Об утверждении регламентов оказания государственных услуг
Постановление акимата города Каражал Карагандинской области от 14 февраля 2013 года N 30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 марта 2013 года N 2234. Утратило силу постановлением акимата города Каражал Карагандинской области от 10 октября 2014 года N 128/1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Каражал Карагандинской области от 10.10.2014 N 128/1.
Руководствуясь пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьей 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и в целях качественного оказания государственных услуг, акимат города Каражал ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) регламент оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи";
2) регламент оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам";
3) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски";
4) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху";
5) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением";
6) регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов";
7) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств";
8) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко-проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи";
9) регламент оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости";
10) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи";

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 14 ақпандағы N 30 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 15 наурызда N 2234 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 10 қазандағы N 128/1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қаласы әкімдігінің 10.10.2014 N 128/1 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағын, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысын басшылыққа ала отырып және мемлекеттік қызметтерді сапалы көрсету мақсатында, Қаражал қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "Мүгедектерге кресло – арбаларды беру үшін оларға құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
5) "Мүгедектерге санаторий – курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
6) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
7) "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық - әлеуметтік мекемелерде ұйымдарда әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
8) "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
9) "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
10) "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;

11) регламент оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому";
12) регламент оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи";
13) регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет";
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Каражал А. Курмансеитова.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким города Каражал                        Г. Ашимов
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) государственная услуга оказывается физическим лицам:
малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, имеющим право на получение жилищной помощи (далее – получатель государственной услуги);
3) уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" (далее – уполномоченный орган);
4) жилищная помощь - пособие, предоставляемое государством малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Каражал, для частичного возмещения затрат на оплату расходов содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме в том случае, если сумма указанных расходов в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами, в бюджете семьи превышает установленную долю предельно допустимых расходов;

11) "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
12) "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
13) "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" отбасының тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қаражал қаласы әкімінің орынбасары А. Құрмансейітовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі.
Қаражал қаласының әкімі                    Ғ. Әшімов
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
2) мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: тұрғын үй көмегiн алуға құқығы бар, аталған жерде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етiлген отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет алушы) көрсетiледi;
3) тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
4) тұрғын үй көмегі – Қаражал қаласында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алу төлемақысы шығындарының сомаларын төлеу, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеу бойынша жартылай орнын толтыру үшін, егер көрсетілген шығындардың сомасы нормалар шегінде, осы мақсаттарға жұмсалатын шығындардың отбасы бюджетіндегі мүмкіндік шегі деңгейінен асатын жағдайда мемлекеттен ұсынылатын жәрдемақы;

5) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение жилищной помощи" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме малообеспеченным семьям (гражданам) для частичного возмещения затрат на оплату расходов содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах установленных социальных норм.
3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", главы 2 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и решений местного представительного органа (маслихата).
6. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и в центре является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги

5) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету – тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алу төлемақысы шығындарының сомаларын төлеу, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеу бойынша жартылай орнын толтыру үшін, белгіленген әлеуметтік нормалар шегінде аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) ақшалай нысанда көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган және халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынады (баламалы негізде).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 2-тарауының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының және жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдерінің негізінде көрсетіледі.
6. Уәкiлеттi органда және орталықта көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока, 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал", телефон: 8 (71032) 26284; факс 8 (71032) 26527; адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней;
центр, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, 18, отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8 (71032) 27021, адрес электронной почты: karazhalcon@mail.ru.
График работы: ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" http://www.karazhal.kz., на стендах уполномоченного органа и центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти календарных дней;
в центре – в течение десяти календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
Основания для приостановления оказания государственной услуги определяются решениями местного представительного органа (маслихата).

7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26284; факс: 8 (71032) 26527; электрондық пошта мекенжайы: karazhal_trud@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Орталық, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі, телефон: 8 (71032) 27021, электрондық поштаның мекенжайы: karazhalcon@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерiнен басқа, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Орталықта қабылдау тездетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http://www.karazhal.kz ғаламтор-ресурсында, уәкілетті органның және орталықтың ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет алушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкiлеттi органда – күнтiзбелiк он күн iшiнде;
орталықта – күнтiзбелiк он күн iшiнде көрсетiледi (мемлекеттiк қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) қажеттi құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) қажеттi құжаттарды алған кезде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Орталықтың қызметкерi құжаттарын қабылдаудан бас тартқан кезде жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат бередi.
Уәкiлеттi орган орталықтан түскен, осы Регламенттің 13-тармағында көрсетiлген құжаттарды ресiмдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетiн алғаннан кейiн 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) оларды қайтарудың себебiн жазбаша негiздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк қызмет алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемесiн ұсынады.
Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкерi бас тартқан жағдайда мемлекеттiк қызмет алушыға 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және уәкiлеттi органның бас тартуы туралы жазбаша негiздеме бередi.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрудың негіздемелері жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдерімен айқындалады.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи, оформляет уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации, места и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган: копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;

11. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтініш тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, тұрғын үй көмегін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қарайды және қабылдайды, тағайындау туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сондай-ақ осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн мемлекеттiк қызмет алушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызметтi алушыны тiркеу және оның мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон;
2) орталықта: өтiнiштiң нөмiрi мен қабылдаған күнi;
сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орыны;
орталықтың құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты;
мемлекеттiк қызмет алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкiлеттi органға:
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттың көшiрмесi;
азаматтарды тiркеу кiтабының көшiрмесi;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;

2) в центр: документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги определяется решением местного представительного органа (маслихата).
14. Предоставляемые получателем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
В альтернативном процессе оказания государственной услуги участвуют:
руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
инспектор отдела выдачи документов центра (СФЕ 4);
инспектор накопительного отдела центра (СФЕ 5);
инспектор центра (СФЕ 6).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2) орталыққа:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттар;
азаматтарды тiркеу туралы мәлiметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың түпкілікті тізбесі жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімімен айқындалады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағының 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен көзделген мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспаған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ).
Баламалы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
әлеуметтік жәрдемақылар төлеу және тағайындау секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы (4 ҚФБ);
орталықтың жинақтау секторының инспекторы (5 ҚФБ);
орталықтың инспекторы (6 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения жилищной помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление жилищной помощи, выдает получателю государственной услуги талон о принятии документов с указанием номера регистрации и даты приема документов
Форма завершения
Регистрация заявления и выдача талона получателю государственной услуги
Срок исполнения
20 минут
2
Процедура расчета и назначения жилищной помощи
На основании предоставленных документов делает расчет назначения жилищной помощи и готовит проект договора о назначении или отказ в назначении жилищной помощи
Форма завершения
Макет личного дела получателя государственной услуги
Сроки исполнения
7 календарных дней
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект договора и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела получателя государственной услуги
Сроки исполнения
1 календарный день
4
Принятие решения
Подписывает договор или оформляет отказ в предоставлении жилищной помощи и передает дело специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело получателя государственной услуги с подписанным договором, подлежащим исполнению или об отказе в предоставлении жилищной помощи
Срок исполнения
1 календарный день
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя услуги о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 календарный день
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения жилищной помощи
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
3
Процедура приема и регистрации документов для назначения жилищной помощи
По реестру принимает из центра заявления со всеми необходимыми документами и регистрирует в журнале учета заявлений для назначения жилищной помощи
Форма завершения
Регистрация заявлений в журнале
Срок исполнения
20 минут
4
Процедура расчета и назначения жилищной помощи
На основании предоставленных документов делает расчет назначения жилищной помощи и готовит проект договора о назначении или отказа в назначении жилищной помощи
Форма завершения
Макет личного дела получателя жилищной помощи
Сроки исполнения
7 календарных дней
5
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект договора и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела получателя жилищной помощи
Сроки исполнения
1 календарный день
6
Принятие решения
Подписывает договор или оформляет отказ в предоставлении жилищной помощи и передает дело специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело получателю государственной услуги жилищной помощи с подписанным договором, подлежащим исполнению или отказом в предоставлении жилищной помощи
Срок исполнения
1 календарный день
7
Процедура передачи уведомлений в центр
Передача уведомления об оформлении (либо мотивированный ответ об отказе) документов для назначения жилищной помощи в центр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 календарный день
8
Процедура приема уведомлений из уполномоченного органа
Форма завершения
Срок исполнения
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Срок исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 4
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 5
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 6
Инспектор центра
1
Обращение по поводу назначения жилищной помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале и выдает получателю государственной услуги расписку
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача получателю государственной услуги расписки
Срок исполнения
20 минут
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Передача документов в накопительный сектор центра
Форма завершения
Реестр
Срок исполнения
1 календарный день
3
Процедура приема и регистрации документов для назначения жилищной помощи
Форма завершения
Срок исполнения
4
Процедура расчета и назначения жилищной помощи
Форма завершения
Сроки исполнения
5
Процедура проверки документов
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Принятие решения
Форма завершения
Срок исполнения
7
Процедура передачи уведомлений в центр
Форма завершения
Срок исполнения
8
Процедура приема уведомлений из уполномоченного органа
Передача документов в сектор выдачи документов
Форма завершения
Реестр
Срок исполнения
20 мин
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Принимает уведомления либо мотивированный ответ об отказе из накопительного сектора
Форма завершения
Выдача уведомления либо мотивированного ответ об отказе
Срок исполнения
20 мин
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
Действие N 4
Подписание договора о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Подготовка проекта договора о назначении или отказа в назначении жилищной помощи
Действие N 5
Уведомление получателя государственной услуги о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) жилищной помощи
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
Действие N 6
Подписание договора о предоставлении государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 5
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта договора, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Прием и регистрация документов из центра
Действие N 4
Расчет жилищной помощи, подготовка проекта договора, формирование пакета документов, передача на проверку заведующему сектором
Действие N 7
Составление реестра уведомлений о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи и передача в центр
продолжение таблицы
СФЕ 4
Инспектор отдела выдачи документов центра
СФЕ 5
Инспектор накопительного отдела центра
СФЕ 6
Инспектор центра
Действие N 9
Прием уведомлений из накопительного отдела и вручение получателю государственной услуги
Действие N 2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки
Действие N 8
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе и передача в сектор выдачи документов
Действие N 2
Передача документов в накопительный сектор центра
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Схемы функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги. Основной процесс
Процесс оказания государственной услуги. Альтернативный процесс
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"

