Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 5 июня 2013 года N 2/489. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 27 июня 2013 года за N 983. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21 июля 2014 года № 3/588
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 21.07.2014 № 3/588.
Руководствуясь пунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года «О карантине растений» и на основании представления Территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в Агропромышленном комплексе по городу Алматы от 11 апреля 2013 года № 04-09/859 об обнаружении на территории города Алматы особо опасных карантинных вредителей: калифорнийская щитовка (Quadraspidiotus perniciosus (Comst)), непарный шелкопряд (Lymantria dispar (L)) на зеленных насаждениях города и сорных растений: амброзия полыннолистная (Ambrosia artemisiifolia (L)) (далее по тексту – карантинный объект), акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону на территории города Алматы с введением карантинного режима до полного уничтожения карантинного объекта, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Рекомендовать  Территориальной  инспекции  Комитета  государственной инспекции в Агропромышленном комплексе по городу Алматы (по согласованию) разработать порядок проведения мероприятий по локализации и ликвидации очагов распространения карантинных объектов и осуществить контроль за их проведением.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы            А.Есимов
Вносит:
Руководитель Управления
предпринимательства и
промышленности города Алматы        А. Балова
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                       Е. Шорманов
Руководитель юридического
отдела аппарата акима
города Алматы                       А. Касымова
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы
от 5 июня 2013 года № 2/489
Очаги распространения карантинных объектов на
территории города Алматы для установления
карантинной зоны с введением карантинного режима
Наименование
районов,
очаги
распростра-
нения
карантинных
объектов
Площадь заражения в гектарах, в том числе по видам карантинных объектов
Вредители растений
Сорные растения
Калифор-
нийская
щитовка-
Quadras
pidiotus
perniciosus
(Comst)
Непарный
шелкопряд
-Lymantria
dispar L
Амброзия
полыннолистная
- Ambrosia
artemisiifolia L
1
Алмалинский район, всего:
6,6
2,9
Сквер «Северный». Квадрат - ул. Казыбек би – пр. Абылай-хана – ул. Айтеке би – ул. Панфилова
2,9
Сквер на площади «Астана». Квадрат - ул. Толе би – ул Панфилова – ул. Богенбай Батыра – пр. Абылай-хана
0,7
Сквер «Каздрамтеатра». Квадрат - пр. Абая – ул. Муканова – ул. Курмангазы – ул. Муратбаева
1,9
Сквер «Комсомол». Квадрат - ул. Шевченко – ул. Радостовца – ул. Жамбыла – ул. Жарокова
4
2
Медеуский район, всего:

Алматы қаласының аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 5 маусымдағы N 2/489 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 маусымда N 983 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 21 шілдедегі N 3/588 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 21.07.2014 N 3/588 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы «Өсімдіктер карантині туралы» Заңының 9-1 бабының 3) тармағын басшылыққа ала отырып және Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясының 2013 жылғы 11 сәуірдегі № 04-09/859 Алматы қаласының аумағында аса қауіпті карантиндік зиянкестердің: қаланың жасыл желектерінде калифорниялық бітенің (Quadraspidiotus perniciosus (Comst)), жұпсыз жібек құртының (Lymantria dispar (L)) және арам шөптердің: жусан жапырақты ойраншөбінің (Ambrosia artemisiifolia (L)) (бұдан әрі мәтін бойынша – карантинді нысан) табылғаны туралы ұсынысының негізінде Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласының аумағында карантинді нысанды толық жойғанға дейін карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағы белгіленсін.
2. Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Алматы қаласы бойынша Аумақтық инспекциясына (келісім бойынша) карантинді нысандардың таралу ошағын оқшаулау және жою бойынша іс-шаралар жүргізу тәртібін әзірлеу және олардың жүргізілуіне бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы Әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                   А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы
Кәсіпкерлік және өнеркәсіп
басқармасының басшысы                          А. Балова
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                                     Е. Шорманов
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                          А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы «5» маусымдағы
№ 2/489 қаулысына қосымша
Карантин режимін енгізе отырып,
карантин аймағын белгілеу үшін
Алматы қаласының аумағындағы карантин
нысандарының таралу ошағы
Аудандар
атаулары,
карантин
нысандарының
таралған ошақтары
Залалданған гектарлы алаңдар, оның ішінде, карантин нысандарының түрлері бойынша
Өсімдіктердің зиянкестері
Арам шөптер
Калифорниялық
біте - Quadraspidiotus
perniciosus
(Comst)
Жұпсыз жібек
көбелегі-
Lymantria
dispar L
Жусан
жапырақты
ойраншөп-
Ambrosia
artemi-
siifolia L
1
Алмалы ауданы, барлығы:
6,6
2,9
«Северный» шағын бағы. Қазыбек би көшесі – Абылай-хан даңғылы – Әйтеке би көшесі – Панфилов көшесі – шаршысында
2,9
«Астана» алаңындағы шағын бақ.
Төле би көшесі – Панфилов көшесі – Бөгенбай Батыр көшесі – Абылай-хан даңғылы – шаршысында
0,7
«Қаздрамтеатрының» шағын бағы. Абай даңғылы – Мұқанов көшесі – Құрманғазы көшесі – Мұратбаев көшесі - шаршысында
1,9
«Комсомол» шағын бағы. Шевченко көшесі – Радостовец көшесі – Жамбыл көшесі – Жароков көшесі - шаршысында
4
2
Медеу ауданы, барлық: