Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях и норм сбора физическими лицами для собственных нужд побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2013-2014 годы
Решение Северо-Казахстанского областного маслихата от 26 ноября 2013 года N 22/9. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 декабря N 2418. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 06.01.2015 N 2.1-11/05)
Сноска. Утратило силу (письмо маслихата Северо-Казахстанской области от 06.01.2015 N 2.1-11/05).
В соответствии с пунктом 1 статьи 506 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», подпункта 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пункта 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Северо-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области на 2013-2014 годы, согласно приложению 1.
2. Утвердить нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2013-2014 годы, согласно приложению 2.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХХІІ сессии
Северо-Казахстанского
областного маслихата
Секретарь
Северо-Казахстанского
областного маслихата
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель Республиканского
государственного учреждения
«Северо-Казахстанская областная
территориальная инспекция
лесного и охотничьего хозяйства
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан»
С. Тимофеев
К. Едресов
Е. Жанатаев
Приложение 1
к решению Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 26 ноября 2013 года № 22/9
Ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территориях Северо-Казахстанской области на 2013-2014 годы
№ п/п
Виды лесных пользований
Виды лесопользова-
ния
Ставки платы за единицу вида ресурсов
1
Заготовка живицы и древесных соков
1.1
Заготовка живицы
Долгосрочное, с изъятием

2013-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлем ставкаларын және мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жанама орман ресурстарын жинау нормаларын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 26 қарашадағы N 22/9 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 желтоқсанда N 2418 болып тіркелді. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаты 06.01.2015 N 2.1-11/05 хаты)
Ескерту. Күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы мәслихаты 06.01.2015 N 2.1-11/05 хаты).
«Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 506-бабы 1-тармағына, 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман Кодексінің 14-бабы 2) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2013-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлем ставкалары № 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. 2013-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жабайы жемістер, жаңғақтар, саңырауқұлақтар, жидектер, дәрілік шикізаттар мен басқа да жанама орман ресурстарын жинау нормалары № 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаты XXII сессиясының
төрағасы
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
«КЕЛІСІЛДІ»
«Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрлігі
Орман және аңшылық
шаруашылығы комитетінің
Солтүстік Қазақстан облыстық
орман және аңшылық шаруашылығы
аумақтық инспекциясы»
республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
2013 жылғы 26 қараша
С. Тимофеев
Қ. Едіресов
Е. Жанатаев
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың 2013 жылғы 26 қарашадағы
№ 22/9 шешіміне
1-қосымша
2013-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарында орман пайдалану үшін төлем ставкалары
Р/с
Орман пайдалану түрі
Орман пайдалану түрі
Ресурс түрінің бірлігі үшін төлем ставкалары
1
Шайырды және ағаш сөлдерін дайындау
1.1
Шайырды дайындау
Ұзақ мерзімді, алынатын

18 тенге за 1 килограмм
3.2
Ягоды
Краткосрочное, с изъятием
24 тенге за 1 килограмм
Сбор лекарственных растений и технического сырья
3.3
Травы
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.4
Цветки
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.5
Листья, стебли и побеги
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.6
Плоды и ягоды
Краткосрочное, с изъятием
12 тенге за 1 килограмм
3.7
Корни, корневища, клубни
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
3.8
Почки
Краткосрочное, с изъятием
8 тенге за 1 килограмм
Отдельные виды побочных лесных пользований
3.9
Мхи
Краткосрочное, с изъятием
60 тенге за 1 центнер
3.10
Лесная подстилка и опавшие листья
Краткосрочное, с изъятием
700 тенге за 1 тонну
3.11
Камыш
Краткосрочное, с изъятием
40 тенге за 1 центнер
3.12
Огородничество, бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
Краткосрочное, без изъятия
По ставкам земельного налога, исчисляемого в соответствие с пунктом 1статьи 385, с учетом условий пункта 1 статьи 387 Кодекса РК «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» за 1 гектар
3.13
Звероводство и мараловодство
Краткосрочное, без изъятия
1075,67 тенге за 1 гектар
3.14
За размещение одного улья на участках государственного лесного фонда
Краткосрочное, без изъятия
1075,67 тенге за 1 улей
3.15
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - хорошее
Долгосрочное, без изъятия
1290,80 тенге за 1 гектар
3.16
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - удовлетворительное
Долгосрочное, без изъятия
968,10 тенге за 1 гектар
3.17
Сенокошение по группам качественного состояния сенокосных угодий - плохое
Долгосрочное, без изъятия
752,97 тенге за 1 гектар
Пастьба скота за 1 голову в год за 1 гектар выпаса
3.18
Крупно-рогатый скот
Долгосрочное, без изъятия
1807,13 тенге за 1 голову
3.19
Лошади
Долгосрочное, без изъятия
1807,13 тенге за 1 голову
3.20
Молодняк крупного скота
Долгосрочное, без изъятия
903,564 тенге за 1 голову
3.21
Козы
Долгосрочное, без изъятия
1581,237 тенге за 1 голову
3.22
Овцы
Долгосрочное, без изъятия
451,782 тенге за 1 голову
4
Пользование участками государственного лесного фонда и особо охраняемых природных территорий для нужд охотничьего хозяйства, научно исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
4.1
Для нужд охотничьего хозяйства
Долгосрочное, без изъятия
0 тенге
4.2
Для научно-исследовательских и культурно-оздоровительных целей
Долгосрочное, без изъятия
419,14 за 1 гектар
4.3
Для рекреационных, туристских и спортивных целей
Долгосрочное, без изъятия

