Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Карагандинской области от 27 мая 2013 года N 31/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 июля 2013 года N 2346. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 1 июля 2014 года N 33/05
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 01.07.2014 N 33/05 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством";
2) регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков";
3) регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка";
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 мая 2013 года N 31/01
Регламент государственной услуги
"Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством" - (далее – Регламент) разработан в соответствии Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы N 31/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 шілдеде N 2346 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 1 шілдедегі N 33/05 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 01.07.2014 N 33/05 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 мамырдағы
N 31/01 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңына сәйкес әзірленді.

2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе (далее - акт) или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае не представления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случае, если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи, акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на земельный участок считается выданным.

2. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі (бұдан әрі - акт) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету барысы туралы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекенжайы және жұмыс кестесі осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
9. Мемлекеттік қызмет алушы осы стандарттың 13-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызметті алушының қажетті іс-әрекеттерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзім ішінде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызметін беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, оны беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекiтілді деп есептеледі.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об утверждении акта в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления от получателя государственной услуги, подготавливает акт либо мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги или письменное уведомление для устранения причин приостановления оформления получателю государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
2) копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
3) свидетельство о государственной регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
4) акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
5) копия положительного заключения комиссии о предоставлении права на земельный участок, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.

10. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті актіні бекіту туралы өтінішті береді;
2) уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушы ұсынған өтінішін тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, актіні не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды, мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің нәтижесін немесе мемлекеттік қызмет алушыға рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға жазбаша хабарлама жолдайды.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санын ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Құжаттарды қабылдау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес, орналасқан жері бойынша уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі - жеке тұлғалар үшін;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлік, заңды тұлға өкілінің өкілеттігін растайтын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат көшірмесі - заңды тұлғалар үшін;
4) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен есептелген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;
5) тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылатын жер учаскесіне құқық беру туралы жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
16. В соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" данная государственная услуга через центр обслуживания населения не оказывается.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Уполномоченные органы
по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес
График работы
Контактный телефон
Электронный адрес
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Карагандинской области"
город Караганда,
улица Гоголя, 34
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-7212-56-61-89
uzo_kanc@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Караганды"
город Караганда,
бульвар Мира, 39
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-7212-78-55-34
bota_kuku@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Балхаш"
город Балхаш,
улица Уалиханова, 5
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-36-4-10-59
blh_ozo@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Жезказган"
город Жезказган,
проспект Алашахан, 1

14. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету үдерісiнде келесі құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) қатысады:
1) уәкiлеттi органның кеңсесi;
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
15. Әрбiр әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн көрсетумен әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдың (рәсiмнің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндiк кестелік сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшада келтiрiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
16. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысына сәйкес бұл мемлекеттік көрсетілетін қызмет халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету бойынша
уәкілетті органдар
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
"Қарағанды облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы,
Гоголя көшесі, 34
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-7212-56-61-89
uzo_kanc@krg.gov.kz
"Қарағанды қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы,
Бульвар Мира көшесі, 39
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-7212-78-55-34
bota_kuku@mail.ru
"Балқаш қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Балқаш қаласы,
Уәлиханов көшесі, 5
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-36-4-10-59
blh_ozo@mail.ru
"Жезқазған қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жезқазған қаласы,
Алашахан даңғылы, 1

Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-2-73-30-12
sutbayalice@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Каражал"
город Каражал,
улица Сарытока, 1
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-32-2-63-99
arh_karazal@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Приозерск"
город Приозерск,
улица Пушкина, 9/2
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-39-5-32-48
prio_zo@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Сатпаев"
город Сатпаев,
проспект Сатпаева, 108
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-63-3-84-69
dosbol.kz@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Сарань"
город Сарань,
улица Жамбыла, 1
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-37-4-44-03
info@ozosaran.kz
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Темиртау"
город Темиртау,
6 микрорайон, дом 14
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-3-93-11-10
zemkom-temirtau@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Шахтинск"
город Шахтинск,
улица Абая, 50
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-56-5-57-55
iks.2@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Абайского района"
город Абай,
улица Энгельса, 34
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-31-4-16-43
zemelnoe@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Актогайского района"
село Актогай,
проспект Бокейхана, 4
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни

Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-2-73-30-12
sutbayalice@mail.ru
"Қаражал қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қаражал қаласы, Сарытоқа көшесі, 1
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-32-2-63-99
arh_karazal@mail.ru
"Приозерск қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Приозерск қаласы,
Пушкин көшесі, 9/2
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-39-5-32-48
prio_zo@krg.gov.kz
"Сәтпаев қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Сәтпаев қаласы,
Сәтпаев даңғылы, 108
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-63-3-84-69
dosbol.kz@mail.ru
"Саран қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Саран қаласы,
Жамбыл көшесі, 67
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-37-4-44-03
info@ozosaran.kz
"Теміртау қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Теміртау қаласы,
6-ықшам ауданы, 14 үй
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-3-93-11-10
zemkom-temirtau@mail.ru
"Шахтинск қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шахтинск қаласы,
Абай көшесі, 50
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-56-5-57-55
iks.2@mail.ru
"Абай қаласының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Абай қаласы,
Энгельс көшесі, 34
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-31-4-16-43
zemelnoe@mail.ru
"Ақтоғай ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай селосы,
Бөкейхан көшесі, 4
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері

8-710-37-2-12-92
Zem.kom.aktogai@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Бухар-Жырауского района"
поселок Ботакара,
улица Казыбек би, 50 А
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-54-2-18-32
bukarfarkad@topmail.
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Жанааркинского района"
поселок Атасу,
проспект Тәуелсіздік, 2
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-30-2-89-40
zher_zhanaarka@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Каркаралинского района"
город Каркаралинск,
улица Т. Аубакирова, 23
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-46-3-14-04
diko_111@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Нуринского района"
поселок Киевка,
улица Сейфуллина, 34
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-44-2-10-94
Zem.nura@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Осакаровского района"
поселок Осакаровка,
улица Новая, 33
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-49-4-20-84
dika_30@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Улытауского района"
поселок Улытау,
улица Абая, 27
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Шетского района"
село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 26
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Начальнику УЗО
________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
________________________________________
либо полное наименование
________________________________________
юридического лица)
________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего ________________________________________
личность физического или юридического
________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
Прошу утвердить акт кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка,расположенного по адресу _________________________
_____________________________________________________________________
(место нахождения земельного участка)
Дата __________   Заявитель ___________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
___________________________________
или наименование юридического лица,
___________________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
___________________________________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их писание
Прием документов регистрация,выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для исполнения
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
N действия (хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготовка акта либо письменного мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов с материалами руководству
Сроки исполнения
В течение 2 рабочих дней
Номер следующего действия
4
N действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Выдача утвержденного акта либо письменного мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие N 1
Прием заявления от получателя государственной услуги, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие N 3
Рассмотрение заявления, подготовка документов для направления руководству
Действие N 4 Проверка документов
Действие N 5
Подписание акта либо письменного мотивированного ответа об отказе
Действие N 6
Заверение акта гербовой печатью и регистрация в книге выдачи актов
Действие N 7
Выдача получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством"
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка

8-710-37-2-12-92
Zem.kom.aktogai@mail.ru
"Бұқар жырау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ботақара кенті,
Қазыбек би көшесі, 50 А
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-54-2-18-32
bukarfarkad@topmail.
"Жаңаарқа ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атасу кенті,
Тәуелсіздік даңғылы, 2
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-30-2-89-40
zher_zhanaarka@mail.ru
"Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарқаралы қаласы,
Т. Әубәкіров көшесі, 23
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-46-3-14-04
diko_111@mail.ru
"Нұра ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Киевка кенті,
Сейфуллин көшесі, 34
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-44-2-10-94
Zem.nura@mail.ru
"Осакаров ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Осакаров кенті,
Новая көшесі, 33
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-49-4-20-84
dika_30@mail.ru
"Ұлытау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұлытау кенті,
Абай көшесі, 27
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
"Шет ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу-Аюлы селосы,
Шортанбай жырау көшесі, 26
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
(уәкілетті органның атауы)
жер қатынастары бойынша уәкілетті
органның бастығы
______________________________________
тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
басын куәландыратын құжаттардың
______________________________________
деректемелері, байланыс телефоны,
______________________________________
мекенжайы)
Өтініш
__________________________________________________ мекенжайында
(жер учаскесінің орналасқан жері)
орналасқан жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін
бекітуіңізді сұраймын.
Күні __________      Өтініш беруші ____________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
не уәкілетті тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты, қолы)
____________________________
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдар (рәсiмдер) дәйектілігі
мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) iс-қимылдары
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушыға жiберу
Орындау мерзiмдері
30 минут
30 минут
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
3
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, актіні не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты әзірлеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттар мен материалдарды басшылыққа беру
Орындау мерзiмдері
2 жұмыс күні ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
4
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Мемлекеттік қызмет алушыға бекітілген актіні не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжатқа қол қою
Орындау мерзiмдері
30 минут
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1-тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2-тобы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3-тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
N 1 іс-қимыл
Мемлекеттік қызмет алушыдан өтініш қабылдау, қолхат беру, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшылығына жолдау
N 2 іс-қимыл
Орындау, қарар қою үшін жауапты орындаушыны анықтау
N 3 іс-қимыл
Өтінішті қарау, басшылыққа жолдау үшін құжаттарды дайындау
N 4 іс-қимыл
Құжаттарды тексеру
N 5 іс-қимыл
Актіге не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою
N 6 іс-қимыл
Актіні елтаңбалы мөрімен растау және актілерді беру кітабына тіркеу
N 7 іс-қимыл
Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру
"Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі

1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина (ки)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О.)
юридического лица ___________________________________________________
(наименование юридического лица)
в связи с оценкой земельного участка: _______________________________
2. Целевое использование земельного участка: __________________
3. Местоположение земельного участка: _________________________
_____________________________________________________________________
4. Расчет оценочной стоимости земельного участка (права
землепользования)
Номер зоны (для земель населенных пунктов), виды угодий, типы почв (для земель сельскохозяйственного назначения)
Площадь
Базовая ставка
Поправочный коэффициент
Оценочная стоимость
Итого
5. Оценочная стоимость земельного участка (права
землепользования) составляет: _______________________________________
(сумма прописью)
Настоящий акт определен _____________________________________________
(наименование предприятия, ведущего земельный кадастр)
М.П. ____________          __________________________________________
(подпись)                        (Ф.И.О. руководителя)
М.П. ____________          __________________________________________
(подпись)            (Ф.И.О. начальника уполномоченного органа)
Дата "____" ____________
________________________
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 мая 2013 года N 31/01
Регламент государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков" - (далее - Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".

1. Акті азаматтың (ша) өтініші негізінде жасалды
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
заңды тұлғаның ______________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
жер учаскесін бағалауға байланысты: _________________________________
_____________________________________________________________________
2. Жер учаскесінің пайдалану мақсаты: _________________________
_____________________________________________________________________
3. Жер учаскесінің орналасқан жері: ___________________________
_____________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің бағалау құнының есебі (жер пайдалану құқығы)
Аймақ нөмірі (елді мекен жерлеріне), алқап түрлері, топырақтың үлгісі (ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге)
Көлемі
Базалық ставкасы
Түзету коэффициенті
Бағалау құны
барлығы
5. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны __________________
____________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
Осы акт _____________________________________________________________
(жер кадастрын жүргізуші кәсіпорынның атауы)
айқындалды.
М.О. _______________              ___________________________________
(қолы)                                  (басшының Т.А.Ә.)
М.О. _______________              ___________________________________
(қолы)                      (уәкілетті орган басшысының Т.А.Ә.)
Күні "____" ___________________
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 мамырдағы
N 31/01 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскелерін қалыптастыру
жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.

6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка на бумажном носителе (далее - проект) или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адреса и график работы, которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более - 30 минут.
9. При не представлении соответствующих документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, уполномоченный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года N 958.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект на земельный участок либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об утверждении проекта в уполномоченный орган;

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі - жоба) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты уәкiлеттi органда алуға болады, оның мекенжайы және жұмыс кестесі осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
9. Осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі N 958 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет алушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекiтуді тоқтатуға себеп болған құжатты көрсете отырып және бекітпеу себептерін жою үшін мемлекеттік қызмет алушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті жобаны бекіту туралы өтінішті береді;

2) уполномоченный орган осуществляет регистрацию, рассмотрение представленного заявления от получателя государственной услуги, подготавливает проект либо мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги получателю государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Уполномоченным органом получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) при испрашивании права частной собственности на земельный участок или права землепользования:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
копия положительного заключения комиссии, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ, подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица;
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление на утверждение землеустроительного проекта по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2) уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушы ұсынған өтінішті тіркеуді, қарауды жүзеге асырады, жобаны не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды, мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің нәтижесін жолдайды.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Құжаттардың қабылдануы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес, мекенжайлар бойынша уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде:
осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
тиісті жергілікті атқарушы органдармен құрылған жер учаскелерін жеке меншікке беру бойынша жер комиссиясының оң қорытындысының көшірмесі;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға;
2) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорынмен мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының сәйкестігі (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) бөлігінде келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызметті алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.

8-710-37-2-12-92
Zem.kom.aktogai@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Бухар-Жырауского района"
поселок Ботакара,
улица Казыбек би, 50 А
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-54-2-18-32
bukarfarkad@topmail.
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Жанааркинского района"
поселок Атасу,
проспект Тәуелсіздік, 2
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-30-2-89-40
zher_zhanaarka@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Каркаралинского района"
город Каркаралинск,
улица Т. Аубакирова, 23
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-46-3-14-04
diko_111@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Нуринского района"
поселок Киевка,
улица Сейфуллина, 34
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-44-2-10-94
Zem.nura@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Осакаровского района"
поселок Осакаровка,
улица Новая, 33
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-49-4-20-84
dika_30@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Улытауского района"
поселок Улытау,
улица Абая, 27
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Шетского района"
село Аксу-Аюлы,
улица Шортанбай жырау, 26
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Начальнику уполномоченного органа
по земельным отношениям
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_____________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от __________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
лица либо полное наименование
_____________________________________
юридического лица)
_____________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
_____________________________________
личность физического или юридического
_____________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление на утверждение землеустроительного проекта
По формированию земельного участка
Разработчик землеустроительного проекта - фамилия, имя, отчество или полное наименование юридического лица
Фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица ходатайствующего о предоставлении права на земельный участок
Наименование землеустроительного проекта
Адрес (место нахождения) земельного участка
Запрашиваемое целевое назначение земельного участка и площадь, га
Количество экземпляров землеустроительного проекта
1
2
3
4
5
6
Землеустроительный проект изготовлен: при предоставлении
государством права частной собственности на земельный участок или
права землепользования, в случае изменений идентификационных
характеристик земельного участка (нужное подчеркнуть)
Дата __________   Заявитель ___________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
___________________________________
или наименование юридического лица
___________________________________
либо уполномоченного лица, подпись)
___________________________________
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией,определение ответственного исполнителя для исполнения
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
N действия (хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготовка проекта либо письменного мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ,организационно-распорядительное решение)
Передача документов с материалами руководству
Сроки исполнения
В течение 6 рабочих дней
Номер следующего действия
4
N действия (хода, потока работ)
4
5
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Выдача утвержденного проекта либо письменного мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание проекта либо письменного мотивированного ответа об отказе
Подпись получателя государственной услуги в журнале представления государственной услуги
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие N 1
Прием заявления, регистрация, выдача расписки, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 2
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие N 3
Рассмотрение заявления, подготовка документов для направления руководству
Действие N 4
Проверка документов
Действие N 5
Подписание проекта либо письменного мотивированного ответа об отказе
Действие N 6
Заверение проекта гербовой печатью и регистрация в книге выдачи
Действие N 7
Выдача получателю государственной услуги результата оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 мая 2013 года N 31/01
Регламент государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка"

8-710-37-2-12-92
Zem.kom.aktogai@mail.ru
"Бұқар жырау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ботақара кенті, Қазыбек би көшесі, 50 А
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-54-2-18-32
bukarfarkad@topmail.
"Жаңаарқа ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 2
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-30-2-89-40
zher_zhanaarka@mail.ru
"Қарқаралы ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарқаралы қаласы, Т. Әубәкіров көшесі, 23
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-46-3-14-04
diko_111@mail.ru
"Нұра ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Киевка кенті, Сейфуллин көшесі, 34
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-44-2-10-94
Zem.nura@mail.ru
"Осакаров ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Осакаров кенті, Новая көшесі, 33
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-49-4-20-84
dika_30@mail.ru
"Ұлытау ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұлытау кенті, Абай көшесі, 27
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
"Шет ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу-Аюлы селосы, Шортанбай жырау көшесі, 26
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
______________________________________
(уәкілетті органның атауы)
жер қатынастары бойынша
уәкілетті органның бастығы
______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
______________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
______________________________________
не заңды тұлғаның толық атауы)
______________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке басын
______________________________________
куәландыратын құжаттардың деректемелері,
______________________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге
орналастыру жобаларын бекiтуге өтініш
Жерге орналастыру жобасын құрастырушы - тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның толық атауы
Жер учаскесіне құқық беруге өтініш білдірушінің тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы
Жерге орналастыру жобасының атауы
Жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан орны)
Жер учаскесінің сұралу мақсаты және алаңы, га
Жерге орналастыру жобасының данасының саны
1
2
3
4
5
6
Жерге орналастыру жобасы әзірленді: мемлекет жер учаскесіне
жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде, жер
учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда (қажеттісін
сызу)
Күні __________    Өтініш беруші ______________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның
не уәкілетті тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты, қолы)
______________________________
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдар (рәсiмдер) дәйектілігі мен
өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) iс-қимылдары
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушыға жiберу
Орындау мерзiмдерi
30 минут
30 минут
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
3
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, жобаны не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты әзірлеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттар мен материалдарды басшылыққа беру
Орындау мерзiмдерi
6 жұмыс күннің ішінде,
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
4
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
4
5
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдың (үдерістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Мемлекеттік қызмет алушыға бекітілген жобаны не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Жобаға не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою
Мемлекеттік қызмет алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну журналында қол қоюы
Орындау мерзiмдерi
30 минут
30 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1-тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
ҚФБ 2-тобы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3-тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
N 1 іс-қимыл
Өтінішті қабылдау, тіркеу, қолхат беру өтінішті уәкілетті органның басшылығына жiберу
N 2 іс-қимыл
Қарар қою, орындау үшін жауапты орындаушыны белгілеу
N 3 іс-қимыл
Өтінішті қарау, басшылыққа жолдау үшін құжаттарды дайындау
N 4 іс-қимыл
Құжаттарды тексеру
N 5 іс-қимыл
Жобаға не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою
N 6 іс-қимыл
Жобаны елтаңбалық мөрімен растау, беру кітабына тіркеу
N 7 іс-қимыл
Мемлекеттік қызмет алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 мамырдағы
N 31/01 қаулысымен
бекітілген
"Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" - (далее - Регламент) разработан в соответствии Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка на бумажном носителе (далее – решение) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга "Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка" оказывается местными исполнительными органами, осуществляющими функции в области земельных отношений (далее – местный исполнительный орган). Адрес и график работы местного исполнительного органа указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
местный исполнительный орган регистрирует заявление согласно приложению 2 к настоящему Регламенту и передает в уполномоченный орган;
уполномоченный орган подготавливает проект решения либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет его в местный исполнительный орган.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента – 37 календарных дней;

1. Жалпы ережелер
1. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. "Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті жер учаскесінің орналасқан жері бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі - жергілікті атқарушы орган) көрсетеді. Жергілікті атқарушы органның мекенжайы мен жұмыс кестесі осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мүдделi органдар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
жергілікті атқарушы орган осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
уәкілетті орган шешімнің жобасын немесе бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды және оны жергілікті атқарушы органға жібереді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік 37 күн;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов не более - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более - 30 минут.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При не представлении полного перечня документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление о выдаче решения в местный исполнительный орган;
2) местный исполнительный орган осуществляет регистрацию и направляет заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган, указанный в приложении 4 к настоящему Регламенту, осуществляет рассмотрение заявления, подготавливает проект решения либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет его в местный исполнительный орган;
4) местный исполнительный орган направляет решение либо письменный мотивированный ответ об отказе получателю государственной услуги;
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется в местном исполнительном органе согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов указанных в пункте 14 настоящего Регламента, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты, (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
9. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Осы стандарттың 14-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген шешім немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызмет алушы шешімді беру туралы өтінішті жергілікті атқарушы органға береді;
2) жергілікті атқарушы орган өтінішті тіркейді және өтінішті уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган, осы Регламентке 4-қосымшада көрсетілген, өтінішті қарауды жүзеге асырады, шешімнің жобасын не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды және оны жергілікті атқарушы органға жібереді.
4) жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыға шешімді не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты жолдайды.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Құжаттардың қабылдануы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органда жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.

13. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту;
2) копии правоустанавливающего документа на земельный участок;
3) копии идентификационного документа на земельный участок;
4) справки с налогового органа об отсутствии налоговой задолженности;
5) справки с органов юстиции об отсутствии обременении на земельный участок;
6) акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (при необходимости);
7) копии договора, заключенного с каждым бывшим собственником недвижимости на земельном участке, о выкупе земельных участков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта (при необходимости);
8) копии правоустанавливающего документа на объект недвижимости (при необходимости);
9) копии технического паспорта объекта недвижимости (при необходимости);
10) копии документа удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копии доверенности от получателя государственной услуги и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
11) свидетельства о государственной регистрации юридического лица, документа, подтверждающего полномочия представителя юридического лица и копии документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
15. Решение выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия местного исполнительного органа;
2) руководство местного исполнительного органа;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги

13. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсыруы қажет:
1) осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
4) салықтық қарыздың жоқтығы туралы салық органдарынан анықтама;
5) жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы туралы әділет органдарынан анықтама;
6) жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі (қажет болғанда);
7) елді мекеннің бас жоспарына сәйкес құрылыс объектілерін салған жағдайда, жылжымайтын мүліктердің әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскесін сатып алу бойынша жасалған келісім шарттың көшірмелері (қажет болғанда);
8) жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі (қажет болғанда);
9) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық төлқұжаты (қажет болғанда);
10) мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғаға;
11) заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
15. Шешім мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) қатысады:
1) жергілікті атқарушы органның кеңсесi;
2) жергілікті атқарушы органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн көрсетумен әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимыл (рәсiмнің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндiк кестелік сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшада келтiрiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

8-721-37-2-52-08
sar_apparat@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Сатпаев"
город Сатпаев,
проспект Сатпаева, 108
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-63-33-6-36
satpaevakim@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима города Темиртау"
город Темиртау,
Бульвар Независимости, 12
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-3-92-26-03
Akimat.temirtau@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима города Шахтинска"
город Шахтинск,
проспект Абая, 50 А
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-56-4-08-44
shahtinsk_cancel@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Абайского района"
город Абай,
проспект Победы, 3
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-31-4-65-23
abay_control@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Актогайского района"
село Актогай,
улица Бокейхана, 4
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-37-21-2-33
ergan_77@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Бухар-Жырауского района"
поселок Ботакара,
улица Абылайхана, 39
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-72-154-2-11-18
b-jiraulakimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Жанааркинского района"
поселок Атасу,
проспект Тәуелсіздік, 5
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
43-40-66
zanaarka_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Каркаралинского района"
город Каркаралинск,
улица Т. Аубакирова, дом 23
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-46-31-0-00
karkar_org@krg.gov.kz
Государственное учреждение "Аппарат акима Нуринского района"
поселок Киевка,
улица К. Мынбаева, 44

8-721-37-2-52-08
sar_apparat@krg.gov.kz
"Сәтпаев қаласының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Сәтпаев қаласы,
Сәтпаев даңғылы, 108
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-63-33-6-36
satpaevakim@mail.ru
"Теміртау қаласының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Теміртау қаласы,
Тәуелсіздік бульвары, 12
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-3-92-26-03
Akimat.temirtau@krg.gov.kz
"Шахтинск қаласының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Шахтинск қаласы,
Абай көшесі, 50 А
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-56-4-08-44
shahtinsk_cancel@krg.gov.kz
"Абай ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Абай қаласы,
Жеңіс даңғылы, 3
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-31-4-65-23
abay_control@mail.ru
"Ақтоғай ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай селосы,
Бөкейхан көшесі, 4
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-37-21-2-33
ergan_77@mail.ru
"Бұқар жырау ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ботақара кенті,
Абылайхан көшесі, 39
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-72-154-2-11-18
b-jiraulakimat@mail.ru
"Жаңаарқа ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Атасу кенті,
Тәуелсіздік даңғылы, 5
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
43-40-66
zanaarka_akimat@mail.ru
"Қарқаралы ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарқаралы қаласы,
Т. Әубәкіров, көшесі, 23 үй
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-46-31-0-00
karkar_org@krg.gov.kz
"Нұра ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Киевка кенті,
К. Мыңбаев көшесі, 44

Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-44-2-26-31
akimat_nura@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Осакаровского района"
поселок Осакаровка,
улица Новая, 33
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-721-49-41-8-42
osak_kense@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Улытауского района"
поселок Улытау,
улица Абая, 27
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-35-21-3-39
ulytauakim@krg.gov.kz
ulutau_akimat@mail.ru
Государственное учреждение "Аппарат акима Шетского района"
село Аксу-Аюлы,
Шортанбай жырау, 24
Ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни
8-710-31-21417
akimshet@mail.ru
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Акиму области (города, района)
________________________________________
(области, города)
________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица
________________________________________
либо полное наименование
________________________________________
юридического лица)
ИИН/БИН ________________________________
________________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
________________________________________
личность физического или юридического
________________________________________
лица, контактный телефон, адрес)
Заявление
на изменение целевого назначения земельного участка
Прошу Вас изменить целевое назначение земельного участка,
принадлежащего мне на праве частной собственности (землепользования),
расположенного по адресу ____________________________ с кадастровым
номером _______________ с целевого назначения _______________________
на целевое назначение _______________________________________________
в связи с ___________________________________________________________
(указать причину необходимости изменения целевого назначения)
Дата __________
Заявитель ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического или наименование
юридического лица либо уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия местного исполнительного органа
Руководство местного исполнительного органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией,определение уполномоченного органа для исполнения
Прием документов регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка начальнику уполномоченного органа
Направление документов руководству для наложения резолюции
Сроки исполнения
30 минут
в течение рабочего дня
30 минут
N действия (хода, потока работ)
4
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией,определение ответственного исполнителя для исполнения
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
Номер следующего действия
5
N действия (хода, потока работ)
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготовка решения либо письменного мотивированного ответа об отказе
Визирование проекта решения либо письменного мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов с материалами руководству
Передача проекта решения либо письменного мотивированного ответа об отказе на подпись руководству местного исполнительного органа
Сроки исполнения
В течение 33 рабочих дней
В течение рабочего дня
N действия (хода, потока работ)
12
13
Наименование СФЕ
Канцелярия местного исполнительного органа
Руководство местного исполнительного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Ознакомление с корреспонденцией
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для подписи
Подписание решения либо письменного мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
N действия (хода, потока работ)
14
Наименование СФЕ
Канцелярия местного исполнительного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Выдача решения либо письменного мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Роспись получателя государственной услуги в журнале представления государственной услуги
Сроки исполнения
10 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
Канцелярия местного исполнительного органа
Группа 2 СФЕ
Руководство местного исполнительного органа
Группа 3 СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Группа 4
Руководство уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
ответственный исполнитель
Действие N 1
Прием документов регистрация,выдача расписки, направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 2
Ознакомление с корреспонденцией, определение уполномоченного органа для исполнения
Действие N 3
Прием документов регистрация, направление документов руководству для наложения резолюции
Действие N 4
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие N 5
Осуществление проверки полноты документов, подготовка решения либо письменного мотивированного ответа об отказе, передача документов с материалами руководству
Действие N 8
Прием документов, направление документов руководству для подписи
Действие N 7
Направление документов в местный исполнительный орган
Действие N 6
Визирование проекта решения либо письменного мотивированного ответа об отказе
Действие N 9
Ознакомление с корреспонденцией, подписание решения либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 10
Выдача решения либо мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка"
Уполномоченный орган
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес
Ответственный
Номер телефона
Электронный адрес
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Карагандинской области"
город Караганда,
улица Гоголя, 34
Начальник управления

Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-44-2-26-31
akimat_nura@mail.ru
"Осакаровка ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Осакаровка кенті,
Новая көшесі, 33
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-721-49-41-8-42
osak_kense@mail.ru
"Ұлытау ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ұлытау кенті,
Абай көшесі, 27
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-35-21-3-39
ulytauakim@krg.gov.kz
ulutau_akimat@mail.ru
"Шет ауданының әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Ақсу-Аюлы селосы,
Шортанбай жырау көшесі, 24
Күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және мереке күндері
8-710-31-21417
akimshet@mail.ru
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Облыс әкіміне (облыс, қала, аудан)
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) кімнен
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
________________________________________
немесе заңды тұлғаның толық атауы)
________________________________________
ИИН/БИН ________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның куәландыратын
________________________________________
құжаттарының деректемелері, жеке
куәлігі, мекенжайы, телефоны)
________________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге
шешім беруге өтініш
Сізден менің жеке меншігімдегі (жер пайдаланудағы)
_____________________________________________________________________
мекенжайында орналасқан, кадастрлық нөмірі __________________________
жер учаскесінің ____________________________________________ нысаналы
мақсатына ___________________________________________________________
(нысаналы мақсатын өзгерту қажеттілігінің себебін көрсету)
байланысты өзгертуді сұраймын.
Күні __________    Өтініш беруші ______________________________
(жеке не уәкілетті тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты немесе
заңды тұлғаның атауы қолы)
______________________________
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
3-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдар (рәсiмдер) дәйектілігі мен
өзара іс-қимылының сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) іс-қимылдары
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты уәкілетті органды айқындау
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қарар қою үшін құжаттарды басшылыққа жiберу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Қарар қою, құжаттарды жауапты уәкілетті органға жiберу
Қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Орындау мерзiмдері
30 минут
жұмыс күні ішінде
30 минут
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
4
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны белгілеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Қарар қою, құжаттарды жауапты орындаушыға жiберу
Орындау мерзiмдерi
Жұмыс күні ішінде
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
5
6
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, шешімді не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындау
Шешім жобасына не бас тарту туралы уәжделген жауапқа бұрыштама қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттар мен материалдарды басшылыққа беру
Шешім жобасына не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою үшін жергілікті атқарушы органның басшылығына беру
Орындалу мерзiмi
33 жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
12
13
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
Iс-қимылдың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Хат-хабармен танысу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қол қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Шешімге не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою
Орындау мерзiмi
30 минут
30 минут
Iс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) N
14
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үдерістің, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті алушыға шешімді не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну журналындағы мемлекеттік қызмет алушының қолы
Орындалу мерзiмi
10 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс
1-топ
Жергілікті атқарушы органның кеңсесі
ҚФБ 2-тобы
Жергілікті атқарушы органның басшылығы
ҚФБ 3-тобы
Уәкілетті органның кеңсесі
4-топ
Уәкілетті органның басшылығы
ҚФБ 5-тобы
Жауапты орындаушы
N 1 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру, қарар қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
N 2 іс-қимыл
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты уәкілетті органды айқындау
N 3 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қарар қою үшін құжаттарды басшылыққа жiберу
N 4 іс-қимыл
Орындау үшін жауапты орындаушыны айқындау, қарар қою
N 5 іс-қимыл
Құжаттардың толықтығын тексеру, шешімді не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындау, құжаттарды материалдармен басшылыққа беру
N 8 іс-қимыл
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды қол қою үшін басшылыққа жіберу
N 7 іс-қимыл
Құжаттарды жергілікті атқарушы органға жіберу
N 6 іс-қимыл
Шешім жобасына не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа бұрыштама қою
N 9 іс-қимыл
Хат-хабармен танысу, шешімге не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапқа қол қою
N 10 іс-қимыл
Мемлекеттік қызмет алушыға шешімді не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты беру
"Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Уәкілетті орган
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Жауапты
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
"Қарағанды облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы,
Гоголя көшесі, 34
Басқарма бастығы

8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Шетского района"
село Аксу-Аюлы,
улица Шортанбай жырау, 26
Начальник отдела
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 мая 2013 года N 31/01
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на использование земельного участка
для изыскательских работ"
1. Общие положения
1. Регламент "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" - (далее – Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года N 1392 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе (далее - разрешение) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
6. Государственная услуга "Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ" оказывается местными исполнительными органами (далее – местный исполнительный орган). Адрес и график работы местного исполнительного органа указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Административные процедуры в разрезе заинтересованных органов:
местный исполнительный орган регистрирует заявление согласно приложению 2 к настоящему Регламенту и передает в уполномоченный орган;
уполномоченный орган подготавливает проект решения либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет его в местный исполнительный орган.

