Об утверждении регламентов государственной услуги в сфере архитектуры и градостроительства
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 6 июня 2013 года № 95. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 июля 2013 года № 3310. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15 января 2014 года № 1
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 15.01.2014 № 1
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года  местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года  государственных услугах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нижеследующие регламенты государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства:
1) "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Западно-Казахстанской области";
2) "Выдача архитектурно-планировочного задания".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области Шапкенова С. Ж.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области                     Ногаев Н.
Утвержден
постановлением
акимата Западно-Казахстанской области
от 6 июня 2013 года № 95
Регламент
государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Западно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Западно-Казахстанской области" разработан в соответствии Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Государственная услуга "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Западно-Казахстанской области" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в рамках ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр" и Стандарта государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается структурным подразделением местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства города, районов (далее – уполномоченный орган) через Филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - центр).

Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 6 маусымдағы № 95 қаулысы. Батыс Қазақстан облысы әділет департаментінде 2013 жылғы 17 шілдеде № 3310 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 қаңтардағы № 1 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.01.2014 № 1 қаулысымен
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызметтердің төмендегідей регламенттері бекітілсін:
1) "Батыс Қазақстан облысы аумағындағы жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру";
2) "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру".
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары С. Ж. Шапкеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                      Н. Ноғаев
2013 жылғы 6 маусымдағы № 95
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
қаулысымен
бекітілген
"Батыс Қазақстан облысы
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау
жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк қызмет
регламентi
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Батыс Қазақстан облысы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет регламентi (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 cәуірдегі Заңына сәйкес дайындалды.
2. "Батыс Қазақстан облысы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет) "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы Заңының негiзiнде "Мекенжай тiркелiмi" ақпараттық жүйесiн жүргiзу және толықтыру шеңберiнде және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң мекенжайын анықтау жөнiнде анықтама беру" мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі - Стандарт).
3. Мемлекеттік қызмет сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын қалалық және аудандық жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – уәкілетті орган) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалы (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.

4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки об адресе объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса (далее – справка) на бумажном носителе либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу www.ads.gov.kz, в разделе "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя государственной услуги при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут.
10. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы центра: ежедневно с понедельника по субботу включительно, кроме воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед. В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно бронирование электронной очереди посредством веб–портала "электронного правительства".

4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайы туралы анықтама беру (бұдан әрі – анықтама) не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік қызметтер" деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) осы Регламенттің 1 және 2-қосымшаларына сәйкес уәкілетті органның және орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмi:
1) Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап:
3 (үш) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) – жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң мекенжайын нақтылау кезiнде;
7 (жетi) жұмыс күн iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi) – жылжымайтын мүлiк объектiсiнiң орналасқан жерiне бару және мекенжайдың тiркеу кодын көрсетiп, оны "Мекенжай тiркелiмi" ақпараттық жүйесiнде мiндеттi тiркей отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне нөмiр беру, оны өзгерту немесе жою кезiнде жүргiзiледi.
Электрондық сұрау салу көзделмеген.
2) құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Орталықтың жұмыс кестесі: жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз. Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.

11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, получателя государственной услуги и их контактных телефонов;
12. Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов центр информирует получателя государственной услуги в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) сотрудник центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела центра передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрих кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит прием документов и передает руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет документы должностному лицу уполномоченного органа;
5) должностное лицо уполномоченного органа рассматривает документы и фиксирует в информационной системе центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает справку либо мотивированный отказ;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает справку либо мотивированный отказ;
7) должностное лицо уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в центр, при этом фиксирует в информационной системе центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает получателю государственной услуги в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, центром фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;

