Об утверждении отчета формы № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 января 2014 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2014 года № 9169. Утратил силу приказом И.о Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 38
Сноска. Утратил силу приказом и.о Генерального Прокурора РК от 24.02.2015 № 38 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования отчетности по исполнительному производству, руководствуясь подпунктом 4-1) пункта 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре» и пунктом 12 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) отчет формы № 4 «О работе по исполнению судебных актов» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению отчета формы № 4 «О работе по исполнению судебных актов» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) в Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан для сведения и использования в работе, в территориальные органы Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 января 2014 года № 9
Форма № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Таблица № 1 Движение исполнительных документов
Наименование
Остаток
исполнитель-
ных производств
на начало
отчетного
периода
Возбуждено
исполнитель-
ных
производств
в отчетном
периоде
из них (из графы 2)
в том
числе
принято
по тер-
риториаль-
ности
(из графы 2)
Направлено
по тер-
риториаль-
ности
Всего
исполнитель-
ных
производств
находилось
на исполнении
в отчетном
периоде
(графа 1+графа
2)-графа 6= графа 7
Всего
документов,
производство по
которым
окончено
в отчетном
периоде
из них
по повторно
возбужденным
исполнитель-
ным
производствам
(из графы 8)
повторно
возбужден-
ные
исполнитель-
ные
производ-
ства
взыскано в солидарном порядке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
По уголовным делам:
Штрафы по приговорам
1
Конфискация имущества осужденных
2
Взыскание по приговорам суда
3
Взыскание по уголовным делам в пользу государства.
4
в т.ч.
взыскание материального ущерба, причиненного преступлением
5
По гражданским делам:
Взыскание в пользу государства:
6
в т.ч.
взыскание в пользу госпредприятий, госорганизаций
7
по постановлению судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции
8
взыскание материального ущерба
9
взыскание вреда в связи с незаконными действиями должностных лиц
10
взыскание с должностных лиц, по вине которых взыскан вред
11
Взыскание госпошлины в доход государства
12
Взыскание с государства
13
Взыскание в пользу юридических лиц и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью
14
в т.ч.
о взыскании в пользу банков второго уровня
15
Взыскание в пользу физических лиц
16
в т.ч.
о взыскании заработной платы
17
о взыскании пенсий и пособий
18
По постановлению прокурора о принудительном исполнении
19
По административным делам:
Штрафы по постановлениям суда
20
Штрафы по постановлениям уполномоченного органа
21
Конфискация имущества правонарушителя
22
Иные исполнительные документы неимущественного характера
23
ИТОГО: стр.24=стр.1-4, 6, 13-14, 16, 19-23
24
продолжение таблицы:
в том числе из графы 8
Коли-
чество
документов
окончен-
ных
в срок свыше
установлен-
ного
Законом
(статья 39 Закона)
Направлено
в ликвидацион-
ную
комиссию
и/или
конкурсным
управляющим
Остаток
документов
на конец
отчетного
периода
(графа 7-(графа
8+графа 17))= графа 18
в том числе
по исполнитель-
ным
документам
находящимся
на периоди-
ческом
исполнении
(из графы 18)
Всего
приостановлено
(из графы 18)
в том числе
исполнено
документов
непосредственно
судебными
исполнителями
исполнено
должником
добровольно
возвра-
щено
исполнитель-
ных
документов
взыскателю
в том числе
из графы 12
возвращено
исполнитель-
ных
документов
по требованию
суда или др. гос.органов
прекращено
в связи с
приостановлением
судебного
акта
в связи
с возбуждением
производства
о банкротстве
в связи с частичным исполнением
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Форма № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Таблица № 2 Размер взысканий по исполнительным документам, поступившим на исполнение, в тенге
Наименование
Остаток
сумм на
начало
отчетного
периода
Суммы
по возбужденным
исполнитель-
ным
производствам
на начало
отчетного
периода
из них (из гр.2)
в том числе принято
по тер-
риториаль-
ности (из гр.2)
Направлено
по территориаль-
ности
Всего    подлежало
взысканию
в отчетном
периоде
(гр.1+гр.2)-гр.6=гр.7
Сумма
по документам,
производство
по которым
окончено
в отчетном
периоде
из них
по повторно
возбужден-
ным
исполнитель-
ным
производствам
(из гр.8)
повторно
возбужден-
ные
исполнитель-
ные
производства
взыскано
сумм в солидарном
порядке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
По уголовным делам:
Штрафы по приговорам
1
Конфискация имущества осужденных
2
Взыскание по приговорам суда
3
Взыскание по уголовным делам в пользу государства.
4
в т.ч.
взыскание материального ущерба, причиненного преступлением
5
По гражданским делам:
Взыскание в пользу государства:
6
в т.ч.
взыскание в пользу госпредприятий, госорганизаций
7
по постановлению судебного исполнителя
о взыскании исполнительской санкции
8
взыскание материального ущерба
9
взыскание вреда в
связи с незаконными действиями должностных лиц
10
взыскание с должностных лиц,
по вине которых взыскан вред
11
Взыскание госпошлины в
доход государства
12
Взыскание с государства
13
Взыскание в пользу юридических лиц и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью
14
в т.ч.
о взыскании в пользу банков второго уровня
15
Взыскание в пользу
физических лиц
16
в т.ч.
о взыскании заработной платы
17
о взыскании пенсий
и пособий
18
По постановлению прокурора
о принудительном исполнении
19
По административным делам:
Штрафы по постановлениям суда
20
Штрафы по постановлениям уполномоченного органа
21
Конфискация имущества правонарушителя
22
Иные исполнительные
документы неимущественного характера
23
ИТОГО: стр.24=стр.1-4, 6,
13-14, 16, 19-23
24
продолжение таблицы:
в том числе из графы 8
Сумма
по документам
оконченных
в срок
свыше
установлен-
ного
Законом
(ст.39 Закона)
Сумма
по направлен-
ным
документам
в ликвидацион-
ную
комиссию
и/или конкурсным
управляющим
Остаток сумм на конец отчетного периода (гр.7-(гр.8+гр.17)= гр.18
в том
числе
по исполнитель-
ным
документам
находящимся
на периодическом
исполнении
(из графы 18)
Суммы
по приостановлен-
ным
производствам
в том
числе
Взысканная
сумма 10%
исполнительс-
кой
санкции
сумма,
взысканная
непосредствен-
но
судеб-
ными
исполнителями
уплачено
должником
добровольно
сумма
по документам,
возвращенным
взыскателю
в том
числе
из графы 12
сумма
по документам,
возвращенным
по требованию
суда
или др. гос.органов
сумма
по прекращенным
производствам
в связи
с приостановле-
нием
судеб-
ного
акта
в связи
с возбужде-
нием
производства о
банкрот-
стве
частично
взыскан-
ная
сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Форма № 4. Отчет о работе по исполнению судебных актов
Таблица № 3 Сведения по исполнительным производствам, о взыскании алиментов
Наименование
Остаток
на начало
отчетного
периода
Возбуждено
исполнитель-
ных
производств
в отчетном
периоде
в том
числе
принято
по тер-
риториаль-
ности
(из графы 2)
направ-
лено
по тер-
риториаль-
ности
Всего
исполнитель-
ных
производств
находилось
на исполнении
в отчетном
периоде
(графа 1+графа 2-графа 4= графа 5)
Всего
документов,
производство
по которым
окончено
в отчетном
периоде
в том числе
Остаток
на конец
отчетного
периода
графа
11= графа 5-графа 6
в том
числе
исполнитель-
ные
документы,
находящиеся
на периодическом
исполнении
(из графы 11)
исполнено
в полном
объеме
возвращено
исполнитель-
ных
документов
взыскателю
возвращено
исполнитель-
ных
документов
по требованию
суда
прекращено
по основаниям,
предусмотрен-
ным
статьей 47 Закона
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Алименты
1
Приложение 2
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 января 2014 года № 9
Инструкция
по составлению отчета формы № 4
«О работе по исполнению судебных актов» 1. Общие положения

"Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 нысанды есепті және оны құрастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 22 қаңтардағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 ақпанда № 9169 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 38 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 24.02.2015 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атқарушылық іс жүргізу бойынша есептілікті жетілдіру мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағының 4-1) тармақшасын және «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды есеп;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес «Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті құрастыру жөніндегі нұсқаулық.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитетіне мәлімет және қызметте пайдалану үшін, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                              А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурының
2013 жылғы "22" қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
1-қосымша
№ 4 нысан. "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы есеп"
№ 1 кесте. Атқарушылық құжаттардың қозғалысы
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы атқарушылық өндірістердің қалдығы
Есептік кезеңде қозғалған атқарушылық өндірістер
соның ішінде (2-бағаннан)
соның ішінде аумақтылығы бойынша қабылданғаны (2-бағаннан)
Аумақтылығы бойынша жолданғаны
Есептік кезеңде орындауда болған атқарушылық өндірістердің барлығы (б.1+б.2)-б.6=б.7)
Өндірісі есептік кезеңде аяқталған құжаттардың барлығы
соның ішінде қайта қозғалған атқарушылық өндірістер бойынша (8-бағаннан)
қайта қозғалған атқарушылық өндірістер
ортақтас тәртіпте өндіріп алынғаны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қылмыстық істер бойынша:
Үкімдер бойынша айыппұлдар
1
Сотталғандардың мүлкін тәркілеу
2
Сот үкімдері бойынша өндіріп алу
3
Қылмыстық істер бойынша мемлекет пайдасына өндіріп алу
4
с.і.
қылмыспен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу
5
Азаматтық істер бойынша:
Мемлекет пайдасына өндіріп алу:
6
с.і.
мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік ұйымдар пайдасына өндіріп алу
7
атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
8
материалдық нұқсанды өндіріп алу
9
лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттеріне байланысты залалды өндіріп алу
10
залалды өндіріп алуға кінәлі лауазымды тұлғалардан өндіріп алу
11
Мемлекет пайдасына мемл.баж салығын өндіріп алу
12
Мемлекеттен өндіріп алу
13
заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
14
с.і.
екінші деңгейдегі банктердің пайдасына өндіріп алу туралы
15
Азаматтардың пайдасына өндіріп алу
16
с.і.
жалақыны өндіріп алу туралы
17
зейнетақыны және жәрдемақыны өндіріп алу туралы
18
Прокурордың мәжбүрлеп орындау туралы қаулысы бойынша
19
Әкімшілік істер бойынша:
Сот қаулылары бойынша айыппұлдар
20
Уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар
21
Құқық бұзушының мүлкін тәркілеу
22
Мүліктік емес сипаттағы өзге де атқарушылық құжаттар
23
БАРЛЫҒЫ: жол.24=жол.1-4,6,13-14,16,19-23
24
кестенің жалғасы
соның ішінде 8-бағаннан
Заңмен белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған құжаттардың саны (Заңның 39-бабы)
Тарату комиссиясына және/немесе конкурстық басқарушыларға жіберілгені
Есептік кезеңнің соңындағы құжаттардың қалдығы (б.7-(б.8+б.17) = б.18
соның ішінде мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттар бойынша (18-бағаннан)
Уақытша тоқтатылғандардың барлығы (18-бағаннан)
соның ішінде
сот орындаушылары тікелей орындаған құжаттар
Борышкер өз еркімен төлегені
өндіріп алушыға қайтарылған атқарушылық құжаттар
соның ішінде 12-бағаннан
соттың немесе өзге мемл.органдардың талабы бойынша қайтарылған атқарушылық құжаттар
қысқартылғаны
сот актісін тоқтатуға байланысты
банкротқа ұшырау туралы өндірісті қозғауға байланысты
ішінара орындауға байланысты
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
№ 4 нысан. "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы есеп"
№ 2 кесте. Орындауға келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алу мөлшері, теңгемен
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы сомалардың қалдығы
Қозғалған атқарушылық өндірістер бойынша есептік кезеңнің басындағы сомалар
соның ішінде (2-бағаннан)
соның ішінде аумақтылығы бойынша қабылданғаны (2-бағаннан)
Аумақтылығы бойынша жолданғаны
қайта қозғалған атқарушылық өндірістер
ортақтас тәртіпте өндіріп алынған сомалар
1
2
3
4
5
6
Қылмыстық істер бойынша:
Үкімдер бойынша айыппұлдар
1
Сотталғандардың мүлкін тәркілеу
2
Сот үкімдері бойынша өндіріп алу
3
Қылмыстық істер бойынша мемлекет пайдасына өндіріп алу
4
с.і.
қылмыспен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу
5
Азаматтық істер бойынша:
Мемлекет пайдасына өндіріп алу:
6
с.і.
мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік ұйымдар пайдасына өндіріп алу
7
атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы сот орындаушысының қаулысы бойынша
8
материалдық нұқсанды өндіріп алу
9
лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттеріне байланысты залалды өндіріп алу
10
залалды өндіріп алуға кінәлі лауазымды тұлғалардан өндіріп алу
11
Мемлекет пайдасына мемл.баж салығын өндіріп алу
12
Мемлекеттен өндіріп алу
13
заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың пайдасына өндіріп алу
14
с.і.
екінші деңгейдегі банктердің пайдасына өндіріп алу туралы
15
Азаматтардың пайдасына өндіріп алу
16
с.і.
жалақыны өндіріп алу туралы
17
зейнетақыны және жәрдемақыны өндіріп алу туралы
18
Прокурордың мәжбүрлеп орындау туралы қаулысы бойынша
19
Әкімшілік істер бойынша:
Сот қаулылары бойынша айыппұлдар
20
Уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар
21
Құқық бұзушының мүлкін тәркілеу
22
Мүліктік емес сипаттағы өзге де атқарушылық құжаттар
23
БАРЛЫҒЫ: жол.24=жол.1-4,6,13-14,16,19-23
24
кестенің жалғасы
Есептік кезеңде өндіріп алуға жатқандардың барлығы (б.1+б.2)-б.6=б.7)
Өндірісі есептік кезеңде аяқталған құжаттар бойынша сома
соның ішінде қайта қозғалған атқарушылық өндірістер бойынша (8-бағаннан)
соның ішінде 8-бағаннан
Сот орындаушылары тікелей өндіріп алған сомалар
Борышкер өз еркімен төлегені
Өндіріп алушыға қайтарылған құжаттар бойынша сома
соның ішінде 12-бағаннан
Соттың немесе өзге мемл.органдардың талабы бойынша қайтарылған құжаттар бойынша сома
қысқартылған өндірістер бойынша сома
ішінара өндіріп алынған сома
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Заңмен белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған құжаттар бойынша сома (Заңның 39-бабы)
Тарату комиссиясына және/немесе конкурстық басқарушыларға жіберілген құжаттар бойынша сома
Есептік кезеңнің соңындағы сомалардың қалдығы (б.7-(б.8+б.17) = б.18
соның ішінде мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттар бойынша (18-бағаннан)
Уақытша тоқтатылған өндірістер бойынша сомалар
соның ішінде
Өндірілген 10% атқарушылық санкцияның сомасы
сот актісін тоқтатуға байланысты
банкротқа ұшырау туралы өндірісті қозғауға байланысты
16
17
18
19
20
21
22
23
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы «22» қаңтардағы
№ 9 бұйрығына
2-қосымша
«Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті құрастыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер

1. Настоящая Инструкция детализирует порядок составления отчета формы № 4 «О работе по исполнению судебных актов» (далее - отчет).
2. Формирование отчета осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными управлениями, группами и сотрудниками управлений, дислоцированными в районных и приравненных к ним прокуратурах.
3. Субъектами данной статистики являются Комитет по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) и его территориальные подразделения – департаменты по исполнению судебных актов областей, городов Астана, Алматы (далее – территориальные подразделения).
4. Территориальные управления осуществляют контроль за полнотой и качеством составления информационных учетных документов (далее – ИУД), достоверностью отражаемых в них сведений и своевременностью их представления.
5. Разработка и введение единых форм ИУД осуществляется Комитетом по согласованию с уполномоченным органом.
6. Не допускается внесение изменений в ИУД после подписания их руководителем территориального подразделения уполномоченного органа.
7. Не допускается принимать на учет ИУД, имеющие подчистки, исправления и иные корректировки. В этом случае ненадлежаще оформленные ИУД незамедлительно подлежат возврату для замены сопроводительным письмом для повторного выставления либо доработки.
Повторно ИУД выставляется не позднее 24 часов с момента возврата.
Не допускается самостоятельное исправление сведений в ИУД сотрудниками Комитета и его территориальных управлений.
8. В случае необходимости корректировки реквизитов ИУД, внесенных в базу данных, субъектом в территориальное управление направляется рапорт о внесении изменений в соответствующие ИУД. Если данная корректировка повлекла искажение отчетности предыдущих отчетных периодов, необходимые документы о внесении корректировок в отчетность в соответствии с установленными требованиями, направляются в Комитет.
9. Отчет составляется на основании:
1) ИУД формы 4.0 «Карточка по учету исполнительного документа» (приложение 1 к Инструкции) (далее – ИУД формы 4.0);
ИУД формы 4.0 выставляется по исполнительным документам согласно статье 9 Закона Республики Казахстан «Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей» (далее – Закон).
С 1 по 10 реквизиты указываются общие сведения об исполнительном документе: номер исполнительного листа, дата вынесения судебного акта, дата выписки исполнительного листа, орган, вынесший исполнительный документ, наименование исполнительного документа в соответствии со статьей 9 Закона, основания возвращения в порядке  статьи 38 Закона, дата возбуждения исполнительного производства; номер исполнительного производства; дата поступления исполнительного документа, на исполнение, категория требований, сущность требования и сумма, подлежащая взысканию.

1. Осы Нұсқаулық «Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті (бұдан әрі – есеп) құрастыру тәртібін нақтылайды.
2. Есептің қалыптастырылуын Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның басқармалары, аудандық және оларға теңестірілген прокуратураларда орныққан топтары мен басқармаларының қызметкерлері жүзеге асырады.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (бұдан әрі – уәкілетті орган) және оның аумақтық бөлімшелері – облыстардың, Астана, Алматы қалаларының сот актілерін орындау департаменттері (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер) аталған статистиканың субъектілері болып табылады.
4. Комитеттің аумақтық басқармалары ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – АЕҚ) толық және сапалы қалыптастыруды, көрсетілген мәліметтердің дұрыс болуын және олардың уақтылы ұсынылуын бақылайды.
5. Комитет АЕҚ-тың бірыңғай нысандарын әзірлеуді және қолданысқа енгізуді уәкілетті органмен келісе отырып жүзеге асырады.
6. АЕҚ-қа аумақтық бөлімшенің басшысы қол қойған соң, оған өзгеріс енгізуге жол берілмейді.
7. Тазартулары, түзетулері және өзге де реттеулері бар АЕҚ-ты есепке алуға жол берілмейді. Бұл ретте, тиісті ресімделмеген АЕҚ-тар оларды ауыстыру мақсатында шұғыл түрде ілеспе хатпен АЕҚ-ты қайта ұсыну немесе пысықтау үшін қайтаруға жатады.
АЕҚ қайтарылған сәтінен бастап 24 сағаттан асырмай қайта ұсынылады.
Комитет және басқармалар қызметкерлерінің өз бетінше АЕҚ мәліметтеріне түзету енгізуіне жол берілмейді.
8. Деректер қорына енгізілген АЕҚ деректемелеріне түзету енгізу қажеттілігі туындаған жағдайда субъект аумақтық басқармаға тиісті АЕҚ-қа түзету енгізу туралы баянат жолдайды. Егер аталған түзету алдыңғы есептік кезеңдердегі есептіліктің бұрмалануына әкелсе, белгіленген талаптарға сәйкес, есептілікке түзетулер енгізу туралы қажетті құжаттар Комитетке жіберіледі.
9. Есеп мыналардың негізінде қалыптастырылады:
1) «Атқарушылық құжатты есепке алу бойынша карточка» 4.0 нысанды АЕҚ (Нұсқаулықтың 1-қосымшасы) (бұдан әрі - 4.0 нысанды АЕҚ);
4.0 нысанды АЕҚ «Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы» Қазақстан Республикасы Заңының   9-бабына сәйкес (бұдан әрі – Заң) атқарушылық құжаттар бойынша ұсынылады.
1-ден 10-ға дейінгі деректемелерде атқарушылық құжат туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі: атқару парағының нөмірі, сот актісі шығарылған күн, атқару парағының үзінді көшірмесінің күні, атқарушылық құжатты шығарған орган, Заңның 9-бабына сәйкес атқарушылық құжаттың атауы, Заңның 38-бабының тәртібінде қайтару негіздері, атқарушылық іс жүргізуді қозғау күні, атқарушылық іс жүргізудің нөмірі, атқарушылық құжат орындау үшін келіп түскен күн, талаптардың санаты, талаптың мәні және өндіріп алуға жататын сома.

С 11 по 13 реквизиты указываются сведения о должнике: фамилия, имя, отчество (если имеется), дата рождения, номер удостоверения личности, индивидуальный идентификационный номер, место работы, место жительства, и занимаемая должность. В случае если должником является юридическое лицо либо индивидуальный предприниматель, заполняются соответствующие реквизиты статистической карточки.
В реквизите 14 указываются анкетные данные взыскателя. Если взыскателем является юридическое лицо либо индивидуальный предприниматель заполняется реквизит 15.
Реквизит 16 содержит сведения о месте жительства взыскателя или его юридический адрес.
В реквизите 17 указывается дата поступления ИУД в уполномоченный орган и дата корректировки.
Для постановки на учет исполнительного документа, поступившего на исполнение, ИУД формы 4.0 выставляется незамедлительно после возбуждения исполнительного производства. Карточку подписывает должностное лицо, ее заполнившее и руководитель территориального подразделения;
2) ИУД формы 4.1 «Карточка о движении исполнительного документа и результатах его исполнения» (приложение 2 к Инструкции) (далее – ИУД формы 4.1).
3) ИУД формы 4.1 выставляется по исполнительным документам, по которым принято одно из ниже перечисленных решений:
1) отсрочка, рассрочка исполнения (по решению суда) в порядке статьи 40 Закона;
2) окончание исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 49 Закона;
3) приостановление исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 42 Закона;
4) возобновление исполнительного производства по основаниям, предусмотренным статьей 46 Закона.
Реквизит 1 содержит номер исполнительного листа, дату вынесения судебного акта, данные о возбужденном исполнительном производстве, сведения о сторонах и сущности взыскания, в целях безошибочной идентификации исполнительного документа по базе данных, при автоматизированной обработке ИУД формы 4.1.
В реквизитах 2 - 9 отмечается дата решения, решение, принятое должностным лицом по результатам совершения исполнительных действий.
В реквизите 10 отмечается дата принятого решения об ограничении выезда должника из Республики Казахстан, в 10.1 - дата принятого решения о временном запрещении выдачи лицензии и разрешений, в 10.2 – дата принятого решения о приостановлении действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений, дата отмены решения суда первой инстанции, отмененное апелляционной инстанцией, в 10.3 – дата отмены судом апелляционной инстанции.
Реквизит 11 содержит сроки исполнения исполнительного документа в соответствии со статьей 39 Закона.

11-ден 13-деректемелерде борышкер туралы мәліметтер көрсетіледі: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, жеке куәлігінің нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі, жұмыс орны, тұрғылықты жері және атқарып отырған лауазымы. Борышкер заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер болған жағдайда статистикалық карточканың тиісті деректемелері толтырылады.
14-деректемеде өндіріп алушының сауалнамалық деректері көрсетіледі. Өндіріп алушы заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер болған жағдайда 15-деректеме толтырылады.
16-деректеме өндіріп алушының тұрғылықты жері немесе оның заңды мекенжайы туралы мәліметті қамтиды.
17-деректемеде АЕҚ уәкілетті органға келіп түскен және оған түзету енгізілген күн көрсетіледі.
Орындауға келіп түскен атқарушылық құжатты есепке қою үшін 4.0 нысанды АЕҚ атқарушылық іс жүргізу қозғалғаннан кейін шұғыл түрде ұсынылады. Карточкаға оны толтырған лауазымды тұлға және аумақтық бөлімшенің басшысы қол қояды.
2) «Атқарушылық құжаттың қозғалысы мен оны орындау нәтижелері туралы карточка» 4.1 нысанды АЕҚ (Нұсқаулықтың 2-қосымшасы) (бұдан әрі - 4.1 нысанды АЕҚ);
3) № 4.1 нысанды АЕҚ төмендегі шешімдердің біреуі қабылданған атқарушылық құжаттар бойынша ұсынылады:
1) Заңның 40-бабының тәртібінде орындау мерзімін шегеру, ұзарту (сот шешімі бойынша);
2) Заңның 49-бабында көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді аяқтау;
3) Заңның 42-баптарында көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді тоқтату;
4) Заңның 46-бабында көзделген негіздер бойынша атқарушылық іс жүргізуді қайта жаңғырту;
1-деректеме атқару парағының нөмірін, сот актісі шығарылған күнді, қозғалған атқарушылық іс жүргізу туралы мәліметтерді, 4.1 нысанды АЕҚ-ты автоматтандырылған түрде ресімдеу кезінде атқарушылық құжатты деректер қорынан қателеспей табу мақсатында тараптар туралы және өндіріп алу мәні туралы мәліметтерді қамтиды.
2-9-деректемелерде шешім қабылдау күні, лауазымды тұлға атқарушылық іс-әрекеттерді жүргізу нәтижелері бойынша қабылдаған шешім белгіленеді.
10-деректемеде борышкердің Қазақстан Республикасының аумағынан шығуын шектеу туралы шешім қабылданған күн, 10.1 - лицензиялар мен рұқсат қағаздарын беруге уақытша тыйым салу туралы шешім қабылданған күн, 10.2 - борышкерге бұдан бұрын берілген лицензиялар мен рұқсат қағаздарының күшін уақытша тоқтату туралы шешім қабылданған күн, аппеляциялық сатыда күші жойылған бірінші сатыдағы сот шешімінің күші жойылған күн, 10.3 – апелляциялық сатыдағы сот күшін жойған күн бейнеленеді.
11-деректеме Заңның 39-бабына сәйкес атқарушылық құжатты орындау мерзімдерін қамтиды.

В реквизите 12 отмечается дата направления исполнительного документа, находящегося на периодическом исполнении, в организацию, предприятие и т.д. (полное наименование) для производства удержаний, в 13 реквизите отражается наименование организации, либо предприятия.
Сумма взысканной 10%-ной исполнительской санкции, отражается в реквизите 14.
В реквизитах 15-16 указываются дата возврата исполнительного документа в суд с отметкой об исполнении либо направлении уведомления об исполнении органу, уполномоченному рассматривать дела об административных правонарушениях.
В реквизите 17 отражается дата сдачи исполнительного производства в архив, номер описи, фамилия, имя, отчество и подпись архивариуса.
В реквизите 18 отражается дата поступления в территориальное управление.
10. Внесение в ИУД полных и достоверных сведений обеспечивает надлежащий учет исполнительных документов, находящихся в производстве субъектов.
11. Руководитель территориального подразделения уполномоченного органа при подписании ИУД, составленного судебным исполнителем, в производстве которого находится исполнительный документ, производит сверку соответствия данных ИУД с материалами исполнительного производства и после подписания ИУД лично представляет в уполномоченный орган.
В случае объединения нескольких исполнительных документов в одно исполнительное производство, ИУД выставляется сотрудником уполномоченного органа в том же порядке, как если бы объединение не производилось, то есть по каждому исполнительному документу отдельно.
12. ИУД подлежат регистрации в ведомственном Журнале учета исполнительных документов и результатах их исполнения (далее – Журнал) (приложение 3 к Инструкции).
13. ИУД, заполненные и подписанные должностными лицами субъекта, направляются в течение 24 часов с момента принятия решения и представляются для регистрации в уполномоченный орган в срок не позднее следующего рабочего дня.
2. Журнал учета исполнительных документов и результатах
их исполнения
14. Журнал ведется сотрудником отдела по делопроизводству либо иным сотрудником уполномоченного органа. За полноту и достоверность заполнения Журнала ответственными являются руководители территориальных подразделений уполномоченного органа.
15. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и скрепляется печатью уполномоченного органа.
Журнал содержит 9 реквизитов: графа 1 – порядковый номер исполнительного документа; графа 2 - наименование исполнительного документа; графа 3 - кем выдан; графа 4 - дата вынесения решения; графа 5 - дата рассмотрения судебного акта, номер сопроводительного письма; графа 6 - данные о должнике; графа 7 - данные о взыскателе; графа 8 - сущность требования или сумма взыскания; графа 9 - порядок поступления исполнительного документа (впервые либо повторно).

12-деректемеде мерзімді орындаудағы атқарушылық құжатты ұстап қалуларды жүргізу үшін ұйымға, кәсіпорынға және т.б. (толық атауы) жолдау күні, 13-деректемеде ұйымның немесе кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
Атқарушылық санкцияның өндіріп алынған 10% сомасы 14-деректемеде көрсетіледі.
15-16-деректемелерде атқарушылық құжатты орындау туралы белгімен сотқа қайтару немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау бойынша уәкілетті органға орындау туралы хабарламаны жолдау күні көрсетіледі.
17-деректемеде атқарушылық өндірісті мұрағатқа жіберу күні, тізімдеменің нөмірі, архивариустың тегі, аты, әкесінің аты және қолтаңбасы қамтылады.
10. АЕҚ-қа толық және шынайы мәліметтерді енгізу субъектілердің өндірісіндегі атқарушылық құжаттарды дұрыс есепке алуды қамтамасыз етеді.
11. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің басшысы атқарушылық құжат өндірісінде болған сот орындаушысы құрған АЕҚ-қа қол қойған кезде АЕҚ деректерінің атқарушылық іс жүргізу материалдарына сәйкестігін салыстырып тексеруге міндетті және АЕҚ-қа қол қойғаннан кейін оны уәкілетті органға өзі ұсынуы тиіс.
Бірнеше атқарушылық құжатты бір атқарушылық өндіріске біріктірген жағдайда уәкілетті органның қызметкері АЕҚ-ты бірігу болмаған кездегі тәртіпте, яғни әрбір атқарушылық құжат бойынша жеке-жеке ұсынады.
12. АЕҚ ведомстволық Атқарушылық құжаттарды және оларды орындау нәтижелерін есепке алу журналына тіркеуге жатады (Нұсқаулықтың 3-қосымшасы).
13. Субъектінің лауазымды тұлғалары толтырған және қол қойған АЕҚ-тар шешім қабылданған сәттен бастап 24 сағат ішінде жолдануы және уәкілетті органға тіркеу үшін келесі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылуы тиіс.
2. Атқарушылық құжаттарды және оларды орындау нәтижелерін есепке алу журналы
14. Журналды уәкілетті органдағы іс жүргізу бөлімінің қызметкері немесе уәкілетті органның өзге қызметкері жүргізеді. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің басшылары Журналды толық және шынайы толтыру үшін жауапты болып табылады.
15. Журнал нөмірленуі, жіппен тігілуі және уәкілетті органның мөрімен бекітілуі тиіс.
Журнал 9 деректемеден тұрады: 1-баған – атқарушылық құжаттың реттік нөмірі; 2-баған – атқарушылық құжаттың атауы; 3-баған – кім берді; 4-баған – шешім шығару күні; 5-баған – сот актісін қарау күні, ілеспе хаттың нөмірі; 6-баған – борышкер туралы деректер; 7-баған – өндіріп алушы туралы деректер; 8-баған – талаптың мәні немесе өндіріп алу сомасы; 9-баған – атқарушылық құжаттың келіп түсу тәртібі (бірінші рет немесе қайталанып).

16. Остаток исполнительных документов по состоянию на 1 января следующего за отчетным годом перерегистрируется в новом Журнале, и нумерация документов нового отчетного года начинается не с первого номера, а с того, который является очередным после регистрации остатка.
17. Номер исполнительного производства состоит из порядкового номера регистрации в журнале, двух последних цифр года возбуждения исполнительного производства и соответствующего кода территориального подразделения (города республиканского значения), по следующему образцу:
№ 5124-03-71: 5124 – порядковый номер регистрации в журнале, 03 - две последние цифры года возбуждения исполнительного производства, 71 – код соответствующего территориального подразделения.
18. При поступлении исполнительного документа для исполнения по территориальности нумерация исполнительного производства производится по следующему образцу:
5124-03-71/6785-11-11: 6785 - номер регистрации в журнале территориального подразделения или региональной коллегии частных судебных исполнителей, в который поступил документ по территориальности, 11 - две последние цифры года поступления документа по территориальности, 11 – код соответствующего территориального подразделения, в которое поступил документ по подведомственности. При дальнейшем направлении исполнительного производства по подведомственности производится аналогичная нумерация.
19. Коды территориальных подразделений (Департаментов) для проставления номера исполнительных производств отражены в приложении по форме 4 к настоящей Инструкции.
3. Составление отчета
20. Отчет состоит из 3 таблиц: таблица 1 «Движение исполнительных документов»; таблица 2 «Размер взысканий по исполнительным документам, поступившим на исполнение»; таблица 3 «Сведения по исполнительным производствам о взыскании алиментов».
21. Таблица 1 «Движение исполнительных документов» отражает движение исполнительных документов.
22. В графе 1 учитывается остаток исполнительных производств на начало отчетного года (при этом остаток на начало отчетного периода по результатам работы за 1 квартал, полугодие, 9 месяцев и год остается неизменным и отражает количество дел, неоконченных судом по состоянию на 1 января текущего года), в графе 2 - возбужденные исполнительные производства по исполнительным документам, поступившим в отчетном периоде.
Из них повторно возбужденные исполнительные производства отражаются в графе 3, взысканные в солидарном порядке в графе 4.
Следует иметь в виду, что в графе 4 учитываются исполнительные листы на солидарных должников. Если имеются несколько исполнительных документов о взыскании в солидарном порядке, то учет ведется в отчете по исполнительному листу № 1 (по первому зарегистрированному исполнительному документу).
Регистрация исполнительных документов о взыскании в солидарном порядке производится по первому основному документу.
Исполнительные документы, подлежащие взысканию в солидарном порядке учитываются только в том территориальном подразделении, где было рассмотрено уголовное или гражданское дело.
В случае, если должник проживает (или отбывает меру наказания) на территории другой области, то он направляет постановление о проведении отдельных исполнительных действий, в соответствии с Законом.
Данное исполнительное производство находится на постоянном контроле у судебного исполнителя.

16. Есептік жылдан кейінгі 1 қаңтардағы жағдай бойынша атқарушылық құжаттардың қалдығы жаңа Журналда қайта тіркеледі және жаңа есептік жыл құжаттарының нөмірленуі бірінші нөмірден емес, қалдық тіркелгеннен кейінгі келесі нөмірден басталады.
17. Атқарушылық іс жүргізудің нөмірі төмендегі үлгіге сәйкес журналда тіркелген реттік нөмірінен, атқарушылық іс жүргізу қозғалған жылдың соңғы екі санынан және аумақтық бөлімшенің (республикалық маңызы бар қаланың) тиісті кодынан тұрады:
№ 5124-03-71: 5124 – журналда тіркелген реттік нөмірі, 03 – атқарушылық іс жүргізу қозғалған жылдың соңғы екі саны, 71 – тиісті аумақтық бөлімшенің коды.
18. Атқарушылық құжат орындау үшін аумақтылығы бойынша келіп түскен кезде атқарушылық іс жүргізудің нөмірленуі мынадай үлгі бойынша жүзеге асырылады:
5124-03-71/6785-11-11: 6785 – құжат аумақтылығы бойынша келіп түскен аумақтық бөлімшенің журналында тіркеу нөмірі, 11 – құжат аумақтылығы бойынша келіп түскен жылдың соңғы екі саны, 11 – құжат ведомстволық бағынысы бойынша келіп түскен тиісті аумақтық бөлімшенің коды. Атқарушылық іс жүргізуді ведомстволық бағынысы бойынша жолдау жалғасқан жағдайда нөмірлеу осыған ұқсас жүзеге асырылады.
19. Атқарушылық іс жүргізуді нөмірлеуге арналған аумақтық бөлімшелердің (Департаменттердің) кодтары осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысанда көрсетіледі.
3. Есепті қалыптастыру
20. Есеп 3 кестеден тұрады: «Атқарушылық құжаттардың қозғалысы» 1-кесте; «Орындауға келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алу мөлшері» 2-кесте; «Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық өндірістер бойынша мәліметтер» 3-кесте.
21. «Атқарушылық құжаттардың қозғалысы» 1-кесте атқарушылық құжаттардың қозғалысын бейнелейді.
22. 1-бағанда есептік жылдың басындағы атқарушылық іс жүргізудің қалдығы (бұл ретте, 1-тоқсан, жартыжылдық, 9 ай және жыл ішінде атқарылған жұмыс нәтижелері бойынша есептік кезеңнің басындағы қалдық өзгеріссіз сақталады және ағымдағы жылғы 1-қаңтар жағдайы бойынша сотпен аяқталмаған істердің санын бейнелейді), 2-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша қозғалған атқарушылық өндірістер есепке алынады.
Олардың ішінен қайта қозғалған атқарушылық өндірістер 3-бағанда бейнеленеді, ортақтас тәртіпте өндіріп алынғаны 4-бағанда көрсетіледі.
4-бағанда ортақтас борышкерлердің атқарушылық құжаттары есепке алынатындығына назар аудару керек. Егер ортақтас тәртіпте өндіріп алу туралы бірнеше атқарушылық құжат болса, онда есепте есепке алу № 1 атқару парағы бойынша (бірінші тіркелген атқарушылық құжат бойынша) жүргізіледі.
Ортақтас тәртіпте өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды тіркеу бірінші негізгі құжат бойынша жүзеге асырылады.
Ортақтас тәртіпте өндіріп алуға жататын атқарушылық құжаттар қылмыстық немесе азаматтық іс қаралған аумақтық бөлімшеде ғана есепке алынады.
Борышкер өзге облыстың аумағында тұрған (жазасын өтеген) жағдайда ол ҚР Заңына сәйкес жекелеген атқарушылық іс-әрекеттердің орындалуын өткізу туралы қаулы жолдайды.
Аталған атқарушылық іс жүргізу сот орындаушысының тұрақты бақылауында болады.

23. В графе 5 отражаются исполнительные производства, принятые по территориальности.
Если исполнительный документ в отчетном периоде был возвращен взыскателю в соответствии со статьей 48 Закона и повторно поступил в производство судебного исполнителя, он учитывается как две единицы. В случае передачи документа от одного судебного исполнителя к другому в том же исполнительном органе исполнительный документ в отчете учитывается один раз.
24. В графе 6 учитываются исполнительные документы, направленные в отчетном периоде на исполнение по территориальности.
25. В графу 7 входят все исполнительные документы, которые находились на исполнении в отчетном периоде, без учета исполнительных документов, направленных по территориальности (графа 1+ графа 2) –графа 6 = графа 7).
Следует отметить, что направление исполнительных документов по территориальности производится через территориальное подразделение.
26. Направленный по территориальности, но не поступивший направленному территориальному подразделению исполнительный документ, не снимается с учета направившим территориальным подразделением до его поступления первому, о чем должны свидетельствовать контрольные карточки о направлении и принятии по территориальности исполнительного производства.
27. Территориальным подразделением, при направлении исполнительного производства по территориальности направляются также заполненная контрольная карточка № 1 «О направлении исполнительного документа для исполнения по территориальности (приложение 5 к Инструкции), а также материалы исполнительного производства (справка, подтверждающая проживание должника на территории соответствующего района или области, справку о частичном исполнении исполнительного документа при наличии такового, постановление судебного исполнителя о направлении исполнительного документа по территориальности).
Для дальнейшей сверки с территориальными подразделениями других регионов по каждому направленному и поступившему по территориальности исполнительному документу необходимо иметь копию указанной карточки.
28. Территориальным подразделением, принявшим исполнительный документ по территориальности, заполненная контрольная карточка № 2 «О принятии исполнительного документа для исполнения по территориальности» (приложение 6 к Инструкции) направляется в соответствующее территориальное подразделение для снятия с учета исполнительного документа.
В целях исключения двойного (многоразового) учета, исполнительный документ, принятый по территориальности ставится на учет одновременно со снятием с учета этого же документа в территориальном подразделении, его направившим.
(Например, территориальное подразделение, направившее исполнительный документ по территориальности, в день получения контрольной карточки № 2 должен связаться через факсимильную или модемную связь с территориальным подразделением, принявшим исполнительный документ, и только после этого снять с учета, а принявший – поставить на учет.)
Вышеуказанные контрольные карточки предназначены для учета движения исполнительных документов и проведения сверок.

23. 5-бағанда аумақтылығы бойынша қабылданған атқарушылық іс жүргізулер бейнеленеді.
Егер есептік кезеңде атқарушылық құжат өндіріп алушыға Заңның 48-бабына сәйкес қайтарылған және сот орындаушысының орындауына қайта келіп түскен болса, ол екі бірлік ретінде есепке алынады. Құжат бір орындаушыдан өзге орындаушыға берілген жағдайда сол атқарушы органның есебінде атқарушылық құжат бір рет есепке алынады.
24. 6-бағанда есептік кезеңде аумақтылығы бойынша орындауға жолданған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
25. 7-бағанға аумақтылығы бойынша жолданған атқарушылық құжаттарды қоспағанда, есептік кезеңде орындауда болған барлық атқарушылық құжаттар қамтылады (1-баған + 2-баған) – 6-баған = 7-баған).
Атқарушылық құжаттарды аумақтылығы бойынша жолдау аумақтық бөлімше арқылы жүзеге асырылатынын атап өту қажет.
26. Аумақтылығы бойынша жолданған, алайда жолданған аумақтық бөлімшеге келіп түспеген атқарушылық құжаттар оған келіп түскенге дейін оны жолдаған аумақтық бөлімшенің есебінен шығарылмайды, оны атқарушылық іс жүргізуді аумақтылығы бойынша жолдау және қабылдау туралы бақылау карточкалары растауы тиіс.
27. Атқарушылық іс жүргізуді аумақтылығы бойынша жолдаған кезде аумақтық бөлімше Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша орындау үшін жіберу туралы № 1 бақылау карточкасын (Нұсқаулықтың № 5-қосымшасы) толтырған соң, оны аумақтылығы бойынша атқарушылық іс жүргізудің қажетті материалдарымен қоса жолдауы керек (борышкердің тиісті өңірде немесе облыста тұратынын растайтын анықтама, атқарушылық құжатты ішінара орындау туралы анықтама болған жағдайда, атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша жолдау туралы сот орындаушысының қаулысы).
Өзге өңірлердегі аумақтық бөлімшелермен әрбір жолданған және қабылданған атқарушылық құжат бойынша салыстырып тексеруді жүргізу үшін аталған карточканың көшірмесі қалдырылады.
28. Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша қабылдаған аумақтық бөлімше Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша орындау үшін қабылдау туралы № 2 бақылау карточкасын (Нұсқаулықтың 6-қосымшасы) толтырады және атқарушылық құжатты есептен шығару үшін тиісті аумақтық бөлімшеге жолдайды.
Екі (бірнеше) рет есепке алуды болдырмау мақсатында аумақтылығы бойынша қабылданған атқарушылық құжат оны жолдаған аумақтық бөлімшеде бір мезгілде есептен шығарылып, тіркеуге алынады.
(Мысалы, атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша жолдаған аумақтық бөлімше № 2 бақылау карточкасын алған күні атқарушылық құжатты қабылдаған аумақтық бөлімшемен факс немесе модем байланысы арқылы хабарласуы тиіс, тек осыдан кейін ғана есептен шығаруы, ал қабылдаушы есепке қоюы қажет).
Жоғарыда аталған бақылау карточкалары атқарушылық құжаттардың қозғалысын есепке алуға және салыстырып тексерулерді жүргізуге арналған.

Отчеты районных (городских) территориальных участков представляются соответствующему территориальному подразделению до 30 числа последнего месяца отчетного периода. Территориальным подразделением посредством факсимильной или модемной связи производится сверка с территориальными подразделениями других регионов по каждому направленному и поступившему по территориальности исполнительному документу до 4 числа, месяца следующего за отчетным периодом.
29. В графе 8 указывается общее количество исполнительных документов, производство по которым окончено в отчетном периоде либо прекращено. При этом, сумма граф 10-15 должна быть равна сумме графы 8.
Исполнительное производство считается оконченным в случаях:
1) предусмотренных статьей 49 Закона;
2) прекращения исполнительного производства по основаниям, указанным в подпунктах 1-6), 8)9) пункта 1 статьи 47 Закона.
Оценка показателя фактически исполненных исполнительных документов производится по отношению к оконченным исполнительным документам (графа 8 таблицы № 1), а оценка показателя реально взысканных сумм по исполнительным документам производится по отношению к сумме по документам, производство по которым окончено (графа 8 таблицы № 2).
30. В графе 10 учитываются исполнительные документы, по которым судебным исполнителем полностью взысканы с должника денежные средства или выполнены другие действия, предусмотренные в исполнительном документе (передано взыскателю принадлежащее должнику имущество в натуре, ответчик выселен или истец вселен, домовладение разделено и тому подобное). В графе 11 отражаются документы, исполненные должником добровольно.
31. Графа 12 отражает количество исполнительных документов, возвращенных взыскателю на основании статьи 48 Закона. В графе 14 учитываются исполнительные документы, возвращенные на основании подпункта 3) статьи 49 Закона.
32. В графе 15 учитываются исполнительные документы, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1-6), 8),  9) пункта 1 статьи 47 Закона.
33. В графе 16 отражается количество исполнительных документов, оконченных свыше установленного срока, предусмотренного статьей 39 Закона.
В срок исполнения решения суда или иного исполнительного документа не включается время приостановления производства в порядке, предусмотренном статьей 42 Закона. При исчислении сроков следует иметь в виду, что они установлены лишь по исполнительным производствам, которые не связаны с периодическим взысканием.
34. Графа 17 включает исполнительные документы, направленные в ликвидационную комиссию и/или конкурсным управляющим в случаях принятия в установленном порядке решения о ликвидации юридического лица (должника), объявления банкротом юридического лица или индивидуального предпринимателя (должника).

Аудандық (қалалық) аумақтық бөлімшелердің есептері тиісті аумақтық бөлімшеге соңғы есептік кезеңдегі айдың 30-на дейін ұсынылады. Аумақтық бөлімше факс және модем байланысы арқылы өзге өңірлердің аумақтық бөлімшелерімен есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-не дейін әрбір аумақтылығы бойынша жолданған және қабылданған атқарушылық құжат бойынша салыстырып тексеруді жүргізеді.
29. 8-бағанда өндірісі есептік кезеңде аяқталған немесе қысқартылған атқарушылық құжаттардың жалпы саны бейнеленеді. Бұл ретте, 10-15-бағандардың сомасы 8-бағанның сомасына тең болуы тиіс.
Атқарушылық өндіріс мынадай жағдайларда аяқталған болып есептеледі:
1) Заңның 49-бабымен көзделген;
2) Заңның 47-бабы 1-тармағының 1-6), 8), 9) тармақшаларында көрсетілген атқарушылық іс жүргізуді қысқарту негіздері бойынша;
Іс жүзінде орындалған атқарушылық құжаттардың көрсеткіштерін бағалау аяқталған атқарушылық құжаттарға қатысты (№ 1 кестенің 8-бағаны), ал атқарушылық құжаттар бойынша нақты өтелген сомалардың көрсеткіштерін бағалау өндірістері аяқталған құжаттардың сомасы бойынша жүргізіледі (№ 2 кестенің 8-бағаны).
30. 10-бағанда сот орындаушысы борышкерден ақшалай қаражатты толық өндіріп алған немесе атқарушылық құжатта көзделген өзге іс-әрекеттер орындалған (өндіріп алушыға борышкердің иелігіндегі мүлік заттай берілді, жауап беруші көшірілді немесе талапкер көшіп келді, үй иелігі бөлінді және тағы басқа) атқарушылық құжаттар есепке алынады. 11-бағанда борышкер өз еркімен орындаған құжаттар бейнеленеді.
31. 12-бағанда Заңның 48-бабының негізінде өндіріп алушыға қайтарылған атқарушылық құжаттардың саны бейнеленеді. 14-бағанда Заңның 49-бабының 3) тармақшасының негізінде қайтарылған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
32. 15-бағанда Заңның 47-бабының 1-тармағы 1-6), 8), 9) тармақшаларының негізінде іс жүргізулері қысқартылған атқарушылық құжаттар бейнеленеді.
33. 16-бағанда Заңның 39-бабында көзделген, белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған атқарушылық құжаттардың саны көрсетіледі.
Сот шешімін немесе өзге атқарушылық құжатты орындау мерзіміне Заңның 42-бабында көзделген тәртіпте іс жүргізуді тоқтату уақыты енгізілмейді. Мерзімдерді есептеу кезінде олар атқарушылық іс жүргізулер бойынша ғана белгіленгенін және мерзімді өндіріп алуларға байланысты емес екенін ескеру керек.
34. 17-баған заңды тұлғаны (борышкерді) тарату, заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді (борышкерді) банкрот деп тану туралы шешімдер белгіленген тәртіпте қабылданған жағдайларда тарату комиссиясына және/немесе конкурстық басқарушыларға жіберілген атқарушылық құжаттарды қамтиды.

35. В графе 18 отражается остаток документов на конец отчетного периода (сумма графы 7 - (графа 8 + графа 17)= графа 18).
36. В графе 19 указываются исполнительные документы, направленные на периодическое исполнение.
37. В графе 20 указывается количество всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 21 – в связи с приостановлением судебного акта, графе 22 – в связи с возбуждением производства о банкротстве должника.
38. Данная таблица состоит из 24 строк, в которых выделяются исполнительные документы по уголовным, гражданским и административным делам.
39. По уголовным делам: строка с 1 по 5.
40. В строке 1 учитываются исполнительные документы о штрафах по приговорам.
41. В строке 2 учитываются исполнительные документы о конфискации имущества осужденных.
42. Сведения об исполнительных документах по приговорам о взыскании в пользу граждан и юридических лиц, отражаются в строке 3, в пользу государства отражаются в строке 4, в том числе взыскание материального ущерба, причиненного преступлением отражается в строке 5 (строка 4 = сумме строки 5).
43. По гражданским делам: строки с 6 по 19.
44. Строка 6 включает исполнительные документы о взыскании в пользу государства, строка 7 в пользу государственного предприятия, государственной организации, строка 8 – по постановлению судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции, в строке 9 – отражаются взыскание материального ущерба, в строке 10 – взыскание вреда в связи с незаконными действиями должностных лиц, в строке 11 отражается взыскание с должностных лиц, по вине которых взыскан ущерб.
45. В строке 12 отражаются исполнительные документы о взыскании государственной пошлины в доход государства. В строке 13 отражаются исполнительные документы о взыскании с государства.
46. Взыскание в пользу юридических лиц независимо от формы собственности и лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, отражается в строке 14, в том числе взыскание с банков второго уровня отражается в строке 15.
47. В строке 16 отражаются исполнительные документы о взыскании в пользу физических лиц, в том числе о взыскании заработной платы, либо пенсий и пособий указываются в строках 17-18.
48. В строке 19 отражаются исполнительные документы по постановлению прокурора о принудительном исполнении.
49. По административным делам: строки с 20 по 22.
50. Штрафы по постановлениям судов об административных делах отражаются в строке 20, а штрафы по постановлениям уполномоченного органа в строке 21.
51. В строке 22 отражаются исполнительные документы о конфискации имущества по административным делам.

35. 18-бағанда есептік кезеңнің соңындағы құжаттардың қалдығы бейнеленеді (7-баған – (8-баған + 17-баған) = 18-бағанның сомасы).
36. 19-бағанда мерзімді орындауға жолданған атқарушылық құжаттар көрсетіледі.
37. 20-бағанда тоқтатылған атқарушылық іс жүргізудің барлығы көрсетіледі. Соның ішінде 21-бағанда – сот актісін тоқтатуға байланысты, 22-бағанда – борышкердің банкротқа ұшырауы туралы өндірісті қозғауға байланысты жіктеледі.
38. Аталған кесте 24 жолдан тұрады, оларда атқарушылық құжаттар қылмыстық, азаматтық және әкімшілік істер бойынша ерекшеленген.
39. Қылмыстық істер бойынша: 1-ден 5-ке дейінгі жолдар.
40. 1-жолда үкімдер бойынша айыппұлдар туралы атқарушылық құжаттар есепке алынады.
41. 2-жолда сотталғандардың мүлкін тәркілеу туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі.
42. Азаматтар және заңды тұлғалардың пайдасына өндіріп алу туралы үкімдер бойынша атқарушылық құжаттар жөніндегі мәліметтер 3-жолда, мемлекет пайдасына – 4-жолда, соның ішінде қылмыспен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу – 5-жолда қамтылады (4-жол = 5-жолдың сомасына).
43. Азаматтық істер бойынша: 6-дан 19-ға дейінгі жолдар.
44. 6-жол мемлекет пайдасына өндіріп алу туралы, 7-жол – мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік ұйымдар пайдасына, 8-жол – сот орындаушысының атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы қаулысы бойынша, 9-жол – материалдық нұқсанды өтеуді, 10-жол – лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттеріне байланысты залалды өндіріп алуды, 11-жол - кінәсі бойынша залал өндіріп алынған лауазымды тұлғалардан өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды қамтиды.
45. 12-жол мемлекет пайдасына мемлекеттік баж салығын өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды бейнелейді. 13-бағанда мемлекеттен өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар ескеріледі.
46. Меншік нысанына қарамастан заңды тұлғалардың және кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың пайдасына өндіріп алу 14-жолда бейнеленеді, соның ішінде екінші деңгейдегі банктердің пайдасына өндіріп алу 15-жолда көрсетіледі.
47. 16-жолда жеке тұлғалардың пайдасына өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар көрсетіледі, соның ішінде жалақыны немесе зейнетақыны және жәрдемақыны өндіріп алу 17-18-жолдарда қамтылған.
48. 19-жолда мәжбүрлеп орындау туралы прокурордың қаулысы бойынша атқарушылық құжаттар бейнеленеді.
49. Әкімшілік істер бойынша: 20-дан 22-ге дейінгі жолдар.
50. Соттардың әкімшілік істер туралы қаулылары бойынша айыппұлдар 20-жолда, ал уәкілетті органның қаулылары бойынша айыппұлдар 21-жолда бейнеленеді.
51. 22-жолда әкімшілік істер бойынша мүлікті тәркілеу туралы атқарушылық құжаттар ерекшеленеді.

52. В строке 23 отражаются иные исполнительные документы неимущественного характера, которые не учтены в строках по уголовным, гражданским и административным делам (исполнительные документы о выселении, вселении, усыновлении, восстановлении на работу, об уничтожении вещественных доказательств, о сносе строения, о принуждении должников совершить определенные действия и другие).
53. В строке 24 указывается итоговая сумма (строка 24 = строкам 1-4, 6, 13-14, 16, 19-23).
54. В таблице № 2 «Размер взысканий по исполнительным документам, поступившим на исполнение» отражаются все виды взысканий, произведенных на основании исполнительных листов по уголовным, гражданским и административным делам и иных исполнительных документов. Все суммы указываются в национальной валюте – тенге, на основании документов бухгалтерского учета, подтверждающих фактическое поступление денежных средств в пользу физических и юридических лиц, а также государства.
55. В графе 1 учитывается остаток сумм на начало отчетного года, в графе 2 отражаются исполнительные документы по возбужденным исполнительным производствам, поступившим в отчетном периоде.
Сумма по повторно возбужденным исполнительным производствам отражается в графе 3, подлежащая к взысканию сумма в солидарном порядке учитывается в графе 4.
56. Данное исполнительное производство находится на постоянном контроле у судебного исполнителя.
57. В графе – 5 учитываются суммы, принятые по территориальности, в графе 6 направленные в отчетном периоде на исполнение по территориальности.
В графу 7 входят все суммы, подлежащие взысканию в отчетном периоде, без учета исполнительных документов, направленных по территориальности ((графа 1 + графа 2) – графа 6 = графа 7).
58. В графе 8 указывается общее количество исполнительных документов, производство по которым окончено в отчетном периоде либо прекращено. При этом, сумма графы 8 = графам 10, 11, 12, 14, 15).
59. В графе 10 учитываются суммы по исполнительным документам, по которым судебным исполнителем полностью взысканы с должника денежные средства или выполнены другие действия, предусмотренные в исполнительном документе.
При этом, в графы 10 и 11 следует включать суммы взысканные судебным исполнителем либо уплаченные должником добровольно только по исполнительным документам, исполненным в полном объеме.
60. В графе 12 отражаются суммы по документам, возвращенным взыскателю на основании статьи 48 Закона, в графе 14 - возращенным на основании подпункта 3) статьи 49 Закона.
61. В графе 15 учитываются суммы по исполнительным документам, производство по которым прекращено на основании подпунктов 1-6), 8),  9) пункта 1 статьи 47 Закона.

52. 23-жолда мүліктік емес сипаттағы, қылмыстық, азаматтық және әкімшілік істер бойынша жолдарда ескерілмеген өзге де атқарушылық құжаттар бейнеленеді (тұрғылықты жерінен көшіру, көшіп келу, бала асырап алу, құрылысты бұзу, борышкерлерді нақты әрекеттерді жасауға мәжбүрлеу туралы және т.б.).
53. 24-жолда қорытынды сома көрсетіледі (24-жол = жол 1-4, 6, 13-14, 16, 19-23).
54. «Орындауға келіп түскен атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алу мөлшері» № 2 кестеде қылмыстық, азаматтық және әкімшілік істер және өзге де атқарушылық құжаттар бойынша өндіріп алулардың барлық түрлері бейнеленеді. Барлық сомалар ақшалай қаражаттың жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің пайдасына іс жүзінде келіп түскенін растайтын бухгалтерлік есеп құжаттарының негізінде ұлттық валюта – теңгемен көрсетіледі.
55. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы сомалардың қалдығы, 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен атқарушылық іс жүргізулер бойынша атқарушылық құжаттар бейнеленеді.
Қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сома 3-бағанда, ортақтас тәртіпте өндіріп алуға жататын сома 4-бағанда ерекшеленеді.
56. Аталған атқарушылық іс жүргізу сот орындаушысының тұрақты бақылауында болады.
57. 5-бағанда аумақтылығы бойынша қабылданған, 6-бағанда – есептік кезеңде аумақтылығы бойынша орындауға жолданған сомалар есепке алынады.
7-бағанға аумақтылығы бойынша жолданған атқарушылық құжаттарды қоспағанда, есептік кезеңде өндіріп алуға жататын барлық сомалар кіреді (1-баған +2-баған) – 6-баған = 7-баған).
58. 8-бағанда өндірістері есептік кезеңде аяқталған немесе қысқартылған атқарушылық құжаттардың жалпы саны көрсетіледі. Бұл ретте, 8-бағанның сомасы = 10, 11, 12, 14, 15-бағандардың сомасына.
59. 10-бағанда сот орындаушысы борышкерден ақшалай қаражатты өндіріп алған немесе атқарушылық құжатта көзделген өзге әрекеттер жасалған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар ескеріледі.
Бұл ретте, 10 және 11-бағандарға сот орындаушысы өндіріп алған немесе борышкер өз еркімен төлеген сомаларды атқарушылық құжаттар толық мөлшерде орындалған кезде ғана қосу керек.
60. 12-бағанда өндіріп алушыға Заңның 48-бабының негізінде қайтарылған, 14-бағанда – Заңның 49-бабы 3) тармақшасының негізінде қайтарылған құжаттар бойынша сомалар бейнеленеді.
61. 15-бағанда өндірісі Заңның 49-бабы 1-тармағы 1-6), 8), 9) тармақшаларының негізінде қысқартылған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар ескеріледі.

62. В графе 16 отражаются суммы исполнительных документов, оконченных свыше срока установленного статьей 39 Закона.
63. Графа 17 включает суммы по исполнительным документам, направленным в ликвидационную комиссию и/или конкурсным управляющим, в случае принятия в установленном порядке решения о ликвидации юридического лица (должника), объявления банкротом юридического лица или индивидуального предпринимателя (должника).
64. В графе 18 отражается остаток сумм документов на конец отчетного периода. При этом, сумма графы 18 = графе 7 – (сумма графы 8 + сумма графы 17).
65. В том числе, в графе 19 указываются суммы по исполнительным документам, направленным на периодическое исполнение (отсрочка или рассрочка исполнения судебного постановления на основании определения либо решения суда, о возмещении ущерба по уголовным делам, направленным платежным поручениям в банки и другие).
66. В графе 20 указывается сумма всего приостановленных исполнительных производств. Из них в графе 21 – суммы по документам в связи с приостановлением судебного акта, графе 22 – суммы по исполнительным документам в связи с возбуждением производства о банкротстве должника.
67. В графе 23 указываются суммы взысканной 10% исполнительской санкции, уплаченной должником в добровольном порядке.
68. Формирование строк таблицы 2 аналогично формированию строк таблицы 1.
69. В таблице № 3 «Сведения по исполнительным производствам о взыскании алиментов» учитываются исполнительные документы, о взыскании алиментов в пользу физических лиц.
70. В графе 1 учитывается остаток на начало отчетного периода, графе 2 - исполнительные документы, возбужденные в отчетном периоде, из графы 2 в графе 3 отражаются принятые по территориальности исполнительные производства.
71. В графе 4 учитываются исполнительные документы, направленные в отчетном периоде на исполнение по территориальности.
72. В графе 5 отражаются все исполнительные документы, которые находились на исполнении в отчетном периоде, без учета исполнительных документов, направленных и принятых по территориальности ((графа 1 + графа 2) – графа 4 = графа 5).
73. В графе 6 указывается общая сумма по исполнительным документам, производство по которым окончено в отчетном периоде. При этом графа 6 должна равняться графам 7, 8, 9, 10.
74. В графе 7 учитываются исполненные исполнительные документы судебным исполнителем в полном объеме.
75. Графа 8 отражает количество исполнительных документов, возвращенных взыскателям на основании статьи 48 Закона, графа 9 - исполнительные документы, возвращенные по требованию суда или другого государственного органа (подпункта 3) статьи 49 Закона).

62. 16-бағанда Заңның 39-бабымен белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар көрсетіледі.
63. 17-баған заңды тұлғаны (борышкерді) тарату, заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерді (борышкерді) банкрот деп тану туралы шешімдер белгіленген тәртіпте қабылданған жағдайларда тарату комиссиясына және/немесе конкурстық басқарушыларға жіберілген атқарушылық құжаттар бойынша сомаларды қамтиды.
64. 18-бағанда есептік кезеңнің соңындағы құжаттар бойынша сомалардың қалдығы көрсетіледі. Бұл ретте, 18-бағанның сомасы = 7-баған – (8 + 17-бағандар).
65. Сонымен қатар, 19-бағанда мерзімді орындауға жолданған атқарушылық құжаттар бойынша сомалар ескеріледі (қылмыстық істер бойынша нұқсанды өтеу туралы сот шешімінің немесе ұйғарымының негізінде сот қаулысын орындау мерзімін шегеру немесе ұзарту, банктерге жолданған төлем тапсырмалары және басқалар).
66. 20-бағанда тоқтатылған атқарушылық құжаттар сомасының барлығы көрсетіледі. Соның ішінде 21-бағанда – сот актісін тоқтатуға байланысты сома, 22-бағанда – борышкердің банкротқа ұшырауы туралы өндірісті қозғауға байланысты атқарушылық құжаттардың сомасы қамтылады.
67. 23-бағанда борышкер өз еркімен төлеген атқарушылық санкция сомасының 10% -ы көрсетіледі.
68. 2-кестенің жолдарын қалыптастыру 1-кестенің жолдарына ұқсас жүргізіледі.
69. «Алименттерді өндіріп алу туралы атқарушылық өндірістер бойынша мәліметтер» № 3 кестеде алименттерді жеке тұлғалардың пайдасына өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттар есепке алынады.
70. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы қалдық, 2-бағанда есептік кезеңде қозғалған атқарушылық құжаттар, 2-бағаннан 3-бағанда аумақтылығы бойынша қабылданған атқарушылық іс жүргізулер бейнеленеді.
71. 4-бағанда есептік кезеңде аумақтылығы бойынша орындау үшін жолданған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
72. 5-бағанда аумақтылығы бойынша жолданған және қабылданған атқарушылық құжаттарды қоспағанда, есептік кезеңде орындауда болған атқарушылық құжаттардың барлығы ескеріледі (1-баған + 2-баған) – 4-баған = 5-баған).
73. 6-бағанда өндірісі есептік кезеңде аяқталған атқарушылық құжаттар бойынша жалпы сома көрсетіледі. Бұл ретте, 6-баған 7, 8, 9, 10-бағандарға тең болуы тиіс.
74. 7-бағанда сот орындаушысы толық мөлшерде орындаған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
75. 8-баған өндіріп алушыларға Заңның 48-бабының негізінде қайтарылған атқарушылық құжаттарды, 9-баған – соттың немесе өзге мемлекеттік органның талабы бойынша қайтарылған атқарушылық құжаттарды қамтиды (Заңның 49-бабы 3-тармағы).

76. В графе 9 отражается сумма из графы 8 по повторно возбужденным исполнительным производствам.
77. В графе 10 учитываются исполнительные документы, производство по которым прекращено на основании статьи 47 Закона.
78. В графе 11 отражается остаток на конец отчетного периода. При этом графа 11 = графа 5 – графа 6.
79. Из графы 11 в графе 12 отражаются исполнительные документы, находящиеся на периодическом исполнении.
4. Сроки хранения ИУД и Журнала
80. Бумажные ИУД хранятся в уполномоченном органе. Срок хранения ИУД и Журнала составляет 5 лет.
5. Сроки представления отчетов
81. Отчет формы № 4 формируется на основании данных ИУД в соответствии с алгоритмом расчета показателей.
82. Срез по отчету формы № 4 территориальными управлениями Комитета подтверждается в 15 часов 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
83. На основании данных автоматизированной системы учета и контроля исполнительных производств (далее - АСУ КИП) Комитет формирует отчет формы № 4 в АИС ЕУСС.
84. Отчет составляется ежеквартально, с нарастающим итогом.
Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных управлений Комитета и территориальных подразделений уполномоченного органа, которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет). При наличии расхождений между оригиналами и данными АИС ЕУСС Комитета, за основу берутся данные АИС ЕУСС Комитета, сформированные на основании данных АСУ КИП.
85. Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в уполномоченный орган.
86. Корректировка отчетов, допускается после утверждения среза.
87. О корректировке отчета Комитетом направляется соответствующее уведомление с приложением откорректированного отчета в уполномоченный орган в двухдневный срок.
Приложение 1
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
Форма № 4.0
Карточка по учету исполнительного документа
1. Номер и/листа ____________________
дата вынесения судебного акта «____»_________________20____г.
1.1. Номер гражданского, уголовного, административного дела в
суде (номер административного постановления уполномоченного
органа) /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. дата выписки и/листа «____»_________________ 20 ____ г.
3. Орган, вынесший исполнительный документ ___________________
(наименование органа)

76. 8-бағаннан 9-бағанда қайта қозғалған атқарушылық іс жүргізулер бойынша сома көрсетіледі.
77. 10-бағанда өндірістері Заңның 47-бабының негізінде қысқартылған атқарушылық құжаттар есепке алынады.
78. 11-бағанда есептік кезеңнің соңындағы қалдық бейнеленеді. Бұл ретте, 11-баған = 5-баған – 6-баған.
79. 11-бағаннан 12-бағанда мерзімді орындаудағы атқарушылық құжаттар бейнеленеді.
4. АЕҚ-ты және Журналды сақтау мерзімдері
80. Қағаз жүзіндегі АЕҚ-тер уәкілетті органда сақталады. АЕҚ-ты және Журналды сақтау мерзімі 5 жылды құрайды.
5. Есептерді ұсынудың мерзімдері мен тәртібі
81. № 4 нысанды есеп көрсеткіштерді есептеу алгоритміне сәйкес АЕҚ деректерінің негізінде қалыптастырылады.
82. Комитеттің аумақтық басқармалары № 4 нысанды есеп бойынша статистикалық кесіндіні есептік кезеңнен кейінгі айдың 2 күні сағат 15-те растайды.
83. Комитет Атқарушылық өндірістерді есепке алу және бақылау автоматтандырылған жүйесі (бұдан әрі – АӨЕ БАЖ) деректерінің негізінде № 4 нысанды есепті ББСЖ ААЖ-да қалыптастырады.
84. Есеп тоқсан сайын үдемелі қорытындымен құрылады.
Облыстар бойынша жиынтық есептерге Комитеттің аумақтық басқармаларының және уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің бастықтары қол қояды, сондай-ақ орындарда сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жолдаусыз). Түпнұсқалар мен Комитеттің ББСЖ ААЖ арасында ауытқулар анықталған кезде АӨЕ БАЖ деректерінің негізінде қалыптастырылған Комитеттің ББСЖ ААЖ-ның деректері негізге алынады.
85. Комитет республика бойынша жиынтық есептерді Комитет Төрағасына қол қою үшін есептік кезеңнен кейінгі айдың 8 күні ұсынады.
Жиынтық есептерге қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-нан кешіктірілмей олар уәкілетті органға жолданады.
86. Есептерге түзету енгізу кесінді бекітілгеннен кейін ғана мүмкін болады.
87. Комитет түзетілген есеппен қоса, есепке түзету енгізу жөніндегі тиісті хабарламаны уәкілетті органға екі күндік мерзімде жолдайды.
Ақпараттық есепке алу
құжаттарының негізінде «Сот
актілерін орындау бойынша
жұмыс туралы» № 4 нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
нұсқаулыққа № 1-қосымша
№ 4.0. нысаны
Атқарушылық құжатты есепке алу бойынша карточка
1. А/парағының (құжаттың) нөмірі ____________________
Сот актісін (орган қаулысын) шығару күні 20____жылғы «____»_________________.
1.1. Соттағы азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі (уәкілетті органның әкімшілік қаулысының нөмірі) /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. А/парағының үзінді көшірмесінің күні 20____жылғы «____»_________________.
3. Атқарушылық құжатты шығарған орган _______________________________________________________________
(органның атауы)

4. Наименование исполнительного документа (ст.9 Закона):
исполнительные листы, выдаваемые на основании судебных актов
(01), судебные приказы, выдаваемые в соответствии с
гражданским-процессуальным законодательством Республики
Казахстан (02); исполнительные листы, выдаваемые на основании
судебных актов о принудительном исполнении на территории РК
решений международных, иностранных судов и арбитражей (03);
исполнительные листы, выдаваемые на основании определения суда о
принудительном исполнении решений третейских судов (04);
постановления судов, вынесенные по делу об административном
правонарушении в случаях, предусмотренных КР КоАП (05);
постановления органа (должностного лица), уполномоченного
рассматривать дела об административных правонарушениях в
случаях, предусмотренных КР КоАП (06); постановления прокурора о
принудительном исполнении его требований (07); постановления
судебного исполнителя о взыскании исполнительской санкции (08);
постановление судебного исполнителя о возмещении расходов,
понесенных при совершении исполнительных действий (09).
5. Возвращено в порядке п.п.__ ст.38 Закона
5.1. Дата возврата «__» _______________ 20__ г.
5.2 Наименование органа, лица кому возвращено ________________
(наименование органа)
(Ф.И.О. взыскателя, наименование территориального органа)
6. Дата возбуждения исполнительного производства
«_____»_______________20____г.
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
6.1. Сквозной номер и/п /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_
7. Дата поступления исполнительного документа на исполнение:
«_____»____________ 20___г.
7.1. Исполнительный документ поступил: впервые (01); повторно
(02), принято по территориальности (поставлено на учет) (03).
8. Категория требований:
взыскание штрафов (01), взыскание госпошлины (02), конфискация
имущества (03), взыскание имущественного характера (04),
взыскание алиментов (05), взыскание заработной платы (06),
взыскание пенсии и пособия (07), взысканий в пользу банков
второго уровня (08), взыскание по приговорам (09), взыскание
исполнительской санкции (10), взыскание сумм (11), взыскание
материального ущерба, причиненного преступлением (12), взыскание
материального ущерба (13), и иные требования (14).
8.1. Дополнение к категории требований: в пользу физических лиц
(01), в пользу юридических лиц и лиц, занимающихся
предпринимательской деятельностью (02), в пользу государства
(03), в пользу государственных предприятий либо государственных
учреждений (04), в пользу государства с должностных лиц, по вине
которых взыскан вред (05), взыскание вреда, в связи с
незаконными действиями должностных лиц (06), с государства (07).
9. Сущность требования: ________________________________________

4. Атқарушылық құжаттың атауы: ҚР АІЖК сәйкес берілетін сот бұйрықтары (01); халықаралық, шетелдік және төрелік соттардың шешімдерін ҚР аумағында мәжбүрлеп орындау туралы сот актілерінің негізінде берілген атқару парақтары (02); аралық соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындау туралы сот ұйғарымының негізінде берілген атқару парақтары (03); сот шешімінің негізіндегі атқару парағы (04); сот үкімінің негізіндегі атқару парағы (05); ҚР ӘҚБтК көзделген жағдайлардағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша шығарылған сот қаулылары (06); ҚР ӘҚБтК көзделген жағдайларда әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға уәкілетті органның (лауазымды тұлғаның) қаулылары (07); талаптарын мәжбүрлеп орындау туралы прокурордың қаулылары (08); атқарушылық санкцияны өндіріп алу туралы сот орындаушысының қаулылары (09); ҚР заңдарында көзделген жағдайлардағы өзге де органдардың қаулылары (10).
5. Заңның 38-б. __ т.т. тәртібінде қайтарылды
5.1. Қайтару күні 20__ жылғы «__» _______________.
5.2 Қайтару жүргізілген органның, тұлғаның атауы
__________________________________________________________________
(органның атауы)_________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(өндіріп алушының Т.А.Ә., аумақтық органның атауы)
6. Атқарушылық өндірісті қозғау күні 20____жылғы «_____»_______________.______________________________________________________________________________________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
6.1. А/ө толассыз нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Атқарушылық құжаттың орындауға келіп түскен күні: 20___жылғы «_____»___________.
7.1. Атқарушылық құжат келіп түсті: бірінші рет (01); қайталанып (02), аумақтылығы бойынша қабылданды (есепке алынды) (03).
8. Талаптардың санаты:
айыппұлдарды өндіріп алу (01), мемлекеттік баж салығын өндіріп алу (02), мүлікті тәркілеу (03), мүліктік сипаттағы өндіріп алу (04), алиментті өндіріп алу (05), еңбекақыны өндіріп алу (06), зейнетақы мен жәрдемақыны өндіріп алу (07), екінші деңгейлі банктердің пайдасына өндіріп алу (08), үкімдер бойынша өндіріп алулар (09), атқарушылық санкцияны өндіріп алу (10), сомаларды өндіріп алу (11), қылмыспен келтірілген материалдық нұқсанды өндіріп алу (12), материалдық нұқсанды өндіріп алу (13), және өзге де талаптар (14).
8.1. Талаптар санатына толықтыру: азаматтардың пайдасына (01), заңды тұлғалар мен кәсіпкерлік қызметпен айналысатын тұлғалардың пайдасына (02), мемлекет пайдасына (03), мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекеттік ұйымдардың пайдасына (04), нұқсанның өтелуіне кінәлі лауазымды тұлғалардан мемлекет пайдасына (05), лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттеріне байланысты нұқсанды өтеу (06), мемлекеттен (07).
9.Талаптардың мәні:______________________________________________________________________________________________________________________________________

10. Сумма взыскания (__________________________ в тенге)
_____________________________________________________________
11. Ф.И.О.должника: /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__
(должник)
Дата рождения: «____»__________19____г.
11.1 Номер уд/личности /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ кем _____ РК
и когда выдан «___» ______ 20__г.
11.2. ИИН /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11.3. Место работы ____________________________________________
_______________________________________________________________
11.4. Занимаемая должность: ответственная должность (1);
государственная должность (2)
12. Наименование юр.лица/индивидуального предпринимателя:
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__
(должник)
12.1. БИН /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
12.2. Номер расчетного счета /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Наименование банка
___________________________________________________________
13. Место жительства/юридический адрес должника:
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
________________________________________________________________
14. Ф.И.О. взыскателя /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
(взыскатель)
14.1. Дата рождения: «____»__________19____г.
14.2. ИИН _______________________________
15. Наименование юр.лица/индивидуального предпринимателя:
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
(взыскатель)
15.1. ИИН _______________________________
16. Место жительства/юридический адрес взыскателя:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
17. Дата поступления в УКПСиСУ «____»__________20___г.
Дата корректировки «_____» ______________20___г.
(заполняется сотрудником уполномоченного органа)
17.1. Должностное лицо, заполнившее карточку (государственный
судебный исполнитель (01):
______________________________________________________________
17.2. Руководитель территориального отдела:
____________________________________
Прочие отметки:
_______________________________________________________________
______________________________________________________________
Примечание: данная карточка является официальным информационным учетным документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность, предусмотренную статьей 381-1 КР КоАП.
Приложение 2
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
Форма № 4.1.
Карточка о движении исполнительного документа
и результатах его исполнения
1. Номер и/листа /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Дата вынесения судебного акта «______»___________ 20_____г.
1.1 Номер гражданского, уголовного дела /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_
Дата выписки судебного акта (постановления органа) «__» __ 20_ г
1.2 Номер дела об административных правонарушениях
/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Дата выписки исполнительного листа документа
«___» ___________________ 20__ г.
Выдан ___________________________________________________________
Сквозной номер и/производства /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Дата возбуждения «____»__________20_____г.
_______________________________________________________________
(наименование территориального органа)
1.3. Стороны по исполнительному производству:
Должник:_______________________________________________________
Взыскатель: ___________________________________________________

10. Өндіріп алу сомасы ____________________________________________ (_________________________________________________________ теңге)
11. Борышкердің Т.А.Ә.: /__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/_/
(борышкер)
Туған күні: 19____жылғы «____»__________
11.1 Жеке куәлігінің нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/ кім ҚР __________________ және қашан 20__ жылғы «___» _____________ берді.
11.2 ЖСН /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
11.3. Жұмыс орны _________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
11.4.Атқарып отырған лауазымы: жауапты лауазым (1); мемлекеттік лауазым (2)
12. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы:
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/_/
(борышкер)
12.1. БСН /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
12.2 Есеп айырысу шотының нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Банктің атауы______________________________________________________________________________________________________________________________________
13. Борышкердің тұрғылықты жері/заңды мекенжайы:_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________
14. Өндіріп алушының Т.А.Ә./__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
(өндіріп алушы)
14.1. туған күні: 19____жылғы «____»__________.
14.2 ЖСН _______________________________
15. Заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің атауы:
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/__/
(өндіріп алушы)
15.1. ЖСН _______________________________
16. Өндіріп алушының тұрғылықты жері/заңды мекенжайы:_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
17. ҚСжАЕКБ келіп түскен күні 20___жылғы «____»__________. Түзету күні 20___жылғы «_____» ______________.
(уәкілетті органның қызметкері толтырады)
17.1. Карточканы толтырған лауазымды тұлға (мемлекеттік сот орындаушысы (01), жеке сот орындаушысы (02)):
___________________________________________________________________
17.2. Аумақтық бөлімнің бастығы:
___________________________________________________________________
Өзге де белгілер:____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ескертпе: осы карточка ресми ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Ақпараттық есепке алу
құжаттарының негізінде «Сот
актілерін орындау бойынша
жұмыс туралы» № 4 нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 2-қосымша
№ 4.1. нысаны
Атқарушылық құжаттың қозғалысы мен оны орындау нәтижелері туралы карточка
1. А/парағының (құжаттың) нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Сот актісін (орган қаулысын) шығару күні 20_____жылғы «______»___________.
1. Азаматтық, қылмыстық істің нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Сот актісінің (орган қаулысының) үзінді көшірмесінің күні 20_____жылғы «___» _________________.
2. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істің нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Атқару парағының (құжаттың) үзінді көшірмесінің күні 20_____жылғы «___» ___________________.
________________________________________________________________________________________________________________________________берді.
А/өндірістің толассыз нөмірі /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қозғалған күні 20_____жылғы «_______»__________. ______________________________________________________________________________________________________________________________________
(аумақтық органның атауы)
1.3. Атқарушылық өндіріс бойынша тараптар:
Борышкер:_____________________________________________________________________________________________________________________________
Өндіріп алушы:______________________________________________________________________________________________________________________________________

1.4. Сущность требования (из них солидарно):___________________
_______________________________________________________________
2. Отсрочка, рассрочка исполнения и/документа в порядке ст.40
Закона с «____» ________20__г.
3. Приостановлено:
3.1. в порядке п.___ ст. 42 с «_____»________20____г.
3.2. в связи с возбуждением процедуры банкротства: «_» __ 20__г.
3.3. Возобновлено в соответствии со ст.46 Закона: «___»___20__г.
3.4. Направлено в ликвидационную комиссию или конкурсному
управляющему: «___» _________20_г.
4. Изменен способ и порядок исполнения: «__»______ 20 ____г.
______________________________________________________________
Результаты исполнения:
5. Основания и последствия прекращения исполнительного
производства:
5.1 Окончание исполнительного производства «__» ________20__г.
5.2 Основания прекращения и/производства в порядке п.п.__ п.
ст.47 Закона: исполнено судебным исполнителем (01), исполнено
должником добровольно (02).
6. Возвращение и/документа взыскателю на основании п.п.__ п. __
ст.48 Закона: «__» ________20__г.
6.1. в том числе в связи с частичным исполнением _______________
7. Возвращено по требованию суда или другого государственного
органа: «___»__________20___г.
8. Прекращено: «___»______________20____г.
9. Направлено по территориальности в соответствии с п.п.__ п.__
ст.52 Закона (снято с учета):
10. Принятое решение об ограничении выезда должника из
Республики Казахстан: «___»_____________20__г.
10.1 Принятое решение о временном запрещении выдачи лицензий и
разрешений: «___»_________20___г.
10.2 Принятое решение о приостановлении действия ранее выданных
должнику лицензий и разрешений: «___»___________20__г.
10.3 Отменено судом апелляционной инстанции «____»_______20___г.
11. Исполнительное производство исполнено в срок: 2 месяца (01),
4 месяца (02), периодическое исполнение (03), иные сроки в
соответствии со ст.39 Закона (04) с нарушением установленного
срока ст.39 Закона (05).
12. Исполнительный документ, находящийся на периодическом
исполнении направлен для производства удержаний: «__» __ 20__ г.
13. Куда _______________________________________________________
(наименование организации, предприятия)
14. Сумма взысканной 10% исполнительской санкции в порядке
ст.124 Закона __________________________________________
_______________________(тенге): добровольно (01), принудительно
(02)

1.4. Талаптардың мәні (соның ішінде ортақтас):_________________________________________________________
2. Заңның 40-б. тәртібінде а/құжатты орындау мерзімін 20____жылғы «__» ___________бастап кейінге шегеру, ұзарту.
3. Атқарушылық іс-әрекеттер Заңның 41-б. тәртібінде 20____жылғы «__» ___________бастап 10 күнге шегерілді.
4. Уақытша тоқтатылды:
4.1 42-б. ___ т. тәртібінде 20____жылғы «__» ___________бастап.
4.2 43-б. ___ т. тәртібінде 20____жылғы «__» ___________бастап.
4.3. Банкротқа ұшырау рәсімін қозғауға байланысты: 20____жылғы «______» __________.
4.4. Заңның 46-б. сәйкес қайта жаңғыртылды: 20____жылғы «_____»____________.
4.5. Тарату комиссиясына немесе конкурстың басқарушыға жіберілді:
20____жылғы «__» ________.
5. Орындау тәсілі мен тәртібі өзгертілді: 20____жылғы «______»_____________.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Орындау нәтижелері:
6. Атқарушылық өндірісті қысқарту негіздері мен салдары:
6.1 Атқарушылық өндірістің аяқталуы 20____жылғы «__» ________.
6.2 Заңның 47-б. __ т. __тт. тәртібінде а/өндірісті қысқарту негіздері: сот орындаушысы орындады (01), борышкер өз еркімен орындады (02).
7. Заңның 48-б. __ т. __тт. негізінде а/құжатты өндіріп алушыға қайтару: 20__жылғы «__» ________.
7.1. соның ішінде ішінара орындауға байланысты ___________________________________________________________________
8. Соттың не өзге мемлекеттік органның талабы бойынша қайтарылды:
20__жылғы «__»__________.
9. Қысқартылды: 20____жылғы «_____»______________.
10. Заңның 52-б. __ т. __тт. сәйкес аумақтылығы бойынша жіберілді (есептен шығарылды):
11. Борышкердің Қазақстан Республикасының аумағынан шығу мүмкіндігін шектеу туралы шешім қабылданды: 20__жылғы «__» ________.
11.1. Лицензиялар мен рұқсат қағаздарын беруге уақытша тыйым салу туралы шешім қабылданды:
20__жылғы «__» ________.
11.2. Борышкерше бұдан бұрын берілген лицензиялар мен рұқсат қағаздарының күшін уақытша тоқтату туралы шешім қабылданды:
20__жылғы «__» ________.
11.3. Аппеляция сатысындағы сот күшін жойды 20__жылғы «__» ________.
12. Атқарушылық өндіріс мерзімінде орындалды: 2 ай (01), 4 ай (02), мерзімді орындау (03), Заңның 39-б. сәйкес өзге мерзімдерде (04) Заңның 39-б. белгіленген мерзімді бұза отырып (05).
13. Мерзімді орындаудағы атқарушылық құжат ұстап қалуларды жүзеге асыру үшін жолданды: 20___ жылғы «__» _______________.
14. Қайда ______________________________________________________________________________________________________________________________________
(ұйымның, кәсіпорынның атауы)

15. Исполнительный документ возращен в суд с отметкой об
исполнении: «_____»__________20___г.
16. Направлено уведомление об исполнении органам, уполномоченным
рассматривать дела об административных правонарушениях:
«_____»__________ 20____г.
17. Исполнительное производство сдано в архив:
«____»_____20____г.
№ ______ архивной описи, ф.и.о. архивариуса, подпись _________
18. Дата поступления в территориальное управление
«_____»____________20____г.
Дата корректировки «_____»_____________ 20____г.
(заполняется сотрудником уполномоченного органа)
19. Должностное лицо, заполнившее карточку (государственный
судебный исполнитель (01)): ____________________________________
20. Руководитель территориального подразделения: _______________
Прочие отметки:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Примечание: данная карточка является официальным информационным учетным документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность, предусмотренную статьей 381-1 КР КоАП.
Приложение 3
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
Комитет по исполнению судебных актов
Министерства юстиции Республики Казахстан
Департамент по исполнению судебных актов
по городу ________ (области)
Ж У Р Н А Л
учета исполнительных документов и результатах их исполнения
№_________________
Начат ___________________________20__г. с №_______________
Окончен_________________________20__г. с. №______________
№№ п/п
Наименование исполнительного документа
Кем выдан
Дата вынесения решения
Дата рассмотрения, судебного акта, номер (сопроводит-го письма)
Должник
Взыскатель
Сущность требования или сумма взыскания
Порядок поступления исполнительного документа (впервые, повторно)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 4
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
Коды Департаментов для проставления номера
исполнительного производства
1. г. Астана – 71;
2. г. Алматы – 75;
3. Акмолинская область – 11;
4. Актюбинская область – 15;

15. Заңның 124-б. тәртібінде өндіріп алынған 10% атқарушылық санкцияның сомасы _________________________________________________ _______________________________________________ (теңге): өз еркімен (01), мәжбүрлеп (02)
16. Атқарушылық құжат орындау туралы белгімен сотқа қайтарылды: 20___жылғы «_____»________.
17.Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға уәкілетті органдарға орындау туралы хабарлама жіберілді: 20____жылғы «_____»__________.
18. Атқарушылық өндіріс мұрағатқа тапсырылды: 20____жылғы «_____»___________.
Мұрағаттық тізімдеменің №_________, архивариустың Т.А.Ә., қолтаңбасы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
19. ҚСжАЕКБ келіп түскен күні 20____жылғы «_____»____________.
Түзету күні 20___жылғы «_____» ______________.
(уәкілетті органның қызметкері толтырады)
20. Карточканы толтырған лауазымды тұлға (мемлекеттік сот орындаушысы (01), (жеке сот орындаушысы (02)):
___________________________________________________________________
21. Аумақтық бөлімнің бастығы:
___________________________________________________________________
Өзге де белгілер:
___________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________
Ескертпе: осы ақпараттық есепке алу құжаты ресми статистикалық құжат болып табылады.
Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
«Сот актілерін орындау бойынша
жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті
құрастыру жөніндегі
Нұсқаулыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Сот актілерін орындау комитеті
________ қаласы (облысы) бойынша
Сот актілерін орындау департаменті
Атқарушылық құжаттарды және оларды орындау нәтижелерін есепке алу
Ж У Р Н А Л Ы
№_________________
Басталды __________________________20__ж. №_______________ бастап
Аяқталды _________________________20__ж. №______________ бастап
Р/с №
Атқарушылық құжаттың атауы
Кім берді
Шешім шығару күні
Сот актісін (ілеспе хатты) қарау күні, нөмірі
Борышкер
Өндіріп алушы
Талаптың мәні немесе өндіріп алу сомасы
Атқарушылық құжаттың келіп түсу тәртібі (бірінші рет, қайталанып)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
«Сот актілерін орындау бойынша
жұмыс туралы» № 4 нысанды есепті
құрастыру жөніндегі нұсқаулыққа
№ 4-қосымша
Атқарушылық өндірістің нөмірлерін қоюға арналған Департаменттердің кодтары
1. Астана қ. – 71;
2. Алматы қ. – 75;
3. Ақмола облысы – 11;
4. Ақтөбе облысы – 15;

5. Алматинская область – 19;
6. Атырауская область – 23;
7. Восточно-Казахстанская область – 63;
8. Жамбылская область – 31;
9. Западно-Казахстанская область – 27;
10. Карагандинская область – 35;
11. Костанайская область – 39;
12. Кызылординская область – 43;
13. Мангистауская область – 47;
14. Павлодарская область – 55;
15. Северо-Казахстанская область – 59;
16. Южно-Казахстанская область – 51.
Приложение 5
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
на основе информационных
учетных документов»
Контрольная карточка № 1. «О направлении исполнительного
документа для исполнения по территориальности»
1. Номер исполнительного документа ____________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Номер исполнительного производства__________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Наименование территориального органа, направившего исполнительный
документ по территориальности ______________________________________
4. Наименование исполнительного документа_______ кем выдан__________
______ дата выписки исполнительного документа «____»_______ 20____ г.
дата поступления «____»__________ 20____г.
должник ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
взыскатель ________________________________________________________
___________________________________________________________________
адрес: ____________________________________________________________
___________________________________________________________________
сущность требования, сумма взыскания:______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
тип взыскания _____________________________________________________
5. Куда направлен исполнительный документ (наименования
территориального органа)___________________________________________
6. Дата направления исполнительного документа, исходящий номер
_______________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Как направлен исполнительный документ (почтовой связью, с
уведомлением, нарочно и т.д., при наличии указать сведения о
получении исполнительного документа) ______________________________
Администратор судов ___________________________________________
(Ф.И.О. полностью, разборчиво) (подпись) М.П.
Приложение 6
к Инструкции о составлении
отчета формы № 4 «О работе по
исполнению судебных актов»
на основе информационных
учетных документов»
Контрольная карточка № 2. «О принятии
исполнительного документа для исполнения по территориальности»
1. Номер исполнительного документа _______/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Номер возбужденного исполнительного производства
________ /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Наименование территориального органа, получившего исполнительный
документ по территориальности ____________________________________
4. Наименование исполнительного документа_______ кем выдан________
_____ дата выписки исполнительного документа «____»______ 20___ г.
должник __________________________________________________________
__________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
взыскатель _______________________________________________________
__________________________________________________________________
адрес: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
сущность требования, сумма взыскания:_____________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
тип взыскания ____________________________________________________

5. Алматы облысы – 19;
6. Атырау облысы – 23;
7. Шығыс Қазақстан облысы – 63;
8. Жамбыл облысы – 31;
9. Батыс Қазақстан облысы – 27;
10. Қарағанды облысы – 35;
11. Қостанай облысы – 39;
12. Қызылорда облысы – 43;
13. Маңғыстау облысы – 47;
14. Павлодар облысы – 55;
15. Солтүстік Қазақстан облысы – 59;
15. Оңтүстік Қазақстан облысы – 51.
Ақпараттық есепке алу құжаттарының
негізінде «Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 5-қосымша
№ 1 бақылау карточкасы. «Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша орындау үшін жіберу туралы»
1. Атқарушылық құжаттың нөмірі _________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Атқарушылық өндірістің нөмірі________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша жіберген аумақтық органның атауы __________________________________
4.   Атқарушылық құжаттың атауы______________________________________
кім берді____________________________________________________________
___________________________________________ атқарушылық құжаттың үзінді көшірмесінің күні 20__ жылғы «____»_______.
келіп түскен күні 20__ жылғы «____»__________.
борышкер____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
мекенжайы:
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
өндіріп алушы____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
мекенжайы: ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
талаптардың мәні, өндіріп алу сомасы:___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
өндіріп алу түрі __________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Атқарушылық құжат қайда жіберілді (аумақтық органның атауы)
_____________________________________________________________________
6. Атқарушылық құжатты жолдау күні, шығыс нөмірі
_______________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Атқарушылық құжат қалай жіберілді (почта байланысы арқылы, хабарламамен, қолма-қол және т.б., атқарушылық құжатты қабылдау туралы мәліметтер болса көрсетілсін)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________ Соттардың әкімшісі ___________________________________________
(Т.А.Ә. толық, анық) (қолы) М.О.
Ақпараттық есепке алу құжаттарының
негізінде «Сот актілерін орындау
бойынша жұмыс туралы» № 4 нысанды
есепті құрастыру жөніндегі
нұсқаулыққа 6-қосымша
№ 2 бақылау карточкасы. «Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша орындау үшін қабылдау туралы»
1. Атқарушылық құжаттың нөмірі ___________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
2. Қозғалған атқарушылық өндірістің нөмірі___________________/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
3. Атқарушылық құжатты аумақтылығы бойынша қабылдаған аумақтық органның атауы ______________________________________________________
4. Атқарушылық құжаттың атауы _______________________________________ кім берді____________________________________________________________
_________________________________________ атқарушылық құжаттың үзінді
көшірмесінің күні 20__ жылғы «____»_______.
борышкер_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________мекенжайы:_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
өндіріп алушы
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
талаптың мәні, өндіріп алу сомасы:__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
өндіріп алу түрі___________________________________________________________________________________________________________________

5. Откуда получен исполнительный документ (наименование, исходящий
номер территориального органа) __________________________________
6. Дата получения исполнительного документа, входящий
номер_________________/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Как получен исполнительный документ (почтовой связью, с
уведомлением, нарочно и т.д.) ____________________________________
Администратор судов ___________________________________________
(Ф.И.О. полностью, разборчиво) (подпись)
М.П.

5. Атқарушылық құжат қайдан келді (атауы, аумақтық органның шығыс нөмірі) __________________________________
6. Атқарушылық құжатты алу күні, кіріс нөмірі__________________/_/_/_/_/_/_/_/_/
7. Атқарушылық құжат қалай қабылданды (почта байланысы арқылы, хабарламамен, қолма-қол және т.б.)__________________________________
Соттардың әкімшісі _________________________________________________
(Т.А.Ә. толық, анық) (қолы) М.О.