Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
Постановление акимата Осакаровского района Карагандинской области от 6 февраля 2013 года N 06/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 марта 2013 года N 2215. Утратило силу постановлением акимата Осакаровского района Карагандинской области от 29 апреля 2013 года N 23/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Осакаровского района Карагандинской области от 29.04.2013 N 23/01.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима района Молдабаева Асылбека Сериковича.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                С. Аймаков
Утвержден
постановлением акимата
Осакаровского района
от 6 февраля 2013 года N 06/01
Регламент оказания государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки специалистам
здравоохранения, образования, социального обеспечения,
культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы
и проживания в сельские населенные пункты"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) бюджетный кредит – мера социальной поддержки потребителей в виде бюджетного кредита на приобретение или строительства жилья в размере, установленного постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года N 183 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Постановление);

"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 6 ақпандағы N 06/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 7 наурызда N 2215 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі N 23/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің 29.04.2013 N 23/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімі аппаратының басшысы Асылбек Серікұлы Молдабаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                С. Аймақов
Осакаров ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 6 ақпандағы
N 06/01 қаулысымен
бекітілген
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге
және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария
мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік кредит – "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 18 ақпандағы N 183 қаулыда (бұдан әрі - Қаулы) белгілеген мөлшерде тұрғын үй алуға немесе салуға бюджеттік кредит түріндегі тұтынушыларды әлеуметтік қолдау шарасы;

2) подъемное пособие – мера социальной поддержки потребителей в виде единовременной денежной выплаты в размере, установленном Постановлением;
3) поверенный (агент) – финансовое агентство, выполняющее от имени и по поручению акима района функции по обслуживанию бюджетных кредитов, предоставляемых потребителям;
4) представитель поверенного агента – специалист финансового агентства, выполняющий функции по оформлению бюджетного кредита, предоставляемого потребителю;
5) постоянно действующая комиссия – коллегиальный орган, создаваемый акиматом района для организации работы по оказанию мер социальной поддержки потребителям, состоящий из депутатов районного маслихата, представителей исполнительных органов района и общественных организаций;
6) потребитель – специалисты здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшие для работы и проживания в сельские населенные пункты: выпускники организаций высшего и послевузовского, технического и профессионального, послесреднего образования по специальностям здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, а также специалисты, имеющие указанное образование, проживающие в городах и иных населенных пунктах и изъявившие желание работать и проживать в сельских населенных пунктах;
7) уполномоченный орган – районный государственный орган по развитию сельских территорий.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 января 2011 года N 51 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" (далее - Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 8 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", постановления Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2009 года N 183 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты".

2) көтерме жәрдемақысы – Қаулыда белгіленген мөлшерде бір жолғы ақшалай төлем түріндегі тұтынушыларды әлеуметтік қолдау шарасы;
3) сенім білдірген өкіл (агент) – аудан әкімінің атынан және тапсырысы бойынша тұтынушыларға берілетін бюджеттік кредиттерге қызмет көрсету бойынша міндеттерді атқаратын қаржылық агенттік;
4) сенім білдірілген агенттің өкілі – тұтынушыға берілетін бюджеттік кредитті ресімдеу бойынша функцияларды орындайтын қаржылық агенттіктің маманы;
5) тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссия – тұтынушыларға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру үшін аудандық мәслихаттың депутаттарынан, ауданның атқарушы органдарының және қоғамдық ұйымдардың өкілдерінен тұратын ауданның әкімдігі құратын алқалы орган;
6) тұтынушы – ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандары: қалаларда және өзге де елдi мекендерде тұрып жатқан және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстеуге және тұруға тiлек бiлдiрген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандықтары бойынша жоғары және жоғарыдан кейiнгi, техникалық және кәсiптiк, ортадан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарының түлектерi, сондай-ақ көрсетілген білімі бар мамандары;
7) уәкілетті орган – ауылдық аумақтарды дамыту жөніндегі аудандық мемлекеттік орган.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына және "Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы  N 51 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына (бұдан әрі - Стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет мекенжайы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шiлдедегi Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы 8-тармағының, "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 18 ақпандағы N 183 қаулысы негiзiнде көрсетiледi.

6. Результатом оказываемой государственной услуги являются меры социальной поддержки в виде подъемного пособия и бюджетного кредита, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого указан в приложении 1 к Регламенту, а также на интернет-ресурсе аппарата акима Осакаровского района по адресу www.osak-akimat.kz.
Государственная услуга оказывается согласно графика работы, предусмотренного пунктом 9 Стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги указаны в пункте 7 Стандарта.
10. Основанием для отказа является факт предоставления недостоверных документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган с приложением необходимых документов;
2) уполномоченный орган осуществляет прием и регистрацию документов и направляет для рассмотрения в постоянно действующую комиссию;
3) постоянно действующая комиссия рассматривает поступившие документы и рекомендует акимату района предоставить меру социальной поддержки или отказать;
4) акимат района принимает постановление о предоставлении мер социальной поддержки и направляет его в уполномоченный орган и поверенному (агенту);
5) уполномоченный орган, поверенный (агент) и потребитель заключают Соглашение согласно приложению 2 к Стандарту;
6) уполномоченный орган выплачивает подъемное пособие;
7) поверенный (агент) осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительства жилья.
В случае отказа в предоставлении мер социальной поддержки, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней направляет потребителю мотивированный ответ.
12. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется одним специалистом уполномоченного органа и одним специалистом поверенного (агента) в течение рабочего дня на основании графика уполномоченного органа.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
13. Государственная услуга предоставляется при обращении потребителя в уполномоченный орган с предоставлением заявления по форме согласно приложению 3 к Стандарту.
Потребителю выдается расписка, подтверждающая, что потребитель сдал все необходимые документы для получения государственной услуги и указывается дата получения им мер социальной поддержки.

6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi көтерме жәрдемақы және бюджеттiк кредит түрiндегi әлеуметтiк қолдау шаралары не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету барысы туралы ақпаратты уәкілетті органнан, мекенжайы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген, сондай-ақ www.оsak-akimat.kz мекенжайы бойынша Осакаров ауданының әкімі аппаратының интернет-ресурсынан алуға болады.
Мемлекеттік қызмет Стандарттың 9-тармағында көрсетілген жұмыс кестесіне сәйкес көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген дәйексіз құжаттарды ұсыну фактісі бас тарту үшін негіз болып табылады.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтініш алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін бергенге дейінгі мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы қажетті құжаттарды қоса отырып уәкілетті органға өтініш тапсырады;
2) уәкілетті орган құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады және тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссияға қарау үшін жолдайды;
3) тұрақты түрде жұмыс істейтін комиссия түскен құжаттарды қарайды және аудан әкімдігіне әлеуметтік қолдау шараларын ұсынуды немесе бас тартуды ұсынады;
4) аудан әкімдігі әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы қаулыны қабылдайды және оны уәкілетті орган мен сенім білдірілген өкілге (агентке) жолдайды;
5) уәкілетті орган, сенім білдірілген өкіл (агент) және тұтынушы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес Келісім жасайды;
6) уәкілетті орган көтерме жәрдемақы төлейді;
7) сенім білдірілген өкіл (агент) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредитті рәсімдеу үдерісін жүзеге асырады.
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тартылған жағдайда үш жұмыс күні ішінде уәкілетті орган тұтынушыға дәйектелген жауап жолдайды.
12. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды уәкілетті органның бір маманы және сенім білдірілген өкілдің (агент) бір маманы жұмыс күні ішінде уәкілетті органның жұмыс кестесі негізінде жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде іс-әрекет
(өзара әрекет) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызмет тұтынушының уәкілетті органға Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша өтінішті ұсынумен жүгінген кезінде ұсынылады.
Тұтынушыға мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырғанын растайтын қолхат беріледі және оның әлеуметтік қолдау шараларын алатын күні көрсетіледі.

14. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) специалист аппарата акима района;
4) руководитель аппарата акима района;
5) представитель поверенного (агента);
6) руководитель поверенного (агента).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ, каждого административного действия приведено в приложении 2 к настоящему Регламенту.
17. Схема функционального взаимодействия административных действий в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 3 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Адрес уполномоченного органа по оказанию
государственной услуги
N
Наименование уполномоченного органа
Юридический адрес
Контактный телефон
1
2
3
4
1
Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Осакаровского района"
101000, Карагандинская область, Осакаровский район, поселок Осакаровка, улица Мостовая, 48
8 (72149) 4-15-71
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий каждой СФЕ,
каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист аппарата акима района
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, регистрирует и выдает расписку
Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование досье, выдача расписки
Решение постоянно действующей комиссии о предоставлении мер социальной поддержки или в их отказе
Проект постановления акимата
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Руководитель аппарата акима района
Специалист уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
Подготавливает проект Соглашения и вносит на подписание
Вносит проект Соглашения на подписание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Постановление акимата
Соглашение
Соглашение
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
10
11
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Руководитель поверенного (агента)
Руководитель уполномоченного органа
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает Соглашение
Подписывает Соглашение
Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей
Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения или строительства жилья
Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное жилье
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Соглашение
Соглашение
Платежное поручение
Договоры займа и залога
Платежное поручение
Номер следующего действия
8
9
10
11
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс – в случае утверждения решения о предоставлении мер социальной поддержки
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист аппарата акима района
Руководитель аппарата акима района
Представитель поверенного (агента)
Руководитель поверенного (агента)

14. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушы Стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның маманы;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) аудан әкімі аппаратының маманы;
4) аудан әкімі аппаратының басшысы;
5) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі;
6) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы.
16. Әр әкімшілік іс-әрекеттің, әр ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің дәйектілігін және өзара іс-қимылының мәтінді кестелік сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің функционалдық өзара іс-қимылының схемасы осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
18. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуді іске асыруға жауапты болады.
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және
тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша
уәкілетті органның мекенжайы
N
Уәкілетті органның атауы
Заңды мекенжайы
Байланыс телефоны
1
2
3
4
1
"Осакаров ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі
101000, Қарағанды облысы, Осакаров ауданы, Осакаровка кенті, Мостовая көшесі, 48
8 (72149) 4-15-71
8 (72149) 4-15-71
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және
тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әр әкімшілік әрекеттің, әр ҚФБ әкімшілік
іс-әрекеттердің дәйектілігін және өзара іс-қимылының
мәтінді кестелік сипаттамасы
1 кесте. Құрылымдық–функционалдық бірліктердің (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Аудан әкімі аппаратының маманы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады, тіркейді және қолхатты береді
Қаржы қаражаттарының қажеттілігінің есебін жүргізу және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және келісіледі
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Құжаттаманы құрастыру, қолхат беру
Әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну немесе олардан бас тарту туралы тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімі
Әкімдік қаулысының жобасы
Келесі іс-әрекеттің N
2
3
4
кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) N
4
5
6
ҚФБ атауы
Аудан әкімі аппаратының басшысы
Уәкілетті органның маманы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді
Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қоюға енгізеді
Келісімнің жобасын қол қоюға енгізеді
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімгерлік шешім)
Әкімдіктің қаулысы
Келісім
Келісім
Келесі іс-әрекеттің N
5
6
7
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыстар ағыны)
Іс-әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
7
8
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Уәкілетті органның басшысы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Келісімге қол қояды
Келісімге қол қояды
Көтерме жәрдемақысының сомасын тұтынушылардың жеке есеп-шоттарына аударады
Тұрғын үйді сатып алу немесе салу үшін бюджеттік кредитті ресімдеу рәсімін жүзеге асырады
Сатып алынған тұрғын үйге бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Келісім
Келісім
Төлем тапсырысы
Қарыз және кепілдік шарты
Төлем тапсырысы
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
10
11
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс – әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну туралы шешім бекітілген жағдайда
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Аудан әкімі аппаратының маманы
Аудан әкімі аппаратының басшысы
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілі
Сенім білдірілген өкілдің (агенттің) басшысы

1. Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, регистрирует и выдает расписку
2. Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии
3. Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата
4. Вносит проект постановления в повестку дня заседания акимата
5. Подготавливает проект Соглашения и вносит на подписание
6. Вносит проект Соглашения на подписание
7. Подписывает Соглашение
8. Подписывает Соглашение
9. Перечисляет сумму подъемного пособия на индивидуальные лицевые счета потребителей
10. Осуществляет процедуру оформления бюджетного кредита для приобретения жилья
11. Осуществляет перечисление средств бюджетного кредита за приобретенное жилье
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс – в случае утверждения решения об отказе в предоставлении мер социальной поддержки
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
1. Принимает заявления, необходимые документы, сверяет копии с оригиналами, регистрирует и выдает расписку
2. Производит расчет потребности финансовых средств и вносит документы на рассмотрение постоянно действующей комиссии
3. При предоставлении недостоверных документов, на основании решения постоянно действующей комиссии направляет потребителю мотивированный ответ об отказе
Приложение 3
к регламенту оказания государственной услуги
"Предоставление мер социальной поддержки
специалистам здравоохранения, образования,
социального обеспечения, культуры, спорта
и ветеринарии, прибывшим для работы и
проживания в сельские населенные пункты"
Схема функционального взаимодействия административных
действий в процессе оказания государственной услуги

1. Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, түпнұсқаларымен көшірмелерін салыстырады, тіркейді және қолхат береді
2. Қаржы қаражаттарының қажеттілігінің есебін жүргізеді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
3. Әкімдік қаулысының жобасын әзірлейді және келісіледі
4. Қаулының жобасын әкімдіктің отырысының күн тәртібіне енгізеді
5. Келісімнің жобасын әзірлейді және қол қоюға енгізеді
6. Келісімнің жобасын қол қоюға енгізеді
7. Келісімге қол қояды
8. Келісімге қол қояды
9. Көтерме жәрдемақысының сомасын тұтынушылардың жеке есеп-шоттарына аударады
10. Тұрғын үйді сатып алу үшін бюджеттік кредитті ресімдеу рәсімін жүзеге асырады
11. Сатып алынған үй үшін бюджеттік кредиттің қаражаттарын аударуды жүзеге асырады
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс - әлеуметтік қолдау шараларын ұсынудан бас тарту туралы шешім бекітілген жағдайда
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
1. Өтініштерді, қажетті құжаттарды қабылдайды, көшірмелерін түпнұсқаларымен салыстырады, тіркейді және қолхатты береді
2. Қаржы қаражаттарының қажеттілігінің есебін жүргізеді және құжаттарды тұрақты жұмыс істейтін комиссияның қарауына енгізеді
3. Дәйексіз құжаттарды ұсынған жағдайда, тұрақты жұмыс істейтін комиссияның шешімінің негізінде тұтынушыға бас тарту туралы дәлелді жауап жолдайды
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және
тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру,
әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт
және ветеринария мамандарына әлеуметтiк
қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттiк
қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік
іс-әрекеттердің функционалдық өзара іс-қимылының схемасы