О бюджете Тарбагатайского района на 2014-2016 годы
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2013 года № 18-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 09 января 2014 года № 3144. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 декабря 2014 года № 132)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15.12.2014 № 132).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 491 722,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 622 076,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 677,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 437,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 852 532,7 тысяч тенге;
2) затраты – 6 470 201,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 226,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 30 492,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 266,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 62 884,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 62 884,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 226,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 226,0 тысяч тенге;
поступление займов – 30 492,0 тысяч тенге;
погашение займов – 5 266,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 362,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.10.2014 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять к исполнению на 2014 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов согласно решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 17/188-V «Об областном бюджете на 2014 -2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3132).

2014-2016 жылдарға арналған Тарбағатай ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 18-2 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 09 қаңтарда N 3144 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихаты аппаратының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 132 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихаты аппаратының 15.12.2014 № 132 хаты).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 7375 - баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына, «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/188-V шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелді) сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 491 722,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 622 076,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 677,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 437,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 852 532,7 мың теңге;
2) шығындар – 6 470 201,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 25 226,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 30 492,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 266,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 62 884,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 62 884,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 25 226,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 226,0 мың теңге;
қарыздар түсімі – 30 492,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 266,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 41 362,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 30.10.2014 № 22-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 13 желтоқсандағы Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының № 17/188-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 3132 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес аудан бюджеті үшін 2014 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде орындауға алынсын.

3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год установлен объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в сумме 3 732 448,0 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктами 23 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта работающих в сельской местности определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме – 12 500,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, аппарата акимов сельских, поселковых округов на 2014 год, согласно приложению 4.
7. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) районного бюджета на 2014 год согласно приложению 6.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 1 019 727,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.10.2014 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме – 788 151,0 тысяч тенге.
11. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета в сумме – 1 100 357,0 тысяч тенге.
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 165 648,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 19.04.2014 № 20-2 (вводится в действие с 01.01.2014).

3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 3 732 448,0 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 - бабының 2, 3-тармақтарына сәйкес ауылдық жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт салалары азаматтық қызметшілеріне бюджет қаражаты есебінен лауазымдық жалақылары мен тарифтік ставкалары қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда шұғылданатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда еңбекақылары жиырма бес пайызға көбейтіліп белгіленсін.
Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт салалары мамандары лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілетті органның келісімі бойынша жергілікті өкілді органмен келісім бойынша жергілікті атқарушы орган анықтайды.
5. 2014 жылға ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві – 12 500,0 мың теңге болып бекітілсін.
6. 2014 жылға арналған ауылдық, кенттік округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2014 жылға арналған аудан бюджетін атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 1 019 727,7 мың теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 30.10.2014 № 22-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен – 788 151,0 мың теңге көлемінде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін.
11. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде – 1 100 357,0 мың теңге нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер емес қызметкерлеріне, сонымен қатар жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің қызмеркерлеріне лауазымдық жалақыларына ай сайынғы еңбектің айрықша шарттары үшін үстеме ақы төлеу үшін – 165 648,0 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 19.04.2014 № 20-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
85 544,0
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
85 544,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0,0
Приложение 4
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "25" декабря 2013 года
№ 18-2
Перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, сельского округа на 2014 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.10.2014 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Сумма
(тыс тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
II. ЗАТРАТЫ

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
85 544,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
85 544,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0,0
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2013 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 18-2 шешіміне
№ 4 қосымша
2014 жылға арналған ауылдық, кенттік округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 30.10.2014 № 22-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
II. ШЫҒЫНДАР

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению Тарбагатайского
районного маслихата
от "25" декабря 2013 года
№ 18-2
Перечень бюджетных программ развития, выделенных из бюджета на развитие и направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) Тарбагатайского района на 2014 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.10.2014 № 22-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование расходов
Бюджетные программы развития

464
Ауданның (облыстық мањызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Тарбағатай аудандық
мәслихатының
2013 жылғы "25" желтоқсандағы
№18-2 шешіміне
№ 6 қосымша
Тарбағатай ауданының 2014 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 6 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 30.10.2014 № 22-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Функционалдық кіші топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Шығындар атауы
Даму бюджеттік бағдарламалары