11. Мемлекеттік қызметті алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi, онда:
1) өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
5) уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және оның байланыс телефоны;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiледi.
12. Мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган орталықтан түскен Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде мемлекеттік қызметті алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздеме ұсынады.
Бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарланады және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық қызметкері өтінішті тіркеуді жүргізеді, орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды. Орталықтан құжаттар пакеті уәкілетті органға жіберілген туралы дерек штрихкод сканері арқылы белгіленеді, мемлекеттік қызмет көрсету барысында құжаттың қимылын бақылауға мүмкіндік береді;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүргізіп, басшысына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды уәкілетті органның лауазымды тұлғасына жолдайды;
5) уәкілетті органның лауазымды тұлғасы құжаттарды қарайды және орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), анықтама немесе дәлелді бас тарту дайындайды;
6) уәкілетті органның басшысы анықтамаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) уәкілетті органның лауазымды тұлғасы орталыққа мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін жолдайды, орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға тікелей өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға береді.
Мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін уәкілетті органнан алған жағдайда, орталық түскен құжаттарды штрихкод сканер арқылы белгілейді;

8) сотрудник центра выдает получателю государственной услуги справку либо мотивированный отказ.
14. Прием документов получателя государственной услуги для оказания государственной услуги осуществляется одним лицом в течение рабочего дня на основании графика работы уполномоченного органа и центра.
При соответствии документов центром направляется заявление с прилагаемыми документами в уполномоченный орган.
Доставка в уполномоченный орган и обратно центром осуществляется не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
Исполненные документы из уполномоченного органа должны поступать в центр за день до истечения срока выдачи указанного в расписке.
15. Получатель государственной услуги предоставляет в уполномоченный орган или центр документы, предусмотренных пунктом 11 Стандарта.
3. Описание порядка действий
(взаимодействий) в процессе
оказания государственной услуги
16. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник центра;
2) инспектор накопительного отдела центра;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
4) руководитель уполномоченного органа;
5) должностное лицо уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедур) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведено в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
19. За нарушение порядка оказания государственной услуги должностные лица несут ответственность предусмотренную законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Западно-Казахстанской области"
Перечень уполномоченных органов
Наименование
Юридический адрес
Контактный телефон
1
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Акжаикского района"

8) орталық қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға анықтама немесе дәлелді бас тарту береді.
14. Мемлекеттік қызметті алушының құжаттарын қабылдауды бір тұлға уәкілетті органның және орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес күні бойы жүзеге асырады.
Құжаттар сәйкес келген кезде орталық қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті уәкілетті органға жібереді.
Орталық уәкілетті органға құжаттарды жеткізуді және одан кері алуды осы өтініштер қабылданған күні кемінде 2 рет жүзеге асырады.
Уәкілетті органнан орындалған құжаттар қолхатқа көрсетілген мерзімнің аяқталуына бір күн қалғанда орталыққа түсуге тиіс.
15. Мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға немесе орталыққа ұсынады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі іс-әрекет (өзара
іс-қимыл) тәртібін сипаттау
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) орталықтың қызметкері;
2) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
4) уәкілетті органның басшысы;
5) уәкілетті органның лауазымды тұлғасы.
17. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді (рәсімдерді) орындау мерзімі көрсетіліп, әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара іс-әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар осы Регламенттің 4-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібін бұзғаны үшін лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жауапкершілік жүктеледі.
"Батыс Қазақстан облысы
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Уәкілетті органдардың тізбесі
Атауы
Заңды мекен-жайы
Байланыс телефоны
1
"Ақжайық ауданының сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлiмi" мемлекеттік мекемесі

Таскалинский район, село Таскала, улица Абая, 23 кабинет 401
8(71139)
22610
11
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и
строительства Теректинского района"
Теректинский район, село Федоровка, улица Юбилейная, 20
8(71132)
23130
12
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и
строительства Чингирлауского района"
Чингирлауский район, село Шынгырлау, улица Шевченко, 18
8(71137)
33514
13
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Уральск"

Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Абай көшесi, 23, 401 кабинет
8(71139)
21557
11
"Теректi ауданының Сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлiмi" мемлекеттік мекемесі
Теректi ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейный көшесi, 20, 1 кабинет
8(71132)
23130
12
"Шыңғырлау ауданының Сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлiмi" мемлекеттік мекемесі
Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Шевченко көшесi, 18
8(71137)
33514
13
"Орал қаласының Сәулет және қала құрылысы бөлiмi" мемлекеттік мекемесі

город Уральск, проспект Достык-Дружбы, 182/1
8(7112)
500580
Приложение 2
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Западно-Казахстанской области"
Перечень центров
п/п
Наименование
Адрес
Контактный телефон
1
Филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

Орал қаласы, Достық-Дружба даңғылы, 182/1
8(7112)
500580
"Батыс Қазақстан облысы
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Орталықтардың тізбесі
Атауы
Мекенжайы
Байланыс телефоны
1
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалы

город Уральск, улица Жамбыла,  81/2
8(7112)
282527
2
Отделы Акжаикского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Акжаикский район, село Чапаево, улица Переулок, 2
8(71136)

Орал қаласы, Жамбыл көшесі, 81/2
8(7112)
282527
2
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Ақжайық аудандық бөлімдері
Ақжайық ауданы, Чапаев ауылы, Переулок көшесі, 2
8(71136)

92580
Акжаикский район, село Тайпак, улица Шемякина, 13
8(71142)
21884
3
Отдел Бокейординского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бокейординский район, село Сайхин, улица Бергалиева, 1
8(71140)
21847
4
Отдел Бурлинского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Бурлинский район, город Аксай, улица Железнодорожная, 121 а
8(71133)
35550
5
Отдел Жангалинского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Жангалинский район, село Жангала, улица Халыктар Достыгы, 63
8(71141)
22403
6
Отдел Жанибекского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Жанибекский район, село Жанибек, улица Иманова, 79
8(71135)
22425
7
Отделы Зеленовского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Зеленовский район, село Переметный, улица Гагарина, 69б
8(71130)
23614
Зеленовский район, село Дарьинск, улица Балдырган, 27/1
8(71131)
24080
8(71131)
24082
8
Отделы Казталовского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Казталовский район, село Казталовка, улица Лукманова, 22
8(71144)
32204
Казталовский район, село Жалпактал, улица С. Датулы, 23

92580
Ақжайық ауданы, Тайпақ ауылы, Шемякин көшесi, 13
8(71142)
21884
3
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Бөкей ордасы аудандық бөлімі
Бөкей ордасы ауданы, Сайқын ауылы, Берғалиев көшесі, 1
8(71140)
21847
4
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Бөрлі аудандық бөлімі
Бөрлі ауданы, Ақсай қаласы, Железнодорожная көшесі, 121а
8(71133)
35550
5
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Жаңақала аудандық бөлімі
Жаңақала ауданы, Жаңақала ауылы, Халықтар Достығы көшесі, 63
8(71141)
22403
6
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Жәнібек аудандық бөлімі
Жәнібек ауданы, Жәнібек ауылы, Иманов көшесі, 79
8(71135)
22425
7
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Зеленов аудандық бөлімдері
Зеленов ауданы, Переметный ауылы, Гагарин көшесі, 69б
8(71130)
23614
Зеленов ауданы, Дариян ауылы, Балдырған көшесi, 27/1
8(71131)
24080
8(71131)
24082
8
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Казталов аудандық бөлімдері
Казталов ауданы, Казталов ауылы, Лұқманов көшесі, 22
8(71144)32204
Казталов ауданы, Жалпақтал ауылы, С. Датұлы көшесi, 23

8(71138)
21044
8(71138)
21045
9
Отдел Каратобинского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Каратюбинский район, село Каратоба, улица Курмангалиева, 23/1
8(71145)
31800
10
Отдел Сырымского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан

8(71138)
21044
8(71138)
21045
9
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Қаратөбе аудандық бөлімі
Қаратөбе ауданы,
Қаратөбе ауылы, Құрманғалиев көшесі, 23/1
8(71145)
31800
10
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Сырым аудандық бөлімі

Сырымский район, село Жымпиты, улица Казахстанская, 11/2
8(71134)
31446
11
Отдел Таскалинского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Таскалинский район, село Таскала, улица Вокзальная, 6

Сырым ауданы, Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 11/2
8(71134)
31446
11
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Тасқала аудандық бөлімі
Тасқала ауданы, Тасқала ауылы, Вокзальная көшесі, 6

8(71139)
22398
12
Отделы Теректинского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Теректинский район, село Федоровка, улица Юбилейная, 24
8(71132)
23378
Теректинский район, село Акжаик, улица Акжаик, 5

