О районном бюджете Карасуского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 28 декабря 2013 года № 163. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4385
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2360107,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 713449,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1200,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7490,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1637968,5 тысяч тенге;
2) затраты – 2409467,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45543,4 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51930,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6386,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -94903,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 94903,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 27.11.2014 № 249 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 439 048,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 11048,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 18.02.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-2. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.04.2014 № 210 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

Қарасу ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 163 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4385 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Қарасу ауданының аудандық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2360107,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 713449,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7490,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1637968,5 мың теңге;
2) шығындар – 2409467,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 45543,4 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 51930,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 6386,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -94903,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 94903,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 249 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 439 048,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
2-1. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджетке нысаналы трансферттердің 11048,1 мың теңге сомасында қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 18.02.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2-2. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде 2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан соғысының қатысушыларына және мүгедектерге тұрмыстық қажеттіліктерге әлеуметтік көмек мөлшерін ұлғайтуға 6-дан 10-ға дейін айлық есептік көрсеткіштен облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.04.2014 № 210 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
3) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
7) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 30.04.2014 № 210 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Карасуского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление из республиканского бюджета целевых текущих трансфертов на развитие и/или сооружение недостающих объектов инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Карасуского района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карасуского района на 2014 год в сумме 4 800 тысяч тенге, в том числе:
на неотложные затраты в сумме 4 800 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ сел и сельских округов на 2014-2016 годы, согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель девятой сессии,
секретарь Карасуского
районного маслихата:                       С. Казиев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата Карасуского района"
______________ Е. Биркель
Приложение № 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2013 года № 163
Районный бюджет на 2014 год

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
4) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
6) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
7) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 30.04.2014 № 210 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға қаражаттардың түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және/немесе салу ағымдағы нысаналы трансферттерінің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қарасу ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер, республикалық бюджеттен қаражаттардың түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
7. Қарасу ауданы жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 4 800,0 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
жедел шығындарға 4 800 мың теңге сомасында.
8. 2014-2016 жылдарға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тоғызыншы сессияның төрағасы,
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы       С. Қазиев
КЕЛІСІЛДІ
"Қарасу ауданы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________ Е. Биркель
2013 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 163 мәслихат шешіміне
№ 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджеті