О бюджете Актогайского района на 2014 - 2016 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 24 декабря 2013 года N 99/25. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 10 января 2014 года N 3665
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и решения Павлодарского областного маслихата от 13 декабря 2013 года N 198/26 "Об областном бюджете на 2014 - 2016 годы", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2014 - 2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2351794 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 263704 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7684 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 842 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2079564 тысяч тенге;
2) затраты – 2369862 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47026 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 8534 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 55560 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит бюджета – (-65094) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 65094 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 102/26 (вводится в действие с 01.01.2014); от 30.04.2014 N 115/30 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 N 136/33 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.10.2014 N 156/37 (вводится в действие с 01.01.2014); от 24.12.2014 N 165/39 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Предусмотреть в бюджете района на 2014 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на:
4665 тысяч тенге - на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
90781 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
31285 тысяч тенге - на выплату заработной платы работников образования.

2014 - 2016 жылдарға арналған Ақтоғай ауданының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы N 99/25 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда N 3665 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына және Павлодар облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы "2014 - 2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" N 198/26 шешіміне сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға, соның ішінде 2014 жылға арналған мына көлемдерге сәйкес бекітілсін:
1) кірістер – 2351794 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 263704 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7684 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 842 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2079564 мың теңге;
2) шығындар – 2369862 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 47026 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелерді өтеу – 8534 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 55560 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет дефициті – (-65094) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 65094 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 102/26 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.04.2014 N 115/30 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 N 136/33 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2014 N 156/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2014 N 165/39 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер 2014 жылға арналған аудандық бюджетте келесі көлемде қарастырылсын:
4665 мың теңге - санитарлық сойылымға жіберілетін бруцеллезбен ауыратын ауыл шаруашылық жануарларының құнын өтеуге;
90781 мың теңге - аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
31285 мың теңге- білім беру жұмысшыларына еңбек ақы төлеуге.

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 102/26 (вводится в действие с 01.01.2014); от 30.04.2014 N 115/30 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 N 136/33 (вводится в действие с 01.01.2014); от 28.10.2014 N 156/37 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-1. Предусмотреть в бюджете района целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
32487 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
8055 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
2222 тысяч тенге - на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
66202 тысяч тенге - на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 102/26 (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30.04.2014 N 115/30 (вводится в действие с 01.01.2014); от 24.12.2014 N 165/39 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-2. Предусмотреть в бюджете района бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующих размерах:
55560 тысяч тенге - для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-2 в соответствии с решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 102/26 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Предусмотреть в бюджете района на 2014 год целевые трансферты на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах 54720 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23.01.2014 N 102/26 (вводится в действие с 01.01.2014); от 25.07.2014 N 136/33 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ по сельским округам района на 2014 год согласно приложению 5.
6. Утвердить на 2014 год резерв исполнительного местного органа района в сумме 1000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 28.10.2014 N 156/37 (вводится в действие с 01.01.2014).

Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 102/26 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.04.2014 N 115/30 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 N 136/33 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.10.2014 N 156/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. Республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер аудандық бюджетте келесі мөлшерде қарастырылсын:
32487 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
8055 мың теңге – үш деңгейдегі құрам бойынша білімдігін арттырған мұғалімдердің еңбек ақысын көтеру;
2222 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
66202 мың теңге - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмысшылардың, мемлекеттік қызметші емес жұмысшылардың лаузымдық еңбек ауысына, ерекше еңбек жағдайына айсайынғы қосымша төлемге.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 102/26 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 30.04.2014 N 115/30 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.12.2014 N 165/39 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-2. Республикалық бюджеттен бюджеттік несие аудандық бюджетте келесі көлемде қарастырылсын:
55560 мың теңге – мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыру үшін.
Ескерту. Шешім 2-2 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 102/26 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Облыстық бюджеттен мақсатты нысаналы даму трансферттер 2014 жылға 54720 мың теңге ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға қарастырылсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 23.01.2014 N 102/26 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.07.2014 N 136/33 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. Ауданның селолық округтер бойынша бюджеттік бағдармалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 1000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 28.10.2014 N 156/37 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата Актогайского района Павлодарской области от 27.03.2014 N 111/28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
8. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года и утрачивает силу с введением в действие решения маслихата о бюджете района на следующий плановый период.
Председатель сессии
Секретарь маслихата
Г. Жантемиров
Т. Муканов
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
от 24 декабря 2013 года N 99/25
Бюджет района на 2014 год
(с изменениями)

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 27.03.2014 N 111/28 (жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді және мәслихаттың келесі жоспарлы кезеңге арналған аудандық бюджет туралы шешімі қолданысқа енгізілгеннен кейін күшін жояды.
Сессия төрағасы
Мәслихат хатшысы
Ғ. Жантемиров
Т. Мұқанов
Ақтоғай аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
N 99/25 шешіміне
1-қосымша
2014 жылға арналған аудан бюджеті
(өзгерістермен)

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
05
Здравоохранение
9
Прочие услуги в области здравоохранения
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 5
к решению Актогайского
районного маслихата
от 24 декабря 2013 года N 99/25
Перечень бюджетных программ по
сельским округам района на 2014 год
Актогайский сельский округ
123001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
123003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123004
Поддержка организации дошкольного воспитания и обучения
123005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школ и обратно в сельской местности
123006
Поддержка культурно- досуговой работы на местном уровне
123008
Освещение улиц населенных пунктов
123009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
123011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
123013
Обеспечения функционирования автомобильных дорог в городах районного значения поселках, селах, сельских округах
123040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Харьковский сельский округ
123001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
123005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школ и обратно в сельской местности
123006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
123008
Освещение улиц населенных пунктов
123009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
123011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
123013
Обеспечения функционирования автомобильных дорог в городах районного значения поселках, селах, сельских округах
Баскамыский сельский округ
123001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
123002
Организация в экстерных случаях доставка тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
123006
Поддержка культурно- досуговой работы на местном уровне
123008
Освещение улиц населенных пунктов
123009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
123011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
123013
Обеспечения функционирования автомобильных дорог в городах районного значения поселках, селах, сельских округах

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
Ақтоғай аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 24 желтоқсандағы
N 99/25 шешіміне
5-қосымша
2014 жылға арналған ауданның ауылдық округтері
бойынша бюджеттік бағдармалардың тізбесі
Ақтоғай ауылдық округі
123001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
123004
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарын қолдау
123005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып бару және кері алып келуді ұйымдастыру
123006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
123008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
123009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
123011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
123013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
123040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Харьковка ауылдық округі
123001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып бару және кері алып келуді ұйымдастыру
123006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
123008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
123009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
123011
Елді мекендердегі абаттандыру мен көгалдандыру
123013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Басқамыс ауылдық округі
123001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123002
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру
123006
Жергілікті деңгейде мәдени – демалыс жұмыстарын қолдау
123008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
123009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
123011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
123013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету