О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2013 года № 17/119. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 08 января 2014 года № 2331
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2323 от 26 декабря 2013 года), районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014–2016 годы согласно приложению, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 475 346 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 387 228 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 241 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала – 88 806 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 987 071 тысяч тенге;
2) затраты – 5 559 748 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 658 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11 112 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 454 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 92 060 тысяч тенге;
6) финансирование дифицита (использование профицита) бюджет 92 060 тысяч тенге, том числе:
поступление займов – 8 334 тысяч тенге;
погашение займов – 3 454 тысяч тенге.».
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 25.11.2014 № 26/179(вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 72,8 процента;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100 процента;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты - 100 процента;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан,
не облагаемых у источника выплаты - 100 процента;
5) социальный налог – 72,7 процента.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 25.11.2014 № 26/179(вводится в действие с 01.01.2014).

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 17/119 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 08 қаңтарда № 2331 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 26 желтоқсан 2013 жылы № 2323 болып тіркелген) сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014–2016 жылға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 475 346 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 387 228 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 241 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 88 806 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 987 071 мың теңге;
2 ) шығындар – 5 559 748 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 658 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 112 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 454 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – 92 060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 92 060 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 8 334 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 454 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 25.11.2014 № 26/179(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері мынадай көлемде белгіленсін:
1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 72,8 пайыз;
2) Төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы -100 пайыз;
3) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
4) Шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
5) Әлеуметтік салық – 72,7 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 25.11.2014 № 26/179(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. Установить на 2014 год бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет в сумме 288 162 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
на развитие проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
развитие системы водоснабжения и водоотведения.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены бюджетные кредиты распределение и (или) порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района:
для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Предоставить право на назначение социальной выплаты отдельным категориям граждан, в следующих размерах:
21-23 марта - праздник Наурыз:
многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», Күміс алқа» и удостоенным ранее звания «Мать героиня», награжденным орденами «Материнская слава» І и ІІ степени - 2 (два) месячных расчетных показателей;
26 апреля – День аварии на Чернобыльский АЭС:
лицам, ставшим инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС – 60 000 (шестьдесят тысяч) тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986 – 1987 годах – 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
участникам ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1988 – 1989 годах – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
9 мая – День Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 100 000 (сто тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС) – 60 000(шестьдесят тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС в 1986- 1987 годах) - 50 000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 10 000 (десять тысяч) тенге;

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 288 162 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар белгіленсін.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалатын бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
7. Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектерді төмендегідей мөлшерде белгілеуге құқық берілсін:
21-23 наурыз - Наурыз мейрамы:
«Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен марапатталған көп балалы аналар және бұрын «Батыр ана» атағын алған, I және II дәрежедегі «Ана даңқы» орденімен марапатталғандарға - 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
26 сәуір – Чернобыль АЭС - дағы апат күні:
Чернобыль АЭС- дағы апатты жоюға қатысушы мүгедектеріне – 60 000 (алпыс мың) теңге;
1986–1987 жылдардағы Чернобыль АЭС - дағы апатты жоюға қатысушыларға – 50 000 (елу мың) теңге;
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС - дағы апатты жоюға қатысушыларға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
9 мамыр – Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне – 100 000 (жүз мың) теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль АЭС-дағы апатты жоюға қатысушы мүгедектерден басқа) – 60000 (алпыс мың) теңге;
жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986 – 1987 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апатты жоюға қатысушылардан басқа) – 50 000 (елу мың) теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жан қиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жан қиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 10 000 (он мың) теңге;

вдовам, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны и не вступившим в повторный брак - 40 000 (сорок тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия - 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах в мирное время – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – 10 000 (десять тысяч) тенге;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 10 000 (десять тысяч) тенге;
не вступившим в повторный брак женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» или знаком «Жителю блокадного Ленинграда», признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – 10 000 (десять тысяч) тенге;
30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по утере кормильца (на детей) – 6 (шесть) месячных расчетных показателей;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью до 1991 года - 36 (тридцать шесть) месячных расчетных показателей;
1 октября – Международный день пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и одиноким пенсионерам старше 70 лет – 2 (два) месячного расчетного показателя;
6 октября – День инвалидов в Республике Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
1 мая - праздник единства народов Казахстана:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
1 июня - День защиты детей:

Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне – 40 000 (қырық мың) теңге;
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан (хабар – ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертігу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;
бейбіт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасыларына - 10 000 (он мың ) теңге;
Чернобыль АЭС-дағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;
Чернобыль АЭС-дағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай – ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-дағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсеріне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасыларына – 10 000 (он мың) теңге;
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және оларға теңестірілген мүгедектердің әйелі (ері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғынына» белгісімен марапатталған азаматтардың, жалпы сырқаттанудың, еңбекте мертігудің және басқа да себептердің (құқыққа қарсыларын қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылғандардың екінші рет некеге отырмаған әйеліне (еріне) – 10 000 (он мың) теңге;
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылған мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы (балаларға) алушыларға – 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
1991 жылға дейін Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған тұлғалар – 36 (отыз алты) айлық есептік көрсеткіш;
1 қазан – Халықаралық қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар және 70 жастан жоғары жалғызілікті зейнеткерлерге – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
6 қазан – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
1 мамыр - Қазақстан халықтарының бірлігі мерекесі:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
1 маусым - балаларды қорғау Күні:

детям - инвалидам и инвалидам с детства до 18 лет – 5 (пять) месячных расчетных показателей;
16 декабря - День Независимости Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, инвалидам с детства с 16 до 18 лет и детям инвалидам до 16 лет - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне - 20 000 (двадцать тысяч) тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 15.09.2014 № 24/166(вводится в действие с 01.01.2014).
8. Социальная помощь лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации без учета дохода:
Онкологическим больным и больным, выписанным из специализированной и противотуберкулезной медицинской организации, заразившимся вирусом иммунодефицита при отсутствии государственной пенсий или пособий, без учета доходов - в размере 25(двадцать пять) месячных расчетных показателей, один раз в год;
социальная помощь детям инвалидам до 18-ти лет, обучающимся на дому без учета доходов, ежемесячно - в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
социальная помощь лицам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара не позднее шести месяцев со дня наступления указанных ситуации без учета доходов единовременно - в размере 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей.
социальная помощь получателям государственного социального пособия по инвалидности в связи с удорожанием цен основных видов продуктов с момента подачи заявления с расчетом не ниже 0,5 кратной величины месячного расчетного показателя в месяц ежеквартально.
9. Социальная помощь лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации с учетом дохода:
социальная помощь лицам из семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума установленного в Мангистауской области в предшествующем квартале к моменту обращения, на бытовые нужды, на лечение, приобретение медикаментов, учебных принадлежностей или в связи со смертью одного из членов семьи один раз в год по заявлению в размере не превышающим 40 (сорок) месячных расчетных показателей.
социальная помощь студентам - инвалидам, обучающимся в высших учебных заведениях Республики Казахстан без учета дохода и без ограничения выбора специальности и для следующих категории лиц семей, имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума в Мангистауской области за 12 месяцев перед обращением в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на текущий финансовый год, предоставляется в виде единовременной оплаты образовательных услуг по фактическим затратам организации образования и на частичное покрытие затратов питания и проживания - 5 (пять) месячных расчетных показателей;
студентам, обучающимся по очной форме, для получения академической степени бакалавр в учебных заведениях Республики Казахстан;
круглым сиротам или воспитанникам детских домов и детской деревни;
студентам, оба или один из родителей которых являются инвалидами или
оба родителей которых являются пенсионерами;
студентам, у которых умер один из родителей;
студентам из многодетных семей, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях не достигшим двадцати трех лет;

мүгедек балаларға және 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
16 желтоқсан - Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні:
барлық топтың мүгедектеріне, 16 жастан 18 жасқа дейінгі бала жастан мүгедектерге, 16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтарға – 20 000 (жиырма мың) теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 24/166(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Өмірлік қиын жағдайларға кездескен азаматтарға табысы есепке алынбай берілетін әлеуметтік көмек:
Онкологиялық науқастарға, мамандандырылған және туберкулезге қарсы медициналық мекемелерден шыққан сырқаттарға, иммунтапшылығы вирусын жұқтырғандарға, мемлекеттік зейнетақы немесе жәрдемақы алмайтын болса табысы есепке алынбай, жылына бір рет - 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
18 жасқа дейінгі үйден оқитын мүгедек балаларға табысы есепке алынбай ай сайын - 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматқа (отбасына) табысы есепке алынбай, өмірлік қиын жағдай туындаған кезден бастап алты айдан кешіктірмей, бір мезгілдік – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
негізгі азық – түлік өнімдерінің бағасының қымбаттауына байланысты мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға арыз берген уақыттан бастап әрбір айға 0,5 айлық есептік көрсеткіштен кем емес мөлшерде тоқсан сайын;
9. Өмірлік қиын жағдайларға кездескен азаматтарға табысы есепке алынып берілетін әлеуметтік көмек:
Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда 1,5 еселік Маңғыстау облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен тұлғаларға тұрмыстық қажеттіліктері үшін, емделуге, дәрі – дәрмек, оқу құрал-жабдықтарын алуға, отбасының бір мүшесі қайтыс болған жағдайда - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерде жылына бір рет;
табысын есепке алмай және мамандық таңдауға шектеу қоймай Қазақстан Республикасының жоғарғы оқу орындарында оқитын мүгедек студенттер мен өтініш жасаған айдың алдындағы 12 айда жан басына шаққандағы орташа табысы, Маңғыстау облысы бойынша белгіленген 1,5 еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен табыстары бар келесі санаттағы тұлғаларға ағымдағы қаржы жылына арналған бюджет қаражаты шегінде жылына бір рет білім беру ұйымдарына оқуды төлеуді арналған нақты шығындар бойынша және ай сайын тамақтану мен жатақ шығындарын ішінара жабуға – 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасының оқу орындарында бакалавр академиялық дәрежесін алу үшін күндізгі бөлімде оқитын студенттерге;
тұлдыр жетім немесе балалар үйінің және балалар ауылының тәрбиеленушілері студенттерге;
ата – анасының біреуі немесе екеуі де мүгедек немесе екеуі де зейнеткер студенттерге;
ата - анасының біреуі қайтыс болған студенттерге;
бірге тұратын кәмелеттік жасқа толмаған төрт және одан да көп балалары бар,соның қатарында оқу орнын аяқтамаған (бірақ жас жағынан жиырма үш жастан аспайтын) жоғарғы оқу орнында, орташа, техникалық және кәсіби, орташадан кейінгі білім беру мекемелерінде күндізгі бөлімде оқитын балалары бар көп балалы отбасыларға;

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 15.09.2014 № 24/166(вводится в действие с 01.01.2014)
10. Единовременное возмещение коммунальных услуг и приобретение топлива специалистам государственных организаций образования, медицинским и фармацевтическим работникам государственных организаций здравоохранения, специалистам государственных организаций социального обеспечения, специалистам государственных организаций культуры и спорта, проживающим и работающим в аульной местности и поселках, не находящихся на территории административной подчиненности городов, в размере 12 100 (двенадцать тысяч сто) тенге.
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств должностные оклады и тарифные ставки повышенные не менее чем на двадцать пять процентов по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
12. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 5 000 000 (пять миллионов) тенге.
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета в 2014 году, согласно приложению 4.
14. Утвердить в районном бюджете на 2014 год перечень бюджетных программ по поселку, селам, сельским округам, согласно приложению 5.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии:                    О. Абдрахманов
Секретарь
районного маслихата:                    А. Досанова
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Районный отдел
экономики и финансов»
Ж. Толеген

Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 15.09.2014 № 24/166(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумағында орналаспаған, ауылдық жерлерде және кенттерде тұратын және жұмыс жасайтын мемлекеттік білім беру ұйымдарының маман қызметкерлеріне, мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық және фармацевтика қызметкерлеріне, мемлекеттік әлеуметтік қамсыздандыру ұйымдарының маман қызметкерлеріне, мемлекеттік мәдениет және спорт ұйымдарының маман қызметкерлеріне коммуналдық қызметтерді бір жолғы өтеуге және отын сатып алуға - 12 100 (он екі мың бір жүз) теңге мөлшерінде.
11. Ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
12. Ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 5 000 000 (бес миллион) теңге сомасында бекітілсін.
13. 4-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
14. 5-қосымшаға сәйкес 2014 жылға арналған аудандық бюджетте кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
15. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы:                        О.Әбдірахманов
Аудандық
мәслихат хатшысы:                       А. Досанова
«КЕЛІСІЛДІ»
«Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы:
Ж. Төлеген

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
153 938
002
Программа занятости
15 337
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 227
005
Государственная адресная социальная помощь
2 967
006
Оказание жилищной помощи
350
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
97 483
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
807
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 368
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
1 734
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 754
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
17 729
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 142
021
Капитальные расходы государственного органа
5 040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94
050
Реализация Плана мероприятии по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
94
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 712 359
123
Аппарат акима села Акшукур
2 626
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте " Занятость- 2020"
2 626
123
Аппарат акима села Таушык
3 241
027
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте"Занятость - 2020"
3 241
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
379
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте "Занятость- 2020"
379
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
857 880
003
Проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
178 807
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
153 938
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
15 337
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 227
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 967
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
350
007
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
97 483
010
Үйде тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
807
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
1 368
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
1 734
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 754
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды және жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 729
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 142
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
94
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы
1 712 359
123
Ақшұқыр ауылы әкімінің аппараты
2 626
027
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
2 626
123
Таушық ауылы әкімінің аппараты
3 241
027
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
3 241
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
379
026
Жұмыспен қамту-2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
379
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
857 880
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу
178 807
004
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу

465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 950
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 603
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
269
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
4 175
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 903
478
Отдел внутренней политики,культуры и развития языков района (города областного значения)
50 942
006
Услуги по проведению государственной информационной политики через телерадиовещание
2 033
007
Функционирование районных (городских) библиотек
19 846
001
Услуги по реализаций государственной политики на местном уровне в области информаций, укрепление государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
15 981
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 082
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57 735
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 681
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 681
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17 014
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
11 664
007
Организация отлова и уничтожение бродячих собак и кошек
5 350
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 579
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 579
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17 461
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
17 461
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 357
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 357
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 357
12
Транспорт и коммуникации
836 499
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
660 460

465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 950,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 603,0
005
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
269,0
006
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 175,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 903,0
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
50 942,0
006
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2 033,0
007
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
19 846,0
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың леуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 981,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 082,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57 735,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 681,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
12 681,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
17 014,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 664,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 350,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 579,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 579,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
17 461,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
17 461,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 357,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 357,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 357,0
12
Көлiк және коммуникация
836 499,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
836 499,0

001
Услуги по реализаций государственной политики на местном уровне в области информаций, укрепление государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
16 624
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13 548
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 085
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 637
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
12 637
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17 927
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12 202
007
Организация отлова и уничтожение бродячих собак и кошек
5 725
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 060
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 060
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17 461
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
17 461
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 846
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 846
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12 846
12
Транспорт и коммуникации
20 520
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 520
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
20 520
13
Прочие
225 261
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 712
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
11 712
123
Аппарат акима сельского округа Кызылозен
4 072
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
4 072
123
Аппарат акима сельского округа Таушык
31 000
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
31 000
123
Аппарат акима сельского округа Баутино
5 000
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»
5 000

001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 624,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13 548,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 085,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 637,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
12 637,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
17 927,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 202,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
5 725,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 060,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 060,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
17 461,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
17 461,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 846,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 846,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12 846,0
12
Көлiк және коммуникация
20 520,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 520,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
20 520,0
13
Басқалар
225 261,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 712,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 712,0
123
Қызылөзен ауылдық округ әкімінің аппараты
4 072,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4 072,0
123
Таушық ауылдық округ әкімінің аппараты
31 000,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
31 000,0
123
Баутин ауылдық округ әкімінің аппараты
5 000,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
5 000,0