О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 167. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4393
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 858 087,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 484 574,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 062,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 452,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 360 999,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 896 387,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 35 628,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 737,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 108,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 38 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 38 000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -111 928,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 111 928,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.11.2014 № 242 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 489397,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов и бюджетных кредитов в следующих размерах:
целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 81,2 тысяч тенге, целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 0,2 тысяч тенге;
бюджетных кредитов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 569,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 18.02.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 08.08.2014 № 228 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного и республиканского бюджетов, в том числе:
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 167 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4393 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 858 087,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 484 574,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9 062,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 452,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 360 999,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 896 387,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 35 628,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 737,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 108,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 38 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 38 000,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -111 928,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 111 928,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.11.2014 № 242 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 489397,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
2-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттердің және бюджеттік кредиттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджеттен бөлінген 81,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер, облыстық бюджеттен бөлінген 0,2 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер;
республикалық бюджеттен бөлінген 569,2 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 18.02.2014 № 173 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 08.08.2014 № 228 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық және республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
3) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемого из местного бюджета.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 04.05.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Тарановского района.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
1) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
2) целевого трансферта на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках второго направления Дорожной карты занятости 2020;
3) целевого трансферта на развитие на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Тарановского района (за исключением подпункта 1) настоящего пункта).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 04.05.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
1) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
2) целевого текущего трансферта на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 04.05.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).

4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
2) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
5) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 04.05.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Таран ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
2) Жұмыспен қамту 2020 жол картасының екінші бағыты шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферт;
3) мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферті.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Таран ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 1) тармақшасын қоспағанда).
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 04.05.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 2014 жылғы 1 мамырдан бастап 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішіне дейін тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек көлемін ұлғайтуға ағымдағы нысаналы трансферт.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 04.05.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тарановского района на 2014 год в сумме 1 460,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 04.05.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
тридцать первой,
очередной сессии                           А. Мадибаев
Секретарь
районного маслихата                        С. Жолдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов акимата Тарановского
района"
__________________ В. Ересько
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 167
Районный бюджет на
2014 год

8. Таран ауданы жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 1 460,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 04.05.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің аппараттары бойынша 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отыз бірінші,
кезекті сессиясының
төрағасы                                   А. Мәдибаев
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        С. Жолдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Таран ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ В. Ересько
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 167 шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған аудандық
бюджет