1 килограмм үшін 18 теңге
3.2
Жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 24 теңге
Дәрілік өсімдіктер және техникалық шикізат жинау
3.3
Шөптер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.4
Гүлдер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.5
Жапырақтар, сабақтар мен балауса бұтақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.6
Жемістер мен жидектер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 12 теңге
3.7
Тамырлар, тамыр сабақтар, түйіндер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
3.8
Бүршіктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 килограмм үшін 8 теңге
Ормандарды жанама пайдаланудың бөлек түрлері
3.9
Мүктер
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 60 теңге
3.10
Орман төсеніші және түскен жапырақтар
Қысқа мерзімді, алынатын
1 тонна үшін 700 теңге
3.11
Қамыс
Қысқа мерзімді, алынатын
1 центнер үшін 40 теңге
3.12
Бақшашылық, бақша шаруашылығы және басқа да ауыл шаруашылық дақылдарды өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін «Салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы» ҚР Кодексінің 387-бабы 1-тармағының шарттарын есепке ала отыра 385-бабының 1-тармағына сәйкес есептелетін жер салығы ставкалары бойынша
3.13
Аң өсіру және марал өсіру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1075,67 теңге
3.14
Мемлекеттік орман қоры учаскесінде бір омартаны орналастыру
Қысқа мерзімді, алынбайтын
1 омарта үшін 1075,67 теңге
3.15
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы жақсы топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 1290,80 теңге
3.16
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы қанағаттанарлық топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 968,10 теңге
3.17
Шөп шабу алқаптарының сапалық жағдайы жаман топтар бойынша шөп шабу
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 752,97 теңге
1 гектар жерге жылына малдың 1 басын жаю
3.18
Ірі қара мал
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1807,13 теңге
3.19
Жылқы
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1807,13 теңге
3.20
Ірі қара мал төлі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 903,564 теңге
3.21
Ешкі
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 1581,237 теңге
3.22
Қой
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 бас үшін 451,782 теңге
4
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін және ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін, ғылыми-зерттеу, мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
4.1
Аңшылық шаруашылығы мұқтаждықтары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
0 теңге
4.2
Ғылыми-зерттеу және мәдени- сауықтыру мақсаттары үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын
1 гектар үшін 419,14
4.3
Рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Ұзақ мерзімді, алынбайтын

1075,67 за 1 гектар
4.4
Для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских и спортивных целей
Краткосрочное, без изъятия
173,1 тенге за 1 человека в день
Приложение 2
к решению Северо-Казахстанского
областного маслихата
от 26 ноября 2013 года № 22/9
Нормы сбора физическими лицами для собственных нужд дикорастущих плодов, грибов, ягод, лекарственного сырья и иных побочных лесных ресурсов на территории государственного лесного фонда Северо-Казахстанской области на 2013-2014 годы
№ п/п
Виды лесных пользований и ресурсов
Нормы сбора физическими лицами, для собственных нужд
на 1 человека
1
Плоды и ягоды
10 килограмм
2
Грибы
50 килограмм
3
Травы
10 килограмм
4
Цветки
10 килограмм
5
Листья, стебли и побеги
10 килограмм
6
Корни, корневища, клубни
10 килограмм
7
Почки
10 килограмм
8
Мхи
10 килограмм
9
Лесная подстилка и опавшие листья
10 килограмм
10
Камыш
400 килограмм

1 гектар үшін 1075,67
4.4
Ғылыми-зерттеу, мәдени- сауықтыру, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін
Қысқа мерзімді, алынбайтын
Күніне 1 адам үшін 173,1 теңге
Солтүстік Қазақстан облыстық
мәслихаттың 2013 жылғы 26 қарашадағы
№ 22/9 шешіміне
2-қосымша
2013-2014 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жабайы жемістер, жаңғақтар, саңырауқұлақтар, жидектер, дәрілік шикізаттар мен басқа да жанама орман ресурстарын жинау нормалары
Р/с №
Орманды пайдалану және ресурстар түрі
Өз қажеттіліктері үшін жеке тұлғалардың жинау нормалары, 1 адамға
1
Жемістер мен жидектер
10 килограмм
2
Саңырауқұлақтар
50 килограмм
3
Шөптер
10 килограмм
4
Гүлдер
10 килограмм
5
Жапырақтар, сабақтар мен балауса бұтақтар
10 килограмм
6
Тамырлар, тамыр сабақтар, түйіндер
10 килограмм
7
Бүршіктер
10 килограмм
8
Мүктер
10 килограмм
9
Орман төсеніші және түскен жапырақтар
10 килограмм
10
Қамыс
400 килограмм