Об утверждении регламента государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 01 марта 2013 года N 308/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 02 апреля 2013 года N 3490. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20 июня 2013 года N 778/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20.06.2013 N 778/3.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Государственному учреждению "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" обеспечить в установленном порядке регистрацию в органах юстиции и официальное опубликование настоящего постановления.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
Утвержден
постановлением акимата
города Павлодара
от "01" марта 2013 года
N 308/1
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – государственная услуга).

"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 01 наурыздағы N 308/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 02 сәүірде N 3490 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 778/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 20.06.2013 N 778/3 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы» Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2010 жылғы 20 шiлдедегi "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтердiң тiзiлiмiн бекiту туралы" N 745 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және үшінші жасөспірімдік разрядтар, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызметтің қоса берілген регламентi бекiтілсін.
2. "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулының белгіленген тәртіпте әділет органдарында тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкiмiнiң жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 01 наурыздағы
N 308/1 қаулысымен бекітілген
"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және
үшінші жасөспiрiмдiк разрядтар, біліктілігі жоғары және
орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі
жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі екінші
санатты әдіскер, спорт төрешісі спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметтің атауы: "Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет).

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
5. Государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 (далее – стандарт).
6. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел физической культуры и спорта города Павлодара" (далее – уполномоченный орган) Павлодарская область, город Павлодар, улица 1 Мая, 170, график работы с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, через центры обслуживания населения (далее - центры), филиалом Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области", Павлодарская область, город Павлодар, улица Павлова, 48, Павлодарским городским отделом, улица Кутузова, 204, Павлодарским городским отделом N 1, улица Исиналиева, 24 ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди без ускоренного обслуживания.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные центры.
Мобильные центры осуществляют прием документов согласно утвержденному центром графику, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте.
7. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом уполномоченный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
4. Мемлекеттiк қызмет жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешiлерiне спорттық разрядтары мен бiлiктiлiктердi ресми тану мақсатында көрсетiледi (бұдан әрi-алушылар).
5. "Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттiк қызметі Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 27 шiлдедегi N 981 қаулысымен бекiтiлген мемлекеттік стандарт негізінде көрсетіледі (бұдан әрi - стандарт).
6. Мемлекеттік қызмет "Павлодар қаласы дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрi - уәкілетті орган), Павлодар облысы, Павлодар қаласы, 1 Май көшесі, 170, демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ге дейiн, түскi асқа үзiлiс сағат 13.00-ден 14.30-ге дейiн халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрi - орталық), Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Павлов көшесі, 48, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны филиалымен, Кутузов көшесі, 204, Павлодар қалалық бөлімімен, Исенәлиев көшесі, 24, N 1 Павлодар қалалық бөлімімен көрсетіледi.
Қабылдау электрондық кезек тәртiбiнде жеделдетiлген қызмет көрсетусiз жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметтің шалғайдағы елді мекендердің тұрғындарына қолжетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызметті мобильді орталықтар арқылы көрсетуге жол беріледі.
Мобильді орталықтар құжаттар қабылдауды орталық бекіткен кестеге сәйкес, бірақ бір елді мекенде кемінде алты жұмыс сағаты бойы жүзеге асырады.
7. Мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште 5 жыл мерзiмге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзiндi не мемлекеттiк көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысанындағы дәлелдi жауап болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi алушы жүгiнген сәттен бастап күнтiзбелiк 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi, бұл ретте жергiлiктi атқарушы орган мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi аяқталғанға бiр күн қалғанда ұсынады);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемое на месте в день обращения получателя, не более 20 (двадцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 (двадцати) минут.
9. В предоставлении государственной услуге отказывается в случаях предусмотренных пунктом 16 Стандарта.
10. Прием документов для оказания государственной услуги осуществляется работниками центра.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в центр перечень документов, указанных в пункте 11 стандарта.
12. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
13. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) специалист уполномоченного органа;
2) комиссия уполномоченного органа;
3) начальник уполномоченного органа.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу

2) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiнгi күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 (жиырма) минуттан аспайды;
3) алушы жүгiнген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты 20 (жиырма) минуттан аспайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкерлерiмен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
11. Мемлекеттiк қызметті алу үшін алушы орталыққа стандарттың 11-тармағында көрсетілген толық құжаттар тізімін ұсынады.
12. Мемлекеттік қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттарды тапсырғаны үшін қолхат беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық- функционалдық бірліктері әрекет етеді (бұдан әрі - ҚФБ):
1) уәкілетті орган қызметкері;
2) уәкілетті орган комиссиясы;
3) уәкілетті орган бастығы.
14. Осы регламенттің 1-қосымшасында әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) өзара іс-қимыл реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы келтірілген.
15. Осы регламенттің 2-қосымшасында іс-әрекеттердің қисынды реттілігі (мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) мен құрылымдық-функционалды бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін нобайы ұсынылған.
4. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық
тұлғалардың жауапкершіліктері

16. Должностные лица уполномоченного органа и работники центра несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий   :
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Описание действий структурно-функциональных
единиц (далее – СФЕ)
Действия процессов (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Комиссия уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса процедура, операции) и их описание
Прием документов из центра
Рассмотрение представленных получателем документов
Издает приказ о присвоении спортивных разрядов и категорий
Готовит проект выписки из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Подписание проекта выписки из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Передача выписки из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в центр
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Документы о присвоении спортивных разрядов и категорий
Решение о присвоении спортивных разрядов и категорий или отказе в рассмотрении представленных документов на присвоение спортивных разрядов и категорий
Приказ о присвоении спортивных разрядов и категорий
Проект выписки из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги
Выписка из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
Выписка из приказа о присвоении спортивных разрядов и категорий либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
5
Сроки исполнения
20 минут
22 календарных дня
3 календарных дня
1 календарный день
1 календарный день
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий   :
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Схема процесса предоставления государственной услуги

16. Уәкілетті органның лауазымды тұлғалары және орталық қызметкерлері мемлекеттік қызмет көрсету барысында шешім қабылдау және әрекет ету (әрекет етпеу) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көрсетілген тәртібіне сәйкес жауапкершілікке тартылады.
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 1 қосымша
Құрылымдық-функционалдық бірліктердің
(бұдан әрі - ҚФБ) сипаттау әрекеті
Жұмыс әрекеті (жүру, жұмыс ағыны)
1
Әрекет N (жүру, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның комиссиясы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның қызметкері
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның қызметкері
3
Іс-әрекеттің атауы (үдерістің,рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Алушымен ұсынылған құжаттарды қарастыру
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрықты шығару туралы
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасын дайындау туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасына қол қою туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Орталыққа порттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасын беру туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден туралы дәлелді жауап бас тарту
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Спорттық разрядтары және санаттарын беру туралы құжаттар
Спорттық разрядтары және санаттарын беру туралы немесе спорттық разрядтары және санаттарын беру құжаттарды қарастырудан бас тарту шешімі
Спорттық разрядтары және санаттарын беру туралы бұйрық
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасын дайындау туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасына қол қою туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Спорттық разрядтары және санаттарын беру бұйрығынан көшірме жобасын беру туралы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
5
Орындалу мерзімі
20 минут
22 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
20 минут
6
Келесі әрекет нөмірі
2
3
4
5
6
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары
мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сызбасы