17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
1
Тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, тұрғын үй көмегін ұсыну өтініштерін есеп журналына тіркейді, мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың тіркелген нөмірі және қабылданған күні көрсетілген талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға талон беру
Орындау мерзімі
20 минут
2
Тұрғын үй көмегін есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттардың негізінде тұрғын үй көмегін тағайындау есебін жасайды және тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шарттың немесе тағайындаудан бас тарту жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 7 күн
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексереді, шарттың жобасына қол қояды және жеке істің макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің бұрыштама қойылған макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
4
Шешім қабылдау
Шартқа қол қояды немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тартуды ресімдейді және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының қол қойылған шартымен, орындалуға тиісті немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тарту туралы жеке ісі
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұрғын үй көмегін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы қызмет көрсетуді мемлекеттік қызмет алушыға хабарлайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
Баламалы үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) әрекеті
Іс-әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы
5 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
6 ҚФБ
Орталық инспекторы
1
Тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды журналға тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға қолхат береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру
Орындау мерзімі
20 минут
2
Уәкілетті органға құжаттарды беру рәсімі
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілімді құрастыру, уәкілетті органға құжаттарды беру
Орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
Аяқтау нысаны
Тізілім
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
3
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін құжаттарды тіркеу және қабылдау рәсімі
Орталықтан тізілім бойынша барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды және тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өтінішті есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу
Орындау мерзімі
20 минут
4
Тұрғын үй көмегін тағайындау және есептеу рәсімі
Ұсынылған құжаттардың негізінде тұрғын үй көмегін тағайындау есебін жасайды және тұрғын үй көмегін тағайындау шартының немесе тағайындаудан бас тартудың жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 7 күн
5
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтылығын және дұрыс ресімделгенін тексереді, шарт жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
6
Шешім қабылдау
Шартқа қол қояды немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тартуды ресімдейді және жұмысты жалғастыру үшін сектор маманына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының қол қойылған шартымен, орындалуға тиісті немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тарту туралы жеке ісі
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
7
Орталыққа хабарламаларды беру рәсімі
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін құжаттарды ресімдеу (не бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы хабарламаны орталыққа береді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
8
Уәкілетті органнан хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау рәсімі
Құжаттарды құжаттарды беру секторына береді
Аяқтау нысаны
Тізілім
Орындау мерзімі
20 минут
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Жинақтау секторынан хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
Аяқтау нысаны
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімі
20 минут
2-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шартқа қол қою (не бас тарту туралы дәлелді жауапқа)
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, бұрыштама қою
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шартының жобасын немесе бас тартуды дайындау
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыны тұрғын үй көмегін тағайындау (не бас тарту туралы дәлелді жауап ) туралы хабарлама
3-Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы
5 ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы секторының инспекторы
6 ҚФБ
Орталық инспекторы
N 6 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну туралы шартқа қол қою (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 5 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шарт жобасына бұрыштама қою, жеке істің макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау, тіркеу
N 9 іс-әрекет
Жинақтау секторына хабарламаларды қабылдайды және мемлекеттік қызметті алушыға беру
N 2 іс-әрекет
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілімді құрастыру, құжаттарды уәкілетті органға беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
N 4 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін есептеу, шарт жобасын дайындау, құжаттар пакетін құрастыру, сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 8 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және құжаттарды беру секторына береді
N 2 іс-әрекет
орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
N 7 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламалардың тізілімін құрастыру және орталыққа беру
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс- қимылының схемалары
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі. Негізгі үдеріс
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі. Баламалы үдеріс
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал";
3) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях выдачи справки, подтверждающей статус в качестве безработного.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8 пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача потребителю справки о регистрации в качестве безработного (далее - справка) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. В процесс предоставления государственной услуги включены:
1) уполномоченный орган – прием, рассмотрение документов, предоставленных потребителем услуги, принятие решения об оказании (отказе в оказании) потребителю государственной услуги и выдача справки;
2) центр обслуживания населения - прием документов, предоставленных потребителем услуги и выдача справки.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Местонахождение уполномоченного органа: адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока, 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" телефон: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган - "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы – "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі" (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметі - жұмыссыз ретінде мәртебесін растайтын анықтама беру мақсатында уәкілетті органдармен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсімі.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және орталық (балама негізде) ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағы 8) тармақшасының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі тұтынушыға жұмыссыздар ретінде тіркеу туралы анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінде келесілер қосылған:
1)уәкілетті орган – құжаттарды қарау, қабылдау, ұсынылған тұтынушылардың қызметі, тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету (қызмет көрсетуден бас тарту) туралы шешім қабылдау және анықтама беру;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы – қызметті тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Уәкілетті органның орналасқан жері, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26527, электронды поштаның мекен-жайы: karazhal_trud@mail.ru.

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Местонахождение центра: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, 18, телефон: 8 (71032) 26785, адрес электронной почты: karazhalcon@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов без перерыва, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на стендах уполномоченного органа, а также на Интернет-ресурсе http://www. karazhal.kz.
10. Сроки оказания государственной услуги: в случае обращения в уполномоченный орган:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов не более 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (при регистрации, получении талона, с момента обращения и подачи электронного запроса) – 10 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – 10 минут.
При обращении в центр – с момента сдачи потребителем необходимых документов: три рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги):
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – 30 минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – 30 минут;
максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут.
11. Отказ в выдаче справки безработным производится в случае отсутствия регистрации потребителя в качестве безработного в уполномоченном органе.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в центр или обращается в уполномоченный орган;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления из центра или от потребителя при обращении напрямую, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет справку, направляет результат оказания государственной услуги в центр или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;

Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00 ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндерінен (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
Орталықтың орналасқан жері: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі 18 үй, телефон: 8 (71032) 26785, электронды поштаның мекен-жайы: karazhalсоn@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін үзіліссіз, сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдынала жазылмай және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ уәкілетті органның интернет-ресурсында http://www.karazhal.kz орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 минуттан аспайды;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу, талон алу кезінде, өтініш жасаған және электрондық сұрау берген сәттен бастап) – 10 минут;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 10 минут.
Орталыққа барған кезде тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап: үш жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді):
қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілетін ең көп уақыты – 30 минут;
тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут;
тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут.
11. Жұмыссыздарға анықтама беруден бас тарту тұтынушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алу сәтінен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтіне дейін:
1) тұтынушы орталыққа өтініш береді немесе уәкілетті органға өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, орталықтан немесе тұтынушыдан тікелей өтініш берілген кезде ұсынылған өтінішті қарайды, бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды немесе анықтаманы ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;

4) центр выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем на оказание государственной услуги:
после сдачи всех необходимых документов в уполномоченный орган, сотрудником, осуществляющим выдачу справок безработным гражданам, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
14. Для получения государственной услуги потребители предъявляют следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана – удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы – удостоверение оралмана;
2) заполненную форму заявления, выдаваемой в центре по месту обращения за государственной услугой.
15. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный орган (СФЕ 1);
2) центр(СФЕ 2).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 настоящего Регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Таблица 1.Описание действий структурно-функциональной единицы (СФЕ)
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Потребитель обращается лично
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Оформление справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
10 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация справки либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
10 минут
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной единицы (СФЕ) (на альтернативной основе)
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме заявления и необходимых документов
Сроки исполнения
До 10 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование реестра для передачи документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
До 10 минут
N действия (хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Пакет документов
Сроки исполнения
В течении 1 рабочего дня
N действия (хода, потока работ)
4
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, оформление и регистрация справки либо мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Справка либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
До 2 рабочих дней
N действия (хода, потока работ)
5
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Передача и прием документов в центр
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
До 10 минут
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"

4) орталық тұтынушыға анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушыларға ақпарат алу және кіріс хат-хабарларды (соның ішінде электронды түрде) ресімдеу тәртібі:
уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін жұмыссыздарға анықтаманы беруді жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік деректер базасы) енгізеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар келесідей құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;
2) мемлекеттік қызмет алу үшін барған орталық беретін толтырылған өтініш нысанын.
15. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі ҚФБ) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) уәкілетті орган (ҚФБ 1);
2) орталық (ҚФБ 2);
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 12-қосымшаларда келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ үдерісіндегі қисынды дәйектілігі мен әкімшілік іс-әрекеттер арасындағы байланыс схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оларды сипаттамасы
Тұтынушы тікелей өзі келеді
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Орындалу мерзімі
10 минут
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындалу мерзімі
10 минут
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Орталық
ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, ресім, операция) және оларды сипаттамасы
Өтініш қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- өкімшілік шешімі)
Қажетті құжаттарды және өтінішті қабылдау туралы қолхат беру
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Орталық
ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, ресім, операция) және олардың сипаттамасы
Өтініш тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру - өкімшілік шешімі)
Уәкілетті органда құжаттарды беру үшін тізілімді қалыптастырады
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
Әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
3
ҚФБ атауы
Орталық
ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Уәкілетті органға құжаттарды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру - өкімшілік шешімі)
Құжаттар топтамасы
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн ішінде
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
4
ҚФБ атауы
Орталық
ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды ресімдеу және анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру - өкімшілік шешімі)
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күнге дейін
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Орталыққа құжаттарды беру және қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Өзара іс-қимыл жасау қызметтік схемасы
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) кресло-коляска - вид технической помощи для активного и пассивного передвижения инвалидов;
4) потребитель - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами;
5) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал.
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида технической помощи для активного и пассивного передвижения инвалидов.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Указанная государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока, 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" телефон: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) кресло-арба - мүгедектердiң белсендi және баяу жүріп-тұруы үшiн техникалық көмек түрі;
4) тұтынушы - Қазақстан Республикасының азаматтары, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
5) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу - мүгедектердің белсендi және баяу жүрiп-тұруы үшiн техникалық көмектің арнаулы түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген мүгедектердi арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету Ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі кресло-арба беру үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26527, электронды поштаның мекен-жайы: karazhal_trud@ mail.ru.

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.karazhal.kz и информационном стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);

Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.karazhal.kz.интернет-ресурсында және уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш білдірген күнгі көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш білдірген күнгі орнында мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының кресло-арбалармен қамтамасыз етілуіне қарсы медициналық көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, құжаттарды ресімделуде қате анықталған кезде;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы;
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған өтінішті тіркейді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушыға тіркелген және мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш (осы Регламентке 1-қосымша);

2) индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копия акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресла-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"
Руководителю уполномоченного органа
______________________________________
от ___________________________________
(фамилия имя отчество)
______________________________________
______________________________________
(проживающего по адресу)
______________________________________
номер удостоверения личности
______________________________________
кем и когда выдан
______________________________________
______________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас, обеспечить меня (или _____________________________),
инвалида _______ группы кресло-коляской _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "___" _____________                     ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "___" __________ 20 __ г.
Регистрационный номер N ____________
---------------------------------------------------------------------
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им кресла-коляски и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя и передает на проверку заведующему сектором
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю об оформлении документов для предоставления кресла-коляски либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления им
услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового
языка для инвалидов по слуху"

2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжат.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті органның басшысына
__________________________
кімнен ____________________
(тегі, аты, жөні)
___________________________
___________________________
(мекенжайда тұратын)
___________________________
жеке куәлік нөмірі
___________________________
Берген мекеменің атауы, күні
___________________________
____________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Ө т і н і ш
Сізден мені, (немесе __________________________________)_______
топ мүгедегі ______________________________ кресло-арбамен қамтамасыз
етуіңізді сұраймын.
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
--------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны ____ дана "___"_____________ 20 __ жылы қабылданды
Тіркеу нөмірі N _____________________________
---------------------------------------------------------------------
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-Кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процесс әрекеті (жолының жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (барысының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
Уәкілетті орган секторының жауапты орындаушысы
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтіну
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, кресло-арбаларды ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру.
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Тұтынушының құжаттары пакетін қалыптастырады және сектор меңгерушісіне тексеріске береді.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, хабарламаға (немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Мүгедектерге кресло-арба ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарламаға, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға кресло-арба ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) потребитель - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
инвалиды первой группы, имеющие затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
инвалиды по слуху, владеющие навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка;
4) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал".
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специальных социальных услуг.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) тұтынушы - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектер жеке көмекшiнiң әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
естімейтіндігі бойынша мүгедектер ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
4) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу - арнаулы әлеуметтік қызметтерді алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысы негізінде ұсынылады.

6. Результатом государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока, 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" телефон: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.karazhal.kz и информационном стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения – не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және есту бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26527, электронды поштаның мекен-жайы: karazhal_trud@ mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.karazhal.kz. интернет-ресурсында және уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушыда жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беруге қарсы медициналық көрсетілімдер болуы;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмауы, құжаттарды ресімдеуде қателіктердің табылуы;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, уведомляет потребителя услуги об оформлении документов для предоставления социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
2) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) копия документа, удостоверяющий личность потребителя;
4) справка об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған өтінішті тіркейді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, тұтынушыға жеке көмекші, ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін ұсыну үшін құжаттар ресімделгені туралы не қызмет ұсынудан бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап жолдайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш (осы Регламентке 1-қосымша);
2) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді көшірмесі;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтама.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Өзі барып өтініш жасауға мүмкіндігі болмаған жағдайда, мүгедек нотариалды түрде куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну туралы өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілдік бере алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысын көрсететін схемасы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.

5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы, имеющих затруднение
в передвижении, и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Руководителю уполномоченного органа
______________________________________
от ___________________________________
(Ф.И.О.)
______________________________________
______________________________________
(проживающего по адресу)
______________________________________
номер удостоверения личности
______________________________________
кем и когда выдан
______________________________________
______________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас предоставить мне, инвалиду (или ____________________)
______ группы услугу индивидуального помощника (специалиста жестового
языка) ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" ______________                   ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "___" ________ 20 _ года.
Регистрационный номер N ____________
---------------------------------------------------------------------
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы, имеющих затруднение
в передвижении, и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Cпециалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение для получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя услуги, готовит решение о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка и передает для проверки заведующему сектором
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует решение и уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура решения и уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает решение о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка, а также уведомление об оформлении документов для предоставления услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Решение, уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление потребителя об оформлении документов для предоставления услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы, имеющих затруднение
в передвижении, и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалар қабылдайтын шешімдері мен мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапқа тартылады.
"Қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті органның басшысына
__________________________
кімнен ____________________
(тегі, аты, жөні)
__________________________
__________________________
(мекенжайда тұратын)
__________________________
жеке куәлік нөмірі
__________________________
берген мекеменің атауы, күні
__________________________
__________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Ө т і н і ш
Сізден маған (немесе ___________________________)_______ топ мүгедегі
жеке көмекшінің (қолмен көрсететін тіл маманының) қызметтерін ұсынуды
өтінемін ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _______________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
--------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ______________________ өтініші талон қоса тіркелген
құжаттарымен саны ____ дана "___"____________ 20 ___ жылы қабылданды
Тіркеу нөмірі N ____________
---------------------------------------------------------------------
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Кесте 1. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекетерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (барысының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағымының)
Іс - әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
Уәкілетті орган секторының маманы
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талон беру.
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу процедурасы
Тұтынушыға құжаттары пакетін қалыптастырады, жеке көмекші, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну туралы шешім қабылдайды және сектор меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеу дұрыстығын тексереді, шешімге және хабарламаға (немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды
Аяқтау нысаны
Құжаттардың пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Шешім және хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Жеке көмекшінің, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметін ұсыну туралы шешімге, сондай ақ қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарламаға, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Шешім, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарлайды, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
"Қозғалуға қиындығы бар
бірінші топтағы мүгедектерге
жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының
қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Қызметтік өзара байланыс схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен бекітілген
"Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ, определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) санаторно-курортное лечение - это медицинская помощь, осуществляемая в профилактических, лечебных и реабилитационных целях на основе использования природных лечебных факторов в условиях пребывания на курорте, в лечебно-оздоровительной местности, в санаторно-курортных организациях;
4) потребитель - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами;
5) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал.
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медицинской реабилитации инвалидов.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Указанная государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) санаторий-курорттық емделу - курортта, емделу-сауықтану орындарында, санаторий-курорттық ұйымдарда болу жағдайында, табиғи емделу факторларын қолдану негізінде профилактикалық, емделу және оңалту мақсатында іске асырылатын медициналық көмек;
4) тұтынушы - Қазақстан Республикасының азаматтары, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
5) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу – мүгедектердің медициналық оңалтудың арнаулы түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабы 3-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну Ережесiнің", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов (далее - социальная помощь) - выплата материальной помощи в денежной форме, предоставляемая малообеспеченным и социально уязвимым слоям населения, пенсионерам и инвалидам, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) уполномоченный орган по назначению и выплате социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" (далее - уполномоченный орган);
4) потребитель - физические лица, постоянно проживающие на территории города Каражал: отдельные категории нуждающихся граждан, определенные по решению местного представительного органа.
2. Общие положения
2. Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - государственная услуга, направленная на реализацию прав граждан на получение материальной помощи за счет бюджетных средств, предоставляемой малообеспеченным и социально уязвимым слоям населения, пенсионерам и инвалидам, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по решениям местных представительных органов.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Указанная государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы " Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) - аз қамтылғандарға және әлеуметтік әлжуаз топтарына, зейнеткерлерге және мүгедектерге, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан Соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ақшалай нысанда төленетін материалдық көмек;
3) жергілікті өкiлдi органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
4) тұтынушы – Қаражал қаласының аумағында тұрақты тұратын жеке тұлғалар: жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша анықталған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттары.
2. Жалпы ережелер
2. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу - жергілікті уәкілетті органдардың шешімдері бойынша зейнеткерлер мен мүгедектерге, аз қамтылғандарға және халықтың әлеуметтік әлжуаз топтарына, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан Соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ұсынылатын, бюджеттік қаражаттар есебінен материалдық көмек алуға азаматтардың құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына және жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдеріне сәйкес көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" телефон: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.karazhal.kz и информационном стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – в течение пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона)- не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
10. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26527, электронды поштаның мекен-жайы: karazhal_trud@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.karazhal.kz. интернет-ресурсында және уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – күнтізбелік он бес күн ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) - 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш білдірген күнгі орнында мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшін негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған өтінішті тіркейді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушыға тіркелген және мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет письменное заявление по форме, приведенной в приложении 3 к настоящему Регламенту и исчерпывающий перечень документов, который определяется решениями местного представительного органа (маслихата).
14. Предоставляемые потребителем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"
Руководителю уполномоченного органа
______________________________________
от ___________________________________
(фамилия имя отчество)
______________________________________
______________________________________
(проживающего по адресу)
______________________________________
номер удостоверения личности
______________________________________
кем и когда выдан
______________________________________
______________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас назначить социальную помощь на ______________________
с _____________________________ 201 __ года
К заявлению прилагаю следующие документы ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" _______________                   _______________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "___" ___________ 20 _ г.
Регистрационный номер N ____________
---------------------------------------------------------------------
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя и передает на проверку заведующему сектором
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
10 календарных дней с момента регистрации заявления
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 календарных дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Принимает решение о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе в отказе в предоставлении услуги) и направляет дело к специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 календарных дня
5
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю об назначении (либо мотивированный ответ об отказе) социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 календарный день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
Действие N 4
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Формирование пакета документов, передача на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Действие N 5
Уведомление потребителю о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Приложение 3
регламенту оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан
по решениям местных представительных органов"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание в
государственных и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги
за счет государственных бюджетных средств"

13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген нысан бойынша жазбаша өтініш және жергілікті өкілді органның (мәслихаттың) шешімдерімен анықталған құжаттардың түпкілікті тізбесін ұсынады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағы 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағы 10) тармақшасымен анықталған, уәкілетті органмен көзделген мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның басшысына
__________________________
кімнен____________________
(тегі, аты, жөні)
______________________
___________________________
(мекенжайда тұратын)
___________________________
жеке куәлік нөмірі
___________________________
Берген мекеменің атауы, күні
__________________________
__________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Ө т і н і ш
Сізден мені, 20 ____ жылдың ________________________________ бастап________________________
___________________________________ әлеуметтік көмек тағайындауыңызды сұраймын.
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін:______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
--------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) _____________________өтініші қосымша ұсынған құжаттарымен саны ____ дана
"_____"___________________________20__________ жылы қабылданды
Тіркеу нөмірі N _________________________________
__________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні., қолы)
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-Кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процесс әрекеті (жолының жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (барысының, жұмыс ағымының)
Іс - әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның)және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
Уәкілетті орган секторының жауапты орындаушысы
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтіну
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру.
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Тұтынушының құжаттары пакетін қалыптастырады және сектор меңгерушісіне тексеріске береді.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
Өтініш тіркелген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, хабарламаға (немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 2 күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы шешім қабылдайды (не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап) және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына жолдайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 2 күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындалғаны бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті орган секторының меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті орган секторының маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешім қабылдау (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттар пакетін құрастыру, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 5 іс-әрекет
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындалғаны (не бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы тұтынушыға хабарлама
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау
және төлеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании:
инвалиды старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями или детям-инвалидам с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата;
одинокие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
2) медико-социальное учреждение (организация) - дом-интернат, территориальный центр социального обслуживания или иная организация, предназначенные для постоянного или временного проживания в условиях стационара или дневного пребывания престарелых, инвалидов, в том числе инвалидов из числа психоневрологических больных, детей-инвалидов, нуждающихся в уходе и медицинском обслуживании (далее - МСУ, МСО);
3) принцип "одного окна" - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
4) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
5) структурно-функциональные единицы - информационные системы или их подсистемы, ответственные лица уполномоченных органов (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств.
3. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" предоставляется ГУ "Отделение социальной помощи на дому города Каражал" (далее – государственное учреждение) по месту жительства потребителя.
Также государственная услуга оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр).

1. Негізгі түсініктер
1. "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу" (әрі қарай – регламент) осы мемлекеттік қызмет көрсету регламетінде келесі терминдер мен қысқартулар колданылады:
1) тұтынушы – медициналық мекемелердің қорытындысы және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес әлеуметтік қызмет көрсетуге және бөгде адамның күтіміне мұқтаж Қазақстан Республикасының аумақтарында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматы, оралмандар, шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар;
психоневрологиялық аурулармен ауыратын он сегіз жастан жоғары мүгедектер;
тірек-қимыл аппараты бұзылған немесе психоневрологиялық аурулары бар мүгедек-балалар;
бірінші және екінші топтағы жалғыз басты мүгедектер мен қарттар;
2) медициналық-әлеуметтік мекеме (ұйым) (әрі қарай – МӘМ) – медициналық қызметке және күтімге мұқтаж қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде психоневрологиялық аурулар ішіндегі мүгедектерге, мүгедек-балаларға интернат-үйі, тұрақты немесе уақытша тұруға арналған стационар немесе күндізгі болу жағдайында басқа ұйым немесе аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету орталығы,;
3) "бір терезе" қағидаты - өтінушілердің мемлекеттік қызмет алуға құқығын дәлелдейтін, анықтама және құжаттарды ұсыну және әртүрлі инстанциялардың жинақтау үдерісіндегі өтінушілердің ең жоғары мүмкіндік шектеуі немесе алып тастауы қарастырылған, мемлекеттік қызмет ұсыну;
4) халыққа қызмет көрсету орталығы - рәсімделген құжаттарды беру және өтініштерді қабылдау "бір терезе" қағидаттары бойынша мемлекеттік қызмет көрсету қызметтің негізгі мәні болып табылатын, мемлекеттік мекеме;
5) құрылымдық-функционалдық бірліктер – олар, ақпараттық жүйелер немесе олардың жүйелілігі, мүдделі ұйымның жауапты тұлғалары (әрі қарай – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет нормативтік құқықтық анықтамалары:
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу (бұдан әрі - регламент).
3. "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметін тұтынушының мекен-жайы бойынша "Қаражал қаласының үйдегі әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Және де мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения".
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственную услугу оказывают:
Государственное учреждение, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока, 1, государственное учреждение "Отделение социальной помощи на дому города Каражал", телефон: 8 (71032) 26544; факс 8 (71032) 26544; адрес электронной почты: aigulosp@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней;
центр, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, 18, отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8 (71032) 27021, адрес электронной почты: karazhalcon@mail.ru.
График работы: ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған.
5. Сұраныс қандай тілде рәсімделсе, мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік және\немесе орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
6. Берілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11 бабының 1 тармағы 3) тармақшасы, 13 бабының 1 тармағы 1) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 "Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдік көлемінің тізбесін бекіту туралы", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы N 1222 "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" қаулыларының негізінде көрсетіледі.
7. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды рәсімдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәләлді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
Мемлекеттік мекеме, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының үйдегі әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26544; факс: 8 (71032) 26544; электрондық пошта мекенжайы: aigulosp@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Орталық, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі, телефон: 8 (71032) 27021, электрондық поштаның мекенжайы: karazhalcon@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерiнен басқа, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Орталықта қабылдау тездетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в государственное учреждение - в течение семнадцати рабочих дней;
в Центре - в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в государственное учреждение, 30 минут в Центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в государственное учреждение или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в государственное учреждение;
3) консультант государственного учреждения фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в государственном учреждении собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель государственного учреждения дает поручение ответственному исполнителю государственного учреждения;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю государственного учреждения;
6) руководитель государственного учреждения подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию государственного учреждения;
7) ответственный исполнитель регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае обращения в государственное учреждение.
8) Центр выдает потребителю уведомление или мотивированный отказ.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником государственного учреждения и в Центре в течение рабочего дня на основании графика работы.

9. Мемлекеттік қызметтің уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейінгі мемлекеттік қызмет мерзімі:
Мемлекеттік мекемеде - 17 жұмыс күнінің ішінде;
Орталықта – 17 жұмыс күнінің ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет мерзіміне кірмейді);
2) өтініш білдіру (талон алғанға дейін) күні тұтынушының мемлекеттік қызмет алуға дейінгі берілетін күту уақытының ұзақтығы 30 минуттан аспауы керек;
3) Тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты мемлекеттік мекемеде 15 минуттан, орталықта 30 минуттан жоғары болмауы керек;
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін келесі негіздерде бас тартылады:
1) стационарлық үлгідегі ұйымдарда әлеуметтік қызмет алу үшін тұтынушының медициналық қарсы көрсеткіштерінің болуы;
2) берілген мемлекеттік қызмет алу үшін талап етілген құжаттарының біреуінің жетіспеушілігі;
3) жалған құжаттар тапсыруы.
Мемлекеттік қызмет алуды тоқтатуға негіз жоқ.
11. Мемлекеттік қызметтің кезеңдері:
1) тұтынушы мемлекеттік мекемеге немесе орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті қабылдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы мемлекеттік мекемеге құжаттарды ұсынады;
3) мемлекеттік мекеменің консультанты құжаттарды Орталықтың ақпараттық жүйесіне тіркейді (мемлекеттік мекеменің меншікті ақпараттық жүйесінің болмауына байланысты) және қабылданған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және басшыға қарау үшін ұсынады;
4) мемлекеттік мекеменің басшысы келіп түскен құжаттарды қарайды және мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысына жібереді;
5) жауапты орындаушы құжаттардың дұрыс және толық рәсімделуін тексереді, хабарлама немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, мемлекеттік мекеменің басшысына қол қоюға ұсынады;
6) мемлекеттік мекеменің басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және мемлекеттік мекеменің кеңсесіне жолдайды;
7) мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды немесе мемлекеттік мекемеге өтінген жағдайда тұтынушыға береді;
8) Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ұсынады.
12. Мемлекеттік мекемеде тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар бір қызметкермен және Орталықта жұмыс кестесінің негізінде бір жұмыс күнінің ішінде қабылданады.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию соответствующих требованиям документов потребителя осуществляет консультант государственного учреждения, а в Центре - инспектор Центра по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов.
Потребителю выдается:
1) в государственном учреждении талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов;
фамилии и инициалов консультанта, принявшего документы.
2) в Центре расписка с указанием номера и даты приема запроса;
вид услуги;
количества и названий приложенных документов;
дата, время и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем государственной организации, либо посредством почтового сообщения.
14. Для получения данной государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление получателя услуг, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) (приложение 1) или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности с наличием индивидуального идентифицированного номера (ИИН).
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика и социального индивидуального кода;
4) копия справки об инвалидности;
5) медицинская карта (приложение 2);
6) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
7) для лиц старше 18 лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус участника и инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в государственном учреждении осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
16. Государственная услуга оказывается в помещении государственного учреждения и в помещении Центра, где имеются стулья, столы, информационные стенды, с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания потребителей с ограниченными возможностями, а также соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік мекеменің консультанты талаптарға сәйкес құжаттарды қабылдауды және тіркеуді, Орталықта – Орталықтың инспекторы рәсімделген құжаттарды беру және өтініштерді қабылдау "бір терезе" қағидаттары бойынша жүзеге асырады.
Тұтынушыға беріледі:
1) мемлекеттік мекемеде
нөмірі көрсетілген талон;
тіркелген күні және парақтардың саны;
құжаттарды қабылдаған консультанттың тегі және аты-жөні;
2) Орталықта
өтініштің қабылданған нөмірі және күні белгіленген қолхат;
қызметтің түрі;
қосымшалық құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні, уақыты және орны;
құжаттар рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
Мемлекеттік қызмет нәтижесін хабарлау мемлекеттік мекемеге тұтынушының жеке келуі немесе пошталық қатынастар арқылы жүзеге асырылады.
14. Тұтынушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсырады:
1) қызмет алушының жазбаша өтініші, ал кәмелетке толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдар үшін – заңды өкілінің (ата-анасының біреуінің, қамқоршының, қорғаншының) жазбаша өтініші (белгіленген нысан бойынша) немесе медициналық ұйымның өтініш хаты (қосымша 1);
2) баланың туу туралы куәлігі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі бар (ЖСН) жеке куәлігі.
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің тіркеу нөмірін және әлеуметтік жеке кодты беру туралы куәліктері беріледі;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
5) медициналық карта (белгіленген нысан бойынша);
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
7) 18 жастан асқан адамдар үшін – соттың адамды әрекетке қабілетсіз деп тануы туралы шешімі (болса);
8) зейнеткерлік жастағы адамдар үшін – зейнетақы куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының мүгедектері, қатысушылары және соларға теңестірілген адамдар үшін – Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушы және соларға теңестірілген адам мәртебесін растайтын куәліктің негізінде жүзеге асырылады.
Құжаттардың көшірмелері түпнұсқаларымен бірге ұсынылады, салыстырып тексергеннен кейін өтініш берушіге қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік мекемеде кезек ретімен,
Орталықта "электрондық" кезекпен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз қабылданады.
16. Мемлекеттік қызмет мүмкіндігі шектеулі тұлғаларға қызмет көрсету талаптары қарастырылған, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына, санитарлық-эпидемиологиялық нормаларына сәйкес, орындықтар, столдар, ақпараттық стенділер, толтырылған бланкілердің үлгілері бар, мемлекеттік мекеменің және Орталықтың ғимараттарында көрсетіледі.

17. Принципы деятельности государственного учреждения и Центра:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
18. Требования к информационной безопасности: государственное учреждение и Центр обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
19. Перечисление СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) консультант по социальной работе государственного учреждения;
4) руководитель государственного учреждения;
5) ответственный исполнитель государственного учреждения.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
22. Руководитель государственного учреждения и Центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Таблица 1. Описание действий СФЕ

17. Орталық және мемлекеттік мекеме қызметінің қағидаттары:
1) адамдардың еркіндігі және конституциялық құқығын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезіндегі заңдылық;
3) кәсіптік мәдениетті және әдепті сақтау;
4) толық және мазмұнды ақпарат ұсыну;
5) тұтынушы белгіленген уақытта алмай қалуына байланысты, құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
18. Ақпараттық қауіпсіздік талаптары: тұтынушыға құжаттардың мазмұны туралы құпиялық ақпарат және қорғау, сақталуымен қамтамасыз ету;
19. Мемлекеттік қызмет үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктері (бұдан әрі - ҚФБ):
1) Орталықтың инспекторы
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
3) мемлекеттік мекеменің консультанты
4) мемлекеттік мекеменің басшысы
5) мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы
20. Тізбектіліктің тексті кестелі сипаттамасы және әкімшілік іс-әрекеттерінің өзара іс-қимыл әр ҚҚБ–ның әр әкімшілік іс-әрекетерінің орындалу уақытының нұсқаулары осы Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.
21. Мемлекеттік қызмет үдерісіне қатысатын ҚФБ және әкімшілік іс-әрекеттің ойлау тізбектітілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграмма үлгісіндегі сызба осы Регламенттің 2 қосымшасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуші лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
22. Орталықтың және мемлекеттік мекеменің басшылары мемлекеттік қызмет барысында қабылданған шешімдері мен іс-әрекеттеріне Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған тәртібімен жауапты.
"Мемлекеттік бюджет
қаражаты есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Консультант по социальной работе государственного учреждения
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы и проводит регистрацию заявления
Собирает документы. Составляет реестр
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в государственном учреждении собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Запись в журнале регистрации
Реестр
Запись в журнале регистрации
5.
Сроки исполнения
Не может превышать 30 минут
Не менее 3-х раз в день
Не может превышать 15 минут
6.
Номер следующего действия
2
3
4
2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
2.
Наименование СФЕ
Руководитель государственного учреждения
Ответственный исполнитель государственного учреждения
Руководитель государственного учреждения
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Дает поручение ответственному исполнителю
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ
Рассматривает документы
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Резолюция
Направляет руководителю на подписание
Подписывает уведомление или мотивированный отказ
5.
Сроки исполнения
Не может превышать 15 минут
В течение 17 - ти рабочих дней
Не может превышать 15 минут
6.
Номер следующего действия
5
6
7
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
N действия (хода, потока работ)
7
8
2.
Наименование СФЕ
Консультант государственного учреждения
Инспектор Центра
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрирует в книге регистрации уведомление или мотивированный отказ
Получает уведомление или мотивированный отказ
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направляет уведомление или мотивированный отказ в Центр или выдает потребителю
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
5.
Сроки исполнения
В течение 1 - го рабочего дня
В течение 1 - го рабочего дня
6.
Номер следующего действия
8
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2.
Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3.
Консультант государственного учреждения
СФЕ 4.
Руководитель государственного учреждения
СФЕ 5.
Ответственный исполнитель государственного учреждения
Действие N 1.
Проводит регистрацию заявления
Действие N 2.
Собирает документы. Составляет реестр
Действие N 3.
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю
Действие N 4.
Дает поручение ответственному исполнителю
Действие N 5.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление
Действие N 6.
Подписывает уведомление
Действие N 7.
Регистрирует уведомление и направляет в Центр или выдает потребителю
Действие N 8.
Получает уведомление. Расписка о выдаче уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1.
Инспектор Центра
СФЕ 2.
Инспектор накопительного отдела Центра
СФЕ 3.
Консультант государственного учреждения
СФЕ 4.
Руководитель государственного учреждения
СФЕ 5.
Ответственный исполнитель государственного учреждения
Действие N 1.
Проводит регистрацию заявления
Действие N 2.
Собирает документы. Составляет реестр
Действие N 3.
Фиксирует в ИС Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю
Действие N 4.
Дает поручение ответственному исполнителю
Действие N 5.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ
Действие N 6.
Подписывает мотивированный отказ
Действие N 7.
Регистрирует мотивированный отказ и направляет в Центр или выдает потребителю
Действие N 8.
Получает мотивированный отказ. Расписка о выдаче мотивированного отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Схемы функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание на дому для
одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и
детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"

1) Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Іс-әрекет N (барысы, жұмыстар ағыны)
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Мемлекеттік мекеменің консультанты
3.
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасыи
Құжаттарды қабылдайды және өтінішті тіркеуді жүгізеді
Құжаттарды жинақтайды. Тізілімді қалыптастырады.
Орталықтың ақпараттық жүйесіне тіркеу (мемлекеттік мекеменің меншікті ақпараттық жүйесінің болмауына байланысты) құжаттарды тіркеу және басшыға қарауға жолдау
4.
Аяқтаудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешімі)
Тіркеу журналына жазады.
Тізілім.
Тіркеу журналына жазады.
5.
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспауы керек
Күніне 3 реттен кем емес
15 минуттан аспауы керек
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Іс-әрекет N (барысы, жұмыстар ағыны)
4
5
6
2.
ҚФБ атауы
Мемлекеттік мекеменің басшысы
Мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы
Мемлекеттік мекеменің басшысы
3.
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Жауапты орындаушыға жібереді.
Құжаттардың толық және дұрыс толтырылуын тексереді, хабарламаны немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды.
Құжаттарды қарайды.
4.
Аяқтаудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешімі)
Бұрыштама.
Басшыға қол қоюға жолдайды.
Хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды.
5.
Орындалу мерзімдері
15 минуттан аспауы керек
17 жұмыс күнінің ішінде
15 минуттан аспауы керек
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
3) Негізгі үдерістің іс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Іс-әрекет N (барысы, жұмыстар ағыны)
7
8
2.
ҚФБ атауы
Мемлекеттік мекеменің консультанты
Орталықтың инспекторы
3.
Іс-қимылдардың (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу кітабына тіркейді.
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды қабылдайды.
4.
Аяқтаудың нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешімі)
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды Орталыққа жолдайды немесе тұтынушыға береді.
Тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді бас тарту туралы қолхат береді.
5.
Орындалу мерзімдері
1 жұмыс күнінің ішінде
1 жұмыс күнінің ішінде
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
-
2 Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 2
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3
Мемлекеттік мекеменің консультанты
ҚФБ 4
Мемлекеттік мекеменің басшылығы
ҚФБ 5
Мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Өтінішті тіркеуді жүргізеді.
N 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинақтайды. Тізілімді қалыптастырады.
N 3 іс-әрекет
Орталықтың ақпараттық жүйесіне тіркейді (мемлекеттік мекеменің меншікті ақпараттық жүйесінің болмауына байланысты) қабылданған құжаттарды тіркейді және басшыға қарауға жолдайды.
N 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға жібереді.
N 5 іс-әрекет
Құжаттардың толық және дұрыс рәсімделуін тексереді, хабарлама дайындайды.
N 6 іс-әрекет
Хабарламаға қол қояды.
N 7 іс-әрекет
Хабарламаны тіркейді және Орталыққа жібереді немесе тұтынушыға жолдайды.
N 8 іс-әрекет
Хабарламаны қабылдайды. Тұтынушыға хабарламаны беру туралы қолхат.
3 Кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
ҚФБ 1
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 2
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
ҚФБ 3
Мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы
ҚФБ 4
Мемлекеттік мекеменің басшылығы
ҚФБ 5
Мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдайды және тіркейді
N 2 іс-әрекет
Құжаттарды жинақтайды. Тізілімді қалыптастырады.
N 3 іс-әрекет
Орталықтың ақпараттық жүйесіне тіркейді (мемлекеттік мекеменің меншікті ақпараттық жүйесінің болмауына байланысты) құжаттарды тіркеуді жүргізеді және басшыға қарауға жолдайды
N 4 іс-әрекет
Жауапты орындаушыға жіберу
N 5 іс-әрекет
Құжаттардың толық және дұрыс рәсімделуін тексеру, дәлелді бас тарту дайындау
N 6 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қояды.
N 7 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркейді және Орталыққа немесе тұтынушыға жолдайды.
N 8 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуды қабылдайды. Тұтынушыға дәлелді бас тарту туралы қолхат.
"Мемлекеттік бюджет
қаражаты есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
ҚФБ және әкімшілік іс-әрекеттің ойлау тізбектітілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін диаграмма үлгісіндегі сызба
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании: одинокие и одиноко проживающие инвалиды первой, второй группы и престарелые;
дети-инвалиды с нарушениями опорно-двигательного аппарата, проживающие в семьях;
дети-инвалиды с психоневрологическими патологиями, проживающие в семьях;
лица с психоневрологическими заболеваниями в возрасте старше 18 лет, проживающие в семьях;
2) инвалид - лицо, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
3) ребенок - инвалид - лицо в возрасте до восемнадцати лет, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, травмами, их последствиями, дефектами, приводящие к ограничению жизнедеятельности необходимости его социальной защиты;
4) принцип "одного окна" - предоставление государственных услуг, предусматривающее исключение или максимально возможное ограничение заявителей в процессах сбора из разных инстанций и предоставление документов и справок, подтверждающие права заявителей на получение государственной услуги;
5) центр обслуживания населения - государственное учреждение, основным предметом деятельности которого является оказание государственных услуг по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов (далее - ЦОН);
6) структурно-функциональные единицы - ответственные лица государственного учреждения, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ).
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги:
Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи.

1. Негізгі түсініктер
1. "Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу" (бұдан әрі - регламент) осы мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесі түсініктер қолданылады:
1) тұтынушы – медициналық мекемелердің қорытындысы және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес әлеуметтік қызмет көрсетуге және бөгде адамның күтіміне мұқтаж Қазақстан Республикасының аумақтарында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматы, оралмандар, шетелдіктер және азаматтығы жоқ тұлғалар, жеке тұлғалар;
жалғызілікті және жалғыз тұратын бірінші және екінші топтағы жалғыз басты мүгедектер және қарттар;
отбасында тұратын тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедек-балалар;
отбасында тұратын психоневрологиялық аурулары бар мүгедек-балалар;
психоневрологиялық аурулармен ауыратын он сегіз жастан жоғары мүгедектер;
2) мүгедек – тіршілік-тынысының шектелуіне және әлеуметтік қорғау қажеттігіне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемістіктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған тұлға;
3) мүгедек-бала – тіршілік–тынысының шектелуіне және әлеуметтік қорғау қажеттігіне әкеп соқтыратын аурулардан, жарақаттардан, олардың салдарынан, кемістіктерден организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы бұзылған он сегіз жасқа толмаған адам;
4) "бір терезе" қағидаты - өтінушілердің мемлекеттік қызмет алуға құқығын дәлелдейтін, анықтама және құжаттарды ұсыну және әртүрлі инстанциялардың жинақтау үдерісіндегі өтінушілердің ең жоғары мүмкіндік шектеуі немесе алып тастауы қарастырылған, мемлекеттік қызмет ұсыну;
5) халыққа қызмет көрсету орталығы - рәсімделген құжаттарды беру және өтініштерді қабылдау "бір терезе" қағидаттары бойынша мемлекеттік қызмет көрсету қызметтің негізгі мәні болып табылатын, мемлекеттік мекеме;
6) құрылымдық-функционалдық бірліктер – олар, ақпараттық жүйелер немесе олардың жүйелілігі, мүдделі ұйымның жауапты тұлғалары (әрі қарай – ҚФБ).
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызмет нормативтік құқықтық анықтамалары:
Жалғызілікті, жалғыз тұратын, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек-балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу.

3. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" предоставляется ГУ "Отделение социальной помощи на дому города Каражал" (далее – государственное учреждение) по месту жительства потребителя.
Также государственная услуга, оказывается через центры обслуживания населения на альтернативной основе (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственных услуг осуществляется на государственном и/или русском языках, в зависимости от языка, на котором оформлен запрос.
6. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения".
7. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственную услугу оказывают:
Государственное учреждение, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отделение социальной помощи на дому города Каражал", телефон: 8 (71032) 26544; факс 8 (71032) 26544; адрес электронной почты: aigulosp@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней;
Центр, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина, 18, отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8 (71032) 27021, адрес электронной почты: karazhalcon@mail.ru.

3. "Жалғызілікті, жалғыз тұратын, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек-балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу" мемлекеттік қызметін "Қаражал қаласының үйдегі әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі" мемлекеттік мекемесі көрсетеді.
Және де мемлекеттік қызмет баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған.
5. Сұраныс қандай тілде рәсімделсе, мемлекеттік қызмет көрсету мемлекеттік және\немесе орыс тілдерінде жүзеге асырылады.
6. Берілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Заңдарының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі 23 бабының 1 тармағының және "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" 2008 жылғы 29 желтоқсандағы 11 бабының 1 тармағының 3) тармақшасының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы "Арнаулы әлеуметтік қызметтердің кепілдікті көлемінің тізбесін бекіту туралы" N 330 қаулысының 1 тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы N 1222 "Халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
7. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтік көмек көрсетуге құжаттарды рәсімдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
Мемлекеттік мекеме, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының үйдегі әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26544; факс: 8 (71032) 26544; электрондық пошта мекенжайы: aigulosp@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Орталық, мекенжайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі 18, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі, телефон: 8 (71032) 27021, электрондық поштаның мекенжайы: karazhalcon@mail.ru.

График работы: ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в государственном учреждении - в течение четырнадцати рабочих дней;
в Центре - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в государственном учреждении, 30 минут в Центре;
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в государственное учреждение или в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в государственное учреждение.
3) консультант государственного учреждения фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в государственном учреждении собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель государственного учреждения дает поручение ответственному исполнителю государственного учреждения;
5) ответственный исполнитель проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю государственного учреждения;
6) руководитель государственного учреждения подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет консультанту государственного учреждения;
7) консультант государственного учреждения регистрирует уведомление или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае обращения в государственное учреждение.

Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерiнен басқа, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн.
Орталықта қабылдау тездетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызметтің уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) Тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған уақыттан кейінгі мемлекеттік қызмет мерзімі:
Мемлекеттік мекемеде - 14 жұмыс күнінің ішінде;
Орталықта – 14 жұмыс күнінің ішінде (құжатты қабылдаған күн мен берген күн (нәтижесін) мемлекеттік қызмет мерзіміне кірмейді);
2) өтініш білдіру (талон алғанға дейін) күні тұтынушының мемлекеттік қызмет алуға дейінгі берілетін күту уақытының ұзақтығы 30 минуттан аспауы керек;
3) Тұтынушы жүгінген күннен бастап мемлекеттік қызметтің ең жоғары ұйғарымды уақыты мемлекеттік мекемеде 15 минуттан, орталықта 30 минуттан жоғары болмауы керек.
10. Мемлекеттік қызмет алу үшін келесі негіздерде бас тартылады:
1) үйде әлеуметтік қызмет алу үшін тұтынушының медициналық қарсы көрсетілімдерінің болуы;
2) берілген мемлекеттік қызмет алу үшін талап етілген құжаттарының біреуінің жетіспеушілігі;
3) жалған мәліметтер және құжаттар ұсынылғанда.
Мемлекеттік қызмет алуды тоқтатуға негіз жоқ.
11. Мемлекеттік қызметтің кезеңдері:
1) тұтынушы мемлекеттік мекемеге немесе Орталыққа өтініш береді;
2) Орталықтың инспекторы өтінішті қабылдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы мемлекеттік мекемеге құжаттарды ұсынады;
3) мемлекеттік мекеменің консультанты Орталықтың ақпараттық жүйесіне тіркейді (мемлекеттік мекеменің меншікті ақпараттық жүйесінің болмауына байланысты) құжаттарды тіркейді, басшыға қарау үшін ұсынады;
4) мемлекеттік мекеменің басшысы келіп түскен құжаттарды қарайды және мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысына жібереді;
5) жауапты орындаушы құжаттардың дұрыс және толық рәсімделуін тексереді, хабарлама немесе дәлелді бас тартуды дайындайды, мемлекеттік мекеменің басшысына қол қоюға ұсынады;
6) мемлекеттік мекеменің басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және мемлекеттік мекеменің консультантына жолдайды;
7) мемлекеттік мекеменің жауапты орындаушысы хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдайды немесе мемлекеттік мекемеге өтінген жағдайда тұтынушыға береді;

8) Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Прием документов потребителя для оказания государственной услуги осуществляется одним сотрудником государственного учреждения и в Центре в течение рабочего дня на основании графика работы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием и регистрацию соответствующих требованиям документов потребителя осуществляет консультант государственного учреждения, а в Центре - инспектор Центра по принципу "одного окна" по приему заявлений и выдаче оформленных документов.
Потребителю выдается:
1) в государственном учреждении талон с указанием номера, даты регистрации и количества листов, фамилии и инициалов консультанта, принявшего документы;
2) в Центре - расписка с указанием номера и даты приема запроса;
вида услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения потребителем государственного учреждения, либо посредством почтового сообщения.
14. Для получения данной государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекуна, попечитель) по установленной форме;
2) копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентифицированного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода;
4) копия справки об инвалидности (для престарелых – не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых – не требуется);
7) для пенсионного возраста – копия пенсионного удостоверения;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус участника и инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
15. Государственная услуга оказывается бесплатно.
Прием в государственном учреждении осуществляется в порядке очереди, в Центре - в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

8) Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ұсынады.
12. Мемлекеттік мекемеде тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар бір қызметкермен және Орталықта жұмыс кестесінің негізінде бір жұмыс күнінің ішінде қабылданады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік мекеменің консультанты талаптарға сәйкес құжаттарды қабылдауды және тіркеуді, Орталықта – Орталықтың инспекторы рәсімделген құжаттарды беру және өтініштерді қабылдау "бір терезе" қағидаттары бойынша жүзеге асырады.
Тұтынушыға беріледі:
1) мемлекеттік мекемеде:
тіркелген нөмірі мен күні көрсетілген талон;
тіркелген күні және парақтардың саны;
құжаттарды қабылдаған консультанттың аты-жөні;
2) орталықта:
өтініштің қабылданған нөмірі және күні белгіленген қолхат;
қызметтің түрі;
қосымшалық құжаттардың саны және атаулары;
құжаттардың берілген күні, уақыты және орны;
құжаттар рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
Мемлекеттік қызмет нәтижесін хабарлау мемлекеттік мекемеге тұтынушының жеке келуі немесе пошталық қатынастар арқылы жүзеге асырылады.
14. Тұтынушы осы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды тапсырады:
1) белгіленген нысан бойынша тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелетке толмаған және іс-әрекетке қабілетсіз адамдар үшін – заңды өкілінің (ата-анасының біреуінің, қамқоршының, қорғаншының) өтініші (қосымша 1);
2) жеке сәйкестендірілген нөмірі (ЖСН) көрсетілген баланың туу туралы куәлігінің немесе тұтынушының жеке куәлігінің көшірмесі;
3) ЖСН болмаған жағдайда қосымша тұтынушының әлеуметтік жеке коды және салық төлеушінің тіркеу нөмірі берілгені туралы куәлік ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін – талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан көшірме (қарттар үшін – талап етілмейді);
7) зейнеткерлік жастағы адам үшін – зейнетақы куәлігінің көшірмесі;
8) Ұлы Отан соғысының мүгедектері, қатысушылары және соларға теңестірілген адамдар үшін – Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестірілген адам мәртебесін растайтын куәліктің көшірмесі негізінде жүзеге асырылады.
Құжаттардың көшірмелері түпнұсқасымен бірге ұсынылады, салыстырып тексергеннен кейін түпнұсқа өтініш берушіге қайтарылады.
15. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік мекемеде кезек ретімен,
Орталықта "электрондық" кезекпен, алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз қабылданады.

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга – "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" включает в себя:
1) "Выдачу направлений лицам на молодежную практику";
2) "Выдачу направлений лицам на общественные работы";
3) "Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место";
4) "Выдачу направлений для трудоустройства";
5) "Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации";
6) "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации".
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2)5)6)7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
6. Местонахождение уполномоченного органа, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, телефон: 8 (71032) 26127, адрес электронной почты: ссkarazhal@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах уполномоченного органа, а также на интернет-ресурсе уполномоченного органа: http://www.karazhal.kz.
8. Сроки оказания по времени государственной услуги:
1) сроки п 1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 11 – не более 30 минут;

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ шетел азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган - "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызметі:
1) "Адамдарға жастар практикасына жолдама беруді";
2) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама беруді";
3) "Адамдарға әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
4) "Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
5) "Адамдарға кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілікті арттыруға жолдама беруді";
6) "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қамтиды.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына сәйкес көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға қағаз жеткізгіште жолдама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Көрсетілетін "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсету" мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға ол орналасуы мүмкін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
6. Уәкілетті органның тұрғылықты жері, мекен - жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, телефон: 8(71032)26127, электронды поштаның мекен-жайы: ссkarazhal@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 ден 14.00-ге дейін, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ уәкілетті органның интернет-ресурсында http://www.karazhal.kz орналасқан.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 11-тармақта айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
9. Государственная услуга оказывается бесплатно.
10. Государственная услуга оказывается:
в помещении уполномоченного органа по местожительству получателя государственной услуги. В зале ожидания имеются места для сидения, информационные стенды, где размещена информация, необходимая для оказания государственной услуги, а также средства противопожарной безопасности.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документ подтверждающий регистрации по постоянному месту жительства;
3) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
4) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность) - документа об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
12. В уполномоченном органе заявления на получение государственной услуги не заполняются.
13. При обращении в уполномоченный орган все необходимые документы сдаются сотруднику уполномоченного органа, осуществляющего регистрацию.
14. При обращении получателю государственной услуги выдается направление на участие в активных формах содействия занятости.
15. Выдача направления осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа по местожительству.
16. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства" и "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации").
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
17. Предоставляемые получателем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.

2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органның үй-жайында көрсетіледі. Залда отыруға арналған орындар, мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ақпарат орналастырылған ақпараттық стенділер, сондай-ақ өртке қарсы қауіпсіздік құралдары бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) тұрғылықты жеріне тіркелгендігін растайтын құжат;
3) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
4) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін – білімі туралы құжат.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алуға өтініште толтырылмайды.
13. Уәкілетті органға өтініш берген кезде барлық қажетті құжаттар тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкеріне тапсырылады.
14. Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген кезде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беріледі.
15. Жолдама беру мемлекеттік қызмет алушы тұрғылықты жеріндегі уәкілетті органға жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
16. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда уәкілетті орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
17. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағының 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен көзделген мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспаған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.

18. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа и/или центра (СФЕ 2);
3) специалист уполномоченного органа и/или центра (СФЕ 3);
19. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
20. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах соблюдения конституционных прав человека, законности при исполнении служебного долга и осуществляется на принципах вежливости, представления полной информации, обеспечения ее сохранности, защиты и конфиденциальности.
Приложение
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием необходимых документов
Форма завершения (данные, документы, организационно-распорядительное решение)
Макет дела
Сроки исполнения
до 30 минут
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Заполнение персонального учета в компьютерную базу данных в подсистему "Занятость"
Сроки исполнения
до 10 рабочих дней
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Регламент) используется следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению и выплате государственной адресной социальной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" (далее - уполномоченный орган);
2) среднедушевой доход - доля совокупного дохода семьи, приходящегося на каждого члена семьи в месяц;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
4) государственная адресная социальная помощь (далее - АСП) - выплата в денежной форме, предоставляемая государством лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области;

18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның және/немесе орталықтың жауапты орындаушысы (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның және/немесе орталықтың маманы (3 ҚФБ).
19. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
20. Уәкілетті органның қызметі адамның конституциялық құқықтарының, қызметтiк борышын атқару кезінде заңдылықтың сақталуына негiзделедi және сыпайылық, толық ақпарат беру, оның сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз ету қағидаттарында жүзеге асырылады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Қажетті құжаттарды қабылдау.
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімшілік шешімі)
Істің макеті
Орындалу мерзімі
30 минутқа дейін
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
"Занятость"Компьютерлік деректер базасына дербес есеп карточкасын толтыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімшілік шешімі)
Тіркеу және есепке қою
Орындалу мерзімі
10 жұмыс күнге дейін
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
2) жан басына шаққандағы орташа табыс - отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - АӘК) - жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен адамдарға (отбасыларға) мемлекеттен ақшалай нысанда берілетін төлем;

5) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, лица, имеющие статус беженца, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории города Каражал, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности;
6) участковая комиссия - специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме лицам (семьям) со среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Настоящая государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" от 17 июля 2001 года и главой 2 "Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи", "Положением об участковых комиссиях для проведения обследования материального положения лиц, обратившихся за социальной помощью", утвержденного постановлением акимата Карагандинской области N 09/02 от 5 апреля 2010 года.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

5) тұтынушы - жеке тұлғалар: жан басына шаққандағы орташа табысы кедейшілік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қаражал қаласының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, босқындар, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
6) учаскелік комиссия - атаулы әлеуметтік көмекке өтініш жасаған адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік - аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету - жан басына шаққандағы орташа табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсімі.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган ұсынады. Тұрғылықты жерінде уәкілетті орган болмаған жағдайда, тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін кент әкіміне өтініш береді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының 2-бабы 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" N 1685 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің" 2 тарауына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" N 237-ө бұйрығына, Қарағанды облысы әкімдігінің 2010 жылғы 5 сәуірдегі N 09/02 қаулысымен бекітілген "Әлеуметтік көмек көрсетуді өтінген тұлғалардың материалдық жағдайына тексеріс жүргізетін учаскелік комиссиялар туралы Ережесіне" сәйкес көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің көрсетілу нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают: уполномоченный орган, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал", телефон: 8 (71032) 26284, факс: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" http://www.karazhal.kz, на стендах уполномоченного органа, акима поселка, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение семи рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді: уәкілетті орган, мекен-жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71032)26284; факс: 8(71032)26527; электрондық поштаның мекен-жайы: karazhal_trud @mail.ru;
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ке дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http://www.karazhal.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
уәкiлеттi органға - жетi жұмыс күнi iшiнде;
тұрғылықты жерi бойынша селолық округтың әкiмiне - жиырма екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн кезекте күтудiң ең жоғары шектi уақыты бiр өтiнiш берушiге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең ұзақ шектi уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген кедейлiк шегiнен асатын жағдайда;
2) мүгедектердi және стационарлық емделуде бiр айдан астам уақыт кезеңiнде болатын адамдарды, күндiзгi оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттердi, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектердi, сексен жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарда тiркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;
3) уәкiлеттi органдар ұсынған жұмысқа, оның iшiнде әлеуметтiк жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсiби даярлаудан, қайта даярлаудан, бiлiктiлiгiн арттырудан дәлелсiз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетiнше тоқтатқан жұмыссыздарға.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.

11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление с необходимыми документами в уполномоченный орган или акиму поселка;
2) уполномоченный орган или аким поселка проводит регистрацию заявления и передает документы в участковую комиссию;
3) участковая комиссия проводит обследование материального положения потребителя (его семьи), готовит акт обследования материального положения заявителя (семьи) (далее - акт обследования) и заключение о необходимости предоставления АСП потребителю или ее отсутствии (далее - заключение), передает заключение в уполномоченный орган или акиму поселка;
4) аким поселка передает документы потребителя и заключение в уполномоченный орган;
5) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении АСП или об отказе в назначении, оформляет уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов у акима поселка и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе или у акима сельского округа потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;
3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка либо справка сельских или аульных акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
14. Предоставляемые потребителем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.

11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе кент әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган немесе кент әкімі өтінішті тіркейді және құжаттарды учаскелік комиссияға береді;
3) учаскелік комиссия тұтынушының (оның отбасының) материалдық жағдайын тексереді, өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті (бұдан әрі - тексеру актісі) және тұтынушыға АӘК ұсыну қажеттілігі немесе оның қажет емес екендігі туралы қорытынды дайындайды (бұдан әрі - қорытынды), қорытындыны уәкілетті органға немесе кент әкіміне береді;
4) кент әкімі тұтынушының құжаттарын және қорытындыны уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қарастырады және қабылдайды, тағайындау туралы не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі
іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Кент әкімі мен уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда немесе кент әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызметке тұтынушыны тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерi көрсетiлген белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) белгiленген үлгiдегi отбасы құрамы туралы мәлiметтер;
3) белгiленген үлгiдегi отбасы мүшелерi алған табыстары туралы мәлiметтер;
4) белгiленген үлгiдегi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәлiметтер;
5) өтiнiш берушiнiң (отбасы мүшелерiнiң) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi, не мекенжай анықтамасы, не селолық және немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтiк келiсiмшарттың көшiрмесi.
Атаулы әлеуметтiк көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы, 1-тармағы, 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы, 1-тармағы, 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен қарастырылатын мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызметті тұтынушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.

