Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере земельных отношений в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 29 марта 2013 года N 1/294. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 апреля 2013 года за N 976. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 22 мая 2014 года N 2/385
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 22.05.2014 N 2/385 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 января 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации и автоматизации социально значимых государственных услуг», от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере земельных отношений, геодезии и картографии и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» в целях повышения качества предоставления государственных услуг акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Алматы от 16.09.2013 N 3/794 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
2) «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ».
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Алматы от 11 июня 2012 года № 2/537 «Об утверждении регламентов государственных услуг» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 943, опубликованное 21 июля 2012 года в газете «Вечерний Алматы» № 89-90 и 21 июля 2012 года в газете «Алматы ақшамы» № 88-89).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Б. Сауранбаева.

Алматы қаласында жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 29 наурыздағы N 1/294 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 сәуірде N 976 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 22 мамырдағы N 2/385 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 22.05.2014 N 2/385 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 21 бабына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2013 жылғы 8 қаңтардағы «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әлеуметтік маңызы бар мемлекеттік қызметтерді оңтайландыру мен автоматтандыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы», 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын арттыру мақсатында Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Алматы қаласы әкімдігінің 16.09.2013 N 3/794 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерiнiң кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»;
2) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту»;
3) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»;
4) «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру».
2. Алматы қаласы әкімдігінің «Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» 2012 жылғы 11 маусымдағы № 2/537 қаулысы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 943 болып тіркелген, 2012 жылғы 21 шілдедегі «Вечерний Алматы» газетінің № 89-90 санында және 2012 жылғы 21 шілдедегі «Алматы ақшамы» газетінің № 88-89 санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Б. Сауранбаевқа жүктелсін.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции города Алматы и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы              А. Есимов
Вносит:
Начальник Управления земельных
отношений города Алматы               К. Кашкимбаев
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                         Б. Сауранбаев
Заведующий отделом контроля
за соблюдением качества
предоставления государственных
услуг                                 М. Суюндуков
Заведующая юридическим отделом
аппарата акима города Алматы          А. Касымова
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 29 марта 2013 года № 1/294
Регламент государственной услуги «Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством»
1.Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение акимата города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент оказания государственной услуги по утверждению кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством (далее - регламент) устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственных услуг «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее – государственная услуга), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, указанным в приложении 1 к регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 1011 и 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан.
5. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О праздниках».

4. Осы қаулы Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                  А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Жер қатынастары
басқармасының бастығы                   Қ. Қашқымбаев
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                              Б. Сауранбаев
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің меңгерушісі                   М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің меңгерушісі               А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 29 наурыздағы № 1/294
қаулысымен бекітілді
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің
кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер қатынастары бойынша уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган);
2. Жалпы ережелер
2. Осы мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
Мемлекеттік қызметті регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген уәкілетті орган көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 10,  11 және 14-1 баптарының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне арналған талаптар
7. Мемлекеттік қызмет:
күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.

Прием документов осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-00 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах в местах оказания государственной услуги, (в соответствии с приложением 1, к регламенту) и на интернет - ресурсе акимата города Алматы: www.almaty.kz.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 регламента, сдаются в уполномоченный орган.
Принятые документы, проверяются специалистом уполномоченного органа и передаются руководителю уполномоченного органа. Руководитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, налагает резолюции и передает ответственному специалисту
(далее - Исполнитель) в течение рабочего дня в день поступления;
Исполнитель уполномоченного органа рассматривает, изучает и проверяет достоверность представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и направляет для утверждения руководителю уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня.
Руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает специалисту для выдачи получателю государственной услуги.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 13 регламента – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае не представления получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 настоящего регламента.
Получателю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием документа, на основании которого приостановлено утверждение акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и сроков приостановления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков их выдачи акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка считается утвержденным.
В случаях, если получатель государственных услуг не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.

Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен 9.00-ден 18.00-ге дейін алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардағы стенділерде (регламенттің 1 қосымшасына сәйкес) және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында www.almaty.kz орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттар уәкілетті органға тапсырылады.
Қабылданған құжаттарды уәкілетті органның маманы тексереді және уәкілетті органның басшысына береді. Уәкілетті органның басшысы құжаттар мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және жауапты маманға (құжат түскен күні ішінде) береді.
Жауапты маман жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісін қарайды, зерттейді және растығын тексереді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысына бекітуге береді;
Уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісін бекітеді және мемлекеттік қызметті алушыға беру үшін жауапты маманға тапсырады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет алушыға көрсетілген өтінім келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтатуға себеп болған құжатты, рәсімдеудің тоқтатылуын жоюға мемлекеттік қызмет алушының қажетті іс-әрекеттерін көрсете отырып және оның мерзімі туралы жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін немесе қызмет беруден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісі бекітілді деп есептеледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. При приеме документов в уполномоченном органе вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов. Получателю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для оказания государственной услуги необходимо предоставление в уполномоченный орган следующих документов:
заявление, согласно приложению 2 к Стандарту государственных услуг «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее - Стандарт);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги  – для юридического лица;
акт определения оценочной стоимости земельного участка, рассчитанный специализированными предприятиями, согласно приложению 3 к Стандарту;
копия положительного заключения Земельной комиссии города Алматы, о предоставлении права на земельный участок.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.
14. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 2 регламента.
15. Описание последовательности при оказании государственной услуги уполномоченного органа, приведены в приложении 3 регламента.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственным за организацию оказания государственной услуги является уполномоченный орган.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу уполномоченного органа, адрес и телефон которого указан в приложении 1 к регламенту.
17. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу уполномоченного органа, адрес и телефон которого указан в приложении 1 к регламенту.
Приложение 1
Контактные данные уполномоченного органа по
оказанию государственной услуги «Утверждение
кадастровой (оценочной) стоимости конкретных
земельных участков, продаваемых в
частную собственность государством»
Наименование
уполномоченного
органа
осуществляющего
функции в
области
земельных
отношений
Месторас-
положение,
адрес,
электрон-
ный
адрес
Ответст-
венное
лицо за
оказание
государ-
ственной
услуги
Кон-
тактный
телефон
График
работы
1
2
3
4
5
Коммунальное
государственное
учреждение"
Управление зе-
мельных отношений
города Алматы"
город Алматы, улица Толе би, 155, uzoalmata@mail.ru
Начальник
управле-
ния
8-727- 300-07-06,
ф. 378-46-81
Ежедневно

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау барысында кіріс құжаттарын есепке алу журналына тиісті жазу жазады. Мемлекеттік қызмет алушыға регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұралған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкілетті органға келесі құжаттар тапсырылуы қажет:
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 2 қосымшасына сәйкес өтініш;
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғаға;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға;
Стандарттың 3 қосымшасына сәйкес мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін мемлекеттік кәсіпорын есептеген жер учаскесінің бағалау құнын айқындау актісі;
Жер комиссиясының жер учаскесін жеке меншікке беру туралы оң қорытындысының көшірмесі;
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
15. Уәкілетті органның мемлекеттік қызметті көрсету реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға уәкілетті орган жауапты болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген тиісті уәкілетті органның жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
17. Жергілікті атқарушы орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызметті алушы регламенттің 1 қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген уәкілетті органның жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
1-қосымша
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттiк қызметін көрсету бойынша уәкiлеттi органның байланыс деректері
Жер
қатынастары
саласында
функцияларды
жүзеге
асыратын
уәкілетті
органның атауы
Орналасқан
жерi,
мекенжайы,
электрондық
мекенжайы
Мемле-
кеттiк
қызмет-
тi көр-
сетуге
жауапты
тұлға
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Алматы қаласы
Жер қатынас-
тары басқарма-
сы» коммунал-
дық мемлекет-
тiк мекемесi
Алматы қала-
сы, Төле би
көшесі, 155,
uzoalmata@
mail.ru
Басқар-
ма
бастығы
8-727-300-07-06, ф. 378-46-81
Демалыс
(сенбі,
жексенбі)
және мереке
күндерін
қоспағанда,
күн сайын

с 9.00
часов до
18.00
часов, с
обеденным
перерывом
с 13.00
часов до
14.00
часов,
кроме
выходных
(суббота,
воскре-
сенье) и
празднич-
ных дней
Приложение 2
Описание действий по утверждению кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
структурно-
функциональ-
ных единиц
Специалист
уполномо-
ченного
органа
Руково-
дитель
уполно-
мочен-
ного
органа
Исполнитель
уполномо-
ченного
органа
Руководитель
уполномочен-
ного органа
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и
их описание
Прием и
регистра-
ция
документов
представ-
ленных
получате-
лем госу-
дарствен-
ной
услуги
Рассмот-
рение
докумен-
тов и
наложе-
ние ре-
золюции
Рассмотре-
ние
документов,
изучение и
проверка
достовер-
ности
представ-
ленного
акта
определения
кадастровой
оценочной)
стоимости
земельного
участка
Рассмотрение
документов и
утверждение
кадастровой
(оценочной)
стоимости
земельного
участка
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организаци-
онно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача
пакета
документов
руководи-
телю упол-
номочен-
ного
органа.
Передача
пакета
документов
получателю
государст-
венной
услуги
Передача
докумен-
тов к
ответст-
венному
специа-
листу
(испол-
нителю)
Направление
для
утверждения
руководи-
телю упол-
номоченного
органа
Передача
специалисту
уполномочен-
ного органа
для выдачи
получателю
государст-
венной
услуги
5
Сроки исполнения
в течение рабочего дня в день поступления
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 3
Описание последовательности. Расчет времени
по оказанию услуги «Утверждение кадастровой
(оценочной) стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Общее время оказания
государственной услуги: 3 рабочих дня
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 29 марта 2013 года № 1/294
Регламент государственной услуги «Утверждение
землеустроительных проектов по формированию
земельных участков»
1.Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение акимата города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган);
землеустроительный проект - землеустроительный проект по формированию земельного участка.
2. Общие положения
2. Настоящий регламент оказания государственной услуги по утверждению землеустроительных проектов по формированию земельных участков (далее - регламент) устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее – государственная услуга), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, указанным в приложении 1 к регламенту.

сағ. 9.00
бастап сағ.
18.00 дейін,
түскі үзіліс
сағ. 13.00
бастап сағ.
14.00 дейін
2-қосымша
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
2
Құрылымдық-
функционалды
бірліктер
атауы
Уәкілетті
органның
маманы
Уәкілетті
органның
басшысы
Уәкілетті
органның
орындаушысы
Уәкілетті
органның
басшысы
3
Іс әрекеттің
(үдерістің,
шараның,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Мемлекеттік
қызметті
алушы
тапсырған
құжаттарды
қабылдау
және тіркеу
Құжат
мазмұнымен
танысу және
бұрыштама
қою
Құжаттарды
қарау, жер
учаскесінің
кадастрлық
(бағалау)
құны акті-
сін зерттеу
және рас-
тығын
тексеру
Құжаттарды
қарау және
жер учас-
кесінің
кадастрлық
(бағалау)
құнын
бекіту
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжаттар,
ұйымдастыру-
нұсқау беру
сипатындағы
шешім)
Уәкілетті
орган
басшысына
құжаттар
топтамасын
беру.
Құжаттар
топтамасын
мемлекеттік
қызметті
алушыға
тапсыру
Құжаттарды
жауапты
маманға
(орындаушы-
ға) беру
Уәкілетті
орган
басшысына
бекіту үшін
жіберу
Мемлекет-
тік қыз-
метті
алушыға
тапсыру
үшін
уәкілетті
органның
маманына беру
5
Орындау
мерзімдері
Түскен жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс
күні
1 жұмыс
күні
3-қосымша
Реттілік сипаттамасы. Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің есебі
Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі: 3 жұмыс күні
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 29 наурыздағы № 1/294
қаулысымен бекітілді
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру  жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер қатынастары бойынша уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
жерге орналастыру жобасы - жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру  жобаларын бекiту мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
Мемлекеттік қызметті 1 қосымшасында көрсетілген уәкілетті орган көрсетеді.

3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 14-14344150 и 151 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Видом завершения оказываемой государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка на бумажном носителе или мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием  причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О праздниках».
Прием документов осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на стендах в местах оказания государственной услуги, (в соответствии с приложением 1, к регламенту) и на интернет - ресурсе акимата города Алматы: www.almaty.kz.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 регламента, сдаются в уполномоченный орган.
Бланки заявлений выдаются сотрудниками канцелярии уполномоченного органа по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Прием документов осуществляется уполномоченным лицом уполномоченного органа по местонахождению земельного участка по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Уполномоченное лицо уполномоченного органа регистрирует принятую документацию и передает руководителю уполномоченного органа. Руководитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы, налагает резолюцию и передает документы ответственному специалисту уполномоченного органа (далее - Исполнитель) в течение рабочего дня в день поступления.
Исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту документов, рассматривает документы на соответствие законодательству, подготавливает проект ответа и направляет руководителю уполномоченного органа на подпись в течение 4-х (четырех) рабочих дней.
Руководитель уполномоченного органа проверяет обоснованность исполнения документа, подписывает его и передает в канцелярию уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа производит прием и регистрацию разрешения либо мотивированного ответа для выдачи получателю государственного услуги утвержденного землеустроительного проекта либо мотивированного ответа об отказе в течение 1 (одного) рабочего дня.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің (бұдан әрі-Жер кодексі) 14-14344150  және 151 баптарының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекiтілген жерге орналастыру жобасы (бұдан әрі – жерге орналастыру жобасы) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне арналған талаптар
7. Мемлекеттік қызмет:
күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен және алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардағы стенділерде (регламенттің 1 қосымшасына сәйкес) және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсындаwww.almaty.kz орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттар уәкілетті органға тапсырылады.
Өтініш бланкілері мекенжайлары және телефондары осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның кеңсе қызметкерлерімен беріледі.
Құжаттарды қабылдау жер учаскесінің орналасқан орнына байланысты осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы қабылданған құжаттаманы тіркейді және уәкілетті органның басшысына береді. Уәкілетті орган басшысы түскен құжаттарды қарайды, бұрыштама қояды және жұмыс күні ішінде тиісті құрылымдық бөлімшеге береді.
Уәкілетті органның орындаушысы құжаттардың толықтығын, заңнамаға сәйкестігін тексереді, жауап жобасын дайындайды және 4 (төрт) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысына қол қоюға жібереді.
Уәкілетті орган басшысы орындалған құжаттың негізділігін тексереді, қол қояды және уәкілетті орган кеңсесіне 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде бекітілген жерге орналастыру жобасын мемлекеттік қызмет алушыға беру үшін рұқсат пен уәжделген жауапты немесе уәжделген бас тарту туралы жауапты қабылдайды және тіркейді.

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 регламента - 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. Уполномоченным органом будет отказано в предоставлении государственной услуги в случае если составленный землеустроительный проект не соответствует:
нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 настоящего регламента, уполномоченный орган письменно информируют получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в
процессе оказания государственной услуги
12. При приеме документов в уполномоченный орган вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов. Получателю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для оказания государственной услуги необходимо предоставление в уполномоченный орган следующих документов:
1) при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок или права землепользования;
заявление на утверждение землеустроительного проекта, согласно приложению 2 к Стандарту государственных услуг «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Стандарт);
копия положительного заключения Земельной комиссии города Алматы, о предоставлении земельного участка;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным  автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги  – для юридического лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 7 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Уәкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің талаптарына және нормаларына;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттiк жер кадастрын жүргiзудiң ережесiне сәйкес болмаған жағдайда.
Осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға бекiтілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Уәкілетті орган құжаттарды қабылдау барысында кіріс құжаттар есебі кітабына тиісті жазу жазады. Мемлекеттік қызметті алушыға құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкілетті органға келесі құжаттарды ұсыну қажет:
1) мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде:
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру  жобаларын бекiту» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 2 қосымшасына сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
Алматы қаласы Жер комиссиясының жер учаскесін жеке меншікке беру туралы оң қорытындысының көшірмесі;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление на утверждение землеустроительного проекта, согласно приложению 2 к Стандарту;
землеустроительный проект, согласованный государственным предприятием, ведущим государственный земельный кадастр, в части соответствия месторасположения проектируемого участка (границ объекта землеустройства и их координат) графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра;
акт оценочной (кадастровой) стоимости земельного участка (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельство о регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги  – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственных услуг.
14. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 2 регламента.
15. Описание последовательности и взаимодействии при оказании государственной услуги уполномоченного органа приведены в приложении 3 регламента.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственным за организацию оказания государственной услуги является уполномоченный орган.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу уполномоченного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к регламенту.
17. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу уполномоченного органа, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к регламенту.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
Контактные данные уполномоченного органа по
оказанию государственной услуги «Утверждение
землеустроительных проектов по формированию
земельных участков»
Наименование уполномоченного органа осуществляющего функции в области земельных отношений
Местораспо-
ложение,
адрес,
электронный
адрес
Ответст-
венное
лицо за
оказание
государ-
ственной
услуги
Кон-
тактный
телефон
График работы
1
2
3
4
5
Коммунальное
государственное
учреждение
"Управление
земельных
отношений города
Алматы"
город Алматы, улица Толе би, 155, uzoalmata@mail.ru
Начальник
управле-
ния
8-727- 300-07-06,
ф. 378-46-81
Ежедневно

2) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
Стандарттың 2 қосымшасына сәйкес нысандағы жерге орналастыру жобасын бекітуге өтініш;
жобаланып отырған учаскенің орналасу орнының (жерге орналастыру объектісінің шекарасы мен олардың координаттары) мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесіндегі графикалық мәліметтерге сәйкестігі бойынша мемлекеттік жер кадастрын жүргізетін кәсіпорынмен келісілген жерге орналастыру жобасы;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау актісі (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлға үшін.
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаты регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
15. Уәкілетті органның мемлекеттік қызметті көрсету реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға уәкілетті орган жауапты болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы мекенжайы мен телефондары регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
17. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы регламенттің 1 қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген уәкілетті органмен белгіленген жауапты лауазымды тұлғаға жүгіне алады.
Шағымды қарау нәтижелері жазбаша түрде пошта арқылы хабардар етіледі.
1-қосымша
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру  жобаларын бекiту» мемлекеттiк қызметін көрсету бойынша уәкiлеттi органның байланыс деректері
Жер
қатынастары
саласында
функцияларды
жүзеге
асыратын
уәкілетті
органның атауы
Орналасқан
жерi,
мекенжайы,
электрондық
мекенжайы
Мемле-
кеттiк
қызмет-
тi көр-
сетуге
жауапты
тұлға
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
«Алматы қаласы
Жер қатынас-
тары басқарма-
сы» коммунал-
дық мемлекет-
тiк мекемесi
Алматы қала-
сы, Төле би
көшесі, 155,
uzoalmata@
mail.ru
Басқар-
ма
бастығы
8-727-300-07-06, ф. 378-46-81
Демалыс
(сенбі,
жексенбі)
және мереке
күндерін
қоспағанда,
күн сайын

с 9.00
часов до
18.00
часов, с
обеденным
перерывом
с 13.00
часов до
14.00
часов,
кроме
выходных
(суббота,
воскре-
сенье) и
празднич-
ных дней
Приложение 2
Описание действий по утверждение землеустроительных
проектов по формированию земельных участков
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функци-
ональ-
ных
единиц
Уполномо-
ченное
лицо
уполномо-
ченного
органа
Руково-
дитель
уполно-
мочен-
ного
органа
Исполни-
тель
уполно-
мочен-
ного
органа
Руководи-
тель
уполномо-
ченного
органа
Сотрудник
канцелярии
уполномо-
ченного
органа
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Проверка
и прием
пакета
представ-
ленных
потреби-
телем
докумен-
тов. Ре-
гистрация
и выдача
расписки
о приеме
докумен-
тов
Рассмот-
рение
посту-
пивших
докумен-
тов и
наложе-
ние ре-
золюции
Рассмот-
рение
докумен-
тов на
соответ-
ствие
законо-
датель-
ству,
проверка
полноты
докумен-
тов,
подго-
товка
проекта
ответа
Проверка
обоснован-
ности
исполнения
документов
и визиро-
вание до-
кументов.
Передача
документов
в
канцелярию
уполномо-
ченного
органа
Прием и
регистра-
ция выдачи
разрешения
либо моти-
вирован-
ного
ответа
представ-
ленного
исполни-
телем для
направле-
ния
получателю
государст-
венной
услуги
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-
распо-
ряди-
тельное
реше-
ние)
Передача
пакета
представ-
ленных
потреби-
телем до-
кументов
руководи-
телю
уполномо-
ченного
органа
Передача
докумен-
тов
исполни-
телю
Передача
руково-
дителю
уполно-
мочен-
ного
органа
на
подпись
Передача
готового
документа
в
канцелярию
уполномо-
ченного
органа
Выдача ут-
вержден-
ного
землеу-
строитель-
ного
проекта
или
мотиви-
рованного
ответа об
отказе
5
Сроки
испол-
нения
В течение рабочего
дня в день
поступления
В тече-
ние 4
рабочих
дней
В течение
1 рабочего
дня
В течение
1 рабочего
дня
6
Номер
следую-
щего
дей-
ствия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
5 колонка
Приложение 3
Описание последовательности и взаимодействия.
Расчет времени по утверждению землеустроительных
проектов по формированию земельных участков
Общее время оказание государственной услуги: 7 рабочих дней
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 29 марта 2013 года № 1/294
Регламент государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
1.Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
идентификационный документ на земельный участок – документ, содержащий идентификационные характеристики земельного участка, необходимые для целей ведения земельного, правового и градостроительного кадастров;
земельный участок – выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном земельным законодательством порядке за субъектами земельных отношений;
правоустанавливающий документ на земельный участок - документ, подтверждающий наступление юридических фактов (юридических составов), на основании которых возникают, изменяются или прекращаются права на земельный участок, в том числе договоры, решения судов, правовые акты исполнительных органов, свидетельство о праве на наследство, передаточный акт или разделительный баланс при реорганизации негосударственных юридических лиц, владеющих земельным участком на праве собственности или выкупивших право временного возмездного землепользования;
решения местных исполнительных органов - правовые акты местного исполнительного органа города Алматы о предоставлении права на земельный участок;
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение акимата города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган).

сағ. 9.00
бастап сағ.
18.00 дейін,
түскі үзіліс
сағ. 13.00
бастап сағ.
14.00 дейін
2-қосымша
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру  жобаларын бекiту іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық
-функцио-
налды
бірліктер
атауы
Уәкілетті
органның
уәкілетті
тұлғасы
Уәкілетті
орган
басшысы
Уәкілетті
органның
орындаушы-
сы
Уәкілетті
орган
басшысы
Уәкілетті
орган
кеңсесінің
қызметкері
3
Іс-әрекет-
тің (үде-
рістің,
шараның,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттама-
сы
Мемлекет-
тік қыз-
мет алушы
тапсырған
құжаттар
топтама-
сын тек-
серу және
қабылдау.
Тіркеу
және
құжаттар-
ды қабыл-
дағандығы
туралы
қолхат
беру
Түскен
құжаттар-
ды қарау
және
бұрыштама
қою
Құжаттар-
дың заңна-
маға сәй-
кестігін
қарау,
толықтығын
тексеру,
жауап
жобасын
дайындау
Құжаттың
орындалу
негізді-
лігін
тексеру
және қол қою.
Уәкілетті
органның
кеңсесіне
құжаттар-
ды беру
Мемлекеттік
қызметті
алушыға
тарату үшін
орындаушы
берген
рұқсат
немесе
уәжделген
жауапты
қабылдау
және тіркеу
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжаттар,
ұйымдасты-
рушылық-
өкімдік
құжаттар)
Мемлекет-
тік қыз-
мет алушы
тапсырған
құжаттар
топтама-
сын
уәкілетті
орган
басшысына
беру
Құжаттар-
ды орын-
даушыға
беру
Уәкілетті
орган
басшысына
қол қоюға
беру
Уәкілетті
орган
кеңсесіне
дайын
құжаттар-
ды беру
Бекітілген
жерге
орналастыру
жобасын
немесе
уәжделген
бас тарту
туралы
жауапты
тарату
5
Орындау
мерзімдері
Құжаттардың түсуіне
қарай
1 жұмыс күні ішінде
4 жұмыс
күні
ішінде
1 жұмыс
күні
ішінде
1 жұмыс күні ішінде
6
Келесі
іс-әрекет-
тің нөмірі
2 бағана
3 бағана
4 бағана
5 бағана
3-қосымша
Реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы. Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің есебі
Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі: 7 күн
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 29 наурыздағы № 1/294
қаулысымен бекітілді
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жер учаскесіне сәйкестендіру құжаты - жер, құқықтық және қала құрылысы кадастрларын жүргізу мақсатында қажетті, жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамаларын қамтитын құжат;
жер учаскесі – жер заңнамаларында белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекара ішінде бөлінген жер бөлігі;
жер учаскесіне құқық белгілейтін құжат - осылардың негізінде жер учаскесіне құқықтар туындайтын, өзгертілетін немесе тоқтатылатын заңдық фактілердің (заңдық құрамдарының) басталғанын растайтын құжат, оның ішінде шарттар, соттардың шешімдері, атқарушы органдардың құқықтық актілері, мұрагерлікке құқық туралы куәлік, меншік құқығымен жер учаскесіне иеленген немесе уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алған мемлекеттік емес заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру кезіндегі табыстау актісі немесе бөлу балансы;
жергілікті атқарушы органдардың шешімдері – Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының жер учаскесіне құқық беру туралы құқықтық актілері;
жер қатынастары бойынша уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган).

2. Общие положения
2. Настоящий регламент оказания государственной услуги по выдаче решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее - регламент) устанавливает требования к обеспечению соблюдению стандарта государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее – государственная услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
Государственная услуга оказывается акиматом города Алматы (далее - акимат), по адресу указанному в приложении 1 к регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги не автоматизированная.
4. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статей 16171849-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка (далее – решение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется при обращении в акимат:
График работы акимата: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О праздниках».
Прием документов осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Государственная услуга оказывается в здании акимата.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 настоящего регламента, сдаются в акимат. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
Сотрудник канцелярии акимата принимает и регистрирует документы представленные получателем государственной услуги. После регистрации передает пакет документов акиму города Алматы в течение 1 (одного) рабочего дня;
Аким города Алматы либо его замещающее лицо рассматривает документы и накладывает резолюцию. Сотрудник канцелярии передает документы в уполномоченный орган в течение следующего рабочего дня;
Руководитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту (в течение рабочего дня в день поступления в уполномоченный орган);
Ответственный специалист уполномоченного органа (далее - Исполнитель) рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, проверяет полноту поступивших документов и направляет запрос в уполномоченный орган архитектуры и градостроительства (далее - УАиГ) в течение 1 (одного) рабочего дня;
УАиГ согласовывает и передает документы в уполномоченный орган в течение 4 (четырех) рабочих дней;
Исполнитель уполномоченного органа рассматривает документы на соответствие законодательству, проверяет полноту документов, подготавливает материалы на заседание Земельной комиссии города Алматы (далее - комиссия) по предоставлению земельных участков. Направляет руководителю уполномоченного органа на согласование в течение 4 (четырех) рабочих дней;
Руководитель уполномоченного органа согласовывает материалы и направляет на рассмотрение комиссии в течение 1 (одного) рабочего дня;
После рассмотрения на заседании комиссии, принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо отказ оформляется в течение 4 (четырех) рабочих дней;
Ответственный сотрудник соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа подготавливает проект решения акимата об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа и направляет материалы в акимат для принятия решения в течение 3 (трех) рабочих дней;
Акимат принимает решение об изменении целевого назначения либо об отказе в течение 5 (пяти) рабочих дней;
Акимат направляет копию решения об изменении целевого назначения на земельный участок либо об отказе получателю государственной услуги в течение 3 (трех) рабочих дней.

2. Жалпы ережелер
2. Осы жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
Мемлекеттік қызметті регламенттің 1-қосымшасында мекенжайы көрсетілген Алматы қаласының әкімдігі көрсетеді (бұдан әрі - әкімдік).
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171849-1 баптарының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы немесе жер учаскесінің пайдалану мақсатын өзгертуге шешім (бұдан әрі – шешім) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне арналған талаптар
7. Мемлекеттік қызмет әкімдікке жүгінген жағдайда көрсетіледі.
Әкімдіктің жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын-ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет Алматы қаласы әкімдігінің ғимаратында көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттар әкімдікке тапсырылады. Ғимаратта анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
Әкімдік кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды және тіркейді. Құжаттарды тіркегеннен кейін құжаттар топтамасы 1 (бір) жұмыс күні ішінде Алматы қаласының әкіміне тапсырылады.
Алматы қаласының әкімі немесе оның орнындағы адам құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды. Кеңсе қызметкері құжаттарды келесі жұмыс күні ішінде уәкілетті органға береді.
Уәкілетті орган басшысы түскен құжаттарды қарайды және жауапты маманға береді (уәкілетті органға түскен жұмыс күнінің ішінде);
Уәкілетті органның жауапты маманы (бұдан әрі - Орындаушы) құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, түскен құжаттардың толықтығын тексереді және сұрау хатты сәулет және қала құрылысының уәкілетті органына (бұдан әрі - СжҚБ) 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде жібереді;
СжҚБ құжаттармен келіседі және 4 (төрт) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға береді;
Уәкілетті органның маманы құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттардың толықтығын тексереді, жер учаскелерін беру бойынша Алматы қаласы Жер комиссиясының қарауына материалдарды дайындайды. 4 (төрт) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган басшысына келісу үшін береді;
Уәкілетті органның басшысы материалдарды келіседі және 1 (бір) жұмыс күні ішінде комиссияның қарауына жібереді.
Жер комиссиясының отырысында қаралғаннан кейін жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту мүмкіндігі немесе бас тарту туралы шешім 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ресімделеді;
Тиісті құрылымдық бөлімшенің жауапты қызметкері әкімдіктің жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы немесе уәжделген бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және 3 (үш) жұмыс күні ішінде әкімдікке материалдарды шешім қабылдау үшін жібереді;
Әкімдік жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімді 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
Әкімдік жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешімнің көшірмесін мемлекеттік қызметті алушыға 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді.

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги документов, указанных в пункте 13 регламента - 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 регламента, уполномоченный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если акимат в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги решение, то с даты истечения сроков его выдачи решение считается выданным.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, акимат обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии акимата получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов:
заявления согласно приложению 2 к Стандарту государственных услуг «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
копии правоустанавливающего документа на земельный участок;
копии идентификационного документа на земельный участок;
справки с налогового органа об отсутствии налоговой задолженности;
справки с органов юстиции об отсутствии обременений на земельный участок;
акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (при необходимости);
копии договора, заключенный с каждым собственником недвижимости об условиях компенсации убытков, в случае строительства объектов, предусмотренных генеральным планом населенного пункта (при необходимости);
копии правоустанавливающего документа на объект недвижимости  (при необходимости);
копии технического паспорта объекта недвижимости (при необходимости);
копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги, либо копия доверенности от получателя государственной услуги, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица – для физического лица;
свидетельства о государственной регистрации юридического лица, документ подтверждающий полномочия представителя юридического лица и копия документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – для юридического лица.
Для проверки достоверности копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 37 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Регламенттің 13 тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Әкімдік белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет алушыға шешімді бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап шешім берілді деп есептеледі.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Әкімдік кеңсесінің қызметкерімен мемлекеттік қызмет алушыға регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 2 қосымшасына сәйкес өтініш;
жер учаскесіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
салықтық қарыздың жоқтығы туралы салық органдарынан анықтама;
жер учаскесіне ауыртпалықтардың жоқтығы туралы әділет органдарынан анықтама;
жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісі (қажет болғанда);
елді мекеннің бас жоспарына сәйкес құрылыс объектілерін салған жағдайда, жылжымайтын мүліктердің әр бұрынғы меншік иесімен жер учаскесін сатып алу бойынша жасалған келісім шарттың көшірмесі (қажет болғанда);
жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты куәландыратын құжаттың көшірмесі (қажет болғанда);
жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық төлқұжаты (қажет болғанда);
мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі не мемлекеттік қызмет алушының атынан берілген сенімхаттың және сенім білдірілген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлғаға;
заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы куәлігі, заңды тұлғаның өкілеттігін куәландыратын құжат және мемлекеттік қызмет алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – заңды тұлғаларға;
Тұлғаның жеке куәлігінің немесе сенімхаттың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін қайтарылады.

14. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 2 регламента.
15. Описание последовательности и взаимодействии при оказании государственной услуги уполномоченного органа приведены в приложении 3 регламента.
5.Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
16. Ответственным за организацию оказания государственной услуги является акимат.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу акимата, адрес и телефон которого указан в приложении 1 к регламенту.
17. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу акимата, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к регламенту.
Приложение 1
Контактные данные местного исполнительного
органа по оказанию государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого назначения
земельного участка»
Наименование местного исполнительного органа
Местораспо-
ложение,
адрес,
электронный
адрес
Ответст-
венное
лицо за
оказание
государ-
ственной
услуги
Кон-
тактный
телефон
График
работы
1
2
3
4
5
Акимат города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4 meiram@a-a.kz
Заведующий
отделом
контроля
за соблю-
дением
качества
предос-
тавления
государ-
ственных
услуг
8-727- 272-24-02,
ф. 272-24-02
Ежедневно
с 9.00
часов до
18.00
часов, с
обеденным
перерывом

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
15. Уәкілетті органның мемлекеттік қызметті көрсету реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға әкімдік жауапты болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары мен телефондары регламенттің
1 қосымшасында көрсетілген әкімдіктің жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
17. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызмет алушы әкімдіктің регламенттің 1 қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
1-қосымша
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттiк қызметін көрсету бойынша жергілікті атқарушы органның байланыс деректері
Жергілікті
атқарушы
органның
атауы
Орналасқан
жерi,
мекенжайы,
электрондық
мекенжайы
Мемлекеттiк
қызметтi
көрсетуге
жауапты тұлға
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
Алматы
қаласының
әкімдігі
Алматы қаласы,
Республика
алаңы, 4
meiram@a-a.kz
Мемлекеттік
қызметтер
көрсету
сапасының
сақталуын
бақылау
бөлімінің
меңгерушісі
8-727-
272-24-02,
ф. 272-24-02
Демалыс
(сенбі,
жексенбі)
және мереке
күндерін
қоспағанда,
күн сайын
сағ. 9.00
бастап сағ.
18.00 дейін,
түскі үзіліс

с 13.00
часов до
14.00
часов,
кроме
выходных
(суббота,
воскре-
сенье) и
празднич-
ных дней
Приложение 2
Описание действий по выдаче решения на изменение
целевого назначения земельного участка
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функ-
цио-
нальных
единиц
Сот-
руд-
ник
кан-
целя-
рии
аки-
мата
Аким
горо-
да
Ал-
маты
либо
его
заме-
щаю-
щее
лицо
Руко-
води-
тель
упол-
номо-
чен-
ного
орга-
на
Испол-
нитель
упол-
номо-
чен-
ного
органа
Упол-
номо-
ченный
орган
архи-
текту-
ры и
градо-
строи-
тель-
ства
Ответст-
венный
специа-
лист
уполно-
моченного
органа
(исполни-
тель)
Руко-
води-
тель
упол-
номо-
чен-
ного
органа
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прием
и ре-
гист-
рация
доку-
мен-
тов
пред-
став-
лен-
ных
полу-
чате-
лем
госу-
дар-
ст-
вен-
ной
услу-
ги
Рас-
смот-
рение
доку-
мен-
тов и
нало-
жение
резо-
люции
Рас-
смот-
рение
доку-
мен-
тов
Рас-
смот-
рение
доку-
ментов
на
соот-
ветст-
вие
зако-
нода-
тель-
ству,
про-
верка
полно-
ты до-
кумен-
тов
Согла-
сова-
ние и
пере-
дача
доку-
ментов
в
упол-
номо-
ченный
орган
Рассмот-
рение
докумен-
тов на
соответ-
ствие
законода-
тельству,
проверка
полноты
докумен-
тов, под-
готовка
материа-
лов на
заседание
комиссии
Согла-
сова-
ние
мате-
риалов
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-
распо-
ряди-
тельное
реше-
ние)
Пере-
дача
паке-
та
доку-
мен-
тов
аки-
му,
либо
лицу
его
заме-
щаю-
щего
Пере-
дача
доку-
мен-
тов в
упол-
номо-
чен-
ный
орган
Пере-
дача
пос-
ту-
пив-
ших
доку-
мен-
тов
от-
вет-
ствен
ному
спе-
циа-
листу
(ис-
пол-
ните-
лю)
Нап-
равле-
ние
запро-
сов в
УАиГ
Согла-
сова-
ние и
пере-
дача
доку-
ментов
в
упол-
номо-
ченный
орган
Направле-
ние руко-
водителю
уполномо-
ченного
органа на
согласо-
вание
нап-
равле-
ние
мате-
риалов
на
рас-
смот-
рение
комис-
сии
5
в
тече-
ние 1
рабо-
чего
дня
в те-
чение
сле-
дую-
щего
рабо-
чего
дня
в те-
чение
рабо-
чего
дня в
день
пос-
туп-
ления
в
упол-
номо-
чен-
ный
орган
в
тече-
ние 1
рабо-
чего
дня
в те-
чение
4 ра-
бочих
дней
в течение
4 рабочих
дней
в
тече-
ние 1
рабо-
чего
дня
6
2 ко-
лонка
3 ко-
лонка
4 ко-
лонка
5 ко-
лонка
6 ко-
лонка
7  ко-
лонка
8 ко-
лонка
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
8
9
10
11
2
Наимено-
вание
структур-
но-
функцио-
нальных
единиц
Рассмотрение
на заседании
комиссии и
принятие
решения о
возможности
изменения
целевого
назначения
земельного
участка либо
отказ
Ответственный
сотрудник
соответству-
ющего
структурного
подразделения
уполномочен-
ного органа
Акимат
Акимат
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са,
процедуры
операции)
и их
описание
Рассмотрение
поступивших
материалов и
принятие
решения о
возможности
удовлетворе-
ния заявления
либо в отказе
на изменение
целевого
назначения
земельного
участка
Подготовка
проекта
решения
акимата об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка либо
мотивирован-
ного отказа и
направление
материалов в
акимат для
принятия
решения
Принятие
решения
об изме-
нении
целевого
назначе-
ния зе-
мельного
участка
либо об
отказе
Направле-
ние копии
решения об
изменении
целевого
назначения
на
земельный
участок
либо об
отказе
получателю
государст-
венной
услуги
4
Форма
заверше-
ния
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Рассмотрение
поступивших
материалов и
принятие
решения о
возможности
удовлетворе-
ния заявления
либо в отказе
на изменение
целевого
назначения
земельного
участка
Подготовка
проекта
решения
акимата об
изменении
целевого
назначения
земельного
участка либо
мотивирован-
ного отказа и
направление
материалов в
акимат для
принятия
решения
Принятие
решения
об изме-
нении
целевого
назначе-
ния зе-
мельного
участка
либо об
отказе
Направле-
ние копии
решения об
изменении
целевого
назначения
на
земельный
участок
либо об
отказе
получателю
государст-
венной
услуги
5
Сроки ис-
полнения
в течение 1
рабочего дня
в течение 3
рабочих дней
В тече-
ние 5
рабочих
дней
в течение
3 рабочих
дней
6
Номер
сле-
дующего
действия
9 колонка
10 колонка
11 колонка
11
Приложение 3
Описание последовательности и взаимодействия.
Расчет времени по оказанию услуги «Выдача
решения на изменение целевого назначения
земельного участка»
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы

сағ. 13.00
бастап сағ.
14.00 дейін
2-қосымша
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту
іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әре-
кеттің
(жұмыс
барысы-
ның,
ағыны-
ның) №
1
2
3
4
5
6
7
2
Құры-
лымдық-
функцио-
налды
бірлік-
тер
атауы
Әкімдік
кеңсе-
сінің
қызмет-
кері
Алматы
қала-
сының
әкімі
немесе
оның
орнын-
дағы
тұлға
Уәкі-
летті
орган-
ның
басшысы
Уәкілет-
ті
органның
орындау-
шысы
Сәулет
және
қала
құрылы-
сы са-
ласын-
дағы
уәкі-
летті
орган
Уәкі-
летті
орган-
ның
жауап-
ты
орын-
даушы-
сы
Уәкі-
летті
орган-
ның
басшы-
сы
3
Іс әре-
кеттің
(үдеріс-
тің,
шараның,
опера-
цияның)
атауы
және
оның
сипат-
тамасы
Мемле-
кеттік
қызмет-
ті
алушы
тапсыр-
ған
құжат-
тарды
қабыл-
дау
және
тіркеу
Құжат-
тарды
қарау
және
бұрыш-
тама
қою
Құжат-
тарды
қарау
Құжат-
тардың
заңнама-
ға сәй-
кестігін
қарау,
толықты-
ғын
тексеру
Құжат-
тарды
келісу
және
уәкі-
летті
органға
беру
Құжат-
тардың
заңна-
маға
сәй-
кесті-
гін
қарау,
құжат-
тардың
толық
тапсы-
рыл-
ғанды-
ғын
тексе-
ру,
мате-
риал-
дарды
комис-
сия
отыры-
сының
қа-
рауына
дайын-
дау
Мате-
риал-
дарды
келісу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер, құ-
жаттар,
ұйымдас-
тырушы-
лық-
өкімдік
құжат-
тар)
Құжат-
тар
топта-
масын
әкімге
немесе
оның
орнын-
дағы
тұлғаға
беру
Құжат-
тарды
уәкі-
летті
орган-
ға
беру
Түскен
құжат-
тарды
жауапты
маманға
(орын-
даушы)
беру
СжҚҚБ-ға
сұрау
хат
жіберу
Келісу
және
құжат-
тарды
уәкі-
летті
органға
жіберу
Уәкі-
летті
орган
басшы-
сына
келі-
сімге
жіберу
Мате-
риал-
дарды
комис-
сияның
қа-
рауына
жіберу
5
Орындау
мерзім-
дері
1 жұмыс
күні
ішінде
келесі
жұмыс
күні
ішінде
уәкі-
летті
органға
түскен
жұмыс
күнінің
ішінде
1 жұмыс
күні
ішінде
4 жұмыс
күні
ішінде
4
жұмыс
күні
ішінде
1
жұмыс
күні
ішінде
6
Келесі
іс-әре-
кеттің
нөмірі
2
бағана
3
бағана
4
бағана
5 бағана
6
бағана
7
бағана
8
бағана
1 кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әре-
кеттің
(жұмыс
барысы-
ның,
ағынының)
8
9
10
11
2
Құрылым-
дық-функ-
ционалды
бірліктер
атауы
Комиссия
отырысында
қарау және
жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе бас
тарту
туралы
шешім
қабылдау
Уәкілетті
органның
тиісті
құрылымдық
бөлімшесінің
жауапты
қызметкері
Әкімдік
Әкімдік
3
Іс
әрекеттің
(үдеріс-
тің,
шараның,
операция-
ның)
атауы
және оның
сипатта-
масы
Түскен
материал-
дарды қарау
және
өтінішті
қанағаттан-
дыру немесе
жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
мүмкіндігі
туралы
шешім
қабылдау
немесе жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгертуден
бас тарту
Жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе
дәлелді бас
тарту туралы
әкімдік
шешімінің
жобасын
дайындау және
материалдарды
әкімдікке
шешім қабылдау
үшін жіберу
Жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе бас
тарту туралы
шешім
қабылдау
Мемлекеттік
қызметті
алушыға жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе бас
тарту туралы
шешімнің
көшірмесін
жіберу
4
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер,
құжаттар,
ұйымдас-
тыру-нұс-
қау беру
сипатын-
дағы
құжаттар)
Түскен
материал-
дарды қарау
және
өтінішті
қанағаттан-
дыру немесе
жер учаске-
сінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
мүмкіндігі
туралы
шешім
қабылдау
Жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе
уәжделген бас
тарту туралы
әкімдік
шешімінің
жобасын
дайындау және
материалдарды
әкімдікке
шешім
қабылдау
үшін жіберу
Жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе бас
тарту туралы
шешім
қабылдау
Мемлекеттік
қызметті
алушыға жер
учаскесінің
нысаналы
мақсатын
өзгерту
немесе бас
тарту туралы
шешімнің
көшірмесін
жіберу
5
Орындау
мерзімде-
рі
1 жұмыс
күні ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
5 жұмыс күні
ішінде
3 жұмыс күні
ішінде
6
Келесі
іс-әре-
кеттің
нөмірі
9 бағана
10 бағана
11 бағана
11
3 қосымша
Реттілігі мен өзара байланысының сипаты.
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің есебі
Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі: 37 күнтізбелік күнге дейін
Алматы қаласы әкімдігінің

