О внесении изменений и дополнений в решение Шымкентского городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с "О бюджете города Шымкент на 2013-2015 годы"
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 января 2013 года № 16/115-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 января 2013 года № 2214. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 3 февраля 2014 года № 1-29)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 03.02.2014 № 1-29).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 18 января 2013 года № 11/90-V «О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 9/71-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2210, городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шымкентского городского маслихата от 20 декабря 2012 года № 15/103-5с «О бюджете города Шымкент на 2013-2015 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2173, опубликовано в газете «Панорама Шымкента» № 53 (1175) от 28 декабря 2012 года) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 настоящего решения изложить в новой редакции:
1. «Утвердить бюджет города Шымкент на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 224 950 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 26 590 297 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56 840 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 935 558 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 642 255 тысяч тенге;
2) затраты – 59 725 187 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 2 268 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 2 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит бюджета – - 497 969 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 497 969 тысяч тенге.»;
часть вторую пункта 2 изложить в новой редакции:

Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/103-5с "2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2013 жылғы 29 қаңтардағы № 16/115-5c шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 қаңтарда № 2214 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 1-29 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 03.02.2014 № 1-29 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 9/71-V шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 11/90-V Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2210 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы» Шымкент қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 15/103-5с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2173 тіркелген, 2012 жылдың 28 желтоқсанында «Шымкент келбеті» № 53 (1175) газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
1. «2013-2015 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 59 224 950 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 26 590 297 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56 840 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 935 558 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 31 642 255 мың теңге;
2) шығындар – 59 725 187 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 268 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 497 969 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 497 969 мың теңге.»;
2 тармақтың екінші бөлігі жаңа редакцияда мазмұндалсын:

«средний ремонт автомобильных дорог городского значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 2 767 571 тысяч тенге;»
дополнить частью двенадцать следующего содержания:
«устройство спортивных площадок при школах – 144 477 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
«2-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 1 868 693 тысяч тенге;
увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 731 438 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 20 485 тысяч тенге;
обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 42 223 тысяч тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 46 310 тысяч тенге;
ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 130 891 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг в отделениях социальной помощи на дому – 5 704 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг для лиц, не имеющих определенного места жительства – 12 650 тысяч тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий – 15 474 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 476 445 тысяч тенге;
молодежная практика – 375 140 тысяч тенге;
переподготовка и повышение квалификации кадров – 60 409 тысяч тенге;
переподготовка и повышение квалификации частично занятых наемных работников – 979 тысяч тенге;
обеспечение деятельности центров занятости – 52 528 тысяч тенге.»;
пункт 3 изложить в новой редакции:
«3. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 1 063 861 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 10 000 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 506 845 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения – 757 330 тысяч тенге;
строительство и реконструкция наружного освещение – 330 517 тысяч тенге;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов – 2 331 795 тысяч тенге;

«қалалық және елді-мекендердің көшелерін маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) орташа жөндеуге – 2 767 571 мың теңге;»;
он екінші бөлікпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«мектептердің жанынан спорт алаңдарын құруға – 144 477 мың теңге.»;
2-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«2-1. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 1 868 693 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының көлемін ұлғайтуға – 731 438 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 20 485 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 42 223 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 46 310 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 130 891 мың теңге;
үйге әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінде арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 5 704 мың теңге;
тұрақты тұрағы жоқ тұлғалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 12 650 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 15 474 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 476 445 мың теңге;
жастар практикасына – 375 140 мың теңге;
кадрларды қайта даярлауға және бiлiктiлiгiн арттыруға – 60 409 мың теңге;
ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы қызметкерлерді қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға – 979 мың теңге;
жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 52 528 мың теңге.»;
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«3. 2013 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 063 861 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 10 000 000 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 506 845 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 757 330 мың теңге;
сыртқы жарықтандыру жүйелерін қайта құруға және құрылысына – 330 517 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 2 331 795 мың теңге;

развитие теплоэнергетической системы – 2 605 663 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 136 301 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 207 811 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов образования – 1 161 753 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 500 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 312 192 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов» - 881 284 тысяч тенге.»;
дополнить пунктом 3-2 следующего содержания:
«3-2. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены кредиты из республиканского на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 870 000 тысяч тенге.»;
пункт 4 изложить в новой редакции:
«4. Утвердить резерв акимата города на 2013 год в сумме 492 529 тысяч тенге.»;
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в городском бюджете на 2013 год предусмотрены средства на предупреждение и ликвидацию чрезвычайных ситуаций в масштабе города – 525 969 тысяч тенге.»;
приложения 12346 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 к настоящему решению.

жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 605 663 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 136 301 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 207 811 мың теңге.»;
3-1 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«3-1. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 161 753 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға – 500 000 мың теңге;
инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға – 1 312 192 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға – 881 284 мың теңге.»;
3-2 тармақпен келесідей мазмұнда толықтырылсын:
«3-2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 870 000 мың теңге кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.»;
4 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«4. Қала әкімдігінің 2013 жылға арналған резерві 492 529 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
5 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«5. 2013 жылға арналған қала бюджетінде қала ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жоюға – 525 969 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.»;
аталған шешімнің 12346 қосымшалары осы шешімнің 12345 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.