15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее - специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) участковая комиссия, созданная решением акима города Каражал (далее - участковая комиссия) (СФЕ 4);
5) аким поселка по месту жительства заявителя (далее - аким поселка) (СФЕ 5);
6) участковая комиссия, созданная решением акима поселка по местожительству заявителя (далее - участковая комиссия акима поселка) (СФЕ 6).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
1
Обращение потребителя по поводу назначения АСП
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение АСП, выдает потребителю заполненный отрывной талон с указанием даты приема документов, готовит проект поручения участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Выдача потребителю талона с указанием даты регистрации получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Письменное поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Проведение обследования материального положения семьи потребителя
В соответствии с письменным поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в назначении АСП
Сроки исполнения
3 рабочих дня
4
Передача документов специалисту сектора уполномоченного органа
Передает документы с актом обследования и заключением участковой комиссии
Форма завершения
Документы с актом обследования и заключением участковой комиссии, регистрация
Сроки исполнения
15 минут
5
Прием документов из участковой комиссии
Принимает документы с актом обследования и заключением участковой комиссии
Форма завершения
Документы с актом обследования и заключением участковой комиссии, регистрация
Сроки исполнения
15 минут
6
Процедура расчета и назначения АСП
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения АСП и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Рассматривает и принимает решение о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Личное дело потребителя АСП с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
15 мин
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю услуги о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) АСП
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения АСП
Форма завершения
Срок исполнения
2
Выдача поручения на проведение обследования
Форма завершения
Сроки исполнения
3
Обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Сроки исполнения
4
Передача оформленного макета дела потребителя специалисту сектора уполномоченного органа
Форма завершения
Сроки исполнения
5
Прием документов от акима поселка
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Процедура расчета и назначения АСП
Форма завершения
Сроки исполнения
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Личное дело потребителя АСП с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
15 мин
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Сроки исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
1
Принимает заявление со всеми необходимыми доку-ментами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение АСП, выдает потребителю заполненный отрывной талон с указанием даты приема документов
Выдача потребителю талона с указанием даты регистрации государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы
15 минут
2
Дает поручение участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Письменное поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
3 рабочих дня
3
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Акт обследования и заключение о нуждаемости в назначении АСП
5 рабочих дней
4
Передает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление АСП
15 рабочих дней с момента регистрации заявления
5
Принимает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии и регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление АСП
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление АСП
15 минут
6
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения АСП и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении АСП
Макет личного дела потребителя АСП
4 рабочих дня
7
8
9
Уведомление о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 5
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 4
Передача документов из участковой комиссии специалисту уполномоченного органа
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 6
Расчет назначения АСП и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении АСП
Действие N 9
Уведомление потребителя услуги о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 5
Прием документов от акима поселка, регистрация
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 6
Расчет назначения АСП и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении АСП
Действие N 2
Выдача поручения участковой комиссии для обследования
Действие N 9
Уведомление о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 4
Передача заявления с документами в уполномоченный орган
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Схемы функционального взаимодействия.
Основной процесс оказания государственной услуги
Альтернативный процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі - уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (3 ҚФБ);
4) Қаражал қаласы әкімдігінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі - учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
5) өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша кент әкімі (бұдан әрі - кент әкімі) (5 ҚФБ);
6) өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша кент әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі - кент әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) іс-әрекеті
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Тұтынушының АӘК тағайындау жөніндегі өтінімі
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, АӘК тағайындауға өтінштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттардың қабылданған күні көрсетіліп толтырылған жыртпалы талон береді, тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушыға мемлекеттік қызметке тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты – жөні көрсетілген талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге жазбаша тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу
Жазбаша тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Тексеру актісі және АӘК тағайындауға мұқтаждығы жөнінде қорытынды
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына құжаттарды береді
Учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен құжаттарды тапсырады
Аяқтау нысаны
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен құжаттар, тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
5
Учаскелік комиссиядан құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен құжаттарды қабылдайды
Аяқтау нысаны
Учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен құжаттар,тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
АӘК есептеу және тағайындау рәсімі
Учаскелік комиссияның ұсынған құжаттары және қорытындысы негізінде АӘК тағайындау есебін жасайды және АӘК тағайындау және тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қойылған АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қарайды және қабылдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті бекітілген шешіммен АӘК тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
15 минут
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Қызметті тұтынушыға АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
Баламалы үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) іс-әрекеті
Әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Кент әкімі
5 ҚФБ
Кент әкімінің учаскелік комиссиясы
1
АӘК тағайындау жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, АӘК тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтыну-шыға құжаттардың қабылданған күні көрсетіліп толтырылған жыртпалы талон береді
Аяқтау мерзімі
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты–жөні көрсетілген талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау мерзімі
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге жазбаша тапсырма
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес тұтынушының от-басы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Тексеру актісі және АӘК тағайындауға мұқтаждығы жөнінде қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына тұтынушының рәсімделген ісінің макетін беру
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті және учаскелік комиссияның қорытындысын уәкілетті органға тапсырады
Аяқтау нысаны
АӘК ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
Өтініш тіркелген сәттен бастап 15 жұмыс күн
5
Кент әкімінен құжаттар қабылдау
Барлық қажетті құжаттармен өтініш пен учаскелік ко-миссияның қорытындысын қабылдайды және АӘК тағайындауға өтінштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
АӘК ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
АӘК тағайындау және есептеу рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде АӘК тағайындау есебін жасайды және АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тару туралы шешімнің жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
4 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қойылған АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қабылдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті бекітілген шешіммен АӘК тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
15 минут
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
АӘК тағайындау туралы хабарлама (бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 іс-әрекет Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
N 5 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен бірге құжаттарды қабылдау
N 4 іс-әрекет
Учаскелік комиссиядан уәкілетті органның маманына құжаттарды беру
N 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну (немесе қызметті ұсынудан бас тар-ту) туралы шешім қабылдау
N 7 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 6 іс-әрекет
АӘК тағайындау есебі және АӘК тағайындауға немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындау
N 9 іс-әрекет
Қызметті тұтынушыны АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
5 ҚФБ
Кент әкімі
6 ҚФБ
Кент әкімінің учаскелік комиссиясы
N 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну (немесе қызметті ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 іс-әрекет Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына бұрыштама қою
N 5 іс-әрекет Кент әкімінен құжаттарды қабылдау, тіркеу
N 1 іс-әрекет Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркелу талонын беру
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының от-басы материалдық жағдайына тексеріс
N 6 іс-әрекет
АӘК тағайындау есебі және АӘК тағайындауға немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындау
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма беру
N 9 іс-әрекет
АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 4 іс-әрекет
Өтінішті құжаттармен бірге уәкілетті органға береді
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемалары
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі
Мемлекеттік қызмет көрсетудің баламалы үдерісі
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории города Каражал - родители и иные законные представители детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому;
3) материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому - денежная выплата родителям или законным представителям детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
4) уполномоченный орган по оформлению документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме семьям, имеющим детей-инвалидов, которые обучаются и воспитываются на дому.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Настоящая государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и постановлениями местного исполнительного органа (акимата).
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты кіші жүйелер;
2) тұтынушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Қаражал қаласының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалардың ата-аналары және өзге де заңды өкілдері;
3) үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалардың ата-аналарына немесе заңды өкілдеріне ақшалай төлем;
4) үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжат ресімдеу бойынша уәкілетті орган - "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2. Жалпы ережелер
2. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметі - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалары бар отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына және жергілікті атқарушы органның (әкімдіктің) қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру үшін құжаттардың ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште уәжделген жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывает уполномоченный орган, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал", телефон: 8 (71032) 26284, факс: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" http://www.karazhal.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
2) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, оформляет уведомление о предоставлении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді, мекен-жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26284, факс: 8(71032)26527, электронды поштаның мекенжайы: karazhal_trud @mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ке дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http: http://www.karazhal.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады:
1) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет құжаттардың біреуі болмағанда, құжаттарды рәсімдеуде қателіктер табылған кезде;
2) ұсынылған мәліметтер және құжаттардың жалғандығы негіздемелері бойынша.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде өтініш береді;
2) уәкілетті орган қабылданған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, тұтынушы ұсынған өтінішті қарауды жүзеге асырады, қызметті ұсыну туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы осы Регламентке 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Тұтынушы барлық қажетті құжаттарды уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушының мемлекеттік қызметке тіркелген және алатын күні, құжатты қабылдап алған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность (при наличии - индивидуального идентификационного номера) (приложение 3 к настоящему Регламенту);
2) копия удостоверения личности потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
6) копия справки об инвалидности;
7) копия документа о наличии счета в банке.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий (далее - специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на материальное обеспечение
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений для оформления документов на материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов получателя услуги, готовит проект решения об оформлении документов, передает на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Форма завершения
Пакет документов для потребителя государственной услуги
Сроки исполнения
7 рабочих дней
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения, передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя государственной услуги с проектом решения
Сроки исполнения
1 рабочий день
4
Принятие решения
Принимает решение о предоставлении государственной услуги (либо в отказе в предоставлении услуги) и направляет дело к специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя услуги
Срок исполнения
1 рабочий день
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя услуги об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (либо мотивированный ответ об отказе)
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
Действие N 4
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Формирование пакета документов и подготовка проекта решения, передача на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Действие N 5
Уведомление потребителя услуги об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (либо мотивированный ответ об отказе)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
Схемы функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального
обеспечения детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
В ГУ "Отдел занятости и социальных
программ города Каражал"
от ________________________________
___________________________________
проживающего (ей) по адресу _______
___________________________________
телефон ___________________________
Уд.личности N _____________________
выдано ___________________________
СИК (ИИН) _________________________
РНН _______________________________
Банк ______________________________
N счета ___________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить материальное обеспечение детям-инвалидам,
обучающимся и воспитывающимся на дому на ________ квартал 20 __ года
_____________________________________________________________________
"____"______________ 20 __ г. ______________________________________
подпись заявителя
"____"______________ 20 ___ г. ______________________________________
Ф.И.О., подпись лица, принявшего документы
---------------------------------------------------------------------
Линия отреза
Документы гр. ______________ на оформление материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, приняты
"___" ____________ 20 __ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, принявшего документы)
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи"

13. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерiн, (болса жеке сәйкестендiру нөмiрiн) (осы Регламентке 3-қосымша) көрсете отырып белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн;
4) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы;
6) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесiн;
7) банктегi шоттың көшiрмесiн.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке талап қойылмайды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі - уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі - уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
1
Материалдық қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу өтініштерін есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға тіркеу талоны беріледі
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Қызметті тұтынушының құжаттар пакетін құрастырады, құжаттарды ресімдеу туралы шешімнің жобасын дайындайды, уәкілетті орган секторының меңгерушісіне тексеруге береді
Аяқтау нысаны
Мемлекетті қызметті тұтынушы үшін құжаттар пакеті
Орындау мерзімі
7 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыс-тығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызметті тұтынушының шешім жобасымен бұрыштама қойылған жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
4
Шешім қабылдау
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну туралы шешім қабылдайды (не қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту) және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына жолдайды
Аяқтау нысаны
Қызметті тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы тұтынушыға хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешім қабылдау (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешімнің жобасына бұрыштама қою, және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттар пакетін құрастыру және жоба шешімін дайындау, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 5 іс-әрекет
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы тұтынушыға хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
"Қаражал қаласының жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ-не
______________________________________
___________________ мекенжайда тұратын
телефон ______________________________
Жеке куәлігінің N ____________________
берілген _____________________________
ӘЖК (ЖСН) ____________________________
СТН __________________________________
Банк _________________________________
Шот N ________________________________
ӨТІНІШ
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға 20 ____ жылдың
__ тоқсанына материалдық қамтамасыз етуді тағайындауыңызды сұраймын.
"___"____________ 20 __ ж. ____________________________
өтініш берушінің қолы
"___"____________ 20 __ ж. ____________________________
құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Аз. __________________________ үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз етуді ресімдеу құжаттары
"___" ________ 20 __ ж. қабылданды.
____________________________________________________________________
Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал".
2. Общие положения
1. Государственная услуга - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях выдачи справки, подтверждающей статус в качестве получателя адресной социальной помощи.
2. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким сельского округа).
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям - сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года N 64.
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам – получателям государственной адресной социальной помощи (далее – получатели государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают: уполномоченный орган, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал", телефон: 8 (71032) 26284, факс: 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
1. "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызметі - атаулы әлеуметтік көмек алушылар мәртебесін растайтын анықтама беру мақсатында уәкілетті органдармен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
2. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді.
Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – селолық округтің әкімі) жүгінеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді: уәкілетті орган, мекен-жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26284; факс: 8(71032)26527; электрондық поштаның мекен-жайы: karazhal_trud @mail.ru;

График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" http://www.karazhal.kz, на стендах уполномоченного органа, акима поселка, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 11 по месту жительства получателя государственной услуги в уполномоченном органе или у акима сельского округа – не более 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. График работы уполномоченного органа и акима сельского округа: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
12. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа или акима сельского округа по месту проживания получателя государственной услуги, где имеются стулья, столы, информационные стенды с образцами заполненных бланков, предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями.
Помещения уполномоченного органа и акима сельского округа соответствуют санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям к безопасности зданий, в том числе пожарной безопасности, режим помещений – свободный.
4. Порядок оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предъявляют в уполномоченный орган или акиму сельского округа следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (гражданин Казахстана – копию удостоверения личности (паспорта), иностранцы и лица без гражданства – копию вида на жительство иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел).
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.

Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ке дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http://www.karazhal.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде 11 тармақта айқындалған құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 15 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
11. Уәкілетті органның және ауылдық округ әкімінің жұмыс кестесі: демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
12. Мемлекеттік қызмет мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша орындықтар, үстелдер, толтырылған бланкілердің үлгілерімен ақпараттық стенділер бар, мүмкіндіктері шектеулі мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар көзделген уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің үй-жайында көрсетіледі.
Уәкілетті органның немесе селолық округ әкімінің үй-жайлары санитарлық-эпидемиологиялық нормаларға, ғимараттардың қауіпсіздік, оның ішінде өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді, үй-жай режимі – еркін.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға және селолық округ әкіміне мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан азаматы – жеке куәліктің (паспорт) көшірмесі; шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында мекендеп тұруға қатысты рұқсатының көшірмесі немесе азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.

14. Форма заявления в соответствии с приложением 1 к настоящему  регламенту размещается на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы. У акима сельского округа форма заявления находится у сотрудника, принимающего документы.
15. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и копия документа, удостоверяющие личность сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту или акиму сельского округа по местожительству.
16. При обращении получателю государственной услуги выдаются справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи.
17. Выдача справки по форме согласно приложению 2 к регламенту осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа (акима сельского округа) по местожительству.
18. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
19. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный орган (СФЕ 1);
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложениях 34 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
21. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
В уполномоченный орган (аким поселка,
аула (села), аульного (сельского) округа)
_________________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ______________________________________
(Фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу __________________
(населенный пункт, район)
_________________________________________
(улица, N дома и квартиры, телефон)
документ, уд. личности N ________________
выдано __________________________________
дата выдачи _____________________________
Заявление
Прошу Вас выдать мне справку о том, что я действительно являюсь получателем государственной адресной социальной помощи в __ квартале 20 ___ года.
Справка необходима по месту требования.
"____" __________ 20 ___г.
__________________________
(подпись заявителя)
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
СПРАВКА
Дана __________________________________________________________
регистрационный номер _______________ в том, что он (а) действительно
в ____ квартале 20 _ г. являлась получателем государственной адресной
социальной помощи.
На следующих членов семьи:

14. Өтініш нысаны осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжат қабылдайтын қызметкерде болады. Селолық округ әкімінде өтініш нысаны құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
15. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны және жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмесін уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне тапсырылады.
16. Мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген кезде, мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасына) тиесілігін растайтын анықтама беріледі.
17. Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша анықтама беру мемлекеттік қызмет алушының жергілікті жеріндегі уәкілетті органға (селолық округ әкіміне) жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
18. Мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер болмаған жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
19. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) уәкілетті орган (ҚФБ 1).
20. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 34 қосымшаларында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
21. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органға (кент, ауыл (село),
ауылдық (селолық) округ әкіміне)
__________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
__________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________ мекенжайда тұратын
(елді мекен, аудан)
__________________________________________
(көше, үй және пәтердің N, телефон)
құжат, жеке куәлік N _____________________
__________________________________________
____________________________ берілген күні
Өтініш
Маған 20___ жылғы ____ тоқсанда мен шын мәнінде мемлекеттік
атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатындығым туралы анықтама
беруді сұраймын.
Анықтама талап еткен орынға қажет.
20___ жылғы "____" __________
_____________________________
(өтініш берушінің қолы)
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2 қосымша
АНЫҚТАМА
_________________________________________ ______________ тіркеу
нөмірдегі 20 ___ жылғы ____ тоқсанда шын мәнінде мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек алушысы болып табылғандығы туралы берілді.
Отбасының мына мүшелеріне:

