О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение 24 сессии Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2013 года № 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2013 года № 2487
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2940653 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 396949 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10933 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 15357 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2517414 тысяч тенге;
2) затраты – 2975794 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 49934 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 59719 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9785 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 85075 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 85075 тысяч тенге:
поступления займов – 59719 тысяч тенге;
погашение займов – 9785 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 35141 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 337 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты согласно приложению 4.
3. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие согласно приложению 5.
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития района на 2014 год, финансируемые за счет районного бюджета согласно приложению 6.
5. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 7.
6. Установить на 2014 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств устанавливаются повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы 24 сессиясының № 223 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 2487 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2940653 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 396949 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10933 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 15357 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2517414 мың теңге;
2) шығындар – 2975794 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 49934 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 59719 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9785 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 85075 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 85075 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 59719 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9785 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 35141 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 337 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауданның бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен белгiленедi.

Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 27.06.2014 № 286 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 1 701 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 337 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2014 год согласно приложениям 8-32.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 27.06.2014 № 286 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 1 701 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 337 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің селолық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 8 32 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 337 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Всего
263504
в том числе
целевые текущие трансферты
203785
в том числе
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
73538
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
43150
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
16388
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
14000
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
700
На выплату государственной адресной социальной помощи
700
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5559
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5559
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
96675
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий
96675
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27313
На жилищно-коммунальное хозяйство
9978
На ремонт объектов инженерно - транспортной инфраструктуры
17335
Бюджетные кредиты
59719
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
59719
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
59719
Приложение 5
к решению 24 сессии
Нуринского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года
№ 223
Целевые трансферты на развитие на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 337 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма (тыс. тенге
1
2
Всего
61228
в том числе:
из республиканского бюджета
58321
Отдел строительства района (города областного значения)
58321
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
30513
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
27808
из областного бюджета
2907
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1133
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 337 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
263504
оның ішінде
Ағымдағы нысаналы трансферттер
203785
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
73538
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
43150
Негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға
16388
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
14000
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
700
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
700
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5559
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5559
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
96675
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
96675
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27313
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
9978
Инженерлік көлік инфрақұрылымы объектілерін жөндеуге
17335
Бюджеттік кредиттер
59719
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
59719
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер
59719
Нұра аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
24 сессиясының № 223 шешімінің
5 қосымша
2014 жылға арналған нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 337 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
61228
оның ішінде
республикалық бюджеттен
58321
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
58321
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
30513
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
27808
облыстық бюджеттен
2907
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
1133
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу

1774
Приложение № 6
к решению 24 сессии
Нуринского районного маслихата
от 26 декабря 2013 года
№ 223
Перечень бюджетных программ развития района на 2014 год финансируемых за счет районного бюджета.
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 25.11.2014 N 337 (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
сумма (тыс. тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищное хозяйство

1774
Нұра аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
24 сессиясының № 223 шешімінің
6 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджеттен қаржыландырылатын аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 25.11.2014 N 337 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
сома (мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй шаруашылығы