О внесении изменений в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 декабря 2013 года N 23/4-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 января 2014 года № 3181. Утратило силу - решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16 февраля 2015 года N 31/2-V
Сноска. Утратило силу - решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.02.2015 N 31/2-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Риддерского городского маслихата от 16 апреля 2012 года № 3/3-V "Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-4-168, опубликовано 08 мая 2012 года в газете "Риддерские вести" №18) следующие изменения:
заголовок решения на государственном языке изложен в новой редакции, заголовок на русском языке не изменяется;
внесены изменения по всему тексту решения и приложений на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
преамбулу решения изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:";
в Правилах о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере, утвержденных указанным решением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила о размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Риддере (далее - Правила) определяют размер и порядок оказания малообеспеченным семьям (гражданам) жилищной помощи.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Риддер қаласында тұрғын үй көмегiн көрсету мөлшерi және тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" 2012 жылғы 16 сәуiрдегi № 3/3-V Риддер қалалық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы N 23/4-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 қаңтарда N 3181 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2015 жылғы 16 ақпандағы N 31/2-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 16.02.2015 N 31/2-V шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тұрғын үй көмегiн беру Ережесiн бекiту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысына сәйкес, Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТI:
1. Риддер қалалық мәслихатының 2012 жылғы 16 сәуiрдегi № 3/3-V "Риддер қаласында тұрғын үй көмегiн көрсету мөлшерi және тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" шешiмiне (нормативтiк құқықтық актiлердiң мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 5-4-168 тiркелген, 2012 жылғы 08 мамырда № 18 "Риддерские вести" газетiнде жарияланған) келесi өзгерiстер енгiзiлсiн:
шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын:
"Риддер қаласында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі туралы Қағиданы бекіту туралы";
шешімнің және қосымшалардың мемлекеттік тілдегі бүкіл мәтіні бойынша "Ережесі", "Ереже", "Ережелер", "Ережеде", "Ереженің", "Ережесін", "Ережесіне" деген сөздер тиісінше "Қағидасы", "Қағида", "Қағидалар", "Қағидада", "Қағиданың", "Қағидасын", "Қағидасына" деген сөздермен ауыстырылсын;
шешімнің кіріспесі келесі редакцияда жазылсын:
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Қазақстан Республикасы Заңының 97-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Әлеуметтiк тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерiн көрсеткенi үшiн абоненттiк төлемақы тарифiнiң көтерiлуiне өтемақы төлеудiң кейбiр мәселелерi туралы" 2009 жылғы 14 сәуiрдегi № 512 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Тұрғын үй көмегiн беру Ережесiн бекiту туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Жергiлiктi атқарушы органдар көрсететiн әлеуметтiк қорғау саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТI:";
осы шешіммен бекітілген, Риддер қаласында тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері және тәртібі туралы Қағидасында:
1 тармақ келесi редакцияда жазылсын:
"Осы Риддер қаласында тұрғын үй көмегiн көрсету мөлшерi және тәртiбi туралы Қағидасын бекiту туралы (бұдан әрi – Қағида) аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн көрсету көлемi мен тәртiбiн белгiлейдi.";
4 тармақ келесi редакцияда жазылсын:

"4. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимися нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.
Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.";
абзац третий в пункте 7 исключить;
в пункте 11 абзац первый изложить в следующей редакции:
"11. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) обращается в уполномоченный орган или Риддерский отдел филиала республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Восточно-Казахстанской области с заявлением и представляет следующие документы:";
подпункт 9) пункта 11 исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев девятого, семнадцатого, двадцатого, пункта первого настоящего решения, которые вводятся в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии Б. КЗЫКЕЕВ
Секретарь городского маслихата И. ПАНЧЕНКО

"4. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттiк тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлердi) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдiң меншiк иелерi немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтердi және телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуi бөлiгiнде байланыс қызметтерін тұтынуына;
3) жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақысын төлеуге.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде), коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергiлiктi өкiлдi органдар белгiленген шығыстарының шекті жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегi бюджет қаражаты есебiнен көрсетiледi.";
7 тармақтың үшінші азат жолы алынып тасталсын;
11 тармақтың бірінші азат жолы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Тұрғын үй көмегiн тағайындау үшiн отбасы (азамат) уәкiлеттi органға немесе Шығыс Қазақстан облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны филиалының Риддерлік бөлiмiне өтiнiш бередi және мынадай құжаттарды ұсынады:";
11 тармақтың 9) - тармақшасы алынып тасталсын.
2. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін бірінші тармақтың оныншы, он сегізінші, жиырма бірінші азат жолдарды қоспағанда, осы шешiм оның алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы Б. КЗЫКЕЕВ
Қалалық мәслихат хатшысы И. ПАНЧЕНКО