Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 30 января 2013 года N 03/09. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 марта 2013 года N 2200. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 2 мая 2013 года N 12/02
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актогайского района Карагандинской области от 02.05.2013 N 12/02.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района К. Нокеш.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Актогайского района                   С. Абеуова
Утвержден
постановлением акимата
Актогайского района
от 30 января 2013 года N 03/09
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) государственное пособие семьям, имеющим детей до 18 лет (далее – пособие на детей) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины, установленной в области;
3) уполномоченный орган по назначению и выплате государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" (далее – уполномоченный орган);

"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 03/09 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 5 наурызда N 2200 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 2 мамырдағы N 12/02 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы әкімдігінің 02.05.2013 N 12/02 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Қ. Нөкешке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай ауданының әкімі                    С. Әбеуова
Ақтоғай ауданы әкiмдiгiнiң
2013 жылғы 30 қаңтардағы
N 03/09 қаулысымен
бекiтiлген
"18 жасқа дейiнгi балалары бар
отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентiнде (бұдан әрi - Регламент) келесi негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi - ҚФБ) - бұл уәкiлеттi органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттiк органдардың құрылымдық бөлiмшелерi, мемлекеттiк органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) 18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақы (бұдан әрi - балаларға арналған жәрдемақы) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгiленген азық-түлiк себетiнiң құнынан төмен 18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттен ақшалай нысанда берiлетiн төлем;
3) 18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша уәкiлеттi орган – "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган);

4) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящегося на каждого члена семьи в месяц;
5) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, и оралманы, имеющие детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины;
6) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие, осуществляющее организацию предоставления государственных услуг физическим и (или) юридическим лицам по приему заявлений и выдаче документов по принципу "одного окна" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главой 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении пособия на детей (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100200, Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 7, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района", телефон 8 (71037) 21416, факс: 8 (71037) 21290, адрес электронной почты: enbek2011@mail.ru, адреса акимов сельских округов указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту.

4) орта есеппен жан басына шаққандағы табыс – отбасының жиынтық табысының отбасының әрбiр мүшесiне ай сайын келетiн үлесi;
5) тұтынушы – жеке тұлғалар: жан басына шаққандағы орташа табысы азық–түлiк себетi құнынан аспайтын, 18 жасқа дейiнгi балалары бар, Қазақстан Республикасы аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары және оралмандар;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы – жеке және (немесе) заңды тұлғаларға "жалғыз терезе" қағидаты бойынша өтiнiштердi қабылдау және құжаттарды беру жөнiнде мемлекеттiк қызметтер көрсетiлуiн ұйымдастыруды жүзеге асыратын республикалық мемлекеттiк кәсiпорын (бұдан әрi - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттiк қызметi – орташа жан басына шаққандағы табысы азық – түлiк себетiнiң құнынан төмен отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкiлеттi органмен жүзеге асырылатын әкiмшiлiк рәсiм.
3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi орган және халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынады (баламалы негiзде).
Тұрғылықты жерiнде уәкiлеттi орган болмаған жағдайда, өтiнiш берушi мемлекеттiк қызметтi алу үшiн кенттiң, ауылдық (селолық), ауылдық селолық округтiң (бұдан әрi – ауылдық округтiң әкiмi) әкiмiне жүгiнедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Заңының 4-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қарашадағы "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" N 1092 қаулысымен бекiтiлген, Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесiнiң 2-тарауына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына сәйкес көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге 18 жасқа дейiнгi балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама (бұдан әрi - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң тәртiбiне талаптар
7. Уәкiлеттi органның орналасқан жерi: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесi 7, "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi, телефон: 8 (71037) 21416, факс: 8 (71037) 21290, электронды поштаның мекен-жайы: enbek2011@mail.ru., ауылдық округтер әкiмдерiнiң мекен-жайлары осы Регламентке 1 қосымшада көрсетiлген.

