Об утверждении регламента государственной услуги
Постановление акимата Павлодарского района Павлодарской области от 17 января 2013 года N 11/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 19 февраля 2013 года N 3425. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 25 июля 2013 года N 236/7
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарского района Павлодарской области от 25.07.2013 N 236/7.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 07 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района по социальным вопросам.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Т. Бастенов
Утверждено
постановлением акимата
Павлодарского района
от 17 января 2013 года N 11/1
РЕГЛАМЕНТ
государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – государственная услуга) включает в себя:
1) "Выдачу направлений лицам на молодежную практику";
2) "Выдачу направлений лицам на общественные работы";
3) "Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место";
4) "Выдачу направлений для трудоустройства";
5) "Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации";
6) "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации".
2. Форма государственной услуги не автоматизирована.
3. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" утвержденная постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года N 1059 (далее – стандарт).
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.

Мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 17 қаңтардағы N 11/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 ақпанда N 3425 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 25 шілдедегі N 236/7 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық әкімдігінің 25.07.2013 N 236/7 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                Т. Бастенов
Павлодар ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 17 қаңтардағы
N 11/1 қаулысымен
бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң
белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру"
мемлекеттік қызмет
РЕГЛАМЕНТІ
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет атауы: "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет):
1) "Адамдарға жастар практикасына жолдама берудi";
2) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама берудi";
3) "Адамдарға әлеуметтiк жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi";
4) "Жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi";
5) "Адамдарға кәсiптiк даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiктi арттыруға жолдама берудi" қамтиды;
6) "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қамтиды.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы N 1059 қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" стандарты (бұдан әрі – стандарт) негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға қағаз жеткiзгiште жолдама беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.

5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
6. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта – не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Место оказания государственной услуги: Павлодарская область, город Павлодар, улица Ген. Дюсенова, 1. Телефон 65-34-45, график работы с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни – суббота, воскресенье; адрес электронной почты: defence6@mail.ru.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Порядок оказания государственной услуги
9. Для получения данной государственной услуги потребитель предоставляет:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность), - документа об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.
10. В уполномоченном органе заявления на получение государственной услуги не заполняются.
11. Структурно-функциональные единицы (далее – Единицы), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги при обращении в отдел.
1) специалист по приему, регистрации и трудоустройству безработных граждан;
2) начальник отдела занятости.
12. Последовательность действий единиц приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
13. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и единиц, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
3. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
14. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Таблица. Описание действий единиц при обращении в отдел
N Действия основного процесса "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование единиц
Специалист по приему, регистрации и трудоустройству безработных граждан
Начальник отдела занятости и социальных программ
Специалист по приему, регистрации и трудоустройству безработных граждан
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и подготовка направления для потребителя документа
Рассмотрение направления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме заявления
Рассмотрение направления либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе
Выдача потребителю справки либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
15 минут
5 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2 колонка
3 колонка
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости"
Схема предоставления государственной услуги
при обращении в отдел

5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге, азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері.
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері стандарттың 11-тармақта айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету орны: Павлодар облысы, Павлодар қаласы, Ген. Дүйсенов көшесі, 1. Телефон 65-34-45, жұмыс кестесі сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, демалыс күндері – сенбі, жексенбі; электронды пошта мекенжайы: defence6@mail.ru.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін – білімі туралы құжат;
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бүған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.
10. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алуға өтініштер толтырылмайды.
11. Бөлімге өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсету барысында қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – Бірліктер).
1) жұмыссыз азаматтарды қабылдау, тіркеу және жұмысқа орналастыру жөніндегі маман;
2) бөлім бастығы.
12. Бірліктер әрекеттерінің реттілігі осы регламентке 1-қосымшада келтірілген.
13. Бірліктер мен іс-әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңдарымен ескерілген жауапкершілікке тартылады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудiң белсендi нысандарына
қатысуға жолдама беру"
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
1-қосымша
Кесте. Бөлімге жүгінген кезде бірліктер
әрекеттерінің сипаттамасы
N "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру" негізгі үдерісінің әрекеттері
1
Әрекеттің (жүрістің, жұмыс легінің) N
1
2
3
2
Бірліктер атауы
Жұмыссыз азаматтарды қабылдау, тіркеу және жұмысқа орналастыру жөніндегі маман
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бастығы
Жұмыссыз азаматтарды қабылдау, тіркеу және жұмысқа орналастыру жөніндегі маман
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Қабылдау және құжатты тұтынушы үшін жолдама дайындау
Қағаз жеткiзгiште жолдаманы, не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қарау
Журналда тіркеу
4
Аяқталу нысаны (құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Өтініштің қабылданғаны туралы талон
Қағаз жеткiзгiште жолдаманы, не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты қарау
Тұтынушыға қағаз жеткiзгiште жолдаманы, не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауапты беру
5
Орындау мерзімдері
15 минут
5 минут
10 минут
6
Келесі әрекет нөмірі
2 баған
3 баған
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудiң белсендi нысандарына
қатысуға жолдама беру"
мемлекеттік қызмет
Регламентіне
2-қосымша
Бөлімге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет ұсыну схемасы