8-710-35-2-13-22
zem_kom@mail.ru
"Шет ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақсу-Аюлы селосы,
Шортанбай жырау көшесі, 26
Бөлім бастығы
8-710-31-2-12-70
Altynai_erzhanova-2011@mail.ru
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 мамырдағы
N 31/01 қаулысымен
бекітілген
"Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңына сәйкес әзірленді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 бабының, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 1 қарашадағы N 1392 "Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. "Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетеді. Жергілікті атқарушы органның мекенжайы мен жұмыс кестесі осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мүдделi органдар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
жергілікті атқарушы орган осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес өтінішті тіркейді және уәкілетті органға жібереді;
уәкілетті орган рұқсаттың жобасын немесе бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды және оны жергілікті атқарушы органға жібереді.

8. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента – 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов не более 30 минут.
9. При не представлении полного перечня документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента, местный исполнительный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В предоставлении государственной услуги отказывается в случае проведения сезонных сельскохозяйственных работ.
В случае если местный исполнительный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешение или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги, то с даты истечения сроков его выдачи разрешение считается выданным.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление о выдаче разрешения в местный исполнительный орган;
2) местный исполнительный орган осуществляет регистрацию и направляет заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган, указанный в приложении 4 к настоящему Регламенту, осуществляет рассмотрение заявления, подготавливает проект разрешения либо письменный мотивированный ответ об отказе и направляет его в местный исполнительный орган;
4) местный исполнительный орган направляет разрешения либо письменный мотивированный ответ об отказе получателю государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги составляет один сотрудник.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется в местном исполнительном органе согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа получателю государственной услуги выдается расписка о приеме указанных в пункте 14 настоящего Регламента документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;

8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
9. Осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Маусымдық ауыл шаруашылығы жұмыстары жүргізілген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Жергілікті атқарушы орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауапты бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
10. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттiк көрсетілетін қызметті алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк көрсетілетін қызмет нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдерi:
1) мемлекеттік қызмет алушы шешімді беру туралы өтінішті жергілікті атқарушы органға береді;
2) жергілікті атқарушы орган өтінішті тіркейді және өтінішті уәкілетті органға жібереді;
3) уәкілетті орган, осы Регламентке 4-қосымшада көрсетілген, өтінішті қарауды жүзеге асырады, рұқсаттың жобасын не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты дайындайды және оны жергілікті атқарушы органға жібереді.
4) жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызмет алушыға рұқсатты не бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауапты жолдайды.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
12. Құжаттардың қабылдануы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органда жүзеге асырылады.
Жергілікті атқарушы органның кеңсесінің қызметкерімен мемлекеттік қызмет алушыға осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;

4) даты, (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества, должности сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии местного исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Для получения государственной услуги необходимо представление следующих документов:
1) заявления от физического лица по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, или письма-ходатайства от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади земельного участка;
2) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве юридического лица – для юридического лица;
3) копии документа удостоверяющего личность – для физического лица;
4) копии свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
5) копии задания на выполнение изыскательских работ;
6) плана (схемы) района проведения изыскательских работ;
7) графика выполнения изыскательских работ, утвержденного получателем государственной услуги;
8) гарантийного письма – обязательства исполнителей изыскательских работ по восстановлению почвенного покрова, в случае нарушения почвенного покрова, а также возмещению убытков (при необходимости) и приведению земель в состояние пригодное для их использования по целевому назначению.
Для проверки копии документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.
15. Разрешение выдается лично получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия местного исполнительного органа;
2) руководство местного исполнительного органа;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги

4) құжаттарды беру күні, (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсыру қажет:
1) осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысанда, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы жеке тұлғадан өтініш немесе іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы мерзімдерін, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген заңды тұлғадан өтініш-хат;
2) заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – заңды тұлға үшін;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
4) дара кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – дара кәсіпкер үшін;
5) іздестіру жұмыстарын жүргізуге тапсырманың көшірмесі;
6) іздестіру жұмыстарын жүргізу аймағының жоспары (сызбасы);
7) мемлекеттік қызметті алушымен бекітілген іздестіру жұмыстарын жүргізу бойынша графигі;
8) кепіл хат – топырақ қабатын бүлдірген кезде топырақ қабатын қалпына келтіруді, сондай-ақ келтірілген зиянды төлеу кезінде (қажет болған жағдайда) және жерді нысаналы мақсатында пайдалану үшін оларды пайдалануға жарамды қалпына келтіру жөніндегі іздестіру жұмыстарын орындаушылардың міндеттемесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.
15. Рұқсат мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға беріледі.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) қатысады:
1) жергілікті атқарушы органның кеңсесi;
2) жергілікті атқарушы органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы.
17. Әрбiр әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн көрсетумен әрбір ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимыл (рәсiмнің) дәйектілігі мен өзара іс-қимылының мәтіндiк кестелік сипаттамасы осы Регламентке 3-қосымшада келтiрiлген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау