О бюджете Бокейординского района на 2014-2016 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 14-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 января 2014 года № 3402. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 марта 2015 года № 21-6
Сноска. Утратило силу решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.03.2015 № 21-6.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 298 958 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 238 010 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 900 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 060 048 тысяч тенге;
2) затраты – 2 290 549 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37 086 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 086 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -28 677 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 677 тысяч тенге:
поступление займов – 36 114 тысяч тенге;
погашение займов – 7 558 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 121 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Поступления в районный бюджет на 2014 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 14-3 "Об областном бюджете на 2014-2016 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 4, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского и областного бюджета в общей сумме 541 931 тысяч тенге, в том числе:

Бөкей ордасы ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 14-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3402 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 21-6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 27.03.2015 № 21-6 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бөкей ордасы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4 және 5 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 298 958 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 238 010 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 060 048 мың теңге;
2) шығындар – 2 290 549 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37 086 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37 086 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28 677 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 677 мың теңге:
қарыздар түсімі – 36 114 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 558 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 121 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 20-1 шешімі (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 14-3 "2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 4, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 баптары қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 541 931 мың теңге көлемінде ескерілсін, соның ішінде:

1) трансферты из республиканского бюджета в сумме 434 653 тысяч тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 58 037 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 7 417 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 2 420 тысяч тенге;
Капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Б. Жаникешова в селе Бисен Бисенского сельского округа Бокейординского района – 104 002 тысячи тенге;
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров – 2 140 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 11 341 тысяча тенге;
на молодежную практику - 5 147 тысячи тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения – 11 119 тысяча тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 11 016 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 737 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 18 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 61 589 тысяч тенге;
строительство водопровода села Бисен Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 112 503 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 15 880 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 30 287 тысяч тенге;
2) трансферты из областного бюджета в сумме - 107 278 тысяч тенге:
строительство водопровода села Жиеккум Бокейординского района Западно-Казахстанской области – 14 691 тысяч тенге;
разработка проектно-сметной документации "Строительство водопровода село Коктерек Бокейординского района" – 5 464 тысячи тенге;
разработка проектно-сметной документации "Строительство водопровода село Борли Бокейординского района" – 9 208 тысяч тенге;
разработка проектно-сметной документации "Реконструкция водопровода село Сайхин Бокейординского района" – 16 809 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания средней общеобразовательной школы имени Т. Масина в селе Жиеккум Бисенского сельского округа Бокейординского района - 41 106 тысяч тенге;

1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 434 653 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 58 037 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 7 417 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 2 420 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылдық округінің Бисен ауылында Б. Жаникешов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеу – 104 002 мың теңге;
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға – 2 140 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 11 341 мың теңге;
жастар практикасына – 5 147 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге – 11 119 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 11 016 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1 737 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату - 18 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу – 61 589 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылының су құбыры құрылысы – 112 503 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 15 880 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға - 30 287 мың теңге;
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 107 278 мың теңге:
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы ауданы Жиекқұм ауылының су құбырын салу – 14 691 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Көктерек ауылындағы су құбырының құрылысы"жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 5 464 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Бөрлі ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 9 208 мың теңге;
"Бөкей ордасы ауданы Сайқын ауылындағы су құбырын қайта құру" жобалық сметалық құжаттамасын жасақтауға – 16 809 мың теңге;
Бөкей ордасы ауданы Бисен ауылдық округінің Жиекқұм ауылында Т. Масин атындағы жалпы білім беретін орта мектебі ғимаратын күрделі жөндеу – 41 106 мың теңге;

строительство 13 одноквартирных жилых домов по улице А. Уразбаевой и С. Сейфуллина села Сайхин Бокейординского района (по улице А. Уразбаевой 35, 37, 39, по улице С. Сейфуллина 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27) – 46 648 тысяч тенге;
3) бюджетные кредиты в сумме - 36 114 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 36 114 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.12.2014 № 20-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Установить на 2014 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Учесть, что в расходах районного бюджета на 2014 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 7 558 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в размере 4 279 тысяч тенге.
9. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на 25% оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2014 года.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень бюджетных программ сельского округа на 2014 год, согласно приложению 5.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
А. Алиева
Секретарь маслихата
Е. Танатов
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 14-2
Районный бюджет на 2014 год

"Бөкей орданы ауданы Сайқын ауылының А. Оразбаева және С.Сейфуллин көшелеріндегі 13 бір пәтерлік тұрғын үйлердің құрылысы (А. Оразбаев көшесі бойынша 35, 37, 39, С. Сейфуллин көшесі бойынша 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27) – 46 648 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы - 36 114 мың теңге:
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 36 114 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 23.12.2014 № 20-1 шешімі (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2014 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджет шығынында 7 558 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органының борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 279 мың теңге көлемінде бекітілсін.
9. 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерге жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлыақы мен тарифтік ставкалар 25% көтеру белгіленсін.
10. 2014 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы
А. Алиева
Мәслихат хатшысы
Е. Таңатов
Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 14-2 шешіміне 1 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет

7 029
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3 775
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
7 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7 967
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94 497
1
Сельское хозяйство
24 552
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 318
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9 318
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
15 234
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
15 234
6
Земельные отношения
7 436
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7 436
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7 436
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
62 509
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города
областного значения)
62 509
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
62 509
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 226
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7 226
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7 226
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7 226
13
Прочие
35 882
9
Прочие
35 882
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14 653
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
14 653
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 775
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6 775
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 548
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

7 029
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3 775
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7 967
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 967
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94 497
1
Ауыл шаруашылығы
24 552
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 318
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9 318
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
15 234
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15 234
6
Жер қатынастары
7 436
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7 436
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 436
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
62 509
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
62 509
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
62 509
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 226
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7 226
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7 226
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді-мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 226
13
Басқалар
35 882
9
Басқалар
35 882
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 653
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
14 653
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 775
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 775
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 548
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 27 декабря 2013 года № 14-2
Перечень бюджетных программ
сельских округов на 2014 году
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бөкей ордасы аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 14-2 шешіміне 5 қосымша
2014 жылға арналған ауылдық округтердің
бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, аульного округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
008
Освещение улиц населенных пунктов
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
13
Прочие
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07
Тұрғын үй коммуналдық шаруашылық
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
008
Елді-мекендерде көшелерді жарықтандыру
009
Елді-мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
011
Елді-мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
13
Басқалар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру