О внесении изменений и дополнений в решение Жалагашского районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 14-2 "О бюджете района на 2013-2015 годы"
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 5 декабря 2013 года N 26-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 10 декабря 2013 года за N 4556. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 19 марта 2014 года N 705)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 19.03.2014 N 705).
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Кызылординского областного маслихата от 30 ноября 2013 года N 158 "О внесении изменений и дополнениий в решение Кызылординского областного маслихата от 6 декабря 2012 года N 61 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жалагашского районного маслихата от 20 декабря 2012 года N 14-2 "О бюджете района на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером N 4382, опубликовано в номерах газеты "Жалағаш жаршысы" от 16 января 2013 года N 4, от 19 января 2013 года N 5, от 23 января 2013 года N 6, от 26 января 2013 года N 7, от 30 января 2013 года N 8) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 625 309 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 202 773 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 039 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 377 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 411 120 тысяч тенге;
2) затраты – 5 669 436 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 132 444 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 146 285 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 841 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -130 052 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 130 052 тысяч тенге;
поступление займов - 146 285 тысяч тенге;

"2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 14-2 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2013 жылғы 5 желтоқсандағы N 26-2 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 10 желтоқсанда N 4556 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 наурыздағы N 705 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 19.03.2014 N 705 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2012 жылғы 6 желтоқсандағы N 61 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2013 жылғы 30 қарашадағы N 158 шешіміне сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Жалағаш аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 14-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 4382 болып тіркелген, "Жалағаш жаршысы" газетінің 2013 жылғы 16 қаңтардағы N 4, 2013 жылғы 19 қаңтардағы N 5, 2013 жылғы 23 қаңтардағы N 6, 2013 жылғы 26 қаңтардағы N 7, 2013 жылғы 30 қаңтардағы N 8 сандарында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 625 309 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 202 773 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 039 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 377 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 411 120 мың теңге;
2) шығындар – 5 669 436 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 132 444 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 146 285 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13 841 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -130 052 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 130 052 мың теңге;
қарыздар түсімі - 146 285 мың теңге;

погашение займов - 16 233 тысяч тенге;
движение остатков бюджетных средств - 46 519 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 7-7 следующего содержания:
"7-7. Учесть, что сокращен целевой текущий трансферт предусмотренный в бюджет района на 2013 год за счет средств областного бюджета:
285 тысяч тенге с бюджетной программы "Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям.";
дополнить пунктом 8-4 следующего содержания:
"8-4. Учесть, что сокращены целевые текущие трансферты предусмотренные в бюджет района на 2013 год за счет средств республиканского бюджета:
16 тысяч тенге с бюджетной программы " Предоставление специальных социальных услуг";
41 950 тысяч тенге с бюджетной программы "Реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы";
3 428 тысяч тенге с бюджетной программы "Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей";
9 179 тысяч тенге с бюджетной программы "Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования";
932 тысяч тенге с бюджетной программы "Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе";
1 999 тысяч тенге с бюджетной программы "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов.";
дополнить пунктом 1-11 следующего содержания:
"1-11. По годовому прогнозу дохода бюджета района на 2013 год:
1) увеличить годовой план поступления по подклассу "Hалог на транспортные средства" на 1 225 тысяч тенге;
2) уменшить годовой план поступления по следующим видам доходов:
по подклассу "Земельный налог" на 182 тысяч тенге;
по подклассу "Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности" на 285 тысяч тенге;
по подклассу "Государственная пошлина" на 758 тысяч тенге.".
приложения 179 указанного решения изложить в новых редакциях согласно приложениям 123 к настоящему решению.

қарыздарды өтеу - 16 233 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 46 519 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 7-7-тармақпен толықтырылсын:
"7-7. 2013 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттің қаражаты есебінен қаралған төмендегі ағымдағы нысаналы трансферттен қысқартылғаны ескерілсін:
"Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету" деген бюджеттік бағдарламадан 285 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 8-4-тармақпен толықтырылсын:
"8-4. 2013 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттің қаражаты есебінен қаралған төмендегі ағымдағы нысаналы трансферттерден қысқартылғаны ескерілсін:
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету" деген бюджеттік бадарламадан 16 мың теңге;
"Қазақстан Республикасының білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру" деген бюджеттік бағдарламадан 41 950 мың теңге;
"Қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеу" деген бюджеттік бағдарламадан 3 428 мың теңге;
"Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайту" деген бюджеттік бағдарламадан 9 179 мың теңге;
"Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыру" деген бюджеттік бағдарламадан 932 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру" деген бюджеттік бағдарламадан 1 999 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 1-11-тармақпен толықтырылсын:
"1-11. 2013 жылға арналған аудан бюджетінің кірістерінің жылдық болжамы бойынша:
1) "Көлiк құралдарына салынатын салық" ішкі сыныбының жылдық жоспары 1 225 мың теңгеге көбейтілсін;
2) келесі салық түсімдерінің жылдық жоспарлары азайтылсын:
"Жер салығы" ішкі сыныбы 182 мың теңгеге;
"Кәсiпкерлiк және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар" ішкі сыныбы 285 мың теңгеге,
"Мемлекеттiк баж" ішкі сыныбы 758 мың теңгеге.".
көрсетілген шешімнің 179-қосымшалары осы шешімнің 12,  3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2013 года.
Председатель ХХVI сессии
Жалагашского районного маслихата,
секретарь районного маслихата                    К. СУЛЕЙМЕНОВ
Приложение 1
к решению Жалагашского районного
маслихата от "5" декабря 2013 года N 26-2
Приложение 1
к решению Жалагашского районного
маслихата от "20" декабря 2012 года N 14-2
Бюджет района на 2013 год
Категория
Сумма тыс. тенге
Класс
Подкласс
Наименование
Доходы

2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған қатынастарға таралады.
Жалағаш аудандық мәслихатының
ХХVI сессиясының төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы                       К. СҮЛЕЙМЕНОВ
2013 жылғы "5" желтоқсандағы N 26-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2012 жылғы "20" желтоқсандағы N 14-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
1-қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Кірістер

145
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
219905
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
002
Программа занятости
31875
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17400
005
Государственная адресная социальная помощь
2778
006
Оказание жилищной помощи
5979
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
18831
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами  "Отан", "Даңқ", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
232
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1019
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34886
016
Государственные пособия для детей до 18 лет
55931
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
17714
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
1563
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30288
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
485
021
Капитальные расходы государственного органа
924
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1718148
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
400
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
9003
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
5000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
20413
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

145
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
219905
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
31875
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17400
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
2778
006
Тұрғын үй көмегі
5979
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
18831
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерiмен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтiк қолдау
232
010
Үйден тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1019
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34886
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
55931
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
17714
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
1563
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30288
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
485
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
924
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
1718148
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмінің аппараты
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
400
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
9003
004
Азаматтардың жекеленген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
5000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Мемлекеттiк коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйiн жобалау, салу және (немесе) сатып алу
20413
004
Инженерлiк коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу

16233
452
Отдел финансов района (города областного значения)
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
16233
8
Используемые остатки бюджетных средств
46519
1
Свободные остатки бюджетных средств
46519
01
Свободные остатки бюджетных средств
46519
Приложение 2
к решению Жалагашского районного
маслихата от "5" декабря 2013 года N 26-2
Приложение 7
к решению Жалагашского районного
маслихата от "20" декабря 2012 года N 14-2
Целевые текущие трансферты предусмотренные за счет средств областного бюджета в бюджет района на 2013 год
Наименование Сумма тыс.тенге
Всего
148081
Содержание вновь вводимых санаторных детских садов
39661
Содержание инспекторов по охране прав детей в организациях образования
821
Выплата материальной помощи отдельным категориям граждан
12463
Содержание вновь вводимых объектов культуры
4947
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения
85449
Оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
2801
Проведение семинар-тренингов для психологов организаций образования
833
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1106
Приложение 3
к решению Жалагашского районного
маслихата от "5" декабря 2013 года N 26-2
Приложение 9
к решению Жалагашского районного
маслихата от "20" декабря 2012 года N 14-2
Целевые текущие трансферты предусмотренные за счет средств республиканского бюджета в бюджет района на 2013 год
Наименование Сумма тыс.тенге
Всего
314385
Проведение противоэпизоотических мероприятий
45827
Реализации мер социальной поддержки специалистов
15600
Предоставление специальных социальных услуг
7986
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
147731
Реализация Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы
13617
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7822
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
26564
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
11644
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
28196
Увеличение штатной численности местных исполнительных органов
9398

16233
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
008
Жергiлiктi атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
16233
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
46519
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
46519
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
46519
2013 жылғы "5" желтоқсандағы N 26-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
2-қосымша
2012 жылғы "20" желтоқсандағы N 14-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
7-қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттің қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы Сомасы мың теңге
Барлығы
148081
Жаңадан іске қосылатын санаторлық бала бақшаны ұстау
39661
Білім беру ұйымдарында балалардың құқығын қорғау жөніндегі инспекторларды ұстау
821
Мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына бір жолғы әлеуметтік көмек
12463
Жаңадан іске қосылатын мәдениет объектілерін ұстау
4947
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуден өткізу
85449
Өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
2801
Білім беру ұйымдарының психологтарына семинар-тренингін өткізу
833
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
1106
2013 жылғы "5" желтоқсандағы N 26-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
3-қосымша
2012 жылғы "20" желтоқсандағы N 14-2
Жалағаш аудандық мәслихатының шешіміне
9-қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджетіне республикалық бюджеттің қаражаты есебінен ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы Сомасы мың теңге
Барлығы
314385
Эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу
45827
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
15600
Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету
7982
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
147731
Қазақстан Республикасының білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
13617
Қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеу
7822
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайту
26564
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыру
11644
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру
28196
Жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайту
9398