Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района"
Постановление акимата Жанааркинского района Карагандинской области от 4 января 2013 года N 01/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 февраля 2013 года N 2156. Утратило силу постановлением акимата Жанааркинского района Карагандинской области от 30 апреля 2013 года N 31/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жанааркинского района Карагандинской области от 30.04.2013 N 31/01.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь пунктом 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, статьи 9-1 Закона Республики Казахстан "Об административных процедурах" от 27 ноября 2000 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", акимат Жанааркинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) регистрация и постановка на учет безработных граждан;
2) регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
3) выдача справок безработным гражданам;
4) оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи;
5) оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами;
6) назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
7) назначение государственной адресной социальной помощи;
8) оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
9) оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла коляски;
10) оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением;
11) назначение жилищной помощи;
12) оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств;
13) оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи;

"Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 4 қаңтардағы N 01/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментімен 2013 жылғы 8 ақпанда N 2156 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі N 31/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жаңаарқа ауданы әкімдігінің 30.04.2013 N 31/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабы 1 тармағын, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысын басшылыққа ала отырып, Балқаш қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою;
2) семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу;
3) жұмыссыз азаматтарға анықтама беру;
4) мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу;
5) мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу;
6) 18 жасқа дейiнгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау;
7) мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек тағайындау;
8) қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу;
9) мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу;
10) мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу;
11) тұрғын үй көмегін тағайындау;
12) мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу;
13) жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу;

14) оформление документов для материального обеспечения детей инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому;
15) назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
16) назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жанааркинского района Жандаулетова Марата Жандаулетовича.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Г. Омаров
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" - это процедура, осуществляемая с целью подтверждения регистрации безработных, желающих найти работу, в уполномоченном органе по месту жительства.
3. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" предоставляется - уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 6 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного в электронном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, кабинет N 3, телефон: 8 (71030) 27180, 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: Janaarkasobes_8@mail.ru.

14) үйде оқитын және тәрбиеленетiн мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшiн құжаттарды ресiмдеу;
15) жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу;
16) ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жаңаарқа ауданының әкімінің орынбасары Марат Жандәулетұлы Жандәулетовке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Ғ. Омаров
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ шетел азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган - "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету-бұл тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органдарда жұмыс табуды қалаған жұмыссыздардың тiркелуін растау мақсатымен жүзеге асырылатын рәсім.
3. "Жұмыссыз азаматтарды тiркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органмен ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 15-бабы 6-тармағының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі электронды түрде жұмыссыз ретінде тiркеу және есепке қою не қызмет ұсынуда бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның тұрғылықты жері, мекен - жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы 5, N 3 кабинет, телефон: 8(71030) 27180,50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы: Janaarkasobes_8@mail.ru.

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах уполномоченного органа, а также на интернет-ресурсах акимата Жанааркинского района http://www.Zhanaarka_akimat@mail.ru.
9. Сроки оказания по времени государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов - не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут.
10. Отказ в регистрации, постановки на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги:
после сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе сотрудником уполномоченного органа, осуществляющим регистрацию и постановку на учет безработного, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных);
потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется ответственными исполнителями уполномоченного органа.
13. Для получения государственной услуги потребитель предъявляет следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 ден 14.00-ге дейін, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ Жаңаарқа ауданының әкімдігінің интернет-ресурсында http://www.Zhanaarka_akimat@mail.ru орналасқан.
9. Мемлекеттік қызметті уақытында көрсету мерзімі:
1) тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он күнтізбелік күнінен кешіктірмей;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке қоюдан бас тарту қажетті құжаттар болмаған кезде, жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынған кезде жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін жұмыссыздарды тiркеу және есепке қоюды жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік деректер базасы) енгізеді;
тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетуді алғаны және тіркеу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті органның жауапты орындаушылары құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары - жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар - шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар - оралман куәлігі.
2) еңбек қызметін растайтын құжат;
3) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәліметтер (мәлімдеме сипатында болады).
Құжаттардың көшірмелері мен түпнұсқалары салыстырып тексеру үшін ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ), бұлар осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.

15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 настоящего Регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
16. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Таблица 1.Описание действий СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием необходимых документов. Сверка данных потребителя по картотеке в системе центральной базы данных
Форма завершения (данные, документы, организационно-распорядительное решение)
Макет дела
Сроки исполнения
до 15 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Заполнение карточки персонального учета в компьютерную базу данных
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация и постановка на учет
Сроки исполнения
до 10 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и постановка
на учет безработных граждан"
Схема, отражающая взаимосвязь
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) рабочий орган специальной комиссии – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района";
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) потребитель – физические лица:
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территориях, подвергшихся загрязнению радиоактивными веществами в период проведения воздушных и наземных ядерных взрывов (1949-1965 годы);

15. ҚФБ және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема, осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
16. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жұмыссыз азаматтарды
тiркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Қажетті құжаттарды қабылдау. Орталық деректер базасы жүйесіндегі картотека бойынша тұтынушының деректерін салыстыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Істің макеті
Орындалу мерзімі
15 минутқа дейін
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Компьютерлік деректер базасына дербес есеп карточкасын толтыру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Тіркеу және есепке қою
Орындалу мерзімі
10 жұмыс күнге дейін
"Жұмыссыз азаматтарды
тiркеу және есепке қою"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Өзара байланысты көрсететін схема
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы комиссияның жұмыс органы – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) тұтынушы – жеке тұлғалар:
әуеде және жер үстiнде ядролық жарылыстар жасаған кезеңде (1949-1965 жж.) радиоактивтi заттармен ластануға ұшыраған аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;

граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на этих территориях в период проведения подземных ядерных взрывов с 1966 по 1990 годы;
граждане проживавшие, работавшие или проходившие службу (в том числе срочную) на территории с льготным социально-экономическим статусом с 1949 по 1990 год;
детям лиц, указанных во втором и третьем абзацах настоящего пункта, признанным инвалидами или имеющим заболевания, при установлении причиной связи между их состоянием здоровья и фактом пребывания одного из родителей на указанных в Законе зонах.
4) центр обслуживания населения – филиал Жанааркинского района республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).
2. Общие положения
2. Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – государственная услуга, предоставляемая гражданам с целью реализации их прав на получение компенсационных выплат.
3. Государственная услуга оказывается рабочим органом специальной комиссии и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" (далее – Закон), постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года N 110 "О некоторых вопросах выплаты единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и выдачи им удостоверений", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1966 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жерасты ядролық жарылыстарын жасау кезеңiнде осы аумақтарда тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
1949 жылдан 1990 жылға дейiнгi аралықта жеңiлдiктi әлеуметтiк-экономикалық мәртебесi бар аумақта тұрған, жұмыс iстеген немесе әскери қызмет (соның iшiнде мерзiмдi) өткерген азаматтар;
осы тармақтың екiншi және үшінші абзацтарында аталған, мүгедек деп танылған аурулары бар адамдардың балаларына, олардың денсаулық жағдайы мен Заңда аталған аймақтарда ата-аналарының бiрiнiң болу факторы арасындағы себепті байланыстар анықталған ретте көрсетіледі.
4)халыққа қызмет көрсету – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Балқаш қаласындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу-өтемақы төлемдерін алуға олардың құқықтарын іске асыру мақсатында азаматтарға көрсетілетін мемлекеттік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет – арнайы комиссияның жұмыс органы және орталық (баламалы негізде) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабының (бұдан әрі - Заң), Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 ақпандағы "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеудiң және оларға куәлік берудің кейбiр мәселелерi туралы" N 110 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізімін бекіту туралы" N 745 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз тасығыштағы дәлелді жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение рабочего органа специальной комиссии: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон 8 (71030) 26360, 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: Janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, улица А. Оспанова, 40, Филиал Жанааркинского района республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон 8 (71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва, для филиалов и представительств центров - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет - ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru, на стендах рабочего органа специальной комиссии и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в рабочий орган специальной комиссии – не более двадцати календарных дней;
в центр – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в центре.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Арнайы комиссия жұмыс органының орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданының, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон 8(71030) 26360,50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы Janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9-00 бастап 18-00 дейін, түскі үзіліс сағат 13-00 бастап 14-00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданының, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі, 40, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі, тел. 8(71030) 26160, 28815, электрондық поштаның мекенжайы: con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажет құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru. интернет-ресурсында, арнайы комиссияның жұмыс органының және Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
арнайы комиссияның жұмыс органында – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде;
орталықта – жиырма күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушысына қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты арнайы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.

10. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента и ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через центр рабочий орган специальной комиссии при выявлении ошибок в оформлении документов предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в рабочий орган специальной комиссии или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в рабочий орган специальной комиссии;
3) рабочий орган специальной комиссии проводит регистрацию документов, формирует макет личного дела получателя услуги, готовит проект решения, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и направляет в центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в рабочий орган специальной комиссии.
4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в рабочем органе специальной комиссии осуществляется через ответственного исполнителя рабочего органа специальной комиссии.
При обращении потребителю выдается:
1) в рабочем органе специальной комиссии - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;

10. Тексеру қорытындысы бойынша іс макеті ресімделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақының төлену фактісінің анықталуы, сондай-ақ тұтынушының тапсырған кезде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
Арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап, жиырма күнтізбелік күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттік қызмет орталық арқылы жүзеге асырылған кезде арнайы комиссияның жұмыс органы құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакеті толық ұсынылмаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде бас тарту себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы арнайы комиссияның жұмыс органына немесе Орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркейді және арнайы комиссияның жұмыс органына береді;
3) арнайы комиссияның жұмыс органы өтінішті тіркейді, қызмет алушының іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа жолдайды немесе арнайы комиссияның жұмыс органына өтініш берген жағдайда тұтынушыға береді;
4) орталық тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Арнайы комиссияның жұмыс органында құжаттарды қабылдау арнайы комиссия жұмыс органының жауапты орындаушысы арқылы жүзеге асырылады.
Жүгінген кезде тұтынушыға:
1) арнайы комиссияның жұмыс органында – тұтынушының мемлекеттік қызмет көрсетуді тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;

2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского ядерного испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему (ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились – решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии (СФЕ 2);
3) ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии по документированию и работе с обращениями граждан (СФЕ 3);
4) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 4);
5) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 5);
6) инспектор операционного зала центра (СФЕ 6);
7) консультант центра (СФЕ 7).
15. Текстовое табличное описание последовательности взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

2) орталықта – сәйкес құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірімен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін бекітетін құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
5) әлеуметтiк жеке код берiлгенi туралы уақытша куәлiк (жеке сәйкестендіру нөмірі бар болған жағдайда);
6) жинақ кiтапшасы немесе өтемақы беру жөнiндегi уәкiлеттi ұйыммен жасалған шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, селолық, кенттiк (ауылдық) халық депутаттары Кеңестерінiң, тұрғын-үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; туу туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адам ретінде жеңілдіктер алуға құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсеріне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешімі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) арнайы комиссияның жұмыс органының басшылығы (ҚФБ 1);
2) арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) арнайы комиссия жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы (ҚФБ 3);
4) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 4);
5) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 5);
6) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 6);
7) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 7).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.

16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
1
Наименование действия
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале заявлений граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрационный талон.
Сроки исполнения
15 минут
2
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Наименование действия
Формирует макет личного дела потребителя, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии. Оформляет уведомление не мотивированный ответ об отказе и передает на рассмотрение руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
14 рабочих дней
4
Наименование действия
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Подписание
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Наименование действия
Вручает потребителю уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода потока работ)
СФЕ 1
Руководитель рабочего органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель рабочего органа специальной комиссии
СФЕ 3
Ответственный исполнитель рабочего органа по документированию и работе с обращениями граждан
1
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
2
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
3
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
4
Наименование действия
Принимает документы от центра, регистрирует и передает руководителю рабочего органа на рассмотрение
Форма завершения
Регистрация документов
Сроки исполнения
15 минут
5
Наименование действия
Рассматривает корреспонденцию, накладывает резолюцию
Форма завершения
Наложение резолюции
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Наименование действия
Проверяет документы, формирует макет личного дела потребителя услуги, готовит проект решения, передает документы на рассмотрение специальной комиссии, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает на подпись руководителю рабочего органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
13 рабочих дней
7
Наименование действия
Наложение визы на уведомление или мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Наложение визы
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Наименование действия
Передает уведомление или мотивированный ответ об отказе в центр
Форма завершения
Реестр
Сроки исполнения
3 рабочих дня
9
Наименование действия
Форма завершения
Сроки исполнения
продолжение таблицы
СФЕ 4
Инспектор сектора центра выдачи документов
СФЕ 5
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 6
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 7
Консультант центра
Консультирует, принимает заявление с необходимыми документами, регистрирует в журнале
Регистрация заявления в журнале
30 минут
Проверяет документы и выдает потребителю расписку
Выдача расписки
30 минут
Составляет реестр, передает документы в рабочий орган специальной комиссии
Реестр
1 рабочий день
Выдает потребителю услуги уведомление или мотивированный ответ об отказе
Уведомление или мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги.
Альтернативный процесс
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің өзара байланысының схемалары осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымдық
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу" мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктерінің іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Барлық қажетті құжаттарды өтінішпен қабылдайды, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтар өтініштері журналында тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Тіркеу талоны
Орындау мерзімдері
15 минут
2
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
3
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушы жеке ісі макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияға қарауға береді. Хабарлама не дәлелді бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушының жеке ісі макеті
Орындау мерзімдері
14 жұмыс күні
4
Іс-әрекеттің атауы
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Қол қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
5
Іс-әрекеттің атауы
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты табыстайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
Баламалы үдерістің іс-әрекеті (барысының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс орыны)
ҚФБ 1
Жұмыс органының басшылығы
ҚФБ 2
Арнайы комиссияның жұмыс органының жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Жұмыс органының құжат жүргізу және өтініштер мен жұмыс бойынша жауапты орындаушысы
1
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
2
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
3
Іс-әрекеттің атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
4
Іс-әрекеттің атауы
Орталықтан құжаттарды қабылдайды, тіркейді және жұмыс органының басшысына қарауға жолдайды
Аяқтау нысаны
Құжаттарды тіркеу
Орындау мерзімдері
15 минут
5
Іс-әрекеттің атауы
Хат-хабарды қарайды және бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
6
Іс-әрекеттің атауы
Құжаттарды тексереді, қызмет тұтынушының жеке іс макетін қалыптастырады, шешім жобасын дайындайды, құжаттарды арнайы комиссияның қарауына жолдайды, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және жұмыс органының басшысына қол қоюға жолдайды
Аяқтау түрі
Тұтынушының жеке іс макеті
Орындау мерзімдері
13 жұмыс күні
7
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаға немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау түрі
Бұрыштама қою
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні
8
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа ұсынады
Аяқтау түрі
Тізілім
Орындау мерзімдері
3 жұмыс күні
9
Іс-әрекеттің атауы және олардың сипаттамасы
Аяқтау түрі
Орындау мерзімдері
кестенің жалғасы
ҚФБ 4
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 5
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 6
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 7
Орталықтың кеңесшісі
Қажетті кеңес береді, құжаттармен өтінішті қабылдайды, журналда тіркейді
Өтінішті журналда тіркеу
30 минут
Құжаттарды тексереді тұтынушыға қолхат береді
Қолхат беру
30 минут
Тізілімді қалыптастырады және құжаттарды арнайы комиссияның жұмыс органына береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
1 жұмыс күні
"Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу" мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі. Баламалы үдеріс.
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Выдача справок безработным граждан" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района";
3) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Филиал Жанааркинского района республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях выдачи справки, подтверждающей статус в качестве безработного.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8 пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача потребителю справки о регистрации в качестве безработного (далее - справка) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. В процесс предоставления государственной услуги включены:
1) уполномоченный орган – прием, рассмотрение документов, предоставленных потребителем услуги, принятие решения об оказании (отказе в оказании) потребителю государственной услуги и выдача справки.
2) центр обслуживания населения - прием документов, предоставленных потребителем услуги и выдача справки.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Местонахождение уполномоченного органа: адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, телефон: 8 (71030) 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: Janaarkasobes_8@mail.ru.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке тұлға: Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар, оралмандар, Қазақстан Республикасының азаматтары;
2) уәкілетті орган - "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы – "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі" (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызметі - жұмыссыз ретінде мәртебесін растайтын анықтама беру мақсатында уәкілетті органдармен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсімі.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және орталық (балама негізде) ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағы 8) тармақшасының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі тұтынушыға жұмыссыздар ретінде тіркеу туралы анықтама беру (бұдан әрі - анықтама) не қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ұсыну үдерісінде келесілер қосылған:
1) уәкілетті орган – құжаттарды қарау, қабылдау, ұсынылған тұтынушылардың қызметі, тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету (қызмет көрсетуден бас тарту) туралы шешім қабылдау және анықтама беру;
2) халыққа қызмет көрсету орталығы – қызметті тұтынушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау және анықтама беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Уәкілетті органның орналасқан жері, мекенжайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5, телефон: 8(71030) 50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Местонахождение центра: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, улица А. Оспанова, 40, телефон: 8(71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов без перерыва, в филиалах и представительствах центров ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги размещена на стендах уполномоченного органа, а также на интернет-ресурсе аппарата акима Жанааркинского района. http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru.
10. Сроки оказания государственной услуги:
в случае обращения в уполномоченный орган:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов – не более 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (при регистрации, получении талона, с момента обращения и подачи электронного запроса) – 10 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – 10 минут.
При обращении в центр – с момента сдачи потребителем необходимых документов: три рабочих дня (день приема и день выдачи документов не входят в срок оказания государственной услуги):
1) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - 30 минут.
11. Отказ в выдаче справки безработным производится в случае отсутствия регистрации потребителя в качестве безработного в уполномоченном органе.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в центр или обращается в уполномоченный орган;

Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00 ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс күндерінен (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
Орталықтың орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі, 40, телефон: 8(71030) 26160, 28815, электронды поштаның мекенжайы: con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күнделікті сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде күн сайын сағат 9.00-ден 19.00-ге дейін, сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдынала жазылмай және жеделдетiп қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат уәкілетті органның стенділерінде, сондай-ақ Жаңаарқа ауданы әкімдігі аппаратының интернет-ресурсында http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru орналастырылған.
10. Мемлекеттік қызметтің көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 минуттан аспайды;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты (тіркеу, талон алу кезінде, өтініш жасаған және электрондық сұрау берген сәттен бастап) - 10 минут;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 10 минут.
Орталыққа барған кезде тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап: үш жұмыс күні (құжаттарды қабылдау күні мен беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді):
1) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат берілетін ең көп уақыты – 30 минут;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минут.
11. Жұмыссыздарға анықтама беруден бас тарту тұтынушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушыдан өтініш алу сәтінен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтіне дейін:
1) тұтынушы орталыққа өтініш береді немесе уәкілетті органға өтініш береді;

2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления из центра или от потребителя при обращении напрямую, подготавливает мотивированный ответ об отказе или оформляет справку, направляет результат оказания государственной услуги в центр или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
4) центр выдает потребителю справку либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем на оказание государственной услуги:
после сдачи всех необходимых документов в уполномоченный орган, сотрудником, осуществляющим выдачу справок безработным гражданам, данные потребителя заносятся в карточку персонального учета (компьютерную базу данных).
14. Для получения государственной услуги потребители предъявляют следующие документы:
1) документы, удостоверяющие личность:
граждане Казахстана - удостоверение личности (паспорт);
иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел;
оралманы - удостоверение оралмана.
2) заполненную форму заявления, выдаваемой в центре по месту обращения за государственной услугой.
15. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) участвуют в процессе оказания государственной услуги:
уполномоченный орган (СФЕ 1);
центр (СФЕ 2).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 настоящего Регламента.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной
единицы (СФЕ)
N действия (хода,потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Оформление справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
10 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация справки либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
10 минут
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Таблица 2. Описание действий структурно-функциональной
единицы (СФЕ) (на альтернативной основе)
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме заявления и необходимых документов
Сроки исполнения
До 10 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование реестра для передачи документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
До 10 минут
N действия (хода, потока работ)
3
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Пакет документов
Сроки исполнения
В течении 1 рабочего дня
N действия (хода, потока работ)
4
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, оформление и регистрация справки либо мотивированного отказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Справка либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
До 2 рабочих дней
N действия (хода, потока работ)
5
Наименование СФЕ
СФЕ 2 центр
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Передача и прием документов в центр
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача справки либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
До 10 минут
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справок
безработным гражданам"
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи"

2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, орталықтан немесе тұтынушыдан тікелей өтініш берілген кезде ұсынылған өтінішті қарайды, бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды немесе анықтаманы ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды немесе уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға береді;
4) орталық тұтынушыға анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушыларға ақпарат алу және кіріс хат-хабарларды (соның ішінде электронды түрде) ресімдеу тәртібі:
уәкілетті органда қажетті құжаттардың барлығы тапсырылғаннан кейін жұмыссыздарға анықтаманы беруді жүзеге асыратын уәкілетті органның қызметкері тұтынушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік деректер базасы) енгізеді.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушылар келесідей құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар:
Қазақстан азаматтары – жеке куәлік (паспорт);
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі;
оралмандар – оралман куәлігі;
2) мемлекеттік қызмет алу үшін барған орталық беретін толтырылған өтініш нысанын.
15. Құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) уәкілетті орган (ҚФБ 1);
2) орталық (ҚФБ 2).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 12-қосымшаларда келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету және ҚФБ үдерісіндегі қисынды дәйектілігі мен әкімшілік іс-әрекеттер арасындағы байланыс схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудегі лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оларды сипаттамасы
Өтініш қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу
Орындалу мерзімі
10 минут
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы ҚФБ 1
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындалу мерзімі
10 минут
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктердің (ҚФБ)
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Орталық ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, ресім, операция) және оларды сипаттамасы
Өтініш қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Қажетті құжаттарды және өтінішті қабылдау туралы қолхат беру
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
2
ҚФБ атауы
Орталық ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, ресім, операция) және олардың сипаттамасы
Өтініш тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Уәкілетті органда құжаттарды беру үшін тізілімді қалыптастырады
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
Әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
3
ҚФБ атауы
Орталық ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Уәкілетті органға құжаттарды беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Құжаттар топтамасы
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күн ішінде
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
4
ҚФБ атауы
Орталық ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, құжаттарды ресімдеу және анықтаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындалу мерзімі
2 жұмыс күнге дейін
Іс-әрекет N (жұмыс ағыны, барысы)
5
ҚФБ атауы
Орталық ҚФБ 2
Іс-әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция) және олардың сипаттамасы
Орталыққа құжаттарды беру және қабылдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-өкімшілік шешімі)
Анықтама не бас тарту туралы дәлелді жауап беру
Орындалу мерзімі
10 минутқа дейін
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
Өзара іс-қимыл жасау қызметтік схемасы
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) протезно-ортопедическая помощь - специализированный вид медико-технической помощи по обеспечению инвалидов протезно-ортопедическими средствами и обучение пользованию ими;
4) потребители - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
участники, инвалиды Великой Отечественной войны, а также лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащие, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей в Вооруженных Силах Республики Казахстан;
лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел, органов национальной безопасности, инвалидность которых наступила в связи с исполнением служебных обязанностей;
инвалиды от общего заболевания;
инвалиды с детства;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
5) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района;
6) центр обслуживания населения – отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению протезно-ортопедическими средствами и обучению пользования ими.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и Центр (на альтернативной основе).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) протездiк-ортопедиялық көмек- мүгедектердi протездiк-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету бойынша медициналық-техникалық көмектiң мамандандырылған түрi;
4) тұтынушылар - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінде қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған әскери қызметшілер;
ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының қызметтік міндеттерін атқаруымен байланысты мүгедек болған адамдар;
жалпы аурудан мүгедек болғандар;
бала жасынан мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
5) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмекті ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу - протездік-ортопедиялық құралдармен қамтамасыз ету және оларды пайдалануды үйрету бойынша мамандандырылған медициналық – техникалық көмектің түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және Орталық (баламалы негізде) көрсетеді.

4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" телефон: 8 (71030) 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, улица А. Оспанова, 40, отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8(71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің өтініш беруші алатын нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттарды ресiмдеу туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71030) 50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы:janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі, 40, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі, телефон: 8(71030) 26160, 28815; электрондық поштаның мекенжайы: con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз "электронды" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru и информационных стендах уполномоченного органа и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги).
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов из центра или от потребителя, оформляет уведомление или мотивированный ответ об отказе, затем направляет результат оказания государственной услуги в центр;
4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында және уәкілетті органның, Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде (құжатты қабылдаған күн мен (нәтижесін) берген күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының протездік-ортопедиялық көмек көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, орталықтан түсетін құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған кезде;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы;
4) жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді жүргізеді, орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, сосын мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды;
4) орталық тұтынушыға хабарламаны немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы

12. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копия удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – копия заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;
6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копия акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);

12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Барлық қажет құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызмет алуға тұтынушы тіркелген және алатын күні, қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
2) орталықта - тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмірі және қабылдаған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсете отырып, белгілеген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) (осы Регламентке 1-қосымша);
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, ал кәмелетке толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, ата-анасының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысы қатысушылары үшін – протездік-ортопедиялық көмек көрсету қажеттілігі туралы тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшірмесі;
6) жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда – жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесін және жеке кәсіпкер – жұмыс беруші қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
14 Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);

2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5);
6) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 6);
7) инспектор операционного зала центра (СФЕ 7);
8) консультант центра (СФЕ 8).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(фамилия имя отчество)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
___________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас, обеспечить меня инвалида ____________________ группы
протезно-ортопедическими средствами _________________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата "___" ____________              ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки)._____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "__" ________ 20 __ года.
Регистрационный номер N ___________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи и потребителю выдает талон.
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов и передает на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководству
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура оформления документов, выдача потребителю расписки
Форма завершения
Срок исполнения
3
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
4
Прием документов представленных центром
Форма завершения
Срок исполнения
5
Процедура определения ответственного исполнителя
Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Срок исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления документов, передает специалисту сектора
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура подготовки уведомления
Оформляет уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
2 рабочих дня
8
Процедура визирования уведомления заведующим сектором
Визирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Виза в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 час
9
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма завершения
Подпись в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
10
Процедура передачи уведомления либо мотивированного ответа об отказе в центр
Форма завершения
Сроки исполнения
11
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Форма завершения
Срок исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
Специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 6
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 7
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 8
Консультант центра
Консультирует, проверяет документы, регистрирует в журнале, передает документы инспектору операционного зала
Регистрация заявления в журнале
30 минут
Принимает заявление, оформляет документы и выдает расписку потребителю госуслуги. Передает документы в накопительный отдел
Расписка
15 минут
Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Реестр, пакет документов
1 рабочий день
Принимает по реестру заявления со всеми необходимыми документами от центра, регистрирует в журнале и передает руководителю
Регистрация в журнале
15 минут
Передача уведомления либо мотивированного ответа об отказе в центр
Реестр
1 рабочий день
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Реестр
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
протезно-ортопедической помощи"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными
гигиеническими средствами"

2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3);
4) уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 5);
6) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 6);
7) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 7);
8) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 8).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерге
протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органның басшысына
_________________________________
кімнен __________________________
(тегі аты-жөні)
_________________________________
_________________________________
(мекенжайда тұратын)
_________________________________
жеке куәліктің нөмірі
_________________________________
берілген күні және мекеме атауы
_________________________________
_________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден мені, ________________ топ мүгедегі протездік-ортопедтік
құралдармен қамтамасыз етуіңізді өтінемін ___________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны ____ дана "__"_____________ 20 __ жылы қабылданды.
Тіркеу нөмірі N _____________________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы)
"Мүгедектерге
протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер
іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы (процестің, процедураның, операцияның) және олардың сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
уәкілетті орган секторының маманы
1
Протездік- ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді және тұтынушыға талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Құжаттар пакетін қалыптастырады, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеу толықтығы мен дұрыстығын тексереді, хабарламаға (не бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмдеу туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз жеткізгіште жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Баламалы процесс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекеттің атауы (процестің, процедураның, операцияның)және олардың сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
ҚФБ 3
уәкілетті орган секторының маманы
1
Протездік- ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Құжаттарды ресімдеу, тұтынушыға қолхат беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Құжаттарды уәкілетті органға беру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
4
Орталық ұсынған құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
5
Жауапты орындаушыны анықтау рәсімі
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттары пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, маманға береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Хабарлама дайындау рәсімі
Протездік– ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны ресімдейді не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты қағаз жеткізушіге жолдайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
8
Сектор меңгерушісінің хабарламаға бұрыштама қою рәсімі
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламада не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштаманың қойылуы
Орындау мерзімі
1 сағат
9
Хабарламаға қол қою рәсімі
Протездік- ортопедиялық көмек ұсыну үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойылу
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
10
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
11
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
кестенің жалғасы
Баламалы процесс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағымының)
ҚФБ 4
уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 6
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 7
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 8
Орталықтың кеңесшісі
Кеңес береді, құжаттарды тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды операция залының инспекторына береді
Өтінішті журналға тіркеу
30 минут
Өтінішті қабылдайды, құжаттарды ресімдейді және тұтынушыға қолхат береді. Құжаттарды жинақтаушы бөлімге береді.
Қолхат
30 минут
Тізілімді қалыптастырады және құжаттарды уәкілетті органға береді
Тізілім, құжаттар пакеті
1 жұмыс күні
Тізілім бойынша орталықтан қажетті құжаттармен қоса өтініштерді қабылдайды, журналда тіркейді және басшыға береді
Журналға тіркеу
15 минут
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
Тізілім
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
"Мүгедектерге
протездiк-ортопедиялық көмек
ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) обязательные гигиенические средства – средства, предназначенные для отправления естественных физиологических нужд и потребностей;
4) сурдотехнические средства – технические средства для коррекции и компенсации дефектов слуха, в том числе усиливающие средства связи и передачи информации;
5) тифлотехнические средства – средства, направленные на коррекцию и компенсацию утраченных возможностей инвалидов в результате дефекта зрения;
6) потребители – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны;
дети-инвалиды;
инвалиды первой, второй, третьей групп;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
инвалиды первой, второй групп;
дети-инвалиды;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
инвалиды, нуждающиеся в обязательных гигиенических средствах, в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
инвалиды от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица;
7) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района";
8) центр обслуживания населения – Отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – центр).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі-Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) мiндеттi гигиеналық құралдар - табиғи физиологиялық қажеттiлiктер мен мұқтаждықтарды қанағаттандыруға арналған құралдар;
4) сурдотехникалық құралдар - есiту кемiстіктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға арналған техникалық құралдар, оның iшiнде байланыс пен ақпарат берудi күшейтетін құралдар;
5) тифлотехникалық құралдар - мүгедектердiң көру кемiстiгi нәтижесiнде жоғалтқан мүмкiндiктерiн түзеуге және олардың орнын толтыруға бағытталған құралдар;
6) тұтынушылар - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар:
сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
мүгедек балалар;
бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
бірінші, екінші топтағы мүгедектер;
мүгедек балалар;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес міндетті гигиеналық құралдарға мұқтаж мүгедектер;
жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер;
7) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
8) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).

2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифло средствами и обязательными гигиеническими средствами – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медико-технической помощи по обеспечению сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754 "О некоторых вопросах реабилитации инвалидов", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" телефон: 8 (71030) 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Местонахождение центра: 100500, Карагандинская область, Жанааркинского района, поселок Атасу, улица А. Оспанова, 40, Отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан, телефон: 8 (71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.

2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресімдеу – сурдо-тифлотехникалық құралдар және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша медициналық-техникалық көмектің мамандандырылған түрiн алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және орталық (баламалы негізде) көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген мүгедектерді протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету Ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысының негізінде ұсынылады.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің тұтынушы алатын нәтижесі мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттар ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы, 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71030) 50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiнен басқа, сағат 13.00 бастап 14.00 дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00 бастап 18.00 дейiн күн сайын.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
Орталықтың орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі 40, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі, телефон: 8(71030) 26160, 28815, электрондық поштаның мекенжайы: con-zhanaarka@mail.ru..

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru и информационных стендах уполномоченного органа и Центра.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
в центре – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими средства и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр регистрирует заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию или от потребителя, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе, затем направляет результат оказания государственной услуги в центр;

Жұмыс кестесі: үзiлiссiз 9.00-ден бастап 20.00-ге дейiн күн сайын, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерi үшiн демалыс және мереке күндерiнен басқа, 13.00-ден 14.00-ге дейiнгi түскi үзiлiспен 9.00-ден бастап 19.00-ге дейiн жұмыс кестесi бекiтiлген.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында және уәкілетті органның, Орталықтың ақпараттық стенділерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәтiнен бастап:
уәкiлеттi органда – он жұмыс күнi iшiнде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған күн мен (нәтижесiн) берген күн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет алғанға дейiн (талон алғанға дейiн) күтудiң ең көп шектi уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтiнiш жасаған күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн күтудiң ең көп шектi уақыты уәкiлеттi органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының сурдо-тифлотехникалық құралдармен және мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) Орталық өтінішті тіркейді және уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркейді, орталықтан немесе тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарастыруды жүзеге асырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, сосын мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды;

4) центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) по обеспечению сурдотехническими средствами:
заявление с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны, - копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп - копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
2) по обеспечению тифлотехническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

4) орталық тұтынушыға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара әрекеттесулер) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған, сондай-ақ орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезелер" арқылы жүзеге асырылады.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушыға:
1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызмет алуға тұтынушы тiркелген және алатын күнi, қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi;
2) орталықта – мыналар:
сұраудың нөмiрi және қабылдаған күнi;
сұралатын мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орны;
құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Тұтынушы мемлекеттiк қызметтi алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда) (осы Регламентке 1-қосымша);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесi;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
2) тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

3) по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5);
6) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 6);
7) инспектор операционного зала центра (СФЕ 7);
8) консультант центра (СФЕ 8).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами"
руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(фамилия имя отчество)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
___________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас меня, инвалида _________ группы обеспечить сурдотифло
техническими средствами и обязательными гигиеническими средствами
(нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________
_____________________________________________________________________
Дата "___" _____________             ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "__" ________ 20 __ года.
Регистрационный номер N ____________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1 Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2 Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3 Специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для обеспечения сурдо-тифлосредствами средствами и обязательными гигиеническими средствами
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов на обеспечение сурдотехническими, тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами и выдает потребителю талон.
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона.
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов получателя услуги и передает на проверку заведующему сектором по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя об оформлении документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
специалист сектора уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на инвалидов для обеспечения сурдо-тифлосредствами и обязательными гигиеническими средствами
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура оформления документов, выдача потребителю расписки потребителю
Форма завершения
Срок исполнения
3
Передача документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
4
Прием документов представленных центром
Форма завершения
Срок исполнения
5
Процедура определения ответственного исполнителя
Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Срок исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления документов, передает ответственному исполнителю
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура подготовки уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Оформляет уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
2 рабочих дня
8
Процедура визирования уведомления заведующим сектором уполномоченного органа
Визирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Виза в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 час
9
Процедура подписания уведомления
Подписывает уведомление об оформлении документов для обеспечения сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Подпись в уведомлении либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
10
Процедура передачи уведомления либо мотивированного ответа об отказе в центр
Форма завершения
Сроки исполнения
11
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
специалист по документоведению и работе с обращениями граждан уполномоченного органа
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов Центра
СФЕ 6
Специалист накопительного сектора Центра
СФЕ 7
Инспектор операционного зала Центра
СФЕ 8
Консультант Центра
Консультирует, проверяет документы, регистрирует в журнале, передает документы инспектору операционного зала
Регистрация заявления в журнале
30 минут
Принимает заявление, оформляет документы. Потребителю выдает расписку. Передает документы в накопительный сектор
Расписка
30 минут
Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Реестр, пакет документов
1 рабочий день
Принимает по реестру заявления со всеми необходимыми документами от центра, регистрирует в журнале и передает руководителю
Регистрация в журнале
15 минут
Передает уведомление в Центр
Реестр
1 рабочий день
Выдает уведомление либо мотивированный ответ об отказе потребителю
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет"

3) мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш (осы Регламентке 1-қосымша), әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
мүгедектiгi туралы анықтама ұсынады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрмелерi ұсынылады, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы (бұдан әрі-уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3);
4) уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжат беру секторының инспекторы (ҚФБ 5);
6) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 6);
7) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 7);
8) орталықтың кеңесшісі (ҚФБ 8).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігінің өзара байланысының схемалары осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті орган басшысына
__________________________________
кімнен ___________________________
(тегі,аты, жөні)
__________________________________
__________________________________
(мекен-жайда тұратын)
__________________________________
жеке куәліктің нөмірі
__________________________________
берілген күні және мекеме атауы
__________________________________
__________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден мені ____ топ мүгедегі сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
(қажеттісін сызу қажет)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
қамтамасыз ету етуіңізді өтінемін.
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________ ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны ____ дана "__"______________ 20 __ жылы қабылданды.
Тіркеу нөмірі N ____________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процесс әрекеті (жолының жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
(ҚФБ 1)
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
уәкілетті орган секторының маманы
1
Сурдо- тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, сурдо- тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді және тұтынушыға талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Қызмет алушының құжаттары пакетін қалыптастырады және ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеу толықтығы мен дұрыстығын тексереді, хабарламаға (немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Сурдо- тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмдеу туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға сурдо- тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Баламалы процесс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
ҚФБ 3
уәкілетті орган секторының маманы
1
Сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжатты ресімдеу жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі, тұтынушыға қолхат беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
4
Орталық ұсынған құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
5
Жауапты орындаушыны анықтау рәсімі
Жауапты орындаушыны анықтайды, бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының құжаттары пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, жауапты орындаушыға жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Хабарлама дайындау рәсімі
Сурдо- тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаны не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
8
Сектор меңгерушісінің хабарламаға виза қою процедурасы
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама
Орындау мерзімі
1 сағат
9
Хабарламаға бұрыштама қою рәсімі
Сурдо- тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолдың қойылуы
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
10
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа ұсыну рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
11
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
кестенің жалғасы
Баламалы процесс іс-әрекеті (жолының, жұмыс ағымының)
(ҚФБ 4)
уәкілетті органның құжат жүргізу және өтініштермен жұмыс бойынша маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжат беру секторының инспекторы
ҚФБ 6
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 7
Орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 8
Орталықтың кеңесшісі
Кеңес береді, құжаттарды тексереді, журналға тіркейді, құжаттарды операция залының инспекторына береді
Өтінішті журналға тіркеу
30 минут
Өтінішті қабылдайды, құжаттарды ресімдейді. Тұтынушыға қолхат береді. Құжаттарды жинақтау секторына береді
Қолхат
30 минут
Тізілім қалыптастырады және құжаттарды уәкілетті органға береді
Тізілім, құжаттар пакеті
1 жұмыс күні
Орталықтан реестр бойынша тиісті құжаттармен қоса өтініштерді қабылдайды, журналда тіркейді және басшылыққа береді
Журналға тіркеу
15 минут
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты орталыққа береді
Тізілім
1 жұмыс күні
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді
"Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттар ресімдеу" мемлекеттік
қызметін көрсету регламентіне
3-қосымша
Қызметтік өзара байланыс схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"18 жасқа дейінгі балалары бар
отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) государственное пособие семьям, имеющим детей до 18 лет (далее – пособие на детей) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины, установленной в области;
3) уполномоченный орган по назначению и выплате государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее – уполномоченный орган);
4) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящегося на каждого члена семьи в месяц;
5) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие на территории Жанааркинского района, и оралманы, имеющие детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины;
6) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме семьям, имеющим детей до 18 лет, со среднедушевым доходом ниже стоимости продовольственной корзины.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, заявитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главой 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі - балаларға арналған жәрдемақы) – жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген азық-түлік себетінің құнынан төмен 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттен ақшалай нысанда берілетін төлем;
3) 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
4) орта есеппен жан басына шаққандағы табыс – отбасының жиынтық табысының отбасының әрбір мүшесіне ай сайын келетін үлесі;
5) тұтынушы – жеке тұлғалар: жан басына шаққандағы орташа табысы азық – түлік себеті құнынан аспайтын, 18 жасқа дейінгі балалары бар, Балқаш қаласының аумағында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары және оралмандар;
6) халыққа қызмет көрсету орталығы – республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі" (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызметі – орташа жан басына шаққандағы табысы азық – түлік себетінің құнынан төмен отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган және халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынады (баламалы негізде).
Тұрғылықты жерінде уәкілетті орган болмаған жағдайда, өтініш беруші мемлекеттік қызметті алу үшін кент әкіміне өтініш береді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Заңының 4-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы N 1092 қаулысымен бекітілген, Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына сәйкес көрсетілетін.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет (далее – уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон 8 (71030) 26360, факс 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Центр, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, улица А. Оспанова 40, республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района "Центр обслуживания населения", телефон 8 (71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресение) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, центра, акимов поселков, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в центре - 30 минут;

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекен жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 26360; факс: 8 (71030) 28046; электрондық пошта мекен жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталық, мекен жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі 40, республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Жаңаарқа ауданындағы бөлімі", телефон: 8 (71030) 26160, 28815, электрондық пошта мекен жайы:con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз, орталық филиалдары мен өкiлдiктерiнде – демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның, орталықтың, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету уақыты:
уәкiлеттi органға – он жұмыс күнi iшiнде;
тұрғылықты жерi бойынша ауылдық округ әкiмiне – күнтiзбелiк отыз күннен аспайды;
орталыққа – он жұмыс күні iшiнде (мемлекеттiк қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкiлеттi органда, ауылдық округтiң әкiмi 15 минуттан, орталықта 30 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители и/или удочерители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители и/или удочерители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление потребителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего Регламента, и, ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, центр или акиму сельского округа;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган или аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает документы в участковую комиссию;
4) участковая комиссия проводит обследование материального положения потребителя (его семьи), составляет акт о материальном положении семьи по назначению и выплате пособий и представляет заключение о нуждаемости семьи (далее - заключение) в уполномоченный орган или акиму сельского округа;

3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты уәкiлеттi органда, ауылдық округ әкiмi 15 минуттан аспайды, орталықта – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтін және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып тұрған жағдайда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекет қарауына алу;
3) тұтынушының жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
4) Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Құжаттардың рәсімделуінде қателер анықталған кезде, осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін орталыққа жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға, орталыққа немесе ауылдық округ әкіміне өтініш береді;
2) орталық өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі өтінішті тіркеуді жүргізеді және құжаттарды учаскелік комиссияға береді;
4) учаскелік комиссия тұтынушының (оның отбасының) материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді, жәрдемақы тағайындау және төлеу бойынша отбасының материалдық жағдайы туралы акті жасайды және отбасының мұқтаждығы туралы қорытындыны (бұдан әрі – қорытынды) уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді;

5) аким сельского округа передает документы потребителя и заключение в уполномоченный орган;
6) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе, направляет результат оказания государственной услуги акиму сельского округа, в центр;
7) аким сельского округа или центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у акима сельского округа и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей) либо копию (копии) записи (записей) акта (актов) о рождении;
3) копию документа, удостоверяющего личность потребителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) представляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего, подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов, попечителей с заявлением о назначении пособия родители, опекуны, попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособия на основании доверенности, выданной в установленном порядке.

5) ауылдық округ әкімі тұтынушының құжаттарын және қорытындыны уәкілетті органға береді;
6) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, қарайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қабылдайды, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ауылдық округ әкіміне, орталыққа жолдайды;
7) хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға ауылдық округ әкімі немесе орталық береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сонымен қатар осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Ауылдық округтің әкімі мен уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде - мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі және аты – жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшін белгіленген үлгідегі өтініш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәліметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиісті органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешімінің үзінді көшірмесін ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде, жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкілеттiк беруге құқылы.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) участковая комиссия, созданная решением акима Жанааркинского района (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
5) аким поселка по месту жительства потребителя (далее – аким сельского округа) (СФЕ 5);
6) участковая комиссия, созданная решением акима поселка по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима поселка) (СФЕ 6).
В альтернативном процессе оказания услуги участвуют:
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) участковая комиссия, созданная решением акима Жанааркинского района (далее – участковая комиссия) (СФЕ 4);
5) аким сельского округа по месту жительства потребителя (далее – аким сельского округа) (СФЕ 5);
6) участковая комиссия, созданная решением акима сельского округа по месту жительства потребителя (далее – участковая комиссия акима сельского округа) (СФЕ 6);
7) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 7);
8) инспектор накопительного сектора центра (СФЕ 8);
9) инспектор центра (СФЕ 9).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до 18 лет"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов, готовит проект поручения участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Обследование материального положения семьи заявителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Передача документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Акт обследования и заключение участковой комиссии
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
5
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
6
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
8
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Описание действий структурно-функциональных единиц
(основной процесс, вариант 2)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей, выдает потребителю отрывной талон с указанием даты приема документов
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Обследование материального положения семьи потребителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи заявителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Передача оформленного макета дела потребителя специалисту сектора уполномоченного органа
Передает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей
Сроки исполнения
Не более 20 календарных дней с момента регистрации заявления
5
Прием документов от акима сельского округа
Принимает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии и регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей.
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление пособия на детей.
Сроки исполнения
15 минут
6
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
2 рабочих дня
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
3 рабочих дня
Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс)
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения пособия на детей
Форма завершения
Срок исполнения
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Форма завершения
Срок исполнения
3
Процедура приема и регистрации документов на назначение пособия на детей в уполномоченном органе
По реестру принимает заявления со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение пособия на детей
Форма завершения
Регистрация заявлений в журнале
Срок исполнения
15 минут
4
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
5
Обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Сроки исполнения
6
Прием документов с заключением участковой комиссии
Прием документов с заключением участковой комиссии
Форма завершения
Регистрация в журнале
Сроки исполнения
15 минут
7
Процедура расчета и назначения пособия на детей
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения пособия на детей и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела
Сроки исполнения
1 рабочий день
9
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении пособия на детей и направляет дело к специалисту сектора уполномоченного органа для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
1 рабочий день
10
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Оформляет уведомление о назначении государственных пособии на детей либо мотивированный ответ об отказе и передает в центр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
11
Процедура приема уведомления либо мотивированного ответа об отказе из уполномоченного органа
Форма завершения
Срок исполнения
12
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения
Срок исполнения
продолжение таблицы
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
СФЕ 4
Участковая комиссия
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале и выдает потребителю расписку
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю расписки
15 минут
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Передача документов в накопительный сектор центра
реестр
реестр
1 рабочий день
15 минут
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Акт обследования и заключение о нуждаемости в предоставлении пособия на детей
5 рабочих дней
Передача документов с заключением участковой комиссии
Акт обследования и заключение участковой комиссии
15 минут
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает в сектор выдачи документов
Реестр
15 минут
Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе из накопительного отдела и вручает потребителю услуги
Регистрация и выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
15 минут

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
4) Жаңаарқа ауданының әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
5) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) (5 ҚФБ);
6) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша кент әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ).
Баламалы қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
4) Жаңаарқа ауданының әкімінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
5) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) (5 ҚФБ);
6) тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ауылдық округ әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі – ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы) (6 ҚФБ);
7) орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы (7 ҚФБ);
8) орталықтың жинақтаушы секторының инспекторы (8 ҚФБ);
9) орталықтың инспекторы (9 ҚФБ).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік әрекеттердің логикалық кезектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалары осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер әрекеттердің сипаттамасы (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді, тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссия тапсырмасы жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
3
Өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тапсыру
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
Орындау мерзімі
15 минут
15 минут
5
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
6
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті,бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Қызметті тұтынушыны хабарландыру рәсімі
Тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің
сипаттамасы (негізгі үдеріс, 2-нұсқа)
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
Әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағымдары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
5 ҚФБ
Ауылдық округ әкімі
6 ҚФБ
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
1
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны ұсыну үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетілген жыртпалы талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеру жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
Тапсырмаға сәйкес өтініш берушінің отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына тұтынушының ресімделген ісінің макетін тапсыру
Уәкілетті органға өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен тапсырады
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
Өтінішті тіркеу уақытынан бастап 20 күнтізбелік күннен аспайды
5
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды қабылдау
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен және учаскелік комиссияның қорытындысымен қабылдайды және балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Балаларға арналған жәрдемақы ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
Балаларға арналған жәрдемақы есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жолдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті, бекітілген шешімі бар тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Қызметті тұтынушыны балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің
сипаттамасы (баламалы үдеріс)
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
1
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау жөнінде өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Уәкілетті органға құжаттарды беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Уәкілетті органда балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға құжаттарды қабылдау және тіркеу рәсімі
Өтініштерді барлық қажетті құжаттармен бірге тізілім бойынша қабылдайды, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
4
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
5
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
6
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды қабылдау
Аяқтау нысаны
Журналға тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
7
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындауды есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін жасайды және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
9
Шешім қабылдау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды және жұмысты жалғастыру үшін уәкілетті органның сектор маманына істі жібереді
Аяқтау нысаны
Бекітілген шешімімен, орындалуға тиісті жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
10
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және орталыққа береді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
11
Уәкілетті органнан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
12
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
кестенің жалғасы
Баламалы үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
Өтінішті барлық қажетті құжаттармен қабылдайды, журналға тіркейді және тұтынушыға қолхат береді
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға қолхат беру
15 минут
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, құжаттарды уәкілетті органға беру
Орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
тізілім
тізілім
1 жұмыс күн
15 мин
Тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Балаларға арналған жәрдемақыны ұсынуға мұқтаждығы туралы тексеру актісі және қорытынды
5 жұмыс күні
Учаскелік комиссияның қорытындысымен құжаттарды тапсыру
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысы
15 минут
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және құжаттарды беру секторына береді
Тізілім
15 мин
Жинақтаушы секторынан хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және тұтынушыға береді
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру
15 минут

Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 6
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 7
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 4
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 4
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту сектора уполномоченного органа
Действие N 5
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс (вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким сельского округа
СФЕ 6
Участковая комиссия акима сельского округа
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 5
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии от акима поселка, регистрация
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 6
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия на детей
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 9
Уведомление потребителя услуги о назначении пособия на детей либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 4
Передача документов с актом обследования и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 4
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 8
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 3
Прием и регистрация документов из центра
Действие N 5
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 9
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 6
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 6
Передача акта обследования и заключения участковой комиссии специалисту
Действие N 7
Расчет назначения пособия на детей и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении пособия
Действие N 10
Оформление уведомления о назначении пособия на детей либо мотивированного ответа об отказе и передача в центр
продолжение таблицы
СФЕ 7
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 8
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 9
Инспектор центра
Действие N 12
Прием уведомления из накопительного либо мотивированного ответа об отказе о сектора и вручение потребителю услуги
Действие N 2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки
Действие N 11
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе и передача в сектор выдачи документов
Действие N 2
Передача документов в накопительный сектор центра
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственных
пособий семьям, имеющим
детей до 18 лет"
Схемы функционального взаимодействия.
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 1)
Основной процесс оказания государственной услуги (вариант 2)
Процесс оказания государственной услуги – альтернативный вариант
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"

2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Негізгі үдеріс (1-нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды
ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына бұрыштама қою
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 7 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 4 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 4 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындыны уәкілетті орган секторының маманына беру
N 5 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс (2-нұсқа)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
СФЕ 5
Ауылдық округ әкімі
СФЕ 6
Ауылдық округ әкімінің учаскелік комиссиясы
N 8 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 5 әрекет
Ауылдық округ әкімінен құжаттарды учаскелік комиссиясының тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау, тіркеу
N 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 6 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебі және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 2 әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 9 әрекет
Қызметті тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
N 4 әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен уәкілетті органға беру
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 4 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 8 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау және тіркеу
N 5 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
N 9 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну (немесе қызмет көрсетуден бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 6 іс-әрекет
Құжаттарды учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен қабылдау
N 6 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісін және қорытындысын маманға беру
N 7 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау есебін және жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту шешімінің жобасын дайындау
N 10 іс-әрекет
Балаларға арналған жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеу және орталыққа беру
кестенің жалғасы
7 ҚФБ
Орталықтың құжаттарын беру секторының инспекторы
8 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
9 ҚФБ
Орталықтың инспекторы
N 12 іс-әрекет
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты жинақтау секторынан қабылдау және қызмет тұтынушыға беру
N 2 іс-әрекет
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілім құру, уәкілетті органға құжаттарды беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
N 11 іс-әрекет
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау және құжаттарды беру секторына беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттарды орталықтың жинақтаушы секторына беру
"18 жасқа дейінгі балалары
бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (1-нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі (2-нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі – баламалы нұсқа
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - Регламент) используется следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по назначению и выплате государственной адресной социальной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее - уполномоченный орган);
2) среднедушевой доход - доля совокупного дохода семьи, приходящегося на каждого члена семьи в месяц;
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
4) государственная адресная социальная помощь (далее - АСП) - выплата в денежной форме, предоставляемая государством лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области;
5) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, лица, имеющие статус беженца, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Жанааркинского района, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности;
6) участковая комиссия - специальная комиссия, создаваемая решением акимов поселка соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме лицам (семьям) со среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Настоящая государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" от 17 июля 2001 года и главой 2 "Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи", "Положением об участковых комиссиях для проведения обследования материального положения лиц, обратившихся за социальной помощью", утвержденного постановлением акимата Карагандинской области N 09/02 от 5 апреля 2010 года.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
2) жан басына шаққандағы орташа табыс - отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
3) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - АӘК) - жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен адамдарға (отбасыларға) мемлекеттен ақшалай нысанда берілетін төлем;
5) тұтынушы - жеке тұлғалар: жан басына шаққандағы орташа табысы кедейшілік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтары, Жаңаарқа ауданының аумағында тұрақты тұратын оралмандар, босқындар, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар;
6) учаскелік комиссия - атаулы әлеуметтік көмекке өтініш жасаған адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік - аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету - жан басына шаққандағы орташа табысы облыста белгіленген кедейлік шегінен төмен отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсімі.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган ұсынады. Тұрғылықты жерінде уәкілетті орган болмаған жағдайда, тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін кент әкіміне өтініш береді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының 2-бабы 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" N 1685 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің" 2 тарауына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" N 237-ө бұйрығына, Қарағанды облысы әкімдігінің 2010 жылғы 5 сәуірдегі N 09/02 қаулысымен бекітілген "Әлеуметтік көмек көрсетуді өтінген тұлғалардың материалдық жағдайына тексеріс жүргізетін учаскелік комиссиялар туралы Ережесіне" сәйкес көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон: 8 (71030) 26360, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru;
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, акима поселка, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченный орган - в течение семи рабочих дней;
акиму поселка по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;

6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің көрсетілу нәтижесі мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау жөнінде хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекен-жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 26360; факс: 8 (71030) 28046; электрондық поштаның мекен-жайы:janaarkasobes_8@mail.ru;
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ке дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусiз кезек күту тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru ғаламтор-ресурсында, уәкілетті органның, кент әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызметтi көрсету мерзiмдерi:
уәкiлеттi органға - жетi жұмыс күнi iшiнде;
тұрғылықты жерi бойынша селолық округтің әкiмiне - жиырма екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiн кезекте күтудiң ең жоғары шектi уақыты бiр өтiнiш берушiге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң ең ұзақ шектi уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгiленген кедейлiк шегiнен асатын жағдайда;
2) мүгедектердi және стационарлық емделуде бiр айдан астам уақыт кезеңiнде болатын адамдарды, күндiзгi оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттердi, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектердi, сексен жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi органдарда тiркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;

3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление с необходимыми документами в уполномоченный орган или акиму поселка;
2) уполномоченный орган или аким поселка проводит регистрацию заявления и передает документы в участковую комиссию;
3) участковая комиссия проводит обследование материального положения потребителя (его семьи), готовит акт обследования материального положения заявителя (семьи) (далее - акт обследования) и заключение о необходимости предоставления АСП потребителю или ее отсутствии (далее - заключение), передает заключение в уполномоченный орган или акиму поселка;
4) аким сельского округа передает документы потребителя и заключение в уполномоченный орган;
5) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении АСП или об отказе в назначении, оформляет уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов у акима сельского округа и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе или у акима поселка потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;
3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка либо справка сельских акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.

3) уәкiлеттi органдар ұсынған жұмысқа, оның iшiнде әлеуметтiк жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсiби даярлаудан, қайта даярлаудан, бiлiктiлiгiн арттырудан дәлелсiз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетiнше тоқтатқан жұмыссыздарға.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе кент әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган немесе кент әкімі өтінішті тіркейді және құжаттарды учаскелік комиссияға береді;
3) учаскелік комиссия тұтынушының (оның отбасының) материалдық жағдайын тексереді, өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті (бұдан әрі - тексеру актісі) және тұтынушыға АӘК ұсыну қажеттілігі немесе оның қажет емес екендігі туралы қорытынды дайындайды (бұдан әрі - қорытынды), қорытындыны уәкілетті органға немесе кент әкіміне береді;
4) кент әкімі тұтынушының құжаттарын және қорытындыны уәкілетті органға береді;
5) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қарастырады және қабылдайды, тағайындау туралы не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Кент әкімі мен уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда немесе кент әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызметке тұтынушыны тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі және аты – жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерi көрсетiлген белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодтың нөмiрi;
2) белгiленген үлгiдегi отбасы құрамы туралы мәлiметтер;
3) белгiленген үлгiдегi отбасы мүшелерi алған табыстары туралы мәлiметтер;
4) белгiленген үлгiдегi жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәлiметтер;
5) өтiнiш берушiнiң (отбасы мүшелерiнiң) тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi не мекенжай анықтамасы не селолық әкiмдердiң анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтiк келiсiмшарттың көшiрмесi.
Атаулы әлеуметтiк көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.

14. Предоставляемые потребителем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее - специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) участковая комиссия, созданная решением акима поселка (далее - участковая комиссия) (СФЕ 4);
5) аким поселка по месту жительства заявителя (далее - аким поселка) (СФЕ 5);
6) участковая комиссия, созданная решением акима поселка по местожительству заявителя (далее - участковая комиссия акима поселка) (СФЕ 6).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
1
Обращение потребителя по поводу назначения АСП
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение АСП, выдает потребителю заполненный отрывной талон с указанием даты приема документов, готовит проект поручения участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Выдача потребителю талона с указанием даты регистрации получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Дает поручение участковой комиссии для проведения обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Письменное поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
1 рабочий день
3
Проведение обследования материального положения семьи потребителя
В соответствии с письменным поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в назначении АСП
Сроки исполнения
3 рабочих дня
4
Передача документов специалисту сектора уполномоченного органа
Передает документы с актом обследования и заключением участковой комиссии
Форма завершения
Документы с актом обследования и заключением участковой комиссии, регистрация
Сроки исполнения
15 минут
5
Прием документов из участковой комиссии
Принимает документы с актом обследования и заключением участковой комиссии
Форма завершения
Документы с актом обследования и заключением участковой комиссии, регистрация
Сроки исполнения
15 минут
6
Процедура расчета и назначения АСП
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения АСП и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Рассматривает и принимает решение о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Личное дело потребителя АСП с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
15 минут
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю услуги о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) АСП
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
1
Обращение по поводу назначения АСП
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на назначение АСП, выдает потребителю заполненный отрывной талон с указанием даты приема документов
Форма завершения
Выдача потребителю талона с указанием даты регистрации государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы
Срок исполнения
15 минут
2
Выдача поручения на проведение обследования
Дает поручение участковой комиссии для обследования материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Письменное поручение на проведение обследования материального положения семьи потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Обследование материального положения семьи потребителя
В соответствии с поручением проводит обследование материального положения семьи потребителя
Форма завершения
Акт обследования и заключение о нуждаемости в назначении АСП
Сроки исполнения
5 рабочих дней
4
Передача оформленного макета дела потребителя специалисту сектора уполномоченного органа
Передает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии в уполномоченный орган
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление АСП
Сроки исполнения
15 рабочих дней с момента регистрации заявления
5
Прием документов от акима поселка
Принимает заявление со всеми необходимыми документами и заключением участковой комиссии и регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление АСП
Форма завершения
Регистрация в журнале учета заявлений на предоставление АСП
Сроки исполнения
15 минут
6
Процедура расчета и назначения АСП
На основании предоставленных документов и заключения участковой комиссии делает расчет назначения АСП и готовит проект решения о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
4 рабочих дня
7
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя АСП
Сроки исполнения
1 рабочий день
8
Принятие решения
Принимает решение о назначении или отказе в назначении АСП
Форма завершения
Личное дело потребителя АСП с утвержденным решением, подлежащим исполнению
Срок исполнения
15 мин
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Участковая комиссия
Действие N 2
Выдача поручения на проведение обследования
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона, подготовка проекта поручения для обследования
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 5
Прием документов с актом обследования и заключением участковой комиссии
Действие N 4
Передача документов из участковой комиссии специалисту уполномоченного органа
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 6
Расчет назначения АСП и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении АСП
Действие N 9
Уведомление потребителя услуги о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 5
Аким поселка
СФЕ 6
Участковая комиссия акима поселка
Действие N 8
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо отказе в предоставлении услуги)
Действие N 7
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения
Действие N 5
Прием документов от акима поселка, регистрация
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 3
Обследование материального положения семьи потребителя
Действие N 6
Расчет назначения АСП и подготовка проекта решения о назначении или отказе в назначении АСП
Действие N 2
Выдача поручения участковой комиссии для обследования
Действие N 9
Уведомление о назначении АСП (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 4
Передача заявления с документами в уполномоченный орган
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение государственной
адресной социальной помощи"
Схемы функционального взаимодействия.
Основной процесс оказания государственной услуги
Альтернативный процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для предоставления
им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой
группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста
жестового языка для инвалидов по слуху"

14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы, 1-тармағы, 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы, 1-тармағы, 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен қарастырылатын мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызметті тұтынушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі - уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (3 ҚФБ);
4) Жаңаарқа аудан әкімдігінің шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі - учаскелік комиссия) (4 ҚФБ);
5) өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша кент әкімі (бұдан әрі - кент әкімі) (5 ҚФБ);
6) өтініш берушінің тұрғылықты жері бойынша кент әкімі шешімімен құрылған учаскелік комиссия (бұдан әрі - кент әкімінің учаскелік комиссиясы) ( 6 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) іс-әрекеті
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
1
Тұтынушының АӘК тағайындау жөніндегі өтінімі
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, АӘК тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттардың қабылданған күні көрсетіліп толтырылған жыртпалы талон береді, тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушыға мемлекеттік қызметке тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге жазбаша тапсырма
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізу
Жазбаша тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Тексеру актісі және АӘК тағайындауға мұқтаждығы жөнінде қорытынды
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына құжаттарды береді
Учаскелік комиссияның тексеру актісімен және қорытындысымен құжаттарды тапсырады
Аяқтау нысаны
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен құжаттар, тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
5
Учаскелік комиссиядан құжаттарды қабылдау
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен құжаттарды қабылдайды
Аяқтау нысаны
Учаскелік комиссияның тексеру актісімен және  қорытындысымен құжаттар,тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
АӘК есептеу және тағайындау рәсімі
Учаскелік комиссияның ұсынған құжаттары және қорытындысы негізінде АӘК тағайындау есебін жасайды және АӘК тағайындау және тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қойылған АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қарайды және қабылдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті бекітілген шешіммен АӘК тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
15 минут
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Қызметті тұтынушыға АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1
Баламалы үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) іс-әрекеті
Әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Кент әкімі
5 ҚФБ
Кент әкімінің учаскелік комиссиясы
1
АӘК тағайындау жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, АӘК тағайындауға өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттардың қабылданған күні көрсетіліп толтырылған жыртпалы талон береді
Аяқтау мерзімі
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты – жөні көрсетілген талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссияға тапсырма береді
Аяқтау мерзімі
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізуге жазбаша тапсырма
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайын тексеру
Тапсырмаға сәйкес тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс жүргізеді
Аяқтау нысаны
Тексеру актісі және АӘК тағайындауға мұқтаждығы жөнінде қорытынды
Орындау мерзімі
5 жұмыс күні
4
Уәкілетті орган секторының маманына тұтынушының рәсімделген ісінің макетін беру
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті және учаскелік комиссияның қорытындысын уәкілетті органға тапсырады
Аяқтау нысаны
АӘК ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
Өтініш тіркелген сәттен бастап 15 жұмыс күн
5
Кент әкімінен құжаттар қабылдау
Барлық қажетті құжаттармен өтініш пен учаскелік комиссияның қорытындысын қабылдайды және АӘК тағайындауға өтінштерді есепке алу журналына тіркейді
Аяқтау нысаны
АӘК ұсынуға өтініштерді есепке алу журналына тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
6
АӘК тағайындау және есептеу рәсімі
Ұсынылған құжаттар және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде АӘК тағайындау есебін жасайды және АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
4 жұмыс күні
7
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Бұрыштама қойылған АӘК тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
8
Шешім қабылдау
АӘК тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді қабылдайды
Аяқтау нысаны
Орындалуға тиісті бекітілген шешіммен АӘК тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
15 минут
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
АӘК тағайындау туралы хабарлама (бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Учаскелік комиссия
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізуге тапсырма беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру, тексеріс үшін тапсырма жобасын дайындау
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
N 5 іс-әрекет
Учаскелік комиссияның тексеру актісі және қорытындысымен бірге құжаттарды қабылдау
N 4 іс-әрекет
Учаскелік комиссиядан уәкілетті органның маманына құжаттарды беру
N 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну (немесе қызметті ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына қол қою
N 6 іс-әрекет
АӘК тағайындау есебі және АӘК тағайындауға немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындау
N 9 іс-әрекет
Қызметті тұтынушыны АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
5 ҚФБ
Кент әкімі
6 ҚФБ
Кент әкімінің учаскелік комиссиясы
N 8 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну (немесе қызметті ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау
N 7 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешім жобасына бұрыштама қою
N 5 іс-әрекет
Кент әкімінен құжаттарды қабылдау, тіркеу
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркелу талонын беру
N 3 іс-әрекет
Тұтынушының отбасы материалдық жағдайына тексеріс
N 6 іс-әрекет
АӘК тағайындау есебі және АӘК тағайындауға немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындау
N 2 іс-әрекет
Тексеріс жүргізу үшін учаскелік комиссияға тапсырма беру
N 9 іс-әрекет
АӘК тағайындау туралы хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 4 іс-әрекет
Өтінішті құжаттармен бірге уәкілетті органға береді
"Мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі
Мемлекеттік қызмет көрсетудің баламалы үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші
топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша
мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) потребитель - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан:
инвалиды первой группы, имеющие затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
инвалиды по слуху, владеющие навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка;
4) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специальных социальных услуг.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) тұтынушы - Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар:
жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектер жеке көмекшiнiң әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
естімейтіндігі бойынша мүгедектер ымдау тiлi маманының әлеуметтік қызметін ұсынуға медициналық көрсетілімдердің негізінде;
4) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу - арнаулы әлеуметтік қызметтерді алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңы 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 "Мүгедектерді оңалтудың кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысы негізінде ұсынылады.

6. Результатом государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" телефон: 8 (71030) 26360, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru и информационном стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения, – не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления запроса от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және есту бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71030) 26360, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00 бастап 14.00 дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында және уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушыда жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беруге қарсы медициналық көрсетілімдер болуы;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмауы, құжаттарды ресімдеуде қателіктердің табылуы;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, уведомляет потребителя услуги об оформлении документов для предоставления социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка либо направляет мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом сектора по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);
2) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) копия документа, удостоверяющий личность потребителя;
4) справка об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист уполномоченного органа) (СФЕ 3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.

1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған өтінішті тіркейді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, тұтынушыға жеке көмекші, ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметін ұсыну үшін құжаттар ресімделгені туралы не қызмет ұсынудан бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап жолдайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушыға тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш (осы Регламентке 1-қосымша);
2) мүгедектің жеке оңалту бағдарламасынан үзінді көшірмесі;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) мүгедектігі туралы анықтама.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Өзі барып өтініш жасауға мүмкіндігі болмаған жағдайда, мүгедек нотариалды түрде куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде жеке көмекшінің, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну туралы өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілдік бере алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган маманы) (ҚФБ 3).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысын көрсететін схемасы осы Регламентке 3-қосымшада көрсетілген.

5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении,
и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(Ф.И.О.)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
___________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас предоставить мне, инвалиду (или ____________________)
________________ группы услугу индивидуального помощника (специалиста
жестового языка) ____________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" __________               ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве ____ штук принято "__" _________ 20 __ года.
Регистрационный номер N ____________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении,
и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
специалист уполномоченного органа
1
Обращение для получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя услуги, готовит решение о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка и передает для проверки заведующему сектором.
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует решение и уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю
Форма завершения
Пакет документов
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура решения и уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает решение о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка, а также уведомление об оформлении документов для предоставления услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Решение, уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Уведомление потребителя об оформлении документов для предоставления услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
услуг индивидуального помощника
для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении,
и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалар қабылдайтын шешімдері мен мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапқа тартылады.
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші
топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің
және есту бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті органның басшысына
_________________________________
кімнен __________________________
(тегі, аты, жөні)
_________________________________
_________________________________
(мекенжайда тұратын)
_________________________________
жеке куәлік нөмірі
_________________________________
берген мекеменің атауы, күні
_________________________________
_________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден маған (немесе ______________________)______ топ мүгедегі
жеке көмекшінің (қолмен көрсететін тіл маманының) қызметтерін ұсынуды
өтінемін ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________                   ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Азамат (азаматша) ______________________ өтініші талон қоса тіркелген
құжаттарымен саны ______ дана "___"___________ 20 ___ жылы қабылданды
Тіркеу нөмірі N ____________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші
топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің
және есту бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
Кесте 1. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекетерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі үдеріс іс-әрекеті (барысының, жұмыс ағынының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган секторының меңгерушісі
(ҚФБ 3)
Уәкілетті орган секторының
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талон беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу процедурасы
Тұтынушыға құжаттары пакетін қалыптастырады, жеке көмекші, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну туралы шешім қабылдайды және сектор меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеу дұрыстығын тексереді, шешімге және хабарламаға (немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды
Аяқтау нысаны
Құжаттардың пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Шешім және хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Жеке көмекшінің, қолмен көрсететін тіл маманының әлеуметтік қызметін ұсыну туралы шешімге, сондай ақ қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарламаға, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Шешім, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарлайды, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші
топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің
және есту бойынша мүгедектерге қолмен
көрсететін тіл маманының қызметтерін
ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
Қызметтік өзара байланыс схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) кресло-коляска - вид технической помощи для активного и пассивного передвижения инвалидов;
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) индивидуальная программа реабилитации инвалида – документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
4) потребитель - граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами;
5) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида технической помощи для активного и пассивного передвижения инвалидов.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой услуги: частично автоматизированная.
5. Указанная государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Местонахождение уполномоченного органа: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" телефон: 8 (71030) 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу" регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кресло-арба - мүгедектердiң белсендi және баяу жүріп-тұруы үшiн техникалық көмек түрі;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемдерiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
4) тұтынушы - Қазақстан Республикасының азаматтары, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
5) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу - мүгедектердің белсендi және баяу жүрiп-тұруы үшiн техникалық көмектің арнаулы түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган көрсетеді.
4. Көрсетілетін қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген мүгедектердi арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету Ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі кресло-арба беру үшін құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның орналасқан жері: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы, 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71030) 50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекенжайы: janaarkasobes_8@mail.ru.