от 29 марта 2013 года № 1/294
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ»
1.Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используется следующие основные понятия:
решения местных исполнительных органов - правовые акты местного исполнительного органа города Алматы о предоставлении права на земельный участок;
уполномоченный орган по земельным отношениям - структурное подразделение акимата города Алматы, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган).
2. Общие положения
2. Настоящий регламент оказания государственной услуги по выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее - регламент) устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственных услуг «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее – государственная услуга), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392.
Государственная услуга оказывается акиматом города Алматы (далее - акимат), по адресу указанному в приложении 1 к регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года.
5. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ (далее - разрешение) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа, в письменном виде.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
3. Требования к порядку оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется при обращении в акимат:
График работы акимата: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенья и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О праздниках».
Прием документов осуществляется в порядке очереди с 9-00 часов до 18-00 часов без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается на интернет - ресурсе акимата: www.almaty.kz.
9. Для получения государственной услуги документы, указанные в пункте 13 регламента, сдаются в акимат. В здании располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков, стойки с бланками заявлений, предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (пандусы, лифты).
Сотрудник канцелярии акимата рассматривает поступившую документацию и передает пакет документов акиму города Алматы в течение 1 (одного) рабочего дня;
Аким города Алматы либо его замещающее лицо рассматривает документы и накладывает резолюцию. Сотрудник канцелярии передает документы в уполномоченный орган в течение следующего рабочего дня;
Руководитель уполномоченного органа рассматривает поступившие документы и передает ответственному специалисту (в течение рабочего дня в день поступления в уполномоченный орган);
Ответственный специалист уполномоченного органа (далее - Исполнитель) рассматривает поступившие документы на соответствие законодательству, направляет на согласование в соответствующие уполномоченные органы;
После согласования подготавливается проект решения акимата о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе и направляет материалы в акимат для принятия решения о выдаче или об отказе в течение 3 (трех) рабочих дней;
Акимат принимает решение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе в течение 3 (трех) рабочих дней;
Акимат направляет копию решения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе получателю государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня.

2013 жылғы 29 наурыздағы № 1/294
қаулысымен бекітілді
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
жергілікті атқарушы органдар шешімдері – іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесіне құқық беру туралы құқықтық актілер;
жер қатынастары бойынша уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі – уәкілетті орган).
2. Жалпы ережелер
2. Осы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысымен бекітілген «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) стандартының сақталуын қамтамасыз ету талаптарын белгілейді.
Мемлекеттік қызметті регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген Алматы қаласының әкімдігі (бұдан әрі - әкімдік) көрсетеді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871 баптарының негізінде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру (бұдан әрі – рұқсат) немесе бас тарту себептерін көрсете отырып, қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жазбаша жауап беру болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне арналған талаптар
7. Мемлекеттік қызмет әкімдікке өтініш білдірген кезде:
Әкімдіктің жұмыс кестесі: күнделікті, дүйсенбіден жұма күнін қоса алғанда, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау 9.00-ден 18.00-ге дейін кезекке тұру тәртібімен және алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат әкімдіктің www.almaty.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттар әкімдікке тапсырылады. Ғимаратта анықтама бюросы, күту орындары, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стенділер, өтініш бланкілері бар тағандар орналастырылады, физикалық мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (пандус, лифт) көзделген.
Әкімдік кеңсесінің қызметкері түскен құжаттарды қарайды және құжаттар топтамасын Алматы қаласының әкіміне 1 (бір) жұмыс күні ішінде тапсырады;
Алматы қаласының әкімі немесе оның орнындағы тұлға құжаттарды қарайды және бұрыштама қояды. Кеңсе қызметкері құжаттарды келесі жұмыс күні ішінде уәкілетті органға тапсырады.
Уәкілетті орган басшысы түскен құжаттарды қарайды және жауапты маманға береді (уәкілетті органға түскен жұмыс күнінің ішінде).
Уәкілетті органның жауапты маманы түскен құжаттардың заңнамаға сәйкестігін тексереді, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерi мен орман қорының жері саласындағы уәкілетті органға келісу үшін жібереді;
Келісім алынғаннан кейін әкімдіктің іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімінің жобасы дайындалады және әкімдікке рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау үшін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді;
Әкімдік іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімді 3 (үш) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
Әкімдік іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру немесе бас тарту туралы шешімнің көшірмесін мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді.

10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, указанных в пункте 13 регламента - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
11. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности предоставления в связи с проведением сезонных сельскохозяйственных работ.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 13 регламента, уполномоченный орган письменно информирует получателя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если акимат в установленные сроки не выдал получателю государственной услуги разрешения, то с даты истечения сроков его выдачи, разрешение считается выданным.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, акимат обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии акимата получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 регламента, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо предоставление следующих документов:
заявление от физического лица, согласно приложению 2 к Стандарту государственных услуг «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» или письмо-ходатайство от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади;
копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве юридического лица – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации получателя государственных услуг в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
копия технического задания на выполнение изыскательских работ;
план (схема) района проведения изыскательских работ;
график выполнения изыскательских работ, утвержденный получателем государственной услуги;
гарантийное письмо – обязательства исполнителей изыскательских работ по восстановлению почвенного покрова, в случае нарушения почвенного покрова, а также возмещению убытков (при необходимости) и приведению земель в состояние пригодное для их использования по целевому назначению.
Для проверки копий документов предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются получателю государственной  услуги.

10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап күнтізбелік – 10 күн;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
11. Маусымдық ауыл шаруашылық жұмыстары жүргізілген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Регламенттің 13 тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда, құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта, уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Егер әкімдік белгіленген мерзімде мемлекеттік қызметті алушыға рұқсат бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап рұқсат берілді деп есептеледі.
Егер мемлекеттік қызмет алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, әкімдік оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Әкімдіктің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет алушыға регламенттің 13 тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсыну қажет:
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – стандарт) 2 қосымшасына сәйкес нысанда, іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы мерзімдерін, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген және заңды тұлғадан өтініш;
заңды тұлға ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – заңды тұлға үшін;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі – жеке тұлға үшін;
жеке кәсіпкер ретінде өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің көшірмесі – жеке кәсіпкер үшін;
іздестіру жұмыстарын жүргізуге тапсырманың көшірмесі;
іздестіру жұмыстарын жүргізу аймағының жоспары (сызбасы);
мемлекеттік қызметті алушы бекіткен іздестіру жұмыстарын жүргізу бойынша графигі;
кепіл хат – топырақ қабатын бүлдірген кезде топырақ қабатын қалпына келтіруді, сондай-ақ келтірілген зиянды төлеу кезінде (қажет болған жағдайда) және жерді нысаналы мақсатында пайдалану үшін оларды пайдалануға жарамды қалпына келтіру жөніндегі іздестіру жұмыстарын орындаушылардың міндеттемесі.
Құжаттардың көшірмелерін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерілгеннен кейін мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады.

14. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 2 регламента.
15. Описание последовательности и взаимодействии при оказании государственной услуги акимата города Алматы, приведены в приложении 3 регламента.
6. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
16. Ответственным за организацию оказания государственной услуги является акимат.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги получатель государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу акимата, адрес и телефон которого указан в приложении 1 к регламенту.
18. Для разъяснения порядка обжалования действий (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы получатель государственной услуги может обратиться к ответственному должностному лицу акимата, адрес и телефон которого указан в приложении 1 к регламенту.
Приложение 1
Контактные данные местного исполнительного
органа по оказанию государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Наимено-
вание
местного
исполни-
тельного
органа
Местораспо-
ложение,
адрес,
электронный
адрес
Ответствен-
ное лицо за
оказание
государст-
венной
услуги
Контакт-
ный
телефон
График
работы
1
2
3
4
5
Акимат города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4 meiram@a-a.kz
Заведующий
отделом
контроля за
соблюдением
качества
предоста-
вления госу-
дарственных
услуг
8-727-
272-24-02,
ф. 272-24-02
Ежедневно с
9.00 часов
до 18.00
часов, с
обеденным
перерывом с
13.00 часов
до 14.00
часов,
кроме
выходных
(суббота,
воскре-
сенье) и
праздничных
дней
Приложение 2
Описание действий по выдаче разрешения на
использование земельного участка для
изыскательских работ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ дей-
ствия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
2
Наиме-
нование
струк-
турно-
функци-
ональ-
ных
единиц
Сотрудник
канцеля-
рии
акимата
Аким
города
Алматы,
либо
его
замеща-
ющее
лицо
Руково-
дитель
уполно-
мочен-
ного
органа
Исполнитель
уполномочен-
ного органа
Акимат
3
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры
опера-
ции) и
их опи-
сание
Проверка
и прием
докумен-
тов пред-
ставлен-
ных пот-
ребителем
государ-
ственной
услуги.
Регистра-
ция и
выдача
расписки
о приеме
докумен-
тов
Рас-
смотре-
ние до-
кумен-
тов и
наложе-
ние ре-
золюции
Рас-
смотре-
ние до-
кумен-
тов
Рассмотрение
документов на
соответствие
законодатель-
ству, про-
верка полноты
документов.
Направление
на согласова-
ние в соот-
ветствующие
уполномочен-
ные органы
Принятие
решения о
выдаче
разрешения
на исполь-
зование
земельного
участка
для изыс-
кательских
работ
либо об
отказе
4
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент,
органи-
зацион-
но-
распо-
ряди-
тельное
решение)
Передача
пакета
докумен-
тов
акиму,
либо лицу
его заме-
щающего
Переда-
ча до-
кумен-
тов в
уполно-
мочен-
ный
орган
Переда-
ча по-
ступив-
ших до-
кумен-
тов от-
ветст-
венному
специ-
алисту
(испол-
нителю)
Подготовка
проекта
постановления
акимата
города Алматы
о выдаче
разрешения на
использование
земельного
участка для
изыскатель-
ских работ,
либо моти-
вированного
отказа и
направление
материалов в
местный
исполнитель-
ный орган для
принятия
решения
Направле-
ние копии
решения о
выдаче
разрешения
на исполь-
зование
земельного
участка
для изыс-
кательских
работ либо
об отказе
получателю
государст-
венной
услуги
5
Сроки
испол-
нения
в течение
1
рабочего
дня
в
течение
следу-
ющего
рабоче-
го дня
в
течение
рабоче-
го дня
в день
поступ-
ления в
уполно-
мочен-
ный
орган
в течение 3
рабочих дней
в течение
4 рабочих
дней
Приложение 3
Описание последовательности и взаимодействия.
Расчет времени по оказанию услуги «Выдача
разрешения на использование земельного
участка для изыскательских работ»

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы регламенттің 2 қосымшасында келтірілген.
15. Алматы қаласы әкімдігінің мемлекеттік қызметті көрсету реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы регламенттің 3 қосымшасында келтірілген.
6. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға әкімдік жауапты болады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметті алушы әкімдіктің мекенжайы мен телефондары регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
17. Уәкілетті орган қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін мемлекеттік қызметті алушы әкімдіктің регламенттің 1 қосымшасында мекенжайлары мен телефондары көрсетілген жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
1-қосымша
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттiк қызметін көрсету бойынша
жергілікті атқарушы органның байланыс деректері
Жергілікті
атқарушы
органның
атауы
Орналасқан
жерi,
мекенжайы,
электрондық
мекенжайы
Мемлекеттiк
қызметтi
көрсетуге
жауапты тұлға
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
Алматы
қаласының
әкімдігі
Алматы қаласы,
Республика
алаңы, 4
meiram@a-a.kz
Мемлекеттік
қызметтер
көрсету
сапасының
сақталуын
бақылау
бөлімінің
меңгерушісі
8-727-
272-24-02,
ф. 272-24-02
Демалыс
(сенбі,
жексенбі)
және мереке
күндерін
қоспағанда,
күн сайын
сағ. 9.00
бастап сағ.
18.00 дейін,
түскі үзіліс
сағ. 13.00
бастап сағ.
14.00 дейін
2-қосымша
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін
пайдалануға рұқсат беру іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әре-
кеттің
(жұмыс
барысы-
ның,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
Құрылым-
дық-
функцио-
налды
бірліктер
атауы
Алматы
қаласы
әкімдігі
кеңсесінің
қызметкері
Алматы
қаласының
әкімі
немесе оның
орнындағы
тұлға
Уәкілетті
орган
басшысы
Уәкілетті
орган
орындаушысы
Алматы
қаласы-
ның
әкімдігі
3
Іс
әрекеттің
(үдеріс-
тің,
шараның,
операция-
ның)
атауы
және оның
сипатта-
масы
Мемлекеттік
қызметті
алушы
тапсырған
құжаттарды
тексеру
және
қабылдау.
Тіркеу және
құжаттарды
қабылдаған-
дығы туралы
қолхат беру
Құжаттарды
қарау және
бұрыштама
қою
Құжаттарды
қарау
Құжаттардың
заңнамаға
сәйкестігін
қарау,
толықтығын
тексеру.
Тиісті
уәкілетті
органдарға
келісімге
жіберу
Іздесті-
ру жұ-
мыстарын
жүргізу
үшін жер
учаске-
сін пай-
далануға
рұқсат
беру
немесе
бас
тарту
туралы
шешім
қабылдау
4
Аяқтау
нысаны
(дерек-
тер,
құжат,
ұйымдас-
тырушылық
-нұсқау
беру
шешімі)
Құжаттар
топтамасын
әкімге
немесе оның
орнындағы
тұлғаға
беру
Құжаттарды
уәкілетті
органға
беру
Түскен
құжаттарды
жауапты
маманға
(орындаушы-
ға) беру
Алматы
қаласы
әкімдігінің
іздестіру
жұмыстарын
жүргізу
үшін жер
учаскесін
пайдалануға
рұқсат беру
немесе
уәжделген
бас тарту
туралы
қаулысының
жобасын
дайындау
және мате-
риалдарды
жергілікті
атқарушы
органға
шешім
қабылдау
үшін жіберу
Іздесті-
ру
жұмыста-
рын
жүргізу
үшін жер
учаске-
сін пай-
далануға
рұқсат
беру
немесе
бас
тарту
туралы
шешімнің
көшірме
-сін
мемле-
кеттік
қызметті
алушыға
жіберу
5
Орындау
мерзімде-
рі
1 жұмыс
күні
келесі
жұмыс күні
ішінде
уәкілетті
органға
түскен
жұмыс
күнінің
ішінде
3 жұмыс
күні ішінде
4 жұмыс
күні
ішінде
3-қосымша
Реттілігі мен өзара байланысының сипаттамасы. «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет көрсету мерзімінің есебі
Мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі: 10 жұмыс күні