О внесении изменений в решение Павлодарского городского маслихата от 31 марта 2010 года N 26/23 "Об утверждении "Правил предоставления жилищной помощи на территории города Павлодара"
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13 июня 2013 года N 157/20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 19 июля 2013 года N 3572. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 14 июня 2017 года № 167/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 14.06.2017 № 167/21 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с изменениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 13 января 2012 года N 542-IV "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам энергосбережения и повышения энергоэффективности" в статью 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года N 1316 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении "Правил предоставления жилищной помощи", в целях социальной защиты граждан Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Павлодарского городского маслихата от 31 марта 2010 года N 26/23 "Об утверждении "Правил предоставления жилищной помощи на территории города Павлодара" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-1-156, опубликовано в газете "Шаhар" 20 мая 2010 года N 20 и в газете "Версия" 17 мая 2010 года N 19, 24 мая 2010 года N 20) следующие изменения:
в Правилах предоставления жилищной помощи на территории города Павлодара, утвержденных вышеуказанным решением, пункты 1, 2, 13, 24 изложить в следующей редакции:
"1. Жилищная помощь – это выплаты, предоставляемые государством за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данном жилище, расположенном на территории города Павлодара, на оплату:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.";

Павлодар қалалық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы "Павлодар қаласы аумағында орналасқан тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын" бекіту туралы" N 26/23 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2013 жылғы 13 маусымдағы N 157/20 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 шілдеде N 3572 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2017 жылғы 14 маусымдағы № 167/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 14.06.2017 № 167/21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 13 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 542–IV Заңымен Қазақстан Республикасының "Тұрғын-үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабына енгізілген өзгерістерге, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін ұсыну қағидасын" бекіту туралы" N 2314 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" N 1316 қаулысына сәйкес, азаматтарды әлеуметтік қорғау мақсатында, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Павлодар қалалық мәслихатының 2010 жылғы 31 наурыздағы "Павлодар қаласы аумағында орналасқан тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын" бекіту туралы" N 26/23 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-1-156 болып тіркелген, 2010 жылғы 20 мамырдағы N 20 "Шаһар" газетінде және 2010 жылғы 17 мамырдағы N 19, 2010 жылғы 24 мамырдағы N 20 "Версия" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген шешіммен бекітілген Павлодар қаласының аумағында орналасқан тұрғын үй көмегін көрсету қағидасындағы 1, 2, 13, 24 тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Тұрғын үй көмегі – бұл Павлодар қаласының аумағында орналасқан тұрғын үйде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) жергілікті бюджет қаражатынан мемлекетпен ұсынылатын төлемдер, төлем енгізуге:
жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарды;
тұрғын жайдың меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi және қалалық телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк ақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуына;
жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысын төлеуге;
жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөнінде шаралар қолданады.";

"2. Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания), согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также по предъявленному поставщиком счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.";
"13. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в Отдел с заявлением и предоставляет следующие документы:
1) копии документов, удостоверяющих личность всех членов семьи, проживающих совместно с собственником (нанимателем) жилища;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) документ, подтверждающий регистрацию заявителя на территории города Павлодара;
4) документы, подтверждающие доход семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
5) счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счета на потребление коммунальных услуг за квартал, предшествующий кварталу обращения (выбор службы для перечисления жилищной помощи производится по усмотрению заявителя);
7) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копию договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
9) квитанцию-счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Оригиналы документов предоставляются для сведения и возвращаются заявителю.";
"24. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.";
в абзаце третьем подпункта 2) пункта 12 цифру "10" заменить цифрой "7".

"2. Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу үшін жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша, сондай-ақ жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге жеткізуші ұсынған шот бойынша тұрғын үй көмегі республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.";
"13. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін отбасы (азамат) Бөлімге өтініш береді және келесі құжаттарды ұсынады:
1) тұрғын үйдің меншік иесімен (жалдаушымен) бірге тұратын барлық отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмелері;
2) тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
3) Өтініш берушінің Павлодар қаласының аумағында тіркелімін растайтын құжат;
4) отбасы табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органы айқындайды;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар;
6) өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар (тұрғын үй көмегін аудару үшін қызмет түрін таңдау өтініш берушінің қаруына байланысты жүзеге асырылады);
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шоты немесе телекоммуникацияның байланыс қызметін көрсету шартының көшірмесі;
8) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеу мөлшері туралы жергілікті атқарушы орган ұсынған шот;
9) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнымен түбіртек-шоты.
Құжаттардың тұпнұсқалары ақпарат үшін ұсынылады және өтініш иесіне қайтарылады.";
"24. Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергілікті өкілді органдар белгіленген шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.";
12-тармақтың екінші тармақшасының үшінші абзацындағы "10" деген сан "7" деген санмен ауыстырылсын.

2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по социальной политике.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата М. Желнов

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық
мәслихаттың хатшысы М. Желнов