График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru и информационном стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента – в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. Перечень документов, необходимых для получения услуги:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии индивидуального идентификационного номера) (приложение 1 к настоящему Регламенту);

Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында және уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш білдірген күнгі көрсетілетін орында мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш білдірген күнгі орнында мемлекеттік қызмет көрсетудің ең ұзақ рұқсат етілген уақыты – 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден келесі негіздемелер бойынша бас тартылады:
1) тұтынушының кресло-арбалармен қамтамасыз етілуіне қарсы медициналық көрсетілімдері болғанда;
2) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге талап етілетін құжаттардың біреуі болмағанда, құжаттарды ресімделуде қате анықталған кезде;
3) ұсынылған мәліметтер мен осы Регламенттің 13-тармағында анықталған құжаттардың жалғандығы;
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған өтінішті тіркейді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс секторының маманы жүзеге асырады.
Қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушыға тіркелген және мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш (осы Регламентке 1-қосымша);

2) индивидуальная программа реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копия акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресла-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист по работе с ветеранами, инвалидами и малообеспеченными гражданами уполномоченного органа (далее – специалист уполномоченного органа) (СФЕ 3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Руководителю уполномоченного органа
___________________________________
от ________________________________
(фамилия имя отчество)
___________________________________
___________________________________
(проживающего по адресу)
___________________________________
номер удостоверения личности
___________________________________
кем и когда выдан
___________________________________
___________________________________
номер социального индивидуального кода
Заявление
Прошу Вас, обеспечить меня (или _____________________________),
инвалида _______ группы кресло-коляской _____________________________
_____________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы: _____________________
_____________________________________________________________________
Дата "____" __________             ________________ Подпись
---------------------------------------------------------------------
Талон
Заявление гражданина (гражданки) _____________________ с прилагаемыми
документами в количестве _____ штук принято "__" __________ 200 __ г.
Регистрационный номер N ____________
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество лица, принявшего документы, подпись)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение по поводу получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений инвалидов для предоставления им кресла-коляски и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя и передает на проверку заведующему сектором.
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня.
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководителю.
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю об оформлении документов для предоставления кресла-коляски либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для предоставления
им кресла-коляски"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением"

2) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасы;
3) жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақаты немесе кәсіптік ауру салдарынан мүгедек болғандар үшін жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда – жазатайым оқиға туралы актінiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсіпкердің қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжат.
Мүгедектің өзінің баруға мүмкіндігі болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтін сенімхат негізінде кресло-арба беруге өтініш жасауға басқа адамдарға уәкілеттік бере алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының меңгерушісі) (ҚФБ 2);
3) уәкілетті органның ардагерлермен, мүгедектермен және аз қамтамасыз етілген азаматтармен жұмыс маманы (бұдан әрі – уәкілетті орган секторының маманы) (ҚФБ 3).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
уәкілетті органның басшысына
__________________________________
кімнен ___________________________
(тегі, аты, жөні)
__________________________________
__________________________________
(мекенжайда тұратын)
__________________________________
жеке куәлік нөмірі
__________________________________
Берген мекеменің атауы, күні
__________________________________
__________________________________
әлеуметтік жеке код нөмірі
Өтініш
Сізден мені, (немесе ______________________________)_______ топ
мүгедегі __________________________________ кресло-арбамен қамтамасыз
етуіңізді сұраймын.
Өтінішке келесі құжаттарды тіркеймін: _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Күні "____"____________                   ____________ Қолы
---------------------------------------------------------------------
Талон
Азамат (азаматша) ___________________________ өтініші қосымша ұсынған
құжаттарымен саны _________ дана "__"_________ 20 ___ жылы қабылданды
Тіркеу нөмірі N _________________________________
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты, жөні, қолы)
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процесс әрекеті (жолының жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (барысының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның)және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган меңгерушісі
(ҚФБ 3)
Уәкілетті орган жауапты орындаушысы
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтіну
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, кресло-арбаларды ұсыну үшін мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Тұтынушының құжаттары пакетін қалыптастырады және сектор меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығы мен ресімдеудің дұрыстығын тексереді, хабарламаға (немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшыға қол қоюға жолдайды.
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Мүгедектерге кресло-арба ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарламаға, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұтынушыға кресло-арба ұсыну үшін құжаттардың ресімделгені туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
"Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
3-қосымша
Функционалдық іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) индивидуальная программа реабилитации инвалида - документ определяющий конкретные объемы, виды и сроки проведения реабилитации инвалида;
3) санаторно-курортное лечение - это медицинская помощь, осуществляемая в профилактических, лечебных и реабилитационных целях на основе использования природных лечебных факторов в условиях пребывания на курорте, в лечебно-оздоровительной местности, в санаторно-курортных организациях;
4) потребитель – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами и детьми - инвалидами.
5) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением – государственная услуга, направленная на реализацию прав инвалидов на получение специализированного вида медицинской реабилитации инвалидов.
3. Государственную услугу "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" предоставляет государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее - уполномоченный орган).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасы - мүгедектi оңалтуды өткiзудiң нақты көлемiн, түрлерi мен мерзiмдерiн белгiлейтiн құжат;
3) санаторий-курорттық емделу - курортта, емделу-сауықтану орындарында, санаторий-курорттық ұйымдарда болу жағдайында, табиғи емделу факторларын қолдану негізінде профилактикалық, емделу және оңалту мақсатында іске асырылатын медициналық көмек;
4) тұтынушы – Қазақстан Республикасының азаматтары, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар;
5) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу – мүгедектердің медициналық оңалтудың арнаулы түрін алуға мүгедектердің құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметін "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілеттік орган) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабы 3-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну Ережесiнің", Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткізгіштегі жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік, 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон: 8 (71030) 50005, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно, с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет – ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru и на стенде уполномоченного органа.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечения санаторно-курортным лечением;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя;
3) подготовка уведомления об оформлении либо мотивированного ответа об отказе на бумажном носителе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется специалистом уполномоченного органа по адресу указанного в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю в уполномоченном органе выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекен-жайы:100500, Қарағанды облысы,Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5 "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8(71030) 50005, факс: 8(71030) 28046, электронды поштаның мекен-жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00 бастап 18.00 дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден бастап 14.00-ге дейін, демалыс күндері (сенбі, жексенбі) мен мереке күндерінен басқа.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның ақпараттық стендісінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушыны санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін тұтынушыдан өтініш түскен сәттен бастап және мемлекеттік қызметтер нәтижелерін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтініш тіркеуді жүргізеді, тұтынушыдан ұсынылған құжаттарды қарауды жүзеге асырады.
3) ресімделгені туралы хабарлама не бас тарту туралы қағаз жеткізгіште жауап дайындау.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Құжаттарды уәкілетті органда қабылдауды жұмыс секторының маманы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асырады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының тіркеу және алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов – копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
7) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида – копию документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) специалист уполномоченного органа (СФЕ 3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действии (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнение каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным
лечением"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение для получения государственной услуги
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на обеспечение их санаторно-курортным лечением, выдает потребителю заполненный отрывной талон с указанием даты приема документов
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов получателя услуги и передает на проверку заведующему сектором.
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
3 рабочих дня
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует решение и уведомление (или мотивированный ответ об отказе) и направляет на подпись руководству
Форма завершения
Пакет документов потребителя
Сроки исполнения
2 рабочих дня
4
Процедура подписания уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Подписывает решение и уведомление об оформлении документов для обеспечения их санаторно-курортным лечением либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
2 рабочих дня
5
Процедура уведомления потребителя услуги
Уведомление потребителю об оформлении документов для обеспечения их санаторно-курортным лечением либо направление мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
3 рабочих дня
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным
лечением"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"

13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (жеке сәйкестендіру нөмірі болғанда) көрсете отырып, белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін және оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторлық-курорттық картасының көшірмесін;
5) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкімдердің анықтамасын);
6) мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
7) мүгедектің жазбаша келісімімен басқа адам өтініш беретін кезде – оның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті орган меңгерушісі (2 ҚФБ);
3) уәкілетті орган маманы (3 ҚФБ).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысын көрсететін схемасы осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (ҚФБ)
Негізгі процесс әрекеті (жолының жұмыс ағымының)
Іс-әрекет N (жолының, жұмыс ағымының)
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімінің, операцияның) және оның сипаттамасы
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
(ҚФБ 2)
уәкілетті орган меңгерушісі
(ҚФБ 3)
уәкілетті орган жауапты орындаушысы
1
Мемлекеттік қызмет алу үшін өтінім
Қажетті құжаттармен қоса өтінішті қабылдайды, мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін мүгедектердің өтініштерін тіркеу журналына тіркейді, тұтынушыға құжаттарды қабылдаған күні көрсетіліп толтырылған бөлек талон береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Құжаттар пакетін қалыптастырады және сектор меңгерушісіне тексеріске береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеу толықтығы мен дұрыстығын тексереді, шешім мен хабарламаға (не бас тарту туралы дәлелді жауапқа) бұрыштама қояды және басшылыққа қол қоюға жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушы құжаттарының пакеті
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
4
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қойғызу рәсімі
Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмдеу туралы шешім мен хабарламаға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
2 жұмыс күні
5
Тұтынушыны хабарландыру рәсімі
Тұтынушыға мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттар ресiмделгені туралы хабарлайды не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште дәлелді жауапты жолдау
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
3 жұмыс күні
"Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызметін
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үдерісі
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение жилищной помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) государственная услуга оказывается физическим лицам: малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, имеющим право на получение жилищной помощи (далее – получатель государственной услуги);
3) уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее – уполномоченный орган);
4) жилищная помощь - пособие, предоставляемое государством малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Жанааркинском районе, для частичного возмещения затрат на оплату расходов содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме в том случае, если сумма указанных расходов в пределах норм, обеспечиваемых компенсационными мерами, в бюджете семьи превышает установленную долю предельно допустимых расходов;
5) центр обслуживания населения – республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан" (далее – центр).
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Назначение жилищной помощи" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме малообеспеченным семьям (гражданам) для частичного возмещения затрат на оплату расходов содержания жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах установленных социальных норм.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері;
2) мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: тұрғын үй көмегiн алуға құқығы бар, аталған жерде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етiлген отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет алушы) көрсетiледi;
3) тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган – "Балқаш қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
4) тұрғын үй көмегі – Жаңаарқа ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алу төлемақысы шығындарының сомаларын төлеу, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеу бойынша жартылай орнын толтыру үшін, егер көрсетілген шығындардың сомасы нормалар шегінде, осы мақсаттарға жұмсалатын шығындардың отбасы бюджетіндегі мүмкіндік шегі деңгейінен асатын жағдайда мемлекеттен ұсынылатын жәрдемақы;
5) халыққа қызмет көрсету орталығы – Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық).
2. Жалпы ережелер
2. "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету – тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алу төлемақысы шығындарының сомаларын төлеу, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеу бойынша жартылай орнын толтыру үшін, белгіленген әлеуметтік нормалар шегінде аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) ақшалай нысанда көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.

3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", главы 2 "Правил предоставления жилищной помощи", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и решений местного представительного органа (маслихата).
6. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и в центре является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон: 8 (71030) 26360; факс 8 (71030) 28046; адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней;
центр, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, улица А. Оспанова 40, республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района "Центр обслуживания населения", телефон 8 (71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka-akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа и центра, в официальных источниках информации.

3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган және халыққа қызмет көрсету орталығы ұсынады (баламалы негізде).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 2-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 қаулысымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің" 2-тарауының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының және жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдерінің негізінде көрсетіледі.
6. Уәкiлеттi органда және орталықта көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi тұрғын үй көмегiн тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекенжайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 26360; факс: 8 (71030) 28046; электрондық пошта мекенжайы: janaarkasobes-8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Орталық, мекенжайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі 40, республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Жаңаарқа ауданындағы бөлімі"", телефон: 8 (71030) 26160, 28815, электрондық пошта мекенжайы: con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерiнен басқа, күн сайын, дүйсенбiден сенбiге дейiн, орталықтардың белгiленген жұмыс кестесiне сәйкес түскi үзiлiссiз сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Орталықта қабылдау тездетiп қызмет көрсетусiз, "электрондық" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru ғаламтор-ресурсында, уәкілетті органның және орталықтың ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти календарных дней;
в центре – в течение десяти календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 13 настоящего Регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
Основания для приостановления оказания государственной услуги определяются решениями местного представительного органа (маслихата).
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) центр проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган регистрирует документы, рассматривает и принимает решение о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи, оформляет уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов получателю государственной услуги выдается:

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері мемлекеттік қызмет алушының осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкiлеттi органда – күнтiзбелiк он күн iшiнде;
орталықта – күнтiзбелiк он күн iшiнде көрсетiледi (мемлекеттiк қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) қажеттi құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызметтi алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) қажеттi құжаттарды алған кезде кезекте күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Орталықтың қызметкерi құжаттарын қабылдаудан бас тартқан кезде жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат бередi.
Уәкiлеттi орган орталықтан түскен, осы Регламенттің 13-тармағында көрсетiлген құжаттарды ресiмдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетiн алғаннан кейiн 3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) оларды қайтарудың себебiн жазбаша негiздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде мемлекеттiк қызмет алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемесiн ұсынады.
Уәкiлеттi органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкерi бас тартқан жағдайда мемлекеттiк қызмет алушыға 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде хабардар етедi және уәкiлеттi органның бас тартуы туралы жазбаша негiздеме бередi.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұрудың негіздемелері жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдерімен айқындалады.
11. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық өтініш тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті орган құжаттарды тіркейді, тұрғын үй көмегін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қарайды және қабылдайды, тағайындау туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сондай-ақ осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн мемлекеттiк қызмет алушыға:

1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации, места и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган:
копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
2) в центр:
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги определяется решением местного представительного органа (маслихата).
14. Предоставляемые получателем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.

1) уәкiлеттi органда – мемлекеттiк қызметтi алушыны тiркеу және оның мемлекеттiк қызметтi алу күнi, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон;
2) орталықта:
өтiнiштiң нөмiрi мен қабылдаған күнi;
сұралып отырған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күнi, уақыты және орыны;
орталықтың құжаттарды ресiмдеуге өтiнiштi қабылдаған мемлекеттiк қызметтi алушының тегi, аты, әкесiнiң аты;
мемлекеттiк қызмет алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiлген тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкiлеттi органға:
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттың көшiрмесi;
азаматтарды тiркеу кiтабының көшiрмесi;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
2) орталыққа:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегiн алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртiбiн тұрғын қатынастары саласындағы уәкiлеттi орган белгiлейдi;
тұрғын үйдi (тұрған ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған жарнаның мөлшерi туралы шот;
коммуналдық қызметтердi тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтерi үшiн түбiртек-шот немесе байланыс қызметтерiн көрсетуге арналған шарттың көшiрмесi;
жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi пайдаланғаны үшiн жергiлiктi атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшерi туралы шот;
мемлекеттiк қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
тұрғын үйге құқық белгiлейтiн құжаттар;
азаматтарды тiркеу туралы мәлiметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың түпкілікті тізбесі жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімімен айқындалады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағының 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен көзделген мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспаған жағдайда, мемлекеттік қызметті алушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.

15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист уполномоченного органа) (СФЕ 3).
В альтернативном процессе оказания государственной услуги участвуют:
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий уполномоченного органа (далее – специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3);
4) инспектор отдела выдачи документов центра (СФЕ 4);
5) инспектор накопительного отдела центра (СФЕ 5);
6) инспектор центра (СФЕ 6).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении N 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения жилищной помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений на предоставление жилищной помощи, выдает получателю государственной услуги талон о принятии документов с указанием номера регистрации и даты приема документов
Форма завершения
Регистрация заявления и выдача талона получателю государственной услуги
Срок исполнения
20 минут
2
Процедура расчета и назначения жилищной помощи
На основании предоставленных документов делает расчет назначения жилищной помощи и готовит проект договора о назначении или отказ в назначении жилищной помощи
Форма завершения
Макет личного дела получателя государственной услуги
Сроки исполнения
7 календарных дней
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект договора и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела получателя государственной услуги
Сроки исполнения
1 календарный день
4
Принятие решения
Подписывает договор или оформляет отказ в предоставлении жилищной помощи и передает дело специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело получателя государственной услуги с подписанным договором, подлежащим исполнению или об отказе в предоставлении жилищной помощи
Срок исполнения
1 календарный день
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя услуги о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
1 календарный день
Действия альтернативного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Инспектор сектора выдачи документов центра
СФЕ 5
Инспектор накопительного сектора центра
СФЕ 6
Инспектор центра
1
Обращение по поводу назначения жилищной помощи
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале и выдает получателю государственной услуги расписку
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача получателю государственной услуги расписки
Срок исполнения
20 минут
2
Процедура передачи документов в уполномоченный орган
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Передача документов в накопительный сектор центра
Форма завершения
Реестр
Срок исполнения
1 календарный день
3
Процедура приема и регистрации документов для назначения жилищной помощи
По реестру принимает из центра заявления со всеми необходимыми документами и регистрирует в журнале учета заявлений для назначения жилищной помощи
Форма завершения
Регистрация заявлений в журнале
Срок исполнения
20 минут
4
Процедура расчета и назначения жилищной помощи
На основании предоставленных документов делает расчет назначения жилищной помощи и готовит проект договора о назначении или отказа в назначении жилищной помощи
Форма завершения
Макет личного дела получателя жилищной помощи
Сроки исполнения
7 календарных дней
5
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект договора и передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела получателя жилищной помощи
Сроки исполнения
1 календарный день
6
Принятие решения
Подписывает договор или оформляет отказ в предоставлении жилищной помощи и передает дело специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело получателю государственной услуги жилищной помощи с подписанным договором, подлежащим исполнению или отказом в предоставлении жилищной помощи
Срок исполнения
1 календарный день
7
Процедура передачи уведомлений в центр
Передача уведомления об оформлении (либо мотивированный ответ об отказе) документов для назначения жилищной помощи в центр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 календарный день
8
Процедура приема уведомлений из уполномоченного органа
Передача документов в сектор выдачи документов
Форма завершения
Реестр
Срок исполнения
20 минут
9
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Принимает уведомления либо мотивированный ответ об отказе из накопительного сектора
Форма завершения
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
20 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
Действие N 4
Подписание договора о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Подготовка проекта договора о назначении или отказа в назначении жилищной помощи
Действие N 5
Уведомление получателя государственной услуги о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) жилищной помощи
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
СФЕ 4
Инспектор отдела выдачи документов центра
СФЕ 5
Инспектор накопительного отдела центра
СФЕ 6
Инспектор центра
Действие N 6
Подписание договора о предоставлении государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 5
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта договора, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Прием и регистрация документов из центра
Действие N 9
Прием уведомлений из накопительного отдела и вручение получателю государственной услуги
Действие N 2
Прием документов от инспектора, составление реестра, передача документов в уполномоченный орган
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача расписки
Действие N 4
Расчет жилищной помощи, подготовка проекта договора, формирование пакета документов, передача на проверку заведующему сектором
Действие N 8
Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе и передача в сектор выдачи документов
Действие N 2
Передача документов в накопительный сектор центра
Действие N 7
Составление реестра уведомлений о назначении (отказе в назначении) жилищной помощи и передача в центр
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение жилищной помощи"
Схемы функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги. Основной процесс
Процесс оказания государственной услуги. Альтернативный процесс
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги
за счет государственных бюджетных средств"

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу жөніндегі маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның маманы) (3 ҚФБ).
Баламалы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) әлеуметтік жәрдемақылар төлеу және тағайындау жөніндегі маманы (бұдан әрі – уәкілетті органның сектор маманы) (3 ҚФБ);
4) орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы (4 ҚФБ);
5) орталықтың жинақтау секторының инспекторы (5 ҚФБ);
6) орталықтың инспекторы (6 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
1
Тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, тұрғын үй көмегін ұсыну өтініштерін есеп журналына тіркейді, мемлекеттік қызмет алушыға құжаттардың тіркелген нөмірі және қабылданған күні көрсетілген талон береді.
Аяқтау нысаны
Өтінішті тіркеу және мемлекеттік қызмет алушыға талон беру
Орындау мерзімі
20 минут
2
Тұрғын үй көмегін есептеу және тағайындау рәсімі
Ұсынылған құжаттардың негізінде тұрғын үй көмегін тағайындау есебін жасайды және тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шарттың немесе тағайындаудан бас тарту жобасын дайындайды
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 7 күн
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеудің толықтығын және дұрыстығын тексереді, шарттың жобасына қол қояды және жеке істің макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің бұрыштама қойылған макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
4
Шешім қабылдау
Шартқа қол қояды немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тартуды ресімдейді және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының қол қойылған шартымен, орындалуға тиісті немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тарту туралы жеке ісі
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Тұрғын үй көмегін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы қызмет көрсетуді мемлекеттік қызмет алушыға хабарлайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
Баламалы үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) әрекеті
Іс-әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
1
Тұрғын үй көмегін тағайындау жөніндегі өтінім
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2
Уәкілетті органға құжаттарды беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
3
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін құжаттарды тіркеу және қабылдау рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
4
Тұрғын үй көмегін тағайындау және есептеу рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
5
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделгенін тексереді, шарт жобасына қол қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
6
Шешім қабылдау
Шартқа қол қояды немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тартуды ресімдейді және жұмысты жалғастыру үшін сектор маманына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызмет алушының қол қойылған шартымен, орындалуға тиісті немесе тұрғын үй көмегін ұсынудан бас тарту туралы жеке ісі
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
7
Орталыққа хабарламаларды беру рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
8
Уәкілетті органнан хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
9
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
кестенің жалғасы
Баламалы үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) әрекеті
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы
5 ҚФБ
Орталықтың жинақтау секторының инспекторы
6 ҚФБ
Орталық инспекторы
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, журналға тіркейді және мемлекеттік қызмет алушыға қолхат береді
Өтінішті журналға тіркеу, мемлекеттік қызмет алушыға қолхат беру
20 минут
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілімді құрастыру, уәкілетті органға құжаттарды беру
Орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
Тізілім
күнтізбелік 1 күн
Орталықтан тізілім бойынша барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды және тұрғын үй көмегін тағайындау үшін өтінішті есепке алу журналына тіркейді
Өтінішті журналға тіркеу
20 минут
Ұсынылған құжаттардың негізінде тұрғын үй көмегін тағайындау есебін жасайды және тұрғын үй көмегін тағайындау шартының немесе тағайындаудан бас тартудың жобасын дайындайды
Мемлекеттік қызмет алушының жеке ісінің макеті
күнтізбелік 7 күн
Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін құжаттарды ресімдеу (не бас тарту туралы дәлелді жауап ) туралы хабарламаны орталыққа береді.
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
күнтізбелік 1 күн
Құжаттарды құжаттарды беру секторына береді
Тізілім
20 минут
Жинақтау секторынан хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
20 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шартқа қол қою (не бас тарту туралы дәлелді жауапқа)
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, бұрыштама қою
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шартының жобасын немесе бас тартуды дайындау
N 5 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет алушыны тұрғын үй көмегін тағайындау (не бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы хабарлама
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
4 ҚФБ
Орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы
5 ҚФБ
Орталықтың жинақтаушы секторының инспекторы
6 ҚФБ
Орталық инспекторы
N 6 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну туралы шартқа қол қою (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 5 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шарт жобасына бұрыштама қою, жеке істің макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 3 іс-әрекет
Орталықтан құжаттарды қабылдау, тіркеу
N 9 іс-әрекет
Жинақтау секторына хабарламаларды қабылдайды және мемлекеттік қызметті алушыға беру
N 2 іс-әрекет
Инспектордан құжаттарды қабылдау, тізілімді құрастыру, құжаттарды уәкілетті органға беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
N 4 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін есептеу, шарт жобасын дайындау, құжаттар пакетін құрастыру, сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 8 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды және құжаттарды беру секторына береді
N 2 іс-әрекет
орталықтың жинақтау секторына құжаттарды беру
N 7 іс-әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламалардың тізілімін құрастыру және орталыққа беру
"Тұрғын үй көмегін тағайындау"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі үдерісі. Негізгі үдеріс
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі. Баламалы үдеріс
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес
медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк
қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) центр обслуживания населения – отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - центр);
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании;
3) уполномоченный орган по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств" – административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом для предоставления специальных социальных услуг в условиях стационара.
3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган по оформлению документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств – в лице уполномоченного органа и центра (на альтернативной основе).
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3), пункта 1, статьи 11, подпункта 1), пункта 1, статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық);
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, оңалтудың жеке бағдарламасына немесе медициналық ұйымның қорытындысына сәйкес бөгде адамның күтіміне және әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж азаматтар;
3) уәкілетті орган – мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу – уәкілетті органда арнаулы әлеуметтік қызметтермен қамтуға, азаматтардың қажеттіліктерін іске асыруға бағытталған стационарлық үлгідегі жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызметті мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) уәкілетті органда және орталықта (баламалы тәртіпте) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабының 1-тармағының, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабы 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабы 1-тармағы 1) тармақшасының, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы "Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету стандарттарын бекiту туралы" N 1222 қаулысы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысының негізінде ұсынылады.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон 8 (71030) 28086, факс 8 (71030) 28046, адреса электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Центр, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, улица А. Оспанова 40, Республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения", Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, телефон: 8 (71030) 26160, 28046, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет ресурсе http://www.zhanaarka-akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов;
в уполномоченном органе – в течение 17 рабочих дней;
в центре – в течение 17 рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;

6. Өтініш беруші алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекен-жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 28086; факс: 8 (71030) 28046, электрондық пошта мекен жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Орталық, мекен-жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанов көшесі 40, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі, телефон: 8 (71030) 26160, 28815, электрондық пошта мекен жайы:con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз, орталықтың филиалдары мен өкілдіктерінде: мереке және демалыс күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен 9.00-ден 19.00-ге дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның, орталықтың ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету уақытының мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – 17 жұмыс күні ішінде;
орталықта 17 жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметке құжатты қабылдау және беру күні (нәтижесі) мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты 30 минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) Потребитель подает заявление в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района";
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает документы, регистрирует заявления в журнале, выдает талон потребителю;
3) руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
6) ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление в журнале и выдает потребителю.
В альтернативном порядке потребитель обращается для оформления документов на получение государственной услуги в центр:
1) инспектор операционного зала центра принимает документы, регистрирует заявление и выдает потребителю расписку;
2) специалист накопительного сектора центра формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале;
4) руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела, подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и передает в накопительный сектор центра;
8) специалист накопительного сектора центра принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;

3) тұтынушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден келесі негіздер бойынша бас тартылады:
1) әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне өтініш береді;
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға талон береді;
3) уәкілетті орган басшысы бұрыштама қойып, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексеріп, құжаттардың макетін құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
5) уәкілетті органның басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
6) уәкілетті органның жауапты орындаушысы журналға хабарламаны тіркейді және тұтынушыға береді.
Баламалы тәртіпте тұтынушы мемлекеттік қызметті алуға құжаттарды рәсімдеу үшін орталыққа жүгінеді:
1) реттеу залының инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және тұтынушыға қолхат береді;
2) орталықтың жинақтау секторының маманы тізілімді құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға береді;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы тізілім бойынша құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді;
4) уәкілетті орган басшысы бұрыштама қояды және жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексереді, істер макетін құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
7) уәкілетті органның жауапты орындаушысы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және орталықтың жинақтау секторына жолдайды;
8) орталықтың жинақтау секторының маманы тізілім бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды;

9) инспектор сектора выдачи документов центра регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) по установленной форме или ходатайство медицинской организации;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентифицированного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

9) орталықтың құжаттарды беру секторының инспекторы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимылдар) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" мақсаты мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сондай-ақ осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – тұтынушының тіркелген және қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талонын береді;
2) орталықта – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі;
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға - заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігі немесе тұтынушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) бар жеке куәлігі;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушінің (тұтынушының) тіркеу нөмірін беру туралы және тұтынушының әлеуметтік жеке коды туралы куәлігі ұсынылады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан үзіндінің көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
7) 18 жастан асқан адамдарға – адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы сот шешімі (болған жағдайда);
8) зейнет жасындағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және соларға теңестірілген Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестірілген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:

1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) инспектор операционного зала центра (СФЕ 3);
4) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных
единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
1.
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств
1. Принимает документы, регистрирует заявление в журнале и выдает потребителю талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Срок исполнения
Не более 15 минут
2.
Процедура оформления документов
2. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Резолюция
Срок исполнения
15 минут
3.
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
4. Подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе в журнале
Форма завершения
Уведомление
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
Не более 15 минут
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс, вариант 2)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
1
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств

1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) орталықтың реттеу залының инспекторы (ҚФБ 3);
4) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы (ҚФБ 5).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттiк және мемлекеттік
емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бірліктер іс-әрекеттерінің сипаттамасы (негізгі үдеріс, 1 нұсқа)
N Іс-әрекеттерінің сипаттамасы (жұмыстардың барыстары, ағындары)
N
Іс-әрекет N
(жұмыстардың барыстары, ағындары)
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1.
Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеуге өтінім
1. Құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді және тұтынушыға талон береді
Аяқталу нысаны
Өтінішті журналда тіркейді, тұтынушыға талон береді
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
2.
Құжаттарды рәсімдеу үрдісі
2. Бұрыштама қояды және орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды
Аяқтау нысаны
Бұрыштама
Орындау мерзімі
15 минут
3.
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
4. Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
5. Журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
15 минут
15 минуттан аспайды
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бірліктер іс әрекеттерінің сипаттамасы (баламалы үдеріс, 2-нұсқа)
N
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) N
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
1
Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен қызмет көрсететiн мемлекеттiк және мемлекеттiк емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеуге өтінім

1. Принимает документы, регистрирует заявление, выдает потребителю расписку
2. Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Форма завершения
Расписка
Реестр
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение рабочего дня
2
Процедура выдачи документов в уполномоченном органе
3. Принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале
Срок исполнения
15 минут
3
Процедура приема и регистрации в уполномоченном органе
4. Налагает резолюцию, определяет ответственного исполнителя
5. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Пакет документов
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
15 минут
В течение 10 рабочих дней
4
Процедура регистрации документов
6. Подписывает уведомление либо мотивированный отказ
7. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе в журнале, формирует реестр, передает в накопительный сектор центра
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
В течение 17 рабочих дней
5
Процедура получения уведомлений
8. Прием уведомления либо мотивированного ответа об отказе
9. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Реестр
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования (основной процесс, вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Действие N 2
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 3
Проверка документов, формирование макета дела и подготовка уведомления либо мотивированного отказа
Действие N 4
Подписание уведомления либо мотивированного отказа
Действие N 5
Выдача уведомления либо мотивированного ответа
Таблица 2. Варианты использования (альтернативный процесс, вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор отдела выдачи документов центра
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача потребителю расписки
Действие N 2
Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Действие N 3
Прием документов по реестру из центра, регистрация заявления в журнале
Действие N 4
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 5
Проверка документов, формирование макета дела, подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 6
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 7
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 8
Прием по уведомления либо мотивированного ответа об отказе, передача в сектор выдачи документов
Действие N 9
Регистрация уведомления либо мотивированный ответ об отказе и выдача потребителю
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обслуживание в
государственных и негосударственных
медико-социальных учреждениях
(организациях), предоставляющих
услуги за счет государственных
бюджетных средств"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов на социальное обслуживание на дому
для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и
детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:

1. Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді
2. Тізілімді құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға береді
Аяқтау нысаны
Қолхат
Тізілім
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
Жұмыс күні ішінде
2
Құжаттарды уәкілетті органға беру рәсімі
3. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркейді
Орындау мерзімі
15 минут
3
Құжаттарды уәкілетті органда қабылдау және тіркеу рәсімі
4. Бұрыштама қойып, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды
5. Құжаттарды тексереді, құжаттар макетін құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Аяқтау нысаны
Құжаттар пакеті
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
15 минут
10 жұмыс күні ішінде
4
Құжаттарды тіркеу рәсімі
6. Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
7. Хабарламаны журналға тіркейді, тізілімді құрастырады, орталықтың жинақтау секторына береді
Аяқтау түрі (деректер, құжат, ұйымдық- әкімдік шешім)
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Орындау мерзімдері
15 минут
17 жұмыс күні ішінде
5
Хабарламаны алу рәсімі
8. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
9. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Аяқтау нысаны
Тізім
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімі
Жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға талон береді
N 2 іс-әрекет
Бұрыштама қойып, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды тексеріп, құжаттардың макетін құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
N 4 іс-әрекет
Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
N 5 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауап ты береді
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (баламалы үдеріс, 2-нұсқа)
ҚФБ 1
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжаттар беру бөлімінің инспекторы
1. Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және тұтынушыға қолхат береді
2. Тізілімді құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға береді
3. Тізілім бойынша құжаттарды орталықтан қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді
4. Бұрыштама қойып, орындау үшін жауапты орындаушыны анықтайды
5. Құжаттарды тексереді, құжаттар макетін құрастырады, хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
6. Хабарлама немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
7. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
8. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды, құжаттарды беру секторына береді
9. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді, және тұтынушыға береді
"Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттiк және мемлекеттік
емес медициналық-әлеуметтiк
мекемелерде (ұйымдарда)
әлеуметтiк қызмет көрсетуге
арналған құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету
Регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты көрсететін схемалар
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға
үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі негізгі ұғымдар қолданылады:

1) центр обслуживания населения – отдел Жанааркинского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - центр);
2) потребитель – физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, нуждающиеся в соответствии с индивидуальной программой реабилитации или заключением медицинской организации в постороннем уходе и социальном обслуживании;
3) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи" – административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом для предоставления специальных социальных услуг нуждающимся в условиях на дому.
3. Государственную услугу предоставляют уполномоченный орган и центр обслуживания населения (на альтернативной основе).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах", пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года N 330 "Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг", постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года N 1222 "Об утверждении стандартов оказания специальных социальных услуг в области социальной защиты населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание на дому (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі (бұдан әрі - орталық);
2) тұтынушы – жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар, оңалтудың жеке бағдарламасына мұқтаж азаматтар;
3) уәкілетті орган - "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
2. Жалпы ережелер
2. "Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызметі, үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуді жүзеге асыратын әкімшілік процедура.
3. Мемлекеттік қызметті уәкілетті органда және орталықта (баламалы тәртіпте) көрсетеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабының 1-тармағы, "Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 1-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы, 13-бабы 1-тармағының 1) тармақшасы, "Арнаулы әлеуметтiк қызметтердің кепiлдік берілген көлемінің тiзбесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 наурыздағы N 330 қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы "Халықты әлеуметтiк қорғау саласында арнаулы әлеуметтiк қызметтер көрсету стандарттарын бекiту туралы" N 1222 қаулысы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысы, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысы негізінде ұсынылады.
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывают:
уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон 8 (71030) 28086, факс 8 (71030) 28046, адреса электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Центр, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, поселок Атасу, улица А. Оспанова 40, республиканское государственное предприятие "Отдел Жанааркинского района филиала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения", Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности Центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, телефон: 8 (71030) 26160, 28815, адрес электронной почты: con-zhanaarka@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, для филиалов и представительств центров устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме праздничных и выходных дней.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, центра, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов;
в уполномоченном органе – в течение 14 рабочих дней;
в центре – в течение 14 рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в центре.

3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсетеді:
уәкілетті орган, мекенжайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 28086; факс: 8 (71030) 28046; электрондық пошта мекен жайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталық, мекен жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, А. Оспанова көшесі 40, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қарағанды облысы бойынша филиалының Жаңаарқа ауданындағы бөлімі, телефон: 8 (71030) 26160, 28815, электрондық пошта мекен жайы: con-zhanaarka@mail.ru.
Жұмыс кестесі: күн сайын үзiлiссiз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде: мереке және демалыс күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз, "электронды" кезек тәртiбiмен жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның, орталықтың ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету уақытының мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – 14 жұмыс күні ішінде;
орталықта 14 жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызметтің құжаттың қабылдау және беру күні (нәтижесі) мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп рұқсат етілген уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, орталықта 30 минуттан аспайды.

10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
Потребитель подает заявление в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района":
1) ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает документы, регистрирует заявление в журнале, выдает талон потребителю;
2) руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
4) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю.
В альтернативном порядке потребитель обращается для оформления документов на получение государственной услуги в центр:
1) инспектор операционного зала принимает документы, регистрирует заявление и выдает потребителю расписку;
2) специалист накопительного сектора центра формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале;
4) руководитель уполномоченного органа налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
7) ответственный исполнитель уполномоченного органа регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
8) специалист накопительного сектора центра принимает по реестру уведомление либо мотивированный ответ об отказе;
9) инспектор сектора выдачи документов центра регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги

10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден келесі негіздер бойынша бас тартылады:
1) үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін қабылдауға тұтынушыда медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеу жалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттiк қызметті көрсету үшін тұтынушыдан өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті ұсыну кезеңдері:
Тұтынушы "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне өтініш береді;
1) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға талон береді;
2) уәкілетті орган басшысы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыны анықтайды;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексеріп, істің макетін құрастырады және хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
4) уәкілетті органның басшысы хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
Баламалы түрде тұтынушы мемлекеттік қызметті алуға құжаттарды ресімдеуге орталыққа жүгінеді:
1) операциялық залдың инспекторы құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді және тұтынушыға қолхат береді;
2) орталықтың жинақтау секторының маманы тізілімді құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы тізілім бойынша құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді;
4) уәкілетті орган басшысы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттарды тексереді, істің макетін құрастырады және хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
7) уәкілетті органның жауапты орындаушысы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді;
8) орталықтың жинақтау секторының маманы тізілім бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды;
9) орталықтың құжаттарды беру инспекторы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет
(өзара әрекет) тәртібін сипаттау

12. Прием документов в центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
Прием документов у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской организации по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста – пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) ответственный исполнитель уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) инспектор операционного зала центра (СФЕ 3);
4) специалист накопительного сектора центра (СФЕ 4);
5) инспектор сектора выдачи документов центра (СФЕ 5).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.

12. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, оларда "терезелердің" арнаулы орындайтын функциялары туралы ақпарат орналасады, сонымен қатар осы Регламенттің 7 тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысының құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда – тұтынушының мемлекеттік қызметті және құжаттарды қабылдап алған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді;
2) орталықта:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды рәсімдеуге өтінішті қабылдаған орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды тапсырады:
1) тұтынушының жазбаша өтініші, ал кәмелет жасқа толмаған және әрекетке қабілетсіз адамдарға – заңды өкілінің (баланың ата-анасының біреуінің, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтініші немесе белгіленген нысандағы медициналық қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке куәлігі;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын) ұсынады;
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмесін (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнеткер жастағы адамдар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшін Ұлы Отан соғысының мүгедегі, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесін растайтын куәлік.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары қайтарылуға жатады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ 1);
2) уәкілетті органның жауапты орындаушысы (ҚФБ 2);
3) орталықтың операциялық залының инспекторы (ҚФБ 3);
4) орталықтың жинақтау секторының маманы (ҚФБ 4);
5) орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы (ҚФБ 5).
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обслуживание на
дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (основной процесс, вариант 1)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
1.
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи
1. Принимает документы, регистрирует заявление в журнале и выдает потребителю талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
Не более 15 минут
2.
Процедура оформления документов
2. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
Пакет документов
Срок исполнения
15 минут
3.
Оформление документов
3. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Макет дела
Сроки исполнения
В течении 10 рабочих дней
4.
Уведомление
4. Подписывает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
5. Регистрирует уведомление либо мотивированный ответ об отказе и выдает потребителю
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
Не более 15 минут
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (альтернативный процесс, вариант 2)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
1
Обращение по поводу оформления документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи

16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттер мен ҚФБ қисынды дәйектілігі аралығындағы өзара байланысын көрсететін схемасы осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге
және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк
қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
Әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
1.
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеуге өтінім
1. Құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді және тұтынушыға талон береді
Аяқталу нысаны
Өтінішті журналда тіркеу, тұтынушыға талон беру
Орындау мерзімі
15 минуттан аспайды
2.
Құжаттарды рәсімдеу тәртібі
2. Бұрыштама соғады және жауапты орындаушыны анықтайды
Аяқтау нысаны
Құжаттар пакеті
Орындау мерзімі
15 минут
3.
Құжаттарды рәсімдеу
3. Құжаттарды тексереді, істің макетін құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды
Аяқтау нысаны
Істің макеті
Орындау мерзімі
10 жұмыс күні ішінде
4
Хабарлама
4. Хабарлама немесе дәлелді бас тартуға қол қояды
5. Журналға хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімі
15 минут
15 минуттан аспайды
1-кесте. Құрылымды-функционалдық бірліктер әрекеттерінің сипаттамасы (баламалы үдеріс, 2-нұсқа)
Іс-әрекеттің N (барысы, жұмыс ағыны)
ҚФБ 1
Уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
Орталықтың реттеу залының инспекторы
ҚФБ 4
Орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
Орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
1
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеуге өтінім

1. Принимает документы, регистрирует заявление, выдает потребителю расписку
2. Формирует реестр и передает документы в уполномоченный орган
Форма завершения
Расписка
Реестр
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течение рабочего дня
2
Процедура приема и регистрации документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи
3. Принимает по реестру документы, регистрирует заявление в журнале
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале
Срок исполнения
15 минут
3
Процедура оформления документов
4. Налагает резолюцию и определяет ответственного исполнителя
5. Проверяет документы, формирует макет дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
15 минут
В течение 10 рабочих дней
4
Процедура регистрации документов
6. Подписывает уведомление либо мотивированный отказ
7. Формирует реестр
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
15 минут
В течение 14 рабочих дней
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
8. Принимает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
9. Регистрирует и выдает потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Форма завершения
Реестр
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Срок исполнения
В течение рабочего дня
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования (основной процесс, вариант 1)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация заявления в журнале, выдача потребителю талона
Действие N 2
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 3
Проверка документов, формирование макета дела и подготавливает уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 4
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 5
Выдача уведомления либо мотивированный ответ об отказе потребителю
Таблица 2. Варианты использования (альтернативный процесс, вариант 2)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
СФЕ 3
Инспектор операционного зала центра
СФЕ 4
Специалист накопительного сектора центра
СФЕ 5
Инспектор сектора выдачи документов центра
Действие N 1
Прием документов, регистрация в журнале, выдача потребителю расписки
Действие N 2
Формирует реестр, передает документы в уполномоченный орган
Действие N 3
Прием документов по реестру из центра, регистрация заявления в журнале
Действие N 4
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Действие N 5
Проверка документов, формирование макета дела и подготовка уведомления
Действие N 6
Подписание уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 7
Регистрация уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Действие N 8
Прием уведомления либо мотивированный ответ об отказе
Действие N 9
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе потребителю
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов на
социальное обслуживание на
дому для одиноких, одиноко
проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся в постороннем
уходе и помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"

1. Құжаттарды қабылдайды, өтінішті тіркейді, тұтынушыға қолхат береді
2. Тізілімді құрастырады, құжаттарды уәкілетті органға береді
Аяқтау нысаны
Қолхат
Тізілім
Орындау мерзімі
30 минуттан аспайды
Жұмыс күні ішінде
2
Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтiмiне және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдау және тіркеу рәсімі
3. Тізілім бойынша құжаттарды қабылдайды, өтінішті журналға тіркейді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркейді
Орындау мерзімі
15 минут
3
Құжаттарды рәсімдеу тәртібі
4. Бұрыштама соғады және жауапты орындаушыны анықтайды
5. Құжаттарды тексереді, істің макетін құрастырады, хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу
Орындау мерзімі
15 минут
10 жұмыс күні ішінде
4
Құжаттарды тіркеу рәсімі
6. Хабарлама немесе дәлелді бас тартуға қол қояды
7. Тізілімді құрастырады
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді
Орындау мерзімі
15 минут
14 жұмыс күні ішінде
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
8. Тізілім бойынша хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдайды
9. Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және тұтынушыға береді
Аяқтау нысаны
Тізілім
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
Орындау мерзімі
Жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (негізгі үдеріс, 1-нұсқа)
КФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, өтінішті журналға тіркеу, тұтынушыға талон беру
N 2 іс-әрекет
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыны анықтау
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды тексеру, істің макетін құрастыру және хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
N 4 іс-әрекет
Хабарлама немесе дәлелді бас тартуға қол қою
N 5 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. (баламалы үдеріс, 2-нұсқа)
ҚФБ 1
уәкілетті органның басшысы
ҚФБ 2
уәкілетті органның жауапты орындаушысы
ҚФБ 3
орталықтың операциялық залының инспекторы
ҚФБ 4
орталықтың жинақтау секторының маманы
ҚФБ 5
орталықтың құжаттар беру секторының инспекторы
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, журналға тіркеуі, тұтынушыға қолхат беру
N 2 іс-әрекет
Тізілімді құрастыру, құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
N 3 іс-әрекет
Тізілім бойынша орталықтан құжаттарды қабылдау, өтінішті журналға тіркеу
N 4 іс-әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау
N 5 іс-әрекет
Құжаттарды тексеру, істің макетін құрастыру және хабарлама дайындау
N 6 іс-әрекет
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
N 7 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауап тіркеу
N 8 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдау
N 9 іс-әрекет
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты тұтынушыға беру
"Жалғызiлiктi, жалғыз тұратын
қарттарға, бөгде адамның күтiмiне
және жәрдемiне мұқтаж мүгедектерге
және мүгедек балаларға үйде әлеуметтiк
қызмет көрсетуге құжаттарды ресiмдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы
өзара байланысты көрсететін схема
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) потребитель - физические лица: граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Жанааркинского района - родители и иные законные представители детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому;
3) материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому - денежная выплата родителям или законным представителям детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
4) уполномоченный орган по оформлению документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района".
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" - административная процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях оказания помощи в денежной форме семьям, имеющим детей-инвалидов, которые обучаются и воспитываются на дому.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Настоящая государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и постановлениями местного исполнительного органа (акимата).
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты кіші жүйелер;
2) тұтынушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, Жаңаарқа ауданының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалардың ата-аналары және өзге де заңды өкілдері;
3) үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалардың ата - аналарына немесе заңды өкілдеріне ақшалай төлем;
4) үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжат ресімдеу бойынша уәкілетті орган - "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган).
2. Жалпы ережелер
2. "Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызметі - үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балалары бар отбасыларға ақшалай түрде көмек көрсету мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын әкімшілік рәсім.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдармен көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына және жергілікті атқарушы органның (әкімдіктің) қаулысына сәйкес көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамсыздандыру үшін құжаттардың ресімдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіште уәжделген жауап болып табылады.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывает уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон: 8 (71030) 26360, факс: 8 (71030) 28046, адрес электронной почты: janaarkasobes_8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9-00 до 18-00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается по следующим основаниям:
1) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
2) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, оформляет уведомление о предоставлении либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті уәкілетті орган көрсетеді, мекен-жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 26360, факс: 8 (71030) 28046, электронды поштаның мекенжайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс күндері (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, сағат 13.00-ден 14.00-ке дейінгі түскі үзіліспен, күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru ғаламтор-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы Регламенттің 13-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады:
1) аталған мемлекеттік қызмет көрсетуге қажет құжаттардың біреуі болмағанда, құжаттарды рәсімдеуде қателіктер табылған кезде;
2) ұсынылған мәліметтер және құжаттардың жалғандығы негіздемелері бойынша.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет көрсетуді алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде өтініш береді;
2) уәкілетті орган қабылданған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, тұтынушы ұсынған өтінішті қарауды жүзеге асырады, қызметті ұсыну туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы іс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы осы Регламентке 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
Тұтынушы барлық қажетті құжаттарды уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тұтынушының мемлекеттік қызметке тіркелген және алатын күні, құжатты қабылдап алған адамның тегі және аты - жөні көрсетілген талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номера социального индивидуального кода (при наличии - индивидуального идентификационного номера) (приложение 3 к настоящему Регламенту);
2) копия удостоверения личности потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
6) копия справки об инвалидности;
7) копия документа о наличии счета в банке;
8) регистрационный номер налогоплательщика и социальный индивидуальный код.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
14. Требования к информационной безопасности отсутствуют.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (далее - заведующий сектором уполномоченного органа) (СФЕ 2);
3) специалист назначения и выплаты социальных пособий (далее - специалист сектора уполномоченного органа) (СФЕ 3).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение по поводу оформления документов на материальное обеспечение
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений для оформления документов на материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому и выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов получателя услуги, готовит проект решения об оформлении документов, передает на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Форма завершения
Пакет документов для потребителя государственной услуги
Сроки исполнения
7 рабочих дней
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, визирует проект решения, передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Завизированный макет личного дела потребителя государственной услуги с проектом решения
Сроки исполнения
1 рабочий день
4
Принятие решения
Принимает решение о предоставлении государственной услуги (либо в отказе в предоставлении услуги) и направляет дело к специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя услуги
Срок исполнения
1 рабочий день
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомляет потребителя услуги об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (либо мотивированный ответ об отказе)
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
Действие N 4
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, визирование проекта решения, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Формирование пакета документов и подготовка проекта решения, передача на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Действие N 5
Уведомление потребителя услуги об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому (либо мотивированный ответ об отказе)
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
Схемы функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Оформление документов для
материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся
и воспитывающихся на дому"
В ГУ "Отдел занятости и социальных
программ Жанааркинского района"
от __________________________________
_____________________________________
проживающего (ей) по адресу _________
_____________________________________
_____________________________________
телефон _____________________________
Уд. личности N ______________________
выдано ______________________________
СИК (ИИН) ___________________________
РНН _________________________________
Банк ________________________________
N счета _____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить материальное обеспечение детям-инвалидам,
обучающимся и воспитывающимся на дому на ________ квартал 20 ___ года
_____________________________________________________________________
"___"___________ 20 __ г.       _____________________________________
подпись заявителя
"___"___________ 20 __ г.       _____________________________________
Ф.И.О., подпись лица, принявшего документы
---------------------------------------------------------------------
Линия отреза
Документы гр. _______________ на оформление материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, приняты
"___"____________ 20 __ г.
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., подпись лица, принявшего документы
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"

13. Тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың реквизиттерiн, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (болса жеке сәйкестендiру нөмiрiн) (осы Регламентке 3-қосымша) көрсете отырып белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) мүгедек балалар үшiн – баланың туу туралы куәлiгiнiң көшiрмесiн;
4) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы;
6) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесiн;
7) банктегi шоттың көшiрмесiн;
8) салық төлеушiнi тiркеу нөмiрi мен әлеуметтiк жеке кодын ұсынады.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке талап қойылмайды.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның секторының меңгерушісі (бұдан әрі - уәкілетті органның сектор меңгерушісі) (2 ҚФБ);
3) уәкілетті органның әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау және төлеу секторының маманы (бұдан әрі - уәкілетті органның маманы) (3 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс-әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
1
Материалдық қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу жөнінде өтінім
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу өтініштерін есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркейді, тұтынушыға тіркеу талоны беріледі
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды ресімдеу рәсімі
Қызметті тұтынушының құжаттар пакетін құрастырады, құжаттарды ресімдеу туралы шешімнің жобасын дайындайды, уәкілетті орган секторының меңгерушісіне тексеруге береді
Аяқтау нысаны
Мемлекетті қызметті тұтынушы үшін құжаттар пакеті
Орындау мерзімі
7 жұмыс күні
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, шешімнің жобасына бұрыштама қояды және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Мемлекеттік қызметті тұтынушының шешім жобасымен бұрыштама қойылған жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
4
Шешім қабылдау
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну туралы шешім қабылдайды (не қызмет көрсетуді ұсынудан бас тарту) және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына жолдайды
Аяқтау нысаны
Қызметті тұтынушының жеке ісі
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы тұтынушыға хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті органның сектор меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешім қабылдау (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 3 іс-әрекет
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, шешімнің жобасына бұрыштама қою, және жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттар пакетін құрастыру және жоба шешімін дайындау, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 5 іс-әрекет
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу туралы тұтынушыға хабарлама (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемалары.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
"Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
"Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
ММ-не _______________________________
_____________________________________
_____________________________________
__________________ мекенжайда тұратын
телефон _____________________________
Жеке куәлігінің N ___________________
берілген ____________________________
"ӘЖК (ЖСН) __________________________
СТН _________________________________
Банк ________________________________
Шот N _______________________________
ӨТІНІШ
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға 20 __ жылдың
_____________ тоқсанына материалдық қамтамасыз етуді тағайындауыңызды
сұраймын.
"___"___________ 20 ж. ________________________________________
өтініш берушінің қолы
"___"___________ 20 ж. ________________________________________
құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Аз. ________________ үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз етуді ресімдеу құжаттары "___"__________ 20 ж.
қабылданды.
_____________________________________________________________________
Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов (далее - социальная помощь) - выплата материальной помощи в денежной форме, предоставляемая малообеспеченным и социально уязвимым слоям населения, пенсионерам и инвалидам, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) уполномоченный орган по назначению и выплате социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района" (далее - уполномоченный орган);
3) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
4) потребитель - физические лица, постоянно проживающие на территории Жанааркинского района: отдельные категории нуждающихся граждан, определенные по решению местного представительного органа.
2. Общие положения
2. Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов - государственная услуга, направленная на реализацию прав граждан на получение материальной помощи за счет бюджетных средств, предоставляемой малообеспеченным и социально уязвимым слоям населения, пенсионерам и инвалидам, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по решениям местных представительных органов.
3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и решениями местного представительного органа (маслихата).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) - аз қамтылғандарға және әлеуметтік әлжуаз топтарына, зейнеткерлерге және мүгедектерге, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан Соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ақшалай нысанда төленетін материалдық көмек;
2) жергілікті өкiлдi органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган - "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
3) құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - ол уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшесі, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер және оларға бағынысты жүйелер;
4) тұтынушы – Жаңаарқа ауданының аумағында тұрақты тұратын жеке тұлғалар: жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша анықталған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттары.
2. Жалпы ережелер
2. Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу - жергілікті уәкілетті органдардың шешімдері бойынша зейнеткерлер мен мүгедектерге, аз қамтылғандарға және халықтың әлеуметтік әлжуаз топтарына, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ Ұлы Отан Соғысының қатысушылары және мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ұсынылатын, бюджеттік қаражаттар есебінен материалдық көмек алуға азаматтардың құқықтарын іске асыруға бағытталған мемлекеттік қызмет көрсету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган ұсынады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдармен көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына және жергілікті өкілетті органның (мәслихаттың) шешімдеріне сәйкес көрсетіледі.

