О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 16-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2014 года № 3405. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31 марта 2015 года № 26-4
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2015 № 26-4.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 4 936 443 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 806 943 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 4 065 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала -5 460 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 4 119 975 тысяча тенге;
2) затраты - 4 893 509 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 72 391 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 72 391 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 31 453 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 31 453 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -60 910 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 60 910 тысяч тенге;
поступление займов - 72 228 тысяч тенге;
погашение займов - 12 342 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 024 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2014 № 25-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 810111214 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 762 063 тысячи тенге, в том числе:

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 қаңтарда № 3405 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2015 жылғы 31 наурыздағы № 26-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 31.03.2015 № 26-4 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақжайық аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4 936 443 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 806 943 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 065 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 460 мың теңге;
трансферттер түсімі - 4 119 975 мың теңге;
2) шығындар - 4 893 509 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 72 391 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 72 391 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 31 453 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 31 453 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -60 910 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 60 910 мың теңге;
қарыздар түсімі - 72 228 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 12 342 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 024 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 18.12.2014 № 25-1 шешімі (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 14-3 шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 пунктіне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңның 810111214 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 762 063 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 12 291 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 7 565 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе -10 086 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 92 697 тысяч тенге;
на строительство жилья для очередников - 20 000 тысяч тенге;
на реконструкцию (корректировку) водопровода в селе Жанабулак Акжаикского района - 124 208 тысяч тенге;
на строительство (корректировку) водопровода в селе Жанама Акжаикского района - 207 671 тысяча тенге;
на реконструкцию (корректировку) водопровода в селе Акжол Акжаикского района - 133 964 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы - 15 240 тысяч тенге;
на молодежную практику – 12 595 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения - 11 488 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров - 475 тысяч тенге;
кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов - 72 228 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Аксуат Акжаикского района" - 8 284 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Базартюба Акжаикского района" - 8 679 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Строительство водопровода села Атамекен Акжаикского района" - 7 613 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Базаршолан Акжаикского района" - 9 167 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода села Кабыршакты Акжаикского района" - 3 812 тысяч тенге.
5. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть субвенцию, выделенную из областного бюджета на 2014 год в общей сумме 3 076 654 тысячи тенге.

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 12 291 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 7 565 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 10 086 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға - 92 697 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандарға тұрғын үй салу - 20 000 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жаңабұлақ ауылындағы су құбырын қайта құру(түзету) - 124 208 мың теңге;
Ақжайық ауданы Жанама ауылындағы су құбырын құрылысы (түзету) - 207 671 мың теңге;
Ақжайық ауданы Ақжол ауылындағы су құбырын қайта құру(түзету) - 133 964 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 15 240 мың теңге;
жастар практикасына - 12 595 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге - 11 488 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға,қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға - 4 475 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін кредиттер - 72 228 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Ақсуат ауылындағы су құбырының құрылысы" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 8 284 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Базартөбе ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 8 679 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Атамекен ауылындағы су құбырының құрылысы" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 7 613 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Базаршолан ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 9 167 мың теңге;
"Ақжайық ауданы Қабыршақты ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттарды әзірлеуге - 3 812 мың теңге.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. Облыстық бюджеттен 2014 жылы берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы 3 076 654 мың теңге болып ескерілсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 13 267 тысяч тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах, повысить на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.

8. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 13 267 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлыақы мен тарифтік ставкалар жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии              Б. Тлепкалиев
Секретарь маслихата              Д. Джаксыбаев
Приложение 1
к решению Акжаикского районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 16-1
Районный бюджет на 2014 год

10. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Б. Тлепқалиев
Мәслихат хатшысы                 Д. Жақсыбаев
Ақжайық аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-1
шешіміне 1 қосымша
2014 жылғы арналған аудандық бюджет