеріс 6 – Орталық операторының электрондық цифрлық қол таңбамен куәландырылған электрондық құжатты (тұтынушының сұранысын) "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберу;

8) процесс 7 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора Центра результата услуги (уведомление в форме электронного документа) сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства".
9. Описание действий по заполнению форм запроса для оказания услуги:
1) ввод пользователем индивидуального идентификационного номера логина и пароля для входа в веб–портал "электронного правительства";
2) выбор услуги, указанной в настоящем Регламенте;
3) заказ услуги с помощью кнопки "Заказать услугу online";
4) заполнение запроса и прикрепление необходимых документов в электронном виде:
индивидуальный идентификационный номер выбирается автоматически, по результатам регистрации пользователя на веб–портале "электронного правительства";
пользователь с помощью кнопки "отправить запрос" осуществляет переход на удостоверение (подписание) запроса;
5) выбор регистрационного свидетельства электронной цифровой подписи пользователем;
6) удостоверение (подписание) запроса – пользователь с помощью кнопки "подписать" осуществляет удостоверение (подписание) запроса электронной цифровой подписью, после чего запрос передается на обработку в автоматизированное рабочее место услугодателя;
7) обработка запроса в автоматизированное рабочее место услугодателя;
8) у пользователя на экране дисплея выводится следующая информация: индивидуальный идентификационный номер; номер запроса; тип услуги; статус запроса; срок оказания услуги;
с помощью кнопки "обновить статус" пользователю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса;
при получении ответа на веб–портале "электронного правительства" появляется кнопка "просмотр результата".
10. После обработки запроса потребителю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории получения услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате "Adobe Acrobat".
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).

8) үдеріс 7 - электронды құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында тіркеу;
9) шарт 2 – қызмет көрсетушінің Стандартта көрсетілген, тұтынушы тіркеген құжаттардың және қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеру;
10) үдеріс 8 - тұтынушының құжаттарында қателіктердің болуына байланысты сұралып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама құру;
11) үдеріс 9 - тұтынушының Орталық операторы арқылы "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызмет нәтижесін (электрондық құжат нысанындағы хабарлама) алуы.
9. Қызмет көрсетуге сұраныс нысанын толтыру бойынша әрекеттердің сипаттамасы:
1) тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталына кіру үшін жеке сәйкестендіру нөмірі, логин мен шартты белгіні енгізуі;
2) осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдау;
3) "Қызметке online тапсырыс беру" батырмасы арқылы қызметке тапсырыс беру;
4) сұранысты толтыру және электронды түрдегі қажетті құжаттарды тіркеу:
тұтынушының "электрондық үкіметтің" веб-порталында тіркелуінің нәтижесі бойынша жеке сәйкестендіру нөмірі автоматты түрде таңдалады;
пайдаланушы "сұранысты жіберу" батырмасының көмегімен сұранысты куәландыруға (қол қоюға) өтуді жүзеге асырады;
5) тұтынушының электрондық цифрлық қол таңбаның тіркеу куәлігін таңдауы;
6) сұранысты куәландыру (қол қою) – тұтынушы "қол қою" батырмасының көмегімен электрондық цифрлық қол таңбамен сұранысты куәландыруды (қол қоюды) жүзеге асырады, осыдан кейін сұраныс қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнына жіберіледі;
7) қызмет көрсетушінің автоматтандырылған жұмыс орнында сұранысты өңдеу;
8) тұтынушының дисплей экранына келесі ақпарат шығарылады: жеке сәйкестендіру нөмірі; сұраныс нөмірі; қызметтің түрі; сұраныстың мәртебесі; қызмет көрсету мерзімі;
"мәртебесін жаңарту" батырмасы арқылы тұтынушы сұранысты өңдеудің нәтижесін көруге мүмкіндік алады;
жауапты алу барысында "электрондық үкіметтің" веб-порталында "нәтижесін қарау" батырмасы пайда болады.
10. Сұранысты өңдеуден кейін тұтынушы өңдеудің нәтижесімен келесі тәртіппен танысу мүмкіндігін алады:
қызметті алу тарихында "дайын құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін -- сұраныс нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұраныс нәтижесі тұтынушы көрсеткен магнитті тасымалдауышта "Adobe Acrobat" пішімінде сақталады.
11. Қызметті көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңесті call-орталық үнсандығы бойынша: (1414) алуға болады.