1. __________________________________________________________________
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
4. __________________________________________________________________
5. __________________________________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Начальник уполномоченного органа
(аким поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа) __________________________________
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Таблица 1.Описание действий структурно-функциональной единицы (СФЕ)
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Оформление справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация справки либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Схема функционального взаимодействия
Потребитель
Действие N 1
Уполномоченный орган. Прием заявления
Действие N 2
Учет заявления, регистрация в журнале
Действие N 3
Выдача справки, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче справки
Утвержден
постановлением
акимата города Каражал
от 14 февраля 2013 года N 30
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) государственное пособие семьям, имеющим детей до 18 лет (далее – пособие на детей) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины, установленной в области;

1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________
4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
Уәкілетті органның бастығы
(кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округтің әкімі) __________________________
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 3 қосымша
1-Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оларды сипаттамасы
Өтініш қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Орындалу мерзімі
15 минут
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындалу мерзімі
15 минут
"Атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4 қосымша
Өзара іс-қимыл жасау қызметтік схемасы
Тұтынушы
N 1 іс-әрекет.
Уәкілетті орган. Өтінішті қабылдау
N 2 іс-әрекет.
Өтінішті есепке алу, журналға тіркеу
N 3 іс-әрекет.
Анықтама беру немесе анықтама беруден бас тарту туралы дәлелді жауап
Қаражал қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 14 ақпандағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі - балаларға арналған жәрдемақы) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген азық-түлік себетінің құнынан төмен 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттен ақшалай нысанда берілетін төлем;

3) уполномоченный орган по назначению и выплате государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" (далее – уполномоченный орган);
4) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящегося на каждого члена семьи в месяц;
5) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории города Каражал, и оралманы, имеющие детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины;
6) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Отдел города Каражал филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главой 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

3) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган – "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
4) орта есеппен жан басына шаққандағы табыс – отбасының жиынтық табысының отбасының әрбір мүшесіне ай сайын келетін үлесі;
5) тұтынушы – жеке тұлғалар: жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себеті құнынан аспайтын, 18 жасқа дейінгі балалары бар, Қаражал қаласының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары және оралмандар;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы – республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Қаражал қаласындағы бөлімі" (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметі – орташа жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себетінің құнынан төмен отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынады (баламалы негізде).
Тұрғылықты жерінде уәкілетті орган болмаған жағдайда, өтініш беруші мемлекеттік қызметті алу үшін кент әкіміне өтініш береді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының 4-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы N 1092 қаулысымен бекітілген, Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына сәйкес көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении пособия на детей (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают: уполномоченный орган, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Сайдалы Сары Тока 1, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Каражал", телефон 8 (71032) 26284, факс 8 (71032) 26527, адрес электронной почты: karazhal_trud@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Центр, адрес: 100700, Карагандинская область, город Каражал, улица Ленина 18, республиканское государственное предприятие "Отдел города Каражал "Центр обслуживания населения", телефон 8 (71032) 27021, адрес электронной почты: karazhalcon@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Каражал" http://www.karazhal.kz, на стендах уполномоченного органа, центра, акимов поселков, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в центре - 30 минут;

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге 18 жасқа дейiнгi балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді: уәкілетті орган, мекен жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Сайдалы Сары Тоқа көшесі 1, "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71032) 26284; факс: 8 (71032) 26527; электрондық пошта мекен жайы: karazhal_trud @mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталық, мекен жайы: 100700, Қарағанды облысы, Қаражал қаласы, Ленин көшесі 18, республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Қаражал қаласындағы бөлімі", телефон: 8 (71032) 27021, электрондық пошта мекен жайы: karazhalcon@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз, орталық филиалдары мен өкiлдiктерiнде – демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Қаражал қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http://www.karazhal.kz. интернет-ресурсында, уәкілетті органның, орталықтың, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету уақыты:
уәкiлеттi органға – он жұмыс күнi iшiнде;
тұрғылықты жерi бойынша ауылдық округ әкiмiне – күнтiзбелiк отыз күннен аспайды;
орталыққа – күнтiзбелiк он күн iшiнде (мемлекеттiк қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкiлеттi органда, ауылдық округтiң әкiмi 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители и/или удочерители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители и/или удочерители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
смерть ребенка;
определение ребенка на полное государственное обеспечение;
представление потребителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, центр или акиму сельского округа;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган или аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает документы в участковую комиссию;
4) участковая комиссия проводит обследование материального положения потребителя (его семьи), составляет акт о материальном положении семьи по назначению и выплате пособий и представляет заключение о нуждаемости семьи (далее - заключение) в уполномоченный орган или акиму сельского округа;

3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты уәкiлеттi органда, ауылдық округ әкiмi 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтін және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып тұрған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
баланың қайтыс болуы;
баланы толық мемлекет қарауына алу;
тұтынушының жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға, орталыққа немесе ауылдық округ әкіміне өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі өтінішті тіркеуді жүргізеді және құжаттарды учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия тұтынушының (оның отбасының) материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді, жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акті жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді;

5) аким сельского округа передает документы потребителя и заключение в уполномоченный орган;
6) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги акиму сельского округа, в центр;
7) аким сельского округа или центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у акима сельского округа и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей) либо копию (копии) записи (записей) акта (актов) о рождении;
3) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего, подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов, попечителей с заявлением о назначении пособия родители, опекуны, попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособия на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

5) ауылдық округ әкімі тұтынушының құжаттарын және қорытындыны уәкілетті органға береді;
6) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, қарайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қабылдайды, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ауылдық округ әкіміне, орталыққа жолдайды;
7) хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға ауылдық округ әкімі немесе орталық береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сонымен қатар осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Ауылдық округтің әкімі мен уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде - мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі және аты – жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) орталықта: өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәліметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиісті органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешімінің үзінді көшірмесін ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде, жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкілеттiк беруге құқылы.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) участковая комиссия, созданная решением акима города Каражал (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
5) аким поселка по месту жительства потребителя (далее – аким сельского округа) (СФЕ 5);
6) участковая комиссия, созданная решением акима поселка по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима поселка) (СФЕ 6).
В альтернативном процессе оказания услуги участвуют:
руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
участковая комиссия, созданная решением акима города Каражал (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
аким сельского округа по месту жительства потребителя (далее – аким сельского округа) (СФЕ 5);
участковая комиссия, созданная решением акима сельского округа по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима сельского округа) (СФЕ 6);
инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 7);
инспектор накопительного сектора центра (СФЕ 8);
инспектор центра (СФЕ 9).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов, готовит проект поручения участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Обследование материального положения семьи заявителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Передача документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Акт обследования и заключение участковой комиссии
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
5
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
8
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 2)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Форма завершения
Срок исполнения
2
Выдача поручения на проведение обследования
Форма завершения
Сроки исполнения
3
Обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Сроки исполнения
4
Передача оформленного макета дела потребителя специалисту сектора уполномоченного органа
Форма завершения
Сроки исполнения
5
Прием документов от акима сельского округа
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Процедура расчета и назначения пособия на детей
Форма завершения
Сроки исполнения
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Сроки исполнения
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
1
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
15 минут
2
Дает поручение участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
3 рабочих дня
3
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
5 рабочих дней
4
Передает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Не более 20 календарных дней с момента регистрации заявления
5
Принимает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии и регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
15 минут
6
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Макет личного дела
2 рабочих дня
7
8
9
Уведомление потребителю услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
3 рабочих дня
Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс)
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
3
Процедура приема и регистрации документов на назначение пособия на детей в уполномоченном органе
По реестру принимает заявления со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение пособия на детей
Форма завершения
Регистрация заявлений в журнале
Срок исполнения
15 минут
4
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Сроки исполнения
15 минут
7
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
9
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
10
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Оформляет уведомление о назначении государственных пособий на детей либо мотивированный ответ об отказе и передает в центр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
11
Процедура приема уведомления либо мотивированного ответа об отказе из уполномоченного органа
Форма завершения
Срок исполнения
12
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Срок исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
Участковая комиссия
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
1
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале и выдает потребителю расписку
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю расписки
15 минут
2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Передача документов в накопительный сектор центра
реестр
реестр
1 рабочий день
15 минут
3
4
5
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
5 рабочих дней
6
Передача документов с заключением участковой комиссии
Акт обследования и заключение участковой комиссии
15 минут
7
8
9
10
11
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает в сектор выдачи документов
Реестр
15 минут
12
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе из накопительного отдела и вручает потребителю услуги
Регистрация и выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
15 минут

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
4) Қаражал қаласы әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
5) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) (5 ҚФБ);
6) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша кент әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ).
Баламалы қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
Қаражал қаласы әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) (5 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ);
орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы (7 ҚФБ);
орталықтың жинақтаушы секторының инспекторы (8 ҚФБ);
орталықтың инспекторы (9 ҚФБ).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік әрекеттердің логикалық кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалары осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-Кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттердің
сипаттамасы (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді, тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссия тапсырмасы жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
3
Өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тап-сыру
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
5
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті, бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Қызметті тұтынушыны хабарландыру рәсімі
Тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің
сипаттамасы (негізгі үдеріс, 2-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
5 ҚФБ
Ауылдық округ әкімі
6 ҚФБ
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеру жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына тұтынушының ресімделген ісінің макетін тапсыру
Уәкілетті органға өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен тапсырады
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
Өтінішті тіркеу уақытынан бастап 20 күнтізбелік күннен аспайды
5
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды қабылдау
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен қабылдайды және балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті, бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Қызметті тұтынушыны балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің
сипаттамасы (баламалы үдеріс)
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Уәкілетті органға құжаттарды беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Уәкілетті органда балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға құжаттарды қабылдау және тіркеу рәсімі
Өтініштерді барлық қажетті құжаттар-мен бірге тізілім бойынша қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
4
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
5
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
6
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тапсыру
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
7
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындауды есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасы-на қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жібереді
Аяқтау нысаны
Бекітілген шешімімен, орындалуға тиісті жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
10
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа береді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
11
Уәкілетті органнан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
12
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
кестенің жалғасы
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
1
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен қабылдайды, журналға тіркейді және тұтынушыға қолхат береді
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға қолхат беру
15 минут
2
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, құжаттарды уәкілетті органға беру
Орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
тізілім
тізілім
1 жұмыс күн
15 мин
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және құжаттарды беру секторы-на береді
Тізілім
15 мин
12
Жинақтаушы секторынан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және тұтынушыға береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру
15 минут

Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 6
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 7
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 4
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 4
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту сектора уполномоченного органа
Действие N 5
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким сельского округа
СФЕ 6
Участковая комиссия акима сельского округа
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 5
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии от акима поселка, регистрация
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 6
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 9
Уведомление потребителю услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 4
Передача документов с актом обследования и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
Действие N 4
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 8
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 3
Прием и регистрация документов из центра
Действие N 9
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 6
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 7
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Действие N 10
Оформление уведомления о назначении пособия на детей либо мотивированного ответа об отказе и передача в центр
продолжение таблицы
СФЕ 4
Участковая комиссия
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
Действие N 5
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 12
Прием уведомления из накопительного либо мотивированного ответа об отказе от сектора и вручение потребителю услуги
Действие N 2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки
Действие N 6
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту
Действие N 11
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе и передача в сектор выдачи документов
Действие N 2
Передача документов в накопительный сектор центра
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
Схемы функционального взаимодействия.
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 1)
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 2)
Процесс оказания государственной услуги – альтернативный вариант

2-Кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс (1-нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына бұрыштама қою
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 4 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік ко-миссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 4 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындыны уәкілетті орган секторының маманына беру
N 5 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
2 Кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс (2 нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
СФЕ 5
Ауылдық округ әкімі
СФЕ 6
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
N 8 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 5 әрекет
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды учаскелік комиссиясының тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау, тіркеу
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 6 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 2 әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 9 әрекет
Қызметті тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
N 4 әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен уәкілетті органға беру
2-Кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 4 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 8 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу
N 5 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 9 іс-әрекет Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет көрсетуден бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 6 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісін және қорытындысын маманға беру
N 7 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 10 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және орталыққа беру
кестенің жалғасы
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттарын беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
N 12 іс-әрекет Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты жинақтау секторынан қабылдау және қызмет тұтынушыға беру
N 2 іс-әрекет
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, уәкілетті органға құжаттарды беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
N 11 іс-әрекет
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау және құжаттарды беру секторына беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттарды орталықтың жинақтаушы секторына беру
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (1 нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (2-нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі – баламалы нұсқа