О бюджете города Аркалыка на 2014-2016 годы
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 146. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4377
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4260559,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1141873,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 128530,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 44288,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2945868,2 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1720482,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4039261,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47584,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 310435,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -136722,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 136722,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.11.2014 № 203 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 550329,4 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 65759,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 10263,3 тысяча тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 14371,0 тысяча тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 12700,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 471,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 84338,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 5000,0 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 1250,0 тысяч тенге;
на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 330177,1 тысяч тенге;

Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 146 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4377 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Арқалық қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4260559,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1141873,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 128530,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 44288,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2945868,2 мың теңге, оның ішінде субвенциялар көлемі – 1720482,0 мың теңге;
2) шығындар – 4039261,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47584,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 310435,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -136722,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 136722,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 203 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 550329,4 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 65759,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 10263,3 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге 14371,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 12700,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға 471,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге 84338,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 5000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1250,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды ағымдағы жайластыруға 330177,1 мың теңге сомасында;

на субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 18000,0 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы в сумме 8000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.11.2014 № 203 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. В бюджете города на 2014 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 16008,8 тысяч тенге, в том числе:
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на 2013-2015 годы в сумме 11556,0 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 206,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 414,8 тысяч тенге;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 3666,0 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 166,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.11.2014 № 203 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. В бюджете города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 642272,0 тысячи тенге, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Нефтебаза города Аркалыка в сумме 53753,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Новый города Аркалыка в сумме 115303,0 тысячи тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 162781,0 тысяча тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 310435,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.11.2014 № 203 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. В бюджете города на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 16776,0 тысячи тенге, в том числе:
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Нефтебаза города Аркалыка в сумме 5807,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Новый города Аркалыка в сумме 3281,0 тысячи тенге;

моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру үшін кредиттер бойынша пайыздық ставканы субсидиялауға 18000,0 мың теңге сомасында;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 8000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 203 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 16008,8 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
2013-2015 жылдарға арналған коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 11556,0 мың теңге сомасында;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгiлерiн және көрсеткiштерін орнатуға 206,0 мың теңге сомасында;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан Соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшері 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 414,8 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға, қамтамасыз етілмеген еңбекақы төлеу қорын жабуға 3666,0 мың теңге сомасында;
166,0 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс шаралар өткізуге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 203 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 642272,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер қарастырылған, оның ішінде:
Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 53753,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 115303,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға 162781,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 310435,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 203 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 16776,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер қарастырылған, оның ішінде:
Арқалық қаласының Нефтебаза кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 5807,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Новый кентіндегі су құбыры желілерін реконструкциялауға 3281,0 мың теңге сомасында;

на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 7688,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Аркалыка Костанайской области от 28.11.2014 № 203 (вводится в действие с 01.01.2014).
5-1. В бюджете города на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 4080,1 тысяч тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 4078,1 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 2,0 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 19.02.2014 № 153 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Аркалыка на 2014 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аркалыка на 2014 год, согласно приложению 5.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной сессии
Аркалыкского городского маслихата          Н. Хамзин
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
________ А. Мухамбетжанова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования акимата города Аркалыка"
___________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 146
Бюджет города Аркалыка на 2014 год

Арқалық қаласының Қаирбеков көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға 7688,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 28.11.2014 № 203 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2014 жылға арналған қала бюджетінде 4080,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылған, оның ішінде:
республикалық бюджетке 4078,1 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 2,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 19.02.2014 № 153 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, Арқалық қаласының 2014 жылға арналған бюджетін дамытудың бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Арқалық қаласының 2014 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезекті сессиясының төрағасы               Н. Хамзин
Арқалық қалалық мәслихатының хатшысы       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 146 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2014 жылға арналған бюджетi