График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: Актогайский районный отдел N 1 филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100200, село Актогай, улица Бокейхана, 10, телефон 8 (71037) 21105, адрес электронной почты: aktogaycon@mail.ru, Актогайский районный отдел N 2 республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Карагандинской области", адрес: 100314, поселок Сарышаган, улица Абая, 12, телефон 8 (71038) 22338.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ Актогайского района" http://www.aktogay.kz на стендах уполномоченного органа, центра, акимов поселков, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в центр - в течение десяти календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в центре - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;

Жұмыс кестесi: демалыс күндерi (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 100200, Қарағанды облысы, Ақтоғай аудандық N 1 бөлімі "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынының филиалы, мекен-жайы: 100200, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесі, 10, телефон 8 (71037) 21105, электронды поштаның мекен-жайы: aktogaycon@maіl.ru; Ақтоғай аудандық N 2 бөлімі "Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорынының филиалы, мекен-жайы: 100314, Сарышаған кенті, Абай көшесі, 12, телефон 8 (71038) 22338.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталық филиалдары мен өкілдіктерінде – демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат "Ақтоғай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің http://www.aktogay.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, орталықтың, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету уақыты:
уәкілетті органға – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкіміне – күнтізбелік отыз күннен аспайды;
орталыққа – күнтізбелік он күн ішінде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкілетті органда, ауылдық округтің әкімі 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда, ауылдық округ әкімі 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады:
1) егер әкесі немесе анасы (асырап алушылар) бірінші, екінші топтағы мүгедектердің, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейінгі баланың күтімімен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс істемейтін, күндізгі оқу бөлімінде оқымайтын, әскерде қызметін өткермейтін және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелмеген болса;

2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
смерть ребенка;
определение ребенка на полное государственное обеспечение;
представление потребителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан;
при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю;
оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, центр или акиму сельского округа;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган или аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает документы в участковую комиссию;
4) участковая комиссия проводит обследование материального положения потребителя (его семьи), составляет акт о материальном положении семьи по назначению и выплате пособий и представляет заключение о нуждаемости семьи (далее - заключение) в уполномоченный орган или акиму сельского округа;
5) аким сельского округа передает документы потребителя и заключение в уполномоченный орган;
6) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги акиму сельского округа, в центр;
7) аким сельского округа или центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у акима сельского округа и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:

2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып тұрған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
баланың қайтыс болуы;
баланы толық мемлекет қарауына алу;
тұтынушының жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету;
құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді;
мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға, орталыққа немесе ауылдық округ әкіміне өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі өтінішті тіркеуді жүргізеді және құжаттарды учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия тұтынушының (оның отбасының) материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді, жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акті жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді;
5) ауылдық округ әкімі тұтынушының құжаттарын және қорытындыны уәкілетті органға береді;
6) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, қарайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қабылдайды, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ауылдық округ әкіміне, орталыққа жолдайды;
7) хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға ауылдық округ әкімі немесе орталық береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сонымен қатар осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Ауылдық округтің әкімі мен уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:

1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего, подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов, попечителей с заявлением о назначении пособия родители, опекуны, попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособия на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
участковая комиссия, созданная решением акима Актогайского района (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
аким сельского округа по месту жительства потребителя (СФЕ 5);
участковая комиссия, созданная решением акима сельского округа по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима сельского округа) (СФЕ 6);
В альтернативном процессе оказания услуги участвуют:
руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
заведующий сектором назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
специалист сектора назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
участковая комиссия, созданная решением акима района (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
аким сельского округа по месту жительства потребителя (СФЕ 5);
участковая комиссия, созданная решением акима сельского округа по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима сельского округа) (СФЕ 6);
инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 7);
инспектор накопительного сектора центра (СФЕ 8);
инспектор центра (СФЕ 9).

1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде - мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі және аты – жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәліметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиісті органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешімінің үзінді көшірмесін ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтерді бере отырып расталады.
Ата-анасының біреуі, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтініш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгіленген тәртіппен берілген сенімхат негізінде, жәрдемақы тағайындау туралы өтінішпен баруға басқа адамдарға өкілеттік беруге құқылы.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
Ақтоғай ауданы әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (5 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ);
Баламалы қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
аудан әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (5 ҚФБ);
тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ);
орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы (7 ҚФБ);
орталықтың жинақтаушы секторының инспекторы (8 ҚФБ);
орталықтың инспекторы (9 ҚФБ).

15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.

15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік әрекеттердің логикалық кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалары осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги "Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
N
Наименование поселка, села, сельского округа
Адрес
N телефона
1
Актогай
Карагандинская область, Актогайский район, село Актогай, улица Бокейхана 11, государственное учреждение "Аппарат акима села Актогай"

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
N
Кент, село, селолық округ атауы
Мекенжайы
Телефон N
1
Ақтоғай
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Бөкейхан көшесі 11, "Ақтоғай селосы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі

87103721044
2
Абай
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Абай, улица Абая 8, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Абай"
87104123543
3
Айыртас
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Айыртас, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Айыртас"
87104152433
4
Жидебай
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Жидебай, улица Жастар 1, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жидебай"
87103730074
5
Кежек
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Кежек, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кежек"
87104129721
6
Караменде би
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Караменде би, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Караменде би"
87103730255
7
Кусак
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Кусак, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кусак"
87105952225
8
Кызыларай
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Кызыларай, улица Сенкибай би 37, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кызыларай"
87103724213
9
Карабулак
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Карабулак, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Карабулак"
87105952943
10
Нуркен
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Нуркен, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Нуркен"
87103723223
11
Ортадересин
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Ортадересин, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Ортадересин"
87103870240
12
Сарытерек
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Сарытерек, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Сарытерек"
87103730358
13
Сарышаган
Карагандинская область, Актогайский район, поселок Сарышаган, улица Абая 1, государственное учреждение "Аппарат акима поселка Сарышаган"
87103822253
14
Тасарал
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Тасарал, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Тасарал"

87103721044
2
Абай
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Абай селолық округі, Абай көшесі 8, "Абай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87104123543
3
Айыртас
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Айыртас селолық округі, "Айыртас селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87104152433
4
Жидебай
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Жидебай селолық округі, Жастар көшесі 1, "Жидебай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103730074
5
Кежек
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Кежек селолық округі, "Кежек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87104129721
6
Қараменде би
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Қараменде би селолық округі, "Қараменде би селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103730255
7
Қусақ
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Қусақ селолық округі, "Қусақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87105952225
8
Қызыларай
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Қызыларай селолық округі, Сеңкібай би көшесі 37, "Қызыларай селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103724213
9
Қарабұлақ
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Қарабұлақ селолық округі, "Қарабұлақ селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87105952943
10
Нүркен
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Нүркен селолық округі, "Нүркен селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103723223
11
Ортадересін
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Ортадересін селолық округі, "Ортадересін селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103870240
12
Сарытерек
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Сарытерек селолық округі, "Сарытерек селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103730358
13
Сарышаған
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Сарышаған поселкесі, Абай көшесі 1, "Сарышаған поселкесі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103822253
14
Тасарал
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Тасарал селолық округі, "Тасарал селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

87104126484
15
Торангалык
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Торангалык, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Торангалык"
87103870032
16
Шабанбай би
Карагандинская область, Актогайский район, сельский округ Шабанбай би, государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Шабанбай би"
87103726218
17
Шашубай
Карагандинская область, Актогайский район, поселок Шашубай, улица Ж. Акбергенулы 16, государственное учреждение "Аппарат акима поселка Шашубай"

87104126484
15
Тораңғалық
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Тораңғалық селолық округі, "Тораңғалық селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103870032
16
Шабанбай би
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Шабанбай би селолық округі, "Шабанбай би селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
87103726218
17
Шашубай
Қарағанды облысы, Ақтоғай ауданы, Шашубай кенті, Ж. Ақбергенұлы көшесі 16, "Шашубай кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

87103821257
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги "Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов, готовит проект поручения участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Обследование материального положения семьи заявителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Передача документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Акт обследования и заключение участковой комиссии
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
5
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
8
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 2)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким сельского округа
СФЕ 6
Участковая комиссия акима сельского округа
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Обследование материального положения семьи потребителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Передача оформленного макета дела потребителя специалисту сектора уполномоченного органа
Передает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Сроки исполнения
Не более 20 календарных дней с момента регистрации заявления
5
Прием документов от акима сельского округа
Принимает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии и регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Сроки исполнения
15 минут
6
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
2 рабочих дня
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс)
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
3
Процедура приема и регистрации документов на назначение пособия на детей в уполномоченном органе
По реестру принимает заявления со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение пособия на детей
Форма завершения
Регистрация заявлений в журнале
Срок исполнения
15 минут
4
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Сроки исполнения
15 минут
7
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
9
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
10
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Оформляет уведомление о назначении государственных пособий на детей либо мотивированный ответ об отказе и передает в центр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
11
Процедура приема уведомления либо мотивированного ответа об отказе из уполномоченного органа
Форма завершения
Срок исполнения
12
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Срок исполнения
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
Участковая комиссия
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
1
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале и выдает потребителю расписку
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю расписки
15 минут
2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Передача документов в накопительный сектор центра
реестр
реестр
1 рабочий день
15 минут
3
4
5
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
5 рабочих дней
6
Передача документов с заключением участковой комиссии
Акт обследования и заключение участковой комиссии
15 минут
7
8
9
10
11
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает в сектор выдачи документов
Реестр
15 минут
12
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе из накопительного отдела и вручает потребителю услуги
Регистрация и выдача уведомления либо мотивированного ответ об отказе
15 минут

87103821257
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттердің сипаттамасы (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді, тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссия тапсырмасы жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
3
Өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тапсыру
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
5
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті,бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Қызметті тұтынушыны хабарландыру рәсімі
Тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (негізгі үдеріс, 2-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
5 ҚФБ
Ауылдық округ әкімі
6 ҚФБ
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеру жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына тұтынушының ресімделген ісінің макетін тапсыру
Уәкілетті органға өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен тапсырады
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
Өтінішті тіркеу уақытынан бастап 20 күнтізбелік күннен аспайды
5
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды қабылдау
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен қабылдайды және балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті, бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Қызметті тұтынушыны балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (баламалы үдеріс)
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Iс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
1
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Уәкілетті органға құжаттарды беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Уәкілетті органда балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға құжаттарды қабылдау және тіркеу рәсімі
Өтініштерді барлық қажетті құжаттармен бірге тізілім бойынша қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
4
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
5
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
6
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
7
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындауды есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жібереді
Аяқтау нысаны
Бекітілген шешімімен, орындалуға тиісті жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
10
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа береді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
11
Уәкілетті органнан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
12
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
1
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен қабылдайды, журналға тіркейді және тұтынушыға қолхат береді
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға қолхат беру
15 минут
2
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, құжаттарды уәкілетті органға беру
Орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
тізілім
тізілім
1 жұмыс күн
15 мин
3
4
5
Тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
5 жұмыс күні
6
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тапсыру
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
15 минут
7
8
9
10
11
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және құжаттарды беру секторына береді
Тізілім
15 мин
12
Жинақтаушы секторынан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және тұтынушыға береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру
15 минут

Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 6
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 7
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 4
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 4
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту сектора уполномоченного органа
Действие N 5
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким сельского округа
СФЕ 6
Участковая комиссия акима сельского округа
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 5
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии от акима поселка, регистрация
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 6
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 9
Уведомление потребителю услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 4
Передача документов с актом обследования и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 4
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 8
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 3
Прием и регистрация документов из центра
Действие N 5
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 9
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 6
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 6
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту
Действие N 7
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Действие N 10
Оформление уведомления о назначении пособия на детей либо мотивированного ответа об отказе и передача в центр
продолжение таблицы
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
Действие N 12
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе из накопительного сектора и вручение потребителю услуги
Действие N 2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки
Действие N 11
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе и передача в сектор выдачи документов
Действие N 2
Передача документов в накопительный сектор центра
Приложение 3
к регламенту оказания государственной
услуги "Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
Схемы функционального взаимодействия.
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 1)
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 2)
Процесс оказания государственной услуги – альтернативный вариант

2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс (1-нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына бұрыштама қою
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 4 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 4 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындыны уәкілетті орган секторының маманына беру
N 5 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс (2-нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
СФЕ 5
Ауылдық округ әкімі
СФЕ 6
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
N 8 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 5 әрекет
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды учаскелік комиссиясының тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау, тіркеу
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 6 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 2 әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 9 әрекет
Қызметті тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
N 4 әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен уәкілетті органға беру
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 4 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 8 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу
N 5 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 9 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет көрсетуден бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 6 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісін және қорытындысын маманға беру
N 7 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 10 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және орталыққа беру
кестенің жалғасы
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттарын беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
N 12 іс-әрекет
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты жинақтау секторынан қабылдау және қызмет тұтынушыға беру
N 2 іс-әрекет
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, уәкілетті органға құжаттарды беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
N 11 іс-әрекет
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау және құжаттарды беру секторына беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттарды орталықтың жинақтаушы секторына беру
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (1-нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (2-нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі – баламалы нұсқа