6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственную услугу оказывает уполномоченный орган, адрес: 100500, Карагандинская область, Жанааркинский район, пос. Атасу, проспект Тәуелсіздік 5, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района", телефон: 8 (71030) 28086; факс: 8 (71030) 28046; адрес электронной почты: janaarkasobesz-8@mail.ru.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе http://www.zhanaarka-akimat@mail.ru, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи потребителем необходимых документов - в течение пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
10. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента поступления заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления от потребителя, оформляет уведомление о предоставлении государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного исполнителя уполномоченного органа по адресу, указанному в пункте 7 настоящего Регламента.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті орган ұсынады, мекен-жайы: 100500, Қарағанды облысы, Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті,  Тәуелсіздік даңғылы 5, "Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (71030) 28086; факс: 8 (71030) 28046; электронды поштаның мекенжайы: janaarkasobes_8@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00–ден 14.00–ге дейінгі түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00–ден бастап 18.00–ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат http://www.zhanaarka_akimat@mail.ru интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап - күнтізбелік он бес күн ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) - 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
10. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшін негіз болып табылады.
11. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш түскен сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде өтініш береді;
2) уәкілетті орган алынған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, тұтынушы ұсынған өтінішті қарауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызмет көрсетуді ұсыну туралы хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау уәкілетті органның жауапты орындаушысы арқылы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекен-жайлар бойынша жүзеге асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алатын күні, құжатты қабылдаған тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет письменное заявление по форме, приведенной в приложении 3 к настоящему Регламенту и исчерпывающий перечень документов, который определяется решениями местного представительного органа (маслихата).
14. Предоставляемые потребителем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа (СФЕ 1);
2) заведующий сектором уполномоченного органа (СФЕ 2);
3) специалист уполномоченного органа (СФЕ 3).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
1
Обращение по поводу назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Принимает заявление со всеми необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений для назначения и выплаты социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов, выдает потребителю регистрационный талон
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, выдача потребителю регистрационного талона
Срок исполнения
15 минут
2
Процедура оформления документов
Формирует пакет документов потребителя государственной услуги и передает на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Форма завершения
Пакет документов для получения государственной услуги
Сроки исполнения
10 календарных дней с момента регистрации заявления
3
Процедура проверки документов
Проверяет полноту и правильность оформления представленных документов, передает макет личного дела руководителю уполномоченного органа
Форма завершения
Макет личного дела потребителя
Сроки исполнения
2 календарных дня
4
Принятие решения
Принимает решение о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги) и направляет дело к специалисту сектора для дальнейшей работы
Форма завершения
Личное дело потребителя
Срок исполнения
2 календарных дня
5
Процедура уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Уведомление потребителю о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Форма завершения
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Срок исполнения
1 календарный день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 2
Заведующий сектором уполномоченного органа
СФЕ 3
Специалист уполномоченного органа
Действие N 4
Принятие решения о предоставлении государственной услуги (либо мотивированный ответ об отказе)
Действие N 3
Проверка полноты и правильности оформления документов, передача макета личного дела руководителю уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, регистрация, выдача регистрационного талона
Действие N 2
Формирование пакета документов, передача на проверку заведующему сектором уполномоченного органа
Действие N 5
Уведомление потребителю о назначении (либо мотивированный ответ об отказе) социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Схема функционального взаимодействия.
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение и выплата социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов"
Начальнику
ГУ "Отдел занятости и социальных
программ Жанааркинского района"
_____________________________________
_____________________________________
от __________________________________
_____________________________________
проживающего (щей) по адресу ________
_____________________________________
телефон _____________________________
уд. личности N ______________________
СИК (ИИН) ___________________________
Социальный статус ___________________
_____________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить социальную помощь на __________________________
_____________________________________________________________________
с ______________ 20 __ года
"___"____________ 20 __ г.        ___________________________________
подпись заявителя
"___"____________ 20 __ г.        ___________________________________
(Ф.И.О, подпись лица, принявшего документы)
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Документы гр. _________________________ на социальную помощь, приняты
"___"____________ 20 __ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись лица, принявшего документы)
Утвержден
постановлением акимата
Жанааркинского района
от 4 января 2013 года N 01/01
Регламент оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива"

13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген нысан бойынша жазбаша өтініш және жергілікті өкілді органның (мәслихаттың) шешімдерімен анықталған құжаттардың түпкілікті тізбесін ұсынады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағы 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағы 10) тармақшасымен анықталған, уәкілетті органмен көзделген мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы (1 ҚФБ);
2) уәкілетті орган секторының меңгерушісі (2 ҚФБ);
3) уәкілетті орган маман (3 ҚФБ).
16. Әрбір әкімшілік іс-әрекетінің (ресімінің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттерінің (рәсімдерінің) дәйектілігі және өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыстардың барыстары, ағындары) әрекеті
Іс-әрекет N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті орган секторының меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
1
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөнінде өтініш
Барлық қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу үшін өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, тұтынушыға тіркеу талонын береді
Аяқтау нысаны
Өтінішті журналға тіркеу, тұтынушыға тіркеу талонын беру
Орындау мерзімі
15 минут
2
Құжаттарды рәсімдеу
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тұтынушының құжаттар пакетін құрастырады және уәкілетті орган секторының меңгерушісіне тексеруге береді
Аяқтау нысаны
Мемлекетті қызметті алу үшін құжаттар пакеті
Орындау мерзімі
Өтініш тіркелген сәттен бастап күнтізбелік 10 күн
3
Құжаттарды тексеру рәсімі
Ұсынылған құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексереді, жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына береді
Аяқтау нысаны
Тұтынушының жеке ісінің макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 2 күн
4
Шешім қабылдау
Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы шешім қабылдайды (не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап) және жұмысты жалғастыру үшін істі сектор маманына жолдайды
Аяқтау нысаны
Тұтынушының жеке іс-макеті
Орындау мерзімі
күнтізбелік 2 күн
5
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап рәсімі
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындалғаны (бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы тұтынушыға хабарлама
Аяқтау нысаны
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
күнтізбелік 1 күн
2-кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
2 ҚФБ
Уәкілетті орган секторының меңгерушісі
3 ҚФБ
Уәкілетті орган маманы
N 4 іс-әрекет
Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы шешім қабылдау (не бас тарту туралы дәлелді жауап)
N 3 іс-әрекет
Құжаттарды ресімдеуде толықтығын және дұрыстығын тексеру, жеке іс макетін уәкілетті органның басшысына беру
N 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, тіркеу талонын беру
N 2 іс-әрекет
Құжаттар пакетін құрастыру, уәкілетті органның сектор меңгерушісіне тексеруге беру
N 5 іс-әрекет
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындалғаны (не бас тарту туралы дәлелді жауап) туралы тұтынушыға хабарлама
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимылының схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
"Жергілікті өкілді
органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу"
мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
3-қосымша
"Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
ММ бастығы __________________________
_____________________________________
_____________________________________
__________________ мекенжайда тұратын
телефон _____________________________
Жеке басының куәлігі N ______________
берген жері _________________________
"ӘЖК (ЖСН) __________________________
Әлеуметтік мәртебесі ________________
_____________________________________
ӨТІНІШ
20 __ жылдың ______________ бастап ____________________________
_____________________________________________________________________
________________________ әлеуметтік көмек тағайындауыңызды сұраймын.
"___"____________ 20 ж.       _________________________________
өтініш берушінің қолы
"___"____________ 20 ж.       _________________________________
құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Аз. ____________________________________ әлеуметтік көмекке құжаттары
"____"__________ 20 ____ жылы қабылданды.
_____________________________________________________________________
(Құжаттарды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, қолы)
Жаңаарқа ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 4 қаңтардағы
N 01/01 қаулысымен
бекітілген
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Общие положения
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района";
2) потребитель – физические лица: специалисты государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающие и работающие в сельских населенных пунктах.
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через центры обслуживания населения (далее – Центр) на альтернативной основе.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", решений местных представительных органов (маслихатов), постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
7. Результатом завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива (далее - уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе или у акима сельского округа, адреса и график работы которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде мынадай түсініктер қолданылады:
1) уәкілетті орган – "Жаңаарқа ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
2) тұтынушы – жеке тұлғалар, ауылдық елді мекенде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамту, білім, мәдениет, спорт ұйымдарының мамандары.
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетіледі. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда, тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкіміне (әрі қарай – ауылдық округтің әкімі) жүгінеді.
Сондай – ақ, мемлекеттік қызмет альтернативті түрде, халыққа қызмет көрсету орталықтары (әрі қарай – Орталық) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабының 5-тармағы, жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Әлеуметтiк қорғау саласында жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттiк қызметтердің стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысының негізінде ұсынылады.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесінде тұтынушы ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (әрі қарай – хабарлама), не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап алады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету сұрағы бойынша ақпаратты, мемлекеттік қызмет көрсету барысында Орталықта, уәкілетті органда немесе ауылдық округі әкімінен алуға болады, олардың мекенжайы мен жұмыс кестелері осы регламенттің 1 және 2 қосымшаларында көрсетілген.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, указанных в пункте 14 настоящего Регламента:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
у акима сельского округа по месту жительства – в течение пятнадцати рабочих дней;
в Центре – в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут.
10. Основанием для отказа в представлении государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче потребителем документов указанных в пункте 14 настоящего Регламента.
Основаниями для прекращения и (или) приостановления оказания государственной услуги является:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, Центр или акиму сельского округа;
2) Центр или аким сельского округа проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию полученных документов, осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра, аким сельского округа или от потребителя, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, направляет результат оказания государственной услуги в Центр, акиму сельского округа или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
4) аким сельского округа или Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре, уполномоченном органе или у акима сельского округа, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора центра по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне – он бес жұмыс күні ішінде;
орталықта – он жұмыс күні ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 30 минут.
10. Тұтынушының берілген Регламенттің 14 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату және (немесе) тоқтата тұру үшін:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының ауылдық елді мекеннен көшіп кетуі;
3) тұтынушының мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарынан жұмыстан шығуы негіздеме болып табылады.
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушының өтінішін алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің қорытындысын беру уақытына дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Тұтынушы уәкілетті органға, Орталыққа немесе ауылдық округ әкіміне өтініш береді;
2) Орталық немесе ауылдық округ әкімі өтінішті тіркеуді жүргізеді және уәкілетті органға береді;
3) Уәкілетті орган қабылданған құжаттарды тіркеуді жүргізеді, Орталықтан, ауылдық округ немесе тұтынушыдан келген өтінішті қарауды қамтамасыз етеді, уәжделенген бас тарту даярлайды немесе хабарлама рәсімдейді, Орталыққа, ауылдық округ әкіміне немесе уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда тұтынушының өзіне мемлекеттік қызмет көрсету қорытындыларын жібереді;
4) Ауылдық округ әкімі немесе Орталық тұтынушыға уәжделенген бас тарту немесе хабарлама береді.
12. Орталықта, уәкілетті органда немесе ауылдық округ әкімінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды іске асыратындардың минималды саны бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі әрекеттер
(өзара әрекеттесу) тәртібінің сипаттамасы
13. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелердің" орындау функциялары және не үшін арналғандығы туралы ақпараттары бар, сонымен қатар орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезелер" арқылы іске асырылады, берілген Регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген.

Прием документов у акима сельского округа и у ответственного исполнителя уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в приложении 2 и 3 к настоящему Регламенту.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в Центре – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
14. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
3) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий место жительства (копию книги регистрации граждан либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) справку с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) аким сельского округа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Уполномоченный руководитель органа, руководитель центра и акимы сельских округов (далее - ответственные лица) оказывающие государственные услуги несут ответственность.
Должностные лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за осуществление в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренных законодательным актом.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Перечень Центров обслуживания населения
по оказанию государственной услуги
N
п/п
Наименование центра
Адрес расположения центра
Номер телефона операционного зала
Номер телефона руководителя
Электронный адрес
График работы
1
2
3
4
5
6
7
1
Филиал Жанааркинского района "Центр обслуживания населения Карагандинской области"
Жанааркинский район, улица А. Оспанова 40

Ауылдық округ әкімшілігінде және орындауға міндетті уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 2 және 3 қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар бойынша іске асырылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе ауылдық округтің әкімінде – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген талон;
2) Орталықта:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру орны және уақыты, күні;
орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) өтініш;
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) салық төлеушіні тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
4) тұрғылықты жерін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не ауыл (селолық) округ әкімінің анықтамасы);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда жеке шот бар екендігін растайтын құжат.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде келесі құрылымдық - функционалдық бірліктер қатысады (әрі қарай – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) ауылдық округ әкімі;
4) уәкілетті орган басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты атқарушысы;
16. Әкімшілік әрекеттің (рәсімдердің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ жүйелілігінің мәтіндік және кестелік сипаты және өзара іс-қимылы (рәсімдер), осы Регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтін кестелер осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетуші лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті орган басшысы, Орталықтың басшысы және ауылдық округ әкімі (әрі қарай – жауапты тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты болып табылады.
Жауапты тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болып табылады.
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
халыққа қызмет көрсету Орталықтарының
тізімі
р/с
N
Орталықтың атауы
Орталықтың орналасу мекенжайы
Операциялық залдың телефон нөмірі
Жетекшінің телефон нөмірі
Электронды мекенжайы
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
6
7
1
"Қарағанды облысының халыққа қызмет көрсету Орталығы" Жаңаарқа ауданының филиалы
Жаңаарқа ауданы, Ә. Оспанова көшесі 40

8 (71030)
26160
8 (71030)
2-71-80
con_zhanaarka@mail.ru
Ежедневно с 9.00 до 19.00 часов, без перерыва, выходной - воскресенье
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Перечень уполномоченных органов
по оказанию государственной услуги
N
п/п
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес расположения уполномоченного органа (город, район, улица, N дома (кв.), адрес электронной почты)
Номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
ГУ "Отдел занятости и социальных программ Жанааркинского района"
Жанааркинский район, проспект Тәуелсіздік 5,
Janaarkasobes_8@mail.ru
8-71030-26360
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Перечень акиматов городов и районов области
по оказанию государственной услуги
N п/п
Наименование акимата
Юридический адрес расположения акимата (город, район, улица, N дома (кв.), адрес электронной почты
Номер телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
ГУ "Аппарат акима Жанааркинского района"
Жанааркинский район, проспект Тәуелсіздік 5, zhanaarka_akimat@mail.ru
8 (71030) 28510
Пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 09-00 до 18-00 часов, обед с 13-00 до 14-00 часов
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра Аким сельского округа
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела Аким сельского округа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
5
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
В Центр не менее двух раз в день Аким сельского округа не менее одного раза в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов руководству
5
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение девяти рабочих дней
1
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра Аким сельского округа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация уведомления в книге, Назначения социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или передача в Центр либо акиму сельского органа
Выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче уведомления либо мотивированного отказа потребителю или передаче акиму сельского округа, в Центр
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
5
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В Центре в течение рабочего дня у Акима сельского округа в течение четырех рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра аким сельского округа
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра, от акима сельского округа или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления, подготовка уведомления
Действие N 5
Подписание уведомления
Действие N 6
Регистрация уведомления в книге Назначения социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива
Действие N 7
Передача уведомления в Центр, Акиму сельского округа или выдача потребителю
Действие N 8
Выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра Аким сельского округа
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки (талона), регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центра или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие N 5
Подписание мотивированного отказа
Действие N 6
Передача мотивированного отказа в Центр, акиму сельского округа или выдача потребителю
Действие N 7
Выдача мотивированного отказа потребителю
Приложение 5
к Регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий

8 (71030)
2-61-60
8 (71030)
2-71-80
сon_zhanaarka@mail.ru
Күнде 9.00-ден бастап, 19.00 ге дейін, үзіліссіз, жексенбі – демалыс күні.
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
бойынша уәкілетті органдардың
тізімі
р/с
N
Уәкілетті органның атауы
Уәкілетті органның заңды орналасу мекенжайы ( қала, аудан, көше, үйдің, пәтердің N, электрондық мекенжайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
Жаңаарқа ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Тәуелсіздік көшесі, 5
janaarkasobes_8@mail.
8 (71030)
26360
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, 9.00 ден бастап, 18.00-ге дейін, түскі үзіліс 13.00 ден бастап, 14.00-ге дейін.
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша облыстың
қалалық және аудандық әкімдіктерінің
тізімі
р/с
N
Әкімдіктің атауы
Әкімдіктің заңды орналасу мекенжайы (қала, аудан, көше, үйдің, пәтердің N, электрондық мекенжайы)
Телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
"Жаңаарқа ауданы әкімінің аппараты" ММ
Жаңаарқа ауданы, Тәуелсіздік проспектісі, 5
zhanaarka_akimat@mail.ru
8 (71030)
28510
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес күн, 9.00 ден бастап, 18.00 ге дейін, түскі үзіліс 13.00 ден бастап, 14.00 ге дейін.
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
4-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) жүйелілігі және өзара іс-қимылының сипаты
1 кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) N
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Ауылдық округ әкімі
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілімді құрастырады және құжаттарды жібереді
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық- басқарушылық шешімдер)
Журналды тіркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлімге құжаттарды жинақтау
Уәкілетті органға құжатты жіберу
5
Орындау мерзімі
30 минут
Күніне 3 рет
Орталықта кемінде күніне екі рет
Ауылдық округ әкімі күніне бір рет
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) N
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның жауапты атқарушысы
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Кореспонденциямен танысу, жауапты атқарушыны анықтау
Құжаттардың толықтылығын тексеруді іске асыру, уәжделенген бас тарту немесе хабарламаны рәсімдеу
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық- басқарушылық шешімдер)
Қарар қою үшін басшылыққа құжаттарды жіберу
Қарар қою, міндетті атқарушыға жіберу
Құжаттарды басшылыққа беру
5
Орындау мерзімі
1 сағат
1 сағат
Тоғыз жұмыс күнінде
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) N
7
8
9
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшылығы
Уәкілетті органның міндетті атқарушысы
Орталықтың инспекторы
Ауылдық округ әкімі
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Корреспонденциямен танысу
Кітапта хабарламаны тіркеу, Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау, Тұтынушыға уәжделенген бас тарту немесе хабарлама беру немесе Орталыққа не ауылдық округ әкіміне беру
Тұтынушыға уәжделенген бас тарту немесе хабарламаны беру
4
Аяқтау формасы (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық- басқарушылық шешімдер)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға уәжделенген бас тарту немесе хабарлама беру туралы немесе ауылдық округ әкіміне, Орталыққа беру туралы қолхат
Тұтынушыға уәжделенген бас тарту немесе хабарлама беру туралы қолхат
5
Орындау мерзімі
30 минут
Жұмыс күні ішінде
Орталықта жұмыс күні ішінде
Ауылдық округ әкімінде төрт жұмыс күні ішінде
2 кесте. Қолдану нұсқалары. Негізгі процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
Ауылдық округ әкімі
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның міндетті атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті орган басшылығы
N 1 іс-әрекет
құжаттарды қабылдау, қолхат (талон) беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 іс-әрекет
Орталықтан, ауылдық округ әкімінен немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу уәкілетті орган басшылығына өтінішті жіберу
N 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, қарар қою
N 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, хабарламаны рәсімдеу
N 5 іс-әрекет
Хабарламаға қол қою
N 6 іс-әрекет
Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау кітабында хабарламаны тіркеу
N 7 іс-әрекет
Орталыққа, ауылдық округ әкіміне немесе тұтынушыға хабарламаны жеткізу
N 8 іс-әрекет
Тұтынушыға хабарламаны беру
3 кесте. Қолдану нұсқалары. Альтернативті процесс.
1 топ ҚФБ
Орталық инспекторы
Ауылдық округ әкімі
2 топ ҚФБ
Уәкілетті органның міндетті атқарушысы
3 топ ҚФБ
Уәкілетті орган басшылығы
N 1 іс-әрекет
құжаттарды қабылдау, қолхат (талон) беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2 іс-әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтінішті қабылдау, тіркеу, уәкілетті орган басшылығына өтінішті жіберу
N 3 іс-әрекет
Орындау үшін жауапты атқарушыны анықтау, қарар қою
N 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, уәжделенген бас тартуды даярлау
N 5 іс-әрекет
Уәжделенген бас тартуға қол қою
N 6 іс-әрекет
Орталыққа, ауылдық округ әкіміне немесе тұтынушыға уәжделенген бас тартуды жіберу
N 7 іс-әрекет
Тұтынушыға уәжделенген бас тартуды беру
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
5-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің іс-қимылдарының қисынды сабақтастығы
мен арасындағы өзара байланысты