8(71139)
22398
12
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Теректі аудандық бөлімдері
Теректі ауданы, Федоровка ауылы, Юбилейная көшесі, 24
8(71132)
23378
Теректi ауданы, Ақжайық ауылы, Ақжайық көшесi, 5

8(71142)
91316
13
Отдел Чингирлауского района Филиала Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Чингирлауский район, село Чингирлау, улица Тайманова, 95
8(71137)
33311
Приложение 3
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Западно-Казахстанской области"
Таблица 1. Текстовое табличное описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия (процедур)
№ действия (хода, потока работ)
1
СФЕ
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
2
Наименование
Сотрудник центра
Инспектор накопи-
тельного отдела центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Свод документов
Прием и регистрация документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация и предоставление инспектору накопительного отдела центра либо отказ в приеме документов с выдачей расписки
Перенап-
равление в уполномо-
ченный орган
Предоставление руководителю уполномоченного органа
5
Сроки исполнения (рабочий день)
20 минут
1 рабочий день
30 минут
№ действия (хода, потока работ)
1
СФЕ
СФЕ-4
СФЕ-5
СФЕ-6
2
Наименование
Руководитель уполномоченного органа
Должностное лицо уполномоченного органа
Сотрудник центра
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов и подготовка справки или мотивированного отказа
Регистрация справки или мотиви-
рованного отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Направление должностному лицу
Отправка справки или мотивированного отказа Центру или получателю государственной услуги
Выдача справки или мотиви-
рованного отказа получателю государ-
ственной услуги
5
Сроки исполнения (рабочий день)
1 рабочий день
2 рабочих дня (при присвоении, изменении или упразднении адреса - 6 рабочих дней)
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Инспектор накопительного отдела центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
2. Регистрация документов или отказ в приеме документов

8(71142)
91316
13
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалының Шыңғырлау аудандық бөлімі
Шыңғырлау ауданы, Шыңғырлау ауылы, Тайманов көшесі, 95
8(71137)
33311
"Батыс Қазақстан облысы
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
3-қосымша
1-кесте. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттерді
(рәсімдерді) орындау мерзімі көрсетіліп,
әрбір ҚФБ бойынша әкімшілік іс-әрекеттердің
(рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара
іс-әрекеттерін мәтіндік кестелік сипаттау
іс-әрекеттің № (барысы, жұмыс ағыны)
1
ҚФБ
ҚФБ-1
ҚФБ-2
ҚФБ-3
2
Атауы
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оны сипаттау
Құжаттарды қарау
Құжаттар жинау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімгерлік шешім)
Тіркеу және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына ұсыну немесе құжаттарды қабылдау туралы қолхат беруден бас тарту
Уәкілетті органға қайта жолдау
Уәкілетті органның басшысына ұсыну
5
Орындау мерзімдері (жұмыс күні)
20 минут
1 жұмыс күні
30 минут
Іс-әрекеттің № (барысы, жұмыс ағыны)
1
ҚФБ
ҚФБ-4
ҚФБ-5
ҚФБ-6
2
Атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
Орталық қызметкері
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның атауы және оны сипаттау)
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау және анықтама дайындау немесе дәлелді бас тарту
Анықтаманы тіркеу немесе дәлелді бас тарту
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-
өкімгерлік шешім)
Лауазымды тұлғаға жолдау
Орталыққа немесе мемлекеттік қызметті алушыға анықтаманы жолдау немесе дәлелді бас тарту
Мемлекеттік қызметті алушыға анықтама беру немесе дәлелді бас тарту
5
Орындау мерзімдері (жұмыс күні)
1 жұмыс күні
2 жұмыс күн (нөмір беру, өзгерту, жою кезінде - 6 жұмыс күні)
1 жұмыс күні
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттар жинау, уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды тіркеу немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту

3. Регистрация и выдача справки получателю государственной услуги
Основной процесс (ход, поток работ)
Руководитель уполномоченного органа
Должностное лицо уполномоченного органа
5. Рассмотрение документов и определение должностного лица
6. Рассмотрение документов и подготовка справки
7. Направление справки в центр или выдача получателю государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник центра
Инспектор накопительного отдела
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
1. Рассмотрение документов
3. Свод документов и перенаправление в уполномоченный орган
4. Регистрация документов
2. Регистрация документов либо отказ в приеме документов
8. Регистрация и выдача мотивированного отказа получателю государственной услуги
Основной процесс (ход, поток работ)
Руководитель уполномоченного органа
Должностное лицо уполномоченного органа
5. Рассмотрение документов и определение должностного лица
6. Рассмотрение документов и подготовка мотивированного отказа
7. Направление мотивированного отказа в центр или выдача получателю государственной услуги
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на
территории Западно-Казахстанской области"
Схема, отражающая взаимосвязь
между логической последовательностью
административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден
постановлением
акимата Западно-Казахстанской области
от 6 июня 2013 года № 95
Регламент
государственной услуги
"Выдача архитектурно-
планировочного задания"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания" разработан в соответствии Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
2. Государственная услуга "Выдача архитектурно-планировочного задания" (далее – государственная услуга) осуществляется на основании Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и Стандарта государственной услуги "Выдача архитектурно-планировочного задания", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 (далее – Стандарт).
3. Государственная услуга оказывается отделами архитектуры и градостроительства города, районов (далее – уполномоченный орган), а также через Филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - центры).

3. Мемлекеттік қызметті алушыға анықтама беру және тіркеу
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
5. Құжаттарды қарау және лауазымды тұлғаны анықтау
6. Құжаттарды қарау және анықтама дайындау
7. Анықтаманы орталыққа жолдау немесе мемлекеттік қызметті алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Бағаналы үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Орталық қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттар жинау, уәкілетті органға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
2. Құжаттарды тіркеу немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту
8. Мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тарту жолдау және тіркеу
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы
5. Құжаттарды қарау және лауазымды тұлғаны анықтау
6. Құжаттарды қарау және дәлелді бас тартуды дайындау
7. Орталыққа немесе мемлекеттік қызметті алушыға дәлелді бас тартуды жолдау
"Батыс Қазақстан облысы
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету
үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің
логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы
өзара байланысты көрсететін сызбалар
2013 жылғы 6 маусымдағы № 95
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің
қаулысымен
бекітілген
"Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру"
мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дайындалды.
2. "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) мемлекеттiк қызметі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылдың 31 тамыздағы № 1128 қаулысымен бекітілген "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру" мемлекеттік қызмет Стандартының негізінде жүзеге асырылады (бұдан әрі - Стандарт).
3. Мемлекеттік қызмет қалалық және аудандық сәулет және қала құрылысы бөлімдері (бұдан әрі – уәкілетті орган), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мемлекеттік қызметтердің автоматтандырылуын және халыққа қызмет көрсету орталықтары қызметтерінің үйлестірілуін бақылау жөніндегі комитетінің "Халыққа қызмет көрсету" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны "Батыс Қазақстан облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" филиалы (бұдан әрі – орталық) арқылы көрсетіледі.

4. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Порядок оказания государственной услуги
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства по адресу www.ads.gov.kz, в разделе "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях уполномоченного органа и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему Регламенту.
9. Сроки оказания государственной услуги:
при обращении получателя государственной услуги в уполномоченный орган:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;

4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - мемлекеттік қызметті алушы).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік қызметтер" деген бөлімде:
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
3) осы Регламентке 1 және 2-қосымшаларына сәйкес уәкілетті органның және орталықтардың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi:
мемлекеттік қызметті алушы уәкiлеттi органға өтiнiш берген кезде:
1) Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегiз) жұмыс күнi iшiнде;
2) Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектiлерi үшiн 15 (он бес) жұмыс күнi iшiнде:
электр және жылу энергиясын өндiретiн өндiрiстiк кәсiпорындар;
тау-кен өндiру және байыту өндiрiстiк кәсiпорындары;
қара және түстi металлургия, машина жасау өнеркәсiбiнiң өндiрiстiк кәсiпорындары;
елдi мекендер мен аумақтардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елдi мекендердiң шекараларынан тыс орналасқан желiлiк құрылыстар;
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желiлерi және талшықты-оптикалық байланыс желiлерi;
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге темiр жолдар;
көпiрлердi, көпiр өткелдерiн, тоннельдердi, көп деңгейлi айрықтарды қоса алғанда, республикалық желiге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
При обращении получателя государственной услуги в центр:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов:
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут.
4) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. График работы уполномоченного органа: ежедневно с 9.00 часов до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней.
График работы центра: ежедневно с понедельника по субботу включительно, кроме воскресенья и праздничных дней, с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании получателя государственной услуги возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
11. Получателю государственной услуги выдается расписка о приеме документов (при сдаче документов в уполномоченный орган или центр), с указанием:

3) қажеттi құжаттарды тапсыру кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 30 минуттан аспайды;
Электрондық сұрау салу көзделмеген.
Мемлекеттік қызметті алушы орталыққа өтiнiш берген кезде:
1) Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап 8 (сегiз) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) Стандарттың 11-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген сәттен бастап мынадай құрылыс объектiлерi үшiн 15 (он бес) жұмыс күнi iшiнде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi):
электр және жылу энергиясын өндiретiн өндiрiстiк кәсiпорындар;
тау-кен өндiру және байыту өндiрiстiк кәсiпорындары;
қара және түстi металлургия, машина жасау өнеркәсiбiнiң өндiрiстiк кәсiпорындары;
елдi мекендер мен аумақтардың қауiпсiздiгiн қамтамасыз ететiн гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елдi мекендердiң шекараларынан тыс орналасқан желiлiк құрылыстар:
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желiлерi және талшықты-оптикалық байланыс желiлерi;
қызмет көрсету объектiлерiмен бiрге темiр жолдар;
көпiрлердi, көпiр өткелдерiн, тоннельдердi, көп деңгейлi айрықтарды қоса алғанда, республикалық желiге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары;
3) құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) мемлекеттік қызметті алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат етiлген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажеттi құжаттарды алу кезiнде кезек күтудiң ең көп рұқсат берiлген уақыты – 20 минуттан аспайды.
10. Уәкілетті органның жұмыс кестесі: демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Орталықтың жұмыс кестесі: жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз.
Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
11. Мемлекеттік қызметті алушыға тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат берiледi (уәкілетті органға немесе орталыққа құжат тапсырғанда), онда:

1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги;
6) фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
12. Центром будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
При отказе в приеме документов работником центра получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник центра информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган или в центр;
2) сотрудник центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит прием документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель уполномоченного органа направляет документы должностному лицу уполномоченного органа;
5) должностное лицо уполномоченного органа рассматривает документы и фиксирует в информационной системе центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает архитектурно-планировочное задание либо мотивированный отказ;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает архитектурно-планировочное задание либо мотивированный отказ;
7) должностное лицо уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в центр, при этом фиксирует в информационной системе центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает получателю государственной услуги в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода;

1) өтiнiштiң нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш қабылдаған тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты және лауазымы;
6) мемлекеттік қызметті алушының тегi, аты, әкесiнiң аты, уәкiлеттi өкiлдiң тегi, аты, әкесiнiң аты және олардың байланыс телефондары көрсетiледi.
12. Мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталықтың қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат береді.
Уәкілетті орган орталықтан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады.
Бас тартқан жағдайда уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе орталыққа өтініш береді;
2) орталық қызметкері өтінішті тіркеуді жүргізіп, орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан құжаттар пакеті уәкілетті органға жіберілген туралы дерек мемлекеттік қызмет көрсету барысында құжаттың қимылын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкод сканері арқылы белгіленеді;
3) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды қабылдауды жүргізіп, басшысының қарауына ұсынады;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды уәкілетті органның лауазымды тұлғасына жолдайды;
5) уәкілетті органның лауазымды тұлғасы құжаттарды қарайды және орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе дәлелді бас тарту әзірлейді;
6) уәкілетті органның басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасына немесе дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) уәкілетті органның лауазымды тұлғасы орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілей отырып (уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін орталыққа жолдайды немесе тікелей уәкілетті органға өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызметті алушыға береді.
Орталық мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін уәкілетті органнан қабылдаған жағдайда, түскен құжаттарды сканер штрихкод арқылы белгілейді;