О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 27 ноября 2013 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 декабря 2013 года № 4339. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28 октября 2021 года № 64
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.10.2021 № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Возместить затраты на обучение на дому (далее - возмещение затрат на обучение) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее – дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану, ежеквартально, на каждого ребенка, в размере 8 месячных расчетных показателей.
2. Определить, что:
1) возмещение затрат на обучение производится государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ акимата города Аркалыка" (далее – уполномоченный орган);
2) возмещение затрат на обучение предоставляется родителям и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями, обучающихся на дому (далее - получатели);
3) для возмещения затрат на обучение получатель представляет следующие документы:
заявление;
документ, удостоверяющий личность получателя (для идентификации личности);
заключение психолого-медико-педагогической консультации;
справка об инвалидности;
документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета;
справка из учебного заведения, подтверждающая факт обучения ребенка-инвалида на дому.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю;
4) возмещение затрат на обучение производится в течение соответствующего учебного года, оказывается ежеквартально на каждого ребенка (детей) с ограниченными возможностями.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 14.05.2020 № 314 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие со 2 сентября 2013 года.
Председатель внеочередной сессии
Аркалыкского городского маслихата
Н. Хамзин
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата
Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
акимата города Аркалыка"
_______________ К. Омарова

Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2013 жылғы 27 қарашадағы № 140 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 желтоқсанда № 4339 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2021 жылғы 28 қазандағы № 64 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.10.2021 № 64 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды (бұдан әрі - кемтар балалар) үйде оқытуға жұмсаған шығындары (бұдан әрі - оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу) жеке оқыту жоспары бойынша, тоқсан сайын әр балаға 8 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетілсін.
2. Мыналар:
1) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу "Арқалық қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүргізіледі;
2) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үйде оқытылатын кемтар балалардың ата-аналарына және өзге де заңды өкілдеріне (бұдан әрі - алушылар) беріледі;
3) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үшін алушы мынадай құжаттарды:
өтінішті;
алушының жеке басын куәландыратын құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысын;
мүгедектігі туралы анықтаманы;
банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжатты;
оқу орнының мүгедек баланы үйде оқыту фактісін растайтын анықтамасын ұсынады.
Құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқада және көшірмеде ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары алушыға қайтарылады;
4) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тиісті оқу жылы ағымында жүргізіледі, әрбір кемтар балаға (балаларға) тоқсан сайын көрсетіледі деп белгіленсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 14.05.2020 № 314 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2013 жылғы 2 қыркүйектен бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы
Н. Хамзин
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы
Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ К. Омарова