3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
12. Структурно–функциональные единицы, которые участвуют в процессе оказания услуги:
Потребитель;
Услугодатель;
Оператор Центра;
Веб–портал "электронного правительства";
Шлюз "электронного правительства";
Региональный шлюз "электронного правительства";
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
Автоматизированное рабочее место информационной системы центров обслуживания населения;
Государственная база данных "Физические лица";
Единая нотариальная информационная система.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграмма, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий в соответствии с их описаниями, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Экранная форма заявления на электронную государственную услугу указана в приложении 4 к настоящему Регламенту.
В приложении 5 к настоящему Регламенту указаны выходная форма положительного ответа (направление в детские дошкольные организации) на электронную государственную услугу, форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного возраста для направления в дошкольную организацию, выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
18. Технические условия оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие индивидуального идентификационного номера у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация на веб–портале "электронного правительства";
4) наличие у пользователя электронной цифровой подписи.
Приложение 1
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления в
детские дошкольные организации"
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц через веб–портал "электронного правительства"
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно –функциональных единиц
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
Потребитель
Веб–портал "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на веб–портале "электронного правительства" по индивидуальному идентификационному номеру и пароль
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя электронной цифровой подписи.
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя электронной цифровой подписи
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2– если есть нарушения в данных потребителя; 3–если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование структурно –функциональных единиц
Потребитель
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Удостоверение (подписание) посредством электронной цифровой подписи потребителя и направление запроса в Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
-
30 секунд- 1 минута
3 дня
6
Номер следующего действия
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 –если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий структурно–функциональных единиц через услугодателя.
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование структурно–функциональных единиц
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
Государственная база данных "Физические лица"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" через индивидуальный идентификационный номер и пароль
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в государственную базу данных "Физические лица"
Формирование сообщения об отсутствии данных в государственной базе данных "Физические лица"
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование структурно–функциональных единиц
Услугодатель
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением электронной цифровой подписью
Регистрация документа в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
-
30 секунд-1 минута
3 дня
6
Номер следующего действия
6
7– если есть нарушения; 8–если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий структурно–функциональных единиц через Центр
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование Структурно–функциональных единиц
автоматизированное рабочее место информационная система центров обслуживания населения
Оператор Центра
Оператор Центра
Государственная база данных "Физические лица", Единая нотариальная информационная система
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператором Центра по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в государственную базу данных "Физические лица" и Единая нотариальная информационная система
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5–если нарушений нет
-
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
9
2
Наименование Структурно–функциональных единиц
Оператор Центра
Оператор Центра
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Заполнение запроса с прикреплением к форме запроса необходимых документов и удостоверение электронной цифровой подписью
Направление документа удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства"
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса.
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа.
Формирование результата услуги- уведомления
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
1 минута
-
30 секунд – 1 минута
3 дня
6
Номер следующего действия
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через веб–портал "электронного правительства"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через систему центров обслуживания населения
Условные обозначения:
Приложение 3
к Регламенту электронной
государственной услуги
"Постановка на очередь детей
дошкольного
возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации"
Форма анкеты для определения показателей электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
____________________________________________________
(наименование услуги)
. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?

3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер:
Тұтынушы;
Қызмет көрсетуші;
Орталық операторы;
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы;
"Электрондық үкіметтің" шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі;
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орны;
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйесінің автоматтандырылған жұмыс орны;
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры;
Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе.
13. Әрекеттердің (рәсімдер, функциялар, операциялардың) кезектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы, әр әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып, осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
14. Әрекеттердің сипаттамаларына сәйкес, олардың қисынды кезектілігінің арасындағы өзара әрекеттестікті көрсететін диаграмма, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
15. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижесі, осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес, сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің экрандық үлгісі осы Регламенттің 4 қосымшасында көрсетілген.
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың (мектепке дейінгі балалар ұйымына жолдама алудағы) шығыс үлгісі, мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу туралы хабарлама нысаны, электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) жауап берудің шығыс үлгісі осы Регламенттің 5 қосымшасында көрсетілген
17. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) конфиденциалдылық (ақпаратты заңсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты заңсыз өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды заңсыз ұстап қалудан қорғау).
18. Қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
1) Интернетке шығу;
2) қызмет көрсетіліп жатқан тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі болуы;
3) "электрондық үкіметтің" веб-порталымен авторизациялау;
4) пайдаланушының электрондық цифрлық қол таңбаның болуы
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу
үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы
балаларды кезекке қою" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1 - қосымша
Кесте 1. "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" веб-порталында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз арқылы авторизациялау
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Қызметті таңдап алады да, сұраныс мәліметі құрылады, пайдаланушының электрондық цифрлық қол таңба таңдауы бойынша
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
Сұранысты маршруттау
Сұраған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хабарлама құрылады
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2-егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 3-егер авторизация табысты өтсе
4 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 5 –егер бұзушылықтар жоқ болса
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Тұтынушы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұтынушының электрондық цифрлық қол таңба арқылы кәландыру (қол қою) және "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына сұранысты жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арызға нөмір беру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тарту құрылады
Дайындалған құжатты көрсету
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
-
30 секунд - 1 минут
3 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
7 - егер тұтынушы мәліметінде бұзушылықтар болса; 8 –егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
Кесте 2. Қызмет көрсетуші арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
Қызмет көрсетуші
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында жеке сәйкестендіру нөмірі және құпия сөз бойынша авторизациялау
Қызмет көрсетуші қызметкерлерінің қызмет түрін таңдауы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына тұтынушының мәліметтері туралы сұраныс жіберу
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорында мәліметтердің жоқтығына байланысты хабарламаның құрылуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арызға нөмір иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылуына ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
10-15 секунд
6
Келесі әрекеттің нөмірі
-
4 – егер бұзушылық болса; 5 – егер бұзушылық жоқ болса
-
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Қызмет көрсетуші
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу мен электрондық цифрлық қол таңбамен куәландыру
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнында құжаттарды тіркеу
Тұтынушы мәліметінде ақаулар болса, соған байланысты қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмерін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Ескертпе-қызметінің нәтижесінің құрылуы
5
Орындау мерзімі
10-15 секунд
-
30 секунд- 1 минут
3 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
6
7– егер бұзушылық болса; 8–егер бұзушылық жоқ болса;
-
-
Кесте 3. Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүргізілетін құрылымдық-функционалдық бірліктерінің әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
1
2
3
4
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Халыққа қызмет көрсету орталықтары ақпараттық жүйе автоматтандырылған жұмыс орны
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқоры, Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйе
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Орталық операторының логині және құпия сөзі арқылы авторизациялауы
Қызметті таңдап, сұраныс мәліметтерін құрады
"Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорына,, Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне сұранысты бағыттау
Тұтынушы туралы мәліметтердің жоқтығына байланысты мәлімет алу мүмкін еместігі туралы хабарлама құрылады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы жүйеде сұранысты тіркейміз
Сұраныстың табысты құрылу туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Негізделген бас тартуды құру
5
Орындау мерзімі
30 секунд-1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4-тұтынушының мәліметінде бұзушылықтар болса; 5-егер бұзушылықтар жоқ болса
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыс ағымы, барысының)
5
6
7
8
9
2
Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің атауы
Орталықтың операторы
Орталықтың операторы
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
"Электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орны
3
Әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операцияның) және олардың сипаттамасы
Сұраныс нысанын толтырып, сканерленген құжаттарды тіркеу, электрондық цифрлық қол таңбамен куәландыру
Электрондық цифрлық қол таңбамен куәландырылған (қол қойылған) құжатты "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзінің автоматтандырылған жұмыс орнына бағыттаймыз
Құжатты тіркеу
Тұтынушы құжаттарында бұзушылықтар болса, соған байланысты қызметтің қабылдамайтыны жөнінде хабарлама құрылады
Көрсетілген қызметтің нәтижесін тұтынушының алуы
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-басқарушылық шешім)
Сұраныстың табысты құрылуы туралы ескертпе көрсетіледі
Сұранысты маршруттау
Арыздың нөмірін иелендіру арқылы сұранысты тіркеу
Негізделген бас тартуды құру
Ескертпе-қызметінің нәтижесінің құрылуы
5
Орындау мерзімі
30 секунд-1 минут
1 минут
-
30 секунд-1 минут
3 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
8– егер бұзушылықтар болса; 9–егер бұзушылықтар жоқ болса
-
-
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2 - қосымша
Диаграмма № 1 "Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Диаграмма № 2 Қызмет көрсетуші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Диаграмма № 3 Орталықтың ақпараттық жүйе арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы функционалдық әрекеттесу
Шартты белгілер:
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
"Сапа" және "қол жетімділік" электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
_________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процессінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские
дошкольные организации"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Начальнику _____________ районного отдела
образования, физической культуры и спорта
Акиму аульного (сельского) округа
____________________________
от __________________________
(фамилия, имя, отчество)
проживающего по адресу:
____________________________
тел.________________________
Заявление
Прошу поставить на очередь для получения места в дошкольной организации
№ ______________, моего ребенка ________________________________
дата рождения_____________________________________________________
Прилагаю документы, подтверждающие право на первоочередное направление в дошкольную организацию _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Место работы родителей:
матери- ___________________________________________________________
отца-________________________________________________________________Дата _________________
Подпись ______________
________________________________
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной услуги
"Постановка на очередь детей дошкольного возраста
(до 7 лет) для направления в детские дошкольные
организации"
Выходная форма положительного ответа (направление в ДДО) на электронную государственную услугу
Отдел образования района
Акимат аульного (сельского) округа
НАПРАВЛЕНИЕ №....
для зачисления ребенка в дошкольную организацию
________________ районный отдел образования, физической культуры и спорта _________ направляет в дошкольную организацию № _________, расположенную по адресу: г. ___________, ул. ___________
Фамилия, имя, отчество ребенка: ____________________________________
Дата рождения: _____________.
Домашний адрес ребенка: __________
Направление должно быть представлено в дошкольную организацию в течение 5 дней со дня ее выдачи.
Направление выдано "_______" ___________
/ФИО/ Начальника отдела образования (расшифровка подписи)
Печать
Форма уведомления о регистрации ребенка дошкольного возраста для направления в дошкольную организацию
Уведомление о регистрации ребенка
Настоящее уведомление выдано_____________________________________________
(ФИО родителя)
В том, что ________________________________________________________
(ФИО ребенка)
Поставлен (а) на очередь в "Журнале регистрации детей дошкольного возраста для направления в дошкольные организации"
за № ________, от "_____" _______________20____года
Потребители, стоящие в очереди на получение места в дошкольную организацию имеют возможность осуществлять контроль продвижения своей очередности в соответствии с графиком работы (отдела, акимата), а также через электронный портал.
(специалист отдела образования)
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Уважаемый(ая) ______________________________, уведомляем Вас о (ФИО заявителя)
том, что Вам отказано в выдаче направления Вашему ребенку (ФИО ребенка) в детскую дошкольную организацию.
Причина отказа: _______________________________________________________________
Руководитель ___________________________
(ФИО)
Утверждено
постановлением
акимата Жамбылской
области
№ 56 от 4 марта 2013 года
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству"
1. Общие положения

1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі
(7 жасқа дейін) жастағы балаларды
кезекке қою" электрондық мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне 4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызмет алуға өтініштің экрандық үлгісі
___________ауданы білім
бөлімінің бастығына
___________________ауылдық (селолық)
округінің әкіміне
_________________________________
мекен-жайында тұратын
__________________________
(Аты-жөні)
тел.______________________________
Өтініш
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін № _______, менің баламды___________________туылған күні ________________ кезекке қойуыңызды сұраймын.
Мектепке дейінгі ұйымға бірінші кезектік жолдамаға құқығын растайтын құжаттарға қосамын
Ата-ананың жұмыс орны:
анасы-_____________________________
әкесі-______________________________
Күні_______
Қолы_______
__________________________________________
"Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына
жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін)
жастағы балаларды кезекке қою" электрондық
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауаптың (Мектепке дейінгі балалар ұйымы жолдама алудағы) шығыс үлгісі
_____________________ ауданының білім бөлімі
_____________________ ауылының әкімдігі
Баланы мектепке дейінгі ұйымға қабылдау үшін
№ ЖОЛДАМА
_____________________ ауданының білім бөлімі, _______________көшесі _____ мекен-жайы бойынша орналасқан № ________ мектепке дейінгі ұйымға жолдама береді.
Баланың тегі, аты, әкесінің аты:________________________________
Туылған күні: _____________________
Баланың үйінің мекен-жайы:_________________ _____________________
Жолдама мектепке дейінгі ұйымға берілген күннен бастап 5 күн ішінде тапсырылуы тиіс.
Жолдама "____"________ берілді
Білім басқармасы бастығының аты-жөні (қолтаңбасы )
Мөр ________________________________________
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу туралы хабарлама нысаны
Баланы тіркеу туралы хабарлама
Осы хабарлама ___________________________________________________
(Ата-ананың аты-жөні)
_______________________________________________________берілді.
(баланың аты-жөні)
Мектепке дейінгі балалар ұйымына жіберу үшін мектепке дейінгі жастағы балаларды тіркеу журналына 20___ жылғы "____" ____________ №_______ нөмірімен кезекке қойылды.
Мектепке дейінгі ұйымнан орын алу үшін кезекте тұрған тұтынушы жұмыс кестесіне сәйкес, сонымен қатар электрондық портал арқылы өз кезегінің жылжуын бақылауды жүзеге асыруға мүмкіндігі бар.
(білім бөлімінің маманы) ___________________________________________
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс (бас тарту) жауап берудің шығыс үлгісі
Құрметті_________________, Сіздің балаңызды мектепке дейінгі ұйымға (Өтініш иесінің Т.А.Ә.)
Сіздің балаңызға (баланың Т.А.Ә.) жолдама беруге бас тартылғаны туралы
Сізді хабардар етеміз.
Бас тарту себебі: _________________________________________
Басшы __________________
(Т.А.Ә.)
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыздағы
№ 56 қаулысымен бекітілді
"Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1.Жалпы ережелер

1. Электронная государственная услуга "Выдача справок по опеке и попечительству" (далее – Услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Выдача справок по опеке и попечительству", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт), или через веб- портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – Портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
5) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
6) электронная цифровая подпись — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно–цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
8) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
9) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;

1. "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – Қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлары бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – Уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Электрондық үкіметтің: www.egov.kz" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті Стандарт негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
5) "электрондық үкіметтің" шлюзі –электрондық қызметтер көрсетуді іске асыру шеңберінде "электрондық үкіметтің" ақпараттық жүйелерін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
6) электрондық цифрлық қолтаңба - электрондық цифрлық қолтаңбаның құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнның тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық қолтаңбалардың жиынтығы;
7) электрондық құжат – электрондық - цифрлық нысанда берілген ақпарат және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) мемлекеттік электрондық қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
9) ақпараттық жүйе – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено
постановлением
акимата Жамбылской
области
№ 56 от 4 марта 2013 года
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям" (далее – Услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – Уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее – Центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Выдача справок в пенсионные фонды, банки для распоряжения вкладами несовершеннолетних детей, в территориальные подразделения Комитета дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан для оформления наследства несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт), или через веб - портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – Портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;

1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыздағы
№ 56 қаулысымен бекітілді
"Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны рәсімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1.Жалпы ережелер
1. "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі –Қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Зейнетақы қорларына, банктерге кәмелетке толмағандардың салымдарына иелік ету үшін, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Жол полициясы комитетінің аумақтық бөлімшелеріне кәмелетке толмаған балаларға мұраны ресімдеу үшін анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлары бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – Уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Электрондық үкіметтің: www.egov.kz" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті Стандарт негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено
постановлением
акимата Жамбылской
области
№ 56 от 4 марта 2013 года
Регламент электронной государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям" (далее – услуга) оказывается отделами образования районов и города областного значения (далее – уполномоченный орган) через Центры обслуживания населения (далее – центр), адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта государственной услуги "Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее – Стандарт), или через веб - портал "Электронного правительства" - www.e.gov.kz (далее – Портал), при условии наличия у получателя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Услуга оказывается на основании Стандарта.
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
2) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
3) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
4) веб–портал "электронного правительства" – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Жамбыл облысы әкімдігінің
2013 жылғы 4 наурыздағы
№ 56 қаулысымен бекітілді
"Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1.Жалпы ережелер
1. "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" электрондық мемлекеттік қызмет (бұдан әрі –Қызмет) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген "Кәмелетке толмағандарға меншік құқығында тиесілі мүлікпен мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру" мемлекеттік қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлары бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың білім бөлімдерімен (бұдан әрі – Уәкілетті орган), сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі – Орталық) арқылы, немесе өтініш берушіде электрондық-цифрлық қолтаңба болған жағдайда Электрондық үкіметтің: www.egov.kz" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті Стандарт негізінде әзірленген.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі - жеке тұлға, соның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
2) тұтынушы - электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
3) транзакциялық қызмет – электрондық цифрлық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
4) "электрондық үкіметтің" веб-порталы – нормативтік-құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық мемлекеттік қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;